Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) fm15 válasza tjb007 (#57898) üzenetére


fm15
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

A 8 hüvelykeseknél maradnék, a 3 közül van valamelyikkel személyes tapasztalatod; melyiket ajánlanád a legszívesebben? Vagy nagyjából ez a 3 egy szinten mozog, nagyon egyikkel sem lőnék mellé?

(#57902) cidalain válasza Surda- (#57899) üzenetére


cidalain
veterán

20-ért tűrhető 7"-osat is nehéz találni, nemhogy nagyobbat.
Hacsak nem használtban utazol, de ilyen fronton 1-2 éves technika nagyon elavult lehet már.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57903) Surda- válasza cidalain (#57902) üzenetére


Surda-
őstag

Az Op3n Dott -ot pl dicsérték és volt a tesconál 15e, most visszavitték 30-ra. De valami ilyesmi vételt akarok kifogni.
Ha fontos számomra,a szép kép,akkor IPS-t keressek?
Ebben pl "IPS Lcd"
7'-ban a Galaxy tab 3 Lite pl nem tűnik rossznak.
Csak nekem a 7' kicsit kicsi,ha már tabletet veszek...

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57904) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy andoridos tabletet, mert rájöttem hogy nagy hasznát tudnám venni akkor mikor nincs más kéznél.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
9,7" vagy 10,1" (illetve ezek közötti skálán bármi)

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Mindegy, csak működjön :)

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Lehetőleg itthonról, sajnos van rossz tapasztalatom Kínával kapcsolatban. Esetleg még ebay szóba jöhet.

- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Remote Desktop, E-mail, Internet, VOIP, Dokumentumok olvasása. Tehát nem kell egy erőmű

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
A maximum a 40 amit rászánnék, de ha kijön kevesebből akkor boldog vagyok. :U

Amit tudjon/legyen:
- IPS kijelző, legalább 160 DPI értékkel. (tehát ne 1024x600 meg hasonló)
- 16Gb belső tárhely, bár nem kívánok rárakni 100 alkalmazást de a több az jobb.
- 1Gb RAM minimum legyen
- Fekete szín!
- Android 4.4 támogatás (vagy gyárilag, vagy letölthető hozzá)

Ami előny:
- GPS
- 3G
- 64Gb-os vagy nagyobb SDXC kártyák támogatása

Kerülendő márkák:
- WayteQ (3 készülékük járt nálam és küldtem vissza postafordultával mert hibás volt)

Eddig amit volt alkalmam megtapogatni és elnyerte a tetszésem az Alcor Zest Q933RS Tablet volt. Sajnos Alcor készülékekkel bizalmatlan vagyok mivel az egyik E-Book olvasójuk több időt töltött szervizben mint nálam és végül inkább visszakértem a pénzem. Szóval ha valakinek van tapasztalata ezzel a típussal akkor írja meg bátran.

Egyébiránt minden lehetőségre nyitott vagyok és a fenti paraméterekkel szemben is képes vagyok némi rugalmasságra ha az ár amúgy kedvemre volna :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#57905) cidalain válasza Surda- (#57903) üzenetére


cidalain
veterán

Azt írtam nehéz találni, nem azt hogy lehetetlen. :)
Igen az egy jó cucc lenne neked 15-ért, de most nem annyi.
Igen, IPS-t keress szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57906) Armagedown válasza Surda- (#57903) üzenetére


Armagedown
őstag

A Tab lite 3 szvsz még használtan sem ér annyit, rossz az ár-érték aránya.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#57907) Surda- válasza Armagedown (#57906) üzenetére


Surda-
őstag

MI a baj vele szerinted?
Újonnan 30körül vesztegetik.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57908) cidalain válasza Surda- (#57907) üzenetére


cidalain
veterán

mert 30-ért sokkal jobb vételek vannak nála: wayteq 7q, lenovo a3500, asus me70c. ez mind jobb, és mind 30 alatt van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57909) adrian94


adrian94
őstag

A héten szeretnék egy tabot venni max 50.000 ft-ig ! Eddig az Alcor Access O819M-et néztem ami elég jónak tűnik ! Van 50.000 ft-ig ami jobb adatokkal rendelkezik ? Vélemények róla ? :)

(#57910) taip válasza Surda- (#57907) üzenetére


taip
senior tag

Nagyon gáz a Samu Lite3.
Csak a neve miatt veszik.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57911) tjb007 válasza Surda- (#57899) üzenetére


tjb007
nagyúr

Újonnan ennyiért maximum 7 hüvelykeset fogsz kapni, 8-ast nem.
A használtakról meg nem tudok nyilatkozni.

(#57900) ztibor

Pedig a Framaroot az, amivel rootolni lehet. Melyik exploittal próbáltad ?

