Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) Goose-T válasza DeFranco (#7847) üzenetére


Goose-T
veterán

Én sem szerettem volna soha egy ilyet gyerekkoromban, ezért nem vettünk a kissrácnak sem. (De. :D )

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7852) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Pedig így van nagyon sok esetben :((

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7853) föccer válasza PindurAnna (#7852) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem.egyszer szakadt a cernam. A valas kellos kozepen voltam, egyebkemt is fent voltam a plafonon, cegnel is felhuztak, szo szerint tiszta ideg voltam. A lany is nyugi volt, el elkezdett ertetlenkedi es erejesen raformedtem. Persze amint meglattam a meghokkent, meglepett es ijedt arcat, egybol helyre tettem magam, oda gugoltam melle, atoleltem bocsanatot kertem tole sokszor megpusziltam es biztositottam rola, hogy szeretem. Ezutan megbeszeltem vele, normalis hangon, hogy mit es mierg kell csinalni, mint mindig mindent meg lehet vele beszelni.

Azota is szegyellem magamat az eset miatt. :(

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7854) AMD Power


AMD Power
titán

Nálunk a gyerek rosszabb lett mióta a bölcsibe jár. Sokszor van az ,hogy 1 másodperc alatt el kezd hisztizni szinte minden ok nélkül. Ilyenkor dul-ful. Ledobál mindent... Párom ott tart már ,hogy nyugtatót fog szedni. Most 2 napig itthon voltam velük. Meg is értem. Ha bármi csak egy kicsit is nem úgy történik ahogy a gyerek szeretné már tombol sír üvölt, harap és ütlegel. De csak az Anyát. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7855) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma 15:26-kor megszületett a második fiam, Dávid Antal :)
Nagyon fasza gyerek lett ő is, már most látom :DDD

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7856) DeFranco válasza kraftxld (#7855) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ejj, tényleg faszagyerek hogy ki van simulva... ezek közvetlenül a szülés után készültek? Tök sima meg nyugodt az arca, teljesen emberszerű, nem olyan kis alienkáposzta, mint a többség. Hogy született, császárral, vagy természetesen? Gondolom utóbbi lévén Anyuka is fickósan van a képek alapján. Születés után lemosták? Tök tiszta a bőre. Itthon rajta hagyják a magzatmázt egy pár napig. Amit még észrevettem, hogy a világos ablak elé ültettek vele, nálunk először egy sötét, kevés fényt beengedő helyre ültetnek, hogy szokja a pici szeme a fényt fokozatosan.

Gratulálok, jó egészséget kívánok nektek :D

(#7857) Doggy dog válasza kraftxld (#7855) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Gratulálok,jó egészséget Nektek! :C

Reggel vitte párom a picit 2 hónapos oltásra.2-t kapott.Remélem nem lesz gond,most minden ok otthon!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7858) twine válasza kraftxld (#7855) üzenetére


twine
addikt

Jó egészséget, és sok boldogságot az egész családnak! ;)

(#7859) kraftxld válasza DeFranco (#7856) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez fél órás állapot, semmi mosás, smink, photoshop vagy ilyesmi, errefelé nem divat :DD, 100% természetes gyerek, igaz volt vele küzdés amire a 4250g-os legényke kibújt, az asszony előtt le a kalappal, fájdalomcsillapító nélkül lenyomta :)
Köszi, lesz velük dolog, már várom, hogy 18-20 éves korukban egymást üssék azért, hogy az apjuknak ki hoz hamarabb sört :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7860) CharlieDrop válasza kraftxld (#7855) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gratula :)

Jó egészséget :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7861) tildy


tildy
nagyúr

kraftxld, nohat , most latom csak, nagyon gratulalok. Ujabb uj-zelandi allampolgar ?! :)
Jo egeszseget nektek.
================================
Teljesen le vagyok dobbenve, hogy itt UK-ben nincsenek kotelezo oltasok. Ajanlott az van, ma meg is kapta, amit kethonaposan megszoktak. 3 oltas ment a lababa, a rotavirus ellen szirupban, szajon at kapta meg az anyagot.
Meningitis B
5-in-1 (DTaP/IPV/Hib) diphtheria(difteria), tetanus(tetanusz), whooping cough -(szamarkohoges), polio (gyermekbenulas elleni) + Haemophilus influenzae type b
rotavirus
Pneumococcal (PCV) (pneumococcus)
kozben a BCG helye is kezd szepen poirosodni, azt meg augusztus elejen kapta.

