Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Doggy dog válasza emmm (#7500) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nekem sem sikerült kézzel letörni,próbáltam ruhával is,de úgy se!
Végül kicsit megdöntöttem és egy kés hátoldalával ráütöttem.Szépen le is tört.
Reszelő nem volt hozzá.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7502) DeFranco válasza Doggy dog (#7501) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyengék vagytok, lássátok be ;]

(#7503) Doggy dog válasza DeFranco (#7502) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Igazság szerint én a tejfakasztó óta nem igazán tudtam pihenni.De az az én hibám.A többi az más fajta fáradtság és megéri minden percét.
Már elfogadja a cumit is,bár ilyenkor levegőt még nyel mellé,de majd megtanulja szépen.Lassan megnyugszik a kiságyában is,nem kell kivenni ilyenkor.Beszélünk hozzá,simogatjuk,nagyokat pillázik.
Nagyon kedvelem ezt a topikot,ritka az ilyen.Megértő,segítőkész,szeretetteljes.Köszönjük mindenkinek,aki itt jelen van. :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7504) Balinov


Balinov
félisten

nem is mondtam, Patrik megtette elso - egyenlore meg eleg batortalan - lepeseit a 7vegen. igaz, csak 3-4et lepett elore teljesen magatol, mielott letottyant a szonyegre, de meg igy is nagy az orom es bodotta :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7505) MR_Joe válasza Balinov (#7504) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Gratuuu

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7506) CharlieDrop válasza Balinov (#7504) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gatyát felkötni, futni fog! :D

Grat :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7507) Balinov válasza CharlieDrop (#7506) üzenetére


Balinov
félisten

Ne is mondd, vasárnap reggel óta pakolunk mindent egyel feljebb...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7508) AMD Power


AMD Power
titán

Annagora Aquapark. Gyerekeknek a vízi paradicsom. Ma megnéztük. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7509) CharlieDrop válasza Balinov (#7507) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem egy DVD lejátszó bánta az elérhetőséget

mindegy, a rádió megy rajta még...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7510) Doggy dog válasza Balinov (#7504) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mehet a fogócska :D

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7511) Balinov válasza Doggy dog (#7510) üzenetére


Balinov
félisten

Úgy úgy, apának fel kell szívni magát allokepessegbol mert az utóbbi időben kicsit elpuhultam 😞

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7512) rgeorge válasza Doggy dog (#7503) üzenetére


rgeorge
addikt

A legfontosabb, hogy sose, de tényleg sose kóstold meg a Konakion-t!

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7513) Melack válasza rgeorge (#7512) üzenetére


Melack
veterán

Neked sikerült?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7514) emmm válasza DeFranco (#7502) üzenetére


emmm
senior tag

;] :P

Te mivel törted le amúgy? Kézzel megpróbáltam ugye, ment is, csak a kezem bánta.

(#7515) DeFranco válasza emmm (#7514) üzenetére


DeFranco
nagyúr

feleséggel :DDD

kézzel amúgy, csak óvatos voltam.

(#7516) Doggy dog válasza rgeorge (#7512) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Azt mondták,hogy íztelen.De nem áll szándékomban! :N
Sőt,az anyatejet sem.Meghagyom a picinek!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7517) emmm válasza DeFranco (#7515) üzenetére


emmm
senior tag

Asszony verve jó? ;] :DDD

(#7516) Doggy dog
Tényleg íztelen. Bár néha nem. ;] Ne hagyd ki, nem sokszor van az életben erre lehetőség! ;]

(#7518) Balinov válasza emmm (#7514) üzenetére


Balinov
félisten

ampullak trukkos allatok, ha nem ugy fogod, ahogy a nagykonyvben van irva feszitheted te addig, mig szet nem pattanva szetvagja az ujjad, ha meg jol fogod, min erofeszitessel lepattanik. Asszem valami pottyel van jelolve a nyakon, hogy kell fogni (intenziv nover a jobbik felem).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7519) Ghoosty válasza Doggy dog (#7516) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én minden megkóstoltam, amit a gyerek kapott. Milyen már, hogy nem tudom, milyen ízű dolgot etetek vele. Anyatejet is megkóstoltam, bár azt akkor is megtudtam volna, hogy milyen ízű, ha nem akarom megkóstolni, mert a második gyerek gyártása során járt a csomagolás a számban és bármennyire óvatos voltam, jött belőle.

