Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma reggeli friss sztori.
07:20 felé csimpilimpi felébred, Anyja tisztába teszi, cucli (kaja) be a szájába. Apja átbilleg Anyóshoz egy dupla KV-ra, és áthoz egy csésze bekevertet, víz kell már csak bele. Itthon Mama altatja a Kölköt, átviszi, majd a föld felett lebegve visszaúszik. :D
5 perc megfeszített csönd, amit csak Nyálas horkolása tör meg időnként..
A két zombi összenéz: elaludt. :DDD
Halkan vízforralózok egy adag KV vizet Mama csészéjéhez, majd beviszem Neki.
Mama zombimódban ül az ágyon, és dúdolgatja magában ezt.
Mondom neki, fejezd abba, mert ez fog szólni egész nap a fejemben.. Röhög, az nem akkora tragédia, max egy idő után elvisznek minket a diliházba. :)
Diliházról eszembe jutott a Napóleonos vicc, mondom neki majd úgy járunk mint a két összezárt Napóleon. Kérdem tőle, megvan az a vicc, vagy elmeséljem? Röhög, kezében a KV-val, nem kell, emlékszem rá: az egyik bolondból Jozefina lesz..
Hatalmas korty a KV-ból, by Mama.
Z felröhög, és javítja automatikusan élete Párját: Jozefin te kis szerencsétlen.. :D :D :D
Mama orrán-száján jött ki a KV, azthittem megfullad a röhögéstől. ;]
Az élet szép, még ha csórók is vagyunk. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9002) Vladi válasza Dr.Zoo (#8989) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor megnyerted az esti altatást. Nem gáz, én majd 1,5 évig csináltam minden este.
Most a2. Jobb alvó, magától kidol

22\5 hónapos helyzetjelentes, még mindenki él. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9003) AMD Power


AMD Power
titán

Elég nagy dilemmában vagyunk....

A nyaralás már le van foglalva. Egy hét apartmanban , önellátás stb...

Most nézegettünk a feleségemmel szállodákat. Hármunknak , 4* félpanzióval alig lenne 200-220e Ft. De!
A gyerek sokszor kicsit kezelhetetlen. Hiszti, nem az van amit ő akar stb. És ezt mondjuk egy vacsoránál ahol 80 ember eszik nem biztos ,hogy szeretném. Szerintem értitek mire gondolok....

(#9004) Vladi válasza AMD Power (#9003) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Értjük, e van, menjetek. :D
Mi 14 hónapos lannyal mentünk 3 napra. Csak ő élvezte, mi még vorosen szedtük ki a szomszéd asztala alól. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9005) AMD Power válasza Vladi (#9004) üzenetére


AMD Power
titán

Mi már voltunk a 2.5 év alatt 5x nyaralni a gyerekkel, de szállodában még nem voltunk. Így ezért is "félek" tőle egy kicsit.

Ha az apartmanban nyom egy hisztit senkit nem érdekel vagy zavarna. Ez egy tömött szállodában már más kérdés. Meg persze nem is kicsit kínos.

[ Szerkesztve ]

(#9006) mukisrác válasza AMD Power (#9005) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Ezen ne stresszeljetek, amíg nincs kiírva hogy babamentes hotel, ez benne van a pakliban, és akinek van/volt gyereke az tudja milyen ez.

Mi is rendszeresen járunk, most már 3,5 és egy 2 éves lurkóval, és csak hotelben. Néha olyanok vagyunk mint egy dothraki horda, de ez van.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#9007) Dr.Zoo válasza AMD Power (#9003) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ne stresszelj, Mi is lefoglaltuk a 4* superior szállodát aug. 8-11-ig, ahová szoktunk Felsőtárkányba járni. Akkor a kislány 5 hónapos lesz, kíváncsi leszek, mit fog művelni ha nem tettszik neki valami. :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9008) hdman válasza Dr.Zoo (#9007) üzenetére


