Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) AMD Power válasza Dany007 (#999) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm azért ,hogy szóltál! :R

Nálam sem a papír a lényeg... hanem a templomi esküvő. Párom nem igazén ,de én eléggé vallásos vagyok (Katolikus).

korcsi: Köszi szépen! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1002) V.Stryker válasza AMD Power (#1001) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi a kerületi önkormányzatnál intéztük az apaságit. Ugyanott ahol a házasságot is intézik....már nem tudom az osztalyt.

Esküvő.....mondjam, hogy az enyém két hét múlva lesz? Asszony kirinyálta...én mondtam, hogy inkább nyaralni mennénk abból a pénzből... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1003) AMD Power válasza V.Stryker (#1002) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk meg inkább én szeretném... a leírtak miatt. De azt számoltam ,hogy egy nagyon visszafogott esküvő is, egy kis vacsorával, egy pár napos belföldi nászúttal is kb 400e Ft.

Mi is pont kb ennyiért megyünk nyaralni Törökbe. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1004) V.Stryker válasza AMD Power (#1003) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

400? Jó lenne... mi egy 25 főst csinálunk, templomi nélkül. Ismerős kajáldája főz, olcsó, nem kell bérelni még kaja tálalós nyavajákat se, saját kertes épületben lesz a polgári után a beülés, após cégénél és már most rég meghaladtuk a 200-at...a kaja még nincs kifizetve és a torta se...szóval amit kiszámolsz elsőre, hogy mi mennyi, azt nyugodtan másféllel még szorozd meg. :W Mondjuk az is igaz,hogy nekem még öltönyt kellett venni, mert egy előző esküvőn a meglévőnek kiégettem a térdén az anyagot egy tánc közbeni térden csúszással. :DDD Ijj, de jó kis buli volt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1005) Padisah válasza AMD Power (#998) üzenetére


Padisah
tag

Teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot lehet tenni a gyermek születése előtt és utána is.
Mindkét esetben ingyenes. Bármelyik szülő lakóhelye szerint járási (fővárosi kerületi) hivatal gyámhivatalánál meg lehet csinálni, csak más papírok kellenek hozzá.

Mindkét esetben kell:
- a két szülő érvényes személyi (útlevél, vezetői engedély) és lakcím igazolványa,
- az anya részéről friss igazolás a hajadon családi állapotról, ezt vagy az okmányiroda vagy az anyakönyvvezető-népességnyilvántartó adja ki,
- ha az anya elvált akkor, a jogerős válóperes ítélet kell, és a válás jogerőssé válásától gyerek születéséig legalább 300 napnak el kell telnie, ha kevesebb akkor a volt férjet írják be apaként.

A gyerek születése előtt kell továbbá szülésorvosi igazolás a szülés várható időpontjáról vagy terhesgondozási kiskönyv, amiben ez benne van.

A gyerek születése után kell a születési anyakönyvi kivonata, ezt vissza kell küldeni az anyakönyvvezetőnek, mert addig nem szokták kiadni az újat, amíg a régi vissza nem kerül hozzájuk.

Nagyjából ennyi. Ha van még kérdésed a témával kapcsolatban kérdezz bátran, gyámügyes vagyok.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1006) AMD Power válasza V.Stryker (#1004) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor meg végkép nem lesz.... 5-6-700e Ft-t nem tudok és nem is akarok kifizetni erre. Én is ilyen 20-25 emberrel számoltam kb. :U

Padisah: Köszi szépen a tanácsokat! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1007) föccer


föccer
nagyúr

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1008) Dany007 válasza föccer (#1007) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyot nőtt a picúr 1 év alatt! :R

Rakok be az enyémről is! :)

A kis jedilovag! : D

Itt meg épp a kakóval ismerkedett.

[ Szerkesztve ]

(#1009) ruti


ruti
Közösségépítő

ehh, a kisfiam már kockul (4,5 éves) :N

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1010) AMD Power


AMD Power
titán

Egyik szebb és aranyosabb mint a másik!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1011) mpierre válasza korcsi (#1000) üzenetére


mpierre
veterán

Anyakönyvvezetőhöz érdemes menni, mert a gyámhivatal hajadonságit is fog kérni, azt meg a járási hivatal okmányiroda népesség-nyilvántartója adja ki...
A "mutterbuchführer" egyszerűbb kapásból látja, hogy hajadon-e. Azért oda is kell a "kiskönyv", meg a szakorvosi igazolás is (fogantatás és szülés időpontjával).

