Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) CharlieDrop válasza MR_Joe (#7449) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nice, szerencsére csak a nagyobbal voltak ilyen üvöltős bajaink, most már max átjön aludni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7452) MR_Joe válasza CharlieDrop (#7451) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Az se rossz :) Az nálunk is megvolt idáig, most viszont szépen megértették (pontosabban a lányom), hogy itt a baba és nem lehet átmászkálni.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7453) AMD Power válasza ZiD (#7448) üzenetére


AMD Power
titán

Jó húsban van akkor az a gyerek... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7454) CharlieDrop válasza MR_Joe (#7452) üzenetére


CharlieDrop
veterán

na igen. szerencsére a kiságy sosem volt a szobánkba, a nagy mellett aludtunk a gyerekszobában kicsit, mert koraszülött volt, nem is férne el a gyerekágy a szobánkban :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7455) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Hát az este megint nem volt olyan könnyű,mint a nappal.
Most már 20-30 perc alatt meg van a 70g,de nem alszik be,mint nappal.Akkor egyből bealszik.
Most próbáltuk,hogy felvettem vállra,mintha büfiztetnénk,séti,nyugtatás.
Kb 5 perc és elalszik úgy.Ágyba rakás után fél óra és kezdi előlről.
Lehet melege van (26°)? Rövid ujjú body és rugdalózó van rajta,nyári takaróval.Tök fura,hogy ugyanaz a metódus nappal,mint este,de nappal minden ok.Éjjel viszont..... :(

MR_Joe nálatok hogy zajlik az éjszaka?Hány °C van,mi van rajta?Éjjeli fény?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7456) AMD Power


AMD Power
titán

Nem egyszerű itt nálunk a nyaralás sem. Tomika persze élvezi az új környezetet de itt is lázad és tojik szót fogadni. ;] :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7457) MR_Joe válasza Doggy dog (#7455) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hát nem nagy cucc az éjjel. 11-kor, 3-kor meg 6-kor szopizott, aztán utána alvás. Hőfok annyi amennyi, 25 körül lehet, de nem mérjük. Általában body meg egy zsák van rajta, és betakargatva, vagy pólyában van. Éjjeli fény nincs, azt inkább csak a nagyobbak igénylik, amíg picik voltak nem kellett nekik. Az, hogy éjjel van fönt, majd alakul, nem kell rajta görcsölni, előbb-utóbb átáll a nappali műszakra. :) Sőt.. gyakorlatilag semmin nem kell görcsölni, a gyerek nincs porcelánból ;) Azt meg majd kitapasztaljátok, hogy mi jó a gyereknek. Van egy ilyesmi mondás:
"Az első gyereket nem a szülő neveli, hanem az első gyerek nevel szülőt az emberből."

:)
Így a harmadik gyerekkel már egész másképp bánik az ember, mint az elsővel, vagy másodikkal akár. Szóval kitartás, majd belejöttök és alakul a csemete is :) No para :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7458) Melack válasza Doggy dog (#7455) üzenetére


Melack
veterán

Az első három hét garantáltan ilyen lesz. Könyveket ne olvassatok, mert az tuti, hogy csak idegbajt szül.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7459) Doggy dog válasza Melack (#7458) üzenetére


Doggy dog
senior tag

& MR_Joe köszi a nyugtató szavakat.
Első gyerek és próbáljuk úgy csinálni,hogy a legjobb legyen,de tudjuk,hogy olyan nincs!De megpróbáljuk!!! :D
Azért is kérdezek ennyit,mert védőnő és védőnő is más-mást mond.Na most legyünk okosak.Pl. nézzük a szobahőmérsékletet is,mert kicsit ráparázunk,hogy se túl meleg,se túl hüsi.
Párom most kicsit aggódik,nehogy meghűljön a nyitott ablaktól.Szerinte kicsit rekedtesen sírdogál (talán úgy is hallatszik),mert ugye ablakot bukóra kinyitottuk.Most inkább becsukta.
De éjjel viszont többször sírt.Lehet attól rekedtes,mert túráztatta a hangszálait.Orra nem folyik,26° felett a hőmérséklet.Fürdővize tegnap 34-35° volt,csukott ablaknál,kis hősugárzóval feljebb melegítve a szoba.
Na ezek a nagy problémák,fontos kérdések jelenleg-Számunkra! :B :K

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7460) CharlieDrop válasza Doggy dog (#7459) üzenetére


CharlieDrop
veterán

erre volt, hogy elsőnél párszor mértem a víz hőfokát a másodiknál csak találomra, azt él ő is :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7461) DeFranco válasza Doggy dog (#7459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hú, mennyi kérdés, követni is nehéz :D

hideg: vigyázzatok azért vele, de túlparázni sem kell. a hőháztartása még nagyon fejletlen, inkább legyen melege mint nem, ha a háta izzad, azzal nem kell foglalkozni, az izzad akkor is ha nincs melege.

