Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) #76385920 válasza twine (#6850) üzenetére


#76385920
törölt tag

"Nézd apuuu..."Ilyenkor nem akarsz elolvadni? :D

Szerintem várj vele még, nehéz lesz neki...én most vettem a fiam 5. szülinapjára egyet, de látom, hogy néha "küzd" vele.

(#6852) Ghoosty válasza #76385920 (#6851) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mi nehéz van egy bicikliben? Az én lányom 2,5 éves korában kapott tekerős biciklit pótkerékkel, simán tud vele menni. Bátyámék fia is ilyennel közlekedik, most 3,5 éves és lassan le fogják venni a plusz kerekeket. Mi is megtennénk, de kevés a hely a gyakorlásra, mert nagyon rosszak az utak, így nála még tényleg nem az igazi.
Gyerekkori képekből ítélve én ennyi idősen már kétkerekűztem, pedig elhiheted, hogy nem voltak akkoriban könnyített bringák.

(#6853) #76385920 válasza Ghoosty (#6852) üzenetére


#76385920
törölt tag

Most: Gyerek 20 kg, bringa 10kg.

Én nem annyira élvezném ha egy 35-40 kilós bringát kellene hajtanom... +miután elfáradt, megunta viheted te! ;]

Gyereknek a futóbringájához vettünk egy üléshosszabítót idáig használta. Nem bántuk meg. :)

Ez csak javaslat, nem kötelező megfogadni :)

(#6854) twine válasza #76385920 (#6851) üzenetére


twine
addikt

"Elolvadni???"

Az nem kifejezés,,,szavakba nem lehet önteni mennyire imádom, amikor dumál hozzám...meg úgy általában...
MOstanában meg tényleg rászokott erre az "X-Y nézd! " dumára...ahogy "dicsekszik" a bármivel,,hogy hogyan "teker", hogy milyen magasra dobja, vagy lendíti a hintát apa...."anya-anya,,,nézd...."
Imádom....

Múltkor megszídtam, és mondta,(életében először) hogy "Bocsánat apa"....
Nem tudtam miért fakadok azonnal sírva,,,azért mert olyan kis sajnálatra méltó volt, ahogy szégyelte magát, vagy azért mert már "ilyet tud", hogy bocsánatot kér....
Már értem miért mondta mindenki, hogy a 3-4 éves korszak a legaranyosabb....
Eddig is meg akartam zabálni....de ahogy egyre jobban "nyílik" a gyerek,,,egyre cukibb dolgokat mond/csinál....

"-MI az Balázs? (Kérdi anya, miközben játszik a srác a kis 'acskójával)
-Kicsi Lufi...(nagy kacagással válaszol)"

Apa meg gondolja magában....majd a lányok a szelepen keresztül felfújják ;] :DDD :DDD

Szerk:
A bringás tanácsot köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6855) #76385920 válasza twine (#6854) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ismerős érzések ezek. :) Hidd el minden korszaknak megvan a bája, nyűgje, de igaz, hogy 1,5-4 éves kor a legcukibb. :B

(#6856) tildy


tildy
nagyúr

Most mar biztos a 37. heti inditas:( Cukrosok igy jartak, akkor is ha nem lenne egyeb ok. Sajnos a koldokzsinor arteria/vena a normal also tartomanyaban van, lehet emiatt is csinaljak, meg nem akarjak, hogy baja legyen.

Lakasugy meg sehol, szerintem nem fogunk tudni bekoltozni, pont az a 3. het kellett volna:( Ugyhogy most kb kidobalunk mindent, ami nem kell a jelenlegi albibol, helyet cisnalunka rra az esetre, ha megse tudunk az uj helyre bekoltozni. Ez persze valtoztatja a terveket is, a kiságy az uj helyre jott volna, a regibe syerintme nem vessyuk meg, mert nagy, inkabb szerzunk valami mozeskosarat.
Azt tudtam, hoigy a gyerek erkezese gyokeresen felforgatja az eletunk, csak ezt az inditast nem igazan akartam....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6857) tildy válasza emmm (#6842) üzenetére


tildy
nagyúr

"Aki tudja, etesse anyatejjel a gyereket, akkor az lesz jó; aki nem tudja, mert xyz okok miatt, az meg etesse tápszerrel, akkor meg amaz lesz jó. Mindkét esetben felnőttek már egészséges gyerekek!"
Es aki tudja, de nem akarja?

