Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Real_Necro válasza solti (#15000) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy ülést is ellenőrizhetsz szemre.

Ugyanakkor cipőből csak újat, nem mindegy hogyan fejlődik a gyerkőc járása. Egy másik lábra bejáratott cipő nem biztos, hogy jó.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15002) f4lcon válasza Real_Necro (#15001) üzenetére


f4lcon
őstag

cipőből mi is lenyeltük a békát, és vettünk Superfit-et újonnan.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15003) L4mie


L4mie
veterán

Egyenlőre a Zopa Spinfix-et néztem.
Bár amekkorák a fiúk...kétlem, hogy 3.5 éves korukig elég lesz.
Van vele tapasztalat? Több dícsérő videót láttam róla, de persze az normális, ha bolt dícséri a forgalmazott terméket :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15004) tboy93 válasza solti (#15000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ép benne a hungarocell, véd az ülés/hordozo. Sajnos tapasztalatból mondom. Volt autobalesetem hasznalt gyereküléssel 7 honapos gyerkoccel.

[ Szerkesztve ]

(#15005) solti válasza tboy93 (#15004) üzenetére


solti
senior tag

Biztonsági felszereléssel nem szórakozom, de miattam mindenki azt csinál amit akar... csak annyit írtam, hogy én használtat nem vennék, lehet ép hungarocell mellett repedés a műanyagon ami aztán ki tudja hogy és merre törik... De mondom mindenki azt csinál amit akar...
(gyerek (fel)nevelésben úgyis csak mindenkinek a saját igazsága van...)

[ Szerkesztve ]

(#15006) 6030D válasza solti (#15005) üzenetére


6030D
Ármester

Az autó körülötte új?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15007) tboy93 válasza solti (#15005) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

Az már régen rossz, ha odáig fajul a dolog, hogy a gyerekülés műanyagja törik. Akkor kb ülhet bármiben a gyerek.

(#15008) solti válasza 6030D (#15006) üzenetére


solti
senior tag

igen :C

(#15009) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Fiaink gyakran összeszednek mindenféle felső léguti nyavaját. Van egy régi Omron kompresszoros inhalátorunk, aminek akkora a hangja, hogy szerintem a szomszéd utcában is hallják.
Elgondolkoztunk rajta, hogy lecseréljük egy ultrahangosra. A Laica MD6026-ot néztem. Online megnéztem a használati útmutatóját. Egy dolgot nem értek vele kapcsolatban. Kell bele sima víz, amit nem porlaszt el. A porlasztásra szánt folyadékot egy ampullába kell helyezni. Azt írja, hogy ezek az ampullák egyszer használatosak. A képek alapján ez egy sima műanyag félgömb.Tényleg ki kell ezt minden alkalom után dobni és újat betenni? Mi Salvus vízzel, vagy patikai só oldattal használnánk. 4000ft/60db. Két beteg gyereknél, fejenként napi 3 inhalálással azért ez jelentős költség lenne.
Használ valaki ilyen vagy hasonló gépet? Ti hogy használjátok ezeket az ampullákat?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#15010) Real_Necro válasza madmike (#15009) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kölcsönbe volt nálunk ilyesmi, ott alapból salvus vizet tettünk bele, ami bár nem javasolt a lerakódás miatt, de karbantartással használható.
Nekünk is kompresszoros van, az hatékonyabb, abból is Microlife, folyamatosan üzemeltethető. Persze, van hangja...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15011) mirci18 válasza Drughi (#14979) üzenetére


mirci18
addikt

Hasonló cipőben vagyunk.
Nekünk az egyik autó isofixes a másik sima.
Annó egy 9-36 kg-os üléssel kezdtük meg egy travel systemes hordozóval.
Jelenleg a fiam 4 éves és 30 kg. 25 kg-tól elég lenne az ülés magasító de inkább vettem olyan 15-36 kg-os Nania ülést amit ketté lehet szedni.

Az isofixes autóban nekem egy 15-36 kg-os isofixes ülés van ami új árban 40 körül volt mi 12-ért vettük.

