Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) solti válasza eastsider (#15996) üzenetére


solti
senior tag

kerekeket elvileg 1 mozdulattal le tudod venni a jobb babakocsikról!

(#16002) f4lcon válasza solti (#15991) üzenetére


f4lcon
őstag

amit leírtam miben különbözik attól, amit te leírtál? az esernyőben? ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16003) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

fogcsikorgatassal van esetleg tapasztalat? elmulik idovel remelem.. csak nappal csinalja, mintha szorakoztatna, hogy alul-folul van mar foga (13 honapos).

hábm bábm

(#16004) AssAssynn válasza vans? (#16003) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nekünk is csinálta amikor meglettek a fogak. Mi rászóltunk, odatettük a kezünket, hogy ne csinálja. Egy idő után leszokott róla.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#16005) Thoty válasza vans? (#16003) üzenetére


Thoty
senior tag

5 éves fiam éjszaka álmában csikorgatja. Engem nem szórakoztat a hangja :D
Nem tudom, mi váltja ki nála, és nem minden éjjel csinálja...

(#16006) eastsider


eastsider
nagyúr

Olvashattunk csomót, mértem csomagtartót, babakocsit, és eddig ugy néz ki, a bugaboo cameleon 3 (lesz. Élőben is szimpi volt és be is fér kerek leszedes nélkül a csomagtartó aljában fekve

[ Szerkesztve ]

(#16007) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Múlt hétvégén megvolt az első átfordulás, addig csak oldalazás ment, a keze mindig útban volt. Még alatta marad a jobb keze, de van hogy előhúzza. Fejtartással gond nincs, ülés még nem megy. De nem baj, eljön majd az ideje. Hétfőn lett 5 hónapos. 7,5 kg, csak anyatejet eszik. Kb. 2 hónapos kora óta kb. este 10-től kb. reggel 6-ig alvás van. Nyáladzás volt már 3 hónapos korában, aztán csillapodott, most egy ideje van megint, de nem folyamatosan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16008) lorcsi


lorcsi
veterán

féléves elmúlt a kisfiam és kezdi kinőni a 3in1-hez kapott autós hordozóst
arra gondoltam, h nem variálok súlyhatáronként az autós üléssel...hanem most megveszem a 0-36kg-ig használhatót
360-as forgathatót szeretnénk a kényelem miatt..és isofixet

miylen hátránya lehet egy 36kg-ig használhatónak?

(#16009) DeFranco válasza lorcsi (#16008) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az hogy sehogy sem lesz igazán jó. amíg kicsi nagy, amikor nagy, kicsi.

én cserélgetném.

(#16010) lorcsi válasza DeFranco (#16009) üzenetére


lorcsi
veterán

hogy érdemes..?
9-18 kg
vagy
9-25 kg

(#16011) tildy válasza salieri. (#15995) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi is imádjuk , mondjuk most repülőhöz egy bugaboo Bee-t vittem, azt kevésbé sajnalom , hisz ingyen szereztem. Jó kis kocsi , vannak előnyei a yoyohoz képest , de neg mindig a yoyo a kedvenc . Könnyebb azt összecsukni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16012) tildy válasza f4lcon (#15990) üzenetére


tildy
nagyúr

Fel éves korára max a 3 in hordozoit növi ki aminek kb 9 kg a limitje. Mindegyik gyerekem elmúlt 1 éves , mire kicsi lett a maci cosi pebble .13 kg a sulyhatar . A yoyo kompromisszum sok embernek, viszont mózes résszel ( mármint a régi típusú mozessel) lapra csík házi és úgy is csak 6 kg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16013) f4lcon válasza tildy (#16012) üzenetére


f4lcon
őstag

az egy dolog, hogy elfér a hordozóban, másik kérdés, hogy kényelmes-e neki a fekvő helyzet 10-11 hónaposan, amikor nemhogy stabilan ül, de sokan már állnak is, és a világ igencsak kinyílt
és a 13 kilós gyereket nem viszed a hordozóban te sem, mert az együtt már majdnem 20 kiló
annál vannak kényelmesebb megoldások

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16014) DeFranco válasza lorcsi (#16010) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyilván egzakt válasz nincs, de a legkézenfekvőbb (mi is így csináltuk) a 9-18 aztán 15-36

9-18-ból mi bevállaltuk a használtat, nagy szerencsével találtunk egy teljesen jó, újszerű példányt jó áron, azt ha nem tartottuk volna meg, kb. beszáron el tudtuk volna adni.

ezeket viszonylag hamar átnövik a gyerekek, nincsenek annyira lerúgva

a 15-36 már sok évig használatban van, abból újat vettünk.

