Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Real_Necro válasza F_Zolee (#10999) üzenetére


Real_Necro
veterán

A használttól sem kell félni, mi pl hordozóból azt vettünk, meg is voltunk vele elégedve. Britax Baby-Safe SHR II Plus került 27k-be.

Azt hiszem ennek az elején Nania van.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11002) F_Zolee válasza Real_Necro (#11001) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az sincs elvetve, szintén használt a hordozó amit most használunk. Csak újabb vakfolt ez a terep, hogy mi a tuti. :) Hordozó kb "mindegy" milyen de egy ülés már más tészta.

Ja meg asszony olyasmit nézne ami 0-25kg-ig van. Még csak 7kg lesz a gyerek így gondolom a 9-25kgos még nem játszhat. :F Ilyenbe tud ajánlani valaki? Mert a mostani hordozó kezd kicsi lenni meg lehet kényelmetlen ha vidékre megyünk és már nem alszik.

(#11003) Goose-T válasza DeFranco (#10998) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy-két alkalom alatt megszokta mindkét gyerek a pajzsot, az elején visítottak csak, meg tolták el a kis kezükkel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11004) DeFranco válasza F_Zolee (#11002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én még jó 0-25-ös ülést nem láttam, de nem akarom az észt osztani a kelleténél jobban, lehet hogy van. amit én láttam, az mind olyan volt, hogy a kicsinek nagy a nagynak meg kicsi.

nagyon szerettem volna 9-36-os ülést venni annak idején, de aztán elengedtem a kérdést, inkább veszek kettőt de legyen jó. max. eladom a kisebbiket később.

@Goose-T: alapvetően szigor van az ilyenekből de ebben vállaltam a kompromisszumkészséget. amúgy ismerőssel is egyeztettünk akinek cybex van, tőle is gyűjtöttünk inputokat.

viszont a 15-36-osban nézegetjük a cybexeket erősen.

(#11005) davenport válasza F_Zolee (#11002) üzenetére


davenport
aktív tag

Bocsánat, én itt elég új vagyok, és nagyon nem szeretnék észt osztani, de ez az ülés kérdés tényleg nem egyszerű dolog. Kezdve a "mi is felnőttünk a Trabantban egy hordón ülve" egészen a egészen a "annyiért vegyél ülést, amennyit megér a gyereked élete" kategóriáig, és mindkettőtől ráz a hideg.

A használt ülés követhető előélettel szerintem vállalható, és az univerzális ülés sem az ördögtől elrugaszkodott, annyi hogy az univerzális jellege miatt egy kompromisszum lesz. Pl. kizárólag városi használatra, második autóba, vagy nagyszülőkhöz állandóra állomásoztatva vennék.

A lényeg hogy legyen valami, és legyen rendesen bekötve, a gyerek pedig rendesen becsatolva. (Ebben pl. ha van, akkor az Isofix sokat segít).

A 0-25 érdekes megoldás, ott a Be Safe ülést dicsérik, de a 0-25 verzió árából két ülést kapsz (110.000 körül láttam), + nem minden kocsiba fér be az ülés,

A 9-18 nálunk is használt volt, ismertem az előéletét, átnéztem, és kapott egy új huzatot. A 15-36 viszont már új lesz, mert azt elég hosszú ideig fogja használni, és azok eléggé lelakottak már használtan.

.

No money, no honey.

(#11006) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Minden észrevétel jó nekem. Ezek szerint két üléssel kell operálni.