A koncepció nálunk úgy épül fel hogy a kisebbik hagyományos autó az anyataxi.
Abban egy Nania 15-36 kg ülés van a nagyobiknak.
A két hónapos kistesó travel systemes hordozóban van.
Szívás a biztonsági öves bekötés de ez van.

A B autó 2 isofixel rendelkezik. Oda van egy használt isofixes 15-36 kg-os ülés rakva.
Plusz ha kinövi a kicsi a hordozót akkor lesz egy 9-18 kg-os használt isofixes ülés.

A nagyobik gyerkőcnek már elég lenne az ülés magosító de számomra a megfelelő oldalvédelem fontos plusz az is hogy ne csússzon el alvás közben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15012) mirci18 válasza DeFranco (#14996) üzenetére


mirci18
addikt

Én elektromos hintánál futottam bele.
Egy éves hinta féláron és még egy picit engedett belőle telefonos beszélgetés alapján.
Mikor mentem érte közölte ja amúgy foltos egy mosás ráfér.

Egyébként én ezért vettem a második autóba új nania ülést.
Hiába volt 18 k minta miatt. Mancs őrjárat.
Mikor 10 e ft alatt csak foltosak koszosak voltak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#15013) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Négy hónapos múlt kislányunknak elkezdjük a hozzátáplálást szép lassan.
Nejem szeretne egy ilyen egyben pároló és turmix gépet.
Kettőt néztünk ki eddig:
Szett ételpároló és turmixgép Babycook® Solo Beaba - 41k
Babymoov NutriBaby A001115 5in1 Cream pároló- és turmixgép - 33k

Van valakinek tapasztalata ezekkel? Megéri? van valami jobb? Egyáltalán kell-e (megkönnyíti-e annyira dolgot)?

(#15014) tboy93 válasza -FreaK- (#15013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szvsz full felesleges. Felesegem napi szinten foz mindket gyereknek (nagyobbik mindjárt 3, kicsi lassan 1 eves), sosem hasznaltunk ilyesmit. Kis fazekba beledobod amit meg akarsz főzni, pár perc alatt kész, aztan mezrit botmixerrel puresited. A legelejen max atpaszirozod egy szuron, ha nagyon darabka-mentes kajat akarsz neki adni.

(#15015) Real_Necro válasza tboy93 (#15014) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi sem használtunk ilyet. Van itthon Bosch aprító meg fém rúdmixer, erre a célra is megfelelt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15016) MC Pite válasza Real_Necro (#15015) üzenetére


MC Pite
veterán

+1.

bár fentebb írták páran milyen jó cucc volt, mi sose próbáltunk ilyet hogy mennyire.
Egyébként 70%ban a kész cuccot részesítette előnyben Boglárkánk a házi készítésű helyett :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15017) tboy93 válasza MC Pite (#15016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tok erdekes, de nalunk pont forditva van mindket gyereknel. A friss zoldsegbol / gyumolcsbol keszult dolgokat szivesebben megeszik, a nagy egy ido utan mar egyáltalán nem ette meg a "konzerv" kajat.

Mondjuk nalunk hegyekben all otthon a zoldseg / gyumolcs, szó szerint. Minden heten ket bazinagy uvegtalnyit veszek es megesszuk siman.

[ Szerkesztve ]

(#15018) MC Pite válasza tboy93 (#15017) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálunk a kiscsaj a gyári, 'ízetlen' cuccokat ette főként. Próbáltuk eltalálni, de az esetek harmadában sikerült csak.
A zöldség/gyümölcs érdekesen megy. Ha harapom az almát, kéri (egy keveset, érgebben ketten ettük meg), minden egyéb formában (hasáb, kis darab, nagy darab, joghurtba, müzlibe)nem. A paradicsomot minden egyes nap kéri, és egyik nap sem eszi meg. Savanyú ubiból egy üveggel megenne együltőhelyében. Banán nem kérdés, két pofira, gyümisaliból is addig eszeget, míg nem talál benne narancsot/mandarint, utána csak a banán darabkákat hajlandó kipecázni. Zabkásában a málna és piros gyümölcsök csúsznak, főleg ha épp a Bing nyusziban is azt esznek, de amúgy nem eszi meg magában (amikor van friss).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15019) tboy93 válasza MC Pite (#15018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát nálunk a nagyobbiknál konkrétan gyümölcs megvonást kell néha alkalmaznunk, mert annyira nem akar mást enni. Rém rossz evő lett a gyerek így lassan 3 évesen, élből elutasít kb mindent ami nem vega kaja. Ami csúszik az az üres tészta, tojásos nokedli, rizses húsgombóc (pl. töltött paprikából vagy töltött káposztából), de ezekből annyit meg tud enni, hogy néha félő hogy kipukkan a gyerek.