(#57901) fm15

A 8X-hez még nem volt szerencsém, ennek ellenére mindhármat.
Mellélőni meg egyikkel sem tudsz.

(#57904) Romvr

Újonnan, ennyiért, ilyen feltételekkel itthonról nem lesz semmi. Ezt gondolom te is sejtetted.
Az eBay-jel az a gond, hogy 90%-ban azok is Kínából jönnek, ráadásul a nagyja még noname is.
A használtakban nem tudok segíteni.

(#57909) adrian94

Nincsen.

(#57912) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm Wayteq tabot akar venni, 7-8" körül, pdf,képregény olvasás, filmezés, netezés, néha játék. Kérdezett a Wayteq szervizhátteréről, nem tudtam neki mit mondani, mivel csak egy navigációm van, de azt évek óta nem tudtam megölni.

Úgy tudom gari szempontjából ajánlott a Wayteq, mivel néha még az ASUS márkáról is meredek dolgokat olvasok....Vélemények?

(#57913) ztibor válasza tjb007 (#57911) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha jól emlékszem az 1.9.3-al

(#57914) fm15 válasza tjb007 (#57911) üzenetére


fm15
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#57915) Shingen válasza _NCT (#57912) üzenetére


Shingen
addikt

Írj kelzsoca-nak ő mindent tud a Wayteq-ről!

風林火山

(#57916) xtend válasza Shingen (#57915) üzenetére


xtend
senior tag

PM-re nem válaszol kelzsoca, ott az aláírásában is :)

(#57917) Shingen válasza xtend (#57916) üzenetére


Shingen
addikt

Igazad van nem is néztem. Köszi :)

(#57912) MMA87
Írj ide: [link] vagy ide [link]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57918) kelzsoca válasza _NCT (#57912) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A mostani kínálatban lévő gépekkel nincs különösebb probléma, a szervizzel nincs gond, bár sokan a 2-3 hetes átfutási idő miatt szoktak mérgelődni, de ez máshol sem jobb egyébként, illetve már egy ideje elérhető egy bizonyos gyorsszerviz szolgáltatás, ha jól tudom +2500Ft-ért 1-3 napon belül megoldják a problémát, és futárral küldik is vissza a készüléket a vevőnek.

https://vertigostore.eu

(#57919) _NCT válasza kelzsoca (#57918) üzenetére


_NCT
őstag

8q már kifutó, helyette 10" körül mi a legjobb? Ismerős ma elment szét nézni és rá jött hogy 7-8" kicsi olvasni. :R

(#57920) Gyb001


Gyb001
senior tag

Szerintetek mikorra várható hogy intel procis tabokra elkészüljön valami custom rom?
PAC/AOKP/Paranoid... :F

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57921) kelzsoca válasza _NCT (#57919) üzenetére


kelzsoca
félisten

8X van (8"-os) de ezen méret felett most nincs készüléke a WayteQ-nek.

https://vertigostore.eu

(#57922) tjb007 válasza Gyb001 (#57920) üzenetére


tjb007
nagyúr

Leginkább semmikorra.
Az Intel eddig sem támogatta az ilyesfajta dolgokat, és nem úgy néz ki, hogy ez a jövőben változna.

(#57923) Gyb001 válasza tjb007 (#57922) üzenetére


Gyb001
senior tag

Milyen téren nem támogatja?
Pénzügyileg, hardveres korláttal, nem ad ki valami fejlesztői eszközt...?
Mert pl az asus,lenovo megadja a kernel forráskódját. CWM/TWRP megoldható az inteles gépein.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57924) tjb007 válasza Gyb001 (#57923) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ott kezdődik a dolog, hogy zárt a bootloader és nyitni sem lehet. Az újaknál meg már hardveres védelem is van (pl. nem gyári ROM/rendszer esetén letilt bizonyos funkciókat), bár az állítólag alapesetben nem aktivált.

(#57925) tjb007 válasza Gyb001 (#57923) üzenetére


tjb007
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#57926) Gyb001 válasza tjb007 (#57925) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én ezt használom.
Nem telepítődik föl hanem adb-n keresztül bootol róla pc-ről. (Lenovo s8-50)
Ugyanezen a fórumon láttam hogy valaki írta hogy a twrp-t hogyan kell telepíteni. Ezt még nem próbáltam.
Amennyire tudom értelmezni a google fordítót. A készítőnek ki van nyitva a bootloader
:))
-A lényeg az, hogy abban az időben a. varrott firmware bootloader, ami a lefektetett én verzióm of.proshivki nyitva.
-Milyen előnye kinyit a bootloader?
-Korszerűsítés villog indítás és helyreállítás, és működni fog.