Ezt pedig most talaltam, egy asszony tortenete siettetett szulesrol . Igaz 80as evek kozepe, de...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7862) kraftxld válasza tildy (#7861) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ő már gyárilag kiwi, de majd egyszer ha épp nagyon unatkozok és egy kis bürokráciával való csatára meg értelmetlen hajtépésre várok, akkor esetleg elindítjuk a magyar állampolgársági dolgokat :D
Holnap jönnek haza, ma benyomtam egyedül! egy jó kis birkás hamburgert az egyik helyi étteremben ebédre, hozzá egy jó nagy korsó sört. Meg szunyókáltam is egyet délután amíg a másik legény az oviban volt, erre úgyse lesz nagyon lehetőségem a következő 3-4 évben :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7863) CharlieDrop válasza kraftxld (#7862) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem mondod, hogy nem hamburgerezhetsz, ha otthon vannak a gyerekek :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7864) kraftxld válasza CharlieDrop (#7863) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, csak a szabadnapomon, nyugodtan, egyedül nem sietve elmenni délben nem lesz egyszerű egy darabig :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7865) bobsys válasza kraftxld (#7862) üzenetére


bobsys
addikt

Kovetsegen nem lehet egyszeruen intezni a papirmunkat? Itt az usakoknal meglepoen nyugati szinvolnaban megy az ugyintezes es csak jokat tudok mondani a konzulatusrol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7866) DeFranco válasza kraftxld (#7864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

írhatnál esetleg arról, hogy hogy megy nálatok a szülés, mi a rendszer, mi a protokoll, milyenek a körülmények, pozitívumok, esetleges furcsa dolgok.

csak ilyen kaszinó jelleggel.

érdekelne.

(#7867) kraftxld válasza bobsys (#7865) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legközelebbi követség Canberrában, tudod ki fog ezért röpködni millió pénzért meg heteket elkúrni :D
Majd 18 éves korában bemegy bármelyik magyar okmányirodába aztán rácsap az asztalra, hogy apám magyar, anyám magyar, ide az útlevelet :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7868) bobsys válasza kraftxld (#7867) üzenetére


bobsys
addikt

Magyar szuletesi anyakonyvi kivonatert nekunk csak a postaig kellett elsetalni a tobbit inteztek Washingtonban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7869) kraftxld válasza DeFranco (#7866) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyebár vannak a méhecskék meg a virágok, aztán tavasszal a gerlék.... :DDD
Viccet félretéve, a magyar rendszert "szerencsére" személyesen nem ismerem, csak ismerősök elbeszéléséből.
Felvezető olvasmány, kb hasonló itt vidéken is: [link]

Legelső lényeges különbség, hogy a terhesség nem betegségként van kezelve, nincs nőgyógyász, orvos, terhes anyák egymást tiprása, sikátorban remegő kézzel titkos szuper nőgyógyász névjegykártyájának cseréje köteg húszezresért.
Mikor megtörtént a "baleset" és a háziorvos is megállapítja a tényeket el kell fáradni egy szabadon választott midwife-hoz. Általában 2-3 dolgozik egy csapatban, mivel ezek a csibész gyerekek nem szokták figyelmbe venni a 8/5-ös munkarendet.

Ide kell járni konzultációra, meghallgatja a gyerek szívverését, leméri a zasszonyt, utalja ultrahangra, vagy vérvételre ha valamit figyelni kell terhesség közben. Itt is van cukorterheléses teszt. Nem kell külön fizetni semmiért, mosolygósak, kedvesek.
És ugyanúgy a midwife az elsődleges kapcsolattartó ha gáz van vagy akármi kérdés van, telefonon általában el lehet érni.

Akinek az első gyereke itt születik, vagy nemrég költözött a környékre azokat beutalják egy pár hetes, heti egy alkalmas "tréningre" amit a helyi vöröskereszt tart. Itt elmagyarázzák, hogy mi merre meddig, mit kell csinálni a gyerekkel, hogy kell pelenkázni, gyereknevelési tanácsokat adnak (nem hegyibeszéd, tök jó volt vendégelőadókkal), közösen bejárjuk a szülészetet, megmutatják, hogy ha este indulnak be a dolgok hová kell menni, stb. Itt alakulnak ki a "csöcscsoportok", erről később :DDD

Lehet választani, hogy otthon szülünk-e, vagy kórházban, mivel a földrajzi adottságok miatt itt vannak olyan helyek ahová 4-5 óra eljutni, itt eldönthetik a szülők, hogy rizikóznak, vagy közelebb költöznek az utolsó napokra. A konzultációk alatt írunk szülési tervet, megismerjük melyik cucc mit csinál (epidural, nevetőgáz, egyéb fájdalomcsillapító cuccok), és a kismama elmondja, hogy ő miképp szeretne szülni. Vízben, mit nem szeretne használni, stb.

