Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) ZiD válasza emmm (#6650) üzenetére


ZiD
tag

Csak a kapálózós részhez tudok hozzászólni, mert abban nekünk is volt részünk bőven. Nálunk segített, hogy "becsomagoltuk" amikor már félig bekómált. Esetleg próbáljátok ki, sima pokróccal viteleztük ki.

Üdv, Gábor

(#6652) DeFranco válasza ZiD (#6651) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálunk rendszeresen előfordult, hogy attól húzta/ébresztette fel magát, hogy a kapálózás közben szabályosan felpofozta magát :D

A kezét ugye nem tudja még kontrollálni, nincs is nagyon testtudata, ha nagyobbat lendült akkor az arcán kötött ki az ökle, aztán meg nézett ki a fejéből, hogy ki vágta pofon :D

(#6653) ZiD válasza DeFranco (#6652) üzenetére


ZiD
tag

Ugyanez volt nálunk is, állandóan járt keze lába mint a motolla :D Ezért is bugyoláltuk, mert az amúgy is "remek" alvókájára több lapáttal rátett.
Mostanra ezt már csak ébren csinálja :D Bár látszik a határozott változás, 1 hete folyamatosan a négykézlábra tápászkodást gyakorolja, nem kevés sikerrel :C

(#6654) emmm válasza ZiD (#6651) üzenetére


emmm
senior tag

Mi ezt a pólyával próbáltuk korábban, annyira nem volt nagy siker. De végül is van otthon szigetelőszalag, azt csak nem túrja szét :DDD ;]

(#6655) Goose-T válasza emmm (#6654) üzenetére


Goose-T
veterán

Kacsaszalag az igazi! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6656) twine válasza Goose-T (#6655) üzenetére


twine
addikt

:K

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6657) emmm válasza twine (#6656) üzenetére


emmm
senior tag

K**rvanagy :DDD :DDD :C

(#6658) ZiD válasza twine (#6656) üzenetére


ZiD
tag

Kevés az anyag, így még járhat a keze is, és lába is ;]

(#6659) tildy


tildy
nagyúr

Szepen lassan haladnaka dolgok, teflonhuzatos kokuszmatrac a gyereknek megrendelve, es egyre inkabb kozeleg a datum... Viszont a legjobb otlet volt korabbra rakni az eskuvot, msot lett volna hetvegen :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6660) this is life


this is life
Ármester

Akinek nem alukalja at az éjszakát a gyerkőc azoknak vigaszul..
😁

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6661) AMD Power válasza this is life (#6660) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond.... de jó lenne végre egy jót aludni. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6662) Balinov válasza AMD Power (#6661) üzenetére


Balinov
félisten

6 óra alvás, egyben? Mi az, valami sci-fi? 😴

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6663) Vladi válasza Balinov (#6662) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor én kussoljak? Sík ideg vagyok, hogy most aludt el, de tuti 6.30-kor már kukorékol. :(

:P

;]

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6664) AMD Power


AMD Power
titán

Nekünk most kivételesen jó éjszakánk volt. 11-ről reggel 6-ig aludt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6665) emmm válasza AMD Power (#6664) üzenetére


emmm
senior tag

Az semmi. Nálunk este 8-tól aludt fél 5-ig, aztán gyors kaja, és már nyöszörgött is, hogy vágjuk vissza az ágyba. Rekordgyorsan húzta is a lóbőrt újra. :C ;] :P

Szerintem ez a lehűlés segíthetett nekik, vagy pont kiütötte a kölköket és jól aludtak tőle...a viharra se kelt fel.

Szerk.: hozzáteszem, az előbbi pár napban meg kriminális volt a kölök, nem lehetett lenyugtatni.