(#16015) lorcsi válasza DeFranco (#16014) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, logikusnak tűnik így kettéosztani a gyerekülés szükségességét

mi számít jó árnak?
nézem a marketplacet..használtak 40-60 között vannak
néha 35..
de a boltban is simán van 50-60 között

nem is értem :F

(#16016) salieri. válasza lorcsi (#16008) üzenetére


salieri.
őstag

Szia!
Én ebben gondolkodom most, akciósan b95k , elég frankó ülésnek nézem.
[link]
Egyébként az üléseknek van szavatossági idejük.

[ Szerkesztve ]

(#16017) lorcsi válasza salieri. (#16016) üzenetére


lorcsi
veterán

megmondom őszintén...irreálisan soknak tartom az iylen árát
nekem ez tűnik szimpatikusnak: [link]
babaszafariban van most hó végéig akció, szerintem benézünk..

(#16018) salieri. válasza lorcsi (#16017) üzenetére


salieri.
őstag

Pedig érdemes olyan ülést venni,ami biztonságos adac szerint is.nem véletlen kerülnek többe.szerintem az általad linkelt ülést feledd el.ha kevesebbért kell jó ez 68 K akcióban
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16019) DeFranco válasza lorcsi (#16015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi 40 körül fogtunk ki egy izi comfort x3-at, nem isofixest (mivel itt még övvek kötöd be a gyerekülést, ezt el tudtuk engedni, pedig adott volt az isofix), de ez volt kb. 4 éve, azóta mehettek fel az árak, és nagyon sok a leharcolt darab.

persze, mindig van jobb, nekünk fontos volt hogy jó, biztonságos ülés legyen, nem szeretek a biztonságban jelentős kompromisszumot kötni. ugyanakkor mindig felhozom, hogy amikor voltunk gyermekmentőknél oktatáson, elmondták, hogy 95%-ban azon múlik a kimenetel, hogy van vagy nincs gyerekülés az autóban. a maradék 4% oszlik meg az auchanos sajátmárkás 9-35 meg a high-end korra specializált mindenfix übertether ülések között...

...ugyanakkor ők persze azt nézik, hogy élve meg súlyos sérülés nélkül kerül-e ki a gyerek, az már náluk részletkérdés, hogy egyébként milyen állapotban van, nekem viszont nyilván fontos, így lett egy elég jó gyerekülés, nagyon alaposan megnézve használtan, majd pár év után egy cybex 15-36-osban újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#16020) lorcsi válasza salieri. (#16018) üzenetére


lorcsi
veterán

hol akciós, itt a brendonnál?

DeFranco:
na igen...minden drága lett :(
babacuccok miatt rákattantam nagyon a marketplacera..de voltak olyan lukrafutások iylen olyan holmikkal...nagyon elegem lett
ezért próbálok inkább újat venni..gyerekülésből. az a biztos..azt mi bontjuk ki stb..
egy eltitkolt és véletlen kettétört hungarocell darab...brutálisan is végződhet :(

(#16021) salieri. válasza lorcsi (#16020) üzenetére


salieri.
őstag

Egy hete volt akciós,de folyamatosan rotalodik az akció.(ülések hete volt)

(#16022) DeFranco válasza lorcsi (#16020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért, mi baja lesz egy eltitkoltan kettétört hungarocell darabtól? gondold végig...

az izi comfort x3 habja pl. minden esetben törik, mert olyan szinten ki van tömve vele, és annyira ki van fordítva a műanyag héj külső élére, hogy elég egy rossz mozdulat beüléskor, és reped. repedne az új is, amit megvennél, fél éven belül biztosan. combtámasz, fejtámla kritikus pont, mert azt fejeli-rugdalja a gyerek.

ugyanakkor ez a rideg, kb. leheletre törő anyag célja nem is a merevítés, hanem a "párnázás" azt pedig kiválóan ellátja akkor is ha pl. a fejtámla, vagy a combtámasztó rész éppen kicsit meg van repedve, de meg van ragasztva. a strukturális merevítést a műanyag héj látja el, itt nyilván elfogadhatatlan bármilyen deformáció.

egyébként értem mire gondolsz, én is láttam olyan rém-üléseket kereséskor, ami miatt felment az agyvizem, van, amikor tényleg cafatokban van a belseje, azt nyilván nem szabad megvenni, de ha van egy darab egyenes élű, tökéletesen összeilleszthető repedés, az szerintem nem válóok, mert semmilyen hátrányt nem okoz.

persze az új a legjobb, ha van rá szándék és keret, de a gyerekülés esetében én nem engednék a korspecifikus kategóriából és a megbízható, jó hírű márkából.