(#11007) tildy válasza davenport (#11005) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi 9-36-t vettunk vegul nagyszulokhoz, masiknal meg 9-18 van. A fiam honapok ota 15 kilo korul mozog, hol kicsit fel, hol kicsit le. Itthonra is kene mar egy, nagyon gondolkodom a pajzsoson, mert a normalbol mindig kibujik, de masreszrol meg azert hogy evente egyszer hasznaljuk, hat nem is tudom mi a megoldas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11008) tildy válasza Real_Necro (#10989) üzenetére


tildy
nagyúr

Gratula. :) Mi szeptember 2 lettunk volna ha.. .HA... Most a pluszban megvett agyiko ,emg born in 2017 body el lett rakva:(

Az uelsre: filoztunk milyen legyen, de nem hasznaljuk napi szinten. Teljesen mast vettem volna ha ugy hasznalnank, de igy vegul nalunk mindketto nania. Mit irtam evi 3x utazik benne a gyerek max 1-2 orat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11009) Real_Necro válasza tildy (#11008) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönjük :B

Mi hetente használjuk autósülést, meg kb havi 1-2 alkalommal megyünk nagyobb távot is... egyelőre rakosgatjuk át egyik kocsiból a másikba, de idővel szerintem szükség lesz kettőre, oda tuti valami használtat fogok nézni.

Ágy témához kapcsolódva kaptam még egy ajánlást. Kollégám gyerkőce kb 3 hónappal idősebb, neki innen vettek ágyat: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11010) DeFranco


DeFranco
nagyúr

tud valaki olcsó, de "bevizsgált" minőségű gyerek karóráról, ami működik, analóg, és nem egy ökör ára?

Elnök úr oda meg vissza van a tiktakkóráért, vennék neki egyet, de a legolcsóbb 3k volt amit találtam (valami brandelt verdákos).

ebaj meg kínai bolt meg társai nem játszanak, a gyerekre nem rakok olyat amiben nem bízom meg hogy valóban megfelel az eu-s termékbiztonsági normáknak. ezért esett ki a regio-s natúr-celofán-zacsis karóra is.

ha valaki lát ilyesmit szóljon legyen szíves.

(#11011) Real_Necro válasza DeFranco (#11010) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szóval okosóra nem játszik? :D

Nekem is állandóan nézegeti a "tik-tak"-ot a kezemen, de sajátján nem igazán visel el huzamosan semmit. Néha anya hajgumijait ellopkodja, de aztán el is rakja valahova. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11012) DeFranco válasza Real_Necro (#11011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valószínűleg nálunk is egypoénos vicc lenne, ezért határoztam meg a limitet ~600 Ft-ban :D

(#11013) Real_Necro válasza DeFranco (#11012) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jaa, annyiért nem tudom mi elérhető itthon. Ebayen persze akad: [link]

Brown-white:

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11014) DeFranco válasza Real_Necro (#11013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

indikatív volt az összeg, lehet egy ezres is :D

ragaszkodom a pedigrés beszerzéshez akármit nem rakok a gyerek bőrére.

(#11015) Real_Necro válasza DeFranco (#11014) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jófogásos?

Nekünk van minden honnan származó játéka. Van, amit Gearbest-ről hozattam... amennyi kínai cucc beáramlik az országba... szerintem még egy játszóházban is össze futhat vele. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11016) davenport válasza DeFranco (#11010) üzenetére


davenport
aktív tag

Szerintem 3.000 alatt nem nagyon találsz olyan gyerekórát, amit a kezére raknál újonnan. Casio-t mondanék, de azok ennél drágábbak, és csak kvarcot látok. A LEGO is csinál mutatós karórát, de az 10-11.000 körül van. Egy kisméretű használt Swatch esetleg? + ha szabvány méret, akkor tudsz rajta szíjat cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11017) DeFranco válasza Real_Necro (#11015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

3k-s árszint, drága.

mindenki azt és úgy csinál ahogy akar, az én két méteres körzetemben ez a szabály.

@davenport: két és fél éves gyereknek lesz tényleg kb. kakaóscsiga-lesz-vacsorára szintű meglepinek, itt tényleg a filléres kategória játszik. ha nincs ilyen az is valid, annyit kértem csak ha valaki mégis belefut jelezze. szerintem sem lesz de hátha.

