Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) föccer válasza AMD Power (#7900) üzenetére


föccer
nagyúr

Bölcsi. Éppen betöltötte az 1 évet, amikor elkezdett járni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7902) AMD Power válasza föccer (#7901) üzenetére


AMD Power
titán

És abból nem volt probléma mikor még te vagy a feleséged dolgoztatok és már "bölcsi" nem volt. Hétvégi munka stb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7903) föccer válasza AMD Power (#7902) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, azt meg kellett oldani. Általában a volt feleségem oldotta meg, neki kiszámíthatóbb volt a munkája.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7904) CharlieDrop válasza AMD Power (#7900) üzenetére


CharlieDrop
veterán

anyukám vigyázott mindkettőre kb. másfél éves koruktól

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7905) tildy válasza sto1911 (#7876) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem jarnak, ahogyan itt sem. Midwife van, nogyogyasszal osszesen az elso uh-n talalkoztam, meg szuleskor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7906) tildy válasza DeFranco (#7874) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem teljesen jo , reszletes leiras volt, abszolut ertheto.

kraftxld: kb ugyanez van itt is. Epiduralt itt sima orvos nem adhatott be, 3 orat vartam az anesztesre, mert csak o adhatta be.

sto1911 : ha mar szegeny kraftxld-t sikerult itt megszolni ( tudom, nem te voltal) , egy szerintem abszolut nem serto mondaert, akkor kerlek ne peneszesF@szuzzuk mar le az osszes angolt. Nem kotelezoek az oltasok, de ajanlottak. Es altalaban a britek is beadatjak, csak azok nem, akik babonasak, vagy felulnek ilyen mindenegyben blog fele hulyesegeknek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7907) tildy válasza tildy (#7906) üzenetére


tildy
nagyúr

A mindenegyben blogot pont amiatt irtam, mert pont ma volt egy ilyen oltasellenes szulo egyik csoportban ( magyar) , hogy egyema ksi szivet, nem ertette miert gaz, ha o em adatja be, mi baja lehet abbol masnak... No komment...

Attol tartok amugy, 2.5 honaposan jona foga a gyereknek. Folyamatosan eszi az oklet, ragja, anyut megkerzdeztem, nekem 4 honaposan mar 4 fogam kinn volt, 8 honaposan 8 ( fenykepek is vannak rola). :Y

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7908) DeFranco válasza tildy (#7906) üzenetére


DeFranco
nagyúr

emlékeztetnélek, hogy nem vagyunk beszélőn, kérlek tartsd ezt tiszteletben.

nyilván nem utasítás, kérés.

(#7909) tildy


tildy
nagyúr

Bar valoban valasz gombra kattintottam, altalanosan irtam. Velemenyem kraftxld irasaval kapcsolatban azert lehet itt, remelem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7910) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Basszus.

Anyós vett a srácaimnak 1-1 pólót. Egy fejbe lőtt Hello Kitty van rajta.

Jogos, hogy kiakadt ám, vagy túlreagálom?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7911) Melack válasza CharlieDrop (#7910) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem jogos. Te tudod miről van szó, ők nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7912) DeFranco válasza CharlieDrop (#7910) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jogos. Ha ez a te nevelési elveidbe nem fér bele, akkor tedd is el, ne is add rá. Feleséged meg beszélje meg ezeket a keretfeltételeket az Édesanyjával, hogy tiszta legyen merre hány méter.

Jó eséllyel az lesz rá a reakció, hogy neki ne mondják meg, mit vegyen meg mit csináljon az unokájának/val, jogában áll, nektek meg jogotokban áll felmosórongyot csinálni belőle meg nem rábízni.

Nálunk legalább is ezek az elvek, 3T szabály van, és szülői diktatúra, amihez mindenki lesz kedves alkalmazkodni. Nem ők fogják kergetni az asztal körül 10 év múlva.

(#7913) CharlieDrop válasza DeFranco (#7912) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, már kezdtem valami rugalmatlan kőtömbnek érezni magamat...

anyósnál meg inkább az történt, hogy lövése sincs mit vett, de akkor elrakom.

Reggel vettem észre, mert hétvégén nem mutatta meg nekünk, összehajtva meg egy zöld póló volt...