Szerk.: Ja! Mindkét szülő jelenléte kell az apaságihoz...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1012) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Babakocsi kérdésben szeretném a segítségetek kérni. Ki milyet használ, ill. mennyire elégedett vele? Mi ilyen többfunkciósakat néztünk idáig, amiben van mózeskosár, hordozó és sportkocsi is egyben, de annyiféle van hogy nem tudjuk melyik lenne a jó. Bármilyen tapasztalatot, véleményt szívesen fogadok. :B

Üdv: Z

(#1013) ruti válasza z00li (#1012) üzenetére


ruti
Közösségépítő

küldtem privit ajánlással

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1014) V.Stryker válasza z00li (#1012) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

hi

Mi első körben egy ilyet vettünk:

A mózeskosarat igazából alig használtuk, a babahordozó hasznos volt a kocsiban. De ezzel az volt a baj, hogy k.rva nehéz volt. Hiába van lift a házba, azért a földszintig fel kell vinni és ha még van ez az a babához kapcsolódó a táskában, márpedig van, akkor asszony meg meg feszült, míg felvitte. Meg rohadt nagy helyet foglalt összecsukva is. Szóval ez nekünk nem vált be, el is adtuk.

Aztán vettünk egy ilyet:

Ez bevált, jó kis könnyű cucc. Ezt használtuk eddig. De ahogy észrevettem, az anyukák számára egyre kisebb kocsi kell azzal arányosan, ahogy nő a gyerek. Így hétvégén megvettük reményeim szerint az utolsó, ami egy esernyőre csukható kis szuper szerkezet.

Mi minden bizonnyal egy lépést megspórólván, egy ilyet vennénk elsőnek(és utána már csak egy ilyen esernyőre csukhatót):

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1015) AMD Power


AMD Power
titán

Ma irány a 12 heti ultrahang és nagy "átvizsgálás". Viszek magammal kamerát és a technika által adott HD fel is veszem az ultrahangot. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1016) mefistofeles válasza AMD Power (#1015) üzenetére

Szurkolok nektek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1017) mefistofeles válasza V.Stryker (#1014) üzenetére

Ugyanezt a babakocsi "evolúciót" jártuk mi is végig mint ti! A nagy nehézbonbázó jó volt az elején főleg télen, teljes védelmet nyújtott az apróléknak. De olyan nehéz volt mint a veszett fene! A babahordozó tényleg nehéz mint a dög. Képzeld nálunk az asszonynak (vagy ha ott voltam nekem) a harmadikra kellett felcigölni (lift nincs)
A végén mi is a kis fogpiszkálókocsinál kötöttünk ki. Könnyű kezelni és navigálni vele, (a nagyot az asszony alig tudta irányítani...) egyszerű szálítani és a második gyerkőc pl. baromira imádott benne lenni!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1018) Dany007 válasza z00li (#1012) üzenetére


Dany007
veterán

No a helyzet nálunk is hasonló volt, mint a többieknél.

Rafpol fenix-szel kezdtünk.

Ez a típus volt, csak zöldben! :) Itt arra kell figyelni, hogy lehetőleg ne legyen fekete vagy nagyon sötét színű, mert akkor nyáron megpusztul benne a gyerek. Ezt lehetett téliesíteni, elég jól ki volt bélelve, meghát az ember maga is agyontakargatja a gyereket... Szóval ha még fekete színben is van tuti hőguta :D
Ami még fontos lehet a nagyméretű kerék. Mi ezzel bárhol bármikor eltudunk menni, terepen járdán egyaránt.
Nagyon kényelmes volt tolni, jó volt a rugózása stb...

Az meg külön bónusz, hogy ez is ugye 3 az egyben típus volt. A babhordó is jó volt, egyből mehetett kocsiba a gyerek. Ami negatívum, hogy dög nagy. Széles volt. Mezei lépcsőház ajtón csak úgy fért ki ha mindkét szárnyát kinyitottuk az ajtónak. Boltba is nehézkes volt vele menni, de túlsokat nem is vittük gyereket boltba :D inkább játszótérre meg sétálni.

60-ért vettük újonnan és 2 évesen használtan 40-ért adtuk el.

Aztán tértünk át mezei sportbabakocsira. Amit már felettem linkeltek ilyen fogpiszkáló szerűre! :D
Ez annyiból jó, hogy kis helyet foglal és relatíve könnyű.