[ Szerkesztve ]

(#6666) AMD Power válasza emmm (#6665) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk dettó volt az előző pár nap. Ez már csak sajnos ilyen. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6667) emmm válasza AMD Power (#6666) üzenetére


emmm
senior tag

Mi is próbáltunk reggel a lekére beszélni, hogy maradjon is ilyen jókislány, de közben be is aludt. :D Vagy untattuk, vagy szót fogadott ;]

(#6668) this is life válasza AMD Power (#6661) üzenetére


this is life
Ármester

Kop kop nalunk nincs gond az alvassal ... van helyette mas , annyi benne az energia mint a paksi eromu blokkjaiban ,alig gyozzuk levezetni...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6669) emmm


emmm
senior tag

A rossz hír az, hogy ma kettősfront van. Otthon dél óta ordít a gyerek, szerintem két kikészült nőneműt fogok otthon találni...
Ráadásul három nap kettős fronthatás lesz. :W :(((

(#6670) mtade válasza emmm (#6669) üzenetére


mtade
aktív tag

Az én törpém nagyon egyszerűen oldja meg a gondot. Egész nap cicin van. Mondjuk így én is megnyugodnék... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#6671) DeFranco válasza emmm (#6665) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyugi, nálunk is elég katasztrofális a helyzet :D mondjuk nem panaszkodom, inkább ordítson a nyűgösségtől három napig, mint hogy fájjon neki valami.

brotip: ez eddig két magából kikelős semmiről tudomást sem vevő toporzék-hörgő hisztiből kétszer bejött.

vettem egy ilyen zseblámpeszt még régen (nem egyet, négyet, de én kattant prepmen vagyok)

ennek fókuszálható a fénye egészen kicsi baromi fényes "pontba" (az összes nem kevés fényerő egy féltenyérnyi pontba fókuszálódik a plafonon, lásd kép). fontos a fókuszált pont, sima módban nem működik, próbáltam, szoktam vele szórakozni, hogy ahogy nő a kör úgy hangosodik a gyerek, full hangerőszabályzós a cucc :D

mozgatod, jobbra-balra, körbe, fel-le, fél perc után már úgy ráfügg mint macska a lézerre, két perc után kezelhető, nyikk nélkül fürdethető-pelenkázható. ha fizikai baja nincs, ezzel 10-ből 10-szer leszedálható gyorsan, csak ne koptasd el, legyen ritkaság.

opcionálisan lehet mellé mormogni hogy umpa-umpa-umpa-umpa-ummm (x1000)

[ Szerkesztve ]

(#6672) AMD Power válasza emmm (#6669) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk ma tünemény volt a gyerek egész nap.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6673) föccer válasza AMD Power (#6672) üzenetére


föccer
nagyúr

Majd éjszaka kompenzál.

Bocs, magas labda. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6674) twine


twine
addikt

Még csak egy fotó erejéig, hogy anya szokja a látványt ;]
Átküldtem neki, és egy sírós smiley-val jött a válasz, hogy nagyon jól áll neki a moci:D

Alig várom, hogy elég erős legyen a keze a fékkarhoz, meg persze leérjen a lába :DDD
Máris megyek pitbike-ot vásárolni:B (ez haverom keresztfiáé)

Szerk.:
Mondjuk addig jó lenne, ha leszokna a pelenkáról :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6675) DeFranco


DeFranco
nagyúr

hú, kemény volt az este, hajnal kettő körül olyan ordítást csapott a vezérigazgatóúr, hogy az igazgatótanács soros elnökének is be kellett avatkoznia...

hiába kapott enni, meg volt karban-ringatva, ahogy lecuppant az üres dokkolóról éktelen üvöltésbe kezdett, nekem kellett felkelni átvinni a másik szobába és világosban elringatni, hogy bealudjon.

féltem, hogy nehogy valami baja legyen, vagy fájdalmai legyenek, annyira sírt és annyira nem lehetett vele kezdeni semmit, hogy erre komoly esélyt láttam, de végül bealudt és azóta kezelhető, egyszer kelt fel, de már alszik megint (anyával az ágyban).