hdman
őstag

Az semmi, majd ha jön a dackorszak :) Nálunk most Máté 2,5 éves, olyan hisztiket levág, hogy a hajam kettéáll. Nem vagyok a verés híve, de néha kap 1-2 seggest. Néha annyira belelovallja magát, hogy bármit mondasz,teszel, vagy ígérsz neki, semmire nem reagál, csak áll egy helyben és ordít. Próbáltunk mindent, szép szót, türelmesen, picit meglegyinteni, vizzel lefröcskölni, de semmi. Az ember hiába próbál türelmes lenni, azért ezek szépen lassan kikészítik az idegeit :) Főleg most érezhető, amikor napok óta nem lehet kimenni a folyamatos rossz idő és eső miatt. Ez meg ugye nem túl jó egy nagy mozgásigényű gyereknél :) plusz emiatt a déli 1 órás alvása is kimarad, mert de nem fárad el, ezért kb du 5től már extra nyűgös...

Szép az élet, túl kell élni :) Október végén-november elején jön a tesó :)

Sopron city :)

(#9009) AMD Power válasza hdman (#9008) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem fogjunk kezet! :) Dettó.... De ez megnyugtató egyben. :K

Pont ezek miatt is gondolkoztunk a szállodában. Egy sima apartmanban mit csinálok a gyerekkel ha *zar idő van? 2 nap után benne lennék a kék fényben! :DDD

Dr.Zoo 5 hónapos gyerekkel nagyon könnyű dolgotok lesz. Ne aggódjál. :R

(#9010) Dr.Zoo válasza hdman (#9008) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Na, gratulálok! :) fiú, lány? A Kisasszony hiába "csak" 2 hónapos, szinte egész nap fentvan. Ha nem mászkálok vele, hogy tudjon mindent szkennelni, megy a cirkusz. :D
Már most olyan határozott a Kölök, mint az Anyja.
Nagyon nehéz szétválasztasztani, hogy mikor cirkuszol, és mikor van igazi sírás. Majdnem 6 kiló, gondolhatod hogy egy laza 25-35 perces szobában séta után, úgynézek ki mint egy kérdőjel.

AMD: Köszi a biztatást, reméljük Ő is így gondolja majd... ;]

Szerk: jövőre Mama vissza akar menni Zakhyntosra, 8 napra. Akkor 1.5 éves lesz a Csemete, az lesz még szép baleset.... :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9011) hdman válasza Dr.Zoo (#9010) üzenetére


hdman
őstag

Még nem tudjuk, de amint megtudjuk, jelentkezem. Jelentem ma már túl vagyunk egy 40perces futóbiciklizésen. Én jöttem mellette rendes bicajjal, ilyen 5-6km eket szoktunk "tekerni". Már 7:52kor elindultunk, kihasználtuk, hogy nem esik az eső :) (amugy már nekem is a tököm televan ezzel a szar idővel, nem csodálom h a gyereket is hazavágja :) )

Sopron city :)

(#9012) hdman válasza Dr.Zoo (#9010) üzenetére


hdman
őstag

1 és 2 éves kor között nagyon laza volt minden, aztán kicsivel a 2. szülinapja után rákapcsolt, egyre jobban nyílik ki a tudata, már nem fogadja el feltétlenül amit mondunk neki, nagyon erős akarata van (mint nekem). Meglátjuk hova vezet. :)

Egyszerűen imádom a kis törpét, de a másik fele pedig az, hogy néha fel tudnék robbanni ugy kiakaszt....

Mondom ezt ugy, hogy a munkahelyem nagyon jó, szinte semmi stressz, jó minden, erre hazamegyek és 2 perc alatt vörös a fejem :)

Sopron city :)

(#9013) AMD Power válasza hdman (#9012) üzenetére


AMD Power
titán

Egyszerűen imádom a kis törpét, de a másik fele pedig az, hogy néha fel tudnék robbanni ugy kiakaszt....

Ez nálam is így van. Viszont sajnos a munka elég stresszes. Igy nekem ilyen szempontból még nehezebb.

