Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) ZiD válasza DeFranco (#6600) üzenetére


ZiD
tag

Ezek a mai kölkök ;]
Mondjuk nálunk a kis csávó már püföli a billentyűt néha, ha az ölembe van, és figyeli a monitort hogy mi az eredmény. Durva :D
Meg előhozott 1-2 olyan dolgot, hogy csak pislogtam :D

(#6602) twine válasza DeFranco (#6600) üzenetére


twine
addikt

:C

(#6603) CharlieDrop válasza DeFranco (#6600) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem elmesélhetnéd, mert nem tudom :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6604) Vladi válasza Balinov (#6575) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha stabilan ül, esetleg áll is, akkor simán. Mindegy mennyi a kora. 1 évesen már simán.
Nekünk is majdnem ilyen babakocsi van, nagoyn jó, strapagíró meg minden. De igen, az asszony is vett egy kicsi, könnyű, praktikus hasonló elvvel.

Úgyhogy nyugodtan vegyetek ilyen sportost. pl: link. itt a kifutókat durván akciózzák. Mi 10k-ért fogtunk egészen jót.

(#6595) ZiD:

Csak egyszer? ;]
Ha kijön a fog, meg elkezd közlekedni szerintem könnyebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6605) Vladi válasza DeFranco (#6600) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az unalom elég nagy nyűg. Mi is szenvedtünk vele. Már észlelte a világot, csinált volna ezt-azt de nem ment. Ilyen elhelyezés: link ? Lányom nagyon szereti, szerette. A felé lógatott játékokat piszkálva elég jól elvolt. Meg volt ilyen házi megoldás is: :DDD

Én meg a gravitációt meséltem el neki anno. Ma is elesett, beverte a fejét, bőgött. Mondam is neki, hogy ugye mondtam, hogyha nagyon virgonc vagy, előbb utóbb pofánvág a gravitáció bácsi. ;]

A gépemet már 6 hónaposan bekapcsolta, semmi gond. Bemászott az asztal alá, felkapcsolta az elosztót és ment benyomni a gépet. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6606) Csiga85 válasza Balinov (#6575) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Ilyet vettem, durván jó akciót fogtam ki, mert hibás volt az anyagrésze, de azt gyakorlatilag 5 öltéssel megoldottam... Mamakids Easy Go 4
Ennél jobbat nemigen láttam ennyire olcsón újonnan...de ez mák volt...amit vettem volna, ha nem lett volna hirtelen ez, akkor Lorelli Foxy...arra amire neked/nektek kell,doszt elég, ha van nagy! :)
nekem 3 dolog volt a mérvadó!
-ne legyen csak a kocsi alapsúlya 16 kg, mint a Touragoo Adventure-unk...de max 8 kg...
-4 kereke legyen!!!!!!!!!!!!!!!
-zárt legyen a tolókar!!! :)

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6608) emmm válasza DeFranco (#6596) üzenetére


emmm
senior tag

Ezt az unatkozás dolgot nálunk is elkezdte a lányom. Amit itt fentebb linkeltek, valami hasonló babafotelt sikerült szerválni használtan, abban kb. fél-egy órát egész jól elvan. Nézi a plüss halacskákat, hogy dek*rvajó szép színesek, meg ilyenek. Meg ha rúg a lábával, akkor az egész fotel előre-hátra mozog, és a színes vackok is elindulnak.
Pont anyám javasolt egy olyat, hogy az egyiket kössem lejjebb egy kicsit, akkor már véletlenül püfölheti, aztán csak rájön, hogy a kezével mogatni is lehet. Bár, ha nálatok már kihúzza a villásdugót, meg programozik, akkor az más tészta :D

Szóval egy hónap múlva kb. ez vár ránk is...pont kezdtünk örülni, hogy 7-7,5 órát egyhuzomban alszik este. :U :(