Meg abszolút kedv függő nála az evés, ha nincs kedve akkor nem tudsz egész nap belepumpálni kb semmit, ha meg van akkor néha-néha újdonságokat is hajlandó megkóstolni.

A kicsi az fiú, lassan 1 éves, neki teljesen mindegy mit adsz, csak mennyiség legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15020) f4lcon válasza -FreaK- (#15013) üzenetére


f4lcon
őstag

nekünk ez van, szerintem minden forintot megért: [link]
meghámozod a gyümölcsöt/zöldséget, beledobálod, és szól ha kész van.

#15014tboy93 a párolást azért ne keverjük a főzéssel....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15021) bugizozi válasza f4lcon (#15020) üzenetére


bugizozi
őstag

"a párolást azért ne keverjük a főzéssel...." +1 :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15022) Real_Necro válasza tboy93 (#15019) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fiam anno felüvöltött és sírt, mikor megízlelte a brokkolikrémet. Pár évvel később, most 5,5 évesen meg a brokkolikrémleves a kedvence. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15023) koxx válasza f4lcon (#15020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+1 erre, nekünk is ilyen van (vagy ennek vmi hasonló változata)

(#15024) L4mie válasza koxx (#15023) üzenetére


L4mie
veterán

+1
nemrég volt 25k-ért valahol :)
mi anyóstól kaptunk használtat, fél napig pucolni és kést kellett hozzá venni.
Krumplit nem szereti darálni.
De nagyon jó kis cuccli.

*megrendeltem a gyereküléseket Zopa Spinfix lett. éppen hogy befér mögém a corollába, nem tudom ezzel a két üléssel hogy fogunk vidékre utazni :D szerintem nem fér be feleségem a két ülés közé, de majd kiderül. (anyósülésen voltak a nagy táskák, csomagtérben meg a babakocsi meg az iker szoptatós párna + egy hátizsák)
Szóval kocsivásárlás is lesz szerintem 1 éven belül....lexus RX400 tök jó lenne, csak már azok is 12+ éves kocsik, meg sokat fogyaszt meg drága karbantartani...pedig tetszik :P Lehet valami hibrid kombi lesz...még nagyon korai fázisban vagyok, utoljára 2 év alatt választottam kocsit :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15025) DeFranco


DeFranco
nagyúr

valamiért mi nem jöttünk rá arra, hogy milyen extra hasznossága van egy plusz gépnek a konyhában ezért vettünk egy 995 forintos párolóbetétet és az eredményt kívánt állagúra túrtuk egy botmixerrel.

(#15026) tboy93 válasza DeFranco (#15025) üzenetére


tboy93
nagyúr

megölöd a bulit :DDD

(#15027) 6030D válasza L4mie (#15024) üzenetére


6030D
Ármester

[link] :D

DeFranco: mi csak a lábas fölé raktuk a tésztaszűrőt, nem volt pénz párolóbetétre. :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15028) L4mie válasza 6030D (#15027) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen már eszembejutott a kisbusz is :D
de szerencsére csak ketten vannak :P
DeFranco: Nekünk adtak nagyon jó párolót a mikróhoz :) Ajándék párolóturmixnak ne nézd a fogát :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15029) 6030D válasza L4mie (#15028) üzenetére


