Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Eastman válasza tildy (#7200) üzenetére


Eastman
őstag

Gratulálok,
és sok boldogságot, jó egészséget kívánok mindannyiótoknak!

E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7202) ZiD válasza tildy (#7200) üzenetére


ZiD
tag

Gyönyörű nagy hajas baba :C
Sok Boldogságot Nektek!

(#7203) Doggy dog válasza tildy (#7200) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Gratulálunk :C Jó egészséget Nektek!
Mi még várunk 1 kicsit :)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7204) AMD Power válasza tildy (#7200) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Isten éltesse! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7205) V.Stryker válasza tildy (#7200) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gratula! Sok egészséget a gyerkőcnek és az anyukának. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7206) DeFranco válasza tildy (#7200) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megkaptátok a világ legszebb ajándékát a világ legnagyobb felelősségével. Éljetek vele jól.

Jó egészséget és kitartást kívánok :)

(#7207) mtade válasza tildy (#7200) üzenetére


mtade
aktív tag

Sok örömet kívánok egymáshoz nektek! :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#7208) MR_Joe válasza tildy (#7200) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Gratuu! Soksok boldogságot és egészséget Nektek:)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7209) salala válasza tildy (#7200) üzenetére


salala
tag

Gartula!
Sok boldogságot és egészséget nektek :C

A gép építés alatt...

(#7210) tildy válasza PindurAnna (#7189) üzenetére


tildy
nagyúr

Ő is rendben.

Megpróbálom gyorsan leírni mi volt, remélem nem riasztok el senkit.
Indítás volt pénteken este, már attól nagy fájdalom, de akkor még csak tágulasi, aztán szombaton még egy gél, végül szombaton este kerültem szülőszobara. Ott majd 1 órát kellett várni, de akkor relatíve jól voltam, még a labdán is ugráltam. Na ami utána jött....Burokrepesztésre beindultak a fájások, de a géles 2 cm tagulas 1 centi lett. És elkezdett nagyon fájni, aztán a hormontol végképp kibírhatatlan lett pár óra után. 3 órát vártam az epiduralra, mert nem volt aneszteziológus, aki volt az pont császározott. Addigra olyan fajasok voltak, azt hittem belepusztulok. Epidurallal később jó volt, de hormonemelesre leesett a baba szivhangja, kétszer is140ről 50-60-ra. Oké, utána lassan emelték a hormont, de 24 óra után is csak 5cm volt a tágulas. Végül hajnalban vittek csaszarra, nem volt más választás.

A nagy fájdalom pont az indítás miatt volt, lehet megúsztam volna a császárt is, ha nem akarnak ennyire indítani. Hosszt nem, azt itt nem mérik, súlyt tudok 3.51 kg.

Tegnap kateter miatt szenvedtem kétszer is, kegyetlenül. Szóval normál szülés mellé megkaptam sokkal durvább indítás és császár hátrányait is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7211) tildy


tildy
nagyúr

Mindenkinek köszi amúgy a gratulaciot mindenkinek

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7212) Balinov válasza tildy (#7210) üzenetére


Balinov
félisten

Grat a kiccsaladnak, kulonosen a kitartas miatt :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7213) CharlieDrop válasza tildy (#7200) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gratulálok! :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7214) V.Stryker válasza tildy (#7210) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A gyerek nevéből kiindulva, az apuka englishman ? :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7215) Melack válasza V.Stryker (#7214) üzenetére


Melack
veterán

Ha jól emlékszem szintén magyar, a név meg univerzális.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7216) tildy válasza V.Stryker (#7214) üzenetére


tildy
nagyúr

Apuka annyira magyar, hogy prohardveren is volt moderátor:)

Szerettük volna, ha megkapja a nevét, de a magyar változatnál szebb az angol, ezért lett Nagy Kevin Lajos helyett Nagy Kevin Lewis. Másrészt külföldi életet tervezünk, de otthon sincs gond a Kevinnel.

A Kevin Magyarországon is benne van az utonevkonyvben.

