Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Balinov válasza korcsi (#7000) üzenetére


Balinov
félisten

irigyellek :DDD Nalunk ugy feleves, 7 honapos koraig boritekolhato volt az ejjelente 2-3xi keles (etetes, neha peluscsere), ugy a 7-ik honaptol csak 1x kelt fel, ugy fel 6 korul (szerencse,hogy 6.45kor kelek...)ez a mostani szinte megvaltas

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7002) Möhe válasza Balinov (#7001) üzenetére


Möhe
addikt

Akkor én meg sem szólalok. kb 1 hónapos korától este 8 körül elaludt,majd hajnali 4-5kor kelt. Ez az utóbbi időben avval egészül ki ,hogy a foga néha bezavar,és felkel. De egy kis ringatással és ivással le lehet tudni,már ha éppen szomjas, és alszik tovább.
Tápos a gyerek, nem anyatejes.

(#7003) mtade válasza Möhe (#7002) üzenetére


mtade
aktív tag

3 hónapos a pöcsös, másfél hónapos kora óta 10 körül ledobja a láncot és kb 7kor kel. Igaz, napközben max fél órás szunya van. Meg gyomorsüllyedés... :) :) :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#7004) tildy válasza Melack (#6997) üzenetére


tildy
nagyúr

Komolyan, hogy lehet elore aludni? :U :D Foelg az anyukanak, akinek szetrugja ejjelente a holyagjat a gyerek?:D:D KB a 25. het ota ejjelente kb 3 oranta kelek, es latogatom a mosdot.

Doggy dog: Na akkor lehet egyszerre jonnek amugy a kissracok, merthogy julius 29 nalunk a datum, de ugyis megszulesztenek hamarabb :((( :((( Ha szerencsem van, akkor julius 17 utan. De multkor azt mondtak 37. heten mar inditanak, ez probalom elodazni. Marpedig az mar csak masfel het :Y :Y

Pelusbol Pampers 1-2e van, de csak amiatt, mert siman lehet, hogy csaszar lesz, es nem biztos , hogy lenne energiam azt tisztogatni. Amugy msothato pelust fogunk idovel hasznalni.

A babaágy megj0tt, vegul ez lett: [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7005) Doggy dog válasza tildy (#7004) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hááát,remélem kibírjuk még legalább 2-3 hetet.
Páromat is sűrűn küldi wc-re....

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7006) AMD Power


AMD Power
titán

Ahhoz ,hogy valaki a gyereket bölcsődébe tudja küldeni kell egy munkáltatói igazolás. Az mind1 ,hogy az adott szülő 8 vagy 4 órára van bejelentve?

(#7007) Melack válasza tildy (#7004) üzenetére


Melack
veterán

Én apukara gondoltam :D Tudom, hogy neked még rosszabb. Feleségem is nehezen élte meg, hogy a hasa adta az irányt, hogy merre fekudhet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7008) tildy válasza Melack (#7007) üzenetére


tildy
nagyúr

Apukanak a sejhajat rugta szet minap - en epp szundikaltam, mikozben a geyrek kickboxedzsest tartott - kiskifli nagykifli formatumban parszor jol megrugdosta Esmeint. O meg alig tudta visszafojtani a rohogest.

Jahm a masik meg, hogy en MINDIG hason aludtam, ugy kenyelmes.Erre kb 5 honapja nem tudok mar hason aludni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7009) emmm válasza Möhe (#7002) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk pár hete van ez a 4-5 körüli kelés, esti 8 órás fekvés mellett. De van, hogy pl. 3-kor nyüszög, kap még félig aludt állapotban egy kis cicit, aztán azzal a lendülettel vissza is az ágyba. Szoktunk röhögni éjjel, elég vicces ilyenkor a kiscsaj :D Most volt ugyan 3 nap, amikor nyügi volt, meg 2x kelt éjjel, ilyenkor én is besegítek - reggel úgyis korán fent vagyok az esti korai lefekvés miatt.
Nálunk vegyes táplálás van, a tej jobban a 30x féle tuti módszer mellett sem lett. De legalább sörözhet az asszony :D

(#7010) Möhe válasza emmm (#7009) üzenetére


Möhe
addikt

Hajnali 5-6ig megszokott ébredni, de a táp már be van készítve. Megeszi,és alszik tovább 1-1.5 órát.

