Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Melack válasza dortimcsi (#6300) üzenetére


Melack
veterán

Így én is sokat fogtam Picúrt. Ma már persze nem marad meg az ölemben, miért is tenné, ha mehet, amerre csak tud :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6302) emmm válasza tildy (#6285) üzenetére


emmm
senior tag

Ezt jó tudni, köszi! :) Amúgy szépen dudorodik a pocak :C :))

(#6287) Vladi

Ezt elmeséltem reggel a feleségemnek, így mind a ketten megnyugodtunk, hogy nálunk szerencsére nem erről van szó...elég durva történet! :(

(#6297) ZiD

Szóval nálatok is előjött ez a Nutriton probléma. IGazából semmit sem használt (nálunk), mivel nagyon meg sem eszi, max kiskanállal egy keveset...meg az is látszik, hogy nem reflux lesz a történet oka, lásd fentebb.
Szép kölök, valóban! :C

(#6303) Heller2 válasza rgeorge (#6280) üzenetére


Heller2
aktív tag

Valami papírt mindenképpen vigyetek(anyakönyvi kivonat, valami). Megúszható ellenőrzés nélkül a dolog, de véletlenül bármi beeshet. Aztán egy nagyon sok ideig tartó gyámügyi vizsgálatnak néztek elébe, hogy hosszú ideig nem látjátok a gyereket.
Gondolj csak bele, egy autónál milyen mizéria van papírok nélkül, akkor egy embernél....Embercsempészet, gyermek kereskedelem, szervkereskedelem, szexuális aberrációk, megannyi vádpont.

[ Szerkesztve ]

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#6304) dortimcsi válasza Csiga85 (#6253) üzenetére


dortimcsi
újonc

Nálunk most jött ki a nyolcadik 17 hónaposan... és vagy másik 3-4 jön... Mielőtt áttörne azelőtt van pár nappal olyan, hogy Máté felébred és 2-3 órát nem alszik vissza szülei legnagyobb örömére... :D :D

ui : Nem irigyellek, hogy egy 17 hónap mellé érkezik majd nálatok egy újszülött... Mátéban annyi energia van, és annyit kell utána rohangálni, hogy nem is tudom miképp bírnám ép ésszel egy kicsi és egy pici mellett.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6305) dortimcsi válasza Melack (#6301) üzenetére


dortimcsi
újonc

Hat en se tudom mar igy fogni, ma 17 hónapos es állandóan mozgásban van : D Most így néz ki a nagyfiú

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6306) Vladi válasza dortimcsi (#6300) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igenn! :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6307) DeFranco válasza Vladi (#6306) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha... hát gondolom ezt csak akkor működik, ha már tartja a fejét stabilan. Nálunk azért ez még nem fix, tartani kell a fejét is, így ez a tartás sajna kiesik. gondolom.

@dortimcsi: köszi :)

(#6308) rgeorge válasza Heller2 (#6303) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszi. Most az ideiglenes személyiben bízunk (és abban, hogy a ma reggel óta egyre emelkedő testhőmérséklet csak a front miatt van, és nem lesz beteg a fiúcska), mert az kártya-formátumú és az osztrák követség szerint az jó lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#6309) Csiga85


Csiga85
csendes tag

Dec 12 vagy 17 lesz a dátum, karácsonyi ajándékom ő lesz mindenkinek, mert már valszeg 35. héttől feküdni fogok...szíve dobog, Vladi boldog, én még oldódok... :K

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6310) tildy


tildy
nagyúr

Bevallaltam meg egy utolso pocakos repulest Magyaroszagra.

28. het (27. betoltott het +2 nap) Kozben bezzeganyara is kikerult egy cikksorozatom. Hetfon terhesgondozas, kedd vedono.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6311) Möhe


Möhe
addikt

Halihó.