(előre szólok, további neve a tarsolyban fiúra Nagy Attila Mika/Michael, lanyra Nagy Vimana Ivy)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7217) tildy


tildy
nagyúr

Köszönjük mindenkinek a gratulaciot, szerencsére túl vagyunk rajta egészségesen. Ma délután vagy este mehetünk is haza.

Otthon még injekciozni kell magam, de ennyi, általában két nappal csaszar után itt már hazaszokták az embereket.

Nagyon erőltetik itt az első naptól az anyatejet, nem értik, hogy alig van előtej is, főleg egy ilyen megpróbáltatás, stressz után.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7218) DeFranco válasza tildy (#7217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az anyatej "igény szerint" termelődik, ha sokat van a baba cicin, akkor több és nagyobb eséllyel jön.

nálunk halmozottan hátrányos volt a helyzet, egyik oldalon sem voltak hozzá ideálisak a körülmények, de kitartó munkával (cicire tevéssel, nem a könnyebb utat választva) sikerült ezeket áthidalni, és anyatejen maradni.

szóval ha erőltetik, ezért erőltetik, hogy "kicsalogassák" a tejet. meg a babának is jó ha cicin van, még akkor is ha nem kap tejet. kell neki a közelséged, a szagod, a szívritmusod, a szopó mozgás gyakorlása. ez amellett hogy megnyugtatja, jó hormonokat is termel.

(#7219) tildy válasza DeFranco (#7218) üzenetére


tildy
nagyúr

Ertem en, de fajdalmaktol szenvedő , fel napja császározott anyatejezni akaró kismamákat minek plusszban stresszelni vele? Próbálom en , de terhességi diabéteszes anyuka gyerekének ennie kell, ne essen le cukorszintjet, erre a 2-5 mL elitje nem lesz elég....

Arról nem is beszélve, hogy a test meg nem állt kész a szülésre ugy a szoptatásra sem. Még.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7220) Melack válasza tildy (#7219) üzenetére


Melack
veterán

Annak kell 2-3 nap, meg a helyes mell és gyerektartás, mire az jobb lesz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7221) Eastman válasza tildy (#7219) üzenetére


Eastman
őstag

„Arról nem is beszélve, hogy a test meg nem állt kész a szülésre ugy a szoptatásra sem. Még.”

Háát, ha korábban kellett jönnie, akkor valóban nem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7222) DeFranco válasza tildy (#7219) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyugi, indokot írtam nem ítéletet a fejed felett :)

azt írtam meg miért javallott ez és miért érdemes keményen próbálkozni és nem feladni. ennyi.

azt, hogy a td-s anyuka gyerekének milyen speciális táplálékigénye van egy komplikációmentes csecsemőhöz képest, azt nem tudom, de itthon az a normál protokoll, hogy 2-3 napig nincs hozzátáplálás, ha nincs tej akkor sem, mert van a picinek annyi tartaléka (így rendezte el az anyatermészet) ami bőven fedezi a szükségletet.

értelemszerűen ha a speciális helyzetedből adódóan ez az idő nem elég, akkor gondolom mindenki számára világos, hogy tápszerezés lesz, és ha tudsz és akarsz átálltok az anyatejre ahogy lehet. annyit tettem ehhez hozzá, hogy természetesen, pontos dátumra természetesen született csecsemőnél sem egyszerű minden esetben az anyatejes táplálás, de érdemes energiát fektetni bele.

(#7223) Möhe


Möhe
addikt

Klímahasználattal hogy álltok?