DE!
Amit nem értek, hogy letesszük vacsi után, és kb 2 órára rá rendszeresen riadtan felsír,mint aki rosszat álmodik,de már ül mikor beérek hozzá.Felveszem, kicsit ringatom,és már szuszog tovább. A hajnali 2 körül vasárnap volt nagyon sírós, többször keltünk hozzá és volt hogy percekig sírt, és nem tudtuk lenyugtatni.

Rosszat álmodik? Vagy mi lehet ilyenkor?

(#7011) twine


twine
addikt

Hétvégén horgásztunk kicsit...Na nem véresen komolyan,,,csak, hogy szokja a miliő-t...

Egy kis peca, sétálgatás a természetben...oda vezető átláthatatlan, lassan a gaztól eltűnő úton apa ölében autó "vezetés"..

Csiga keresés,,,aztán utazott a csiga velünk az autóig a horgász boton...

Imádom az ilyen apa-fia programokat...mutogatom neki a kukorica, és búza táblákat,,,szedegeti a virágokat amit viszünk haza anyának...

Azt hiszem ezek a dolgok kamatoznak, amikor olyan öleléseket, és simogatásokat kapok...amit.....nehéz szavakba önteni...
Apának lenni csodálatos....

(#7012) Elemental válasza twine (#7011) üzenetére


Elemental
addikt

Apás program szerintem mindenképpen kell. Nekünk a heti kétszeri uszoda az.

(#7013) ZiD válasza twine (#7011) üzenetére


ZiD
tag

Bakker, ezt megható olvasni :B

(#7014) #76385920 válasza twine (#7011) üzenetére


#76385920
törölt tag

Kerestem a "like" gombot, de aztán rájöttem, hogy ez nem az a hely. :)

Bizony, ilyen apás programok nagyon kellenek. Mindamellett, hogy a fiam anyás nagyon, imádunk elmenni mi is férfias programokra. Mi úgy hívjuk ezeket, hogy kalandozások. :) Sajnos ahol lakunk a közelben semmi különös nincs, így kénytelenek vagyunk "helyben" megoldani a dolgokat. Szerencse, hogy a lakásunkhoz közel van a zöld. :)

Csigakergetés, persze a virággyűjtés nem maradhat ki anyának, néha talaálkozunk sünikékkel, megnézük a bogarakat, minden vackot ami él és mozog és azt is ami már nem. :DDD Kavicsgyűjtés, van otthon már vagy 20 kiló kavics, ezek persze nem kavicsok hanem kristályok. :)

Most, hogy "öregebb" a gyerek jönnek a hosszabb túrák kettesben. :)

(#7015) Elemental


Elemental
addikt

Azért otthon maradni is jó kettesben :) Éppen elmentamacskacincognakazegerek volt :)

[ Szerkesztve ]

(#7016) PindurAnna válasza tildy (#6961) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Kitartást neked :)

Aztán meg sok türelmet :K

(#7015) noklika Nem rossz móka :DDD Majd ha rájön, hogy múmiát lehet csinálni wc papírból...utána nálunk jó ideig dobozban volt a wc papir, mert széttéptük múmiázáskor :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7017) beers válasza föccer (#6983) üzenetére


beers
addikt

Én megnéztem a lányaimmal, hidd el nem tenne jót nektek!
Utólag én sem nézném meg......