(#6676) AMD Power válasza föccer (#6673) üzenetére


AMD Power
titán

Este 11 fele átjött hozzánk az ágyba. Utána úgy aludt egész éjszaka mint a bunda.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6677) ZiD


ZiD
tag

Iggeeen :D 21:00-től 08:00-ig aludt a kiscsávó, egy mukk nélkül :D
Talán vége az újabb fogzási hullámnak :)

[ Szerkesztve ]

(#6678) emmm válasza föccer (#6673) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk "kompenzált" végül, este 20-tól aludt 6:30-ig. Új rekord! :C

Este végül az volt a megoldás, hogy valami baja volt és állandóan arra figyelt. Így aztán csak kicsiket evett...amikor kicsit csendesült a baja, olyan éhes lett, hogy 20 perc alatt 2 részletben bevágott 180-at. :D Utána 1 óra múlva megfüdtettük és még evett egy 100-ast. Tiszta zabagép, de kb. bevágta és vállon 2 perc alatt mély álomba szenderült, kergette a nyulat, és aludt reggelig. :U

(#6671) DeFranco

B*meg, macskának nevelitek azt a kölyköt?! :C :DDD :DDD Amúgy kitartás, nálunk is volt most szar nap elég...tegnap asszony kiborult egyedül. Szerintem időben értem haza, mert kiugrott volna az ablakon ;] :U

[ Szerkesztve ]

(#6679) Goose-T válasza Goose-T (#6621) üzenetére


Goose-T
veterán

A következő éjszakán megint el akarta játszani ugyanezt a műsort a kiscsóka, és már a Nurofenes fecskendő sem nyugtatta meg. Fogtam, beraktam magunk közé a franciaágyba, elmagyaráztam neki, hogy ha fene fenét eszik is, és cigánygyerekek potyognak is az égből, itt akkor is alvás lesz. Pár percig még üvöltött ülve az ágyban, utána szipogás, még egy kis üvöltés, megint szipogás, utána eldőlés és alvás reggelig. Egy ideje az esti alvás is nehezen ment, úgyhogy ott is át kellett szoktatni az önállóságra a kölkentyűt. Ringattam-ringattam, el is volt, 10 percenként megpróbáltam betenni az ágyba, megérezte, és rögtön mondta, hogy "nem". :D Ezt eljátszotta háromszor, úgyhogy beraktam az ágyba, és mondtam neki, hogy vagy tentézik, vagy ott hagyom egyedül. Üvöltött tovább, kimentem a szobából, rácsuktam az ajtót, aztán olyan szívszaggatóan mondogatta, hogy "apaaaaaa-apaaaaaaa", hogy visszamentem hozzá. Elmagyaráztam neki, hogy itt mindenképpen alvás lesz, de ott maradok vele, nem kell félnie. Volt még pár perc hiszti állva, utána pár perc hüppögés-szipogás ülve, aztán csodák csodája: lefeküdt, betakarta magát (!), és elaludt szépen. Következő este még ennél is gyorsabban ment: kis ringatás, be az ágyba, hiszti, hüppögés, és meg sem vártam az elalvását, kijöttem, és semmi baja nem volt már. Szóval nem szabad engedni, hogy győzzön a hiszti. :)

Más: tegnap totál fel volt pörögve az időjárástól a kissrác, a huncutság-faktor a szokásos többszöröse volt. Csak azokat csinálta most, amikre szoktuk mondani, hogy nem szabad, és általában be is tartja, na de tegnap. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6680) Elemental


Elemental
addikt

Lányommal Caillou-t néztünk. Ilyen meséket adnak a gyerekeinknek? Fel vagyok háborodva!
:DD :DD

(#6681) twine válasza Elemental (#6680) üzenetére


twine
addikt

:DDD

(#6682) tildy


tildy
nagyúr

Jo kis cikk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6683) mukisrác válasza tildy (#6682) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Kétszeres apukaként vagyok itthon GYED - GYES -en, csak megerősíteni tudom a cikkben leírtakat.
Csak kellene irni egy blogot, sokan rácsodálkoznának a dolgokra

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#6684) tildy válasza mukisrác (#6683) üzenetére


tildy
nagyúr

Hajra, en szivesen olvasnam :) Nem tudom ki nezi le , vagy szologat be ilyen apaknak, reszemrol max respect :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6685) MR_Joe válasza Balinov (#6662) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:D Már előre rettegek... Így se sokat alszom a kettő gyerek+3 műszak mellett, mi lesz ha meglesz a harmadik? :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6686) Balinov válasza MR_Joe (#6685) üzenetére