( nem magamrol ebeszelek, ha van anyatej, szamomra evidens, hogy azzal taplalalom majd a kicsit)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6858) sto1911 válasza tildy (#6857) üzenetére


sto1911
veterán

"Es aki tudja, de nem akarja?"
Az nem valo anyanak...

(#6859) Elemental válasza sto1911 (#6858) üzenetére


Elemental
addikt

Olyan is van aki szoptat mégsem való anyának. Rokonom terhesseg alatt végig cigizett. Amikor mentünk gyereknézőbe, mesélte, hogy mit nem ehet a szoptatás miatt és közben végig lógott a kezében a bagó.

(#6860) twine válasza Ghoosty (#6852) üzenetére


twine
addikt

:R
Neked is köszi az infót ;)
Más:
Ma végre voltunk "igazi" fodrásznál a sráccal....mindent beígértem neki, ha ügyesen viselkedik(fagyi ,csoki, miegymás)
Mosolyogva viselte a vágást...és hatványokkal jobb lett a frizko, mint amikor én nyomtam le :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6861) sto1911 válasza Elemental (#6859) üzenetére


sto1911
veterán

Nyilvanvalo.

[ Szerkesztve ]

(#6862) emmm válasza tildy (#6857) üzenetére


emmm
senior tag

Nem vagyok egy fekete-fehér típusú ember. El tudok képzelni olyan jó anyát, aki nem adja oda a tejét. Viszont ha alapból nincs különösebb oka, nyilván értetlenkednék.

A héten mondott egy jót az egyik, korosodó kollégám, két gyerek meg már két unoka mellett: igazából minden úgy lesz jó, ahogy nekünk jó. Ha az egyik út lesz jó, akkor az fog működni. Ha nem, majd egy másik. Ő már csak mosolygott, mikor néha mesélek egy rossz napról odabent :)

Szerintem nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya, hogy odaadja-e a tejét vagy sem, illetve nem feltétlenül. Lehet, hogy később verni fogja a gyerekét, közben meg szoptatta. Akkor most ki a jó és a rossz anya? :) Szerintem sosem teljesen egyértelmű, legfeljebb annak tűnhet.

(#6863) AMD Power


AMD Power
titán

Nálatok is víz bolond a gyerek? Nem tudjuk kihozni a gyereket a vízből mert üvölt, tombol visít. Ha elviszed a gyerek medencétől 1-200m méterre vissza rohan. :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6864) DeFranco válasza AMD Power (#6863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én emlékeim szerint még nem láttam olyan gyereket, aki nem imádta volna a vizet.

Nálunk értelemszerűen ez még várat magára, sőt mostanában egyenesen visítós hiszti van a fürdésből... lehet visszább kell vennem a hőfokot a melegre tekintettel.

(#6865) AMD Power válasza DeFranco (#6864) üzenetére


AMD Power
titán

Mi már úgye nagyon korán kezdtük a vizes "bulikat". Balaton 5 hónaposan, Aquaworld 6 hónaposan stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6866) DeFranco válasza AMD Power (#6865) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Balatontól mostanra kialakult a parám, mióta a szentlászlóban mellém fektettek egy rotás beteget. (Én valami mást kaptam el, fosós-hányós szintén) Úgy kapták el, hogy a picik a balaton szélén játszottak a bokáig érő vízben (ilyen ülő csecsemő formák), valamelyik ofc. belefosott a vízbe, a többi meg belepancsolta egymás szájába. Elkapta a pici, aztán pár óra leforgásával a szülők, majd rá pár órára a tesók, majd rá pár órára a nagyszülők, arra pár órára a nagynéni (mentek segíteni a betegeken), és 24 órán belül az egész népes kompániát beszállították az ország vezető fertőzőkórházába (ne mondjam, egy légtér az egész osztály khm...)

