Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) updog válasza mirci18 (#16997) üzenetére


updog
senior tag

Egyetértek hogy első kérdés a szoba mérete, mi is ezen gondolkozunk, mert 11 m2 jut 2 gyerekre (és egyelőre 3/5 évesek, nem tudom mit csinálunk 5 év múlva :D ). Csak az a baj, még a nagy is elég nyugtalanul alszik, a sima ágyáról is lefickándozza magát néha, bizony be vagyok ***va, mert pont ő táncolt le anya mellől anno 10 hónapos korában az ágyról, és mehettünk vele ügyeletre (nem lett semmi, keményfejű, de na).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17002) AssAssynn válasza mirci18 (#17000) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem itt a fő kérdés az lenne, hogy megtudnának-e egyezni, hogy ki aludjon felül. :)) Örök harcok okozója lehet ez. Vagy ha tökös a szülő, akkor eldönti ő.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#17003) solti válasza mirci18 (#16997) üzenetére


solti
senior tag

nem tudom mekkora szobátok van, de ez böszme nagynak tűnik. Nekünk két lány van, 160*80-as emeletes ágyat vettünk nekik (alomszuszek webaruhaz) és jól elvannak. Volt kis vita az elején, de az idősebb alhat fent, a lentinek meg kuckósabb. Nálunk sajnos panel félszobában vannak, úgyhogy nagyon meg kellett nézni, hogy miből mekkorát veszünk, ezért is kisebb az ágy. Amúgy 3 és 5 évesek voltak talán mikor kapták az ágyat, 2 éve minden ok vele.
A döntött létra szerintem tök mindegy. Mászókázni is tudnak, létra nélkül is felmennének pillanatok alatt :)
Most pedig vagy elköltözünk nagyobba, vagy kell majd lassan 2db galériaágy inkább, hogy alatta elférjen íróasztal meg ilyesmi... Valszeg költözés és külön szoba lenne üdvösebb...

(#17004) mirci18 válasza updog (#17001) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat updog és AssAssynn és solti.

Maga a szoba nagy kb 30 nm.De a bal oldali falon végig fut egy szekrény sor jobb oldalon pedig az ágy és számítógép asztal hátul pedig egy fotel.
Középen eddig egy léghoki volt de mivel ott egy óriási ablak van a szellőzés miatt nem a legszerencsésebb oda rakni egy ágyat.
Szerintem ha két ágy egymás mögött van egy sorban elég zsúfolt lenne ezért remélem hogy bejön ez az emeletes ágy ötlet.

Nyilván ez is egy időleges megoldás mivel 3-5 év múlva úgyis igénylik a személyes teret.
De aki időt nyer életet nyer.
A nagyobbik gyerkőcnek mutattam a képeket az ágyról neki tetszett az ötlet hogy az emeleten alszik.
Aztán meglátjuk mit hoz a jövő.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17005) tildy válasza mirci18 (#16997) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk emeletes van es 11 nm-es szoba. 3 an alszanak a szobaban. A kozepso 2.5 éves volt, mikor megvettük az ágyat, a nagy 5 . Szeretik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17006) mirci18 válasza tildy (#17005) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Reménykedek én is benne hogy össze tudom engedni őket.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17007) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

3 éves friss ovisnak tudtok ajánlani normális értelmes mesefilmet?
Bing kilőve, megfájdul a fejem a sok nyávergástól (ill. át is veszi a stílust), Bori részeket kívülről tudja, könyben is mindegyik megvan már. Bogyó és Babóca ugyanez, kívülről megy tévéről és könyvből is.

Köszi

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#17008) Stylewars_kp válasza kovacsroli (#17007) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Bluey. Nem mind szinkronos. Ami nem szinkronos az angol. Csemetének egy kis angol előkészítő. Még mi szülők is nézzük, mert jó a story. :)

(#17009) erdey_a válasza kovacsroli (#17007) üzenetére


erdey_a
őstag

spongyabob

Vérboci

(#17010) ggeleven válasza erdey_a (#17009) üzenetére


ggeleven
őstag

Ne tegyük tönkre szegény gyereket! :DDD
Fiúnak vagy lánynak keresel? Illetve mi a forrás? :D Netflix, Disney, Youtube, NAS virágbolti tartalommal? Szűkítsük a kört és lehet jobban tudunk segíteni.
Nálunk a 2 és lassan (novemberben) 4 éves lányok szeretik pl Boribont és Mancsőrjáratot is, ha ilyen miniepizódos sorozatot keresel. Filmet is tudok mondani (kritizálni meg pláne), csak előbb pontosíts kicsit.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#17011) erdey_a válasza ggeleven (#17010) üzenetére


erdey_a
őstag

nem trollkodásnak szántam. az én gyerekeim ovis koruk óta néznek spongyát. nagyjából az az egy mese, amit a lányom is és a fiam is a mai napig közösen tud nézni. Ha a fiam láng és a szuperverdákat néz, akkor a lány duzzog, ugyanígy a fiú, ha valami pónis van.
De ovis időkben még a Dóra a felfedező is sláger volt emlékeim szerint, meg a Mancs őrjárat, Bob a mester, Tűzoltó Sam, Thomas a gőzmozdony.

