Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) CharlieDrop válasza tildy (#7050) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jó, mi 2,5 éve voltunk, meg 5 mindkettő jó volt, szerencsére :)

Nem mondom nem lehetne jobb, de nincs ég és föld különbség...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7052) ZiD válasza CharlieDrop (#7048) üzenetére


ZiD
tag

Szent István szintén hasonló

(#7053) tildy válasza CharlieDrop (#7051) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet azert mas, mert ugye en nogyogyaszati reszlegre kerultem a SOTE 1-en utana, a szuloszobat nem lattam.
Sajnos gyorsan lottem a kepeket, itt egy jobbminosegu mastol, ilyen szuloszobabol van vagy 6.

Ha ilyen sok lehetoseg ( labda, vizben szules, bordasfal, stb) van a Sote 1-em, akkor vegre, valami jo is tortenik arrafele. En nem szivesen memlekszem vissza amugy az ott toltott par napra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7054) DeFranco válasza tildy (#7053) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bajcsyban van.

bordásfal, vízben szülés, franciaágyban szülés, mászókötél, gumilabda, szülőszék, stb. a franc tudja még mi. felszerelésben még két fotöly, dohányzóasztal, meg a szoba jellegzetessége szerint kisszekrény, kiskomód, stb. (szülőszobán. srs.)

van persze rendes szülőágy is, 6 irányban motorosan állítható, külön mosdási lehetőség minden szülőszobához. minden szülőszoba más hangulatszínre festve, leterheltség függvényében választható, hogy melyikben szeretnél szülni.

gyermekágyas szobák 2-3 ágyasak 2-2 szobára külön mosdó-wc-vel (alapítványi az ugyanez 1-2 ágyasban, de a sima szoba is hozza az alapítványi szintet, csak nincs tv), itt szintén minden irányba mozgatható emelhető dönthető motoros-szervós ágyak. zárható szekrény, korrekt pelenkázó szobánként, természetesen minden szobában külön mosdó-csap stb.

ledfal nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7055) tildy válasza DeFranco (#7054) üzenetére


tildy
nagyúr

Na, akkor vegre valami valtozoban par helyen. Ez tenyleg modernnek tunik. :)

Sote1-rol amugy en tok masokat olvasok,hogy van, hogy wc deszka sincs,vagy le van pisilve, tok retek az egesz, wc papir nuku es meg lehetne sorolni, a kistarcsai is lehetne jobb is, azt mondjak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7056) tildy válasza DeFranco (#7054) üzenetére


tildy
nagyúr

Tenyleg nagyon rendben van a bajcsy :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7057) emmm válasza tildy (#7050) üzenetére


emmm
senior tag

Ezek mind az Uzsoki kórházban is megvannak. Privát szoba, extrák, labda-medence-bordásfal-tökömtudja még miket lehet igénybe venni. A szobához nem volt ugyan sarokkád, de normális, külön zuhanyzó az van, kb. mint egy jobb 3 csillagos szállodában. Mi kétágyasban voltunk, eléggé figyeltek a feleségemre. Hálapénz nem kellett, de mi adtunk. A doki az magándoki volt, vele előre megbeszéltük az árat, de rendes is volt végig.

(#7058) DeFranco


DeFranco
nagyúr

érdekes tapasztalatunk volt tegnap.

a kisfiunk mostanra nagyon kedves, egészen nyugodt, nyitott, mosolygós baba lett, vannak persze nyűgök, de mostanra többségben van a móka szerencsére. most 4 hónapos, felnőttekkel nagyon jól elvan, rendszeres hogy jönnek hozzánk, vagy mi visszük, ha nem is eszement a forgalom, de már 20-30 emberrel biztos találkozott, mindig mosolyog, nyugodt.

tegnap viszont elmentünk egy baráti párhoz, ahol szintén van egy azonos korú kisgyerek, és ahogy egymás mellé tettük őket, a kisfiunk nagyon nyugtalan lett, megijedt, hangoskodott, arrébb kellett tenni, el kellett venni. a karunkba elvolt, de a másik gyereket nem tudta kezelni, anyámasszony katonája lett a drága. nem pánikolt, nem rettegett, de kifejezésre juttatta, hogy nem akarja ezt.