M&N

(#7018) Elemental válasza PindurAnna (#7016) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt a múmiát ma leteszteljük. :)

(#7019) AMD Power


AMD Power
titán

Nem bírunk a gyerekkel. Bármit csinálunk nem jó. Hisztizik, sír, tombol.... mikrosütő ajtóval akar játszani. De nem vesszük föl mert amúgy nem ér fel oda. Ezért tombol. Egész nap. Ha nem veszed fel tombol , üvölt. Utcára, játszóra lemegyünk. Ha nem arra megyünk vagy egy kis dolog csak picit nem úgy történik ahogy ő szeretné tombol, üvölt, sír.... ez megy lassan egy hónapja. Asszony már a sírás határán van. :W

(#7020) PindurAnna válasza AMD Power (#7019) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Találj a lakásban egy olyan helyet , későbbiekben ez legyen a büntetőhely, ahol nincs játék, nem tud mit nézni, nem tud mit piszkálni. Lehetőleg pucér fal. Tegyél le oda egy kispárnát és ültesd rá vagy csak állítsd be. Ne torlaszold el semmivel, hanem kérd meg álljon oda mert butaságot csinált ami nem helyes, és addig kell ott állnia vagy ülnie, amíg bocsánatot nem kér és nem csinálja többet. Javaslom az állást mert attól hamarabb elfárad. És ülj oda elé egy kisszékre, ha üt vág mondjad neki hogy amiért így viselkedik még többet kell ott lennie. Erre rá kell szánni pár napot. A kolléganőm fiát a cserépkályha mellé állítottam be, ütött rúgott harapott. Többször megkértem ne viselkedjem így. Nem fogadott szót, hoztam egy fakanalat és a kezére csaptam amikor ütött. 4,5 és fél órát volt ott üvöltve. Amikor már azt kiáltotta meddig kell még ott lennie, akkor elmondtam neki hogy ezt meg azt nem szabad csinálnia, most legyünk csendben, gondolja végig mit nem szabad csinálni. Majd kértem mondja el ő miért volt büntetésben. Bólogatást ne fogadj el, igenis mondja el ő a saját szavaival. És a legvégén bocsánatot kell kérnie mert nem fogadott szót. Egy ölelés is kijár ezek után :) Nagyon fontos hogy ne kiabálj vele, tudom nehéz de nyugodtnak kell a felnőttnek lennie. Ezt lehet többször is megcsinálni. És fontos hogy mind a két szülő csinálja meg ezt vele, mert így nem fog arra játszani hogy majd a másiknál elérem amit akarok.
Ne ígérjetek semmi pluszt ha szót fogad. Játékot vagy ide vagy odamegyünk, mert akkor arra fog pályázni legközelebb.
A gyerekeknek nagyon nagy agyuk van, el sem tudjuk képzelni sokszor milyen rafináltak és okosak.

Sok sikert és kitartást kívánok nektek :)

(#7018) noklika Javaslom kétféle wc papírt venni :) Az olcsóbb tökéletes erre a célra :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7021) Vladi válasza AMD Power (#7019) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy ilyen időszak. Hozzá kell szokni valahogy. Nyilván gátat kell szabni neki, a mikróajtót nem törjük be. :DD

link, itt egy cikk neked, szerintem érdekes lehet.

Én lányom is azt csinálja. De tudom, hogy nagyon alacsony az ingerküszöbe, ehhez társul egy magas idegrendszeri aktiváció is. Szaknyelven: minden szarér nyávog. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7022) AMD Power válasza PindurAnna (#7020) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon jó ötlet. De ehhez szerintem még kicsi a gyerek. 17 hónapos. Illetve mivel egy szobában vagyunk 3-an a picivel sok ilyen hely nem igazán van a kecóban. De maga az ötlet nagyon jó és köszönöm a tippet.