(#9014) Dr.Zoo válasza hdman (#9012) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mázlista vagy, nálam a munkahely stresszes, van a normál meló, meg az államilag kiemelt.

Mindegy, Kölök épp elfoglalta az ágyat, középen szuszog. Alig férek rá, pedig 180x200-as. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9015) hdman válasza AMD Power (#9013) üzenetére


hdman
őstag

és Dr.Zoo:

Húú, hát nem is tudom, mi lenne velem, ha a munkahely(ami nekem ugye ugy néz ki, hogy 4kor kelés, 5kor bécsben vagyok, 1kor vége, 2re itthon vagyok. viszont 9kor aludnom kell, hogy ne legyek egész nap szétütve) gázos és stresszes lenne, már alaból ugy inditanék amikor hazaérek, hogy már fent van a pumpa :) Az első rosszaságra megfojtanám egy kanál vízben. :D Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy az én anyám is kibirta velem, pedig én égetnivalóan rossz gyerek voltam.

Tuti nem lehet kellemes. :(

Asszonynak is mindig mondom, nagyon becsülöm, hogy ezt minden nap kiállja (tegnap kcsit sírt is emiatt, hogy miért csinálja ezt a gyerek velünk. megmakacsolta magát séta közben pár utcára szó szerint ugy kellett hazahuzni ), emellett viszi a háztartást, plusz ugye most jóval fáradékonyabb a terhesség miatt. Igyekszem minél többet levenni a teendők közül, meg sokszor csak ketten elmegyünk a Tökivel, hogy tudjon pihenni. Persze sosem pihen, mindig kitalál magának vmi munkát :))

Viszont ha megszületik a kicsi, akkor nekünk is nagyon más lesz, új feladatok elé állít mindkettőnket :)

Nekünk is 180x200-as ágyunk van, mindig azon röhögünk, hogy hárman még csak csak elférünk rajta, de négyen? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#9016) imibogyo


imibogyo
veterán

Régen jelentkeztem, de megszületett Andris, a második fiam. Imi pedig már több, mint 2 éves és élvezi az életet (főleg mióta vidékre költöztünk idő közben)... :D

Nyaralás téma: mi tavaly voltunk Imivel nyaralni repülővel, ekkor 1,5 éves volt (Andris pedig a pocakban 2 hónapos :D ). Semmi bajunk nem volt vele a hotelban (sem). A repülés elején volt kicsit nyűgös, mert nem értette a szituációt és ugye hosszú ideig "nem történt semmi" miután beültünk a kabinba (előtte a várót nagyon élvezte a sok repülőgéppel). De amint elindult a gurulás látszott az arcán, hogy nagyon élvezi (ahogy az autót is nagyon szereti mind a mai napig). A nyaralás alatt sem volt vele problémánk. Nem hisztizett, élvezte a tengert (de nagyon, főleg a döglött medúzákat amiket kivonszolt a partra :DDD ). Mivel mindig történt valami soha nem érezte úgy, hogy tenni kellene "valami ellen" és ugye mivel mi sem dolgoztunk így mi is sokkal többet/máshogy tudtunk vele játszani. Élveztük az egészet, mint család.

Idén márciusban megszületett a kistesó is, de tervezünk egy rövidebb pár-napos nyaralást azért a családdal, valamilyen belföldi úti céllal, hadd szokják. Mindig is a "majd megszokja" hívei voltunk és nem a "ne csináljunk valamit, mert majd mi lesz?"-é. A "majd mi lesz?" úgyis kiderül, ha csinálja az ember... Eddig bevált. :B