Balinov
félisten

:)) mikorra varjatok, Joe?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6687) MR_Joe válasza Balinov (#6686) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Júli vége. Megint.. :DDD Csak nyári gyerkőcöt tudunk összehozni :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6688) Balinov válasza MR_Joe (#6687) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD legalabb egy fust alatt letudod a szulinapozast :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6689) MR_Joe válasza Balinov (#6688) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Csupán 4 szülinap egy hónapban.. :DDD és az asszony névnapja :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#6690) CharlieDrop válasza MR_Joe (#6689) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ötlet: Idén elmegyünk nyaralni, böldög szülinapot! :DD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6691) Vladi válasza DeFranco (#6675) üzenetére


Vladi
nagyúr

Voltis, leszis. Tekintsük át statisztikailag a kérdést.

- Miért sír a baba?
12%: fáj a hasa
8%: éhes
6.4 %: fáj valami
73.6%: ??? mer...

Sokszor a pocak a gond. Vagy a fog. Majd rájösztök, hogy milyen az élettani sírás. Ringatás, zene, tea, apa rászól erélyesen. Nálunk ezek szoktak lenni.

De mostanában átálltunk napi 1 alvásra, akkor 3-ból 2x 8-9 között már alszik 6-7 között ébred. Most is szinte belefolyt
a hálózsákba. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6692) DeFranco válasza Vladi (#6691) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a fáj a hasa ez érdekes, természetesen ezért nem lehet érdeklődni senkinél hogy mi van ha sokat sír a gyerek (orvos, védőnő, kartárs) mert az a standard output hogy "bisztosfájaasa". hánemtom. szerintem nem fáj neki, nem úgy ordít, meg akkor tán kajára nem hagyná abba, meg nem kaja után másfél órával kezdene rá.

éhes: eszik rendesen, bár mennyiségre nem túl sokat (kb. 800-at, és most 6 kilós, ehetnek 1000-et már, de annyi nincs) de nő mint a gomba, mondom, 6 kiló és nincs 3 hónapos. meg nem sovány. nem is goodyear baba, de fasza stramm gyerek. meg nő. van róla grafikonom, tehát igaz :D

fáj valami? hánemtom. lehet persze, de mi meg hogy, meg akkor kaja után miért van bódottá. franctuggya.

10 óra alvás nekünk még kevés, több kellene. így sincs sokkal több, de valamivel mégis csak.

most azt mondja a konzíliom, hogy unatkozik, ha le van foglalva rendesen, akkor kezelhető a dolog, persze erre egy ember képes az anyja, mert ő van vele egész nap. innen indul ugye a ne kényeztessük el buli, mert ha ki van nyalva a segge és mindig arra van rápróbálva, amit a kicsi segge megkíván, akkor előbb utóbb el lesz kapatva, de ez még 3-4 hónap mire issue lesz, akkor térjünk vissza rá, egyelőre amíg magát nem tudja elfoglalni, addig jó ez így, utána meg lehet változik.

szóval most épp nem annyira vészes a helyzet, mint amikor írtam az ominózus hszt, az ott zorall időszak volt, most jobb, kezelhető, ellenben...

...most viszont voltunk otthon, teljesen kikészítették már a végére. nem úgy nyúlnak hozzá, pontosabban úgy nyúlnak hozzá, ahogy utálja, hiába mondjuk, hogy ne úgy fogja, ne azt csinálja, mert persze hogy ordít, meg ha ordít próbáljon mást, nem, majd ő tudja (dehogy tudja) aztán a gyerek már fél óra után magából kikelve azt se tudja hol van. eh...

[ Szerkesztve ]

(#6693) AMD Power válasza MR_Joe (#6689) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt úgy hívják ,hogy csőd. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6694) Vladi válasza DeFranco (#6692) üzenetére


Vladi
nagyúr

A hasfájást már megfejlettük. Gyak mikor megszületik a gyerek, akkor steril a bélrendszere. Tehát bármit eszik, az felfújja, csikarja stb. Mire beáll egy szinre 1-2 hónap. Aztán jön a hozzátáplálás... ;]

80-100 az jó. A lényeg, hogy hízzon és jó kedvű legyen. Nincs 2 egyforma fejlődés. Az én lányom úgy evett, hogy 1. hét: 30. 2. hét 30. 3. hét 40 4. hét 80 5. hét 150. Csak lestünk. :DD De utána 3-4 hónapig tartott a mennyiséget!