Tavaly lett beszerelve a klíma. A pici 9 hónapos, most egy picit köhög és szívni kell az orrát, de vagy még 4 gyerek ugyan így van a környezetünkben (nem tudok klímáról hogy lenne náluk). Eddig módjával használtuk,de volt rá példa,hogy este lett lehűtve a lakás,hogy tudjunk aludni,nem folyamatosan tartva egy szintet. Párom nagyon hepciás lett hogy ne használjam mert a gyerek még pici,és amúgy is ki lehet bírni. (mindenki izzad mint az állat,még a gyerek is,aludni meg nehezen tud)
A délelőtt még kibírható,de csak akkor ha van kereszthuzat, ellenkező esetben dől be a meleg,este meg még rosszabb (nyugati a szoba).
Mondtam neki hogy nem a már felmelegedett 28-30fokos szobát kell lehűteni,hanem csendes módban gyenge áramlattal használni délelőttől fogva,és akkor nem lesz nagyon hideg (érzetre). A picire meg lehet adni 1 réteg ruhát ha kell. (auto 26 fokra belőve) Amúgy sincs kinn senki ilyen dög időben,tehát nem érezni a hőingadozást.

Én vagyok beszűkülve,vagy a párom az aki nagyon aggódósra vette a dolgot?
1 hete voltunk ismerősnél, ott 22fok van belőve, 3 éves a gyerek.

Amúgy mikor volt ez a kis vitánk délben, rá 2 órára már érdekes módon be lett kapcsolva a klíma (közben én kinn a konyhában készültem kajával,mosogattam,tstb..), a picire meg egy póló lett ráadva pluszba. :W

(#7224) AMD Power válasza Möhe (#7223) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk sajnos nincsen klíma. Cserébe 32.6 fok van most a szobában :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7225) bobsys válasza Möhe (#7223) üzenetére


bobsys
addikt

Napkozben van 33-34 fok ejszaka pedig lehul 25-26 fokra a kinti levego itt igy nalunk szinte 24/7 megy a legkondi majustol-oktober vegeig. 26 es 27.5 fok kozott van beallitva attol fuggoen, hogy epp mire rakjuk, ki hogy erzi magat. Ejszakara 27.5 van belove. Gyerek egy szal pelusban van nappal is meg ejszaka. Ugy nem lehet aludni, hogy folyik rolad a viz. Szoval kicsit tul parazza a feleseged a dolgot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7226) Melack válasza bobsys (#7225) üzenetére


Melack
veterán

Ezek mellett a rezsi sem lehet piskóta:S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7227) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Párom nagyon nem volt megelégedve a klinikai vizsgálattal. (Én sem :((( )Ctg után se ultrahangot,se áramlást nem néztek. :F Szerintetek jó ez így,vagy csinálnunk kellene valamit?
Doki kiírása szerint ma 40 hetes,védőnői szerint 27.-én.Ez a két dátumot is most kezdték el firtatni.Tőle kérdezik,hogy miért,melyik a jó?Ráadásul eddig járt heti 2-3x,most meg csak 27.-én,hétfőn kell mennie legközelebb.De akkor elkísérem Én is!Dilettások.......

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7228) DeFranco válasza Doggy dog (#7227) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt nem tudom, hogy a TB protokoll hogy van, néznek-e minden esetben ultrahangot a CTG mellett, de azt, hogy a baba rendben van, azt a CTG is megmutatja, ettől szerintem nem kell aggódnotok. Nekünk a magándoki nézett ultrahangot mindig amikor ott voltunk, de CTG-re a kórházba mentünk, ahol viszont csak azt néztek, ultrahangot nem.

Tudtommal államis ismerősöknél alapból ritka volt az ultrahang, nem is néztek csak alkalomadták, többhavonta.

Azt, hogy napra pontosan hány hetes, azt a doki az utolsó mensestől számolja, ami lehet téves érték, ha párodnak nem tankönyv szerint van a ciklusa. Ha rövidebb, vagy hosszabb, akkor lehet pár nap eltérés.

heti 2-3 alkalom szerintem felesleges, szerintem mi is max. hetente jártunk a végén is, vagy csak ritkábban. Ha már nagyon közelednétek, azt a CTG megmutatná, szerintem a doki látta volna.

Nem tudom, hogy magánúton jártok-e, vagy TB alapon, illetve hogy van-e fogadott orvosotok, de szerintem nem kell aggódnotok.

Szerda van. Péntek korán lett volna, hétvégén meg gondolom nincs vizsgálat. Ha fájások vannak úgy is bementek, ha meg nincs, ráér hétfőig a következő vizsgálat. A gyerek úgy is szól minimum fél nappal előtte, mint ahogy kijönne, bőven ráértek mindennel.