Szal lett egy kis tikkem a pancsolóktól meg ilyenektől.

Ettől persze tervezem vízbe vinni.

(#6867) AMD Power válasza DeFranco (#6866) üzenetére


AMD Power
titán

Megértelek. De ez van sajnos. Mondjuk hála Istennek a Balaton vize az elmúlt pár évben nagyon jó minőségű lett. Az amit meg irtál egy szélsőséges esett volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6868) Csiga85 válasza sto1911 (#6858) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Egyetértek...én nem is tudom, hogy néz a tükörbe...kivéve, ha apasztania kell anyagcsere vizsgálat vagy hosszú munkaidő miatt visszatérés jogcímen, de az előbbi 6 hónap, utóbbi leghamarabb 1 év után...addig meg ha van, szoptasson...(én az ilyenekre különösen haragszom, mert általában nem is küzdenek ellene vagy érte...)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6869) tildy válasza Csiga85 (#6868) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulfoldon az siman lehet 3-6-9 honap is.Amerikaban meg akar 6 het. Mondjuk 3 honap az meg nekem is tul korai.

Tegnap ez az ertek kicsit megijesztett, de ma utanaztem, szerencsere nem gond, hogy a normalis ertekek aljan all.
Flowmetria (áramlásmérés):
RI rezisztencia index
PI pulzatilitási index

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6870) Csiga85 válasza tildy (#6869) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Én Magyarországot néztem elsősorban...:)
Nekem 35. héten volt egy kis eü wellness...Holter meg minden játszott...magasvérnyomás...mínuszos szem miatti aggódás...cukrom az végig rendben volt...toxémia volt, a végén dokik a HELPPtől tartottak,sajnos nekem se volt jó szinte sose a flow 35. héttől mindig mentem NST-re, ahol nézték ezt is...sose volt jó és a finishben már parázni kezdtem, bár akkor már minek...meg nézték külön félórás vizsgálattal, ha megtalálom a papírokat befotózom neked... megemelt e vitamin és extrém folyadékfogyasztás lett a vége és 39+2-ig bennmaradt, aznap mértek egy 180/110-et és műtő...pedig 35. héten engem is burok repeszteni akartak...fene tudja mi lett volna a jobb...akkor lehet tudtam volna simán szülni...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6871) tildy válasza Csiga85 (#6870) üzenetére


tildy
nagyúr

-8as szem miatti aggodas itt is van, bar a szem miatti csaszart kicsit k-europai hobortnak tartjak. :U :(
Kotelezo NST meg nincs is errefele, ha jol tudom:( Kivetelesen van, amiben a magyar egeszsegugy jobb, a terhesgondozasban szerintem jobbak - jo, en mondjuk csak maganellatasban vettem ott reszt, de az kimagaslo volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6872) AMD Power


AMD Power
titán

Nektek mikor jött az el mikor a gyerek nem fogadta el többet a tápszert?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6873) sto1911 válasza AMD Power (#6872) üzenetére


sto1911
veterán

Ugyan nem tapszer, hanem a rota oltas es a fenistil, de most 3 honapos, es egyiket sem szereti mar. A fenistilt eddig lehuzta, mintha vizet inna, most meg tolja kifele :D

(#6874) Melack válasza AMD Power (#6872) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk nem is nagyon akarta enni. Vmi kekszes meg őszibarackos tejpép ment elég sokáig, de mostmár azt sem kéri, inkább eszik krumplistésztát meg rizseshúst, vagy levest :D De abból elég rendesen, tésztával, természetesen (titta apja az a lány :P )

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6875) AMD Power válasza Melack (#6874) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk még a mai napig este lefekvéskor és reggel kávé "helyett" betol még egy 150ml tápszert. Utána persze jön a normális reggeli. De igénye még van rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6876) Melack válasza AMD Power (#6875) üzenetére


Melack
veterán

Mikor anyatej helyett tápszert kapott volna, az sem kellett neki. Inkább maradtak az anyatejnél. Jelenleg a cseresznye/kukorica páros a nyerő, meg a kávéspohárból való ivás. Az itatósbögréje nem is kell neki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6877) DeFranco válasza sto1911 (#6873) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi ez az itatós fenistil?

