Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) tildy válasza kisza25 (#13991) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk az etetőszék , meg a babakocsi mózes része volt mellényúlás. Egyiket sem használták igazán . A pihenőszék viszont nagy kedvenc volt, a kiságy is ki van használva .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14002) bugizozi válasza kisza25 (#13991) üzenetére


bugizozi
őstag

"3,5 éves koráig köztünk aludt"

Utána hogy szoktattátok le? Nálunk úgy indul, hogy a kiságyban alszik el, de éjszaka/hajnalban közénk kerül. Többször (2-5 alkalom) felébred éjszaka, és van hogy már ha fejre állunk sem alszik vissza, csak ha közénk rakjuk, de ott kb 5 mp alatt... :F
Pedig úgy voltam vele, hogy ezt el akartam kerülni, de 11 hónap át nem aludt éjszaka után feladja az ember az elveit :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14003) albiosz válasza bugizozi (#14002) üzenetére


albiosz
őstag

Vannak nem jól alvó gyerekek, semmi pánik. Sajnos sok helyen olvasom, hogy az együtt alvást is divat elítélni, mert hagyd ott a kiságyban és majd megnyugszik, elalszik. Nem minden gyerek ilyen. Az idő majd megoldja, igénye lesz majd az egyedül alvásra. Külön szobában vagytok egyébként? Nekünk közös szobában nem akart aludni sehogy sem a kiságyában, ezért köztünk aludt, mert a 7-8 keléssel nem tudtunk mit kezdeni,köztünk is kelt azért 2-3 x. 2 éves korában kezdtük el tervezgetni a lakáseladást, onnan mondogattuk neki, hogy lesz saját szobája és saját ágya. Nagyon készült rá. Kicsit több volt, mint 2,5, amikor beköltöztünk az új lakásba és az első naptól a saját ágyában alszik, sosem akart még átjönni közénk. Ezen magam is meglepődtem egyébként. Persze van, hogy felébred és szól, de akkor kicsit megvigasztaljuk és alszik tovább.

[ Szerkesztve ]

(#14004) tboy93


tboy93
nagyúr

Nalunk mindket gyerek kapasbol kulon szobaba kerult, nem volt gond az alvassal. A nagyobbik kifejezetten jo alvo, mar 3 naposan megaludta az 5-6 orat egyben. Az ocskosnek ez csak olyan 3-4 hét utan sikerült.

En nagyon elleneztem az egy agyban alvast, amiert kaptam is az ívet nehany ismerostol, de vegul nekem lett igazam. Nalunk egy altatas ugy nez ki, hogy beviszem a szobaba a gyereket, kap ket puszit, majd kijovok es lecsukom a villanyt. Ennyi. Haveromeknal lassan 4 eves a gyerek, mar annyit sikerult elerni, hogy külön szobaba elalszik egy 30-60 perces altatgatas utan, de ejfel korul igyis-ugyis átmegy anyaek szobajaba is ott alszik reggelig.

Amikor eloszor lattak az esti "altatast" nalunk letettek a hajukat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14005) bugizozi válasza albiosz (#14003) üzenetére


bugizozi
őstag

Sajnos mi is egy szobában alszunk, kipróbáltuk pár napig, hogy mi átmentünk a nappaliba, de annak az volt az eredménye, hogy óránként mentünk át mikor felébredt...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14006) kisza25 válasza bugizozi (#14002) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kiságyát oda raktam a mi ágyunk mellé közvetlenül, az én oldalamra (velem szokott többet lenni). Megbeszéltük, hogy ez az Ő ágya és, hogy abban alszik, kapott egy extra kedvezményt, hogy egy darab játékot bevihet a saját ágyába (a mienkbe nem hozhatott játékot). Először tetszett neki a dolog, de mikor villanyoltás/alvásra került a sor, akkor volt egy "laza" 1-1,5 órás sírás, hiszti, könyörgés mire elaludt (szívünk szakadt meg, de erősek voltunk). Minden áron fel akart jönni az ágyunkba, de nem engedtem, egyik kézzel fogtam, a másikkal simogattam a fejét. Végül elaludt.
Következő nap már "csak" 20-30 perc volt a sírás, hiszti, könyörgés.
Aztán már csak 10-15 perc, kb egy hétig próbálkozott, de most "már" természetes neki, hogy külön alszik, kb március közepe óta.
Muszáj volt, mert hiába 180x200-as az ágyunk, nem tudtunk tőle normálisan aludni.
Néha még kéri, hogy simogassam, de kb 5-7x megsimogatom és aztán mondom, hogy alvás és alszik.
Sokat segít, ha napközben sikerül lefárasztani.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14007) kisza25 válasza tboy93 (#14004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