(#11018) davenport válasza DeFranco (#11017) üzenetére


davenport
aktív tag

Még [link] aztán ígérem nem küldök többet, de ezt valszeg nyúzhatja. Fura, nálun nincsen analóg óra mánia, pedig azt hordok, de elkunyerálta az egyik kb. 12-13 éves digitális fényképezőt ami már nem megy, és lenyúlt egy ősrégi Nokia telefont is hogy tudjon velem beszélni.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11019) Elemental


Elemental
addikt

Ha jól tudom, haszsználtan azért nem ajánlják a gyerekülést, mert nem lehet tudni, hogy volt-e kocc. Állítólag törés után cserélni kell, mert elgyöngülhet az anyag.

(#11020) Goose-T válasza DeFranco (#11017) üzenetére


Goose-T
veterán

Lidl-ben szokott lenni időnként, én 1800Ft-ért vettem ott a kissrácnak, és még vízálló is. Tegnap meg is mostam a csap alatt, mert véletlenül azzal ment homokozni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11021) Real_Necro válasza Elemental (#11019) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azert nem annyira gyakori a koccos, valamint alaposan at kell nezni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11022) albiosz válasza Gergőke88 (#10942) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Hogy vált be az Adamo hinta? Plafonba rögzítettétek? Jár hozzá mindenféle szerelvény?

Másnak van esetleg? Ez az egy találat volt a keresőben.

(#11023) Melack válasza albiosz (#11022) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk van Adamo hintánk, bár mi pont kicsúsztunk a használhatóságából. Picúr már nem tudta kihasználni rendesen. De amíg tudta (pár hét), addig nagyon élvezte. Adnak hozzá mindent, igen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11024) Gergőke88 válasza albiosz (#11022) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egyelőre meg bent a baba :)
Ami nincs a csomagban az a rugó, külön kell megvenni.
Nálunk a családban volt több darab is, szerettek a gyerekek.

(#11025) albiosz válasza Melack (#11023) üzenetére


albiosz
őstag

Szuper, köszi az infot! Én is jókat hallottam róla eddig. Kaptunk egyet ajándékba. Művészet lesz felszerelni, de majdcsak sikerül valahogy. Kíváncsi leszek hogy tetszik majd a leánynak. :)

(#11024) Gergőke88: hohó, akkor kitartást! :)

Egyébként kinek hogy bírja a gyermek ezt a meleget? Nálunk elég húzós a hét eddig, de ennél ugye csak rosszabb lesz. Vasárnap lesz 2 hónapos. Klíma nincs...

(#11026) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Olyan kérdésbe futottam, amivel először is beköszönök ebbe a topic-ba is. :)
Szóval láttam egy olyan how-to videót, amit megépítenék a srácokkal közösen itthon a szünetben. Van benne egy olyan cső, ami éppen nincs itthon és nem tudom, milyen üzletben árulnak ilyet? Szilikon cső néven találtam rá, ugyanilyen néven láttam alin is. Ötlet valakinek?

(#11027) Real_Necro válasza albiosz (#11025) üzenetére


Real_Necro
veterán

2 honapos gyerkocre en nem is nyomatnek klimat, felnek tole, hogy nem tesz jot neki.
Egyebkent nalunk szobakban van, de eppen most jovunk kifele megfazasbol, igy nincs hasznalatban. Most mondjuk tenyleg meleg van, 28 fokot mertem a szobajaban. Egy szal napozoban alszik.
Tobbi helyen ahol van szunyoghalo, szelloztetunk.

Nap kozben tuzo napra nem megyunk, delutan a teraszon mar van annyi arnyek, hogy elviselheto legyen. Addig bent jatek a huvos kovon, redonyok felig leengedve, folyadek bekeszitve, valamint ha nagyon melege lenne, akkor kadban kis pancsi. Eddig egyebkent nap kozben 26,6 fole nem ment a hazban a hofok. Ja es 21 honapos a gyerkoc.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11028) DeFranco válasza bippeti (#11026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

obi kertészeti osztályán van mindenféle átmérőben. én is ott vettem a DeFranco(tm) olajleszívó applikátorhoz.

akvarisztikai boltban lehet még próbálkozni, esetleg légtechnika. de az obiban elég jó a választék.

(#11029) albiosz válasza Real_Necro (#11027) üzenetére


albiosz
őstag

Nem vagyok én sem klímapárti, ha sosem érezne meleget, abból később gondolom gondok lehetnének.