mondom még egyszer, 4 hónaposak, feküdni tudnak háton, esetleg kicsit hason, ennyi a szuperképességük, szóval még nagyon nem is nézték egymást, nem hogy nagy kontaktálás nem volt.

felnőttekkel jól elvan, akár kézben is, ez volt az első, hogy negatívan reagált egy új emberre, történetesen pont egy vele egykorúra. a saját tükörképével amúgy elvan, arra mosolyog (ilyenkor még nem tudja, hogy az a tükörképe, neki az idegen baba)

nektek ebből az időszakból mi a tapasztalatotok, éltetek át hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#7059) emmm válasza DeFranco (#7058) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk pont tegnap volt a szomszéd kisfia. A kislányom most múlt 3 hónapos, a kisfiú 1,5. Letettük őket egymás mellé a játszószőnyegre, de szépen elvoltak. A lányom elgagyarászott, néha odanyúlt a kisfiúhoz, de semmi extra. Még videóra is vették az anyukák, nagyon cukik :)
A tükörképre nálunk is először bámul, aztán vigyorka.

(#7060) Balinov válasza tildy (#7047) üzenetére


Balinov
félisten

tisztara, mint a C4 fele One Born Every Minute-ben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7061) Balinov


Balinov
félisten

Holgyekurak, nyaron megyunk haza, eldontottuk,hogy a 3-in-1 tankot nem visszuk, ill. nem viszunk semmi babakocsit, hanem otthon veszunk egy kb ilyen babakocsit amit majd kihozunk. Ez mar korrektnek mondhato, nem? Vagy van olyan jellemzoje a babakocsiknak, amit ez nem tud?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7062) #76385920 válasza Balinov (#7061) üzenetére


#76385920
törölt tag

Mekkora gyerkőc lesz benne?

(#7063) Balinov válasza #76385920 (#7062) üzenetére


Balinov
félisten

oppa, a lenyeget nem irtam :B 1eves..hosszu, de vekony a kis pocsos, de 8-9kg-nel nem tobb most, szoval jo sokara lesz, mire a 15kg-os max terhelhetoseget eleri

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7064) #76385920 válasza Balinov (#7063) üzenetére


#76385920
törölt tag

Milyen útviszonyok közt fogjátok használni?
Lift lesz ahol lakni fogtok?
Autó csomagtere?

Mi amikor vettünk babakocsit akkor fontos volt, hogy rugózása + "nagyobb" kerek legyen. Amerre mi lakunk a járdák minőségét leginkább a fos szóval tudnám egyszerűen leírni.

Nem írnám le a babakocsi kálváriánkat, de nem kevés pénzbe és idegsejtbe került mire találtunk olyat ami részben megfelelt az igényeinknek. :)

(#7065) Balinov válasza #76385920 (#7064) üzenetére


Balinov
félisten

betonozott, jo minosegu jarda, ill. terko a lakoparkban. Varosban amerre szoktunk jarni, szintem beton/aszfalt/terko szentharomsag. Parkokban itt alt jominosegu, murvas gyalogutak vannak, tengerpart homokos. Persze szar ut itt is van, arra megfelel a tank travel system.

Lift van, 2-ikon lakunk, 2ev alatt 1x volt rossz tobb, mint egypar oran at (valaki mindig lejelenti telefonon, ha nem okes, amennyi kozos koltseget fizetnek a tulajok a 17 lakasos blokkban, gyk aznap kijonnek, ha masnem, a gondnok nyom egy kover resetet a vezerlesen)

Auto halistennek nem matchbox, egy 8eves 4ajtos avensis, akkora csomagtere van, hogy egy afgan csaladot is athoznek benne Roszken:)

