Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Padisah válasza Doggy dog (#7799) üzenetére


Padisah
tag

Ha hason van, fordítsd a hátára, ha háton, akkor a hasára, cumi a szájba. Nekünk ez segített.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#7802) Doggy dog válasza Padisah (#7801) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hason alvós kb 3hete,háton már nem aludt el!
Azóta csak így hajlandó.De próbáljuk.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7803) Padisah válasza Doggy dog (#7802) üzenetére


Padisah
tag

Nálunk is mindkettő hason alvós születésétől kezdve, de az altatási folyamatban használjuk ezt a forgatást pár percenként, amíg el nem alszik.Ha netán háton alszik el, akkor után fordítjuk hasra. Aztán 2-3 hónappal később már jött az oldalára fordítás.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#7804) this is life válasza AMD Power (#7795) üzenetére


this is life
Ármester

Ne remenykedj nagy valtozasban , nalunk a bolcsiben olyan mint egy angyal, ha meg hazajon tobzodik. Nem egyszeru feken tartani, de nem lehetetlen :), csak meg kell talalni mivel foghato ...amugy a bolcsiben mi dent megeszik, szot fogado , itthon meg remalom a kajalas, es megy a csibeszkedes ezerrel.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7805) tildy válasza Doggy dog (#7802) üzenetére


tildy
nagyúr

Kevin holnap lesz 8 hetes, de o meg hason nem hajlando aludni. Mondjuk en meg mindig azt mondom, hala egnek, en spec nem is mernem, legzesfigyelo ide vagy oda, meg mindig.

"Ezért este már 3 napja közöttünk alszik." - neeeee, az anya kozelsege miatt magzati korba kepzelheti magat, es lehet elfelejt levegot venni. Nagyon nem ajanlott ilyen picibabanal. Akkor inkabb mar a legzesfigyelos kisagy, akar hasonalvassal , ha a haton nem megy.

Amugy Kevin is gyakran felebred, mikor letesszuk a agyaba, a kis lokoto, ahogy mi hivjuk neha, de szerensere ejszaka nincs ilyen gond.

Amugy csutortok este 38 es 38.6 fok, majd 37.9 volt a laza, felhivtuk a 111-t, mondtak nezzuk , ha felfele mozdul irany a korhaz. Ugyhogy riadokeszultsegben voltunk, korhazi csomag bepakolva, stb. Vegul elaludt, en meg fel orankent fulhomeroztem, es mivel nem ment felfele a laza, es reggelre 37.5 volt csak, igy vegul nem lett belole semmi ( amugyis volt aznapra haziorvos idopontunk), de hihetetlen mennyire nem latszodott rajta, hogy beteg, ugyanugy ment a szokasos mokaja, csak mikor felebredt akkor volt masabb a sirasa.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7806) tildy válasza Doggy dog (#7794) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy elmulik, hamarosan elmulik. En kb 1 hettel ezelottig rendszeresen delutan 2-kor reggeliztem, van mikor mar harmadjara kezdtem neki.
Aludni is ugy tudtam, hogy reggel munkaba menetkor parom renberakta a babat, igy legalabb a hajnal 5-delelott 10-t egyhuzamban vegig tudtam aludni.
Amugy probald meg a jarkalast, vonatozast, nalunk bevalt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7807) Doggy dog válasza tildy (#7805) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ma szabadnapos vagyok.
Kajcsi után én veszem át.Párom most gyors elmegy fodrászhoz.
Sajnos tudom,hogy mi a baj a köztünk alvással.
De amúgy egyáltalán nem tudott már pihenni.Ez egyből kihat a tejcsire.Van,hogy 2 ciciből jön össze 70-80-100gr,de van hogy 1 ciciből 130-140g.Ennyit a stresszről,pihenésről.
Rápótolni szerencsére nem kellett.KOP-KOP!

