Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) Melack válasza Doggy dog (#7550) üzenetére


Melack
veterán

Lehet hidege van, lehet melege. Meg kell találni, mi okozza.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7552) Doggy dog válasza Melack (#7551) üzenetére


Doggy dog
senior tag

29°C van nála :W megy is rá a ventilátor a másik szobából.Akartam gyorsba klímát,de lebeszéltek a használatáról ilyen kicsi gyerek mellett. 55 m2 a lakás,ablak becsukva nála,mert csak a meleg jön be.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7553) sto1911 válasza Doggy dog (#7550) üzenetére


sto1911
veterán

A mienk is sokat csuklott, mar a pocakban is, talan mostanaban mar kevesebbet - 5 honapos mar.

Akkor csinalja, ha visszanyeli a bufit vagy pisis.

(#7554) Doggy dog válasza sto1911 (#7553) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nálunk is sokat csuklott a pocakban :)
Kajcsi előtt van köldöktisztítás és peluscsere.Minden alkalommal van csomag.Volt hogy kaja után is cseréltük,mert hallhatóan tele lett :DDD
Sajnáljuk szegényt,mert van hogy gyors bealszik és felébred a csuklásra.Utána áll a bál.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7555) bobsys válasza Doggy dog (#7552) üzenetére


bobsys
addikt

Pedig lehet klimazni, csak ne kozvetlen ra menjen a hideg levego

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7556) MR_Joe válasza Doggy dog (#7550) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A csuklásról

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7557) Doggy dog válasza MR_Joe (#7556) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Thx :R
Jó cikkek vannak benne!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7558) tildy válasza Doggy dog (#7550) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt mondjak, altalanos dolog, nekunk is rengeteget csuklik, ellenben bufi alig van.
Amugy talan sikerult megoldast talalni a szopiproblemara : bimbovedo. Vegre nem fordul el a melltol a gyerek, hanem probalkozik.

Viszont hala egnek eves/peluscseren kivul nem sir, csak alszik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7559) #76385920 válasza DeFranco (#7543) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nálunk is "lusta" volt a gyerek, szinte mindent később kezdett el csinálni. (fejemelés, átfordulás, stb.) Hason kifejezetten utált lenni , de aztán minden kialakult és nem volt gond. Emiatt szereintem nem kell aggódni. (Eleinte nem bírta tartani a fejét és ez nem tetszett neki, aminek hangot is adott, de miután nyakizmai megerősödtek utána ezzel nem volt gond)

Az érdeklődéssel nem volt probléma, bár huzamosabb ideig szinte semmi sem kötötte le. Ami bevált nálunk a színes, világítós, hangot kiadós játékok voltak. :) Játszószőnyegben is elvolt úgy 20-30 percig... :D

Most is ilyen 5 évesen, tele energiával de hosszabb ideig nem köti le semmi sem, sőt egyedül sem nagyon szeret játszani, amiben azthiszem mi vagyunk a hibásak hiszen éjjel-nappal vele voltunk és próbáltunk játszani vele mindenhogy. :)

A sok séta szerintem meg kell, nem hinném, hogy emiatt lenne "immunis". A séta egy teljesen más elfoglaltság számára

[ Szerkesztve ]

(#7560) AMD Power


AMD Power
titán

Ember ilyen hülye ,hogy lehet....

Egy parkolóban felejtette kislányát egy francia család

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7561) Doggy dog válasza tildy (#7558) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Büfi az van!Kaja előtt is,ha sokat sír.Néha kaja közben is,mert mohó.Szabályosan ráveti magát :DDD
Aztán van olyan is,hogy kaja közben megtelik a tiszta pelus.Csak nézünk,hogy néha milyeneket tol.... kis édes
Sírás az van,sajnos.Egyelőre betudjuk a melegnek.....

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7562) emmm válasza DeFranco (#7543) üzenetére


emmm
senior tag

Hasonló a probléma nálunk is, de bevezettük újra az esti (fürdetés előtti) sétát, és ez teljesen megoldotta a problémát. Csak a babahordozót használjuk, a mózes már 3 hónapos kora óta nincs használva. Így eltekingél, elvan, élvezi és ki tudjuk tolni a fürdetést is :)

A kánikulától nem kell félni, bírja a gyerek. Délelőtt 9-11 között szoktuk vinni, este meg fél 6 - 6 körül, 7-re vissza.