Cefet időszakon vagyok túl. Múlt szerda óta dupla műszak, vasárnap és tegnap láttam/fürdettem meg én a picit, a többin a mama és a párom voltak otthon. A többin pedig akkor értem haza/mentem el amikor már mindenki aludt :(

Tegnap este nagyon nem akart aludni vacsi után,pedig eddig rendszeresen aludt el kaja közben,esetleg büfiztetés közben. Tegnap viszont még aktív volt, úgy hogy kis móka a nappaliban,aztán beraktam az ágyába (páromnak persze nem tetszett) hogy ott a kispárnájára dőlve aludjon el, mivel már kaja után is le-lerakta a fejét és szopizta az ujját (ez a fáradtság jele nála).Kicsit zörgött még az ágyában és egyszer csak csönd lett, elaludt a maszatka!!! Nagy volt az öröm. Remélem máskor is bejön ez,hogy nem kell ringatni,és a párom is rájön erre.

(#6312) Csiga85 válasza tildy (#6310) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Szia! :) Kitartást!!! Nekünk 17 hónap lesz a kettő között, majd nyilatkozom, jó-e vagy sem...bár nekem nincs nagyi-mami meg ilyenek...csak Vladi, de ő se sokat... :D

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6313) dortimcsi válasza Csiga85 (#6312) üzenetére


dortimcsi
újonc

Személyes tapasztaltam nincs, de egyik legjobb barátnőmnel a kislánya es kisfia kozt 18 hónap különbség van. Ők igy is terveztek, de azt mondta mi ne akarjunk kiskorkulombseggel gyereket, mert nagyon nehéz. főleg az első félév!! Es most se konnyu, amit mi is megtapasztaltunk, amikor meglatogattuk őket Angliaban.

"Lehet:Talán ez a legfontosabb szó az egész világon. Arra utal, hogy nyitva áll az út. A felelősséget visszahárítja az emberre. Mert ha igaz, hogy lehetőséged van megtenni valamit, akkor arra is lehetőséged van, hogy ne tedd meg."J.Steinbeck

(#6314) tildy válasza Csiga85 (#6312) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem nem lesz semmi gond. Az elejen valoszinuleg nehezebb, de kesobb jobb, hogy ennyi a korkulonbseg. Hugom es koztem sok, 7 ev van, sosem voltunk egy hullamhosszon.

Apukam valoszinuleg sose tudja meglatogatni az unokajat kinn, leven kerekesszekes, terd alatt nincs laba.
Mi Londonban elunk, szulok (a gyerkoc nagyszulei) Magyarorszagon. Szerinted?

Megoldjuk.:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6315) Ghoosty válasza dortimcsi (#6313) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nekünk 20 hónap van az első és a második között és 21 lesz a második és a harmadik között. (Így is volt tervezve.) Egyáltalán nem volt vészes, de azért könnyű se volt. Jelenleg azt mondanám, hogy most a 2-vel könnyebb, mint 1-el volt ugyanennyi idősen.

(#6316) emmm


emmm
senior tag

Ma nálunk elég problémás a kiscsaj. Éjjel még rendben volt, de 9 óta folyamatosan fent van, nem aludt még semmit... Kettős front okozhat ilyet?! Amúgy is elég nyűgös már három napja... :(

(#6317) AMD Power válasza emmm (#6316) üzenetére


AMD Power
titán

Még most csodával határos módon 2-kor leraktuk a gyereket aludni. Ő ilyenkor már rég túl van az alváson. De nem csoda ,hogy nyűgös. Nekem is nagyon szar kedvem van. :W Már azóta felkelt és üvölt.

+ Nálunk jönnek a fogak is. Tele a tököm az elmúlt pár nappal már.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6318) emmm válasza AMD Power (#6317) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk öt perce, hogy bealudt (15-jére...), aztán kiderül...
Már mi is idegesek vagyunk persze...

Fogzásnál mi van? Egész napos ordítás napokig?

[ Szerkesztve ]

(#6319) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Megvolt az első utazós hétvége a két hónapos csöppséggel. 300+ km autózás három részletben három napra elosztva, két nagycsalád, két helyen alvás, pörgés.

Szinte soha nem volt ilyen kiegyensúlyozott, mint ez alatt a három nap alatt.