Amúgy is szerintem meg kell próbálni úgy megragadni a dolgot ahogy a gyerek szereti (vagy legalábbis megpróbálni) és akkor élvezni fogja. Imi például vonatmániás, de nagyon durván, így amikor idén az első jó idők megjöttek akkor nem autóval, hanem vonattal mentünk kirándulni az országban. Basszus a közel 8 óra vonatozás alatt a "kötelező dolgokon" (kaja, pisi, hami stb.) kívül egy szavát nem lehetett hallani úgy élvezte, főleg amikor megjelent a nosztalgia gőzös (Thomas rajongó a lelkem), na akkor elolvadt, vagy egy órán át nem lehetett elmozdítani a mozdony mellől, amikor pedig megfújta a gőzsípját, akkor olyan vidám ordítás/nevetés kombóba kezdett, amit ritkán hallani tőle. Anno voltunk egy nagyon hosszú vonatozáson Montenegro-ba (28 óra) és volt velünk egy akkor 3,5 éves fiú is, aki végig élvezte (szintén vonat rajongó), szóval ha mondjuk jövőre ki akarunk menni külföldre, akkor jó kiinduló pont, hogy vonattal menjünk mi is, mert kb. láthattuk, hogy mire számíthatunk. Persze Andris még felülírhatja ezt, mivel róla logikusan nem tudjuk, hogy mit élvez (az autóban mondjuk 2,5 órás út alatt sincs (még) panasza, szóval ez jó kezdet). :K

(#9017) CharlieDrop válasza hdman (#9015) üzenetére


CharlieDrop
veterán

140x200-on alszunk néha 4-en ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9018) hdman válasza CharlieDrop (#9017) üzenetére


hdman
őstag

Azigen :)

Sopron city :)

(#9019) AMD Power válasza CharlieDrop (#9017) üzenetére


AMD Power
titán

Mi ugyan ezen 3-an... persze sokszor a gyerek egész éjszaka vándorol.

(#9020) hdman válasza AMD Power (#9019) üzenetére


hdman
őstag

Mi nem engedjük ottaludni, eddig talán max 2x aludt az ágyunkban. Az első naptól kezdve külön szobába van szoktatva. Reggelente szokott csak átjönni ha már felkelt. Addig tilos :)

Sopron city :)

(#9021) CharlieDrop válasza AMD Power (#9019) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerencsére ritkán van vándorlás, köztünk csak akkor alhatnak el, ha nagyon betegek

de át lehet jönni éjszaka, ha arra van igény, vagy hétvégén délben szoktunk együtt aludni

no meg anyósnál egy ágyon szoktunk, az is kb. ekkora

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9022) imibogyo válasza CharlieDrop (#9017) üzenetére


imibogyo
veterán

Mi 180x200-on 3-an, ami azért elviselhető. Andris külön kiságyban alszik, de látom az anyján a hajnali szoptatások miatt, hogy kezd enyhülni és hamarosan ő is ott fog velünk aludni. Egyébként is egy szobában aludnánk (ez most az adottság, ahova átmenetileg költöztünk), de Imit hiába tesszük le a saját ágyába, akkor is átmászik hozzánk. Amúgy ez engem nem zavar, sőt.... Ellenben a sok beszólás amit emiatt kaptunk már az igen.... ;)

(#9023) AMD Power: szerintem ez nem "elrontás". Saját tapasztalatom az a családban fellelhető 23 (!!!) 5 éven aluli alapján, hogy szignifikánsan erősebb / jó értelemben másabb a kapcsolata azoknak a lurkóknak a szüleivel, akik együtt aludtak, mint akik nem. Saját tapasztalatom is ez.. DE ezt nem vitaindítónak szánom, 100%-ban saját véleményem. :B

[ Szerkesztve ]

(#9023) AMD Power válasza hdman (#9020) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel mi egy szobaban vagyunk, igy sajnos el lett rontva ilyen teren.

(#9024) DeFranco válasza imibogyo (#9022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ez nem feltétlenül az együtt alvás függvénye, hanem annak, hogy maga az, hogy a szülő ebbe belemegy, feltételez egyfajta affinitást a gyereknevelésben, és ennek az affinitásnak az eredménye a bensőségesebb/bizalmibb kapcsolat a szülő és a gyerek között.

nem vagyok együttalvásellenes, bár mi nem alkalmazzuk, leszámítva, hogy a feleségem már egy fél éve átmegy valamikor egy éjszakai ébredésnél Elnök úrhoz, de ez ideiglenes.