Viszont én (mi) abszolút nem vagyok vele megelégedve. A Rafpol után kb olyan érzés, mintha egy Merciből egy Trabantba szállnék. Hihetetlenül gagyi! De komolyan mondom... A mozgása / tolni meg katasztrofális! Köszönhetően az elől lévő dupla kerekeknek a fordulás valami tragédia. Gyakran beakad és olyankor befékezi magát... Meg össze-vissza pörög stb... Pedig állapota normális. Egyszerűen a két kerékből adódóan nem képes olyan simán fordulni, mint egy egykerekes.
Ráadásul amire figyelni kell és mi elfejtettük, hogy a fogórész, aminél fogva tolod a kocsit mindig hátrébb legyen, mint a kocsi hátsó kereke. Na a mienknél pont egyvonalban van a kettő. Tehát csak út tudod tolni a kocsit, hogy kinyújtod a kezed feszesre és tolod magad előtt, mint valami fertőző beteget... :D Máskülönben a lábad állandóan belefog ütközni a kocsi hátsó kerekeibe... Mert ugye egyvonalban van a kapaszkodóval vagy mivel... Így meg mocskosul nehéz tolni és rohadtul fárasztó!
A Rafpolnál simán hajlított kézzel, mint egy bevásárlókocsit toltuk a picit, nem volt gond. Kényelmes volt, kellemes, észre se vettük, hogy toljuk, pedig az a kocsi 3x nehezebb volt...
Itt meg egy tárgya az egész... :)
De mindegy, mert sokat úgyse használjuk. Az uraság csöppet hiperaktív és sokáig már nem bír megülni a babakocsiban...

(#1019) V.Stryker válasza Dany007 (#1018) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekünk is Rafpol volt...abba én a majd 190 centimmel mindig belerúgtam...nem tudom hogy. Ez a fogpiszkáló viszont tök jó nekem is és a páromnak is, aki 25 centivel kisebb. Szerintem úgy érdemes ezt , hogy el kell menni olyan helyre ahol meg tudod tapogatni, tologatni, baszogatni..pl brendon. Aztán ha megvan az áldozat, akkor megveszed ahol akarod. De hát ahogy halad a szülői fázis, úgy tanuljuk meg mi is,hogy mit kellett volna nézni, mi szerint kellett volna választani...sok a tanulópénz. Mi brendon pártiak vagyunk...ez a kártyás pontgyűjtés tök korrekt, garancia szintén. Nyilván ruha meg ilyen drága mint a dög, meg pelus is...de utazóágy, babakocsi,autósülésben szerintem nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1020) Dany007 válasza V.Stryker (#1019) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nem tudom, nekem az nagyon kényelmes volt! :D
Tény, hogy a mostani kocsit nem próbáltuk ki, csak úgy kaptuk. De mondom, azt képzeld el, hogy kapaszkodó része ahol tolod függőlegesen egyvonalban van a kocsi hátsókerekével. Tehát ahhoz, hogy ne akadjon bele a lábad úgy kell tolnod, hogy kinyújtott kézzel! :D Rohadt kényelmetlen.

Mi is szoktunk a Brendonba járni, van pár dolog ami olcsóbb is mint máshol, de a többség inkább drágább... :D
Egyébként mi pl autós ülést is használtan vettük, felújított vadiúj huzattal kereskedőnél. Römer King típust a tavaly előtti szériából... Kemény 16 ezer forint volt! Szvsz az eladó nem ismerhette a márkát, mert megnéztem a neten újonnan 60k egy ilyen. A legújabbak meg még több... Ez az egyik legjobb eredményt elért gyerekülés biztonságtechnikai téren. Úgyhogy azt hiszem ezzel szintén jól jártunk.