(#7229) Goose-T válasza Doggy dog (#7227) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha jól tudom, ennyire a végén már nincs normál ultrahangos vizsgálat, mert nem fér be a képbe a baba. A CTG pedig egy speciális UH-vizsgálat, az áramlást pedig csak nagy felbontású géppel tudják ellenőrizni. Persze lehet, hogy hülyeségeket beszélek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7230) DeFranco válasza Goose-T (#7229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a ctg a szivhang, nem?

(#7231) Goose-T válasza DeFranco (#7230) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt is ultrahanggal csinálják.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7232) bobsys válasza Melack (#7226) üzenetére


bobsys
addikt

~30 dollarral dobja meg havonta

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7233) Doggy dog válasza DeFranco (#7228) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nincs fogadott orvosunk.Akik szóba jöttek nálunk,azok vagy nyugdíjba,vagy más városba költöztek....
Így maradtunk fogadott orvos nélkül.
Eddig mindig volt neki ctg után ultrahang és áramlás is.Amikor heti 2x ment 2x,ha 3x akkor 3x,de mindig volt minden.Sok embertől hallottuk,hogy a végén akár napi rendszerességgel is kell menni vizsgálatra.

Goose-T & DeFranco köszi Nektek a megnyugtatást!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7234) DeFranco válasza Goose-T (#7229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ehhez nem ertek ilyen szinten, ugy ertettem hogy nem kepalkoto eljaras... ha jol emlekszem :)

(#7235) Melack válasza Doggy dog (#7233) üzenetére


Melack
veterán

Feleségem a végén 2 vagy 3 naponta járt. Ő mondjuk ennek örült.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7236) Doggy dog válasza Melack (#7235) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ő is,eddig!
(igaz nem szeret a nagy melegben kint) de fura és nem is érti,mert máskor is kellett hétfő,szerda,pénteken mennie.Most meg hétfőn (5nap)!Ez nagyon aggasztja.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7237) Goose-T válasza Doggy dog (#7236) üzenetére


Goose-T
veterán

Mindegy is, mert hétvégén meg fog szülni a feleséged, ugyanis jön a hidegfront. ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7238) Doggy dog válasza Goose-T (#7237) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Erre mi is kíváncsiak leszünk!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7239) DeFranco válasza Doggy dog (#7236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megértem, hogy aggódtok, együtt tudok ezzel érezni, mi is így éreztünk mindenen akkor amikor ott voltunk, mint most ti.

Azt kell eldönteni, hogy tudtok-e akartok-e tenni valamit, ha nem, akkor ezt el kell engedni, és bízni kell abban, hogy minden a legnagyobb rendben van. Ez a legjobb amit tehettek a mamának és a babának.

Mi ezt már az elején eldöntöttük, mert nagyon parás jellemek vagyunk, főleg én. Amit lehet megteszünk, amire meg nincs befolyásunk, ott készakarva és erővel bízunk a legjobbakban, mert nem engedhetjük meg magunknak a felesleges aggódást.

(#7240) Doggy dog válasza DeFranco (#7239) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Az a fura,hogy az a doki ,aki nyugdíjba ment,most ismét dolgozik.
Viszont ilyenkor már nem vállalják el,egyik sem.
Még az asszisztensek,védőnők is azt mondták,talán jobb is,hogy nincs fogadott,mert több doki vizsgálhat (vizsgált is)!Több szemszög,vélemény,meglátás.Nem csak egy doki,rutinból,esetleg felületesebben,hogy "haladjunk"... :U

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7241) salala válasza Doggy dog (#7233) üzenetére


salala
tag

Páromnál a végén kétnaponta kellett menni CTG-re,de UH az nem volt az egész terhesség alatt csak 4 vagy 5 alakalommal. A baba állapotát a CTG-ből is jól meg tudják állapítani az orvosok.

A gép építés alatt...