(#9025) imibogyo válasza DeFranco (#9024) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi hosszú lesz, de most van időm írkálni... :B

Persze összetett dolog ez, csak érdekes tapasztalás számomra. Már elég régóta direkt figyelem is ezt, sőt nem átallok rá is kérdezni (persze mint ha csak úgy véletlenül feljönne témaként), hogy ha látok valami akár pozitív, akár negatív, de erősen jelenlévő viselkedésmintát egy-egy gyereknél, akkor vajon amúgy volt-e a szülőkkel való kapcsolatuk során együtt alvás, vagy sem (még ha ez csak egy adott téma piciny szeletének nagyon erős kiragadása is). Lehet félreérthetően fogalmaztam, de az együtt alvás az általad is említett "affinitásnak" és így a nevelés milyenségének szerintem is csak egy (lehetséges és messze nem szükségszerű) mutatója semmi más. Mindenesetre érdekes mint téma és érdekes az általam megfigyelt viselkedésmintákkal való korrelációja is. ;)

Amúgy ritka korrekt a hozzáállásod a témához! Tudnék mesélni, hogy mi miket és néha milyen stílusban kaptunk meg emberektől... :U

Nálunk ez az egész együtt-alvósdi úgy alakult, hogy először Imi is a saját kiságyában kezdte, de nem aludt túl jól már az első szopi után sem nagyon tudtuk visszatenni pár hónaposan sem. Feleségem szép lassan rászokott a hónapok alatt, hogy az első "átvétel" után (mivel ő ágyban szeretett szoptatni) egyre ritkábban rakta vissza a gyereket (aki így már szinte azonnal vissza is aludt szopi után), szép lassan az idő előrehaladtával pedig szopi után már eleve mellénk rakta aludni, nem erőltettük a kiságyat. Úgy 1 éves korában vettünk a gyereknek egy rendes heverőt (az ágyunk mellé tolva) amiben már első este benne is aludt és ez így ment jó pár hónapig minden gond nélkül (ekkor már átaludta az éjszakát). De pár hónap múlva őfelsége rászokott, hogy éjfél után hajnali 1-2 körül átmászva az anyján bebújt közénk és ott folytatta az alvást közöttünk, bekucorogva a pocakomhoz. Szóval külön is aludt, meg nem is. Ez így ment majd 2 éves koráig.

Úgy négy hónapja volt egy költözésünk és 2 hónapja megszületett a tesó is (a kettő együtt valószínűleg már sok változás volt a gyereknek egyszerre), így most ismét csak velünk és közöttünk hajlandó elaludni és aludni is. Ha mégis megpróbáljuk a saját ágyában altatni, akkor csak sírdogál altatáskor (nem hisztizik, csak szipog, folydogál a könnye (na ilyenkor szakad meg az ember szíve, nyilván azért is csinálja (tudom lúzerek vagyunk, de be is adjuk a derekunkat, nem erőszakoskodunk). Egyszer amikor végre mégis elaludt az ágyában és örültünk, mint majom a farkának, akkor úgy 2-3 óra múlva éjszaka hangosan felsírt álmából és láthatóan félkómásan keresett "valakit"maga mellett akihez hozzábújhat alig tudtuk megvigasztalni. Na mondtam ezt nem csináljuk, ha van lelki igénye a gyereknek arra, hogy velünk aludjon, akkor velünk alszik, majd elmúlik (mint nálam). Szóval itt tartunk most, újra velünk alszik. Andris viszont más személyiség, ő a saját kiságyában alszik és amennyire most látjuk, neki Imivel ellentétben ez meg is felel, már most is csak 1-2 alkalommal szopizik éjszaka és utána a kiságyba visszatéve folytatja is az alvást reggelig, sőt sokszor "lekéredzkedik" napközben kézből is, hogy "bámészkodjon". Amint letesszük a kanapéra azonnal megnyugszik és 5-20 perceket is elvan (feltéve, hogy a hangunkat hallja). Na ilyeneket Imivel esélytelen volt megtenni, azonnal jelzett a magasságérzékelő és jött az üvöltés.