Igaz eleve Hello Kitty-s póló fiúknak? Váse

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7914) frame>24 válasza DeFranco (#7912) üzenetére


frame>24
addikt

Hát igen.

Nekem meg erről az jut eszembe, mikor anyóséknál vagyunk, mindig megy a kekszike-sütike zabáltatás. Mondjuk neki, hogy NEM, mert 15 hónapos, egyrészt normál kaja helyett ne ezeket egye, másrészt a sütikből ha bezabál, sírós hasfájás lesz a vége.
És akkor erre az volt a reakció, hogy "de hát én vagyok a mamája, nekem az a DOLGOM, hogy elkényeztessem!" ('nyádat.)
De ugyanúgy az én anyámnak is ott vannak a baromságai, nagyjából hasonló jelleggel, "de hát csak ebből a lekváros-vaníliás(<--!) izékás sütiből kapott, de csak egyet, (ja meg még egyet délután...)
Meg hogy: Én felneveltem 2 gyereket ("Titeket is"), tudom, hogyan kell...!"

Persze, csak akkor más normák voltak, meg mellesleg mi vagyunk a szülei.
Hallod, egy teljes külön topikot lehetne nyitni a nagyszülők kontra unoka témáról. :N

szerk: ja igen, meg hogy mi "túl szigorúak vagyunk"
Aztán meg lehet nézni sógornőmék porontyait, akik lazább nevelést kaptak (semmit sem), hát a nagyobb már most teljes mértékben kezelhetetlen (4,5+ éves), a kicsi (szintén 15 hó) meg tart utána.
És a legdurvább, hogy mikor össze vannak eresztve, a mienk látja azokat a hülyeségeket, amiktől mi tiltjuk, de a másikak csinálhatják, "akkor Ő mért nem?..."
Mer' belőled normális embert akarunk csinálni

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7915) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én/mi már időben elkezdtük nevelni a nagyszülőket. Anyósom dohányzott, elég aktívan. Még csak terhes volt a feleségem, de közöltük, hogy addig nem nyúl a babához, amíg dohányzik. Van 7-8 hónapja, hogy leszokjon. Nem tette meg. Aztán megszületett és hetekig csak messziről nézhette az unokáját. Aztán leszokott. Bár ezt az e-cigit még szívja, de ez legalább a környezetére nem káros.
Volt, hogy ebéd előtt le akarta vinni sétálni a gyereket. Mondtuk, hogy jöjjenek haza 11-re. 12-kor még sehol, mert a Tünde nem akart feljönni még. Közöltük vele, hogy ő a felnőtt, nem a gyerek dönti el, hogy mit akar. Legalábbis ebben a témában nem. Jól meg is sértődött és egész délután elvonult a szobájába duzzogni, de nem nagyon hatott meg. Én bármikor szó nélkül összeveszek bárkivel, ha úgy érzem, hogy ez a gyerekem érdeke. Volt olyan eset is, hogy a nagymama megígért valamit. Közöltem a gyerekkel, hogy a nagymama felelőtlenül ígérget, mert rossz volt és nem mehet.
Mostanra már hellyel közel az van amit szeretnénk, ritkán vannak viták, azok is csak kisebbek.

(#7916) DeFranco válasza frame>24 (#7914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nálunk szerencsére többé-kevésbé együttműködőek a nagyszülők, egyelőre így 7 hónaposan békesség van, de volt sok dolog, kisebb is nagyobb is amiért szólni kellett, szerencsére hallgattak is ránk. Igaz, ehhez volt, hogy úgy is kellett mondani, hogy érezzék a súlyát.

Mi is engedékenyebbek vagyunk valamivel, mint "otthon" szűk családi körben, de csak kevéssel, ami a konzekvens nevelés keretei közé belefér.

De ha konfliktus van, akkor én simán megmondom, hogy vagy az van, amit mondok, vagy majd küldünk képet néha az onokáról.

Apósom lesz ebből a szempontból befolyásolhatatlan, ha a gyerek járóképes lesz, halász-vadász ember, már most vinné fel a lesre, ki van nézve neki a gumicsizma meg a terepnadrág. Nem érdekel, vigye, csak vigyázzon rá, ott nagyon fogom félteni de erre nincs befolyásom. Nem az a típus :D

(#7917) frame>24 válasza DeFranco (#7916) üzenetére


frame>24
addikt

Nálunk a saját apám ilyen halász-vadász.

