Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) tildy válasza CharlieDrop (#6200) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen jogos, ha be kell fekudni, akkor nincs mas teendo vagy jon a gyerek oke.
Amugy en is veszelyeztetett terhes vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6202) Csiga85 válasza tildy (#6199) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Én teljesen elfogadom ezt, ha anyagilag elég a táppénz is, akkor menjen...pláne, ha olyan közegben dolgozik, ahol egyáltalán nem nézik jó szemmel, hogy terhes lett...és ez a 90%...manapság nem azért mennek azonnal táppénzre, mert nem akarnak továbbdolgozni, hanem azért, mert süt a főnökről vagy a munkatársakról, hogy "basszus, terhes lett..."...én így voltam...így nem lehet dolgozni...
sajnos eléggé gyakori a ráolvasás is, hogy terhesen tuti nem rontod el? mintha agyi károsult lenne...pedig nem...
a nyomorékként kezelés is nagyon gyakori...HR-ben dolgoztam...láttam ezt azt...akkor másképp láttam, mikor terhes lettem teljesen megfordult a kép...

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6203) tildy válasza Csiga85 (#6202) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jol gondolom, akkor valos betegsegi oka akkor nincs ezekben az esetekben. Ez szerintem a rendszer kihaznalasa, kijatszasa.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6204) Melack válasza tildy (#6203) üzenetére


Melack
veterán

Ott, ahol a kismama csak felesleges ballaszt a cég munkarendszereben, és ezaltal egyből körön kívülre kerül a hölgy, nem feltétlenül kijátszása a rendszernek. Lehet a briteknél máshogy állnak a dolgokhoz, de ez itt még mindig magyarisztán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6205) Ghoosty válasza tildy (#6199) üzenetére


Ghoosty
őstag

Most nem emlékszem pontosan, hogy a 7. vagy a 8. hónapig dolgozott a feleségem, de nem bírta, rengeteget görcsölt már a hasa nem tudott rendesen pihenni se, mert akkorra már elég izgága volt benn a kicsi, meg semelyik póz nem volt már kényelmes. A munkája is elég stresszes volt. Ő még ment volna továbbra is dolgozni, de én mondtam, hogy nem kéne. Nem vagyunk rászorulva annyira, hogy ezzel veszélyeztessünk egy korábban beindult szülést, vagy bármilyen stressz, vagy görcsök okozta problémát. (Azért nem volt nehéz dolgom lebeszéli a további munkáról.)

(#6206) Csiga85 válasza tildy (#6203) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Tildy, hidd el, tudom miről beszélek...nem egy kismama dolgozott a kezem alatt...egyszerűen reflexből elvettem a feladatait és egy idő után feleslegessé vált...Mo-n sem táppénz sem munkaügyben nincs erre jó magatartásforma...itt nem természetes az, amit Te írsz...én is csípőből "kitettem" pedig végig akarta dolgozni...mondom, most már én is a másik oldalon vagyok és szégyellem magam így utólag, de nekem is ezt diktálták...nem volt ellenvetés...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6207) tildy válasza Csiga85 (#6206) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha reflexbol elvetted a feladatait, akkor te is pont ugyanugy degradaltad , sulykoltad, hogy o masodlagos, stb. Ahh oke, latom, hogy most mar maskepp latod.
Csak mert szerintem semmivel sem rosszabb munkaero egy kismama, ha akar es tud is dolgozni, mint barki mas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6208) sto1911 válasza tildy (#6207) üzenetére


sto1911
veterán

A kismamak elobb-utobb el fognak jonni, igy hosszabb tavu feladatot senki nem biz rajuk szivesen, mert ha nem tudja befejezni, akkor egy masik embernek at kell vennie a feladatat - kepbe kerulni mi lett kesz, mi van meg hatra, stb. - ez plusz ido, az ido meg penz.