Engem egyébként ez az együtt alvás messze nem zavar (az ellenkezője sem, bár ezzel van konkrét rossz tapasztalásom családon belül, sógoréknál), sőt élvezem is. Nagyon meghitt tud lenni, főleg amikor reggel arc-simivel, vagy puszival ébreszti az embert a gyereke, na olyankor elolvadunk, bár elég sokan beszólnak érte. Olyanokat vágnak az ember fejéhez amiket mi kapásból meg tudunk cáfolni (vagyis csak megtudnánk inkább, mert bele sem kezdünk a magyarázkodásba) mivel 4 éves koromig aludtam a szüleimmel, feleségem pedig 3 éves koráig és szinte minden amit beszólásként megkapunk egyáltalán nem igaz sem rám, sem őrá.

Ezért nem szeretem a megmondó embereket és ezért is tartózkodom attól, hogy én bárkinek is akármilyen tanácsot adjak (ezért nem vagyok itt sem túl aktív), mert annyira különbözőek a gyerekek (a saját kettőm is az már most látszik), hogy ami nekem bevált, lehet másnál abszolút nem működne. Amitől az egyik elkényeztetett lesz (vagyis okként azt az egy adott dolgot feltételezik), annak a másik gyerekre nem lesz hatása (pont a nevelés összetettsége miatt nem lehet egyes dolgokat kiragadni). Mi is a nővéremmel hasonló korúak vagyunk, ugyanabban a faluban, ugyanabban a házban felnőve, ugyanazon szülőktől ugyanazt a nevelést kapva, majdnem pontosan ugyanazokat az iskolákat kijárva is teljesen eltérő emberek lettünk, egészen máshogy megközelítve az életet, na ennyit arról, hogy akkor mit tudhat egy idegen erről az egészről, aki lehet akkor látja először a gyereket.

Nem mondom vannak "nagy igazságok" a gyereknevelésben, de például ez szerintem pont nem az a "tevékenység" amire ráhúzható bármelyik is. :N

(#9026) AMD Power


AMD Power
titán

Kaptunk egy nagyon jó ajánlatot a nyárra.... Amit el is fogunk fogadni.

Hotel Vital**** Zalakaros.

2 fő részére, 7 éjszakára, félpanziós ellátással és wellness használattal: Standard kétágyas szobában, pótággyal, erkéllyel ( 30 nm + 7,5 nm terasz ) Főszezonban!!

A csomag ára: 152 600 HUF

Lesz ott minden ami kell a gyereknek. :) :R

(#9027) DeFranco válasza AMD Power (#9026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és más is kaphat ilyen ajánlatot, vagy szívhez szóló?

(#9028) AMD Power válasza DeFranco (#9027) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hinném ,hogy akadálya lenne! ;)

(#9029) Dr.Zoo válasza AMD Power (#9026) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az nagyon jó ár, nekünk a 4 nap 3 éj kerül picit többe a Bambarában. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9030) DeFranco


DeFranco
nagyúr

gyrekcipő vásárlás projekt van, kemény talpú, preferált a szandál, de kellhet zárt cipő is.

használt nem játszik.

tippek, trükkök, praktikák, linkek, titkos társaságok, jelszóra nyíló ajtók?

(#9031) Melack válasza DeFranco (#9030) üzenetére


Melack
veterán

Feleségem megkérdem, ennek ő járt anno utána. Bentre kapott puhatalpút,hogy minden okés legyen. Kintre azt hiszem Elefanten cipőt vettünk, az nem 100% műanyag. 10.000 Ft körül volt. Puhatalpút viszont lehet Aliról rendelni, pont olyan, mint az itthoniak, de fele annyiba kerül.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9032) #76385920 válasza DeFranco (#9030) üzenetére


#76385920
törölt tag

pediped, elefanten, szamos

[ Szerkesztve ]

(#9033) DeFranco válasza #76385920 (#9032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...és @ Melack: köszi! elefantent mi is néztük, ezen kívül még a richtert és a dd stepet.

pedipent mi alapján választottátok? dd-stepről van vélemény esetleg?