Nap közben redőnyök nálunk is le vannak húzva, de így sincs hideg, 27 fokot mutat a bébiőr, de nem hiszek neki. :) Babakocsis kirándulásokat sem viseli mostanában mindig annyira jól, de ha menni kell, menni kell (csípőszűrés, gyerekorvos stb.).

(#11030) DeFranco válasza albiosz (#11029) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fürdessétek le néha és járjatok el hűvösebb helyekre ha tudtok, akár ikea, stb.

szerintem a klíma nem ördögtől való, én idén tetettem fel, mert nem vagyok hajlandó egész nap sötétben kuksolni otthon. egy normális klímát be tudsz úgy állítani, hogy ne fújjon közvetlenül hideget rátok, meg nem is kell egész nap hűtés módban járatni.

első évben nem kapcsoltam volna be, másodikban már simán.

(#11031) Real_Necro válasza DeFranco (#11030) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk is volt már tavaly hűtve a szoba, de csak amikor nem tartózkodtunk benne. Én arra értettem, hogy pici csemeténél még nem használnám. Igaz a mi klímáink nem inverteresek, 10 éves Fujik, de hűtenek rendesen.

A pláza vagy áruház jó ötlet, csak ne a hűtőpultok közelébe, tegnap pl ott majd meg fagytunk Auchanban... siettünk is el onnan. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11032) albiosz válasza DeFranco (#11030) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, fürdetés az megy, segít is valamicskét. Tegnap elmentünk vásárolni Tecsóba, ott kellett is zoknit ráadni. :)

Ebben a lakásban már szerintem nem lesz klíma, 2 év múlva jó lenne nagyobbra cserélni. Esetleg ott, ésszel használva 8ahogy ti is írtátok) azért nem lenne ellenemre. :)

Tecsóra visszatérve: nem vagyok híve az önkiszolgáló pénztáras dolgoknak, de kisgyerekeseknek ez a scan and shop huncutság baromi kényelmes, főleg ha anya és baba ketten mennek. Egyből el lehet pakolni a babakocsi aljába, nem kell a pénztárnál kapkodni, figyelni a gyerekre, meg a pörgő pénztárosra.

(#11033) mirci18 válasza albiosz (#11032) üzenetére


mirci18
addikt

Fürdetés. Hideg kő. Plussz nekünk mostanában pancsolás kint medencében. A fiam élvezi csak nekünk nem valami kényelmes a 150-es gyerek medence.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11034) mirci18


mirci18
addikt

Most kezdem igazán átérezni azt hogy a mi szüleink min mehettek keresztül annó velünk.
Tegnap ugyanis kint voltunk az udvaron négyen.
Ketten a feleségemmel pakolásztunk.
A fiamat az édesanyámra bíztam.
Aki hintáztatta.
Odahívtam édesanyámat hogy mutassak neki valamit.
Eközben másodpercek leforgása alatt a gyerek felállt a hintában.
Elkezdtem szaladni felé közben láttam hogy kilép a hinta szélére majd leesett róla.
Szerencsére egyenesen esett le pont a fenekére.
Nagy volt az ijedtség.
De szerencsére nem történt baja.
Ebből is látszik hogy mennyire de mennyire figyelni kell rájuk.
Minden tiszteletem a szülőké mert velünk ugyanezek megtörténtek sőt még rosszabbak lábtörés,fej betörés stb.

Nem voltunk jó gyerekek.

A fiam elmúlt 10 hónapos de már most nehéz vele bírni elkezdte felfedezni a világot felmászni megfogni mindent.
Szerintem ő is olyan rossz gyerek lesz mint én.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#11035) Melack


Melack
veterán

Gyermekfodrászt tud valaki? DeF anno írt egy helyet, de most nem találom :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11036) DeFranco válasza Melack (#11035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

helyileg hol?