De a vadászatot már leadta, maradt a horgászás, + gomba- kökény, csipkebogyó- szeder- stb. szedés, természetjárás. Hát azt "csinálhassa," oda mehetnek (ha nagyobb lesz a gyerek persze).

De amúgy a nagyszülők közül a 2 nagypapával van faszán el a gyerek, a nagyik zozzantak, hát ez van.
A másik papa (após), az meg ilyen kert-b*szogatós-, kolbásztöltős-, pálinkafőzős- féle. De jó fej, tőle sem féltem különösebben.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7918) emmm válasza Ghoosty (#7915) üzenetére


emmm
senior tag

Mi is elkezdtük ezt időben. Bár nálunk "egyszerűbb" a helyzet, mert a nagyszülők közül egyedül édesanyám van még életben. De már a kislányom születése napján sikeresen összevesztem vele :D Segíteni akart, meg jönni, etetni a feleségem, stb, de hát olyankor a nyugalom meg csak én kellettem oda. Nem akarta megérteni és jól besértődött :D Később felfogta, hogy nincs kecmec, mindketten elég keményen tartjuk a gyeplőt. Most már előbb kérdez, mit hogyan csináljon, és akkor mindenki nyugodt marad, mi is, meg a kislányom is. :)

(#7914) frame>24

Ezt az etetés dolgot már az ismerősöknél lévő anyukák is elkezdték. Most 6 hónapos Nóri, mégis etetnék már halászlével is :D (ugyanez volt bennem, nyádat' etesd :D )

[ Szerkesztve ]

(#7919) #76385920 válasza DeFranco (#7916) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ha természet, természetjárás szeretetét megkapja a nagyfatertől az nagyon pozitív. A vadászat az már más tészta. :)

(#7920) DeFranco válasza #76385920 (#7919) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez ellen semmi kifogásom, sőt nagyon örülök neki, a lényeg, hogy a gyerek biztonságban legyen tűztől, víztől, magasságtól, hidegtől stb.

Szeresse, szokja, szenvedje meg, ettől jobbat nem kaphat, csak egészben jöjjön haza :) Remélem a nagypapában is tudatosul, hogy mégis csak egy balga gyermek van a kezeire bízva, és nem engedi fejjel lefelé lógni a magaslesről meg vigyáz hogy hol kószál a stégen, csónakban, etc...

[ Szerkesztve ]

(#7921) CharlieDrop válasza DeFranco (#7920) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"biztonságban legyen tűztől, víztől, magasságtól, hidegtől stb."

Csak nem egy apatigrishez van szerencsém?

Van egy mondásom:
"Az anyagtigrisnél csak egy rosszabb van, az apatigris!"

:K

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7922) twine válasza #76385920 (#7919) üzenetére


twine
addikt

+1 sőt,,plusz végtelen...

Egyéni véleményem amit nem akarok másra testálni:

A mai urbanizálódott világban örülni kell, ha ilyen helyekre eljut a gyerek, és megszerettetik vele a természetet...
Erre egy (normális)vadász az egyik legjobb ember szvsz...sok olyan érdekes dolgot tud mutatni a gyereknek, ami elkíséri, és még akár hasznos is lehet az életében...
A hétköznapokon úgyis az urbanizálódott világhoz kapcsolódnak a "srácok"...kell, hogy legyen ilyen, ahol rájönnek és kialakul "zsigeri szinten", hogy a természet részei vagyunk....

Egy normális vadászt , és vadász társaságot nem (csak) a gyilkolás hajt....fent kell tartani a területi állományt, télen etetni, zsákokba pakolni a takarmányt...etc....
Ezeket a velejárókat láthatja a gyerek, és kialakul benne egy egészséges kép az életről, az alapvető szükségletekről...és igen,,,a halálról is, ami az életünk elkerülhetetlen velejárója...
Ha a papa/ismerős, stb...okos,,,nem 3 évesen fogja egy rókacsalád vérengzős kiírtására elvinni...elemben lesre, etetésre...szvsz. nyugodtan....
Megtanul csendben, nyugodtan maradni szinte magától a gyerek mert élmény lesz neki, mikor először meglátja a váltón kilépő szarvast...