A lábain a nagyujjai kicsit pirosak.Mint amikor a köröm belenő.
Vágni viszont nincs mit,nem tudunk.Védőnő mondta ne is próbáljuk.
Ajánlotta a tetrán kenőcsöt.Napi 2x.Remélem beválik.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7808) AMD Power


AMD Power
titán

Ma megvolt az első beszoktatási nap a bölcsibe. Holnap már ott ebédel. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7809) emmm válasza Doggy dog (#7807) üzenetére


emmm
senior tag

Mi fogszorítva, de sikeresen kihagytuk a közös alvást a gyerekkel. Pedig az elején (is) volt gond rendesen. Ez egy fárasztó "móka", mi egyből az első naptól kezdve szoktattuk, hogy próbáljon meg egyedül elaludni. Ez annyit tesz, hogy vagy vállon, ha ott le tud lazítani, vagy ahogy jó neki (nekünk a karomba veszem és ringatom módszer sosem működött!), aztán ha kezd beájulni, akkor betettük az ágyba. Kb. 3 hónaposan már képes volt viszonylag gyorsan bealudni.
Emlékszem, azért mennyi ilyen fárasztó kör volt, mert sokszor egyből felkelt a gyerek...volt, hogy egy-egy kaja után másfél-két óra is eltelt, mire visszaaludt az elején.

Viszont tényleg nagyon fontos, pláne az első 1-2 hónapban: mindent el kell dobni, ha a gyerek alszik, menni kell aludni a szülőnek is. Különben garantált zombimód van. Feleségem rossz alvó, így napközben mire bealudt volna ő is, addigra felkelt megint a gyerek... :( - Pont ezért apadt el a tej is kb. 2 hónapos korára.

[ Szerkesztve ]

(#7810) Doggy dog válasza emmm (#7809) üzenetére


Doggy dog
senior tag

6. hétig nem is volt gond a saját ágyában alvással.Csak ez a hét volt ilyen.
Ráadásul ma megint többször fájt a hasa :W
Kajára nagyon odafigyelünk.Espumizant kapja.Grip watertől egyszer úgy bekeményedett a hasa.Párszor pedig jó volt,de azóta nem merjük adni.
A szőnyeg meg jövőre csereszavatos,mert kikopik.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7811) korcsi válasza AMD Power (#7808) üzenetére


korcsi
veterán

Máris? :(

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7812) this is life válasza AMD Power (#7808) üzenetére


this is life
Ármester

Az igen , remek fiad van :) , ilyen gyorsan alkalmazkodni nem gyenge ... nekunk 3 nap kellett az ebedhez, es jo 1 het utan mar ott aludt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7813) AMD Power válasza korcsi (#7811) üzenetére


AMD Power
titán

Máris? Mire gondolsz?

this is life Köszi. :B Szépen lassan remélem azért "belejön" a böli buliba! :) Szeret ott lenni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7814) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Ötletbazár :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7815) Balinov válasza PindurAnna (#7814) üzenetére


Balinov
félisten

Hú köszi, van köztük pár ami beletette a bogarat a fülembe

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7816) emmm válasza PindurAnna (#7814) üzenetére


emmm
senior tag

Ezek nagyon jók, köszi az oldalt! :C :R

(#7817) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Ezen kinyúltam :DDD :DDD :DDD

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7818) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a bölcsi beszoktatás eddig finom szólva is jól megy. Ma már 1.5 órát egyedül volt bent a gyerek. Se sírás se semmi.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7819) Melack


Melack
veterán

SOS! Valakinek van elfekvőben etetoszek magasító/ székmagasito? Egy hétre kellene. Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7820) AMD Power válasza this is life (#7812) üzenetére


AMD Power
titán

Ma már ott is aludt a bölcsiben. Probléma és Anyuka nélkül. :K Sőt ma elkészült az első "rajza" is.

De minden úgy van ahogy te mondtad. A bölcsiben nem üvöltözik, nem akar mászkálni kaja közben, nem kell vele közelharcot vívni a pelenkázás közben... Tök jól viselkedik. Itthon meg tombol.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7821) CharlieDrop válasza AMD Power (#7820) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az a jó, az én két fiam detto.
Oviban kisangyalok itthon meg megy az idegeink összekuszálása :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7822) AMD Power válasza CharlieDrop (#7821) üzenetére


AMD Power
titán

Ez olyan fura. Mitől van ez?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7823) CharlieDrop válasza AMD Power (#7822) üzenetére


CharlieDrop
veterán

valahol normális :)

Tud viselkedni, de mindig feszegeti otthon a határokat.
És gondolj bele, ha fordítva lenne mennyivel rosszabb lenne.
Mert mi van most:
"Kedves apuka! Az ön gyereke egy angyal!
Ugyan már, egy kis ördög!
De, de nézze meg!" és tök büszke vagy, hogy tényleg egy angyal, de mi lenne fordítva?
"Kedves apuka! Az ön gyereke, kezelhetetlen!
Na, hátrébb az agarakkal! Az én gyerekem pedáns, tud viselkedni, olyan mint egy angyal!
Nem, apuka. Rossz, kezelhetetlen, szófogadatlan, verekszik, piszkálja a társait!
Na ezek sem értenek a gyerekekhez!"