Amikor elérkezik a nap, akkor az a kérés, hogy ha 5 percesek a fájások akkor menjünk a kórházba ha elfolyik a magzatvíz az még nem egyedüli ok, hogy menjünk.

Maga a kórház elég profin felszerelt, egy szobában egy anyuka, kényelmes ágy, mindenfelé állítható, mellette a medencés szoba ha valaki vízben akar szülni, plusz saját tusoló a szülőszobában, apukának szék, gyereknek cuccok. A folyamatok alatt teljesen nyugodt mindenki, hagyják, hogy a dolgok természetes módon történjenek, nincs az, hogy hopp itt egy gátmetszés, ott egy injekció vagy beöntés. Ha valami változás van, akkor nyugodtan hagyják, hogy megbeszéljük a dolgokat, elmondják az előnyét, hátrányát mindennek. Ettől csak akkor van eltérés, ha kritikus a helyzet és valaki gázos szituban van.

Orvos sincs bent a szüléskor, hacsaknem történik valami olyasmi ami a normálistól eltérő, de általában a midwife akkor is megoldja, de készenlétben mindig van orvos a kórházban. A pozíciót is a kismama választja meg, ha nem jön a gyerek akkor javasolnak más testhelyzetet.

Miután kijött a gyerek, az apuka vághatja el a köldökzsinórt, aki akarja levetetheti a köldökzsinórvért (mi ezt megcsináltuk az első gyereknél, úgyis nagyjából csereszabatos a két testvér között), rárakják a gyereket az anyukára és ott marad ameddig akar. Most kb egy óráig le se mérték, semmi, látták, hogy egészésges és legyenek boldogok vele a szülők.

Kicsit fura volt, hogy itt a placentát haza lehet vinni, bizonyos kultúrkörök meg is eszik, mi ezt a lehetőséget kihagytuk, pedig én simán tolom a körmös-velős-pacalt :DDD

Utána a kismama letusol, gyereket lemázsálják, kap K vitamin injekciót ha kérjük, majd egy kényelmes saját tusolós egyszemélyes szobába átmegy a csapat, és pár napig a kórházban tartják. Van WC papír, adnak pelót, meg egyéb szükséges cuccokat ha kell. Itt megcsinának a gyereken hallásvizsgálatot, kitöltjük a papirokat, hogy mi a neve, stb.

Elsőgyerekes kismamáknak segítenek a szoptatási technikában, pelócserében, fürdetésben, ha nagyon gáz a helyzet megpróbálnak vigyázni is a gyerekre egy kicsit.

A korábban említett csöcscsoport onnan jön, hogy az oktatáson a nők eléggé összetartanak, és általában szoktak szervezni összejöveteleket a szülés után. Párszor volt nálunk is aztán épp amikor hazajöttem kajálni, 10-15 szopató nő volt a nappaliban, ebből jött a csöcscsoport, amúgy coffee group-nak hívják. Néha levegő munkacsoportnak hívtam őket, mert mi rendesen adtunk a népeknek kávét, teát, pogácsát, házi sütit, eztazt, de a feleség szerint máshol még vizet is úgy kellett kunyerálni :DDD

Kb ennyi dióhéjban, ja és az egész teljesen ingyenes megfelelő vízummal, senki nem fogad el hálapénzt, nem is ismerik a fogalmat, mindenki mosolyog és örömmel teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7870) kraftxld válasza bobsys (#7868) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi kicsit bonyolultabbak vagyunk, jelenleg semmi hátrányuk nincs a pulyáknak, hogy fekete útlevelük van, majd ha egyszer tán márciusban megnyílik a Wellingtoni követség és lesz ott egy szabad félórám majd beugrok és rákérdezek.
De egy jelenleg fölösleges papírért én most nem fogok egy raklap pénzt kidobni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7871) DeFranco válasza kraftxld (#7869) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rosszul esett a magyar rendszernek célzott kiszólás, szükségtelen volt és bántó, azt hittem ezt a kört veled megússzuk. sajnálom. de a lényeg, hogy boldogok és egészségesek legyetek.