@emmm: nyugodtság van, lazaság van, mi is átéltük ezt, van hogy egy hétig ment, hogy nappal nem aludt semmit. egyrészt bepótolja, másrészt meg próbáljátok meg megtalálni, hogy mi kapcsolja ki. menjetek le vele sétálni, ha lehet, akkor is alszik ha szerencsétek van (általában szeretik), meg ha kell, tartsátok kézben, ringassátok. ilyenkor még nem lehet elkényeztetni. ahogy elpilled, úgy hagyjátok legalább 20 percet, vagy ameddig nem kerül át mélyalvási fázisba, és csak akkor tegyétek le.

front van amúgy, lehet nem bírja, ilyen van. ne feszkózzatok rajta, nem lesz jobb, csak magatokat csináljátok ki. röhögjetek, aludjatok felváltva. ha lehetséges levinni (már szoktattátok), akkor vidd le legalább egy órára és addig anyuka aludjon. kettő lenne jó, de már késő van.

lesz még ilyen rengeteg, én most derülátó vagyok, lásd fent, egy hete meg padlón voltam, hogy soha nem fog aludni a gyerek. egy hét múlva megint ott leszek. ilyen ez a popszakma.

[ Szerkesztve ]

(#6320) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv,

Ma voltunk a Bethesda kórházban, a Gyermekmentő szolgálat elsősegély előadásán. Nagyon hasznos volt ismét átismételni az eddigi tudást. Jó volt látni,hogy full tele volt a terem fiatal szülőkkel, vagy lévendő szülőkkel.

Viszont nálunk áll a bál. Asszonypajti most 2 hónapos terhes a második babával és mindent kihány, semmi nem marad meg benne szinte. Nem csak reggel, egész nap. Van erre valakinek valami praktikája?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6321) AMD Power válasza V.Stryker (#6320) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom nem a legjobb gyógyszer de hányásra/émelygésre pl a Cola nagyon jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6322) föccer válasza V.Stryker (#6320) üzenetére


föccer
nagyúr

7 honap mulva meg kell szulni a gyereket. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6323) Csiga85 válasza V.Stryker (#6320) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Sorstársasszony...egyenlőre a kóla vagy gyömbér (nem gagyi, rendes Kinley és Coca) kikeverve mentesre és én fagyit kezdtem most enni, de rajtam se sokat segít...én is 8 hetes vagyok...elegem van már most non stop ennék, de amint eszek méginkább émelygek...f**z kivan, nagyon vacak egyébként...Hajninál nem volt gáz, mert ilyenkor ledőltem és aludtam és egy korty pálinka jót tett a gyomromnak...most itt a 10 hós és nem merek pálinkát inni, mert non stop pörög... :W

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6324) mtade


mtade
aktív tag

1 hónapos a csöppem, de ő sem bírja a frontot. Ráadásul kezd macera lenni az anyatej, egyre több szintetikus kell kiegészítésképp, asszony kezd megint összeomlani. Kellett megint egy jópofa, kimért, de szigorú beszélgetés. Az a baj, hogy én meg fizikailag kezdek lefáradni. Tényleg nem egyszerű ez a popszakma. Még szerencse, hogy ha a pöcsös jobb passzban van, olyan arcokat vág, hogy anyuval előtt olvadozunk bárgyú vigyorral az arcunkon... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6325) Csiga85 válasza mtade (#6324) üzenetére


Csiga85
csendes tag

szerintem az a közös az anyatejes és a tápszeres babák anyukáiban, hogy egyikőjük sem hagyja éhen halni a gyerekét...sajnos az anyatejesek radikálisabbak, pedig orvosilag kimutatható minden 2. anyánál, hogy nem megfelelő a teje a gyermekének, mert a mai szennyezett világban már nem olyan az anyatej, mint a 80-as években...de ezzel nem nyugtatni akarlak, csak gondoltam közlöm...akivel együtt szültem itt lakik nem messze s védőnő mesélte, hogy annyira rossz volt a teje, hogy a gyereke veséje majdnem leállt, majd nagy nehezen felfogta és elfogadta ezt és átállt tápszerre...nemtudom mire fel van egyébként akkora arc az anyatejeseknél, de majd egyszer megértem! egyébként az elején engem is megviselt, hogy nemtudok ciciztetni, de aztán sokkal jobban jártunk így...igaz kísérleteztünk, meg reflux is, de egy komolyabb náthán kívül semmi baja nem volt még...és csak tápszeres születése óta...míg a tejes bababarátok kínlódnak allergiával, kajával és éjszaka nem alvással...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6326) V.Stryker válasza Csiga85 (#6323) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát most rosszabbodott a helyzet, mert ma non-stop hányt, már a végén most folyadékot is. Így hívtuk a dokit, mondta vegyek dedalon-t, ha nem használ akkor vigyem be, de készüljek,hogy bent fogják tartani. Jó kis éjszakai kilátások.... :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6327) DeFranco válasza Csiga85 (#6325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk teljesen ellentétes tapasztalataink vannak

viszont nem szólom le azt aki tápszerezik, mindenki el tudja dönteni mi a jó a gyerekének.