(#1021) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ! :R

ruti: a szempontjaid fenn vannak a mi listánkon is, hasonlóképpen keresünk mi is. :K Köszi az ajánlást, megfontoljuk a dolgot. :R

V.Stryker: az utolsó képeden lévő hauck-ot pont szombaton vettük szemügyre a brendonban. Nem tűnt rossznak, két dolgot leszámítva:
-kicsi volt a mózesrésze (szerintem)
-a vázat is vékonynak találtam (mondjuk jó könnyű volt, könnyen tolható)

Dany007: sötét színűt mi sem szeretnénk :N

Ami még előny nálunk, hogy kertes házban lakunk, össz-vissz 3 lépcsőn kell majd felvinni a kocsit. Az összecsukhatóságtól sem tartok annyira, az egész család helyben van, nagyobb utazások meg eddig sem nagyon voltak. Ez a rafpol sem tűnik rossznak, utánanézek. :K

Z

(#1022) Dany007 válasza z00li (#1021) üzenetére


Dany007
veterán

Már nem nagyon találtuk külön boltban, újonnan.
A Vaterán láttunk újat 70-72 ezerért. Plusz használtan valami 45-50 környékén.
Mi megvoltunk elégedve a minőségével. Annyi, hogy a kerekei tömör gumi, nem pedig fújható. Pedig van rajta egy szelep utánzat, dísznek... Azt hittük fújható, majd mikor kiakartuk próbálni, akkor lepődtünk meg nagyot. :D No de nem számít, mert nálunk a 2 évet simán bírta... Szvsz 2 gyereket is simán kiszolgálna.

Hogy a mózes rész mekkora, arról fogalmam sincsen... =/ Elég volt bőven az biztos, de mondjuk sokáig nem használtuk mert mikor már ült rendesen a gyerek, akkor már a sportrészben vittük. Olyan ~ 7-8-9 hónapos korától. Már nem is emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#1023) AMD Power válasza mefistofeles (#1016) üzenetére


AMD Power
titán

Megvan minden... Láttam az ultrahangon a picit! A fejét ,a lábat ahogy mozgott.... Ha meg két percig megy akkor elsírom magamat! Minden rendben volt az ultrahangon. Mar majdnem 6cm. Levettek ezt a méhlepény mintát amit kielemeznek. Kb 1-2 hét mire lesz eredménye. Az is kiderül majd,hogy fiú vagy lány lesz. :K :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1024) Padisah


Padisah
tag

Ismerkedés a rántott hús és rántott máj kombóval 16 hónaposan.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1025) kraftxld válasza Dany007 (#1022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi ezt használjuk a gyerek születése óta:
[link]

Összecsukható, a kapszula rész levehető, kocsiba berakható egy alapra, most is hoztuk Mo-ra, minden terepen gond nélkül elmegy.
Annyi hibája volt eddig, hogy a féket kicsit nehézkesen lehet kioldani, valamint a kocsi részen a gyerek előtti védőrúd az ilyen polifoam szerű anyagból van, és most hogy fogzott a gyerek, kiharapta az alját, majd elkezdte lebontani.
Mérnök apa megoldotta a dolgot, jó erős szigszallaggal körbetekertem, így már bírja a terhelést.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1026) mefistofeles válasza AMD Power (#1023) üzenetére

Gratula! Ismerem az érzést...
..és akarjátok tudni a nemét?... Mert nem mindenki akarja és csak akkor mondják el ha kéritek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1027) AMD Power válasza mefistofeles (#1026) üzenetére


AMD Power
titán

Az is kiderül majd,hogy fiú vagy lány lesz. :K :R

Kértük igen!:) Rajta lesz majd az eredményen.... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1028) V.Stryker válasza AMD Power (#1027) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Érdekes...nekünk ultrahangon mondták/mutatták meg.

Szerintem is érdemes tudni, nem olyan világot élünk, hogy esetleg olyanba feccöljünk pénzt, ami nem lesz jó. babaszoba festés, fiús ruhák és lány lesz, stb. :)

Egyébknét a szüléssel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy ez a lábujj számolgatás soha nem jutott eszembe, talán az életben egyszer kétszer hallottam kisebb koromban. Mégis mikor kibujt a kislányom az első reflexeim között volt, hogy lestem megvan-e és annyi van-e minden végtagján. :DDD Nálatok volt ilyen?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1029) AMD Power válasza V.Stryker (#1028) üzenetére


AMD Power
titán

Ez komoly!:) Egy-két héten belül kiderül.... kíváncsiak is vagyunk meg amit mondtál az is egy fontos szempont. Én tegnap láttam mind két lábát és kezét. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1030) mefistofeles válasza V.Stryker (#1028) üzenetére

Az ultrahang nem éppen megbízható a pici nemének a megállapításánál. Természetesen ha "kitárulkozik a pici akkor egyértelműen megállapítható, de sok esetben nem tudják biztosra megmondani mert egyszerűen nem látszik tisztán, a pici olyan pózban van, hogy takarja. Hallottam már olyanról, hogy fixre mondott nemű gyermek mégis "másként" született!
Másik érdekesség Szombathelyen van olyan (egyébként kiváló) orvos aki még kérésre is csak nyagy győzködésre mondja meg a gyermek nemét!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1031) Dany007 válasza mefistofeles (#1030) üzenetére


Dany007
veterán

"Másik érdekesség Szombathelyen van olyan (egyébként kiváló) orvos aki még kérésre is csak nyagy győzködésre mondja meg a gyermek nemét!"