Ez a modell csak egy kb randomra kivalasztott, kb osszeghatarba belefero. Igazabol amikor setalunk es a terep kivanja, akkor a tankot hasznalnank, magassaga miatt cinkesen, de az is befer a csomagtartoba. Egy ilyen viszont ha vasarolni, mennenk, vagy olyan helyre, ahol nem 5tonnas sziklak vannak a gyaloguton sztem tokeletes lenne.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7066) #76385920 válasza Balinov (#7065) üzenetére


#76385920
törölt tag

Jó lesz szerintem! :K

Nekünk is volt valami hasonló, mi is azért vettük mert a Quinny ugyan még jó volt, de mégis kellett valami "könnyedebb" modell amivel anya tud rallyzni. :)
Az utolsó babakocsink egy Tesco -ban kapható kis esernyő sport volt, ha jól emlékszem 5-6e forint volt. (Egyébként Hauck gyártmány) arra célre amire vettük tökéletes volt az is. :)

(#7067) mukisrác válasza Balinov (#7065) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Még mielőtt megvennétek azt az esernyőre csukható kocsit, mindenképp menj vele jópár métert, hogy a fogantyú elég magasan van e és a lábaddal nem rúgsz e bele minden lépésnél a babakocsiba,mivel ezeket nem lehet állítani pluszban. Mi kb. a negyediket találtuk alkalmasnak az ilyenek miatt. (bertoni sporty)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#7068) Balinov válasza mukisrác (#7067) üzenetére


Balinov
félisten

megfontolando es kivalo tanacs, koszi! En magasabb vagyok, mint Anya (182cm), szoval ha nekem jo lesz, akkor neki is tutira. Gyorben raadasul asszem van pont Brendon, szoval elo proba is lehetseges.

Koszi a tanacsokat mindkettotoknek!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7069) tildy válasza #76385920 (#7066) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen quinnytek volt? en most a moodd-dal szemezek, arra az esetre, ha szukseg lez b tervre, azaz nem birja a hordozast..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7070) #76385920 válasza tildy (#7069) üzenetére


#76385920
törölt tag

Quinny Buzz 4

(#7071) Möhe


Möhe
addikt

Srácok!
A kölök nagyon sokat áll a plazma előtt, konkrétan az asztal az álláig ér, és nézi a tv-t.
Nem árt ez neki?

(#7072) #76385920 válasza Möhe (#7071) üzenetére


#76385920
törölt tag

Passz, nekünk LCD van. Mindenesetre nem engedjük közel hozzá. :)

(#7073) Balinov válasza #76385920 (#7072) üzenetére


Balinov
félisten

soot, az OLED LCD az meg jot is tesz . :)) ..bocsi, ma ilyen napom van :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7074) AMD Power válasza Möhe (#7071) üzenetére


AMD Power
titán

Az összes ilyen... szinte semmit nem lehet tenni ellene. Max soha nem megy a tv.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7075) sto1911 válasza Möhe (#7071) üzenetére


sto1911
veterán

A mienk a multkor a Forma 1-et nezte, meg valakinek "drukkolt" is. De ha gepezek, akkor nezi a monitort, a gephazban a vilagito ventiket stb. Nem kell bekapcsolni neki, es nem fogja nezni :)

[ Szerkesztve ]

(#7076) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Gondolom a TV-re is ez vonatkozik, főleg mióta megtörtént a digitális átállás:

[link]

;]

(#7077) Elemental válasza DeFranco (#7076) üzenetére


Elemental
addikt

A Bibliát milyen közelről szabad nézni? :)

A link jöhet ide, úgy is meghalt a topik ;]

(#7078) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Délelőtt volt párom ctg-n.Minden rendben :C Ma vagyunk 38 hetesek...

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7079) DeFranco válasza Doggy dog (#7078) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szorítunk, kitartás :)

hol szül a párod?

(#7080) Doggy dog válasza DeFranco (#7079) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Helyileg Szegeden.Nincs fogadott orvos.Lett volna 3 is akit elfogad,de 1 nyugdíjba ment,2 elköltözött innen.Sajnos.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7081) tildy válasza Doggy dog (#7078) üzenetére


tildy
nagyúr

En ketnaponta jarok, tegnap voltam, minden rendben eddig:) Anno amugy szegeden volt szulesz-nogyogyasz unokatesom, de mar par eve kulfoldon van.