(#11037) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na, Elnök úr goes gyerekszék

lassan váltanánk az etetőszékről valami magasított székszerűségre, egyelőre nincsenek konkrét elképzeléseink, így minden ötlet jól jöhet.

alapvetően két megoldás van:

1: egy normál széket magasítok meg
2: kifejezetten gyerekszéket veszek

az 1. megoldás előnye, hogy később tovább használható normál méretben, hátránya, hogy simán hátra tudja vágni magát a gyerek vele ha úgy gondolja (és erre megvan az esély).

a 2. megoldás hátránya, hogy később meg kell venni egy normális széket, viszont egy normális gyerekszék hátraesés ellen védett.

konkrétan ezt a típust próbáltam ki, egyszerűen fizikai képtelenség hátravágódni vele, erővel toltam rúgtam el magam az asztaltól de semmi. előbb fáradtam el.

cserébe nem olcsó, viszont drága.

Ti, akinek a gyereke már kinőtt az etetőszékből, de a normál szék alacsony, hogyan oldottátok meg az átmenetet? mire kell figyelni, mi a biztonságos de reális árú megoldás?

(#11038) Melack válasza DeFranco (#11037) üzenetére


Melack
veterán

Mi ilyet vettünk neki, szintén IKEA. Nem volt átmenet nálunk, nem kísérleteztünk. Láttuk, hogy a régi nem kényelmes, a miénkről meg nem éri fel. Ez pont jó neki még cca 1-2 évig, függvényében mennyit nő. Most megállt fél éve 98 cm körül, de szerintem őszre megint rátol 2-3 cm-t. De ahogy számoltuk még 10 cm-nyi növést kibír :D Addigra talán lesz másik asztal 4 egyforma székkel.

Mod: Pesten, úgyis szeret vonatozni, akkor egyik nap bejönnénk anya elé, ha már itt tanul, és akkor ő is ott lehetne, amikor levágják a haját. Már a háta közepéig ér, és láthatóan zavarja.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11039) Goose-T válasza DeFranco (#11037) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekünk ilyen van, még egyszer sem sikerült hátravágódnia vele a kölöknek, és nagyon szereti.

Ja, egyébként tegnap láttam a Fővám téri Aldiban 2000 forintért gyereknek való karórát, ha érdekel még.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11040) Real_Necro válasza mirci18 (#11034) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugyan, az még nem nehéz... majd szaladgál bútorok tetején, kigyomlálja párod virágait, összetapossa a kiskertet, tele szórja a szépen füvesített udvart kaviccsal... :DDD És akkor még nem említettem konyhaátrendezést, biztonsági zárak kinyitását, meg a bútorok, falak elkerülhetetlen összepiszkolását. :DDD

Igyekszik az ember mindig ott lenni meg oda figyelni, de van amikor csak egy pillanat szüleménye... ;) A lényeg, hogy nagyobb baj nem történt, nálunk volt, amikor a sarokülőről pörgött lefele és fejelte meg a vastag szőnyeget. Kb mióta meg jó az idő és sokat van kint, mindig van valami "háborús sérülés", pedig egész biztonságos a kert.

DeFranco:

Nálunk az etetőszék mellett van egy ilyen szett:

Persze ez nem oldja meg a problémát, de nálunk ha nem az etetőszékben ül a gyerkőc, akkor a kis asztalánál terítünk meg. Pl egy Dörmit, vagy kis sütit mindig ott fogyasztja el, így nem viszi messze a morzsát... :)
Nekem egyébként a fellépős szék tetszik, annak ellenére, hogy ára is van...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11041) davenport válasza DeFranco (#11037) üzenetére


davenport
aktív tag

Az Urban van, nekünk bevált. A nagyobbik 3 évesen elvan vele, ha pedig a kicsi etetése miatt borul az ülésrend, akkor egy kisebb felnőtt is gond nélkül elül rajta.

No money, no honey.

(#11042) emmm válasza DeFranco (#11037) üzenetére


emmm
senior tag

Amúgy nem teljesen értem: mire kell ez a gyerekszék? Nekünk ilyen műanyag szék van asztallal együtt, meg ez a szett a szobájában. Erre még mi is ülhetünk.