Vérboci

(#17012) kovacsroli válasza ggeleven (#17010) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Köszi mindenkinek! :)

Elsősorban youtube és virágbolt. Leányzó, de mindenevő ilyen szempontból, tehát nem csak pónik és hercegnők játszanak.

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#17013) erdey_a válasza kovacsroli (#17012) üzenetére


erdey_a
őstag

youtubeon a kuflik

Vérboci

(#17014) updog válasza erdey_a (#17011) üzenetére


updog
senior tag

Nekünk szerencsénk van mert mind fiú :D Dóra nálunk is menő kiskoruk óta, a Lángot szintén szeretik (ugye kb. Dóra fiúknak), ha konkrétan tv-ről van szó akkor a Jimjamen egész értelmesek szoktak lenni (Simon, Chuggington, Hármasikrek, Thomas a gőzmozdony, Erdei tesók, Leo az ifjú vadőr, Találd ki mennyire szeretlek, stb., mind elfogadható nálunk is ahol a 3 éves (nyilván) leül az 5 éves mellé). Sajnos elég korán bejött a Mancs őrjárat (de már unják szerencsére), illetve előzetes rosta alapján komolyabb filmeket is beteszünk mondjuk havi 1-2 "buli" alkalmával, szigorúan mellettük ülve és ha valamit nem értenek, akkor elmagyarázva (pl. Dínó tesó, Verdák, Toy Story, Némó, stb.). Gondolom nem nehéz ezekre rátalálni akkor sem ha nincs tv. De most a Dörmögőékkel próbálkozunk, mivel a könyveket megörökölték tőlünk és az tetszett nekik.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17015) DeFranco válasza erdey_a (#17011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a spongyabob egy retek trash aminek a célcsoportja a kellemesen beszívott tinédzser és egyetemista generáció, nem a gyerekek.

annak jó, de aki gyereket etet vele, az nem tudja mire fizetett be.

(ettől persze mindenki azt ad a gyerekének amit akar, csak leírtam a véleményem)

(#17016) kovacsroli válasza Stylewars_kp (#17008) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Bluey egész jónak tűnik tényleg, és még akciós is a Disney+, köszi, megpróbáljuk.

Az angolt nagyon szeretném neki én is, de még csak szavakat kérdez, ilyen szinten egyelőre nem fogadja be. :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#17017) Stylewars_kp válasza kovacsroli (#17016) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Youtube-n is elérhető.

Viszont, ha előfizettek D+ -ra akkor ott széles spektrumban van Mickey egér rövid mesék. 2-3 perc. Jó mert nem kotlik a gyerek 20-30 percet a tv előtt egy rész miatt.

(#17018) solti válasza kovacsroli (#17007) üzenetére


solti
senior tag

sorozat: mancs őrjárat, Elena avalor hercegnője, peppa malac, mása es a medve, shimmer es shine, shaun the sheep stb.

film: Grincs, Jegvarazs, mancs őrjárat film, aranyhaj, encanto, hotel transylvaniak stb

[ Szerkesztve ]

(#17019) erdey_a válasza DeFranco (#17015) üzenetére


erdey_a
őstag

a spongyabob vicces, kedves és kiválóan alakítja a gyerek humor- és valóságérzékét :K
és még be sem pisilnek tőle :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#17020) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Olyan problemaba utkoztunk a felesegemmel,hogy 12 hetes es amikor megszuletik a baba,nem lesz meg a 365 napja a gyed hez, es csak az a 16.000 ft os gyes marad. A nagyszulok meg én reszemrol nem volt keresete mar 5 eve, elo nyugdikban van. A felesegem anyukaja pedig még dolgozik. Igy a nagyszuloi gyed es sem tudjuk felvenni.
Tudtok valami ötletet,honnan lehetne kis tamogatast szerezni?