(#7023) Elemental


Elemental
addikt

Leírom a tapasztalatimat. Nem tanácsadási célzattal, egyszerűen én így látom, mi így csináljuk.
Előszóban, minden gyerek más, ezért is kár tanácsot adni, főleg itt a fórumon, ahhoz látni kéne élőben, mi a szitu.
Az alap az, hogy mi a gyerekünket magunkkal egyenlő félként tekintjük, amikor megszületett, vagy előtte is közösen úgy gondoltuk, hogy mindent szabad a lányunknak, amivel nem tesz kárt magában, másokban és a környezetében. Ez az elv mind a mai napig tart. Ha én úgy gondolom, hogy épp a mikró ajtajával akarok játszani (nem mintha akarnék :) ), neki miért ne lehetne? Neki még minden új, mindent meg kell ismerni, fel kell fedezni. Vannak nálunk is tabuk, de annak meg is van az oka. Ilyen a tévé, amihez nem nyúl. Vagy amikor a feleségem főzött, a lányom kiment, és elkezdett pakolászni a konyhaszekrénybe, nem volt tiltás. Amikor a késhez nyúlt volna, akkor azt nem engedtük, meg pl a reszelőhöz, mert éles. De nem úgy, hogy nem szabad! Hanem pl azt ne vedd a kezedbe, mert éles. Én sztem a 3,5 év alatt, ha kétszer kimondtam, hogy nem szabad. Mindig megmagyaráztam, hogy mit miért ne csináljon. Az, hogy nem szabad! miért? mert azt mondtam! típusú fegyelmezés nekem nem szimpatikus. És, mivel nem zártuk keretek közé, nem ütközött állandóan tilalmakba, így talán rájött, hogy ha rászólok, akkor azt okkal teszem, és hallgat rám. Persze itt jön a képbe, hogy minden gyermek más. A másik fontos dolog, a bizalom. Arra jöttem, rá, ha az ember önálló gyereket akar nevelni, akkor az rengeteg kosszal jár. Megcsinálhatok helyette mindent, de akkor semmit nem tanul meg, igaz akkor rend marad a lakásban. Volt, hogy mondta, hogy egyedül akarom vinni a teli pohár vizet. Sejtettem, hogy ki fogja önteni. Úgy is lett. Mondtam, h semmi baj, apád meg anyád is öntött már ki vizet. Legközelebb is vihette.
A testi fenyítésről. Én egyszer szorítottam meg erősen a lányom kezét, kb 1 éve, annyi volt a testi fenyítés, de még most is szégyenlem magam miatta. A testi fenyítés szerintem a szülői csőd jele. Más úton is meg lehetett volna oldani.
Szóval összefoglalva, nagyon könnyű megtörni egy gyereket, testi-lelki fenyítéssel, de miért jó az? Hogy legyen egy kiskutya, aki azt csinálja, amit mondunk, hogy könnyebb legyen az életünk? Persze, hogy azért. De akkor meg miért kellett a gyerek? Mi alárendeltük magunkat a szülői feladatoknak. A gyerekünknek szüksége van ránk.

Szerk: még az jutott eszembe, hogy sokan mondják, hogy "mi elhatároztuk, hogy a mi életünk nem változik meg azért, mert jön a gyerek". Ez nekem furcsa. Én meg elhatároztam, hogy meg fog, mert nem azért akartam gyereket, hogy ugyanaz legyen minden, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#7024) PindurAnna válasza AMD Power (#7022) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nem kicsi. Egy évessel megcsináltam.

Akár folyosón is meg lehet csinálni, ha egy szobátok van. De az egyik szülő menjen el otthonról. Mindig külön-külön kell megcsinálni, hogy felfogja a gyermek azt, hogy mint a ketten ti vagytok az URAK és felette álltok. A tiszteletet csak így tudjátok kivívni. Esetleg esténként beszélgessetek, kinek milyen volt a napja és akkor meséljétek el mi is történt aznap. Mondja el először a gyerek mit jegyzett meg ebből, ne te add a szájába a szavakat. A saját kis nyelvén akár mutogatásokkal is kommunikáljatok. Így jobban tudatosul majd benne. A lényeget mindig megbeszéltük. Nemcsak azt hogy nem szabad, hanem azt is miért nem. Ha mikrót mond el hogy az azért van mert az élet úgy finom ha azzal a kütyüvel megmelegítetted. Tegyél elé egy ételt amit utál hidegen. Mond el neki ha elromlik a mikro akkor sajnos így tudja enni azt az ételt amit szeret, mert a mikro segítségével lehet megmelegíteni. Fontos hogy a tiltásokat támaszd alá magyarázattal is. A magyarázat ne csak szó legyen hanem mutasd is meg amit csak lehet - itt a hideg ételt.