majd azért alkalomadtán ezt az orvosilag kimutatható minden második anyatej mérgező dolgot ezt azért alá kellene támasztani valamivel ha már terjesztjük.

meg a bezzeganyolcvanasévekbent is, amikor is ha csernobilt ki is vesszük a képletből akkor is nagyüzemben ment a mezőgazdasági kemikáliázás olyan szerekkel amitől ma már egy eu-s biztos a helyszínen kérne saját magára napalmbombázást, vizekbe szintén beleengedtek mindent amit a nehézipar adott, meg volt némi bizonytalanság az élelmiszerbiztonság terén is.

de tudom szar radikális vagyok.

@V.Stryker: mit eszik egyébként, mivel próbálkoztok? kólát tényleg próbáljátok meg, fél literes palackokat jól behűtve, ha múlik, akkor lehet változtatni az adagon-hőmérsékleten. vegyél neki holnap izotóniás sportitalt kiszáradás ellen, és legalább valamit egyen ha tud majd, hogy a bélflórája ne boruljon ki. kórházat el kellene kerülni, de ha más nem segít, ott legalább infúziót kap az biztos nem jön ki, és nagyon sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#6328) Csiga85 válasza V.Stryker (#6326) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Akkor viszont jobb, ha bennfogják...persze Te tudod milyen a kórház, én ide csak akkor mennék már be, ha haldoklok...vagy császározni kell... :U Remélem jobban lesz hamar! :R

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6329) Csiga85 válasza DeFranco (#6327) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Nem mérgező! Hanem nem megfelelően tápláló...egyszerűen mások a környezeti hatások, mind érzelmi-lelki-társadalmi és gazdasági szempontból is...én hiszek a védőnőnek és annak is akinek ez gond volt és kismillió vizsgálaton részt vett és több orvos ugyanezt mondta neki...engem nem vigasztalt sose más "nyomora" vagy "öröme"...láttam már eleget ahhoz, hogy én is ahogyan Te is illetve Ti is eltudjátok dönteni nektek mi a jó...
Engem pl. felháborít, hogy megy az anyatej feketepiac 2000Ft/l-ért, holott én nem merném csak akkor adni, ha bevizsgált és jól táplálkozó anyától venném...de ez egyre ritkább a bürokrácia macerája és az adók miatt, merthogy már az is adóköteles egy ideje, ha valaki árusítja...szóval vicc az egész és rossz a rendszer és a lehetőségek...a gyerekágyas osztályok, élükön a szoptatási tanácsadókkal és csecsemősökkel pedig igazán elmehetnének újra pályaalkalmasságira, mert ahelyett, hogy pozitív élményekkel gazdagítanák a frissen szült nők környezetét, inkább sárba tiporják minden létező ponton, ha valami nem megy, de még akkor is, ha csak simán a baloldalán fekszik a jobboldala helyet...(nőként én másképp látom...)

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6330) V.Stryker válasza DeFranco (#6327) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbálkoztunk mi már mindennel, de előbb utóbb, minden kijön.
Ha holnapig megússzuk kórház nélkül, akkor a kólát kipróbáljuk, meg valami tiszta kiflit vagy mit tudom én. Most egyenlőre az éjszakát éljük túl. Anyóst már riasztottam,hogy vágja készenlétbe magát, ha át kell jönni a gyerekre vigyázni.

Na, most szundizik, kicsit megébredt, mondta,hogy hánynia kell és szerencsére szundít látszólag tovább.