Érdekes. Azért egyrészt jogunk van tudni, másrészt meg jó ha tudja az ember. Az előbb említett előkészületek miatt. Talán ezt nem is kell részletezni.

Amúgy mi kb 3 hetente jártunk ultrahangra. És a doki minden alkalommal ellenőrizte a nemét újra és újra. Tehát az rendben van, hogy a korai vizsgálat még nem biztos, illetve az is, hogy a pici nem mutatja meg magát. De igazából az utána következő 5-6 alkalommal együttesen már eléggé biztosra lehet menni.
Szóval egy pár alkalmat meg kell várni az előkészületekkel hogy biztos legyen...
Mondjuk mi maszek dokihoz jártunk, nem tudom alapesetben hányszor van ultrahang, mert pl húgom most csak a kötelezőekre megy el és igen ritkán... Ráadásul ahogy hallom most legutóbb igen béna doki volt. Összekeverte a fejét a fenekével... :D Ami vicces, de mivel farfekvésű a gyerek így nem. És kb semmit nem mondott a húgomnak. Annyi, hogy minden rendben van, de aztán kész.
Nálunk meg a doki minden alkalommal méréseket végzett a picin, hogy rendben fejlődik-e. Elmondta mi miért hogyan mettől merre meddig stb... Szívet hallgatott, pulzust mért stb.. Meglehetett beszélni vele ha valami gond van, hogy az gond-e? Feszülés, szorítás, nyomás stb... Azért egy első gyerekes családnak még minden újdonság, jó ha van egy szakértő aki vizsgál is és meglehet vele ezeket beszélni. Szóval nagyon korrekt volt. Bőven megérte az alkalmankénti 8k-t. Főleg most, hogy látom húgomnál milyenek az alapellátásban.

(#1032) mefistofeles válasza Dany007 (#1031) üzenetére

Valószinüleg azért nem akarja az a doki sem megmondani, nehogy beégjen! Olvass utána, tényleg nem olyan ritka a hibázás mint gondolnád. Az, hogy ultrahangon méreget a doki az nem plusz hanem a vizsgálat kötelező része! Ezért végzik az ultrhanagot. A különféle végtagok méretéből szív mozgásából stb. tud a doki diagnózist készíteni a magzat fejlődéséről! Az ultrahangor készült jelentésen mindez szerepel. Persze van szófukarabb fajta aki szóban nem igazán szeret magyarázni. Kérésre természetesen mindenkinek el kell mondania mindent amir kiváncsi!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1033) AMD Power válasza mefistofeles (#1032) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk nagyon kedves és aranyos volt doktornő. Mondjuk ismerős intézte, ő is ott dolgozik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1034) mefistofeles válasza AMD Power (#1033) üzenetére

A mi nőgyógyászunk egy csoda! Komolyan filmet kéne róla készíteni! Csendes, szerény, figyelmes, lelkiismeretes, és leszarja az anyagiakat. Az asszony terhességének első pillanatától végigkisérte a fejlődést, minden vizsgálatot (pár ultrahangon kívül) ő végzett és természetesen a szülést (császár) is ő vezette. Mindezt úgy, hogy pénzről szó sem esett és mi sem említettünk vagy ígértünk neki semmit! Már otthon volt az asszony a picivel mikor a magánrendelésén meglátogattam egy borítékkal! Alig akarta elfogadni! Tényleg nem találok rá szavakat!
Ja és persze mindez a második babánál is, ugyanígy!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1035) AMD Power válasza mefistofeles (#1034) üzenetére


AMD Power
titán

Én mondjuk egyet tudok. Én nem adok pénzt senkinek sem! Nem viccből fizetem évek óta TB se én sem a párom. És arról nem is beszélve ,hogy messze nem a minimálbérből vonják/vonták nekünk a nem kevés járulékot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1036) mefistofeles válasza AMD Power (#1035) üzenetére