[link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57927) Prstin1


Prstin1
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok 7" körül navigációs célokra ajánlani tabletet? Esetleg olyat aminek saját autós tartója, töltője van. Hárombetűs menne rajta. Jelenleg egy navon [platinum] van használatban 2-3 éve, de elég érzéketlen a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#57928) Gyb001 válasza Gyb001 (#57926) üzenetére


Gyb001
senior tag

A második link nem jó.
[link]

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57929) Doner


Doner
aktív tag

Üdv!
Tudna valaki mondani egy jól bevált billentyűzetes tokot egy asus memopad 7 K01A-hoz? Olyant ami 1000%jó ehhez a típushoz és segítségével ki lehet támasztani a tabletet latopként használva.
Előre is kösz!

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#57930) tjb007 válasza Gyb001 (#57926) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak annyit írt, hogy felrakta azt a linkelt gyári ROM-ot és azt hiszi, úgy gondolja, hogy nyitva van.
Azóta, hogy az Intel belépett az Androidos telefonok és tabletek piacára nem létezik egy általuk tervezett és gyártott processzorral szerelt készülékre sem custom ROM. Ennek pedig már három éve, szóval nem úgy néz ki, hogy bárki is szeretne ezen változtatni.

(#57927) Prstin1

WayteQ xTAB-7Q, WayteQ xTAB-7X Quad

(#57929) Doner

Mindegyiknek jónak kell lennie, és a jól bevált(ak)nál, az 1000%-ra jóknál is benne van a pakliban, hogy kifogsz belőle egy olyan példányt, ami mégsem működik. Volt már ilyenre példa.

(#57931) Doner válasza tjb007 (#57930) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv, köszi, de milyen kritériumok szerint kell választani hozzá? Kijelzőméret csak azt annyi? Melyik a legolcsóbb amit még érdemes megvenni, mert látok ilyen 2500-ért is..de fogalmam sincsen ezek között milyen különbségek vannak ha drágább.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#57932) Gyb001 válasza tjb007 (#57930) üzenetére


Gyb001
senior tag

Hátha kitalálnak valamit.
Az oroszok mindenre képesek. :))

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57933) Surda-


Surda-
őstag

Concorde tab vivo-ról valakinek van tapasztalata?
20körül meg tudnám venni, méretre jó,de sajnos nem találtam vele topickot ph-n :(

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57934) tjb007 válasza Doner (#57931) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legfontosabb a méret. Egy 7 hüvelykes készülékhez ajánlott 7 hüvelykes készülékekhez való tokot nézni. Lehet tól-ig mérethez valókat is kapni, de azokban egy kisebb méretű készülék elég idétlenül néz ki. Ott van még akkor a rögzítés is (bepattintós, pántos, karmos stb.) és az USB kábel típusa is (micro, full, plusz ugye van még Bluetooth-os is). Utóbbinál a készüléken található USB portnak megfelelőt érdemes választani, mert akkor nincs szükség OTG kábelre.
A többe meg már csak a megvásárlása után derül ki (billentyűzet milyensége, nyomáspont stb.).

(#57935) Valdien


Valdien
csendes tag

Hali.

Tablet vásárlásán töröm a fejem:
Kijelző mérete legalább 7", de mivel nem nagyon volt még a kezemben telefonnál nagyobb méretű kütyü nem tudom mennyire kényelmes a nagyobb.
Felhasználás: Játék: Hearthstone és egyéb kisebb Androidos szöszmöszök; film és sorozatnézés (WIFI-n használnám kizárólag)
Szeretnék újat, vagy sok garis használtat (nem tudom mennyi idő alatt "használódnak el" a mai tabletek.
Keret: Igazából nincs konkrét elképzelés, legyen minőségi, megbízható garanciális háttérrel rendelkezzen és bírja a strapát.
Köszi.

(#57936) xtend válasza Doner (#57931) üzenetére


xtend
senior tag

Alcor is árul bt billentyűzetes tokot 7-8" tabokhoz magyar bill kiosztással.
[link]

Szerintem én is ilyet veszek a Tab S-hez csak egyel nagyobbat

(#57937) tjb007 válasza Valdien (#57935) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jó lenne azért mégis valami elképzelés, úgy sokkal könnyebb lenne segíteni.

(#57938) xtend válasza Surda- (#57933) üzenetére


xtend
senior tag

Attól függ mire használnád mert eléggé gyengécske főleg a felbontása. Szvsz egy 8" tabnak kell a min. 1280*800 felbontás. 2mag, mali400,1gb ram,stb újabb játékok lehet majd legyilkolják. Böngészés e-book olvasáshoz jó lehet. Tehát nem mind1 hogy mire használnád :)

(#57939) Valdien válasza tjb007 (#57937) üzenetére


Valdien
csendes tag

Galaxy Tab S 10.5-t néztem, de ha van olcsóbb alternatíva szívesen elfogadom.
Az a baj, hogy ilyen drága cuccot nem bíznék magamra. :D

(#57940) tjb007 válasza Valdien (#57939) üzenetére


tjb007
nagyúr

Abban az értelemben vett alternatíva természetesen van, hogy azt/azokat a feladatokat maradéktalanul ellátja amire te használnád. Ilyen például az LG G Pad 7.0, vagy a nagyobb kijelzős LG G Pad 8.0, de akár maradhatsz is Tab S 10.5-nél is.