Kólából a rendes cukros fajtát? Zero van itthon... persze eddig csak rendeset vettünk, most csütörtökön gondoltuk kipróbáljuk a zero-t, amikor pont normál kéne. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6331) Csiga85 válasza V.Stryker (#6330) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Sztem sima normál, én a Zérót nem is veszem, mert szerintem kamu :D de a gyömbért is érdemes lenne megpróbálni...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6332) DeFranco válasza Csiga85 (#6329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Durván általánosítasz.

Az pedig nem indok hogy mertenővagy. Nem, anyák napján sem.

@V.Stryker: normál, cukros, a másikban valami édesítő van, nehogy amiatt is felforduljon a gyomra. kifli helyett valami mást adnék, háztartási keksz, hajában sült krumpli (mert nyugtat), ropi (mert sós). izotóniás itallal nem viccelek, a víz nem elég, abban nincs benne egy csomó ásványi anyag, meg nyomelem, keress rá a vízmérgezésre. nálatok persze ez a veszély nem áll fenn, de az ionokat, stb. pótolni kell. ezért kapná az infúziót is, ha más nem maradna meg benne.

almát meg lehet még próbálni, az a gyomornak-beleknek kifejezetten nyugtató-gyógyító, helyreállító hatású.

mióta hány?

szerk: ja, B6 vitamin és magnézium... feleségem mondjuk pont a tabletta formájú cuccoktól (multivitamin, omega3) hányt, szal lehet az is kijön belőle, de ha megmarad, enyhítheti a tüneteket.

[ Szerkesztve ]

(#6333) lizakattila


lizakattila
senior tag

Egy talán vicces, mégis tanulságos és elgondolkodtató kis video: LINK :B

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#6334) Csiga85 válasza DeFranco (#6332) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Nekünk ezek a tapasztalataink itt, én is tudom, hogy máshol van, hogy tutitoppos és még fizetni se kell érte semmi extrát... de itt ez van és én abszolút csalódott vagyok az egészben és valahogy rosszul indult az egész anyaság az eü miatt... először kezdődött azzal, hogy életveszély...majd SOS császár, majd éhezett a gyerek 4 napig, majd minden áldott nap szívattak és kiröhögtek minket és a szobatársaimat együtt a nővérek, a szoptatási tanácsadók cibálták a gyerekek fejét, majd azok elfordultak teljesen a cicitől, mert siettek és nekik még meg kell mutatni másik 10 anyukának is...tehát kérdezni is zéró idő... ha 2 percre betoltam, mert hozott be Vladi ehető kaját és iható vizet az osztályra a kádat, akkor "nem nekik szültük a kölyköket..."...szóval na...nem így képzeltem el...arról nem is beszélve, hogy 48 óráig elvileg csak 3 óránként hozzák be, papírt is aláírtam, majd 14:35-kor császároztak és másnap reggel 5 kor lábon átcsoszogtam fájdalomcsillapító nélkül a szobába és közölték, hogy itt a gyerek és oldjam meg...azt se tudtam mit csináljak vele...még jó, hogy voltak többgyerekes szobatársak...részemről ennyi...ja és ezekután legyen TEJ is és MOSOLY is...hétfőn császároztak és PÉNTEKEN kaptam először fájdalomcsillapítót...

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6335) emmm válasza DeFranco (#6319) üzenetére


emmm
senior tag

Nos, még azóta sem alszik. :( Reggel 9 óta, lassan 12 órája ébren van. Bár inkább úgy mondanám, hogy kb. 20. kör altatás után lerakod, majd 10 perc és már hallod a hangját. Amúgy köszi a tippet, mi is azt próbáljuk már egy ideje ma, hogy teljes altatás vállon, karban, vagy akárhogy, majd be a kiságyba. Az eredmény picit jobb, már 20 percig is elalszik. :D :( Babakocsi a szar idő miatt egész hétvégén nem mehetett.
Azért ez tényleg kiborító. Most kezdtünk el mindketten fáradni...de mindjárt megbeszélem, hogy felváltva éjszakázzunk, aztán kiderül. Legalább éjjel aludtunk egyben 7 órát, már ki lennénk dögölve.

Nálatok amúgy mi volt a leghosszabb idő egyhuzomban, amit ébren töltött?

Ez a három napos hétvégi pörgésetek azért megnyugtató, én még nem látom a fényt az alagút végén, de most persze azért, mert szar napunk van.