állítólag egy 10000 éves ösztön, hogy a gyerek nem akar külön aludni a szülőktől, mert akkor ez egyenlő volt azzal, hogy éjjel egy vadállat elfogyasztotta.
most pont azt a cikket nem találom ami ezzel foglalkozik, de itt van egy hasonló

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14008) albiosz válasza tboy93 (#14004) üzenetére


albiosz
őstag

Nem minden gyerek ilyen. Szerencsétek van, ennyi. :)

(#14005) bugizozi:
az idő majd megoldja, ne aggódjatok! ha tervben van a saját szoba, akkor beszéljetek majd róla. Ez a jó előre mindent megbeszélés, felkészítés egyébként minden területen működik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14009) tboy93 válasza albiosz (#14008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo-jo, de 2x? :D

(#14010) tboy93 válasza kisza25 (#14007) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos nem akar, de hat ez van. Nem ketelkedem benne, hogy nehezebb kulon altatni a gyereket kapasbol, nekunk is macerasabb volt atjarkalni a masik szobaba ejjelente, de nem bantuk meg.

(#14011) Real_Necro válasza tboy93 (#14004) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem üvöltött a gyerkőc torkaszakadtából?

Mi nem altattuk közöttünk a gyerekeket, fiam 3 hónapig, lányom 6 hónapig volt velünk egy szobában, saját ágyában. Mindkettő hasfájós volt, így az első kb. fél év nem volt könnyű, keltünk hozzájuk rengetegszer.
Fiam már egy ideje elalszik egyedül, de hugának még kell a mellé bújás, ugyanakkor ő 10 perc alatt bealszik. Fiamnál ez mindig hosszabb volt.
Esti ébredés fiamnál csak akkor van, ha rosszat álmodik, de ez szerencsére ritka. Lányom viszont randomra hajnalban felkel és anyát akarja, olyankor vagy az ágyában, vagy a nappaliban alszanak együtt tovább.
Fiamnál is volt ilyen, de rövidebb ideig.

Egyébként egy szobában alszanak a gyerekek, nem régen egymás közelébe rendeztük az ágyakat, tetszik nekik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14012) kisza25 válasza tboy93 (#14010) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nálunk alapból külön aludt, aztán kb 8-9 hónaposan kruppos lett, egyszer 24 órát lázas volt, 2x befulladt éjjel és ekkor köztünk aludt és utána ott ragadt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14013) tboy93 válasza Real_Necro (#14011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt hogy hisztiztek kicsit, de hamar abbamaradt a dolog. Mondjuk mi egyik gyereknel sem ugrottunk minden pisszenesre.

Hasfajos egyik sem volt hal istennek.

(#14014) tboy93 válasza kisza25 (#14012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalunk krupp nem volt, laz tobbszor is, de akkor is a sajat agyaban aludt. Van kamera, kozel a szoba is, hallunk mindent.

[ Szerkesztve ]

(#14015) kisza25 válasza tboy93 (#14014) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hallod, hogy belázasodik?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14016) tboy93 válasza kisza25 (#14015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha kozottunk alszik akkor se hallom.