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7872) kraftxld válasza DeFranco (#7871) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Volt benne némi irónia is, de ha mondod, hogy melyik nem alapul valós dolgokon azt kiszedetem. Elég sok ismerős, Mo-on maradt barát járja a köröket a rendszerben.... azért is írtam, hogy nincs saját személyes tapasztalat az elején.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7873) bobsys válasza kraftxld (#7869) üzenetére


bobsys
addikt

Tisztara mint itt. Ott nemtudom mi a szokas, de nalunk termeszetes szulesnel 2 napot van bent anyuka meg a gyerek. A szobaban van kanape en itt tudtam aludni, nem kuldtek haza, sot mondtak is ha lehet akkor folyamatosan legyek ott veluk. Annyi, hogy en nem kaptam kajat vennem kellett a bufeben. Anyukat minden etkezeskor megkerdeztek, hogy mit szeretne enni, tudtak, hogy vegetarianus es mindig adtak par opciot.
A noverek 2 orankent jottek ellenorizni, babat csekkolni es megkerdezni kell-e valami.
Termeszetesen nem mi lennenk ha nem sikerult volna bekapcsolni a "riasztot" :DDD A furdoszobaban a zuhanyzonal, a mosdonal es a wc-nel is van egy piros kotel. Persze, hogy anyuka azt huzta meg :C Annyit halottam csak a furdobol, hogy "upsz" es kb 30 msodpercen belul 3 nover rontott be a szobaba teljes menetfelszeresben :DDD
Nalatok milyen volt a security? Az emeleten, csak a korhaz altal adott karszalaggal lehetett bemenni, ha nem volt akkor nekem kellett kijonni bekiserni a latogatot. Gyereken RFID, ha az ajto kozelebe viszed, automatikusan lezarjak az emeletet es seki sebe. A gyerek csak es kizarolag anyuval hagyahatta el a korhazat a 2. nap vegen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7874) DeFranco válasza kraftxld (#7872) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sok minden van, ami ezekből nem valós, vagy nem általános, vagy csak csepp józan ésszel a véranyaklubnak nem felülve elkerülhető, és sok minden van, ami bezzegnálunkként kiemelve vagyon és itthon is tök természetes (t.i. jár és ingyenes) adott esetben, DE

DE ebbe nem szeretnék belemenni, mert nem érdekel. nekem sem lesz jobb ha bebizonyítom, ti sem fogtok ettől itthon szülni, sem nem változik meg semmi sem az itthoni (valójában létező) visszásságokból sem a külhoni (valójában létező) viszontvisszásságokból.

sorolhatnám, de most őszintén, minek? szerintem ne is töröltesd, engem nem sért ha így marad, csak jeleztem, hogy rosszul esett és nem értek vele egyet sem.

ami engem érdekelt volna, az egy ismeretterjesztő, világkép-tágító, érdekes-szórakoztató betekintés egy távoli világ nem-is-oly-távoli kórházi osztályok legvidámabbikába.

ami végül is ott van, teljesült, de ofc. a negyedét nem fogtam fel, (és innentől marad is a keserű szájíz újraolvasásra is) mert elöntötte az agyam hogy miért is kellett beszólni.

nem azért, mert nem lehet igazságtartalma, hanem azért, mert nem elegáns, nem intelligens és nem kulturált dolog, mellesleg nem is tartozik a témához és felesleges is.

[ Szerkesztve ]

(#7875) kraftxld válasza bobsys (#7873) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Security???
Világvége után 2 km-el, egy 35 ezres város kórházában? :D
Szabad ki-be járás reggel 10 és dél valamint délután 4 és 8 között, reggel 8 és este 8 között a férjek / partnerek mehetnek, egy automatán záródó ajtó van ilyenkor be kell csöngetni, rámosolyogsz az épp ügyeletben lévő midwife-ra vagy nővérre, és beenged.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7876) sto1911 válasza kraftxld (#7869) üzenetére


sto1911
veterán

Gratula a babahoz!

"Legelső lényeges különbség, hogy a terhesség nem betegségként van kezelve" - hol van ugy kezelve? Vizsgalni kell, egeszseges-e a magzat, anya, stb.

"nincs nőgyógyász" - de gondolom azert nogyogyaszhoz jarnak, nem?
"terhes anyák egymást tiprása" - olyankor meghulyulnek a nok :D
"sikátorban remegő kézzel titkos szuper nőgyógyász névjegykártyájának cseréje köteg húszezresért" - szar orvos mindenutt van

Ezek szerint a midwife is egy orvos/nover, hisz ugyanazt csinalja, mint itthon ok, csak mas a neve.