(#6609) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

A héten 4 éves lesz a kisebbik gyermekem (fiú). Ajándék ötleteket gyűjtök (azért itt, mert egyrészt nincs jobb topic, másrészt itt elég nagy a forgalom).
Illetve kinek mi a véleménye arról az (első blikkre elég merésznek tűnő) ötletről, hogy vennénk neki egy számítógépet? Engem folyton kitúr a gép elől, és ez már eléggé idegesít (általában UT3-mal akar játszani). Van jópár eszköz, amin játszhatna (pl. tablet, laptop), de valamiért ragaszkodik az asztali géphez (pedig a laptopon is tudna játszani ugyanazokkal a programokkal). Viszont félek attól, hogy nem lesz számára különösebben érdekes a saját gép (nyilván nem egy csúcskonfigot vennénk: van egy 19 colos monitorom, mellé vennénk kb. 50K körül egy használt gépet, amin ezek a kvázi régebbi játékok lefutnának), hanem továbbra is az enyémre fog pályázni.
Mit gondoltok erről?
Társas, kirakós, lego stb. nem köti le különösebben, autója kb. ezer darab van már.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6610) emmm válasza Egon (#6609) üzenetére


emmm
senior tag

Csak a saját tapasztalatomat tudom erről leírni: amikor kicsi voltam, nem volt idő arra, hogy játsszanak velem otthon. Így aztán számítógépet kaptam és megtanultam egyedül ellenni. Ezért lettem nagyon sokáig számítógépes játék függő! Felnőtt koromban sikerült csak leszoknom róla (szerintem nem kell kifejtenem, mennyi probléma jött elő ezzel), akkor tanultam meg pl. rendesen a kártyajátékokat is. Most is ritkán azért játszok, de az az 1-2 óra hetente már nem vészes.
Szerintem óvatosan vele, személy szerint egy jó társas, vagy olyan dolog, amit közösségben lehet használni, jobb választás lehet.

Amúgy én többnyire azt látom, hogy pl. unokahugomnál (most lesz 5 éves) mindig az az érdekesebb, ami a másiknál van, tehát hiába kap számítógépet, ha te is használsz egyet, arra is ugyanúgy ráröppenhet.

Persze lehet, hogy nálatok meg nem így lesz - szigorúan csak a saját tapsztalataimat mondtam el :)

(#6611) twine válasza Egon (#6609) üzenetére


twine
addikt

Egy emlékezetes program? És nem szoftverre gondolok... :D
Vidéki, külföldi szafari, komolyabb csúszdapark, 4dfx3distentudja hogy hívják, mozgószékes mozi,,,bármilyen verseny, pc árából két napos "ottalvós" kikapcsolódás,ami csak a gyerek körül forog.... :U

Különbözőek vagyunk, mindannyian a földön,,nekem ebben a korban a mozgás, a tüdő és a szív, a szervezet erősítése a legfontosabb....Saját gépet nem fogok 4 évesen venni...de ezt nem rosszindulatúan írtam, csak egyéni véleményként... ;) :R

Ha megőrül az asztali gépért akkor hajrá ;) :K (bár ezt nem mondtam tiszta szívből őszintén :B :B )

[ Szerkesztve ]

(#6612) Ghoosty válasza Egon (#6609) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szerintem azért túr ki a géped elől, hogy foglalkozz vele. Szóval én is közös programot javasolok ajándéknak.

(#6613) twine válasza twine (#6561) üzenetére


twine
addikt

(#6614) Ghoosty válasza twine (#6613) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha már ilyen ügyesen tud fékezni és megállni, akkor nem jól próbálkoztok. :)

(#6615) twine válasza Ghoosty (#6614) üzenetére


twine
addikt

:R :))
Azért vannak még hibák :DDD

Félreértések elkerülése végett:
Nem anya "löki le" a gátoldalban, :DDD hanem épp ellenkezőleg,,vissza kell fogni a gyereket amíg indítottam a telefont...mert már gurult volna....nem szeret várakozni...
BUkósisak meg otthon :B :(((

Előtte kétszer is "perfekt" legurult, csak mikor látta hogy apa kamerázik, nem oda figyelt....szóval rájöttem hogy az ilyen mutatványokat "suttyomban" kell rögzítenem, mert elterelem szegény figyelmét... :W

[ Szerkesztve ]

(#6616) Vladi válasza Egon (#6609) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bármi, ami nem számítástechnika.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6617) Ghoosty válasza twine (#6615) üzenetére


Ghoosty
őstag

" ilyen mutatványokat "suttyomban" kell rögzítenem, mert elterelem szegény figyelmét."

Ezt ismerem, nálunk is mindig ez van. Csinálnak valamit, gyorsan előkapom a gépet, meglátják és már abba is hagyták azt amit fényképezni akartam.