Általában nem az szokott lenni, hogy egész nap jol van a gyerek es hirtelen hajnal 3-kor belazasodik. Amikor gond volt, mar napkozben is latszott, ha este hőemelkedése volt, kapott egy fel kupot ejszakara. (Talan 3x volt lazas 2 ev alatt, eddig bevalt a dolog)

Nem gyozol meg, nincs az az indok amiert hagynank hogy a mi agyunkban aludjon. En se alszom az oveben :P

Gondolhattok vaskalaposnak, tul szigorunak, onzonek, lehet az is vagyok egy kicsit. Viszont ugy gondolom, hogy attol mert gyerek van, nem kell lemondani mindenrol. Peldaul a sajat haloszobankrol sem.

[ Szerkesztve ]

(#14017) DeFranco válasza tboy93 (#14016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

/kő

;]

(#14018) kisza25 válasza tboy93 (#14016) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem akarlak meggyőzni, de ha napközben lázas volt akkor nálunk éjjel is és volt többször olyan, hogy 4 óránként kellett neki lázcsillapítót adni egész éjjel
Én ilyenkor többször felébredek éjjel és átnyúlok hozzá megnézni lázas-e, ha az akkor lázcsillapító
Amúgy tudod mi az a krupp? Elég félelmetes amikor fuldoklik a gyerek :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14019) albiosz válasza kisza25 (#14018) üzenetére


albiosz
őstag

Nekünk is volt krupp, először 1,5 éves korában, utána 2,5. Telente jött elő. Nektek kinőtte már? Az első rohadt ijesztő volt, a második enyhébb volt szerencsére. Hidegpára sokat segít.

tboy: nem vagy vaskalapos, csupán annyi, hogy ezt nem lehet minden gyerekkel megcsinálni. Ahogy a felnőttek, úgy a gyerekek sem alszanak egyformán.

(#14020) kisza25 válasza albiosz (#14019) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hittük igen, de egyszer most télen is visszajött, de már enyhébben (3 éves múlt akkor pár hónappal)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14021) Real_Necro válasza kisza25 (#14020) üzenetére


Real_Necro
veterán

Unokaöcsém sajnos 8 évesen még kruppos.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14022) kisza25 válasza Real_Necro (#14021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a helyzet, hogy rengeteget beteg, volt orr mandula műtét, mandula műtét és most kiderült, hogy allergiás, mondjuk nekem kellett basztatni a doktornőt, hogy adjon valamit allergiára, mert tuti az és tényleg az sajnos, hónapok óta szipogott, megkapta az allergia gyógyszert és 20-30 perc múlva megszűnt a szipogás...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14023) jansky1 válasza tboy93 (#14016) üzenetére


jansky1
senior tag

Nálunk is így van. Max. a meseolvasás van a mi ágyunkban, aztán mennek a saját szobájukba, saját ágyukba, villany leolt. Ha betegek, ha nem. Nem szoktunk felkelni éjszaka lázat méregetni.

(#14024) tboy93 válasza kisza25 (#14018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hal istennek sokat nem tudok rola. Nektek jobbulast, ugy hallottam hogy ezt általában kinovik a gyerekek.

(#14025) tboy93 válasza albiosz (#14019) üzenetére


tboy93
nagyúr

Siman lehet igazad, en csak a sajatjaimrol tudok nyilatkozni.

Btw, tegnap volt az elso nap, hogy Zalan ataludta az egesz ejszakat :D Most mult 2 hónapos, tobb mint 8 orat aludt egyben :C Eddig egyszer fel kellett kelni ejszaka enni adni neki.

(#14026) tboy93 válasza jansky1 (#14023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha lázas a gyerkoc es felkelek ejszaka inni vagy valami, akkor be szoktam nezni hozza, megfogom a fejet, ilyesmi. Felesegem az, aki ilyenkor kicsit eberebben alszik, o azert aggodosabb.

(#14027) kisza25 válasza jansky1 (#14023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kemények vagytok :R bocsi hogy nem hagyom megfulladni a kruppban szenvedő, 39 fokos lázzal küzdő gyerekemet ;)
Eddig 2* fulladt be annyira, hogy életmentő kúpot kellett neki adnom, mert már kékült, és kint kellett vele ülni a 0 fokban plédbe takarózva, hogy kapjon levegőt (ilyenkor ezt kell csinálni), de te biztosan aludnál tovább, nem kelnél fel hozzá éjjel, szokja az a gyerek...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14028) tboy93 válasza kisza25 (#14027) üzenetére


tboy93
nagyúr

Durván hangzik. Ez azért nem általános sztori.