(#7560) AMD Power

Szerintem nem véletlenül hagyták ott... :((( 150 km után veszik csak észre? :D Elképzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#7563) DeFranco


DeFranco
nagyúr

gyors kérdés:

földön játszik a kicsi, lassan mászós korba érünk. natúr szőnyegre, parkettára nem tesszük, mert vannak balesetek, és ezek takarítása azért nem egyszerű.

eddig leterítettünk a szőnyegre egy vékony plédet vagy takarót, ami jó volt, de most már, hogy hasaltatjuk, mászna is lassan, ez nem lesz megfelelő, mert gyűrődik, nyúlik, nem tud megtámaszkodni kellően.

erre keresünk valami megoldást. jelenleg puzzle habtapiban gondolkodunk, mert az legalább tisztítható, de azt mondja ismerős, hogy az meg azért nem jó, mert csúszik.

ötlet?

(#7564) Melack válasza DeFranco (#7563) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk is habtapi volt a padlón/lamináltparkettán, és nem vettük észre, hogy iszonyatmód csúszna. Ha akarod, ikeában veszel hozzá vmi csúszásgátlót.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7565) DeFranco válasza Melack (#7564) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kösz. hol érdemes ilyet venni? regio messze van.

(#7566) Melack válasza DeFranco (#7565) üzenetére


Melack
veterán

Vatera, FB-csoportok. Nekünk egy hete volt még egy ilyen eladó :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7567) #76385920 válasza DeFranco (#7565) üzenetére


#76385920
törölt tag

Műanyag tapiizé volt nekünk is. 3x3 -as. Kettőt vettünk, az egyiknek olyan mértékben volt büdös kipárolgása, hogy két nap erklélyen szellőztetés után sem múlt el, így az kukában landolt. A másik az jó volt.
Sajnos nem emlékszem, hogy hol vettük... :(

(#7568) Ghoosty válasza DeFranco (#7563) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nekünk ilyen szempontból nem vált be. Egyszerűen mindig enni akarta. Elég sok helyen meg is örökítette a foga nyomát, nem mindig voltunk elég gyorsak. A mienk nem csúszott egyáltalán.

Viszont ilyen több darabos kirakós fajta volt és azt nagyon szerették kirakni. Szóval ebből a szempontból meg jó volt.

Egy ilyen 1,5*1,5 méteres izé csak pár hónapig oldja meg a problémát, utána már túl kicsi neki a hely és menni akar majd mindenhova. Balesetek meg inkább később lesz jellemző, mikor már fel is kapaszkodik valamire. Vagy simán gondol egyet és kiengedi a szájában lévő folyadékot. Nálunk a gyerekek szabadon másztak, amerre csak akartak. Takarítunk ha kell. Ez van.

(#7569) CharlieDrop válasza Ghoosty (#7568) üzenetére


CharlieDrop
veterán

detto

ették is, másztak is, szőnyegen is, padón is, olyan baleset nem volt, amit nem tudtunk volna feltakarítani könnyedén :)

igaz a perzsaszőnyeg készletünk viszonylag elhanyagolható

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7570) AMD Power


AMD Power
titán

Egy FB topicba kérdezte valaki ,hogy a gyereke ihat-e teljesen 0% alkohol mentes sört. Mert ,hogy apuka kezéből állandóan ki akarja venni és meg is issza a sört ha hagyod. Erre mit kéne írnom? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7571) DeFranco válasza AMD Power (#7570) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak ha ad mellé neki cigirágót is.