Tegnap sárkányt eregettünk. Elég sokáig élvezte a dolgot, aztán megjött a feleségem a géppel és már nem is volt érdekes a dolog.

(#6618) Egon


Egon
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy pont egy infós fórumon, fog ekkora ellenállást szülni a gép ötlete... ;]

emmm: szerintem a függőség egy picit összetettebb dolog ennél. Én kb. 8 éves korban kaptam az első gépem (C64); kvázi egyedüli gyerek voltam (öcsém és köztem közel 10 év korkülönbség van), a szüleim sokat dolgoztak, ergo - a te logikáddal élve - minden adott volt a függőség kialakulásához. Ehhez képest, volt olyan év (sic!), hogy be sem kapcsoltam a gépet (olyan 11-12 éves korom körül: az a gép megvolt bő 10 évig).

twine: köszi az ötletet (te legalább írtál némi konkrétumot is az alternatívákra), de ez a pénz nem csak a saját zsebemből (zsebünkből) jön össze, hanem a család többi része is hozzájárul; ők viszont jobban szeretnek "kézzel fogható" dolgokat ajándékozni.

Ghoosty: nem gondolnám, mert ha mondjuk olvasok, akkor nem jön oda. Kétségtelen, hogy szerencsésebb lenne mondjuk társasozni vele, de (egyelőre?) általában lepattannak az ilyen irányú próbálkozások, akár tőlem, akár az anyjától, akár a nővérétől indulnak (utóbbival viszont néha egész jól "szerepjátékoznak": mondjuk ovodásat, de erre sem mindig van kedvük (időnként persze a nővérének nincs, lévén 7 év korkülönbség nem egyszerű sajnos)).

Vladi: szóval vegyek neki mondjuk egy mázsa kukoricát vagy kölest, esetleg pár OTP-részvényt?

Konkrét ötleteket, pls!

Szerk.: egyébként ilyeneket nézek neki:
[link]
[link]

Ezek viszont inkább kiegészítő ajándékok gyanánt (illetve a másik nagyszülőtől, keresztszülőtől stb. kapva) játszanak.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6619) Vladi válasza Egon (#6618) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyi sok kukoricát csak akkor, ha nagyon rossz gyerek... :DDD

Kiegészítő ajándék? Nem vagytok egy kicsit elanyagiasulva? :F

Vidd el az állatkertbe.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6620) DeFranco válasza Egon (#6618) üzenetére


DeFranco
nagyúr

legóval nem tudsz hibázni. összeépíthető, fejleszt egy csomó képességet, be tudsz szállni a játékba te is, tönkretehetetlen örök darabok.

nálunk már most kép hónaposan kezdünk a primoval, és már most látom az utat hogy mennyire jó lesz ez. piszkosul ki vannak találva.

(#6621) Goose-T


Goose-T
veterán

Éjszaka rendesen szívatott minket a kölök, 20 hónapos a szentem. :D Felébredt kettő óra felé, akartam adni neki vizet, de egy-két korty után nem kellett neki a csőrös pohárból, a sima poharat meg csak ütötte volna ki a kezemből. Akármennyit ringattam, amikor vissza akartam rakni az ágyba, már sírt is. A feleségem azt mondta, biztos éhes, mert este már nem volt türelme eleget enni. Adtunk neki enni, megevett egy egész banánt. Mondom most már biztos minden rendben lesz, adtam neki friss vizet a csőrös pohárban, ahhoz ragaszkodott, de nem ivott belőle. Aztán kezdődött elölről, ráadásul valamikor elmozdult a csőrös pohár szelepe, és csöpögött kicsit belőle a víz. Na akkor biztos azért nem akar elaludni, mert vizes a ruhája: kapott új pizsamát, pelenkát, továbbra is ugyanaz a műsor. Ha leteszem a földre, berakom az ágyba, elveszem a poharat, akkor meg éktelen hiszti. Adok neki a micimackós pohárban vizet, nem issza, csak szorongatja. Ha elveszem tőle, akkor hiszti, meg sírva mondja, hogy víz-víz-víz. Próbálom valahogy a szájába játszani a micimackós poharat, az üvegpoharat, a csőrös poharat, de csak hiszti a válasz, tolja el magától a vizet, és üvölti tovább, hogy víz-víz. Ekkor volt négy óra.