(#6878) sto1911 válasza DeFranco (#6877) üzenetére


sto1911
veterán

Fenistil Junior. Valamitol ki volt pattogva a kicsi, ezt adtuk neki, ill. anyanak tejmentes etrend. Azota megszuntek a pottyok, valoszinuleg a tej miatt volt. Mult heten kapta a rota oltast (ez is ivos), es elotte-utana a doki javaslatara kapta par napig.

(#6879) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Tegnap voltunk autós ülést nézni, konkrétan ezt néztük ki.
Valakinek van tapasztalata? Leginkább a gyerek előtti kis rész az ami miatt parázok,hogy mennyire fogja tolerálni. :U
(direkt nem isofixes-et néztünk)

[ Szerkesztve ]

(#6880) Elemental válasza Möhe (#6879) üzenetére


Elemental
addikt

A teszteken jól szerepelnek a pajzsos gyerekülések.
Beleülteted a gyerkőcöt, és kiderül, hogy bírja-e. Szerintem van aki szereti, van aki nem.
Viszont én nem szívesen vennék ilyen több kategóriát átfogó gyerekülést. Tudom, hogy költséghatékonyabb, de nem véletlenül vannak a kategóriák.
Amúgy miért nem akarsz isofixest?

(#6881) CharlieDrop válasza Möhe (#6879) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ne parázz az egyik legjobb ülés, a nagynak is ilyen van :)

Ennél csak az isofixes pajzsos ülés a jobb :)

vedd meg bátran

ja, e39be belefér, pont szerdán próbáltam, szóval a gyerkőcöt ültesd csak bele, hogy bírja-e maga előtt a pajzsot, az fontos!

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6882) Möhe válasza Elemental (#6880) üzenetére


Möhe
addikt

Mert nincs a kocsiban isofix :(

(#6883) korcsi


korcsi
veterán

Pajzs vs biztonsági öv

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6884) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Utazóágyat keresünk, ha van valakinek eladó, akkor az is érdekelne, vagy ha látott valahol akár újonnan jó áron, akkor az is. Emelőbetét szükséges :)

(#6885) CharlieDrop válasza korcsi (#6883) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nézzél meg egy videót a kettőtől, aztán rájössz nem is olyan rossz az a pajzsos megoldás

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6886) Elemental válasza Möhe (#6882) üzenetére


Elemental
addikt

Nézegettem a teszteket.
Azt az isis-t nem is találtam, amit linkeltél, viszont abban a kategóriában amit venni akarsz (1-2-3) a pallas egész jól teljesített. Csak az 60k.

Pajzs vs hagyományos. Azért kapja mindkettőben a gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#6887) Möhe válasza Elemental (#6886) üzenetére


Möhe
addikt

Igaz. Elnéztem a 2 dolgot. Azt néztük amit linkeltél. :)

(#6888) mukisrác válasza DeFranco (#6884) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Mi Brendon outlet-ben, ilyen utazó ágyhoz jutottunk hozzá, potom 9000 forintért, mert az emelő betét fém merevítőjét nem találták meg, amit könnyen pótoltunk egy 500 forintos IKEA-s kihúzhatós függönysínnel

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#6889) DeFranco válasza mukisrác (#6888) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó cucc a brendon outlet, megnéztem, de nem találtam most olcsón jót. szakadt hálós a jófogáson is van, olcsóbban, nincs most ott jó deal.

sajnos viszonylag sürgős, hét végére jó lenne ha meglenne.