(#17021) solti válasza venom8888 (#17020) üzenetére


solti
senior tag

és ha Te veszed fel? Vagy neked sincs elég időd? (nem teljesen értettem amit írtál)

(#17022) venom8888 válasza solti (#17021) üzenetére


venom8888
őstag

Szia. En sem tudom felvenni, en meg munkanelkuli vagyok. De ugy alakult hogy jon a gyerek. Parom kb 3 hete dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#17023) erdey_a válasza venom8888 (#17020) üzenetére


erdey_a
őstag

nincs összesen 365 napnyi biztosítási jogviszonya? nem kell folyamatosnak lennie, ráadásul úgy tudom, hogy a nappali iskolából is beszámít 180 nap.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#17024) Dorian válasza venom8888 (#17022) üzenetére


Dorian
félisten

Fú bzmg...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17025) venom8888 válasza erdey_a (#17023) üzenetére


venom8888
őstag

A rovid tortenet az,hogy most 3 honapja koltoztunk haza angliabol. Ezert nincs semmi biztositasunk itt az utobbi 12 evben.

[ Szerkesztve ]

(#17026) erdey_a válasza venom8888 (#17025) üzenetére


erdey_a
őstag

én itt kiszállok

Vérboci

(#17027) solti válasza venom8888 (#17025) üzenetére


solti
senior tag

Angliából nem jár valami? Ha ott dolgoztatok/adóztatok akkor lehet hogy az ottani családtámogatási rendszerből jut!

(#17028) venom8888 válasza solti (#17027) üzenetére


venom8888
őstag

Elhagytuk az orszagot, onnan mar nem jar nekunk semmi, nem fizetjuk mar az NI-t, ami itt a TB.

(#17029) Napfénysüti válasza venom8888 (#17028) üzenetére

Azt meg szabad kérdezni miért jöttetek vissza?

Més que un club!

(#17030) venom8888 válasza Napfénysüti (#17029) üzenetére


venom8888
őstag

Csalad hianyzott, es 2x elvetelt parom, gondoltuk jobb lesz a helyzet a csaladi auraban. Kint csak magunkra szamithattunk.

(#17031) f4lcon válasza venom8888 (#17030) üzenetére


f4lcon
őstag

öcsémék ugyanígy jöttek haza (igaz két gyerekkel, de picik voltak)
hiányzott a család, nehéz is egyedül nevelni a gyerekeket kint

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17032) vans? válasza f4lcon (#17031) üzenetére


vans?
őstag

Mi is megyunk majd haza ket kisgyerekkel ugyanezen okbol, ha talalunk hazat. Munkank mondjuk lesz otthon is egybol.

Kokemeny heteink vannak, a 2,5 eves a dackorszakban lubickol, a kicsi meg sokat sir es alig alszik, talan szeparacios szorongas, novekedesi ugras, fog meg minden egyutt. Mondjatok, hogy egyszer jobb lesz. :D

hábm bábm

(#17033) Dorian


Dorian
félisten

Képzeljétek, itthon ugyanúgy nehéz egyedül a gyerekekkel úgy, h csak magunkra számíthatunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17034) ggeleven válasza vans? (#17032) üzenetére


ggeleven
őstag

Az igazat mondjam vagy kecsegtesselek? ;]
Én azzal szoktam viccelni, hogy már csak pár év és mehetnek ott alvós táborba és lesz egy kis nyugi. :DDD Minden korszaknak meg lesz a maga nehézsége, nincs mit ezen szépíteni. A 24/7 gyereknevelés elég messze van a közösség hálózatos "mindig, mindenhol, mindenképpen boldogság van minden pillanatban" képektől. :U De ezt szerintem mindenki tudja (vagy ha nem, akkor az elég nagy baj). Ha nagyobbak lesznek majd lesz más gond nyugi. ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#17035) updog válasza ggeleven (#17034) üzenetére


updog
senior tag

" Ha nagyobbak lesznek majd lesz más gond nyugi. ;)" Anyósom nagyon kedvesen (és valószínűleg true sztori alapján...) ezt úgy mondta: "Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17036) M3oH válasza ggeleven (#17034) üzenetére


M3oH
addikt

Pontosan, sose lesz könnyű, csak más lesz a probléma :U:))