(#7572) AMD Power válasza DeFranco (#7571) üzenetére


AMD Power
titán

:C

Nálunk mostanában azt csinálja a gyerek ,hogy leszedi magáról a pelenkát. Az elmúlt pár napban állandóan le akarja szedni. Nálatok volt ilyen? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7573) Melack válasza AMD Power (#7572) üzenetére


Melack
veterán

Van, ez ongoing issue :D Folyton szólunk neki, hogy majd mi leszedjük. Most próbálgatjuk a bilit, hátha rászokik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7574) Goose-T válasza AMD Power (#7570) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ha tényleg 0%-os, és nem 0,5% meg ilyesmik, akkor simán ihat. Még egészségesebb is, mintha cukros levekkel itatnák.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7575) DeFranco válasza Goose-T (#7574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

első kérdés mennyi idős a gyerek...

szóval annyira mégsem "simán"

@Famalac: soproni zéró maxx-ban 0,0% van ténylegesen, és amúgy nem is rossz "sör". ízre sem elrettentő (persze nem kell egy paulaner búzát várni) és az összetevői is rendben vannak, nincs "felütve" mindenféle kukoricagrízzel meg ilyenekkel. tulajdonképpen minőségre (nem ízre!) veri a sima drehert amúgy.

szerk: karamalz meg jó, csak brutál mennyiségű cukor van benne, nézz egyszer rá az összetevőkre. Feleségem azt itta sokáig, de a végén már nem bírta a szervezete azt a mennyiségű cukrot és kalóriát. akkor álltunk át a sopronira.

[ Szerkesztve ]

(#7576) #76385920 válasza Goose-T (#7574) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nincs 0,0%-os sör, teljesen nem tud alkoholmentes lenni. Elenyésző mennyiség van benne talán 0,5% és ez azthiszem fel is van a csomagoláson tüntetve. Felnőttnek irrálisan gyorsan és nagy mennyiséget kellene meginni ahhoz, hogy kimutatható legyen. Szerintem "gyerekteszt" még nem volt. :)

Malátaital - Karamalz

(#7577) Goose-T válasza DeFranco (#7575) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha tud rendesen pohárból inni a gyerek, akkor nagy gond már nem lehet. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7578) #76385920 válasza DeFranco (#7575) üzenetére


#76385920
törölt tag

Amúgy ezek nem sörök, férfiember ilyeneket nem iszik! :D

Olyan ez mint a guminő... :DDD

Bevallom tördelemesen néha én is révetemedem az alkoholmentesre, de eddig nekem is a Dreher, Stella és a Soproni volt a legmeggyőzőbb alkoholmentes, de volt már amit kiköptem az első korty után valami lidlis borzalom volt...
:)

A következő amit szeretnék nagyon kipróbálni az a Zirci Apátsági serital. :) a fészbukon már haverok vagyunk! :D

[ Szerkesztve ]

(#7579) DeFranco válasza #76385920 (#7578) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is csak belekóstoltam, de tényleg egész elviselhető ahhoz képest, amennyire szidják az alkoholmenteseket.

Pedig nagyon-de-nagyon finnyás vagyok sörben, onnan kezdem, hogy egyik sört sem iszom meg, amiben van kukoricagríz. És mivel mindben van, ezért marad a HB, ami megint csak nem tiszta, mert valami enzimmel ütik fel, talán a Kozel, és ezzel ki is fújt. Heineken van de az nem sör, illetve a búzák meg az importok. Paulanerre vagyok mostanában ráállva, igaz kétszer annyi, mint egy dreher és háromszor annyi mint egy argus, de amennyit én iszom nem abba rokkan bele a családi kassza... :D (heti 1 doboz/üveg kb.)

[ Szerkesztve ]

(#7580) CharlieDrop válasza #76385920 (#7578) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nézd, én aki boros és whisky-s vagyok azaz nem szereti a sört, ez a 0%-os sörüdítő pont jó :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7581) AMD Power válasza Goose-T (#7574) üzenetére


AMD Power
titán

Soproninak lehet ,hogy tényleg van full 0% sőre. Nálam a gyerek is imádja a sört valamiért. Mind1 ,hogy milyen barna , világos. Kinézi a számból állandóan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7582) #76385920 válasza CharlieDrop (#7580) üzenetére


#76385920
törölt tag

Akkor leírom neked, hogy te is érezd milyen ez:

Alkoholmentes Jásdi Csopaki Olaszrizling
Alkoholmentes Glenfiddich

;] :DDD

Amúgy nálunk is ez van. Iszom sört vagy a föccsöt, gyerek megjelenik vigyorogva, hogy ő is kér... :)
1 hete megengedte az anyja neki, hogy a sörhabba beledugja a nyelvét, aztmondja: ez finom!