Még amit fontosnak tartok én, hogy mindig leguggoltam a gyermekemhez ha beszélgettünk, hogy a szemünk egy síkban legyen.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7025) AMD Power válasza Elemental (#7023) üzenetére


AMD Power
titán

"mi elhatároztuk, hogy a mi életünk nem változik meg azért, mert jön a gyerek".

Aki ilyen mond, annál nem stim valami szerintem.

(#7026) twine válasza Elemental (#7015) üzenetére


twine
addikt

:C
Türelmes a kutyus...aranyosak ezek az ebek, hogy igy hagyják magukat...nálunk két vizsla van .,,,az öregebbik, már "menekül" mikor közeledik felé Balázs...
De látjuk,hogy csak azért mert rettenetesen intelligens, és úgy van vele, öreg ő már bohócnak...inkább odébb áll.... :D

(#7022) AMD Power:

többször mondtam már hogy nagyon hasonlóak a srácaink, mikor hónapokon keresztül nem aludtatok, stb...Ugyanazok a problémák merülnek fel nálatok is, bár "mi" márciusban múltunk 2 évesek...
Nekünk is mostanában van ilyen hisztis korszakunk...sokszor semmi sem jó,nyávogós hisztizős...
(Bár én úgy látom ez csak akkor van így, ha az anyja jelen van,,ha ketten vagyunk a fiammal, ezt nem csinálja, vagy legalábbis közel sem akkora intenzitással)

Tegnap azt hiszem ismét nyertem egy csatát...
Képzeld:
Kinder tojásos kisrepülő mütyür propellerrel...mondtam neki ne vegye a szájába,,,többször, sokszor, mint mindig most is elmagyaráztam neki nyugodtan, értelmesen miért nem szabad,...(lenyeli, fájni fog neki, szúrja a torkát, megfullad,sírni fog..bla..bla..bla)

MOst jön az ami biztos nem fog tetszini sokaknak...
Én elég sokszor eleresztem a hangom, mióta feszegeti a határokat a ygerek,,,ha normálisan szólók le sem szarja a fejem,,,ha odaüvöltök, megtörténik amit szeretnék....
Na most átszaladt a nappaliból a konyhába, elbujt a kredenc mögé, és tudtam hogy nyammogja a repülőt...
Én elkezdtem üvölteni mint a sakál a nappaliból...gyerek sírva fakadt....felkeltem, kijöttem és elmondtam neki kiabálva...hogy, mindent megkap, amit csak megkíván....most is bölcsiből hazafelé fagyi, miegymás,,,csak annyit kérek hallgasson rám...ő meg csak hisztozik...etc..etc..komoly lelki fröccs.....

Majd magára hagytam,,, hüppögött még egy percig kb...
Majd átjött a nappaliba, és azt mondta:

-"befejeztem ezt a hisztit apa,,,"

és béke volt.... nyugalom, játszottunk rendesen...
(néha meglepődöm, mennyire értelmes, és mennyire "fogja" már a világot,,mindent, de mindent megért, és "ül" neki minden,,,miközben kiabáltam vele, épp azon gondolkodtam, vajon érti e ő ezt,,,fogja e, hogy miről beszélek....ahogy a példa mutatja,,tökéletesen értette, mind a szavakat, mind a mögötte rejlő érzéseket)

Én/mi mindent elmagyarázunk a gyereknek..próbálunk ésszel nevelni,,de sajnos néha üvöltenem kell,,,mindent kipróbáltam már helyette, mellette,,,semmi nem használ...iszonyat erőszakos és akaratos tud lenni...