(#17037) f4lcon válasza Dorian (#17033) üzenetére


f4lcon
őstag

éltél Angliában gyerekkel?
szerintem egyébként senki nem azt mondta, hogy itthon könnyű
de még ugyan abban a helyzetben is itthon könnyebb, mint kint.
és ha véletlenül itthon még van 1-2-3-4 nagyszülő, testvér, vagy egyéb családtag, az csak hab a tortán, mert a nehézség leginkább anyagi odakinn
egyrészt nincs 3 év CSED/GYED/GYES csak 9 hónap, utána törölheted szemed-szád. ha a család költségvetése elbírja, hogy anyu otthon marad fizetés nélkül, az jó, de az extra teher apának, ha meg anyu dolgozik, akkor babysitter kell legalább addig, amire annyi idős lesz a gyerek, hogy beadhasd bölcsibe (ha felveszik egyáltalán a bevándorló gyerekét) de a babysitter konkrétan elviszi egy felnőtt fizetését....
szóval a nehézségek inkább anyagi jellegűek, de az is sokat számít, ha mondjuk beteges a gyerek és állandóan orvoshoz kell járni vele, stbstb.
és kint egy bevándorlóval nem annyira rugalmasak a munkáltatók sem, ha sokat hiányzol simán megköszönik a munkát, majd jön egy lengyel vagy egy marokkói aki meg nem hiányzik.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17038) Dorian válasza f4lcon (#17037) üzenetére


Dorian
félisten

Itthoni gyeddel is ki lehet törölni. A feleségem 6 évig maradt itthon a gyerekek miatt (most 09. 01-től kezdett dolgozni) szóval ugyanúgy 1 fizuból éltünk, gondolom Angliában sem rosszabb a megélhetés mint itthon, különben onnan jönnének ide munkát vállalni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17039) f4lcon válasza Dorian (#17038) üzenetére


f4lcon
őstag

oké, látom nincs tapasztalatod
nekem meg van, konkrét, mert az öcsémről van szó.

a csed egyébként fél évig a teljes fizetés, és utána másfél évig a GYED még max. nettó 243.600 forint, azért ne tegyünk már úgy, mintha az semmi lenne. és 24 hónap =/= 9 hónap gondolom abban is egyet értünk
de ez csak az egyik része, millió más van még az anyagi vonalon IS.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17040) solti


solti
senior tag

csak szerintem kell úgy vállalni gyereket, hogy nem számítunk a kedvezményekre és egyéb támogatásokra? Ha kapunk, örülünk, nyilván elmegy, de eltörpülnek ezek a gyerekre eső költségek között hosszabb távon. (ahogy egyéb kormányzati juttatások is).
Magyarország mellett a bölcsi/ovi/iskola rendszer olcsósága és relatíve kényelmessége szól leginkább, ez az ami hosszabb távon előnyt jelenthet (ha a minőséget nem vesszük a képbe, mert az bonyolítja a storyt)

(#17041) DeFranco válasza f4lcon (#17039) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és mit szólnál ahhoz, ha felvetődne, hogy ezeket a szuper ellátásokat csak akkor kapja meg az expat ha tud igazolni legalább X év TB befizetést itthon vagy vállalja, hogy teljesít ennyit, ha újra aktív lesz, különben hocivissza.

ez a pénz ugyanis nem a fán terem, maximálisan el tudom fogadni ha valaki kimegy jukéjbe' hollandba' svédbe' (sic!), de azt már kevésbé ha ott adózik és élvezi a vásárlóerőt, aztán amikor meg szoc. ellátás kell akkor hirtelen feltör a honvágy.

félreértés ne essék, egyik oldalra sem vagyok turbó, csak közgazdasági szempontból rakom össze az egyszer-egyet.

(#17042) Dorian válasza f4lcon (#17039) üzenetére


Dorian
félisten

Tök mindegy a tapasztalat: Ugyanúgy 1 fizetésből élést hasonlítunk 1 fizetésből éléssel ezen időszak alatt. Nehogy azt mond, hogy itthon azért jobb, mert a feleség is kap maxumum szaros 240ezerrel többet egy darabig. Akkor aztán baromira megéri kint élni, ha vki 200-zal se keres többet, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17043) Stylewars_kp válasza f4lcon (#17039) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha a gyerek betölti a két évet, akkor pedig marad a bölcsi+meló vagy otthon a gyerkőccel+28 ezer ft. És aki nem tudja megoldani a bölcsit? Mert nem veszik fel a gyereket vagy nem járhat valami betegség miatt? Ott marad az 1 fizu+28 ezer ft.
Amennyiben szerencsés a kis család és sok a rokon itthon, akkor nem éri meg kimenni. A segítség az mindennél többet ér.

(#17044) f4lcon válasza Stylewars_kp (#17043) üzenetére


f4lcon
őstag

nem arról volt szó, hogy megéri-e kimenni, hanem arról, hogy 2 kicsi gyerekkel már anyagilag és egyébként is megéri-e vissza jönni.