szóval melyik a jobb?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7824) AMD Power válasza CharlieDrop (#7823) üzenetére


AMD Power
titán

Logikusan a jelenlegi helyzet a jobb. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7825) CharlieDrop válasza AMD Power (#7824) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én is így vagyok vele :)

Most amúgy is suliválasztás lesz a nagynak, lesz baj bőven...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7826) Elemental válasza AMD Power (#7822) üzenetére


Elemental
addikt

Mert a szülőket már kiismerte. Tudja a gyenge pontjaidat, tudja meddig mehet el.

(#7827) PindurAnna válasza AMD Power (#7820) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Akkor meg kell fordítani az élethelyzetet. Be kell neki magyarázni, hogy anya meg apa nem tudja mi hogy van és milyen okos gyermekem van. Épp ezért te kérj tőle segítséget: Taníts meg engem hogy kell enni, mikor mit kell csinálni. Ha elkezdi megmutatni akkor mindenképp utána nagyon de nagyon jutalmazd meg!! Rengeteg gyereknél bejön ez :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7828) emmm válasza PindurAnna (#7827) üzenetére


emmm
senior tag

Ez tetszik :)

(#7829) twine


twine
addikt

Egy kérdés, ti mit tennétek a helyemben?(ha már szóba jött a bölcsi/ovi)

Reggel a gyerek felkel, pörög, jókedvű, játszik...elindulunk a bölcsibe, végig az úton vidám...
Ahogy kiszállunk az autóból,és belépünk a kapun, lehorgasztja az orrát, megkukul...mint aki fáradt, és rosszkedvű...
Ovó bácsi már kérdi is: Na Balázs,,megyünk aludni? Látom álmos vagy....

Hát kurvára nem álmos és fáradt.....hiszen 30mp-el az előtt még pörgött ,mint ahogy egy jókedvű 2,5éveshez "illik..."

Lefektetik, 9-kor kel, és játszik a többiekkel....
Otthon 6:10-6:20 körül ébresztjük reggel...7:15 körül érünk a bölcsibe...

Délután, mikor megyek érte, jókedvű, játszik szaladgál, (műanyag)motorozik, homokzik, stb...(szoktam kicsit "leskelődni")tehát nem úgy érzem ,hogy kimondottan baj(a) lenne a bölcsivel, vagy az ott lévő bárkivel...

Óvo bácsi azzal magyarázza a fektetést,hogy nem bírja ki ebédig a srác, mert sokszor ebéd közben álmában "belefejel a tányérba"...(illetve régebben, kicsit agresszívabb volt, és kevésbé kezelhető, viszont miután lefektették és aludt egy két órát, ez változott nála "állítólag")

Otthon viszont ilyen nincs,,,(egy héten, csak 2-3 alkalmat jár bölcsibe)nem fáradt, nem alszik el idő előtt, sőőt......pediig amikor otthon vagyunk vele ugyancsak le van mozgatva,,,sétálás,,,(futó) biciklizés,,játék stb...és ugyanabban az időpontban kel magától, mint a bölcsis napokon,,nem hagy minket aludni...

Viszont ma is ott voltunk mikor beraktuk a kiságyba, és szomorú..látom hogy szomorú...és ez nekem nagyon de nagyon nem tetszik...
Délután azt hiszem beszélek erről az ovó bácsival. mert nem szeretem szomorúnak látni a fiam... :(((

Ti mit gondoltok erről?

Szerk:
Minden nap kérdem tőle, hogy érezte magát, mit játszott a bölcsiben,,,vagy van ,hogy magától meséli....el szokta azt is mondani, ha sírt valamiért, vagy ilyesmi...nem hallok tőle problémát....viszont látom rajta! Mostanában egyre jobban reggelente...(Gondolom azért mert egyre jobban figyelem is tudatosan)

[ Szerkesztve ]

(#7830) DeFranco válasza twine (#7829) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az nem lehet, hogy a tőletek való elszakadást éli meg így? Esetleg nem szereti, hogy ott hagyjátok a bölcsiben, és emiatt van letörve, de aztán nap közben szépen elfelejti és játszik, aktív lesz.

Vagy csak a reggeli altatást nem szereti esetleg, azt viszont én ennyiből nem tudom megítélni, hogy tényleg szükséges-e.