"Nem kell külön fizetni semmiért, mosolygósak, kedvesek." - nalunk sem kellett, utolag adtunk, mert ugy gondoltuk.

"Akinek az első gyereke itt születik, vagy nemrég költözött a környékre azokat beutalják egy pár hetes, heti egy alkalmas "tréningre" amit a helyi vöröskereszt tart." - ez egy nagyon jo dolog, bar nalunk nem automatikus, de lehet maganban menni (arakat nem tudom)

"Miután kijött a gyerek, az apuka vághatja el a köldökzsinórt, aki akarja levetetheti a köldökzsinórvért (mi ezt megcsináltuk az első gyereknél, úgyis nagyjából csereszabatos a két testvér között)" ugyanigy itthon is lehetseges. A testverek kozott valami 40% esely remlik, hogy jo lesz a testvernek, bar sose kelljen!

"Elsőgyerekes kismamáknak segítenek a szoptatási technikában, pelócserében, fürdetésben, ha nagyon gáz a helyzet megpróbálnak vigyázni is a gyerekre egy kicsit." - szinten, muszaj voltam az elso nehany peluscserenel kozremukodni, nem volt egyszeru :D

Szoval itthon se annyira rossz a helyzet (legalabbis egyszeri sajat tapasztalat alapjan). Gondolom ott is vannak lepra helyek es inkompetens orvosok, de hol nincs...

Ami fura, az amit te is meg tildy is irt az oltasokrol/vitaminrol: a vitamin legyen mar kotelezo, az oltas meg alapbol adjak be, kiveve, ha a szulok nem kerik (maganvelemeny, de azt is kotelezove tennem). Egyiket sem hobortbol kapjak a gyerekek.

(#7877) CharlieDrop válasza sto1911 (#7876) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk kanapé nincs, hogy bent aludjak és vannak kórházak, amik sokkal rosszabbak, de teljesen egyetértek veled, annyit tennék hozzá, hogy tőlünk nem is fogadtak el semmit sem...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7878) kraftxld válasza sto1911 (#7876) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A midwife-nak nincs orvosi képesítése, egy vért levehet, de egy epiduralt nem adhat be.
Nálunk kötelező a védőoltás, max nagyon indokolt esetben van opt-out. [link]

Persze, itt is tuti van inkompetens orvos, meg érdekes dolgok de egyáltalán nem olyan szinten mint Mo-on. A hálapénz meg nem ismert fogalom akár jól végezte dolgát akár nem. De ebbe ne menjünk bele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7879) sto1911 válasza CharlieDrop (#7877) üzenetére


sto1911
veterán

Mi bereltunk alapitvanyi kulon szobat (15k/ej), csak mi voltunk benn, addig, es ahogyan mi akartunk lenni. En napkozben, anyosom ejjel volt benn. Huto.tv, asztal/szekek, mosdo/zuhanyzo. Teljesen korrekt.

@(#7878) kraftxld: tildy irta, h angliaban nem kotelezo, nem is csodalom, ha peneszesf@szuak mind...
Nalad a K vitaminra csodalkoztam ra.

Nyilvan ugy lenne mervado itt mindenki velemenye, ha adott orszagok legtobb korhazaban a leheto legtobb emberrel kapcsolatba kerulve szulnenek :D Ezek csak egy-egy tapasztalat, lehet legkozelebb mas lesz. Csak azert irtam vissza, mert en is azt ereztem, amit DeFranco erzett, es kicsit jogtalannak ereztem.

[ Szerkesztve ]

(#7880) DeFranco válasza sto1911 (#7879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hirtelen dohányzót olvastam, mondom az derék... :D

(#7881) sto1911 válasza DeFranco (#7880) üzenetére


sto1911
veterán

Nagyon sok szulo no/anyuka dohanyzott, de talan nem kell mondanom, hogy a sotetebb boruek kozul kerult ki 90%-uk...