6030D
Ármester

Azért annak lehet romantikája, amikor a babakocsit csak betolod a raktérbe és kész.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15030) DeFranco válasza 6030D (#15027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nektek legalább volt lábasotok, nekünk a bojlerbe kellett mártogatni a párolóbetétet, mert nem volt pénz lábasra :DDD

(#15031) 6030D válasza DeFranco (#15030) üzenetére


6030D
Ármester

:C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15032) Real_Necro válasza DeFranco (#15030) üzenetére


Real_Necro
veterán

Flexre volt, vagy fűrészlappal vágtátok le a tetejét? ;) :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15033) L4mie válasza Real_Necro (#15032) üzenetére


L4mie
veterán

szerintem végigtolta konzervnyitóval :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15034) Napfénysüti válasza 6030D (#15029) üzenetére

Lehet perverz dolog vagy öregszem de mióta gyerekeim vannak egyre jobban bejönnek a tolóajtós kisbusz félék (pl. Peugeot Rifter).
De asszony nem engedné hogy ekkora autót vegyek, szóval meg kell elégedni a kis Suzuki Balenoval a gyerkőcökhöz (2 év 3 hónapos illetve 2 hónapos). A legtöbb kétgyerekes szülő hozzánk képest óriási hodályokkal közlekedik. :DDD

Més que un club!

(#15035) vans? válasza Napfénysüti (#15034) üzenetére


vans?
őstag

Nekunk csak egy 1 honapos van, de szivesen vennek egy VW Multivant, itt sokan azzal jarkalnak gyerek nelkul is. :D

hábm bábm

(#15036) 6030D válasza Napfénysüti (#15034) üzenetére


6030D
Ármester

Néha én is elgondolkodom a tolóajtón, már csak a hobbi(nk) miatt is, de aztán amikor visznek vele, akkor rájövök, hogy max második autónak kellene. Ahhoz nagyon drágát kell venni, hogy ne legyen teherautó érzésed benne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#15037) Real_Necro válasza Napfénysüti (#15034) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fiat Qubo? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15038) L4mie


L4mie
veterán

Kár, hogy a Toyota previa (estima) nincs itthon forgalomban, igazi családi autó, nekem volt egy 10 hónapig. Lakni is lehet benne :DDD:DDD

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15039) f4lcon válasza vans? (#15035) üzenetére


f4lcon
őstag

a Multivanra én is rákívántam, de újonnan minimum 20 milla :Y
egy jobb V osztály jó 5 millióval olcsóbb....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15040) MC Pite válasza Napfénysüti (#15034) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkorák (a rövid) mint bármelyik kompakt, de sokkal nagyobb tükrökkel jobban behatárolható kasznival :). Opel/Toyota/Citroen emblémával alacsonyabb is, márha az újról beszélünk.
Ok a Balenonál nagyobb, az igaz.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15041) f4lcon válasza MC Pite (#15040) üzenetére


f4lcon
őstag

és sokkal erősebb dobozhanggal a minimális zajcsillapítás miatt - ezek továbbra sem személyautónak készültek, így a furgonság minden hátrányát el kell fogadnod amellett, hogy van előnye is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15042) vans? válasza f4lcon (#15039) üzenetére


vans?
őstag

Igen, borzaszto draga sajnos, meg nehez vele parkolni. Egy szomszed Multivannal huzta meg a kocsimat par hete. :D

hábm bábm

(#15043) albiosz válasza Real_Necro (#12176) üzenetére


albiosz
őstag

Napi régész. ;]

Szia!

Én is teljesen elvesztem a Cybex elnevezésekben. Szóval a Solution M-Fix Silver az Gold lenne? De akkor miért Silver? :D

Brendonban van M-Fix SL is, de az kevésbé akciós. Mallon viszont van olcsóbban: [link]

Fura, hogy a kevésbé testre szabható SL (fejtámladőlés és oldalsó ütköző nem állítható) jobb értékelést kapott és drágább, bár lehet, hogy csak azért, mert frissebb kiadás. Ti végül melyiket választottátok?