(#7831) twine válasza DeFranco (#7830) üzenetére


twine
addikt

Nem....annak hangot ad, ha nem szeretné, hogy elmenjünk...
Illetve tegnap pld. bement játszani, és jött egy ugyancsak "korai" kissrác, és valami olyasmit mondott az ovó bácsi, hogy "ma jön a xy-ka is,,,ők szeretnek együtt játszani, akkor most hagyom Balázst, nem fektetem le, meglátjuk, kibírja e"
Vagy valami ilyesmit.... :U

Kezd olyan kép kialakulni bennem, mintha később járnának a többi gyerekek, és ovó bácsinak kényelmesebb lenne így, hogy megigya a reggeli kávéját, és intézze a reggeli teendőket....
Illetve lehet hogy régebben valóban szüksége volt a manónak erre a kis alvásra, hiszen egész kis korától bölcsis lett...de mostanra 2,5 éves...nincs rá szüksége, csak szerintem megszokta "a jót" az ovó bácsi....

Nem tudom,,,de ha ez valahogy kiderül,,,,azt hiszem felszúrom a kerítésre a mókust :(((

Amiért ez aggaszt, az azért van, mert mostanában tűnt fel ez a "reggeli szomorúság"...
egy-két hónapja, még futva rohant be a kapun....

Nem szeretném, hogy ezt valamiféle "büntetésnek" éllje meg a gyerek, hogy ha épp felébred, vagy nem alszik adott pillanatokban, hallja kint hogy játszanak a gyerekek, neki meg "bent kell aludni egyedül" :((( :F :U

Párszor már szóba hoztam ezt,,de ma elbeszélgetek a mókussal,,,megmondom, hogy hagyjuk el ezt az altatást...mert tuti hogy semmi szükség rá...illetve ne legyen szüksége rá egy 2,5 éves gyereknek...ebéd után igen,,de nem reggel...mikor felkelt, fent van alig egy órát, és megint altatás....Ezt nem tartjuk normálisnak...
Szóval megmondom, hogy nem szeretném ha altatnák...és meglátjuk mennyiben változik a gyerek viselkedése...
Észre kell, hogy vegyem a változást....mint ahogy eddig mindent...
Szerintem..
De persze érdekel mindenki véleménye, azért is kérdzetem tőletek :R

[ Szerkesztve ]

(#7832) CharlieDrop válasza DeFranco (#7830) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egyetértek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7833) Elemental válasza twine (#7831) üzenetére


Elemental
addikt

Könnyen lehet, hogy egyszerűsíteni akarja a dolgát a koma. Az, hogy elbeszélgetsz vele, az jó ötlet, de ne ezzel a "beleépítem a kerítésbe" mentalitással :) Legalábbis én nem így mondanám. Mert akkor végképp elvágod magad, tojni fog rád is meg a gyerekedre is. Mondhatod neki, hogy ki kéne próbálni, hogy nem altatják.
Valószínű, hogy van valami, mert mint írtad volt olyan időszaka, amikor nehezen kezelhető volt ( ha egyáltalán igazat mondott), most meg ez a letörtség. De azért nem feltétlenül kell nagy dologra gondolni. Lehet, hogy épp nincs kivel játszani, vagy bármi.

(#7834) PindurAnna válasza twine (#7829) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Csak egy észrevétel.

Otthon vagytok hárman-négyen, kb ez egy család. Így a gyerek kb 3-4 emberrel, ember felé megy-rohan-mászik-fut.

Bölcsibe vannak - most mit tudom én mennyien vannak egy csoportba - kb. 15-20 gyerek. Itt a gyerek kb minimum 10 emberke felé, emberkével megy-rohan-mászik-fut.

Szerinted melyik a fárasztó?

El sem tudod képzelni, hogy amikor már felszabadul és ismeri a csoportot, mennyit mennek benn.. Én voltam velük többször önkéntes munkában amikor kellettem, de esküszöm abba elfáradtam, hogy ültem a szőnyegen és néztem ki-merre-mikor-hányszor fut, megy, stb..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#7835) twine válasza Elemental (#7833) üzenetére


twine
addikt

Természetes, hogy nem azzal kezdem , hogy szájba vágom,aztán kérdezek.. :DDD
Próbáljuk a jó kapcsolatot ápolni ;)

De azért jobb szeretek figyelni,,,inkább félek, mint megijedek típus vagyok...nem szeretem, ha ijesztgetnek ;) :D

Ezért is járom körbe a témát, és ezért sem szóltunk még először,,inkább csak figyeltük a gyereket is, meg a környezetet, és csak puhatolóztunk eddig....