És érdekes módon, mégsem retteg tőlem a gyerek,,, imád....látom , és érzem...mert ennek ellenére, én vagyok a rugalmasabb, engedékenyebb,,,én szólok rá kevesebbszer...és velem csupa játék és nevetés az élet...anya szigorúbb....mégis nálam "nagyobb a respect",,,

Szerk:
Elnézést a hosszúságért :B :B

Szerk2:

Távol álljon tőlem, hogy azt javasoljam ,,üvöltsön mindenki a ygerekkel :B :DDD
Félre érthető...és nem is jó dolog...utálom...de az én kis Mauglimnál sajnos csak ez segít sokszor... :(((

[ Szerkesztve ]

(#7027) AMD Power válasza twine (#7026) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jók ezek a sztorik! :) És igen... van ám hasonlóság nem is kevés. ;) Én sem szoktam nagyon üvöltözni a gyerekkel. Inkább ő síkit nekem! :) Inkább próbálom az Apai mély és erőteljes hangot "bevetni" kisebb, nagyobb sikerrel. Ez a mindent elmagyarázok a gyereknek dolog, szerintem nagyon jó. Néha tök olyan érzésem van mintha tényleg érteni amit mondok neki. :B

(#7028) #76385920 válasza twine (#7026) üzenetére


#76385920
törölt tag

A gyerekek feltétel nélkül szeretik szüleiket. Ami persze a szülők részéről nem ad felmentést semmire, de néha kell a szigor és ha a elfogytak az észérvek akkor jöhet a kiabálás. Én is szoktam...gyerek sír, abbahagyja a rosszalkodást, megnyugszunk, szent a béke. :)

(#7029) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Érdekesek ezek a sztorik, szívesen olvasom őket, csak így tovább :)

Mi jelenleg érveléspártiak vagyunk, de a szóban nevelés nálunk még csak jelzésértékű, lévén a gyerek 4 hónapos. (ettől függetlenül ért mindent)

(#7030) twine válasza AMD Power (#7027) üzenetére


twine
addikt

Igen, minden üvöltés "apai dörmögéssel " kezdődik :DDD

(#7031) twine válasza #76385920 (#7028) üzenetére


twine
addikt

"gyerekek feltétel nélkül szeretik szüleiket"

Igen, ez megvan,,, próbálom nem kihasználni a helyzetem :R

[ Szerkesztve ]

(#7032) Doggy dog válasza DeFranco (#7029) üzenetére


Doggy dog
senior tag

"Érdekesek ezek a sztorik, szívesen olvasom őket, csak így tovább"
Én is így vagyok!Olvasok,lesem a praktikákat,hogy ha majd kell,akkor legyen mit bevetni!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7033) emmm válasza PindurAnna (#7020) üzenetére


emmm
senior tag

Ez tényleg működik. :) Nekem ugyan csak ma 3 hónapos a kislányom, de az unokahugom nevelésében én is részt vettem anno, így láttam, milyen 1-másfél évesen. Volt, hogy én vigyáztam rá, és rettenetesen hisztis volt minden hülyeség miatt. A végén beraktam a másik szobába, leguggoltam hozzá, és megmondtam neki, addig itt marad, amíg nem hagyja abba a hisztit és nem kér bocsánatot. Aztán becsuktam az ajtót. 5 perc üvöltés után kinyitottam, és megkérdeztem, hogy elmúlt-e a hiszti. Azt mondta, hogy nem. Jó, mondtam, akkor maradsz még, amíg nincs vége. Ezen megdöbbent, becsuktam újra az ajtót, de már halkabban tiltakozott. A 3. ajtónyitás után bocsánatot kért, átöleltem és azóta sem mert egyszer sem ujjat húzni velem komolyabban (most lesz 5 éves) :D

(#7034) #76385920 válasza twine (#7031) üzenetére


#76385920
törölt tag

Sajnos van erről szomorú történetem...