Én sem adok alapból senkinek de ennek az embernek egymilliót adnék ha lenne! Az a csoda, hogy ebben a mai világban valaki kiemten foglalkozik veled úgy, hogy szó sincs anyagiakról. ...ja és a gyermekemel így bánni... az mindent megér nekem!
Van olyan doki aki ha bekopogsz hozzá úgy kezdi százezer.... és abban alig van valami...
Az egyik ismerősünknek nem írt receptet a dokija csak magánrendelésen mert ott pénz kérhetett érte!

kb. egy hónapja összefutottunk a nőgyógyászunkal. megállt beszélgetni és a gyermekekben gyönyörködni. (semmi nyalás) olyan közvetlen, hogy hihetetlen. Ja és egy olyan szakterületen dolgozik ahol egyedüli a megyében.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1037) Dany007 válasza AMD Power (#1035) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen... Mi adtunk a szülésznőnek a szülés után. Tényleg brutálisan rendes volt...
Mondjuk ez külön story. Asszonyt egy héttel korábban bentfogták. Összehaverkodtunk a takarítóval! :D Aki beajánlott minket az egyik legjobb szülésznőnek hogy "figyeljen" ránk. És tényleg hihetetlenül kedves volt. Vajúdás alatt jött ki jelenteni a helyzetet, meg páromat is nagyban segítette közben. Nagyon jó volt így az egész... Na neki adtunk pár nappal utána pár tízest.
Az orvos meg csak közvetlenül a kitolás előtt ment oda felügyelni és kb ennyi. Neki értelme se lett volna adni, mert kb csak biztonsági tartaléknak volt ott, csinálni nem csinált semmit.

(#1038) mefistofeles

Már asszem írtam róla de ilyen szempontból világ szerencsései vagyunk, mert kb. a fentieket mondhatom el a gyermekháziorvosunkról is!
Szerintetek hány doki csinálja meg, hogy felhívod hétvégén kb este 9 kor, hogy ki kéne jönni a gyerekhez mert valami nem oké. Ő közli, hogy a haverjaival kertipartin van és ivott DE HA ÉRTEMEGYEK (autóba ugye nem ülhet) AKKOR ELJÖN! És így is lett a normál díjat kérte amit minden orvos kiszálláskor. hazavittem és ennyi!
Az ivott, gondolom egy koktélt jelentett mert természetesen nem mata volt.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1039) Dany007 válasza mefistofeles (#1038) üzenetére


Dany007
veterán

"Az ivott, gondolom egy koktélt jelentett mert természetesen nem mata volt....."

Ezen jót röhögtem! :D

Amúgy úgy tudom az ügyeletnek ilyen esetben pl kötelessége kimenni házhoz. Persze a háziorvosnak nem. Respect neki! Tényleg.

Mi meg amúgy pont az ellentéte vagyunk... Olyan bénák és nem törődömök nálunk a dokik hogy köztéren kéne mutogatni őket. A háziorvos is meg a védőnő is.
Az a tipikus az a fajta orvos aki végigmegy a kötelező dolgokon mint egy doird és kész vége. Semmi önálló gondolat se más egyéb. Sőt, a legutóbbi kötelező vizsgálatok alkalmával még a kötelezőeket se végezte el!
A múltkor volt alkalmam a gyerek orvosi kiskönyvét végiglapozni (vártunk a rendelőben) és b...szki, a kitöltendőknek a fele hiányzik. Nem végeztek el bizonyos méréseket se adott időben és így tovább... Egyszerűen röhej. Ráadásul ott futószalagon vizsgálják a gyerekeket így se időnk se lehetőségünk nincs kérdezni. Amikor meg mégis akkor sok esetben vagy komplett baromságokat válaszolnak vagy önellentmondásba keverednek magukkal vagy egymással.

Volt olyan, hogy megkérdeztem a védőnőtől valamit. Már nem emlékszem mit... Konkrét dologra kérdeztem rá. Erre ő válaszul elkezdett magyarázni valami tök más témában valami teljesen más dolgot. Én meg csak néztem nagy szemekkel, hogy ez most melyik univerzumban van.
Ja már régóta gondolkodunk a dokiváltáson. Lassan beérik...