Játszik még a Britax Römer Kidfix SL is hasonló áron. 9-18-ban jó a tapasztalatunk a márkával, de a Cybexben van valami Optimised Ventilation System, ami lehet, hogy nem hátrány. Vagy csak mókusvakító marketing?

Brendonban akciósak egyébként az ülések, vennék valamit a nagylánynak. Kinek van tapasztalata valamelyikkel?

(#15044) Real_Necro válasza albiosz (#15043) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van 2 darab Cybex Solution M-fix otthon, meg 2 darab Römer Kid II, de az nem isofixes.

A Cybex hosszú távra van, a Römer csak helyi (max 100km) autózásra, annak az ülő része és az egész kialakítás szerintem kényelmetlenebb a Cybexhez képest, de ár-érték arányban nekünk megfelelt, főleg, hogy a 4 ülésből 3-at használtan vettünk.

A Cybexet nagyon ajánlom, de ha számít az ár és nem probléma a használt, akkor jófogáson egy srác viszonylag sűrűn hirdet eladó üléseket a 16. kerületben (most mondjuk éppen nem nagyon van nála). Emlékeim szerint 36-ért vettem tőle németektől behozottat. Ott helyben leszedtük a huzatot, végignéztem az ülést, nem árult zsákbamacskát.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15045) MC Pite válasza albiosz (#15043) üzenetére


MC Pite
veterán

cbx Yari? Vesd össze mivel tud többet a drágább tesója; de eredmények alapján mi a Yarit lőttünk ha kinövi a mostanit (meg egy Xelot a másikba).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15046) albiosz válasza Real_Necro (#15044) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Tehát a sima, nem SL verziótok van, amin pl. állítható a fejtámla dőlés? Cybex hivatalos videón már Silverként hivatkoznak a ,,normál" (nem SL) verzióra, tehát lehet, hogy ami anno Gold volt, az már Silver. Mondjuk az totál félrevezető, hogy az SL feloldása meg Silver Line... Na mindegy.

Ránézésre tényleg komolyabbnak néz ki ez a Cybex, mint a Römer. Kid II az úgy tűnik tök ugyanaz isofix nélkül, mint a Kidfix SL.

Szerintem marad a Cybex, így 48 körül reálisnak tűnik az ár is.

#15045 MC Pite: pár hete volt az Aldiban, ha jól rémlik 30 körül. Nézegettem is, de csak egyszínű fekete volt belőle, az annyira nem jött be (nyáron brutál meleg lehet). Most nem látok sehol, de azért a fent tárgyalt M-Fix komolyabb.

(#15047) Real_Necro válasza albiosz (#15046) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gyorsan megnéztem, nekünk mindkettő gold. Állítható a fejtámla magassága és dőlésszöge is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15048) Napfénysüti válasza albiosz (#15046) üzenetére

Mi pont pár hete vettünk Cybex Solution M-fixet (sima, nem SL).
Élesben még nem avattuk fel mostbmég egy Cybex Pallas S-fixet használ a nagyobbik. Ha eléri a 15 kilót övé lesz a Solution a kisebbik meg majd a Pallasban utazik.
Azért is vettük most a második Cybexet mert az első is nagyon bevált.

Més que un club!

(#15049) DeFranco válasza Napfénysüti (#15048) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk free fix van nagyon szeretjük.

(#15050) mirci18 válasza Napfénysüti (#15034) üzenetére


mirci18
addikt

Attól függ mire kell.
Most két gyerkőccel itt van a Dacia Logan kombim.
Két gyerek hátul más el sem férne.
Én imádom a kombit mint műfajt. Gyerekkoromból ered amikor is egy 353-as Wartburg kombival jártunk keltünk.
De ha nem jártok gyakorta messzire sok cuccal elég kisebb autó is.
A tolóajtós Opel combo Citroen Berlingo is tetszik de szigorúan csak akkor ha 3 gyerek lenne.
Anélkül nem kell akkora hodály.

A legtöbb ember egyébként is túlgondolja az autó méreteit.
Nem hiába van évek óta Suv mánia.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.