Na és mi lett a megoldás? Elővettem a Nurofenes fecskendőt, és csodák csodája, abból elfogadta a vizet, be is tolt vagy tíz adaggal. Utána meg már a pohárból is ivott. :DDD Eddigre viszont úgy felélénkült, hogy a feleségemnek kellett néznie vele vagy fél óráig a Kerek mesés számolós dalt, én akkor már elmentem aludni, mondván nekem dolgozni kell reggel, ők meg még ötig nyomták a bulit. El is neveztem reggel a kölköt Víznemissza Péternek. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6622) emmm válasza Egon (#6618) üzenetére


emmm
senior tag

Hát jó. :U

Pl. egy trambulin? Nem tudom, mennyi helyetek van, de imádni fogja. :) Mega ha jönnek gyerekek, együtt is elvannak vele.

(#6623) DopeBob válasza Egon (#6618) üzenetére


DopeBob
addikt

Lego? Nekem most 2 éves lesz a lányom, már nagyon szeret vele játszani. Érdekes egyébként kb 1 éves korában odavolt a tabletért, nézte rajta a kerekmesét. Nagyon figyelünk mostanában arra, hogy amíg ébren/itthon van, ne lásson minket se telefont se tabletet nyomkodni, azóta nem érdekli őt sem. Nyilán el nincs tiltva, néha szól, hogy Bori, és akkor nézhet egy mesét, de inkább játszunk vele, ha lehet, akkor szabadban.

Nem tudom, meddig bírjuk, most munka után gyerek, és mikor 8-kor lefekszik, akkor csinálunk minden mást... takarítás, főzés, munka ha maradt, aztán teljes összeomlás :D

MZ/X

(#6624) DeFranco válasza DopeBob (#6623) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

annyi mondjuk, hogy én takarítást főzést csinálnám előtte is ha megoldható, akár legalább látszólag bevonva. játszva nevelés ruley. nálunk már most látja, ahogy anya főz, meg tanulja az anyagismeretet, kenyérsütés receptet, ilyeneket. minden mondva van neki, hogy most ezt csinálom, azt csinálom, ő meg nézi és szemmel láthatólag marhára élvezi.

15 percig aztán ordít úgy is, de 2,5 hónapos, ennyit bír egy dologgal, ha már leköti ennyi időre is, az már full of win.

(#6625) rgeorge válasza Egon (#6609) üzenetére


rgeorge
addikt

Az UT3 az az Unreal Tournament 3? Azzal 4 éves gyerek hogy játszhat? Min. 16+ a besorolása, de az is csak megengedőbb országokban.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#6626) DopeBob válasza rgeorge (#6625) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez nagyon off, szerintem mindenki annyira kedves volt, amennyire csak meg bírta erőltetni magát...

Engem folyton kitúr a gép elől, és ez már eléggé idegesít

nvm

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#6627) Vladi válasza DeFranco (#6624) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is a lányommal teregetek. Én felrakom, ő lecibálja. Akkor jön a Hajni! HaaajNNnnni! Neeem szAbaaad! Kezdetű játék. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6628) Egon válasza rgeorge (#6625) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Ez a háesz megéri, hogy mondatonként reagáljak.

Az UT3 az az Unreal Tournament 3?
Igen.

Azzal 4 éves gyerek hogy játszhat?
Többféleképpen is kivitelezhető. Az enyém billentyűzet+egérrel tolja, de nyilván lehet kontrollerrel is... :U

Min. 16+ a besorolása, de az is csak megengedőbb országokban.
Nem tudom, hogy megvan-e, de a korhatár-besorolás alapvetően ajánlás. Amúgy ha ez megnyugtat, a vért kikapcsoltam a menüben... ;] Fokozván az izgalmat: sajnos egy gyenge pillanatban "rajtakapott", amikor Dead Island-oztam, és mindenáron azzal akart játszani (bár azonnal kiléptem). Az UT3 ezáltal egy jelentős előrelépésnek fogható föl... ;]
Van otthon Plants vs. Zombies Garden Warfare is, ami (a figurákat tekintve legalábbis) "gyerekbarátabbnak" tűnik, de az nem érdekli különösebben (bár néha azzal is eljátszogat).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6629) Vladi válasza Egon (#6628) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig igazuk van. Előrébb vagyok, ha veszel neki sima fa építőkockát és útéhárom helyett leültök építeni valamit. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6630) Csiga85 válasza Egon (#6628) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Sokkal előrébb vagy, ha veszel neki egy kutyust, akivel még játszhat is... :K