(#7520) Doggy dog válasza Ghoosty (#7519) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hammmiiiii :)
Persze,ha úgy alakul,akkor megkóstolom!
Kb 1 órája leesett a köldökcsonk is :C

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7521) emmm válasza Ghoosty (#7519) üzenetére


emmm
senior tag

Két legyet egy csapásra? ;] :D

(#7520) Doggy dog

Az igen, gyors volt, nálunk kerek 3 hét után esett csak le. :)

[ Szerkesztve ]

(#7522) Doggy dog válasza emmm (#7521) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Lehet,hogy a meleg hatására felgyorsult a folyamat.
Most alapból 28°C van nála,sajnos.
Be is indítottam a ventillátort 1es fokozaton,oszcillálva.Fél óra után már jobb a hőérzetem,de figyeljük,nehogy baj legyen miatta.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7523) mtade válasza Doggy dog (#7520) üzenetére


mtade
aktív tag

Nálunk kb 2 hetes lehetett a kölök, 1 madzagon lógott a csonk, védőnő szerint lehet, hát levágtam. :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#7524) MR_Joe válasza Doggy dog (#7520) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Az igen...gyors volt. Nekünk se sok tartja már, de még nem esett le, erőltetni sosem erőltettem :) Viszont reggelire kölök bevágott 110g tejcit.. másfél hetesen. Jó a huzatja a kölöknek :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7525) Doggy dog válasza MR_Joe (#7524) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ma reggel először beszaladt a 100g,de próbáljuk a 70-80g-ot tartani,hogy ne feszítse a kis pociját!
A csonk lehet a meleg miatt száradt le neki gyorsabban.Sajnos 28 °C van nála!Be is kapcsoltuk neki a ventilátort.Próbáljuk úgy,hogy nehogy huzatot kapjon.Jobb is a hőérzet a szobájában. :K
A sebek is gyorsabban gyógyulnak melegben,mint hidegben.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7526) MR_Joe válasza Doggy dog (#7525) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Itt stabil 26C körül van a hőmérséklet. Nappal lent alszik a nappaliban többnyire, ha nagyon melegedne az idő, odafent bekapcsoljuk a klímát és némi hűs szellő elér a nappaliba is. Másképp nem lehetne megmaradni (tetőtérbeépítéses lakás, fekete cserepekkel :DDD)

Szerencsére gyerkőcöt nem viseli meg ez a mennyiség, ellenben nagyokat tud aludni tőle - ilyenkor alszik 4 órát is. Eddig áldott jó gyerek :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7527) Doggy dog válasza MR_Joe (#7526) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Most vettem babavizet.De mindenkitől azt hallom elég a tejcsi.Csak ha este beindul és megy a hiszti,akkor kaja után nem mehet cicire megint.Van kiskanál neki és max azzal kaphatna egyet.De amíg tudjuk mellőzni a vizet,addig nem adnánk neki.Most is body-ban alszik,ventilátor miatt textilpelussal letakarva.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7528) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok. (hű de ritkán jövök ide :U )

A csirkehússal mennyire kell óvatosnak lenni?
A csirke meg egy műanyag,nem hermetikusan zárható,de kiolvasztott (este kb10körül,mélyhűtőből a mosogatóba kivett,majd reggel a hűtőbe visszarakott) "dobozban" van.
Mennyire veszélyes ez a gyerek cuccaira nézve? Azok viszont mikrós/zárható üvegtálban vannak.

szerk: még mindig nincs itthon feszültségmentes légkör, voltunk kettesben 2 napot távol otthonról ami jó volt,de nem történt "semmi". Sokszor számonkéri tőlem hogy miért nem bújunk össze,de úgy azért nehéz ha közben olyan a másik mint egy kaktusz.....Amit persze én idéztem elő,de hogyan javítsak ha közben mindig a hibáimat,a fogást keresik ahol rám tudnak pirítani?