(#14029) Elemental


Elemental
addikt

Mi is azt hittük, hogy nagymenők vagyunk, meg juj de okosan megoldottuk az alvást. A lányom mindig is jó alvó volt, alvás előtt egy mese, majd ki a szobájából, sőt, ő mondta, hogy most már ne menjen be hozzá senki.
És nagyjából egy hónapja káosz van. Azzal kezdődött, hogy elkezdte mondogatni, hogy nem tud elaludni. Átjött hozzánk a hálóba, ott pityergett. Akkor vagy én, vagy a feleségem átment vele a szobájába, kicsit dumálgattunk, simogattuk, kijöttünk. Aztán egy idő után már minden este ott liheg, meg pityereg, hogy mi lesz, ha nem tud elaludni. Volt, hogy mondtam neki, hogy csinálsz , amit akarsz, a szobádban alszol egyedül, hát ott is maradt, és 15 percenként ment ki pisilni, meg jött be a hálóba megnézni minket, a végén hajnali négykor aludt el. Akkor most úgy döntöttünk, hogy menjen a szobájába, és ha nem alszik al addig, amíg mi mennénk aludni, akkor átmegy az anyjával a hálóba, én meg az ő szobájába.
Ja, igen. Most 8 éves. :)
Nem tudom mi lehet, de az biztos, hogy az a vírusos kavarás sem tett jót. Neki nagyon hiányzik az iskola, a barátok. Az is tuti közrejátszott. Most már minden napra próbálunk valami bandázást összehozni. És nem mellékesen semmi időnk nincs egymásra az asszonnyal, egyrészt mert nem alszik, akkor lehetett "valami", ha elment aludni. És még suli sincs, hogy kicsit magunk legyünk.
Szóval remélem, hamar elmúlik.

[ Szerkesztve ]

(#14030) tboy93 válasza Elemental (#14029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez a karantén szerintem bekavart mindenkinek. Én is majdnem bekattantam.

(#14031) DeFranco válasza tboy93 (#14028) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de, nagyjából tipikus krupp...

én már megtanultam (legalább is remélem) hogy attól hogy valami nálunk működik nem én vagyok durva okos, hanem összejátszott a koncepció a szerencsével de 100 gyerek 120 féle és fél évente váltanak.

vannak módszereink és megosztjuk ez tök jó, de szerintem érdemes meghagyni a másiknak a maga igazát, mert ő teljesen más helyzetben van.

(#14032) updog válasza tboy93 (#14025) üzenetére


updog
senior tag

"Most mult 2 hónapos, tobb mint 8 orat aludt egyben "

Hjááá a védőnőnk hogy ki volt akadva, amikor másfél hónapos volt a kisfiunk, és örömmel újságoltuk hogy több mint 7 órát aludt egyben, rendesen le lettünk ****va hogy nem ébresztgetjük három óránként a gyereket, mert az ilyen kicsinek még rendszeresen ennie kell, leesik a vércukra, és akár károsodhat is valamije... a gyerekorvosnak meséltük, ő kiröhögte, mondta hogy gratulál és örüljünk hogy ő is és mi is aludtunk egy jót. :)

A másik szálhoz: nálunk a hat hós oltás után jött elő 1-2 csúnya mellékhatás (láz, fájdalom), közénk tettük pár éjszakára, és utána ragadt. Mondjuk mi addig is a gyerekszobában aludtunk az "ideiglenes" szétnyitós kanapén. Ez volt két éve, azóta is így van :D Úgyhogy most azon filózunk, hogy jön a tesó, hogy a mi ex-hálónkat alakítjuk ki neki saját szobává (csak az a baj, az erkélyes szoba, de max. lelakatoljuk).