#17042 Dorian értem, szerinted tökmindegy. öcsémék meg haza jöttek, mert szerintük nem volt az. és venom8888 is hazajött, hasonló indokkal és vans? is ezen gondolkozik. de persze mindenki megy szembe az autópályán, nem te. (aki nem élt kinn egy percet sem, tehát fogalma sem lehet a dolgokról) legalább kényelmes a fotel, amiből osztod az észt? "szaros 240 ezer" te hallod magad? az a nettó mediánbér 75%-a. emberek százezrei keresnek ennyit vagy kevesebbet itthon, egy kezdő tanári nettója a "pedagógus életpálya modell" szerint alacsonyabb ennél... próbálj már meg leszállni a magas lovadról, vagy inkább ne beszélgessünk.

#17041 DeFranco szerintem tök oké lenne, sőt. de azért van az EU meg azért vannak államközi egyezmények, hogy ha rendesen fizetnek utánad, akkor mindegy, hogy melyik országban tették ezt meg, ezt később lehet államközi szinten kompenzálni (ha van rá akarat vagy igény) mint a postát például.
öcsémék viszont például kaptak CSOK-ot úgy, hogy igazoltak kinti bejelentett TB jogviszonyt (tehát az ottani államnak fizettek TB-t meg nyugdíjjárulékot, emiatt onnan IS kapnak majd nyugdíjat, végtére is 15+ évet éltek kinn), de öcsém itthon is fizette maga után az alap ellátáshoz szükséges ~7500 forintot egyébként, hogy ha hazajönnek, akkor az itthoni TB ellássa (akár arra a 2-3 hétre, amíg néha itt voltak) volt is vele fogorvosnál például, tehát működött.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17045) Dorian válasza f4lcon (#17044) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, olyan szempontból "szaros 200e Ft-t", hogy igenis furcsállom, hogyha csupán ennyi plusz pénzért megy ki valaki külföldre, az igen rossz döntés.
Az egykeresős történetben ennyi plusz pénzt jelent ha vki hazajön, és ha a pénz miatt jön haza, akkor nagyon úgyfest, hogy kint nem keresett 200-zal többet mint itthon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17046) solti válasza f4lcon (#17044) üzenetére


solti
senior tag

EU..igen... de UK =/= EU...
Amúgy a 240 nettóhoz elég szép fizetés kell, hogy legyen előtte, szóval általában azért az nem annyi :)

(#17047) Dorian válasza solti (#17046) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen. Ha vki az összehasonlításként emlegetett mediánbért keresi, annak nem 240 lesz a gyed, csak vmi alamizsna.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17048) f4lcon válasza Dorian (#17045) üzenetére


f4lcon
őstag

nem mindig ennyire egyszerű a döntés alapja, sokan eleve nem a pénzért mennek ki, hanem mert nyelvet akarnak tanulni, vagy világot látni. meg az is van, aki kimegy mert azt hiszi az itthoni (akár várható) keresetéhez képest a kinti mondjuk 2x annyi az majd a meggazdagodás felé vezető egyenes út, de valljuk be őszintén ilyen sikersztoriból nagyon kevés akad. a legtöbben vagy nem is jönnek haza, mert a kint megszerzett pénz egyszer elfogyna ha haza jönnének de az itthoni munkaerőpiacon nem fog annyit kapni mint kinn és így az ottani életszínvonal itthoni fenntartása esélytelen lenne, vagy behúzott farokkal jön haza, mert képtelen volt felmérni mivel áll szembe és/vagy kint szembesült azzal, hogy oké, hogy a Tesco-ban a párizsi ugyan annyi mint itthon, de a fogorvos az 3x annyi, meg az albérlet is 2x annyi...

kicsit elmentünk a topic témájától, szóval én befejezem, mielőtt egy modi rendet rak :D

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17049) kovacsroli válasza f4lcon (#17044) üzenetére


kovacsroli
senior tag

az alap ellátáshoz szükséges ~7500 forintot

Elvonatkoztatva tőled és az öcsédtől, tényleg ne vedd magadra, dehát ez valami nevetséges így leírva. Lassan a netflix kerül ennyibe.
Majdnem 4 év alatt fizeti be amit én egy hónap alatt. :N Nem beszélve arról hogy itt az "alap" szó indokolatlan, ő pontosan ugyanolyan ellátást kap, mint én vagy bármelyikünk.

Tényleg no offense.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#17050) f4lcon válasza kovacsroli (#17049) üzenetére


f4lcon
őstag

úgy rémlik a minimálbér X százalékát kell fizetni, lehet már nem 7500 forint, már 2 éve itthon vannak, szóval ezek régebbi számok
de értem amit mondasz és nem vettem támadásnak - viszont ebből a szempontból akkor aki itthon 1,5 millát keres az kapjon jobb orvosi ellátást annál, aki 150 ezret?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.