[ Szerkesztve ]

(#6336) Csiga85 válasza emmm (#6335) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Mi ilyenkor ilyen esetekben felváltva voltunk ébren és nem volt más megoldás...aztán egyszercsak 8 hetesen átaludta az éjszakákat...majd tartósan egyre hosszabban lett 7-8 órákból 10-12 óra...nyilván betegség vagy fognyűgnél kel, de nálunk az is sokat segített, hogy éjszaka, ha fel is kelt, nem adtunk neki enni, csak INNI, instant gyümölcsteát...milupa őszibarackos vagy kecskeméti gyümölcstea...2 hónaposan csipkebogyó tea...

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6337) DeFranco válasza Csiga85 (#6334) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És akkor innen jutottunk el oda, hogy minden anyatejes nagyképű barom, akinek 50% esélye van, hogy alultáplálja a gyerekét csak hogy fennhordhassa az orrát, nem hogy adná modern társadalmunk fényes vívmányát a gyermektápszert, legalább ott döglik majd éhen az összes szoptatós nővér munka nélkül. Mer' a feketetejet is adóztatják.

Én értem, hogy neked ez a tapasztalatod, értem, hogy voltak rossz benyomásaid, és a saját elveidet követve jó tapasztalataid. Sajnálatos/szuper, az élet szép, van másfél egészséges csöppséged.

De ettől még lehet szélsőséges általánosítások nélkül, a saját frusztráló élményeidet nem a teljes ország/világra vetíve élni és fórumozni.

Őszintén sajnálom, hogy így jártál, mindannyian megértünk. De ezt engedd el szerintem.

(#6338) AMD Power válasza V.Stryker (#6330) üzenetére


AMD Power
titán

Sima cukros Coca Cola. Hidd el jó lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6339) emmm válasza Csiga85 (#6336) üzenetére


emmm
senior tag

Mikor kezdtétek el adni neki éjszaka a teát? A csipkebogyót írtad 2 hónaposan, de nem világos, hogy az őszibarackosat is akkor, vagy már korábban.

Hol szültél, hogy ennyire negatív tapasztalataid vannak? Mi az Uzsokiban voltunk, egy hónapja, itt Pesten, de pont hogy nagyon normális volt mindenki. Feleségem is császáros lett végül, de aznap este már volt teje, viszont éjjel adtak simán tápszert, ha kicsoszogott érte a nővérkéhez.

(#6340) DeFranco

Igen, tök jó dolgokat írsz, pont meséltem páromnak is, de kb. így csináljuk mi is. A trükköket időnként variáljuk csak, pont a leírtak miatt.
Amúgy eszembe jutott rólad tesóm, náluk is ugyanez volt, a végén ágyba lett szoktatva. Az unokahúgom most lesz nemsoká 5 éves, talán 4 éves kora körül sikerült leszoknia arról, hogy az anyja átjárkál hozzá és vele alszik. Rettentő ordítós gyerek, de szépen lassan helyreállt a rend. Őket is szidta mindenki, sokszor én sem hittem el, hogy ez van és kész, aztán láttam magam is. Egyszerűen van az a pont, amikor nem tudsz mit csinálni, vagy kinyírsz valakit, vagy engedsz és vége.

[ Szerkesztve ]

(#6340) DeFranco válasza emmm (#6335) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk ilyen leteszelénordítok akkor volt, amikor növekedési ugrása volt, vagy front jött. Előbb-utóbb kidől, ne aggódj, addig röhögjetek magatokon hogy így jártatok jobbat úgy sem tudtok csinálni. Esetleg ha van autó akkor kocsibabe, aztán körözgetni kicsit, hogy ráalszik-e. Általában szeretik.

Nekünk is volt már simán ilyen, hogy egész álló nap nem aludt, meg 9-10 órát aludt egy nap, persze szar érzés, nem szeretem én sem, de nem tudok mit csinálni. Most jobb, mert rendben van, meg látom is hogy egészséges, úgy fejlődik, hogy kicsattan, csak reménykedni tudok, hogy tényleg elég neki ennyi.