(#6209) Csiga85 válasza tildy (#6207) üzenetére


Csiga85
csendes tag

8 hetes voltam, mikor bejelentettem (nem akartam, de annyira hánytam, hogy lehetetlen volt titkolni), szerdai nap volt...hétfőn már új kolleganő jött akit tanítsak be és 1 hónap múlva húzzak táppénzre...(nem kell rám fűteni, gépet adni, feladatért fizetni...)...korrekt szitu volt!!! és nem egyedi...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6210) tildy válasza sto1911 (#6208) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez tervezhetobb, mint mondjuk egy felmondas, ahol szinten ugyanugy megy a tudasatadas, de az meg meg kiszamithatatlan is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6211) sto1911 válasza tildy (#6210) üzenetére


sto1911
veterán

Tervezhetobb, HA nem jon kozbe semmi. Az meg nem tervezheto :DD

(#6212) tildy válasza Csiga85 (#6209) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt elvileg nem tehetné meg a munkáltató, a nav meg a munkaügyi bíróságnak igazán inycsiklando falat. Jó lenne, ha az ilyen szemét cégeknek végre odacsapna valaki. Megérdemelnék, de senki nem mer szólni....

Sto: alapvetően tervezhető, ha meg közbejön valami, arra azt tudm mondani, hogy egy betegség is közbejöhet bárki másnál is.

26. hetet töltöttem ma be, holnap kezdem a 27.-et, és eszem ágában sincs a következő 2.5 hónapban táppénzre menni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6213) Csiga85 válasza tildy (#6212) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Ültem végig ilyen tárgyalásokat...akármilyen finom, sztem eleve a magyarság nem kezel dolgokat kellő intelligenciával...emiatt mehetsz akárhová...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6214) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#6215) CharlieDrop válasza DeFranco (#6214) üzenetére


CharlieDrop
veterán

yakli :D

ellenben nem nagyon voltak ilyen gondjaik. A Hullafáradtság, meg a túl sok kaki.
A túl hosszú út inkább a túl röviden volt jellemző és amúgy se utaztunk külön szinte sose :)

de gyereke válogatja :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6216) frame>24 válasza DeFranco (#6214) üzenetére


frame>24
addikt

Óigen, ezt pont akartam posztolni én is. Mondjuk az a kép de beszédes, ahol az anyuka össze van karmolva-kakilva-hasa-csíkos stb. Az a durva, hogy régen az számított nőiesnek, aki gyerekeket nevelt. Ma meg a topmodell ideál-alkat számít, ezért ekkora a kontraszt. A képsor csak azt nem tartalmazza, hogy sok anyuka még karcsúbb lesz a gyerek után rohangálós időszakban, mint előtte valaha, csak nagyobb cicikkel, höhhe!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6217) Csiga85


Csiga85
csendes tag

érdeklődnénk, hogy kb. ki melyik megye lakosa? mi Nyíregyháza

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6218) #76385920 válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


#76385920
törölt tag

H-B, Debrecen

[ Szerkesztve ]

(#6219) föccer válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


föccer
nagyúr

Bp

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6220) kraftxld válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Világvége 2 :)

A gyerek mostmár elkezdett aktívan szinezni, tele van ákombákommal a beton, néha jut a falra is a ceruzából.
Még jó hogy bérelt ház, meg könnyen le lehet mosni :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6221) DeFranco válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bp.

(#6222) korcsi válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


korcsi
veterán

Tolna.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6223) föccer válasza kraftxld (#6220) üzenetére


föccer
nagyúr

Szo szerint a vilag masik fele :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6224) AMD Power


AMD Power
titán

Most azt lett a módi ,hogy a gyerek ellaszik magától a kiságyban. Éjjel 1 fele fel kell. De a saját agyában nem hajlandó viszaaludni, csak sir... ha meg hozzánk berakjuk akkor meg "megy". :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6225) ZiD


ZiD
tag

Tegnap éjszaka próbáltuk ki a kaja nélküli éjszakai alvást.(eddig 1x evett éjjel 1-2 között) Csont nélkül aludt reggel 7-ig :C

(#6226) sto1911 válasza ZiD (#6225) üzenetére


sto1911
veterán

Eddig ti adtatok neki? Mert nalunk 1-2 kozt magatol felkel, keri, tiszta pelenka, alvas reggelig.