BTW én se érzem emiatt rosszul magam, feleségemnek sokkal könnyebb volt így, és kb. ha ismerősökkel szóba kerül a téma, az a konklúzió hogy vagy ők is eleve így csinálták és egyszer csak igénye lett a gyereknek a saját szobára és utána feléjük se néz (igaz ez kicsit idősebb korban már), vagy az a sztori hogy 3-4 éves korig elalvás után 1-2 órával felkelt a gyerek, és mégis bevackolt a szülők közé a másik szobában.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14033) tboy93 válasza DeFranco (#14031) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#14034) tboy93 válasza updog (#14032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalunk egyetertes volt a gyerekdoki es a védőnő kozott, mindketten azt mondtak, hogy hagyjuk aludni ejszaka, ha nappal rendesen eszik.

(#14035) DeFranco válasza tboy93 (#14033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyébként ha már sztorizunk, mi rugalmasan kezeljük az ottalvást. kezdtük azzal hogy maradunk amíg el nem alszik de aztán kijövünk, aztán később váltottunk arra, hogy puszi, mese, aztán 15 percig ki, és utána segítünk elaludni ha addig nem megy. most ott tartunk hogy puszi, mese, 15 perc, aztán 1 percre be ha kell, aztán megint 15 percre ki, általában az első vagy második 15 percnél már alszik.

próbálkozások vannak, pisi, vízivás, stb. ezekre egyszer van mód, kétszer nincs.

elalvás után meg ha megébred és valami problémája van (egyébként nem ébred fel, 5 éves múlt nem rég) akkor átjöhet hozzánk sőt szívesen látjuk, de ha ebből rendszer lesz (1-2 hétig folyamatos) akkor szépen megkérjük hogy lenne kedves talán a saját ágyában.

kb. havi 3-6 átjövés van, elalvás 80%-ban fél órán belül (de közben nem vagyunk bent persze) megtörténik, a gyerek kiegyensúlyozott, nekünk van privát szféránk mindenki boldog.

(#14036) kisza25 válasza tboy93 (#14030) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálunk egyéb okokból (folyamatos mandula gyulladás, műtét, felépülés...) decembertől volt itthon a gyerek és most hétfőn kezdte az ovit, FB-n meg már mindenki meg akart halni, hogy 2-3 hete otthonvanagyerekkelteuristenmegőrül... :)
tboy93: nálunk nem volt rendesen teje a páromnak, így 1,5 óránként etetni kellett, mert mindig éhes volt a gyerek. Szóval kb 30 perc szopi, aztán alvás 1,5 órát, de ez alatt 30 perc fejés, szóval 1 óra etetés, egy óra nyugi és ez 0-24-ben totál zombi üzemmódban voltunk :DDD Amúgy totál a védőnők/dokikon is múlik, mert nagyon táp ellenesek voltak, a vége csak az lett, mert egyszerűen nem volt elég teje a páromnak és totál ki is készültünk

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14037) tboy93 válasza DeFranco (#14035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalunk a delutani alvas ami problemasabb volt az elmult idoszakban. A karanten miatt nem mentunk sehova, nem talalkozott senkivel es nem faradt le elegge, igy nem akart aludni. Volt hogy 1 orat malmozott az ágyában, meg beszelgetett a jatekaival, meg persze o is probalkozott mindennel, kerek iszit, kakis vagyok stb. :) Este nincs gond, tejcsi utan 9-kor o szokta mondani hogy apa vigyel aludni.

(#14038) tboy93 válasza kisza25 (#14036) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekunk ez a durva kevés alvos idoszak szerencsere csak 3 hetig tartott, utana jelentosen javult a helyzet.

(#14039) jansky1 válasza kisza25 (#14027) üzenetére


jansky1
senior tag

Nyugodj meg. Ha ilyen alapbetegsége lenne a gyereknek, nyilván felkelnénk mi is.