Tiszta apja fia! :D

[ Szerkesztve ]

(#7583) Doggy dog válasza #76385920 (#7578) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Inkább iszok ásványvizet,mint menteset! :K

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7584) Melack


Melack
veterán

Kék színű Chiploni Optima babakocsi vkinek? Lábzsákkal, hátizsákkal, cumisüvegtartóval! (Ez komolyan egy masszív feature lehet egyes helyeken.... - nem leszólom, nem félreérteni; volt ahol ennek elhallgatása után kaptam fejmosást, hogydehátezfontos)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7585) DeFranco


DeFranco
nagyúr

peg perego prima pappa diner etetőszéke van/volt innen valakinek?

esetleg egyéb egyben dönthető üléssel rendelkező etetőszék?

[ Szerkesztve ]

(#7586) Melack válasza DeFranco (#7585) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk ilyenünk van, de ahogy látom amit ti kerestek nem lenne jó kiindulási alapnak. Mi ezt mondjuk szeretjük nagyon.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7587) DeFranco válasza Melack (#7586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom, hogy ezt, vagy csak hasonlót láttam a minimanóban tegnap, de amit én néztem az nem győzött meg, ugyanaz vele a bajom, mint azzal a régebbi peg perego modellel, amit használtan vettem volna.

a forgási pontnál csak egy puha műanyag tartja a teljes súlyt, nincs megerősítve a tengely, ha nincs fent a tálca, és erőt fejtek a háttámlára, akkor nyaklik össze az egész, érezhetően az arra az egy vékony műanyagra terhelődik a teljes súly, tekeredik a szerkezet.

a használt amit néztem, az volt a legrosszabb (peg perego) ott még a különböző oldó-állító billentyűk is úgy működtek, mintha le kellene őket törni az állításhoz, még a lábnál a merevítő is olyan volt mint ami szét akar esni. szar biliműanyagok mindenhol.

az újak azok jobbak voltak, de azok sem győztek meg, hogy 10+ kiló tomboló rombolót stabilan meg fognak tartani. szinte annyira rugózott, mint a himbafunkciós pihenőszék, ami viszont gyártásánál fogva rugalmas és 15 centire van a földtől (lásd hurkapálca keret és lábak)

elvárnám, hogy legyen annyira stabil, mint egy babakocsi vagy egy utazóágy.

a kérdés alapvetően erre vonatkozott volna, hogy ha már dupla annyiba kerül a ppd akkor ott sikerült-e már összehozni ezt a mérnököknek. mert ha nem, akkor nem túrom miatta a jófogást feleslegesen.

(#7588) Melack válasza DeFranco (#7587) üzenetére


Melack
veterán

Amit én linkeltem, az atomstabil. Kiscsaj tesztelte rendesen, de bírja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7589) #76385920 válasza DeFranco (#7587) üzenetére


#76385920
törölt tag

Etetőszékből mi ezt használtuk
[link]

Egyszerűen nem láttuk értelmét ennél drágább etetőszéknek, funkcióját kiválóan ellátta. A gyerek ugyanolyan keveset evett benne mint egy 20-30 000 forintosban. :D

(#7590) DeFranco válasza Melack (#7588) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megnézzük holnap, beugrunk a brendonba :)

@Famalac: true... nekünk is egy ilyen van, kaptuk, de ha nem kaptuk volna is ezt vettük volna, de a pici még csak 5 hónapos, messze van még nagyon az az idő, amikor stabilan ülni tud. ezt az ikeásat meg csak onnantól lehet használni, addig kell valami alternatív megoldás. erre szolgálnak ezek a dönthető etetőszékek, amik már kisebb kortól is használhatóak.

erre most a pihenőszék vagy a hordozó szolgál, egy eldobható pelenkázóalátéttel leterítve, ami szükségmegoldásnak megfelel, de így csak a "padlón" tudjuk etetni a picit. neki is jobb lenne fent, asztalszinten enni, mint a nagyok, meg amikor eszünk, akkor is oda tudnánk ültetni magunk közé, lehet jobban, tovább ellenne mint szintén most a "padlón" (törekszünk rá, hogy együtt együnk, és ilyenkor őt is hozzuk, de nehezen tűri, mert nem sokat lát unatkozik).

az új, 30-40k-s árát nem fizetném ki, a 20k-t se nagyon de használtan már 10k körül beszerezhetőek a ppd-k is, csak jellemzően némi sérülés van rajtuk, pl. szakadt a huzat. ezzel még együtt is tudnánk élni, de csak akkor ha tényleg jó, ezért keresünk most tényleg jó mintát, amit aztán meg tudunk venni használtan. később ez minimális bukóval eladható amikor színre lép az ikeás.