(#57941) xtend válasza Valdien (#57939) üzenetére


xtend
senior tag

Vagy amit tjb007 fórumtárs írt, vagy a tab s 10.5 kistesója (csak képátlóban kisebb) a Samsung T700 Galaxy Tab S 8.4 :)

(#57942) Valdien válasza xtend (#57941) üzenetére


Valdien
csendes tag

Köszi. :)
Igazából azon a trilemmám, hogy tablet + E-book összesen 130 körül, vagy tablet magában 130-ért, vagy hagyjam a fenébe és vegyek egy netbookot. Nem tudom, hogy a T700-as kategória megéri-e azt a felárat, ami mondjuk egy GPadhoz mérten már jelentős, vagy játszogatni, filmezni elég az is. Másik, hogy az LG-ről olvasgattam és kicsit elrettent az operációs rendszer. Nem lehet sima (pure) Androiddal kapni?

(#57943) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

Egy nem mai darab tablet került a kezem közé mire új robotot szeretnék működésre bírni.
Az eszköz egy Huawei (tudom nem indul jól...) Mediapad 7 S7-931u.
Jelenleg a gyári 4.0.3 droid fut rajta, ezt szeretném cserélni. Természetesen már keresgéltem hátha akad valami, azoban nem jártam sikerrel, ezért írok nektek hátha valakinek van valamilyen tudás a birtokában :).

Válaszaitok előre is köszönöm!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#57944) taip válasza Valdien (#57942) üzenetére


taip
senior tag

Hát szerintem a tablet mellé felesleges az e-book, a netbook alatt pedig nem is tudom mit értesz... Win8-as billentyűzetes készüléket? Mert akkor az eléggé másra való, mint egy androidos tablet.
Szóval először tudni kéne, hogy mit szeretnél. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57945) cidalain válasza Valdien (#57942) üzenetére


cidalain
veterán

(Ne rettentsen el az LG androidja. Ne haragudjatok a szóhasználatért, de ilyen kib@szott jól optimalizált androidot régen nem láttam. lehet hogy nem "pure" android, de látszik hogy foglalkoztak vele, és emiatt normálisan működik is! azokkal a gyártókkal ellentétben akik gondolkodás és optimalizálás nélkül felcsesznek egy tiszta androidot, aztán nem jó az egész semmire...)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57946) tjb007 válasza Valdien (#57942) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az LG helyett nem a Samsungot szeretted volna írni ? Az LG szoftverében pont nincs semmi elrettentő, ellenben a másiké sokakban ellenszenvet vált ki..
Amúgy meg nem lehet stock Androiddal kapni egyiket sem. Stock Androidot csak a Nexus széria tagjain, valamint a kínai modelleken találsz, bár már utóbbiaknál is elkezdődött a "samsungosítás".
Játszani, filmet nézni elég a LG is (akármelyik méretben, három van). Hogy megéri-e azt a felárat valamelyik Tab S azt már neked kell eldöntened az általuk nyújtott pluszokat figyelembe véve.

(#57943) klambi

Ennél frissebb rendszer nem érhető el rá, ezért nem találtál semmit.

(#57947) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok abban segíteni, hogy alábbi Bulid számú tablethez honnan tudok imaget letölteni amivel felflesselhetem.

Van két egyforma tablet az egyik működik és a másik nem, (megáll andorid logónál)

713b7.v1.20.tzx.r01.eng.1122

Köszönöm előre is a segítséget, google csak rootolási megoldásokat dob fel ha jól látom.

(#57948) tjb007 válasza B.F.G. (#57947) üzenetére


tjb007
nagyúr

A build számból soha senki sem fogja neked tudni megmondani, hogy ez pontosan milyen tablet is. Ez nem egy olyan egyedi azonosító, amiből bármi is meghatározható lenne.

(#57949) B.F.G. válasza tjb007 (#57948) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Miből lehet meghatározni?

Allwinner tech A13
DC039CA 2CD1

Ez van a chip hátuljára írva.

Elvileg ez a tablet az:

Allwinner A13 SOC

van egy Orosz oldal hozzá, de nem tudom, hogy melyik rom kell hozzá:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=416563&st=10300#entry26775854

[ Szerkesztve ]

(#57950) klambi válasza tjb007 (#57946) üzenetére


klambi
addikt

Custom-rom sem?
(Cm-et olvastam valahol hogy supported, de az mégsem...)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.