(#6227) V.Stryker válasza sto1911 (#6226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálunk dettó. Pedig mindjárt 3 éves. Még az időpont is stimmel. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6228) Heller2 válasza V.Stryker (#6227) üzenetére


Heller2
aktív tag

Lassan nálunk is 3 éves a gyerek. Mivel megtanult kimászni a kiságyból, egy pár napja leszedtem a rácsokat. Na, ezen felbuzdulva nem alszik délután. Amint letesszük aludni ki is szökik és boldogít minket a nagyszobában. Éjszaka most arra szokott rá, hogy hajnalban szó nélkül kisétál a kis takarójával és beköltözik az ágyunkba. Reggelig egy hang nélkül alszik. Csak nagy örömünkre forog, vertikálisan és horizontálisan is.
Múltkor annyira kitolt engem az ágy szélére, hogy a bal kezem lelógott. Nem tudtam sehová tenni, mindig leesett. Hát betettem a rongykígyóként lobogó kezem a seggem alá, hátha nem fog lógni. Viszonylag jó ötlet volt.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#6229) ZiD válasza sto1911 (#6226) üzenetére


ZiD
tag

Változó volt. Volt, hogy magától felkelt, volt hogy, mi keltettük. Ha nem keltettük, akkor max. éjjel 3-ig felkelt, ezt megelőzendő keltettük :D

Viszont mostanában annyira mélyen aludt az evős időszakban, hogy gondoltuk rápróbálunk :) 1 alkalom persze nem mérvadó :D

(#6230) AMD Power


AMD Power
titán

Én arra gondolok ,hogy lehet ,hogy melege van. Nálunk már most 24.5-25 fok van a szobában este. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6231) CharlieDrop válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pest megye, nem BP :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6232) Goose-T válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


Goose-T
veterán

Budapest.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6233) tildy válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


tildy
nagyúr

Greater London, London. :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6234) tildy válasza tildy (#6233) üzenetére


tildy
nagyúr

AMugy hirtelen elkezdett noni a poci, remelem nem bujik ki ido elott a gyerek. 26het+2 nap.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6235) föccer válasza tildy (#6234) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez ilyen, a második felében növekszik igazán.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6236) frame>24 válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


frame>24
addikt

Baranya - Pécs

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6237) AMD Power válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


AMD Power
titán

Budapest, Óbuda.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6238) ZiD válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


ZiD
tag

Nyócker :D

(#6239) AMD Power válasza AMD Power (#6237) üzenetére


AMD Power
titán

Nekünk hála Istennek gyerek szempontjából is nagyon jó helyen lakunk. 500m belül a bölcsőde, óvoda, általános iskola. 5 percre van a gyerek orvosi rendelő, 200m belül 2 patika, 5 perc sétára egy hatalmas orvosi rendelő (SZTK). A házunkkal szemben van a Vásárcsarnok. 10 perc séta a Duna part , 15 percre kocsival itt a Pilis hegység... és csak sorolni tudnám. Tele minden parkkal , fákkal, új uniós játszóterekkel. A belváros 30 perc BKV-al. A Westend 15 perc nekem kocsival.

Már csak egy nagyobb lakás kéne. Az meg már csak rajtunk múlik! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6240) twine válasza AMD Power (#6237) üzenetére


twine
addikt

Szigetmonostor/Horány

Szerk.:
Ezt hogy sikerült elkövetnem, magam sem értem :/
Elnézést..."Csiga85" kisasszonynak szerettem volna válaszolni :B

[ Szerkesztve ]

(#6241) CharlieDrop válasza AMD Power (#6239) üzenetére


CharlieDrop
veterán

laktam ott :) Tényleg nem rossz :)
Arrafelé laknak a kicsi keresztszülei is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6242) Pocee válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


Pocee
senior tag

Bács-Kiskun

Mr.Brightside

(#6243) V.Stryker válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Budapest

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6244) this is life válasza Csiga85 (#6217) üzenetére


this is life
Ármester

H-B Debrecen..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6245) AMD Power válasza CharlieDrop (#6241) üzenetére


AMD Power
titán

Én 32 éve itt lakok. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6246) jazzkifli


jazzkifli
tag

Fejér - Székesfehérvár :DDD

Aláírás

(#6247) mtade válasza jazzkifli (#6246) üzenetére


mtade
aktív tag

Fejér - Székesfehérvár :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6248) AMD Power


AMD Power
titán

Jönnek az újabb kis fogacskák. Azért nem alszik rendesen a gyerek.... persze mi sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6249) Vladi válasza AMD Power (#6248) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hánynál tartotok már?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6250) AMD Power válasza Vladi (#6249) üzenetére


AMD Power
titán

6 már elég régóta kint van. Most amit láttam ,hogy bújik ki az még 3-4db legalább. De ki tudja pontosan mennyi az annyi! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.