(#7242) Doggy dog válasza salala (#7241) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Már mondtam neki,amiket itt leírtatok Nekünk.
Köszönjük a nyugtatást és biztatást :R

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7243) PindurAnna válasza twine (#7193) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Ez a sors fintora :D

Amikor körbe vagyunk gyerekkel, akkor azt kívánjuk, hogy olyan jó lenne egy kis csend és nyugalom. Amikor meg nincsenek mellettünk, akkor meg 10 percig fülig érő száj, hogy óóóhhhh nyugi van, de rágondolsz a gyerekekre és egyből jön a párom szerint a kombinálás, hogy vajon most mit csinál, ugye nem lesz semmi baja, stb, stb...

Azért így visszagondolva, jót szórakozom azon, amikor anno megismertem a párom (aki PH-s) és mondom neki, hogy egy saját szülésű gyermekem van, de amúgy mikor mennyi, de kb 10 :DDD

Na visszatérve a témához: én szerintem az a helyes nevelés ha a "ne" szót kikerüljük és másképpen fogalmazunk. Mert ettől még csak annál jobban csinálja azt a gyerek, amit nem szeretnéd, hogy megtegye..

(#7200) tildy Hosszt és fejkörfogatot nem mérnek, meg agpart?

(#7210) tildy A büsze édesapa :)) De hol van a haja apának???? Nem így láttam...
Sajnálom, hogy így sikerült a szülés, de nézd a jó oldalát: túl vagy rajta :DD Kicsit már aggódtam, mert hajnalba amikor abbahagytuk a dumát, eltűntél és nem láttalak sehol majd egy napig :O De megnyugtatott a kép facén :C Most már otthon vagytok és itt egy új élet, új helyen..s csak a szépre gondolj most már :D Minden jót kívánunk és sok-sok türelmet :)

Tejjel kapcsolatban annyit, hogy én szülés előtt egy hónapig benn voltam. Akivel összehaverkodtam a kórházba és megszült, mindig mentem élménybeszámolót hallgatni. Amikor felemeltem a babáját mindig megindult az előtejem.
Pénteken szültem és már vasárnap besárgult a fiam, mert nem volt tejem. Már szinte sírtam, mert nem tudtam szoptatni és csak ideges voltam és görcsöltem e miatt. Aztán egyszer magam mellé fektettem a gyereket cicire és elaludtam. Mire felkeltem szinte "fuldoklott" a gyerek mert nyakában is állt a tej. Akkor épp nem görcsöltem és megindult 3nap után :C

Házikó milyen? Hogy érzitek ott magatokat?

twine (#7173) A pucér strandolásról meg a következőt írnám le: Ismerős család 2.5 éves fia ugyancsak pucin strandolt. Aztán vízben kicsit kiáltott a kisfiú, de ugye jól érezte magát, ezért nem tulajdonítottak a szülők semmit a kiabálásnak. De estére a kicsi kukaca nagyon fájt, sírt, húzgálta. Másnap elvitték dokihoz. Valami úgy megcsípte a kukaca végét, hogy begyulladt. De olyan mértékben, hogy 1 hónap után a fitymát le kellett vágni, és a kuki alján a húgycsövet kivágni mert a gyulladt vég miatt sikított amikor pisilt. Már kamaszodik a fiú és mindig két "lyukkal" él. Be kell fognia az alsót - amit utólag vágtak - és úgy jön a végén ki a pisi. Most keresnek orvost, hogy az alsó lukat bevarrják, hogy meggyógyuljon neki rendesen. És ha baj van maradjon még idő arra, hogy mire odakerül a sor, hogy barátnője legyen, mindent rendben meg tudjanak csinálni. Szóval egy kis bugyi, vagy gatya szerintem mindenkinek van, ha strandolnak. Na meg pont minap gondoltam arra, hogy facebookon is ott vannak a nyaralós pucér kisgyerekek...s ezzel szinte felkínálják a ferde hajlamú pedo embereknek a lehetőséget... Mint tudjuk, volt már olyan, hogy egy emberről 10-20 év múlva derül ki, hogy pedofil...soha nem tudhatod, ki mikor hol látja, tölti le, teszi fel máshová...stb,stb. De lehet ez nálam paranoia, mert elvesztettem első szülött lányom...de inkább óvatos leszek megfogadtam...