Abban egyetértek "Frankoval"...egy kva fontos dolog van....vigyázni a gyerekre, és minden szabályt betartani...akkor csodás dolgokat élhet meg a gyerek a természetben...

(#7923) DeFranco válasza CharlieDrop (#7921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem hiszem, hogy attól apatigris lennék, hogy szeretném egészségesnek tudni a gyerekem. az nem érdekel, ha leveri a térdét, vagy szálka megy az ujjába, stb. de a komoly bajoktól (szándékosan nem írom le, tudod mire gondolok) védve szeretném tudni.

ez szerintem normális.

(#7924) CharlieDrop válasza DeFranco (#7923) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tigris attól valaki, hogy tűzön vízen kiáll a gyereke mellé

ne keverd a turboanyukával, aki mindig mindenkor a legjobbat és csakis a legjobbat akarja, ezért nem ad be oltást, napfénnyel etet, stb. marhaságoknak is kiteszi a gyerekét

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7925) emmm válasza CharlieDrop (#7924) üzenetére


emmm
senior tag

...bár ebben a gondolatmenetben van némi paradoxon :D Mármint az adott turbóanyusra értve.

Általában kérdezve mindenkitől: egyéb, opcionális oltásokat adott valaki? Pl. elején megkapta nálunk a rotát, de az agyhártya ellenit mi csak 1 éves kora után adatjuk be neki.
Valamint hozzátáplálással hogy álltok? Nálunk 4 hónapos korában kezdtük a gyümölcspépeket, 5 hónaposan kapott először alma+krumpli kombót ebédre, most próbáltuk ki 6 hónaposan a rizst (jól megfőzve, pépesítve gyümölccsel, ledarálva). Szereti majdnem mindet, a 8-9 óra közötti, az ebéd, meg lassan az uzsi is ki lesz váltva.

(#7926) DeFranco válasza emmm (#7925) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kétlépcsős rotát kapott, meg a támogatott agyhártyát. a másik agyhártyát nekünk fel sem ajánlotta az orvos, ismerőséknek ugyanabban a kerületben másik orvos igen.

hozzátáplálás: 6 hósan kezdtük el, ment már alma, körte, barack, sütőtök, krumpli, spenót, csirkemell, most jön majd a glutén házi sütésű keksszel.

tápot, négygabonás pépet vagy mit nem kapott, a nap többi részében anyatejezés van, meg tea.

napi kettő szilárd étkezés volt, lassan beiktatjuk a harmadikat is. egy gyümölcsös délelőtt, egy főzelékes (zöldség, plusz hús) délben vagy kora délután.

@CharlieDrop: franc se megy már el ezeken a jelzős szerkezeteken :D

[ Szerkesztve ]

(#7927) Vladi válasza frame>24 (#7914) üzenetére


Vladi
nagyúr

ez általában így megy nagyszülőkkel.
Bár sok a fogalmi zavar, ha este fáj a hasa, az mióta kényeztetés? :DDD

A lazább nevelés meg nem ugyanaz, amikor nem kap nevelést.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7928) CharlieDrop válasza DeFranco (#7926) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért tisztáztam :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7929) tildy válasza CharlieDrop (#7924) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos azert apukakbol is vannak turboapukak, ez totalisan nemtol fuggetlen.

Anyumek amugy itt voltak hetvegen, ok kuldtek minket szorakozni, igy elugrottunk moziba. Csak egy keresem volt: tartsd eletben :)

emmm: UK-ben minden oltas opcionalis(sajnos), ennek ellenere mindet megkapta, ami kethonapos korban ajanlott. a rotat is. Kozte az agyhartyagyulladas ellenit is. BCG-t mar 1.5 honaposan megkapta, szerencsere itt volt oltoanyag. UGy hallottam tobb helyen hiany van belole.

Anyatejrol pedig 1 hete vegleg lemondtunk, miutan korhazi ipari geppel is csak 5ml-t sikerult produkalni. Valoszinuleg korai hozzataplalas lesz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7930) emmm válasza DeFranco (#7926) üzenetére


emmm
senior tag

Nálatok a teázás hogy megy? Nálunk se a vizet, se a teát nem issza. Max ha nagyon éhes és azzal kezdjük, akkor iszik belőle néhány kortyot, de annyi. Éjjel sem, pedig jó lenne - így éjjel ugyanúgy bevágja a teljes adagját, aztán alszik tovább. Raktok valamit a teába, vagy sziplán megissza?