[ Szerkesztve ]

(#16023) solti válasza DeFranco (#16022) üzenetére


solti
senior tag

Nekünk a második gyereket szolgálja ki az izi comfort x3, de nem látok rajta törést/repedést, teljesen rendben van még.

(#16024) DeFranco válasza solti (#16023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez jo hir. Huzatot is levetted? Fejtamla habbetet szokot eltorve lenni kozepen, illetve az ulolap oldala. Kis hajszalrepedesnek latszik, altalaban annyira ul a helyen hogy csak mozgatasra tunik fel hogy ket darabban van.

Nyilvan nem akarom raeroszakolni senkire a velemenyem, csak a tapasztalataimat osztottam meg, 10+ ulest megneztem anno es igyekeztem a jobbnak tunoekbol valogatni, plusz a sajat hasznalat tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

(#16025) f4lcon válasza DeFranco (#16022) üzenetére


f4lcon
őstag

a hab biztosítja az ütés elnyelést, pont mint a fejvédőknél
egy rossz helyen lévő repedés azt jelenti, hogy az ülés már volt balesetben és/vagy leejtették
azaz következő alkalommal már nem látja el a feladatát
azt elfogadom, hogy lehetnek konstrukciós hibák, ami miatt bizonyos helyeken (peremen, itt-ott) törik a hab, de nem relativizáljuk már azért ezeket a repedéseket
biztonsági gyerekülés a neve, nem véletlenül.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16026) DeFranco válasza f4lcon (#16025) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értelek és igazad van, nem relativizálom, maximum nem írtam körül érthetően pontosan mire gondolok.

nem is szeretném habosítani a kérdést, a gyakorlatban ránézve egy lebontott ülésre tisztán látható hogy hol bólintotta ketté a gyerek egy fejmozdulattal a fejtámla habbetétjét (ami ettől még tökéletesen intakt és a helyén marad bármilyen erőhatásra a műanyag héjban) és hol szenvedett balesetet az ülés, vagy hol van tényleg darabokban és hol mozog ki a helyéről az ütéselnyelő betét.

ez a gyakorlatban tényleg látható, és szerintem így érzékelhető is hogy mire értettem a megengedést.

(#16027) Timer válasza DeFranco (#16019) üzenetére


Timer
veterán

Ez az Izi beköthető az első ülésre is? Gondolom, oda háttal előre kellene. A Brendon szerint beköthető, de kábé sehol nem látom így a weben.

[ Szerkesztve ]

(#16028) DeFranco válasza Timer (#16027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

passz, szerintem mi nem kötöttük be előre soha.

(#16029) Timer válasza DeFranco (#16028) üzenetére


Timer
veterán

Azért köszi, ennek még utánakérdezek azért.

[ Szerkesztve ]

(#16030) solti válasza Timer (#16027) üzenetére


solti
senior tag

igen, beköthető előlre, de normálisan menetiránynak megfelelően (mármint a besafe izi x3)..
A repedéseket megnézem majd, ha lesz végre időm kimenni a kocsihoz...

(#16031) Timer válasza solti (#16030) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, és az úgy szabályos? Mintha nem lenne az, de nem vagyok tisztában ezekkel, és normális forrást se találtam, ami érthetően fogalmazna.

(#16032) tildy válasza lorcsi (#16020) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt látod . Lehuzod a huzatot és látod .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16033) solti válasza Timer (#16031) üzenetére


solti
senior tag

szabályos. Biztonsági gyermekülésben ülhet bárhol, légzsák is maradhat. Csak akkor kell kikapcsolni ha fordítva ül.

DeFranco: tényleg el van törve a mi fejtámlánk is :W . Bár ahogy nézem nem oszt szoroz, mert egy műanyagra fekszik fel, és kb egy keményebb párnaként működik, elmozdulni sincs több esélye 2 darabban mint egyben..