Szóval na, örüljetek a szerencséteknek és becsüljétek meg! :) Én egy mezei átlagos dokival is megelégednék már. :D

(#1040) mefistofeles válasza Dany007 (#1039) üzenetére

A védőnőnket ne említsd! Fogalmam sincs, hogy az az ostoba p***a miért kapja a fizetését! Mikor az első baba újszülött volt akkor meglátogatott minket, kedves volt stb. aztán gondolom látta, hogy nem a disznóolban alszik a gyerek, meg kap enni és van tiszta ruhája és megnyugodott. Onnan kezdve magasan leszarta mi van velünk, néha mi figyelmeztettük a kötelező vizsgálatokra. A másodiknál már gyakorlatlag ránk se bagózott. na most kaptunk egy új védőnőt.... hát nehezen mondom ki de ez még szarabb.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1041) AMD Power válasza mefistofeles (#1036) üzenetére


AMD Power
titán

Persze ha lenne... én mondjuk akkor sem adnék. Nem vagyok spur, adok a futároknaj , stb akiknek csak kell és illik.
Nálam az orvosi ellátás alap. Évi közel 400e Ft kifizetünk a TB-nek. És persze évente 1x megyek ezért vérvételre és kb 1x megfázás miatt orvoshoz. Ennyi. Szóval én akkor sem adnék ha lenne rá fölös. Azt is inkább a picire vagy magunkra költeném.

Nálunk a védőnő az kedves. A gyerekorvost még nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1042) bandus válasza AMD Power (#1041) üzenetére


bandus
veterán

ha ott tartunk, biztosan valami privát klinikán fog megszületni a gyermekem, akármennyit is fizetek a tb-nek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1043) AMD Power válasza bandus (#1042) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tök jó én csak örülök neki. :R Nálunk ilyen nem lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1044) AMD Power


AMD Power
titán

Már pénteken megtudjuk a vizsgálat eredményét! Meg persze a nemét a picinek. Amúgy kb 2 hét mire megkapják a többiek az eredményt. Nekünk a bennfentes majd elmondja. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1045) Cadal


Cadal
őstag

Szaisztok!

Kicsit gyakorlatiasabb kérdés: 1 éves kislányomnak van már 6 foga. Mikortól kell elkezdeni a konkrét fogmosást, mert jelenleg annyi történik, hogy néha (pl fürdéskor) megkapja a kis fogkeféjét és kicsit rágcsálja forgatja a szájában. De gondolom ez a fogaknak nem feltétlen elég. Köszi.

(#1046) Dany007 válasza Cadal (#1045) üzenetére


Dany007
veterán

Azt mondják, hogy már akkor el lehet kezdeni amikortól van foga... Nem tudom hogy ez marketing-e vagy sem. Szerintem nagy gondot nem okoz, sokba nem kerül, akkor meg mért ne?
Persze csak fluorid mentes fogkrémmel mert ugye eleinte biztos többet fog lenyelni, mint kellene. :D
Mi ezt használjuk: [link]

(#1047) mpierre válasza Cadal (#1045) üzenetére


mpierre
veterán

Mi onnét kezdve, hogy megjelent az első 2 fog beszereztünk egy fogkefét. Kezdetben csak úgy magában, hogy had szokja, rágcsálja a sörtéket. Fogzáskor meg azzal "vakargatta" az ínyét is, ha kádban volt. Aztán ahogy szaporodtak a kis fogak, úgy előkerült a fogkrém is. Fluoridmentes. Azt sikerült elérnünk, hogy reggel és este már igényli a fogmosást, ezen a bölcsi és az ovi is segített. Tehát később nem kellett küzdenünk, hogy fiam moss fogat, m'er olyan vagy mint, egy sárkány. Nem oly nagy, hanem oly szagos... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1048) mefistofeles

Mi is gyakorlatilag az első fogak megjelenésétől kezdve használjuk, mára teljesen természetes a srácoknak a fogmosás. Ez megint egy olyan terület ahol nem érdemes spórolni. Jó minőségű fogkefe és jó gyerekfogkrém az alap! Mi nár nem vagyunk csecsemők, ezt a fogkrémet használjuk!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1049) Cadal


Cadal
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Még annyit, hogy milyen gyakran kell a fogát mosni, elég reggel és este, vagy étkezések után mindíg? :F

[ Szerkesztve ]

(#1050) Alex91


Alex91
félisten

Valaki nem tud valami jo befektetesi format, amire havonta utalva lehetne a gyerek szamara kesobbi felhasznalasra penzt gyujteni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.