(#7931) emmm válasza tildy (#7929) üzenetére


emmm
senior tag

A BCG-t a kislányom még a kórházban, a 3. napon megkapta. Az agyhártyagyulladás elleni az 6 hónapos korig 2 vagy 3 részből áll, ha jól emlékszem, legalábbis itthon. Mi pont ezért akartuk 1 éves kora után, akkor már csak 1 oltásban kapja meg az egészet. Nálatok kint nem tudom, hogyan adják, gondolom, azért nagy difi nincs ott sem.

Az anyatejjel mi is így voltunk, a 2 hónap végéig tartott ki, aztán kifulladt, csinálhattunk bármi praktikát. Párom kissé nehezen viselte, de aztán belenyugodott, hogy így is fel fog nőni. :)

(#7932) tildy válasza emmm (#7931) üzenetére


tildy
nagyúr

2, 3, 4 honapos korban.

Anyatejjel kapcsolatban kb 1-2 szopi volt teljesen anyatejes, a 2.5 honap alatt. En is nehezen viseltem, de nottek mar igy fel gyerekek. Ez van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7933) DeFranco válasza emmm (#7930) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy kevés rumot, nem sokat, csak amennyitől jobban alszik :D

vizet nálunk sem issza, teát a rossmannos (;)) babateát kapja, az a legtisztább mindenféle felesleges adaléktól.

issza iszogatja, de azért játszik is vele, megy mellé rendesen, de hagyjuk. magától is megtartja, most már a szájához is veszi, így elvan vele ha odaadod neki. nagyon azért nem hagyjuk pancsolni, szoktatjuk, hogy a cumi ivásra való, nem ínyvakarásra.

elég nagy lyukú cumi van benne, nem kell nagyon küzdenie vele, ez is segített.

(#7934) DeFranco válasza DeFranco (#7933) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, amúgy ezt a teát: [link]

azt tudtad, hogy agyhártya oltásból kétféle van? nektek mondták? nem arra gondolok, hogy két lépcsős hanem hogy van A oltás (amit támogatnak és 2 lépcsős) meg van B oltás (amit nem támogatnak), ezek két külön törzsre vannak.

nekünk a gyerekorvos ezt nem is mondta.

(#7935) DeFranco


DeFranco
nagyúr

jut eszembe, babauszasra vagy hasonlora jar innen valaki a picivel?

(#7936) CharlieDrop válasza tildy (#7929) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hála égnek kevesebb turbóapukát láttam eddig.

A kedvencem, amikor anyuka hátán a hordozó, a gyerek kitekert nyakkal benne és nem tud meg sem mozdulni benne, mert ugye minden érdekelné, de nem lát semmit az anyja hátán kívül, vagy ki van tekeredve a feje.

és nem arra gondolok, hogy tömegközlekedésen, mert akkor még oké, hanem olyan helyen is, ahol egyébként letehetné. Vagy ugyanígy az anyuka még le is ül egy ülésre a tömegközlekedésen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7937) tildy válasza CharlieDrop (#7936) üzenetére


tildy
nagyúr

Attol is függ hány éves a gyerek. Nálunk Kevint ha az apja viszi, akkor ergobabyben utazik, elől.Én 2-3 évesen fater hátán vagy nyakában utaztam, szerettem. Btw, végül vettünk babakocsit (stokke xplory, használtan), de valami iszonyatosan kényelmetlen vele tömegközlekedni. Ha olyan van, én is inkább a hordozot preferalom.

Meningitis elleni védőoltásból van A és B is, és ismétlő oltások is vannak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7938) CharlieDrop válasza tildy (#7937) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ahogy mondtam, arra az élethelyzetre értem, mikor nem tömegközlekednek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7939) tildy válasza CharlieDrop (#7938) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondom, ez fa fajta hordozas függ a gyerek meretetol is. Még mindig jobb, ha a hátán viszi a ketevest-háromévest , mintha babakocsiztatna.
A kicsiket meg eleve nem rakják hátra, akár tömegközlekedés akár nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7940) CharlieDrop válasza tildy (#7939) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egy három évest miért vinnél a hátadon?