[ Szerkesztve ]

(#7529) DeFranco válasza Möhe (#7528) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igy nagyon nem szabad olvasztani ez a legrosszabb. sima szalmonellaveszely. hutoben kell olvasztani mert igy a hus kulso felulete siman megromlik es bakteriumtenyeszette valik. ez tilos.

a kicsi cuccai kozvetlenul nincsenek veszelyben de az uvegek dobozok kulsejet azert mossatok le alaposan nyitas elott.

a gyerekkel kapcsolatban minden nyers hussal valo erintkezessel vigyazni kell ha dolgoztok vele utana alaposan mossatok kezet ha helyesen taroltatok olvasztottatok is, mert komoly fertozesveszelye van. ismerosek gyereke csirkeverhast kapott igy el (nem tudom mi ez o nevezte igy) emellett ott a campylobacter es a szalmonella.

szerk: amugy a csirkehus a legveszelyesebb a szalmonella miatt

[ Szerkesztve ]

(#7530) AMD Power


AMD Power
titán

Az igényes gyerekülés.... :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7531) CharlieDrop válasza Möhe (#7528) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:(

nagyon nehéz, de talán a kiszakadás segít

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7532) Doggy dog válasza AMD Power (#7530) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ahogy nézem neked is annyi hajad van,mint nekem :D

Hát az elmúlt 2 nap elég hullámzó volt.Volt,hogy majd 3 órát hisztizett.Addigra jött a következő hami,utána jókora alvás.Volt,hogy mi ébresztettük,mert 5 órát aludt.Bepótolta a kimaradást.Azután megint hisztis rész jött és így felváltva.... Annyit sikerült kitapasztalni,ha hisztikor a mellkasunkon fektetjük és altatjuk,úgy hogy mi is fexünk,fél óra alvás után át tudjuk rakni az ágyába.Ha nem így csináljuk 3 órás parádé van :O Totál beleizzad,bevörösödik szegény.
Ma reggel megvolt az első séta is.Kb 15 perc,egy kör a ház körül+reggeli kifli vásárlás a közeli kisboltban.A végére már majdnem megnyugodott és egy picit be is szunyált.
Amit még észrevettünk,hogy emelgeti a fejét bőszen.Sőt,éjjel oldalfekvésből megfordult! :F Ezt már ilyen picinek tudják?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7533) Melack válasza Doggy dog (#7532) üzenetére


Melack
veterán

Az oldalról hasra/hátra még nem feltétlenül tudatos mozgás/mozdulat. A fejemelgetés nálunk nem tudom, mikor kezdődött, de azt tudom, hogy 2 hónaposan már tudatosan akarta megemelni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7534) tildy


tildy
nagyúr

K-vitamint itt szuriban kapta szuleteskor, bcg oltas pedig jovo heten lesz.

Anyatej meg mindig annyi, mint eddig, szinte semmi, 30ml/nap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7535) föccer válasza Möhe (#7528) üzenetére


föccer
nagyúr

SokFtsok kitartas, turelem es szeretet
Ha erzed, hogy hibas vagy, ugy valamennyjvel konnyebb. Lehet, hogy honapok, akar 1 ev is kell, hogy begyogyuljanak a sebek, amiket akarva-akaratlanul okoztal. Egyebkent meg sikat segit mindkettotoknek a megertes. Esetleg egy jo szaki tartasagaban vegig vitt parterapja sokat segithet. Ha erdekel a dokog, akkor privatban dumalhatunk rola. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7536) Melack válasza Möhe (#7528) üzenetére


Melack
veterán

Inkább friss csirkét vegyetek, egyszerűbb.

Másik téma: mondd meg, hogy hallgasson meg, ne vágjon közbe. Közbe öleld át és úgy mondd. Lehet jobban fog esni mindkettőtöknek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7537) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Nektek mennyi idő múlva küldték ki a kicsi TAJ kártyáját?
A születési any.kivonat már megjött 2 napja,de emez még nem!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7538) Melack válasza Doggy dog (#7537) üzenetére


Melack
veterán

Kb 1 hét, vagy egy kicsivel több. Lakcímkártyáért bementünk a kórházba, TAJ meg adókártya jött postán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7539) Doggy dog válasza Melack (#7538) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Értem.
A születési+lakcímkártya 1 hét 1napra jött meg.
Remélem hétfőn megjön a TAJ is,kell egy pár dolgot intézni és jövőhéten szabin vagyok még.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7540) MR_Joe válasza Doggy dog (#7537) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

25-én született a kisfiam, és szerdán (5-én) meg is jött a TAJ kártyája.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7541) AMD Power