Nem vagyok ott, nem látom mit csináltok jól vagy rosszul, nem nagyon tudok tanácsot adni, annyi van, amit írtam, hogy előbb-utóbb kiüti magát. Nálunk ilyenkor a végső megoldás az volt, hogy szülői ágyba be, cicire cupp, aztán amikor ott lement már tényleg mélyálomba, akkor be a kiságyba. Persze full sötét, csak egy irányfény.

Ezzel faszán elértük, hogy ez már a napi rutin része lett, és valszeg ágybaszoktattuk a gyereket, de még mindig jobb, mint ha egymás haját tépnénk, majd megoldjuk. Nem lustaságból csinátuk, nem volt más választás. Ha ringatod, az se jobb, mert akkor meg ringathatod 10 kilósan is, 1 hónapos gyerekre meg ne csapd rá az ajtót akármit mond a cihológus, majd fél éves korában ráérsz nevelni.

Ha sír, nem alszik, annak oka van. Azt kell kielégíteni. Kaka rendben, kaja rendben, csekk. Hasa nem fáj, csekk. Akkor valami más van, vagy bealtatjátok, vagy kerestek valami random módszert. Lehet melege van. Nyissatok rá ablakot, semmi baja nem lesz 10 perctől, csak takarjátok be.

Csak ha egy dolgot megpróbáltok, akkor azt ne variáljátok, nyomassátok egy óráig azt a trükköt. Ha sokat kavartok, hogy először cicinaltatás, aztán zene aztán ablak aztán ringatás, attól lesz ideges, és azért nem fog aludni.

szerk: mondjuk nálunk alapból keveset alszik a pici, este 9-10-től 7-8-ig, aztán nappal van hogy csak egy óra, van hogy három. az barátok között is 11-12. seggünket a földhöz vertük, hogy most bezzeg vendégségben aludt mint a bunda, főleg amikor kicsaptuk az udvarra. szerintem itthon unatkozik. két hónaposan. fasza tinédzserkorunk lesz szerintem. vagy elmegyünk vándorcirkuszosnak. nemtom.

[ Szerkesztve ]

(#6341) AMD Power válasza emmm (#6335) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel a Dentinox kevés volt neki igy a nagyon jól bevált NUROFEN eperízű cucc. 30 perc és már semmi baja nem volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6342) CharlieDrop válasza DeFranco (#6337) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nehéz lesz, terhes nővel vitázni :D :D

Hozzátenném, hogy a két fiam nem panaszkodott, élnek, virulnak egészségesek. Szerencsére tápszert akkor kaptak, amikor hozzátáplálást elkezdtük.

De, és ez a legfontosabb szerintem, ahogy két egyforma gyerek sincs, úgy anyukák sem egyformák. Mindazonáltal elítélem az ilyen jellegű általánosítást, mint rosszabb a minősége a tejnek, meg ilyenek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6343) DeFranco válasza CharlieDrop (#6342) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De, és ez a legfontosabb szerintem, ahogy két egyforma gyerek sincs, úgy anyukák sem egyformák. Mindazonáltal elítélem az ilyen jellegű általánosítást, mint rosszabb a minősége a tejnek, meg ilyenek...

+1

amúgy nem akarok én vitázni :)

[ Szerkesztve ]

(#6344) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, csak nem sikerült megúszni a korházat. :o Asszonyt bent is fogtak, engem meg hazaküldtek.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6345) Csiga85 válasza emmm (#6339) üzenetére


Csiga85
csendes tag

2 hósan csipkebogyó áztatmány egy csipet cukorral, Kecskeméti Édesköménytea negyed teáskanálnyi granulátum 100ml-be, Babylove almalé is negyedesben hígítva, nekünk nagyon sokáig nem fogadta el a sima vizet, mindig kellett bele valami...az őszibarackos illetve gyümölcsteás instantokat 3,5 hótól adtuk, onnantól rekesztettük be kb. a mindenféle édesköményes megoldásokat, mert kínlódott tőlük...mai napig adjuk az instant teákat, gyümölcsöseket, de amióta fogas azóta issza a sima vizet is, mert rengeteget iszik...kicsi kora óta nagyon sokat iszik per nap...ha adnám neki legurulna 2-3 liter is...2 litert már kipróbáltam...plussz kaja...iszákos... :DD
Nyíregyházán voltunk egyébként...és itt CSAK ANYATEJES az osztály és fizetni és könyörögni kell tápért, ha már végképp nem eszik és nem indul be...(Debrecenben a Klinikán előttem szült ikreket kolleganőm és tőle azonnal megkérdezték, hogy amíg nincs teje, adhatnak-e tápot addig...ramatyabb épület, de mégis értelmesebb hozzáállás) :U