ha más is izzad melege van, ha keze lába hideg, akkor fázik.

fürdetni mi is ilyen vízben fürdettük, de kevésnek bizonyult, 38,5 fokos volt az első kellemes vize még kora tavasszal, most ebben a melegben 37

a vízhőmérők gyakran csalnak, a 38,5-re nekem 40-41-et mért a halacska meg a viziló, a referenciánk az ebayről rendelt maghőmérő. azt kimértem, pontos as fuck.

azért sír, mert tiszta ideg, benne van még a születési sokk, te is sírnál, ha annyi emléked lenne az életből, hogy voltál egy fasza helyen, ahol már nem vagy, mert idegenek kivettek onnan és azóta meg kell küzdeni még a kajáért is ami addig alanyi jogon járt.

plusz a bele is rendeződik, fáj neki, most pakolódnak helyre a belecskék.

[ Szerkesztve ]

(#7462) DeFranco válasza DeFranco (#7461) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alvás: mi is oldalt fektettük először, mert hason nem mertük, mert huhuhu, háton meg nem mertük mert jajbukik.

túl melege se legyen este, de annyira erre nem kell ráparázni, jó ha van egy megbízható légzésfigyelőtök, ha más nem, béreljetek egyet, mi 15k-ért bérlünk fél évre, de +5k-ért opciónk van +6 hónapra.

(#7463) Doggy dog válasza DeFranco (#7462) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Avent-es légzésfigyelőnk van,jó fajta+bébiőr,de az más fajta.
Halacskás hőmérő tapasztalat ugyanaz.
Igyexem nem terhelni a topikot,sry!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7464) DeFranco válasza Doggy dog (#7463) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyere kérdezz, abból még nem volt baj :)

(#7465) MR_Joe válasza Doggy dog (#7463) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Azért van a topik, ahol tudunk úgyis segítünk :)
Nekünk légzésfigyelőnk nem volt sosem...pontosabban voltam én, aki minden kis zajra felpattant, meg arra is ha épp nem volt zaj :DDD Másodiknál már kevésbé, harmadiknál most... hát... :DDD
Elsőnél mindig mértük eleinte a vizet, másodiknál néha, most már kézrátétellel megmondom jó-e (azért kíváncsiságból kimértem egyszer, 1-1,5 fok eltérés az "ideális" 37C-hoz képest :DDD)
Védőnő: azt az egyet tanuld meg, hogy védőnőnek jót tenni nem lehet :DDD Tényleg, kb mindegyik mást mond (a legszebb az, mikor úgy okít pl. a szoptatás szépségeiről, hogy nincs gyereke...). Ő elmondja a mondókáját, Te meg csinálod úgy ahogy Neked és a gyereknek jó :) Neki az a feladata, neked meg hogy életben tartsd a gyereked, komolyabb fizikai és pszichikai sérülések nélkül - mindkét oldalról :DDD
Nagyszülők is tudnak hülyeséget beszélni olykor (pl. jóapám, mikor lázas volt a gyerek és nem tudtuk lenyomni a lázát gyógyszerrel, jött, hogy jó forró fürdőt kell vennie és akkor jobb lesz neki :W ), szóval az Ő tanácsaikkal is óvatosan :) a józan paraszti ész általában jó tanácsot ad ;)

Olvasnivaló :))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7466) Melack válasza MR_Joe (#7465) üzenetére


Melack
veterán

Mi egy idő után inkább arra mentünk rá, hogy teszteltük, mi lehet a gond. Ok, elment vele pár plusz óra, de bejött.

Kezd fura lenni,hogy csupa kismamás oldalon én vagyok az egyetlen kispapa :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7467) CharlieDrop válasza Melack (#7466) üzenetére


CharlieDrop
veterán

normális :D

De egy idő után agyf@ßt kaptam az ilyen oldalaktól...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7468) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Ebéd megvolt!90g 15 perc alatt,2 hatalmas büfi.... :C
20 dkg-ot hízott a kórházból kiengedett súlyhoz képest!Már pluszba is tud fejni tejcsit párom!
Csak jól sikerült ez a tejfakasztó :DDD ütős a "cucc"

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7469) emmm válasza CharlieDrop (#7467) üzenetére


emmm
senior tag

Dettó, vannak (férfiutáló) csoportok is sajna fészen, az összesről likvidáltam magam. Amúgy sosem fogom megérteni, miért nem képesek egy gyerek témában pont a nők nem őszintén fogalmazni, ha ott egy férfi...
nem hogy örülnének, "végre egy rendes apuka, aki törődik a gyerekkel" :D helyett sokszor oltári baromságokat írnak.