AMD Power
titán

Nalatok mennyi ido utan hagyta "abba" a sirast tisztaba rakaskor. Lassan 19 honapos, de a mai napig minden tisztaba rakaskor uvolt mint a sakal. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7542) Doggy dog válasza AMD Power (#7541) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ha cicire kerül.Igaz csak 1.5 hetes.
Testvéreméknél a nagyobbik fiú (lassan 3 éves), ő elég hisztis volt az ilyenekre.
A hugi (9 hónapos) full nyugis.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7543) DeFranco


DeFranco
nagyúr

gondban vagyunk az 5 hónapos lurkóval

játszanánk vele, de nem igazán érdeklődik semmi iránt. picit megnézi, szájba veszi, aztán dobja, nem érdekli tovább. ha melléteszek valamit nem fordul rá, nem is foglalkozik vele, észreveszi hogy ott van, képes is fordulni, de "lusta", nem fordul rá hogy elérje.

hasazni sem szeret igazán, pedig már bőven kellene neki, hamar megunja. megvan hogy hogy fordítjuk, ha észreveszi,hogy az a mozdulat jön ellentart.

képes mindenre, fordul ha kell, hason is van, de egyértelműen lusta, és egyértelműen nem érdeklődő. felvéve elvan szépen nézelődik akármeddig a kis sózsák.

közben unatkozik, kiabál, szemrehányóan néz néha, várná, hogy valami legyen, de egyszerűen már nem tudunk mit kitalálni, nyilván mi csinálunk valamit rosszul.

sétálni vinni nem tudjuk, mert kánikula van, helyekre megyünk vele rendszeresen, de az kevés, az neki csak "utazás", meg vagyunk lőve.

ti hogy játszottatok velük ilyen korban, hogyan fejlesztettétek, hogyan szórakoztattátok, hogyan kötöttétek le a figyelmét? mi lehet a gond, miért ilyen kis apatikus?

(#7544) ZiD válasza DeFranco (#7543) üzenetére


ZiD
tag

Nehéz kor(mondom úgy, hogy a mienk dupla annyi :DDD ) mi a játékokat váltogattuk percenként, illetve sokat bohóckodtunk neki.
Logikai játék nyilván nem játszik még ilyenkor, nem megy, úgyhogy nem könnyű.

(#7545) DeFranco válasza ZiD (#7544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

már arra is gondoltunk, hogy túl sokat vittük (tényleg sokat megyünk, ha nem is napi szinten de bőségesen) és emiatt lett immunis ennyire.

a kiabálás meg... mondjam?

pánik nincs, de ez így most annyira nem jó, és még most bele kellene nyúlni, mert ha nem forog, nem hasal, akkor nem lesz rendes mozgásfejlődése sem, ami meg a szellemi fejlődésére is negatív hatással lehet.

(#7546) ZiD válasza DeFranco (#7545) üzenetére


ZiD
tag

Mi is vittük bőséggel, de ha sok volt neki, az aznap kijött(nem aludt) későbbi hatása semmi. Az, meg hogy azért nem érdekli semmi... Még rövid a memóriájuk, ugyan arra többször rá tudnak csodálkozni :D
Mozgás: Dani nekünk semennyire nem volt hajlandó hason lenni, úgyhogy ismerős. Aztán doki mondta, hogy nincs baj, de picit el van maradva, úgyhogy csináljunk valamit. Onnantól kezdve minden nap 3x hastra tettük 5 percre, majd ezt az időt toltuk egyre feljebb. Voltak üvöltések, de apu kemény volt ;]

1 hónap után elkezdett forogni, és akkor már semmi baja nem volt a hason fekvéssel, most meg már mindenen felkapaszkodik és áll, + vagizik :D (fél kézzel elengedi az aktuális kapaszkodót) Úgyhogy ha nagyon nem akarja csinálni, ezt Nektek is tudom javasolni.

Ui: nem tudom mióta ilyen "apatikus" a gyerkőc, de nem lehet, hogy a nagy meleg őt is elnyomja?

(#7547) Melack


Melack
veterán

Irtó fura egy 3 hetes babat látni a saját lányunk mellett. Hiányzik az a kis szuszogó zsák:)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7548) DeFranco válasza Melack (#7547) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csinálj egyet, tudod hogy kell ;]

(#7549) Melack válasza DeFranco (#7548) üzenetére


Melack
veterán

Ez nem csak rajtam múlik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7550) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Rengeteget csuklik a kicsi!Kajcsi után szinte mindig.Néha már kaja előtt is...... :F

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.