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6631) DopeBob válasza Csiga85 (#6630) üzenetére


DopeBob
addikt

jaja, és akkor nyugodtan gépezhet tovább, nem fogja zavarni a gyerek

MZ/X

(#6632) Egon válasza DopeBob (#6626) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó tudni, hogy itt mindenki abszolút mintaszülő... :C
Megyek is, ne rontsam az átlagot.
A tippeket azért köszönöm (bár trambulin sajnos nem férne el nálunk (anyósomnál van egy méretes darab, ott nagyon élvezi), legoja meg van, nem kevés).
Szerk.: kutyát lakásba nem igazán szeretnék. Szerencsére ebben partner az asszony is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6634) Csiga85 válasza Egon (#6632) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Én nem vagyok, nem is leszek szerintem soha...de az biztos, hogy elhalmozom a gyereket akkor azt kézműves rongyibabákkal vagy általam varrt horgolt dolgokkal szívesen teszem és egyébként azokkal játszik csak...minden mást amit összehordtak a rokonság, magas ívben letojja...a meskás babakockák és babák sokkal jobban lekötik, no meg a kutyusunk...az aztán a csúcs, ahogy neki örül és visongat neki és ahogy próbálja megölelni...nem vagyok csóró, hogy csak rongyira tellik, de a gyereknek marhára nem szempont szerintem, hogy most drága fisher price-t ráz vagy épp az anyja által varrt dolgot...és ami a legfontosabb, hogy anya és apa a minden, legalábbis nálunk Vladi a minden, ha csak a mellkasszőrét tépi meg néha véletlenül a pólón keresztül és kijön egy magas C az a lányunknak egyből apa átölelése és vigasztalása...és még tárgy se kellett hozzá, csak APA...mert apa a minden... :) ha nagyon fáradt vagyok és nem bírok vele, vagy épp hányok, akkor jön a kutyusunk, aki imádja, ha szekálja a gyerek...szóval életszerűen kell átgondolni és én tényleg azt javaslom, hogy vegyél neki kutyát...az szociálisabb, mint a macska...és imádni fogja a gyereket, pláne a beagle vagy annak keveréke...ami nekünk is van...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6635) Csiga85 válasza Egon (#6632) üzenetére


Csiga85
csendes tag

a kis hónaljpiszkok is jók a gyereknek, csivava vagy yorki vagy westie, szerintem érdemes "áldozatot" hozni ilyen téren, sőt kötelező a számítástechnika helyett én ezt javaslom...mivelhogy konkrét ötletet kértél, én meg is neveztem, vagy elfogadod, vagy nem... :)

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6636) Csiga85 válasza Csiga85 (#6635) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Így is úgy is el fog uralkodni rajta a mai infós világ hozadéka, de add meg neki a lehetőséget a kezdetekben másra is... és nem ragozom tovább, befogtam :D

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6637) ZiD válasza Egon (#6632) üzenetére


ZiD
tag

Én mondjuk ilyenekben gondolkodnék tárgyi ajándék vonalon:
Bicikli
Roller
Görkorcsolya/deszka
Pecabot, ha esetleg Te mozogsz ilyen vonalon
Technikai jellegűből pl mini drón(ebből kettőt, és lehet Apával csatázni :) jó időben a szabadban)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#6638) frame>24 válasza Goose-T (#6621) üzenetére


frame>24
addikt

Nálunk nagyon hasonló volt 2 egy hete a gyerekkel (10 hónapos), nem is a vízzel játszás, hanem hogy egyszerűen éjjel felkelt, és kitalálta, hogy neki semmi sem jó, nem akart visszaaludni.
Többször lefuttattuk a "hagyományos kézben-altatás/cici-komfortcici/ágyban hasat-hátat simogatva alvás/anyu-apu közt alvás" algoritmust, de semmi eredménye nem lett. (itatni is próbáltuk, nem az volt a baj, peluscsere is volt, minden)
És akkor átvittem a másik szobába kicsit egyedül lenni, aminek nyilván üvöltés lett a vége, és akkor már hajlandó volt aludni anyával. (Ezt több napon is el kellett játszanunk vele. A 3. alkalommal már ~kb. tudta, hogy valszeg mi lesz, és akkor nem kellett a bünti)