(#7882) kraftxld válasza sto1911 (#7879) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezért is írtam az elején, hogy Mo-on nem voltunk szülni, a hsz-ben a saját véleményem van, nem a bezzeganya a forrásom meg hasonló majdmeghaltunkmiközbenaházárátodaadtuk blogok, hanem csak abból az infóból vontam le a következtetést amit az ismerősök / barátok mondtak a témában amikor beszélgettünk róla. Valamint ismerünk itt pár családot akik Mo-n és itt is szültek és az ő általuk tapasztaltak alapján.
Biztos vannak tuti kórházak, orvosok, szobák, nővérek ezt nem vitatom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7883) kraftxld válasza sto1911 (#7881) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt a kórház területének a 100%-a dohányfüstmentes és keményen be is tartatják, nem is láttam senkit se bagózni.
Persze lehetne részletesen írni a Szegedi kórházas tapasztalatomról amikor a bejáratnál lévő füstfelhőt átvágtam aztán a recepción elküldtek a jó fenébe mert a háziorvosom nem abban a körzetben volt.... de nem teszem.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7884) Doggy dog válasza kraftxld (#7883) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Múlt héten intéztem a pici csípővizsgálatos papírját és még mindig olyan a Szegedi újklinika (szülészettel szemben).Felérsz és a bejárat előtt cigiznek a betegek a látogatókkal.

MR_Joe: ma jött a hívás a védőnőtől,hogy 19.-én kell mennünk a hiányzó Bcg oltás beadatására.Kedden voltunk a 2 hónapos szurin is.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7885) Elemental


Elemental
addikt

Egy kis kígyóbűvölés. (igazából gabonasikló :) )

(#7886) kraftxld válasza Elemental (#7885) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nagyon jó!!! :) Aranyosak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7887) AMD Power válasza kraftxld (#7878) üzenetére


AMD Power
titán

Én itthon nem ismerem a hálapénz fogalmát. Elvből nem adok orvosnak pénzt. Amit "adok" azt úgy hívják ,hogy Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetés magyarán TB.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7888) Doggy dog válasza AMD Power (#7887) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Én teljes mértékben egyetértek veled! :K
Saját prakszis,munkaidőben,pénzért,kórház felszerelésivel és nem sajáttal.Itt megjegyzem minden berendezésnek van napi max használati száma,hogy mennyiszer lehet használni.De a saját rendelése elbír még jópárat ezen felül.
99%-ban nyugta sincs,vizsgálatok után se.Alap a Merci és hasonló kaliberű gépjármű náluk :((
Akkor viszont ne vegye fel a saját fizetését és jattoljon le a kórházi berendezések használata és éves adóbevallásban is!
Sorry,de nem bántásból írom,biztos vannak ellenpéldák is.Ad nyugtát pl,vagy saját rendelő és berendezések.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7889) kraftxld


kraftxld
nagyúr

10 perc alatt regisztráltam a gyereket online, hitelkártyával kifizettem a díjakat, (kb 4000Ft-nyi dollár volt) majd pedig postán küldik az anyakönyvi kivonatot :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7890) föccer


föccer
nagyúr

Erre varjatok gombocot. XD

Csocsos. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7891) CharlieDrop válasza föccer (#7890) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kommentekre kíváncsi leszek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7892) Ghoosty válasza föccer (#7890) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem rossz, ha már ilyen korán csocsózik.:)

(#7893) föccer válasza Ghoosty (#7892) üzenetére


föccer
nagyúr

Ö-vel. Csak mobilrol szivas ekezeteket hasznalni. Csöcsös. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7894) Balinov válasza kraftxld (#7889) üzenetére


Balinov
félisten

Na, nem követem topikot pár napja, erre lemaradok a nagy eseményről??

Hatalmas gratula, druszam, sok boldogságot a kiccsaladnak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7895) Vladi


Vladi
nagyúr

na mi a pálya apafejek? Lurkók cseperednek, meg minden? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7896) kraftxld válasza Vladi (#7895) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esznek, isznak,szarnak :D
A nagyobbik legény épp most használt némi pillanatragasztót mint arckrém :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7897) emmm válasza Vladi (#7895) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk fogzik a gyerek folyamatosan. :) De legalább alul kijött, várjuk a többit. :U Viszonylag behatárolható, mikor mi van, az átlag éjszaka 2 keléses, a fogzós éjszaka meg 4-5 keléssel jár.

De legalább tündéri a kiscsaj. :U

(#7898) Melack válasza föccer (#7890) üzenetére


Melack
veterán

Mennyi idős?

Amúgy tiszta te vagy :) Nah nem a sárkányra gondoltam :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7899) föccer válasza Melack (#7898) üzenetére


föccer
nagyúr

Nyáron töltötte a 4 évet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7900) AMD Power


AMD Power
titán

Ti a gyerekre való "felügyeltet" ,hogy oldottátok meg miután az Anyuka is visszament dolgozni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.