(#7470) MR_Joe válasza Doggy dog (#7468) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Bocs, de most az ismert vicc jutott róla eszembe :DDD (éhes makk disznót álmodik .:D).. tudjátok, mikor két pasi beszélget: "Te! Az én feleségem olyan mint egy igazi gyerek..."
..
a többit talán tudjátok :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7471) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tegnap elkezdtük a hozzátáplálást egy szűk fél reszelt almával.

szerette, de azóta nem volt kaki, idáig vártuk, hogy mi lesz, másfél napra rá eresztett az úr egy csomagot. már vártuk eléggé, volt egy kis para, hogy korai volt :D

(#7472) Melack válasza DeFranco (#7471) üzenetére


Melack
veterán

Az még hagyján, de hogy ezek után milyen büdöseket fog kiengedni, pfff :D

CharleDrop: egyelőre még nem utáltak ki sehonnan (face-en), de nem hiszem, hogy apaként sok szavam lenne ott. Itt legalább tudok mihez hozzászólni :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7473) emmm válasza DeFranco (#7471) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk kb. 3-4 hete megy a hozzátáplálás, mert teljesen elapadt a tej. IGazából eddig az almát meg a barackot szerette, a sütőtök-almásat nem igazán. Nem volt gondja velük, és a kaki sem volt a szokásosnál büdösebb :D

[ Szerkesztve ]

(#7474) DeFranco válasza emmm (#7473) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem volt az még egy kicsit korai? 5 hónap előtt nem nagyon ajánlgatják, csak a tápszert, nem?

(#7475) emmm válasza DeFranco (#7474) üzenetére


emmm
senior tag

Nem volt korai, a gyerekdoki maga mondta, hogy nyugodtan el lehet kezdeni. :) Nem is volt semmi gond vele. Kb. megeszik pár kanállal, aztán annyi, hagy szokja. Annyit mondott, hogy anyatej hiányában ilyenkor már el lehet kezdeni a hozzátáplálást.

(#7476) DeFranco válasza emmm (#7475) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha ő mondja, akkor úgy van, nem néztem utána csak érintőlegesen :)

(#7477) CharlieDrop válasza Melack (#7472) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, nem utáltak ki sehonnan sem, csak olyan szinten tudnak turbó anyukák lenni, ezt sírással megfejelni, hogy hidegrázást kaptam.

A kedvencem az, amikor a 3 hónapos terhes anyuka kiíratja magát betegállományba, utána apuka éjjel-nappal dolgozik, mert egy fizu már nem elég és utána megy a sírás, hogy se pénz, se apuka...

persze unatkozik otthon ezerrel....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7478) MR_Joe válasza CharlieDrop (#7477) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Sajnos van az a helyzet mikor szükséges, de vannak sokan olyanok is, akik "lógni" akarnak.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7479) CharlieDrop válasza MR_Joe (#7478) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem a szükségesről beszélek, nyilván.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7480) DeFranco válasza Doggy dog (#7468) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ti kaptatok bcg-t a kórházban?

(#7481) Doggy dog válasza DeFranco (#7480) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nem sajnos! :(
Azt mondták (ma a védőnő is) ,hogy országos hiány van.1 éves korig kell pótolni.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7482) tildy válasza Doggy dog (#7428) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg mindig "semmi" , vagyis ugyanannyi mint eddig, 20 ml-30ml/nap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7483) tildy


tildy
nagyúr

Itt UK-ben az hideg/ajanlott/meleg/tul meleg szobahomerseklet babaknak:

Too cold Under 16°C (Under 61°F)
Recommended 16–20°C (61–68°F)
Warm 21–24°C (68–75°F)
Too warm Over 24°C (Over 75°F)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7484) Doggy dog válasza tildy (#7483) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nálunk most: panel földszint,külső hőszigeteléssel,műanyag nyílászárókkal,szellőztetve,becsukogatva a melegben van 27,4°C.Klíma nincs,de párom nem is bírja.A kicsin ma már csak rugdalózó volt.
Védőnőt kérdeztem,hogy használhatunk-e ventillátort?Igen,ha nem közvetlen felé megy.Talán kicsit megkavarja a levegőt és frissebnek hat.
A hétre megint jó meleget mondanak... :O

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7485) Melack válasza tildy (#7483) üzenetére


Melack
veterán

Ezek max nekem üzemi hőfokok, Picúr 24 fok alatt azért még fázik.