Igen, "brutális," meg stb.. de 1.) anya már az összeesés határán volt az egész folyamat kezdetén is (az én kezemben természetesen ugyanúgy nem aludt) , 2.) márpedig NEM SZOKHATJA MEG, hogy éjjel játszik, csak mert front van/foga bújik-fáj/nincs kedve aludni! Az élet kegyetlen...
És nincs számolós dal se éjjel, de amúgy ismerjük és tök poén :K , nappal tolhatja, 4-5 hónapos korában az volt a kedvence! (Azóta meg a porszívót b*tatja folyton, de lehet nem függ össze a dalszöveggel - hanem inkább az orrszívással :DDD )

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6639) frame>24 válasza frame>24 (#6638) üzenetére


frame>24
addikt

! Azt elfelejtettem írni, hogy a próbálkozások közben meg sem próbált bekábulni, hanem a kezünkből ellökte magát, az ágyban felpattant, rugózott felállva-vigyorogva, az ágyunkban is csak bohóckodott.
Tehát, ha látjuk, hogy amúgy aludni akarna, csak lassabban megy, akkor nyilván nem szopatjuk, de itt másról volt szó...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6640) Elemental válasza Goose-T (#6621) üzenetére


Elemental
addikt

Mi ilyesmik után döntöttük el, hogy ha éjjel felébred, akkor áthozzuk közénk. Az nem állapot, hogy még éjjel is ott ücsörögjek, hogy visszaaludjon.
Van külön szobája, ott alszik el mindig (kivéve, ha én is KO vagyok, mert akkor eleve együtt alszunk el nálunk). Van, hogy egy órát kell mellette feküdni a szobájában, mire elalszik. Nagyjából minden második éjjel felébred, akkor átmegyek, hozom közénk, és mindenki alszik tovább békében.

(#6641) emmm válasza Elemental (#6640) üzenetére


emmm
senior tag

Egyelőre mi még ücsörgünk vele éjszaka. Van, hogy másfél-két órát is, ilyenkor váltom a páromat. De éjszaka tényleg nincs játék, duma, kedvesség, csak peluscsere, etetés, altatás. Eddig még (lekopogom) működik a dolog, ha fárasztó is...hacsak lehet, kitartunk a kiborulásig, de nem visszük hozzánk a gyereket. Aztán meglátjuk, meddig bírjuk, persze :)

(#6642) Elemental válasza emmm (#6641) üzenetére


Elemental
addikt

Mi 2 éves kora körül hoztuk át először, viszont addig egy panaszunk nem lehetett az alvásra. Egy kezem meg tudom számolni, hányszor nem aludta át az éjszakát.

(#6643) emmm válasza Elemental (#6642) üzenetére


emmm
senior tag

Az szép. :) ma pl. Nem tudom, mi lesz, reggel 9 óta fent van és iszonyat nyűgös. Hiszti,aztán ordítás egész álló nap. Most épp lehet belealszik a cumiba, bár nem szoktuk használni, de hátha...

(#6644) DeFranco válasza emmm (#6643) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd egyszer gyertek át és együtt nézzük a két ordító gyereket, és közben röhögünk egymáson :D

nálunk is sok volt a hiszti hétvégén (értsd ordított egész nap), most szerintem csak azért nem mert ma már elfáradt annyira, hogy aludt rendesen.

így csak én kaptam a nyakamba az ordítást, amikor hazaértem, találkozástól fürdés végéig másfél órában :D

már arra is gondolok, hogy mi cseszünk el valamit mert tényleg elég sokat sír. nem csak simán sokat, annál többet. és nem csak ha front van.

[ Szerkesztve ]

(#6645) emmm válasza DeFranco (#6644) üzenetére


emmm
senior tag

Jó ötlet :) nem tudom amúgy, most nálunk is botrányos a kölök. Azóta sem alszik. Teljes altatás, immár 30 perccel, és semmi. Lerakom, kezdi elölről...képtelen bealudni,felriad és folytatja. Hihetetlen.