Amugy nem lett igaza azoknak, akik azt mondtak, nem fogom birni. Birom meg, hetfo lesz az utolso munkaval toltott nap, utana lecsusztatom a majusi meg januari extramunkanapjaim, jovo het csutortokon megkapjuk a kulcsokat, jovo het penteken meg fogom a kis batyum es megyek szulni. Mondjuk ez utobbinak kevesbe orulok, teljesen jol elvagyok a terhesseggel, birnam meg vagy ket hetig:D.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7082) Doggy dog válasza tildy (#7081) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ő is megy majd pénteken.Ha jól tudom 38. héttől heti 2x kell mennie mindenkinek,legalábbis a doki ezt mondta.
Kíváncsi vagyok,mikor dönt úgy,hogy elég volt bent... :D

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7083) tildy válasza Doggy dog (#7082) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor egy hettel vagyok lemaradva tole, dokik szerint ma, naptaram szerint holnap betoltott 37. het.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7084) DeFranco


DeFranco
nagyúr

holnap délben dévény-torna... kíváncsi leszek :)

(#7085) Melack válasza DeFranco (#7084) üzenetére


Melack
veterán

Mi a baja a gyereknek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7086) DeFranco válasza Melack (#7085) üzenetére


DeFranco
nagyúr

komoly baja nincs, kisebbek vannak, inkább csak eltérések, mint bajok.

csípő kicsit kötött, döntően inkább balra néz, néha kifliben fekszik, ha a kezénél fogva húzom fel, nem emeli a fejét vele, hanem lógatja, hason nem szeret lenni.

szerintem kicsit kötött és nagyon lusta :D mit az apja.

ismerőséknél már a második gyereknél vált be nagyon a dévény, nagyon sokat segített a fejlődésükben, szemmel látható és drasztikus a különbség.

(#7087) tildy válasza DeFranco (#7086) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert baj , ha hason nem szeret aludni? Itt honapokig nem is ajanljak, hogy hason legyen.

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7088) DeFranco válasza tildy (#7087) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem aludni, hanem lenni, nem mindegy.

hason lenni pedig kell neki, mert nagyon sok izület úgy fejlődik rendesen (kötött csípőre, ami elég gyakori a babáknál pl. kifejezetten ezt ajánlják először) másrészt az izmok fejlődéséhez is elengedhetetlen, nyak, kar, hát, váll, mind olyan, ami kell a helyes mozgásfejlődéshez.

ahogy telik az idő, egyre többet érdemes neki hasalni.

a hason altatás más kérdés, nagyon sokáig divat volt (nagyon helyesen) az SIDS miatt a hason alvás ellen kampányolni. ma már megoszlanak a vélemények arról, hogy ez egyáltalán - és ha igen meddig - jó ötlet, de éjszaka mi sem altatjuk hason, annak ellenére, hogy van légzésfigyelőnk.

nappal alszik hason, mert úgy mélyebben és jobban tud aludni, az már megy is neki, de a játszós hasalást nem nagyon szereti. most már nem üvölt egyből, elvan akár pár percet is, de többet kellene az egészséges fejlődéshez.

(#7089) ZiD válasza DeFranco (#7088) üzenetére


ZiD
tag

Nálunk ugyan ez volt, szabályosan tréningelni kellet a gyereket a hason fekvésre. Napi 3x, 4x tettük le hasra, és egyre toltuk ki az azon lévő időt. Volt szenvedés... :D

Aztán magától elkezdett állandóan hasra fordulni, most meg már kúszik állandóan:DD

(#7090) sto1911 válasza DeFranco (#7088) üzenetére


sto1911
veterán

Jo lesz a Deveny torna neki. Elso nehany alkalommal valoszinuleg sirni fog, de egyre ugyesebb lesz es tetszeni fog neki, sot, a mienk kerte, varta is, ahogy erosodott.