Doggy: Nálunk is k. meleg volt panelban, de egy darab pelenkában kibírta valahogy. Meg feleségem kendőben hordozta, azt pl szerette.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7486) tildy válasza Melack (#7485) üzenetére


tildy
nagyúr

Direkt babaszoba -homero guidelineja alvasra

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7487) MR_Joe válasza DeFranco (#7480) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nem. Azt mondták a hiány miatt csak a veszélyeztetett területeken adnak oltást (amíg van), tisztább területen pótolják 1 éves korig.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7488) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Eltel még 1 éjszaka.Ha mindegyik legalább ilyen lesz,akkor semmi probléma.
Este 10-től reggel 6-ig 3x kelt fel enni,majd némi nyugtatás,simogatás után elaludt! :C

Ma volt a gyerekorvos (helyettesítő,mert szabin van a rendes dokink) és írt fel K vitamin cseppet a kicsinek (Konakion 2mg).Azt mondta,mától az ampulla felét (1mg) szájon át kell adni,havi rendszerességgel.
Nektek is így volt?
Kapott még D vitamint,azt 2 hetes kortól kell napi 1 cseppel adni majd.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7489) DeFranco válasza Doggy dog (#7488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak fél ampullát? nekünk az egészet be kellett adni egyszerre. szintén havonta.

éjszakák az elején még jobbak, nyugodtabbak, később azért lehetnek neccesebbek is, persze nem feltétlenül.

(#7490) Doggy dog válasza DeFranco (#7489) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Igen,felet mondott!Patikában a nő meg azt,hogy anyatejes gyereknek nem is kellene!Tápszereseknek igen.
Lehet felhívom a védőnőt,vagy a f@ck tudja már....

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7491) DeFranco válasza Doggy dog (#7490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem fog ellentmondani a doktornőnek, ebben biztos lehetsz, nem tudsz mit csinálni azon kívül, hogy megbízol a doktornőben.

szokj hozzá, hogy három ember háromfélét mond még akkor is ha ugyanaz a szakmája.

k vitamin kell, az fasság hogy nem kell, hogy 1 vagy 2 mg az kérdés. nekünk azt mondták, hogy havonta 1 ampulla, és addig kell adni amíg el nem fogy a dodoz. pont.

(#7492) Doggy dog válasza DeFranco (#7491) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ma megkapja a felet,jövő héten meg úgyis jön ki a saját dokink és majd leegyeztetjük vele.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7493) stonyboy


stonyboy
újonc

Nekünk is az egész K vitamint kellett adni. Viszont mi felesben tej/tápszert adunk neki. A doki azt mondta egy hónap múlva megnézzük, hogy adjunk K vitamint mert a tápszerben is van és lehet nem kell majd az egész.

(#7494) Doggy dog válasza Doggy dog (#7492) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Most nézzük ezt az ampullát,Khm... ebbe alig van!Hogy kell ezt felezni?
Mindegyikben éppen az alján van!Ahogy a 03-as írás van,addig van.
Bocs,de nem tudom miért így rakja be a képet?!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7495) Melack válasza Doggy dog (#7494) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk ezt egészben kellett adni (mármint nem üvegestől, tartalmilag), így nem tudom, hogy lehetne felezni. :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7496) DeFranco válasza Doggy dog (#7494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vigázz! fent van a csőrös részen, fent tartja a felületi feszültség. le kell rázni.

tettünk így tönkre adagot, mert nem vettük észre és eltörtük, szét is spriccelt mindenfelé. külön móka volt újat szerezni helyette, mert ugye minden ampulla kell és pontosan a szükséges mennyiség van a dobozban.

adagolni a hozzá adott fecskendővel tudod, azon van osztás, hogy meddig kell húzni 1 és 2 mg-ig.

(#7497) Doggy dog válasza DeFranco (#7496) üzenetére


Doggy dog
senior tag

A fecsit látom,de ez valami nevetségesen kevés mennyiség.Szerintem max. a fecskendő csövébe fér el,a "tartály" részbe nem is jut majd.Nemsokára kiderül,lassan hami van.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7498) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Nálunk is havi 1 ampulla..Az egész adag pont megtelítette a csövet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7499) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Itt egy cikk róla

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7500) emmm válasza Doggy dog (#7494) üzenetére


emmm
senior tag

Nekünk is egészben kellett beadni, havonta 1-et. Talán már csak 1 van hátra :) Elsőre szépet szívtam vele, mert mikor letörtem, szétvágta a kezemet a műanyag és csupa vér volt minden. Más azt mondta, valami reszelőt kapott hozzá, az nekünk nem volt a csomagban. Késsel próbáltam legutóbb, csak vigyázni kell, hogy a szilánkok ne menjenek bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.