(#16034) lorcsi válasza salieri. (#16018) üzenetére


lorcsi
veterán

gondolom ez az ADAC teszt amit át kell olvasni választás előtt
köszi az ötleteket midnenkinek...elindulok ezen a vonalon

még most nem égető a gyors döntés, inkább az optimális-reálisat keresem
és ehhez szeretnék a legjobban dönteni :)

(halkan jegyzem meg, h ha a szakmai topikokban iylen lenne a segítságnyújtás...öröm lenne kérdezni)

(#16035) bugizozi válasza solti (#16023) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 szavazat az izi comfort x3-ra :K
nekem pl az is nagyon tetszik benne, hogy jó magas és a gyerek kilát az ablakon, tud nézelődni, látja milyen autó megy mellette/előtte vagy ha jön egy "nínósautós" stb.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16036) Timer válasza solti (#16033) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm! :R

Most már csak meg kell várni, amíg megint akciós hét lesz, mert hibás a FB és a hírlevél feliratkozás, hát persze, hogy nem kaptam semmilyen értesítést :W

[ Szerkesztve ]

(#16037) DeFranco válasza solti (#16033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyjából én is így ítéltem meg csak nem akartam tovább erősködni... :B

(#16038) salieri. válasza lorcsi (#16034) üzenetére


salieri.
őstag

(#16039) f4lcon


f4lcon
őstag

használtan talppal együtt a Maxi Cosi Pearl Pro vagy Pearl 2 (az i-Size verzió) is jó szokott lenni, nagyon jó az anyaga, két gyerek után se leharcolt

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16040) ZiD válasza f4lcon (#16025) üzenetére


ZiD
tag

Már ne haragudj, de ez a mondat pont nem igaz minden esetben: "az ülés már volt balesetben és/vagy leejtették" Ezt a saját példámból tudom: régebbi gyerekülésnél a gyerek segge alatt van egy vékony hungarocell, ami egy takarítás alkalmával(huzat le, mindent le és kivesz, mert annyira tele volt már mindennel) simán eltört.
Ahogy az se tiszta, hogy a gyerek segge alatt milyen ütést nyel el... Szóval szerintem ez se mindenre igaz.

(#16041) f4lcon válasza ZiD (#16040) üzenetére


f4lcon
őstag

a Maxi Cosi-ban a hungarocell KÍVÜL van

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16042) DeFranco válasza f4lcon (#16041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebből is látszik, hogy nem szerencsés általánosítani úgy, hogy nem ismered a konkrét modellt.

(#16043) tildy válasza f4lcon (#16041) üzenetére


tildy
nagyúr

Pebble és cabriofix: belül .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16044) ZiD válasza f4lcon (#16041) üzenetére


ZiD
tag

Értem én. De nem mindegyiknél, Te meg örök igazságként írtad, amit. Peace :R

(#16045) lorcsi válasza f4lcon (#16039) üzenetére


lorcsi
veterán

rákerestem ezekre, egész komolyakat dob ki a net
a Maxi Cosi Axissfix eggyel komolyabb...meg az ára is...de legalább forgatható is pluszban

(#16046) mirci18


mirci18
addikt

Gyerekülés javításhoz nincs valami jó tippetek.
Annó említettem nektek egy [Besafe X3] ülést vettem.
Az isofix rögzítő elengedő kallantyú az egyik oldalon el van törve így az ülés ki be tétele valamelyest nehézkes.Működik fogja az ülést tehát semmi gond nincs vele.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16047) f4lcon válasza ZiD (#16044) üzenetére


f4lcon
őstag

a véleményem nem változott, a hungarocell a biztonságért kellene feleljen, nem a kényelemért (arra van szivacs)
az, hogy egyes üléseknél a konstrukció hiába miatt nem baleset, hanem átlagos használat miatt is törhet, nem hiszem, hogy helyes dolog :F

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16048) Toobee


Toobee
veterán

Babaszafarin ma még megy a BSZ22NN16 kód, 16% kedvezményt ad. Egész jó áron lehet vásárolni, mert nem árazták fel a termékeiket.

https://barbieripnk.hu/

(#16049) bugizozi válasza DeFranco (#15970) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi mégegyszer a könyvespolc tippet! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16050) DeFranco válasza bugizozi (#16049) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szuper :)

jól néz ki, egészen kedvet kaptam hozzá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.