[ Szerkesztve ]

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6346) mtade


mtade
aktív tag

Én igyekszem csak emberi oldalról megközelíteni az anyatej/tápszer kérdést. Ha ami van anyatej, nem elég, nem fogom a gyereket éhen hagyni. Szeretnénk, ha csak házitejen gyarapodna Kicsién, de ha egyszer nem elég.... Mindent iszunk a tejért, teát, folyik a Caramalz, még ez a homeopátiás bogyó is zörög lefelé. Csak ha éhes a törpe, anya is ideges, nem piheni ki magát, ettől nem is lesz úgy tej, és vissza is értünk az ördögi kör elejére. Nem örülök a szitunak, de elfogadom.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6347) Csiga85 válasza V.Stryker (#6344) üzenetére


Csiga85
csendes tag

Szegény, mit adtak neki bent, nemtudod? Mit mondtak, meddig tarthat?

"Ne vesztegesd az idődet arra, aki nem tart Téged érdemesnek arra, hogy Veled töltse..."

(#6348) DeFranco válasza mtade (#6346) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk az a taktika jött be, hogy a gyerek csinálja meg magának a tejet. Ehhez az kell, hogy a gyerek annyit legyen cicin amennyit csak igényli, amennyit csak lehet, és az, hogy a ciciből a tejet teljesen szívja le. Akkor termelődik a legjobban, és ez valószínűleg egy idő után meg is hozza az eredményét be fog állni a termelés.

Aztán persze a következő növekedési ugrásnál, amikor több lesz az igény, és egész nap enne egyébként is, akkor megborul, de akkor már fogjátok tudni kezelni megint.

Először húzós lesz, mert feszt egész nap cicin lesz, kicsiket eszik és sokszor, Édesanyán persze kitör a frász, hogy éhezik a gyerek, de nem kell beszarni, nem éhezik. Amíg a súlya rendesen gyarapszik (heti 120-150 megvan legalább) addig az ég világon semmi baja nem lesz. (Ennyit arról, hogy miért kell mérni.) Nagy az ingadozás, ne csak 7 napot mérjetek, többet kell, mert hétfő-hétfő lehet 110 kedd-kedd meg 170, kakitól függően.

Volt egy vagy két szar hetünk ezzel, de most a gyerek úgy szív, mint egy ipari porszívó, mellszívónak esélye nincs mellette, úgy nő mint a gomba, és 130-akat eszik meg egy ültő helyében. Igaz felesleg nem nagyon van, raktározni nem tudunk még, arra az esetre ha el kellene mennie, de erre van itthon egy doboz tápszer, még nem kellett igénybe venni.

Pedig feleségem egyáltalán nem az a tejcsárda típus, de elég sok melót tett a projektbe és meg is lett az eredménye.

Karamalzból napi három fogy (pontosabban most már csak kettő, meg egy soproni zéró, abban nincs kukoricagríz mint általában a magyar sörökben és alkoholmentes sörökben), teák, stb. nem, víz viszont ipari mennyiségben.

Igazad van, pihenni is kell, erre valahogy rá kellene venned, ha máshogy nem, akkor úgy, ahogy írtam, fogod a gyereket, leviszed, és két órát elvagytok, addig anya álmában főzi a vacsit a gyereknek. :)

Persze lehet, hogy alkatilag nem tud elég tejet termelni, ez benne van, de az a tapasztalatom, hogy tudatos melóval ez a mennyiség nagyban növelhető.

(#6349) AMD Power válasza V.Stryker (#6344) üzenetére


AMD Power
titán

Mielőbbi jobbulást neki!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6350) DeFranco válasza V.Stryker (#6344) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hol van, melyik kórházban, és milyen osztályon?

mit mondtak mi okozhatja, és mi lesz a menet?

mit kapott? sima infúzión kívül kapott valamit?

ez az úgynevezett "vészes hányás" lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.