Macimama:
Köszönöm neked is a válaszod...Próbáltuk ezt is átrágni....De arra jutottunk, hogy most pld. nyáron volt olyan közegben a gyerek 2,5 hétig ahol ugyancsak több(4-5) gyerkőccel volt nap mint nap(reggeltől estig),,,és nem kellet neki reggel aludni, és nem akart "elájulni" ebéd közben....

Családi napközibe jár a srác, nem kimondottan (állami)bölcsibe...a legnagyobb létszám is 10 főben maximalizálódik...különböző korcsoportokban,,,a kisebbek inkább a kisebbekkel bandáznak, és fordítva....tehát így is max 2-3 gyerkőcre figyel....Ezt csak azért mondom, hogy mindegy, hogy 10 gyerekről beszélünk az ő esetében, vagy a nyári 3-4-5 gyerekről....

a többieknek miért nem kell aludni? (nem, nem hasonlítani akarom, hiszen minden gyermek más és más....)

De nyersen fogalmazva(mint ahogyan eddig is tettem :B )

Az a véleményem, hogy nekik az a "dolguk", hogy a megfelelő napi rutint amit általában követ mindenki ebben a korban(ébredés-játék-tízórai-játék-ebéd-alvás-játék-uzsi-játék-vacsi-fürcsi-alvás) próbáljuk betartani,,,és nem az, hogy ettől merőben eltérő rutint alkalmazzunk egy egészséges gyereknél... :U

Ha pedig valóban bealszik, meg kell találni a módját annak, hogy ne tegye....és itt nem sokkolóra gondolok...csak mondjuk nem rakjuk hintába, amitől 5 percen belül lecsuklik a feje..... :U

Ellent nem azért mondok mindenre mert szeretek ellent mondani, hanem azért mert úgy érzem ismerem a srácot, és látom a mindennapjait, amit ti nem, ezért próbálom nektek elmondani...hogyan is működik....
Az ötletek és segítséget szívesen veszem... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7836) twine válasza twine (#7835) üzenetére


twine
addikt

Közben sikerült beszélnem a munkahelyemen az egyik tanárral (pszichológus-fejlődéslélektan- etc...)
És ő is megerősített abban, hogy szükség lesz erre a beszélgetésre az óvóbácsival, reggeli alvásra pedig nem....

Ha valóban annyira fáradt a gyerek, akkor inkább aludjon el "ebéd közben", mintsem, hogy ezt csinálják a gyerekkel....

Jó kapcsolatban vagyok a tanár úrral, többször beszélgettem már vele egyéb gyermeknevelési "problémákról"...és úgy általában a srácomról...Volt, hogy "megfedett" a nevelési "szokásaim" miatt, de sokszor meg is nyugtatott az alapján amit vázoltam a gyerekről, hogy jól "működik" a poronty...

Épp azt ecsetelte, amit gondoltam is,,;
Ha megszüntetik a reggeli alvást,és valóban ettől volt szomorú, akkor azt észre fogom rajta venni,,,,Ha pedig nem,,azt is,,,és akkor kénytelenek leszünk másik "napközi" után nézni...

Egy 2,5 éves gyereknek normális esetben már nincs szüksége a délelőtti alvásra.....

[ Szerkesztve ]

(#7837) CharlieDrop válasza twine (#7831) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én azt mondom nincs igazad az alvással. Mindkét fiam az anyukámmal volt míg oviba nem ment, tehát bölcsi ugrott

A nagy sosem aludt csak úgy. A kicsi meg volt, hogy 9-kor magától lefeküdt egy órára és délben ráhúzott 3 órát

Nem értettük, de mivel jó helyen volt nem agyaltunk annyit rajta, mígnem egyszer ott nem aludtak anyumnál és kiderült, hogy a gyerek simán fent van 2 órát este, így reggel jó hogy hulla.

Nem tűnt fel, és anyumnak se elsőre, csak akkor éppen rosszul aludt.