Feleségem egy vidéki kis községben alsóban tanít, többségében nem magyar gyerekeket. Van az osztályában egy kislány akin látta, hogy fáradékony, sápadt, álmos, nem figyel, stb.
Észrevette, hogy a gyerek nem eszi meg a kajáját hanem kis szalvétába elcsomagolja és elteszi. Megkérdezre, hogy miért nem eszi meg.
Válasz: Viszem haza anyukámnak...
Kérdés: Szokott neked délután, este enni adni?
Válasz: nem...

Ez a gyerek aki egyébként jó tanuló az iskolai ebéden kivül nem kap semmit otthon enni az anyjától, de szerintem nem csak enni nem kap hanem szeretet is keveset. Ez a gyerek viszi haza a kaját az anyjának mert szereti, mégha az anyjától semmit sem kap.
Mióta a gyerek megszületett azóta "érzékenyebb" vagyok így eléggé megérintett a dolog. Mondtam vigyen neki enni pár májkrémet, kiflit, zsemlét stb. Az mondta nem lehet, mert egyáltalán nem biztos, hogy oda kerülne ahova mi szánjuk, illetve ennyi erővel majdnem minden 3. gyereknek vehetne, ha kitudódna meg főleg.

(#7035) tildy


tildy
nagyúr

Sajnos nem fogom kitolteni a terminust. 38. heten inditas a tokeletes eredmenyek ellenere.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7036) Doggy dog válasza tildy (#7035) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Mi ma voltunk ctg-n + minta vételen.Minden ok!! :C
Most 29 mm a méhnyak-remélem nem baromságot írtam.
8.-án leszünk 38 hetesek.Drukkolunk Nektek!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7037) tildy válasza Doggy dog (#7036) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is midnen oke, tokeletesek az ertekek. A dokik 'beszariak'. de inkabb legyen elo gyerek, mint egy halott. Ketnaponta ctg nekem.

Szoval julius 17 igy julius 29 -30 helyett.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7038) dortimcsi válasza tildy (#7037) üzenetére


dortimcsi
újonc

Es az indítás "csak" amiatt mert terhességi cukrod van ? Nekem is az volt , diétaztam de a dokimnak eszébe se jutott indítani ... A kiirt napon született 50 cm -vel es 3600 grammal 9/10/10 apgarral... Semmi baja nem volt , es azóta sincs szerencsére :)

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#7039) tildy válasza dortimcsi (#7038) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, csak amiatt. Eleg hamar eszrevettek, kb a 16. heten, igy nem kizarhato az sem, hogy 2-es tipusu cukorbetegseg is lehet alapbol, raadasul tobb 2-es tipusu cukorbeteg van a csaladban.
Ez nekik high risk pregnancy igy.
Minden ertek jo amugy, csak paraznak, nehogy halva szulessen....( annak en sem orulnek).
[link][link]

Igy is orulok, hogy rajuk tudtam plusz egy hetet beszelni, mar jovo het penteken , 37. hetet betoltve inditottak volna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7040) CharlieDrop válasza tildy (#7039) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát igen, nálunk ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor a súlyosságától függően befektetnek és sűrítik a vizsgálatok számát :)
És az alapelv az, hogy csak akkor szülik meg előbb meg a gyereket, ha nincs más választás, vagy jön magától.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7041) tildy válasza CharlieDrop (#7040) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos mindkettőnek megvan az előnye, hátránya.
Itt időpontra mész vizsgálatokra, nem kell várni, nem kell hálapénzt fizetni, normális ágyak, szuloszoba, meg kaja van, és még sorolhatnám.