(#14040) mirci18 válasza Napfénysüti (#13993) üzenetére


mirci18
addikt

Túl alacsony a gyerek ágyakhiz képest.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#14041) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali,

játszószőnyegre van esetleg tippetek? Vagy amelyik szimpi?
6 hetes a lányka :)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#14042) Real_Necro válasza kovacsroli (#14041) üzenetére


Real_Necro
veterán

Két gyerkőcöm ezt használta: [link]

Fisher Price micimackós. Ahogy láttam már kifutott, de elmentek pl Minimanóba vagy Brendonba (ha közel van) és érdemes megtapogatni, megnézni. Legyen rajta mindenféle, amit meg tud tapogatni, nézegetni és nem tudja lenyelni.
A kifli alakú párnát mi nem raktuk a feje alá, inkább mikor már hason volt sokat, akkor a mellkasát megtámasztva élvezte a játékot.
Volt rajta rágóka, tükör, leszedhető állatkák, a szőnyegen meg különféle "zizis" recsegő színes dolgok. Mi úgy voltunk vele, hogy ne legyen ingerszegény, legyen rajta minél több érdekesség.
Ennek a tetején pl egy motor is volt és mozgatta a felső részét, meg 2 dallamot játszott.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14043) frame>24


frame>24
addikt

Mai beszélgetés ebédkor:

- (kicsi, 3 éves) Olyan finom ez a kaja, hogy szétrobban tőle az agyam!
- (nagy, 5 éves) Úh! Akkor megnézhetnénk a gondolatait! Az álmait! Megnézhetnénk, hogy miért nem eszik húst!
- (kicsi) És akkor késsel szétvágnátok? Késsel vágnátok szét az agyamat?
- (én) Igen, azzal valószínűleg szét lehetne vágni... (itt már sírok kb.)
- (kicsi) Áh, figyelj, inkább ne vágdossátok szét.... Mert nem én tehetek róla... Más tehet róla... (nevet)

:))

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#14044) kisza25 válasza frame>24 (#14043) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14045) bugizozi


bugizozi
őstag

Sikerült hozzájutni egy jó állapotú használt Hamax Siesta kerékpáros gyereküléshez, hétvégén le is teszteltük. Még jó hogy dönthető... írták a véleményeknél hogy tök jókat tudnak aludni benne a gyerekek, én ezt eddig nem akartam elhinni :))

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14046) tildy válasza bugizozi (#14045) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo a bicaj is :D Amugy szuper ulesnek nez ki. A gyerkoc meg cuki:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14047) bugizozi válasza tildy (#14046) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14048) Elemental válasza Elemental (#14029) üzenetére


Elemental
addikt

Csak egy kis visszajelzés...
Úgy oldottuk meg, hogy kapott egy tévét a szobájába. Elindít egy mesét, és fél-1 óra múlva már alszik is, nem kell bent feküdni mellette, sőt, ki is küld minket. Kicsit be voltunk rezelve, de szerencsére megoldódni látszik a dolog ilyen formán.
Egy hete van így, azóta megnéztünk asszonnyal öt filmet. :)

(#14049) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Sziasztok!
Ide is bedobom, mert a másik topic-ból átirányítottak a srácok:
Eléggé sok helyen OFF a téma (és topic még nincsen, vagy ami van az döglött, vagy csak én nem találtam), de érdekelne a válasz, mert a paragrafus halmaz hagy némi vitaalapot a rend nem túl éber őreivel:
Adott egy gyermek, lassan 3 éves és 17kg, 94cm magas, a jobb1be kellene lassan költöztetni h hátul kényelmesen el lehessen férni babahordozó+anyuka+yorki kombónak, de nem tudom miként és hogyan. Van valakinek a témában tapasztalata?
Odáig meg van hogy gyereküléssel, de ez mennyire biztonságos? Nem véletlenül hívják anyósülésnek... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#14050) tboy93 válasza 2ozzmexy (#14049) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk hosszabb utakon a 2 éves gyerkőc szokott az anyósülésen gyerekülésben utazni, mivel csak így fér el a feleségem a hátsó ülésen a 2 hónapos öcskössel. 2 fontos dolog van, legyen normális gyerekülésbe kötve és ha nem kapcsolható ki a légzsák akkor menetirány szerint üljön a gyerek, ne háttal (mert különben a légzsák felkeni a háttámlára).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.