Ennyi.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7838) twine válasza CharlieDrop (#7837) üzenetére


twine
addikt

:R

(#7839) CharlieDrop válasza twine (#7838) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azt mondom ha gond lenne, reggel sem pörögne, mert tudná, hogy rossz helyre megy és üvöltene, hogy baj van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7840) twine válasza CharlieDrop (#7839) üzenetére


twine
addikt

Értem,,, én úgy gondolom, "baj van" még a te logikád alapján is, legfeljebb mindenkinek más az inger küszöbe...
Hiszen:
Ahogy kiszállunk az autóból,"kapcsolóra" némul el, és biggyed le a szája...mi ez, ha nem baj? Csak nem üvölt, hanem "átadja magát" annak a "rossznak" ami jön...: aludni KELL,,,
Ha akarok, ha nem,,, addig míg a többiek kint játszhatnak...(ha épp felkel idő előtt stb)
Ebből meg aztán jöhet a "bármi"...én nem szeretném, ha torzulna a (csodálatos) kis személyisége...
Le is sz@rhatnám...de jobban szertném megelőzni...nekünk a bölcsi egy szükséges rossz...nevelni mi szeretnénk amíg lehet...ne egy "idegen "...neki egy dolga van...egészségeben tartani(mind mentálisan, mind fizikailag) addig, míg érte nem megyünk...
;)

De köszönöm a véleményed, és a hozzá szólást :R ;)

(#7841) twine válasza twine (#7840) üzenetére


twine
addikt

Persze tudom, hogy a gyereknek szüksége van bölcsire/ ovira a korosztálya, és a szocializáció stb miatt...a "szükséges rosszat" nem ennek tükrében értettem ...

[ Szerkesztve ]

(#7842) twine


twine
addikt

Beszélgetés done....

Ö is pont mostanában gondolt rá, hogy kinőtte a gyerek ezt a reggeli alvást! az utóbbi időben többször ki is mászott a gyerek az ágyból...:U
Nahát....:U egész meglepődtem ezen, hogy fent volt, és kimászott...meg azon is, hogy épp most akarta ő is javasolni, és beszélni róla...

Ja,,,, nem, mégsem ;]

(#7843) AMD Power válasza PindurAnna (#7827) üzenetére


AMD Power
titán

:)

Ma 3 órát aludt bent a bölcsiben. Anyu persze addig tette a dolgát, nem volt bent vele. :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7844) #76385920 válasza twine (#7842) üzenetére


#76385920
törölt tag

Azért majd számolj be róla, hogy mi lesz ha nem lesz délelőtti alvás, hogy érkezik a bölcsibe, megmarad-e a jókedv! :)

(#7845) twine válasza #76385920 (#7844) üzenetére


twine
addikt

:R
Úgy lesz ;)

Mondtam is eljövetelünkkor az óvóbácsinak, hogy egy-két hét, és látjuk változik e a gyerek...
csak finoman, hogy tudjuk mindketten, hányas a kabát...

Azt gondolom, az sosem baj, ha tudják az ilyen "helyeken" (bölcsi, ovi, iskola,stb...) ,hogy figyelnek "otthon" a gyerekre, és nem a tv neveli...
Ha ezt nem visszük túlzásba, és állandó idegesítő okoskodásba, akkor hiszem, hogy talán egy kicsit jobban odafigyelnek...mert tudják, hogy észre veszi a szülő a bármit ......
És ha többször "veszi észre", akkor viszi máshova a gyereket, és akkor egy gyerekkel kevesebb pénz folyik be következő hónapban...(nem az állami bölcsiről beszélek, ahol fix fizetésért dolgozik a dadus)

(#7846) #76385920 válasza twine (#7845) üzenetére


#76385920
törölt tag

Végigolvastam a szoridat, nekem is az jön le, hogy a lefektetést valamiféle "büntinek" éli meg, hiszen úgymond kivonják őt a közösségből, megfosztja az ovóbácsi a játék lehetőségétől. Nálunk az oviban ez akkor történik mikor valaki valami rosszat csinál. Leültetik egy székre 5-10 percre az elkövetőt, tehát itt is ugyanaz történik mint nálatok, de itt az elkövető tudja az okát, hogy miért kapott "kispadot". :) Az én fiam is szokott "ülni" ez így rendben is van mert tudja, hogy mi az oka, miért kapta.

(#7847) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Apa valóra vált gyerekkori álma vagyok :)

1,5x4 méter, szegett.

[ Szerkesztve ]

(#7848) CharlieDrop válasza DeFranco (#7847) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:D

ilyesmi van nekünk is :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7849) twine válasza DeFranco (#7847) üzenetére


twine
addikt

:D

(#7850) AMD Power válasza DeFranco (#7847) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyet majd én is szeretnék. Persze nem nekem. :B ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.