A magyar privát ellátás meg szuper. De állami kórházat, ahol már annyiszor megaláztatak, ott kihagynam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7042) CharlieDrop válasza tildy (#7041) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát igen, én nem tudom milyen a rossz ellátás egy állami kórházban, mert mindkétszer amikor bent feküdt a párom kedvesek, normálisak voltak, ellátás nem egy 3 csillagos szálló, de nem volt nagyon ehetetlen se.

Költött hálapénz összesen a két gyerekkel: 0Ft

ebből az első 3 hétig volt koraszülött osztályok különböző fokain 2 kórházban is, a másodikkal meg 4 hetet volt bent, mint veszélyeztetett terhes.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7043) tildy válasza CharlieDrop (#7042) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem nagyon rossz "elmenyeim" vannak magyar korhazi ellatasrol. Igaz nem terhesseg eseten, de uramatyam, azt ne.

BElrenyhesegem volt tobbszor is, egyiknel lehazugozott az orvos, majdnem felnyitottak mehen kivulire majd vakbelre, mikozben nem is az volt a bajom. Masiknal ugy, hogy a doki elott ajultam el, kiszaradas , stb. siman elkuldott a korhazbol a doktor, csak mert nem mento vitt be.

Apum egyik labat lehet terd alatt meg lehetett volna menteni, ha jobb korhazba kerul, anyumnak egy videki korhazban siman mondtak makulara, hogy nem tudjak mi a baja a szemenek ( hullamosan latott, a doktorno meg azt se tudta mi az). Ugyanebben a korhazban baratnomnol ugy kinyomtak a gyereket- mert felteka csaszartol- hogy 1 honapig csak hatrafele tudott jarni, annyira fajt neki. Helyileg en is ide tartoznek. Kosz , nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7044) Elemental válasza tildy (#7043) üzenetére


Elemental
addikt

Magánorvosra is van negatív példám. 2 ismerősünk is megszívta. Kimondani könnyű, elhibázott orvosi döntés, de átélni nekik szar volt.
Ja, és a mi dokinkhoz sem akarunk soha többet visszamenni. Pedig tejeltünk neki rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7045) tildy válasza Elemental (#7044) üzenetére


tildy
nagyúr

En vegig maganterhesgondozasra jartam Magyarorszagon, ide, abszolut elegedett vagyok.
Terdemmel is magyar specialistahoz jartam, fehervarra, o is profi. Fogorvosom szinten.

Arrol nem is beszelve, hogy az osszes helyen kaptam szamlat, nem simliskedo boritekbacsusztatos halapenz rendszer volt, amit kifejezetten utalok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7046) Elemental válasza tildy (#7045) üzenetére


Elemental
addikt

Itt most konkrétan a nőgyógyászokra gondoltam (viszaolvasva valóban nem volt egyértelmű). Egyéb magánorvosokkal nem nagyon volt még negatív tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#7047) tildy válasza CharlieDrop (#7042) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom betolti-e, de itt ilyen a szuleszet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7048) CharlieDrop válasza tildy (#7047) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ehhez képest a SOTE I nincs sokkal lemaradva.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7049) PindurAnna válasza tildy (#7047) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Debrecen jócskán le van maradva :((

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7050) tildy válasza CharlieDrop (#7048) üzenetére


tildy
nagyúr

15 eve voltam ott, veteles miatt. Akkor eleg lepukkant volt, emberileg meg hadd ne mondjam milyen. ( elegge khm, allat modjara bantak velem).

Lehet privat szobat kerni, halapenz nincs, Amugy 5 agyas szobak vannak, agyankent egyedileg lefuggonyozve.
Se haloinget, se poharat, evoeszkozt, wc papirt nem kell vinni, a wc-k tisztak, es rendben vannak.

Tavaly a nogyogyaszati reszen voltam, az is rendben volt. Akkor kb 2-3 orankent ramnezett egy egy nover.

Itt mondjuk mas teren vannak problemak -pl inditas gdm miatt- de a korhaz legalabb felszerelt, tiszta.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.