Igaz a fiam képét kitettem ide, de lekicsinyítettem és az a lába között köldökzsinór..reménykedve, hogy senki nem izgul rá :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7244) CharlieDrop válasza tildy (#7219) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mire nem áll készen a mi?

eskü nem értem.

pls valaki magyarázza már el, köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7245) DeFranco válasza Doggy dog (#7242) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na megkérdeztem neked. Mi az ország egyik legjobb szülészéhez jártunk, 40. hét végén született meg a kisfiunk napra pontosan a kiírásra. Az ezt megelőző időszakban ultrahang három hetente (magánrendelésen), CTG pedig hetente (kórházban) volt.

Ha a mi dokinknak ez elég volt, szerintem nektek sem kell aggódni.

(Van az egészségügyben egy olyan anomália, hogy sokszor szeretnek blikkre is vizsgálatokat csinálni, főleg ami nem anyagigényes, mert jár utána finanszírozás... nem azt mondom, hogy ez történt, de el tudnám képzelni.)

(#7246) CharlieDrop válasza DeFranco (#7245) üzenetére


CharlieDrop
veterán

vagy pl a párom az utolsó két hétben napi 2x volt :)

Terhessége válogatja ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7247) tildy válasza DeFranco (#7222) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem én, csak úgy éreztem reszedrol is, meg az itteni személyzettől is kapom az áldást.
TD-s anyuka gyereke hipoglikemias lehet, mivel magasabb cukorszinthez volt szokva. Ezért kell ennie. Itt a kórházban mintha páran nem is hallottak volna róla, hogy nem azonnal indul be a tej.

Iszonyat stresszesen élem meg.

Meg tök más a protokoll itt. Magyarországon mennyi időt van császár után benn az anyuka a kórházban? Van varratszedes? Már első (fel) nap utan talpraallitjak, jarkaltatjak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7248) tildy válasza PindurAnna (#7243) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem még, a februári terhelési cukor magas volt, ezért plusz egy nap monitorozas, holnap mehetünk haza.

Apgart nem mondták, hosszt nem mondtak, fejkorfogatot ma mérték, gondolom a mappaban, hallasvizsgalat 8/8 , jó a füle, reflexek jók, szemét is nézték az is jó.

Az indítás miatt viszont lehet panaszt teszek a betegjogi kepviselonel. Nem mondták el , hogy sokkal durvább fájdalom lehet, nem mondták, hogy az oxitol leeshet a baba szivhangja, stb.

A házikó még festés alatt, lala épp úton a kórházba, itt alszik. Mikor lekerultem a postnatal wardra, kértünk inkább fizetős szobát. 70 font/éj.

Charliedrop: a testén nem állt még kész a szülésre. Ahogyan korábban írtam zárt megszakították mellett indítottak huvelyi szülést géllel, tagitassal. Az egyetlen ok indításra terhességi diabetesz volt. Így is alig sikerült kicsikarnom, hogy 36.5-37 helyett 38 legyen. Kb 2 nap gel után még mindíg csak 1-2 centire volt nyitva, majd 1 nap ősi után 4 cm re.

Ennyi. Még nem voltam szülés közelében, a testem hormonalisan még nem állt kész. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7249) tildy válasza tildy (#7248) üzenetére


tildy
nagyúr

Telorol vagyok, terero gond is van, persze teli lett hibával a kommentem.

Szóval zárt mehszaj volt, úgy indítottak. Péntek este kezdték és hétfő hajnalban lett gyerek. El lehet képzelni milyen lehet, ha három napig feszítenek szét, de még az is kicsi a gyereknek. Kérem kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7250) bobsys válasza tildy (#7247) üzenetére


bobsys
addikt

usakokat tudom, caszarnal 4 nap, sima szulesnel pedig 2 nap a korhazban toltott ido

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.