(#9034) Goose-T válasza DeFranco (#9033) üzenetére


Goose-T
veterán

Hogy ne legyen könnyű választanod, bedobom még a Salust is. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9035) DeFranco válasza Goose-T (#9034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

minden jöhet. :K

(#9036) #76385920 válasza DeFranco (#9033) üzenetére


#76385920
törölt tag

Kényelem, minőség.

Mi itt vettük anno. [link]

Azóta volt már Elefanten, Salus, Szamos, Nike, ProTouch (Intersport), Dechatlon :)

Igaz neki már 31/32 -es a lába, de amíg a totyogós időszaka volt addig kizárólag Pediped és elefanten volt a lábán. Amikor elkezdett járni rendesen akkor szupinált cipőt vettünk (Salus) ortopédus tanácsára.

[ Szerkesztve ]

(#9037) Melack válasza DeFranco (#9033) üzenetére


Melack
veterán

Most DD Step van neki, szereti, és jól is áll a lábán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9038) mukisrác válasza DeFranco (#9035) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nálunk szamos és SALUS cipő megy, boka süllyedés miatt, de valóban segítenek a helyes láb tartás kialakításhoz

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#9039) emmm válasza DeFranco (#9030) üzenetére


emmm
senior tag

Ha már Zugló, nézzetek be a Sugárba, a bowling mellett van egy kis gyerekcipőbolt. Elég jókat lehet kifogni, mi is most vettünk a gyereknek Asso cipőt pl. ezt.

A Széll Kálmán tértől nem messze is van egy hasonló cipőbolt, csak kicsi a hely, cserébe egész jó áron lehet kapni cipőket; a nevére most nem emlékszem.

Ha már jobban járkál, pár hónap után érdemes megnézetni, vajon pronáló/szupináló-e a lába, és annak megfelelően érdemes venni cipőt.

(#9040) tildy


tildy
nagyúr

Hetfo ota immar ismet dolgozom. Gyerkoc vegul bebiszitterrel van, nem ment bolcsibe. Egyelore nagyon jol megvannak, magyar lany, hivatalos, bejelentett, adozott fizetessel :)

Egesz nap megy a moka, szoval remelem jol fog telni ez a varhatoan 9-10 honap, amig a teso megerkezik. ( Rajta vagyunk az ugyon)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9041) AMD Power válasza emmm (#9039) üzenetére


AMD Power
titán

Mi a Decathlonban is szoktunk cipőket venni. Jók nagyon és emberi árban vannak.

(#9042) #76385920 válasza DeFranco (#9035) üzenetére


#76385920
törölt tag

Superfit

(#9043) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Helló To All!

Kérdés.:

Kölök jövő hónap 9.-én lesz 3 hónapos, és most elkezdett olyat csinálni kaja közben, (only táp) hogy szörcsög. Nem tudom jobban megfogalmazni, orrát kiszívattuk orrszívó porszívóval, de torkában szörcsög.
Napközben, éjjel nincs ilyen, múlthéten volt teljes átvizsgáláson Dokinál, szóval passz. Lakásban 22 fok van, én arra tippelek, hogy félrenyelheti a tápot, vagy a nyálát?
Vállra rakva, pár másodperc után elmúlik magától a szörcsi.
Tipp?

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9044) tildy válasza imibogyo (#9025) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert nem ajanljak pici korban az egyuttalvast, mert nagyobb a bolcsohalal veszelye. Egy szobaban alvasnal ez nem gond. A masik ami gond lehet, hogy ha egyikotok felkel, leeshet az agyrol a gyerek. Nalunk is volt, hogy ejszaka magam melle kellett venni, apja epp a masik szobaban aludt, fontos projekt volt es egyszer csak arra kelek, sehpol nincs a gyerek. Lefordult az agyrol ( meg szerencse, hogy oda rakjuk a szennyest este, igy nem esett nagyot).