"ne kényeztessük el buli, mert ha ki van nyalva a segge és mindig arra van rápróbálva, amit a kicsi segge megkíván"
Marhaság, felejtsd el. Minimum 6 hónapos koráig el kell kényeztetni! Mindent meg kell tenni a nyugalmáért. Nem azt tanulja meg, hogy mindent megkapok, hanem azt, hogy szar a világ és nem vagyok biztonságban a szüleimmel. Nagy különbség.

Babája válogatja de valahol 6-12 hónap között kezdhetsz azon agyalni, hogy most ezt nem teszem meg. Lányom is bír olyat toporzékolni... nem bír felmászni a fotelbe: őrjöng, nem veszem fel azonnal őrjöng. De most van itt az ideje, hogy ennek gátat szabjunk. Lassan megnyugszik.

"...most viszont voltunk otthon, ..."
Nagyszülők? Még régebben írtam, hogy a gyereknevelés stresszes... főleg az eleje. A stressz legalább 90%-át a nagyszülők okozzák! ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6695) DeFranco válasza Vladi (#6694) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de ez még 3-4 hónap mire issue lesz, akkor térjünk vissza rá, egyelőre amíg magát nem tudja elfoglalni, addig jó ez így, utána meg lehet változik.

nincs spártára nevelve, ki van nyalva a segge. viszont azt nem baj, ha alkalomadtán (ha más kezében van) kicsit szokja, hogy nem csak úgy akarnak neki jót, ahogy a kedvence, hanem más jót akarás is van, amibe ha beleszokik, azt is élvezni fogja. persze mindig mondjuk, hogy ne így hanem úgy, de pici tűrést hagyunk, mert különben nem lesz nyitott az újra soha.

mint a hason fekvés. azt is utálta, üvöltött miatta hónapokig, most már órákat alszik úgy. (igaz ébren még mindig nem szereti)

(#6696) CharlieDrop válasza DeFranco (#6695) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sztori, pénteken volt egy nagyobb konferencia a Lurdy-ban. Jöhettek gyerkőcök is. Az egyik hölgy kihozta az 5 hónapos csöppségét. Na az kézről-kézre járt, egy kanyi hangja annyi nem volt, ha fáradt volt, ott hol volt elaludt. Ha kellett kapott kaját, tiszta pelust.

Államat azóta is keresem, ilyet még nem láttam...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6697) DeFranco válasza CharlieDrop (#6696) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerencsés együttállása ez annak, hogy van egy jó szociális érzékkel megáldott gyerek akit aktívan szocializáltak, szoktattak emberek közé.

nekünk is van ilyen ismerősünk, a gyerek 1 hónapos korától ha nem is átjáróház volt, de rengeteg barát, ismerős, élték a normális életüket, eljártak "kocsmázni" (nyilván kulturált külvárosi étterembe, és 8-kor legkésőbb hazamenés volt, ivászat meg max. egy pohár bor, de emberek között voltak, társaságban), és a gyereken ez piszkosul meg is látszott.

úgy ahogy te is írod. mindenkivel megtalálja a hangot, beszéd nélkül is, laza, feltalálja magát, nem görcsöl.

ez a cél nálunk is.

az egy más kérdés, hogy nekünk nincs ennyi házhoz járó barátunk, nálunk sajnos nem volt soha divat ez az átjárós-beugrós bandázás, mindenki egy kerülettel arrébb lakik.

(#6698) CharlieDrop válasza DeFranco (#6697) üzenetére


CharlieDrop
veterán

csak támogatom az ilyet :)
Még ha mi nem is így csináltuk :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6699) DeFranco válasza CharlieDrop (#6698) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pff... próbálkozhatok, ha nincsenek barátaim :D

(#6700) CharlieDrop válasza DeFranco (#6699) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerezz újakat :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.