(#7591) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Na hála az égnek..már azthittem csak az én gyerekeim "iszákosak" :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7592) Ghoosty válasza MR_Joe (#7591) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mindegyik az, a lányok is. :)

Bátyám csak muslicának hívja a kisebbiket. Bármit elkezd inni, mindig jön, hogy csak az úját had dugja bele.

(#7593) Doggy dog válasza Ghoosty (#7592) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Kb. 3 éve mondta egy ismerősöm,hogy a védőnőjük mondta,hogy 1 kis sör+hab az teljesen oké.Sőt....

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7594) CharlieDrop válasza #76385920 (#7582) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem értem mi bajod van, imádom a szőlőlevet is, abban sincs alkohol :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7595) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Úgy néz ki hasfájós a pici.Vettünk Espumisant.Kap 15 cseppet kaja közben.
Pedig nem eszik olyat párom,figyelünk erre!
Tippek,ötletek,javaslatok hogyan segíthetünk még?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7596) MR_Joe válasza Ghoosty (#7592) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Fiam is lányom is eljátsszák ezt. A sört imádják, de azért az erős volt, mikor fiam a boltban a sor végéről odakiabált, hogy "apa vesztek nekem sört?" :DDD
Szoktak kapni abszolút 0%-os sört (gösser is soproni is 0,0%-osnak írja ezeket a gyümölcsös söröket) és olyankor nagy boldogság van :DDD Anyjukkal együtt "piálhatnak" :D
Én maradok a barna staropramennél :)
Ma épp feleségem nagyszüleinél voltunk és papa kérdezte fiamat, tudja-e mi az a pálinka, lányom meg nagy kiabálva jön, hogy ő tudja, apa azt szereti.. :D pedig kb. szökőévente iszom, vagy ha épp torokfájás/takonykór van rajtam...lassan nem hiszik el rólam, hogy nem vagyok full alkesz :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#7597) CharlieDrop válasza MR_Joe (#7596) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a gyerekek ilyen rendesek :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7598) ZiD válasza DeFranco (#7585) üzenetére


ZiD
tag

Én pont most hoztam el ezt Ilyenre gondoltál? Belepróbáltam a gyereket, jónak tűnt, de majd meglátjuk :)

(#7599) DeFranco válasza ZiD (#7598) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ilyet néztem használtban, ez a prima pappa [sima] van külön prima pappa diner meg valami prima pappa deluxe vagy ilyesmi, de ezek mások. leginkább az alsó merevítőről lehet megismerni, ennél eltérő. Ezt nem tudom forgalmazták-e itthon, már nincs forgalomban egy ideje, az biztos. Lehet a diner váltotta...

Amit ilyen sima pp-ből néztem egyet, az nem volt túl meggyőző stabilitás szempontjából, egyrészt a tekeredés, amit leírtam (ha döntött állapotban lefelé nyomod a háttámlát, elöl tekeredik a sín, amibe tolod a tálcát, szintén az tartja a széket is), másrészt a hátsó döntő fül is olyan volt mint ha le akarna törni és az alsó merevítő oldó gombja is. Azt nem tudom, hogy ez a használat miatt volt, vagy típushiba, de nem mertem neki bizalmat szavazni (ettől lehet jó, látni kellene egy újat, érted).

A képek alapján ez főnyeremény volt, nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7600) ZiD válasza DeFranco (#7599) üzenetére


ZiD
tag

Ilyet nem tapasztaltam, meg mi annyira nem is fogjuk döntve használni. Majd ha valami negatívumot tapasztalok, megírom.
Ár: igen jó vétel volt, láttad volna a pasi verdáját... Kifizethettük volna a lakáshitelt belőle+válthattunk is volna belőle :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.