(#6890) Csiga85 válasza DeFranco (#6884) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Nemtudom mi az elképzelés és a keret rá, de nekünk ilyen van és nagyon bevált...
Újonnan vettük 19900-ért és körbejár az ismerősi körben is...elnyűhetetlen, most is nyitva van és játékkuckó, mert oldalt lecipzározható...ha kiviszem az előtérbe és nap van akkor ráteszem az ernyőrészt...(a csillagokat levágtam már róla...) szóval a sima változat neve: Lorelli Nanny 2 (Plus az ernyős)...a pelenkázórészt sose használtuk, nagyon gyenge és nagyon ratyin tehető fel.
sima ágy
ernyős ágy

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6891) DeFranco válasza Csiga85 (#6890) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, mi is néztük, de ha lehet nem adnék érte ennyit, így elsősorban használtban gondolkodom. ez az a) kérdés, hogy tud-e valaki eladót.

másodsorban újban, 17k körül vannak ezek, ahol találtunk legolcsóbban, így a b) kérdés az volt, hogy tud-e valaki ennél is olcsóbb boltot.

(#6892) Csiga85 válasza DeFranco (#6891) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Én úgy vettem Vladival, hogy kismamás csoportban körbejártam a témát, elmondták a használt és új előnyeit, hátrányait...ott még szóbakerült a Caretero Grande (szúnyoghálós változata az Extra, ami ernyőt is tartalmaz), az azthiszem a bababoltolcso.hu-n 15-16 volt (20-21)...nemigen találtam anno én se olcsóbbat...ha újrakezdeném, akkor nem nézném külön az emelőbetéteset (kb. 7 kg-ig se tudtuk használni...mert horpad az egész és hajlik), sőt nem is kifejezetten ágyat vennék, hanem egy rendes járókát vettem volna, ami utazóágynak is jó egyben...későbbiekben jobb lett volna, most az utazóágy a dühöngő...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6893) DeFranco válasza Csiga85 (#6892) üzenetére


DeFranco
nagyúr

emelőbetét kell, mert amíg nem nő meg rendesen a pici, addig nem tudjuk olyan mélyre berakni. járókája van már most is, azt kaptunk már.

(#6894) Csiga85 válasza DeFranco (#6893) üzenetére


Csiga85
csendes tag

használtan leltem egy jót...
ha ennyire fontos, hogy magasabban legyen, akkor ezt venném, jó márka, félúton tudod rögzíteni a matracrészt és mégse kis vacak emelőbetét, mint a lorellinkben

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6895) DeFranco válasza Csiga85 (#6894) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt néztem, de nem értem, hogy mi az az emelőbetét, meg mit jelent a középtájon rögzíteni.

a képek alapján úgy értelmeztem, hogy ez a középső lábakat jelenti, tehát hogy nem csak a négy sarkán négy láb tartja, hanem középen kettő is, így stabilabb

de hogy emelni lehet, függőlegesen, az nekem nem jött le a hirdetés alapján. te így érted?

(#6896) Elemental válasza Möhe (#6887) üzenetére


Elemental
addikt

Már csak az kell, hogy a gyerkőcnek is jó legyen :)

(#6897) Csiga85 válasza DeFranco (#6895) üzenetére


Csiga85
csendes tag

a miénket úgy képzeld el, hogy csak épp a felső harmadvonalig ér a betét...ebben pedig majdnem a feléig...de fazonra hasonló a betét, csak a miénk klipszes ez meg stabilabban rögzíthető, mert hosszú vonal mentén rögzül...találtam képeket: ágy
meg itt is: ágy2

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6898) Csiga85 válasza Csiga85 (#6897) üzenetére


Csiga85
csendes tag

ez is jó oldalfotó

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6899) DeFranco válasza Csiga85 (#6897) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hátööö... ha ilyen lenne jó lenne, de nekem erős fantázia kell, hogy így értelmezzem amit ír :D

ne értsd félre, ez az én hibám valószínűleg, rá is kérdeztem az eladónál, ha tényleg ilyen, mint a fotón, akkor ütöm is le.

(#6900) DeFranco válasza Csiga85 (#6894) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na el is kelt :) köszi a tippet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.