Kb. fél éve használjuk őket, nagyon szereti, itt eszik azóta. Egyedül eszik már hónapok óta, és mostanra már evőke is csak a leveshez kell, nem eszi le magát főzelékkel. Kizárólag asztalánál eszik, vagy velünk, ha közös ebéd/reggeli van, a nagy asztalnál. Ott a sima széken ül, vagy feltérdel és simán elvan.

Szerk: most látom, hogy Real_Necro-ék is hasonlót használnak otthon.

(#11040) Real_Necro : most kapott a lányom egy locsolókannát, így besegít a szomszédnak öntözni a virágjait az udvarban. Nagyon cuki tud lenni, pláne, hogy most már semmit sem tépked le. :) Jön, szól, hogy elfogyott a kanna víz, és menjek tölteni neki egy új adagot. :D Meg tudnám zabálni ilyenkor. :))

[ Szerkesztve ]

(#11043) DeFranco válasza emmm (#11042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kisasztalhoz nem ültetném étkezéshez, van neki de a szobában van, és egyébként is együtt eszik a család, ez nálunk ilyen dili...

a rendes székhez meg még kicsi, ülve nem éri fel, térdeltetni meg nem akarom ezért. vagy megemelem ott az ülőlapot valahogy (vannak erre magasítók) vagy eleve magas széket kap.

mivel alapból nincs ott szék (már az etetőszékén kívül) ezért tök mindegy, így is úgy is venni kell valamit.

(kicsi a lakás, két fix székünk van, meg van négy összecsukható ha vendégek jönnek)

(#11044) emmm válasza DeFranco (#11043) üzenetére


emmm
senior tag

Ja értem. A magasítást nem szerette a lányom, konkrétan mindent mindig kidobált maga alól; de feltérdelni meg szeretett. Meg igazából nem egy alacsony a korához képest, leginkább a 3 évesekkel van egy fizikai fejlettségi szinten, így ez nem okoz neki problémát, simán feléri az asztalt. Fel is mászik a székre, le is jön róla gond nékül.
Ha meg nincs szék, akkor világos, az lesz a megoldás, amit kinéztél, vagy hasonló.

Erről jut eszembe: úgy néz ki, drága sport érdekli a lányomat; nemrég egy pónilón volt, a hétvégén meg egy igazi nagy lovon. :D Imádta. Tegnap olyan hiszit levágott a Decathlonban, hogy végül elhoztam neki egy lovas mintás rózsaszín mellényt (amúgy jól is állt neki). :DDD Nagy nehezen megköszönte, de azért eltettük őszig neki.

[ Szerkesztve ]

(#11045) Real_Necro válasza emmm (#11042) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja a locsolás nálunk is megy. Nincs az a vízmennyiség, amit ne tudna ellocsolni. Szombaton felfújtam a medencéjét és megtöltöttem délelőtt vízzel. Pont alvás jött, így csak este 6-7 környékén ment bele, de nagyon élvezte, főleg a locsolást... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11046) DeFranco válasza emmm (#11044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem mondom meg mennyibe kerül az úszóbérlete Elnök úrnak...

(#11047) emmm válasza Real_Necro (#11045) üzenetére


emmm
senior tag

Nekünk ez még kimaradt, most akartunk volna strandra menni, de elmosta a vihar. Eléggé fél a víztől, de lassan-lassan megszokja. Vettünk neki kismedencét is, majd hétvégén beüzemelem aztán kiderül, mennyire visít tőle.

(#11046) DeFranco: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11048) DeFranco válasza emmm (#11047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó mondjuk legutóbb is privát órája volt, két fiatal oktatólánnyal majd utána infraszauna...

fene a jó dolgát :D

(#11049) jansky1 válasza Melack (#11035) üzenetére


jansky1
senior tag

BioHair. Elbűvölőek a gyerekkel és szép frizurát vágnak.

(#11050) emmm válasza DeFranco (#11048) üzenetére


emmm
senior tag

Minket is kísért egy bögyös fiatal lovászlány...:P :DDD

Amúgy igen, fene a jó dolgukat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.