Anna sem szeretett a hasan fekudni, meg nem huzta ki a kezet, ma meg mar egy pillanat alatt atloki magat hasra, es elnezelodik maganak.

Annyibol hulyeseg ez a hany honapos kortol tegyuk hasra (mondjuk a belterjes angoloktol masat nem lehet varni), hogy ha a baba szeret hason lenni, akkor legyen, csak akkor oda kell figyelni a haton fektetesre is. Ismerosom gyereke szuletesetol kezdve utalt haton lenni, megis semmi baja sincs...

(#7091) tildy válasza DeFranco (#7088) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahh, oke. Azt hittem aludni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7092) DeFranco válasza ZiD (#7089) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tréningezzük mi is, nem vészes a helyzet, egyre jobb, de még van hova fejlődni

@sto1911: nekünk is ezt mondták, mi is erre számítunk. tornászt találni kb. a lehetetlennel határos, szomszéd kerületbe kaptunk augusztus végére időpontot, egy másik tornász most egy alkalmat elvállalt, mert valaki lemondta, így legalább megnézzük milyen.

mellette várólistások vagyunk babaúszáson is, el kell majd dönteni, melyikre járunk, mert a kettő együtt nem megy.

dévényből mondjuk nem tervezünk sokat, elvileg mondják is, ha már nem kell menni, két ismerősnél is 3-4 alkalom után mondták, hogy most már kész van a pici, elég egy fél év múlva menni.

ezen mondjuk csodálkozom, mert nem olcsó, jó pénz van benne, de tény, hogy 3-4 alkalommal számoltunk mi is. inkább az úszás, ha lehet, de persze toljuk addig a dévényt, amíg kell/lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7093) sto1911 válasza DeFranco (#7092) üzenetére


sto1911
veterán

Ha nem sulyos a helyzet, akkor a Devenyt nyugodtan lehet otthon is csinalni, a doki megmutatja hogyan kell. Mi is otthon tornaztunk, rendbe is jott a kicsi. Nekunk is enyhen kotott csipo es bal oldal volt a gond, fejet ugyanugy nem emelte - most meg mar mindenfele nezeget magatol is :-)

(#7094) DeFranco válasza sto1911 (#7093) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyi idősen kezdtétek el, hány alkalmat voltatok, mennyi idős most és mikorra jött helyre?

(#7095) Melack válasza DeFranco (#7094) üzenetére


Melack
veterán

Mozgásfejlődésre a hintáztatás is jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7096) DeFranco válasza Melack (#7095) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen hintáztatás?

(#7097) Melack válasza DeFranco (#7096) üzenetére


Melack
veterán

Törölközőre ráteszitek DeFjr-t, két-két végét összefogjátok, felemelitek, és hinta-palinta. Mondókázni lehet hozzá. Nekünk ezt javasolta a mozgáskoordinátor csávó (ne kérdezt mi a rendes megnevezése, nekünk a védőnő őt javasolta a Dévényes torna helyett, ingyen). Kiscsaj iszonyat élvezte, mi is, amíg még elbírtuk így, és nem izgett-mozgott.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7098) DeFranco válasza Melack (#7097) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de közben ül vagy fekszik a törcsin?

mi forgatni szoktuk, fekszik a pokrócon, és ahogy a jobb oldalát megemeled a pokrócnak balra fordul, ahogy a balt, akkor meg jobbra. most ez a móka megy, szintén külső javaslatra.

ülve viszont nem tudjuk hintáztatni sehogy sem, mert nem tud még ülni :)

(#7099) Melack válasza DeFranco (#7098) üzenetére


Melack
veterán

Fekve természetesen. Közben lehet így döntögetni, merészebb pillanatban kicsit feldobni :D Csillár marad. :P

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7100) Balinov válasza Melack (#7099) üzenetére


Balinov
félisten

ez jo, Sracok, ki is probaljuk majd a 7vegen szerintem! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.