Amugy en is egyuttaludtam anyuval 5 eves korig, hugom 11-ig, de en egyaltalan nem vagyoka hive az egyuttalvasnak. Egy szobaban semmi gond, de egyutt nem igazan,
De ettol fuggetlen mindenki ugy csinalja, ahogy neki kenyelmes. En nem latok osszefuggest a gyerek milyensege meg az egyuttalvas kozt. Sokkal fontosabba szulo-gyerek kapcsolat milyensege, egyuttalvassal, vagy anelkul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9045) frame>24


frame>24
addikt

Update 22 hónapos kor után:

Még alig lett 8 óra, már túl vagyunk a reggelin, az állatos könyvön, hogy miket láttunk tegnap az újra nyitott állatkertben, a gyurmázáson, és már motorozik a panel lakásban ezerrel.
Közben jön egy 24+ hetes tesóka is, hogy a tét ne csökkenjen...

Kertes házba költözünk be a nyáron, ha minden jól megy, még éppen a szülés(aug. 31) előtt...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#9046) Melack válasza frame>24 (#9045) üzenetére


Melack
veterán

Akkor nálatok is zajlik az élet :D Hol vesztek kertes házat?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9047) hdman válasza frame>24 (#9045) üzenetére


hdman
őstag

Szomszédok hogy viselik a motorozást? :P

Ma nekünk is 5.50kor indult a nap, ugy hogy tegnap délelőtt 3 óra intenzív játszórerezés, délután 2,5 óra vadaspark az erdőben,+1ó nagymamival rohangászás. Igaz, hogy már 8kor aludt és egész éjjel meg sem.nyikkant, de ennyi energia honnan van? Nagy kérdés ;)

Sopron city :)

(#9048) Melack válasza hdman (#9047) üzenetére


Melack
veterán

Időnként én is örülnék, ha csak a negyedét kölcsön tudná adni :D Most még eszik is bőséggel, nő, mint a bolondgomba. Valamelyik nap bevágott egy tenyérnyi sülthúst a 2éves, holott pár falattal általában beéri húsból.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9049) frame>24 válasza hdman (#9047) üzenetére


frame>24
addikt

Az alsó szomszéd egy kb. süket néni, így ő jól viseli.
De inkább lementünk bő 2 órára a térre, hogy kicsit fárassza is magát.
Igen, ez a duracell nyuszi effekt mindenhol megy. ÉS jön a nyár, mikor később fog feküdni mindenképp.

@Melack: zajlik. Pécsen lakunk, szal' nem tudom, Budai vám mond-e valamit (Uránvárosból megyünk el).
Lényeg, hogy a lépcsőzést, (3. em, nincs lift), az egyetemista bulikat fölöttünk, (én is voltam, de újszülöttel más a szitu), és a kisbolti kocsmát az ablak alatt ezúttal szeretnénk elkerülni. Ezen kívül a szomszéd múltkor felgyújtotta a lakást, és átjött segítséget kérni, hogy hogyan kéne oltani: (olajat + égő, működő szagelszívót akart oltani VÍZZEL).
Kb. itt jött az, hogy akkor mégis CSOK és + hitel, de itt nem maradunk.

Úgyhogy kb. 4 hét alatt lezavartunk egy lakás eladást + új ház adásvételit, a gatyám rámegy, de lesz szép kis udvar, ami a konyhából belátható, földszint, tégla, szép nagy gesztenyefák végig az utcán. (+ potenciálisan több rézbőrű, de sajnos kompromisszum mindig van)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#9050) hdman válasza frame>24 (#9049) üzenetére


hdman
őstag

Nekünk muszáj 8-kor letenni, mert 4kor kelek és én is fekszem max 9kor. :)

Sopron city :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.