(#6646) frame>24 válasza emmm (#6645) üzenetére


frame>24
addikt

"Before you have a kid, whenever you see a commercial about not shaking your baby, you can’t help but chuckle and think, “What kind of Grade A moron needs to be told not to shake a baby?” Then, after you have a kid, and it’s 3 am, and you’re holding this little screaming tomato that won’t stop crying, you think, “Oh right, this is why people end up shaking their baby.” You won’t believe how angry you can feel at a little innocent baby — how tempted you are to drop kick them out the window!"

innen - jókat ír ;]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#6647) DeFranco válasza emmm (#6645) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem a frame>24 által linkelt szövegből idéznék, hanem a másikból a mindsetből:

This too, shall pass. Adopt this as your motto during this time. When you’re in the trough of the newborn phase, it can feel like the tiredness and stress are going to last forever. But of course it doesn’t.

A child demolishes the old structure of your life — the one that revolved around you — and it takes some time to build a new structure in its place – one that revolves around your child. Until the new structure is complete, life can feel a little shaky.

For my money, the lowest time is around the 6-7 week mark. You’ve had a month and a half of greatly disrupted sleep, the rush of having a newborn that kept you going the first few weeks has evaporated, and while the baby requires a ton of care, she isn’t giving much in return, unless you count blank stares and dirty diapers. You really have to run on duty and commitment rather than pure affection during that time.

But then things turn a corner. With any luck, your baby will start sleeping through the night around 8 weeks. Once you start consistently getting a full night sleep, you can handle any fussiness that arises during the day. She’ll start smiling around the same time too, and the first little hints of personality will emerge.

(tényleg k.vajó cikk)

nincs most más esélyetek, előbb utóbb elfárad, ki kell várni, angyali mosollyal az arcodon, hogy kondicionáld magad, hogy ne nézz az ablakra :D

ha tényleg semmi nem segít, van egy tippem, de ez kicsit kegyetlen lesz, nem mondom, hogy csináljátok meg, mi elkövettük néhányszor: vágjátok hasra. a miénk utálta, de borzasztó módon. ha a tiétek is utálja, akkor jó, üvölteni fog, de nagyon, nagyon szar lesz, de végig kell nézni, előbb utóbb elfárad kimerül és álomba vágja magát. ha már fixen alszik, akkor megfordítani. anyát addig kötözd le valahova és dobáld csokival. meg az éles tárgyakat tedd tőle messzire.

[ Szerkesztve ]

(#6648) Goose-T válasza frame>24 (#6646) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez bizony így van! :D Ma hajnalban kihúzta a gyufát a kölök, mint már fentebb írtam, és hát eléggé fel... húzott. Rázni azért nem szoktam, de egyszer-kétszer visszatettem az ágyába, hogy egyedül üvöltsön egy kicsit. A fene sem gondolta volna, hogy a Nurofenes fecskendőből ivott víz fogja megnyugtatni, de két óra éjszakai szopórollerezés után csak megoldottam a problémáját. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6649) Vladi válasza Goose-T (#6648) üzenetére


Vladi
nagyúr

Plácebó! Azt hitte nurofen és fájdalomcsillapít majd. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6650) emmm


emmm
senior tag

Azért köszi nektek :)

Végül 23:20 körül ájult be, azt is úgy, hogy letettem kicsit döntve két párnára, majd lefogtam a két kezét. Állandóan arra ébredt fel, hogy a kezével kaparja magát (körmei le vannak vágva). Azért sajnáltam szegényt, mert tényleg be akart aludni, egyem meg, de úgy járt az ideg a kis kezeiben-lábaiban, hogy mindig felébredt. Ez a lefogás végül átlendítette, de folyamatos 40 perc kellett hozzá. :( Néha én is bealudtam.

Az előzmény szerintünk az lehetett, hogy párom két napja elkezdte a görög szénát teaként inni. Nos, plusz tej nem lett tőle, de iszonyat hasfájós volt tegnap, a kaki színe is megváltozott. Ráadásul mindig szokott kaki lenni, ezúttal 5-6 órákat is ordított vele, mire lett. Aztán hajnalra végül ki is jött belőle. Délután párom leállt a teával (napi két nagy pohárral ivott csak). Ma délig csak tápszert fog kapni, addig lefeji a tejet (nem kapja majd meg) és hátha ürül ez a görögszéna a szervezetéből. Meglátjuk.

Volt valakinél hasonló? Anyukás-facebook-os oldalon ugyanilyen sztorikat a Moremilk-ről olvastunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.