Az már jön-megy jár a saját lábán.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7941) Elemental válasza DeFranco (#7935) üzenetére


Elemental
addikt

Jelen.

(#7942) tildy válasza CharlieDrop (#7940) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan így gondolom én is(ezért is szornyulkodom, mikor ekkora gyereket babakocsiztatnak, aztott rugkapal), de tudod, van mikor elfarad, és akkor felveszi az ember.

Mi annak idejen sokat turaztunk, pl a matraban, 5-10 kmt, persze, hogy volt, hogy apu nyakában kötöttem ki. Sokat szoktunk utazni, biztos lesz majd , mikor fel kell venni, és vinni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7943) CharlieDrop válasza tildy (#7942) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A kirándulás jó :) Na meg ott normális, ha elfárad a gyerek és fel kell venni. :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7944) Melack válasza CharlieDrop (#7943) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk van karikás kendő meg Lillango is a másfélévesnek. Sokszor jól jött, hogy fel tudtuk kötni magunkra. És ha jól kötöd fel hátra, akkor kilátása is van.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7945) Doggy dog válasza Melack (#7944) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nekünk is van kendőnk.A nagy féle,majd 5m hosszú.
Még nem használtuk.Tuti módszer a használatára,"kötés típus"?
Van könyv az egyes módokról,csak melyik lehet a legoptimálisabb,ha 2 hónapos elmúlt?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7946) Melack válasza Doggy dog (#7945) üzenetére


Melack
veterán

Én erre nem tudok mit mondani,mert feleségem kötögetett. De van olyan FB csoport, ahol ezekkel foglalkoznak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7947) Doggy dog válasza Melack (#7946) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Értem,köszi.Mondom majd az asszonynak.
Másnál esetleg tapasztalat,tanács?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#7948) kraftxld válasza Doggy dog (#7947) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi manduca-t használunk, ezt nagyon szerette Dani, Dávid legény még beszoktatáson van, kell még pár hét, így 8 naposan még picit lárva hozzá :DDD
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7949) DeFranco válasza Doggy dog (#7947) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk liliputi csatos hordozó van (ahogy nézem ez kb. ugyanaz mint a manduca), ipari mákkal sikerült hozzájutni újonnan fél áron.

nagyon szeretjük, feleségemnek egy áldás, hogy van, mert emeletes házban lift nélkül a babakocsit kétszer meggondolod levinni.

viszont nagy a kavar azzal, hogy mikortól lehet benne hordozni, elvileg csak 6 hónapos kor után, vagy még inkább amikor már tud ülni, a hordozási tanácsadó szerint. a kisebbeknek gyűrűs kendő kell, aztán mei tai, meg a fél lakástextilbolt és toronyóra lánccal, és utána csatos hordozó amikor a gyerek megkapta a jogsit.

a boltban meg simán rád melegítik a 3 hónapos gyerekkel is, hogy jó meg biztonságos. ismerősök hordták is benne a 3-4 hónapos gyereket. hánemtom...

mi kompromisszumot kötöttünk, és amíg nem ül, addig csak az emeletet tesszük meg ebben, vagy nagyon max a sarki boltig 15 perc alatt le lehet szaladni benne. a többi úgy is babakocsis, vagy autós történet.

többé-kevésbé szereti, bár órákat nem marad meg benne, de 15-20 percig elrágcsálja a vállpántot :D

[ Szerkesztve ]

(#7950) Balinov válasza DeFranco (#7949) üzenetére


Balinov
félisten

Hamar hordozas, lenne 1 kerdesem.

Az oke, hogy 3eves mar setaljon, aztan eseti beajulok,olyan faradt vagyok eseten apa nyakaban folytatja a turazast. Nade addig meg van 1,5evunk. Szeretunk turazni, nekem cukor miatt kulonosen jo lenne, ha gyakrabban.

Olyan turas hatizsakszeruseget tudtok ajanlani, amibe csak beultetem a pocsost es hordozom? Lattam 1-2 helyen ilyen alu vazas megoldast, de valahogy nincs kedvem 2-300€-t kiadni...100-150€ lenne a lelektani hatar.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.