Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 7"-os tabletet keresek, amiben van gps. Árban 35-40k körül.
Navigációra mennyire használhatóak, az egyes típusok képességei között van eltérés? Sokkal gyengébb mint egy gps?

(#58652) dunc válasza Viki84 (#58651) üzenetére


dunc
nagyúr

(#58653) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Androidos tabletet szeretnék venni. A cél a megbízhatóságon túl a viszonylagos szépség (ne legyen egy batár nagy nehéz dög).

Ami még fontos:

- elég ha only wifi
- 3.0 android vagy felette
- a kijelző ha nem is HD de jó felbontású legyen
- ezeken felül az lenne az igény, hogy ne gondolkozzon minden műveleten másodpercekig

Árat tekintve leginkább a 20 és 30 k közötti terméke érdekelnének.

köszönöm

Ps4, p30 pro

(#58654) tjb007 válasza hanemmost (#58647) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link], [link]

Alternatíva általában szokott lenni. Mik az elvárásaid, elképzeléseid ?

(#58648) csaba920404

Lenovo A7, de csak március 4-ig. Ha lecsúszol róla két lehetőség marad: vagy beéred a kicsi/közepes akkuval, vagy rááldozol többet.

(#58649) Stehe

Itt találsz olyan fórumozókat, akik ilyen készülékkel rendelkeznek.
Itt pedig egy dual bootos modell tesztjét olvashatod, érdemes a hozzászólásokat is elolvasnod.

(#58650) Lizardman

Milyen fajta tokot szeretnél ?

(#58653) Pepeninho

WayteQ xTAB-7X Quad, WayteQ xTAB-7Q, Lenovo A7, Acer Iconia Tab B1-730, ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)

(#58655) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

Ismerősöm szeretne Androidos tabletet venni, és van elképzelésem, mit javasoljak neki, de lehet, ti olyat is tudtok ajánlani, ami elkerülte a figyelmemet.
Elvárások:
- max. 60 ezer,
- 7-8"-es,
- új,
- itthon megvásárolható (normális garanciás)
legyen. Nem hiszem, hogy eszeveszetten számításigényes feladatokra használná (casual játékos, meg persze ennyiért nem is kell elvárni tőle, hogy a legmodernebb 3D játékokat stabil 60 fps-sel futtassa :) ), de természetesen előny a minél jobb ár-érték arány.

(#58656) Pepeninho válasza tjb007 (#58654) üzenetére


Pepeninho
őstag

Köszi!

Ps4, p30 pro

(#58657) hanemmost válasza tjb007 (#58654) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Köszönöm az ajánlásodat.
Sokat nézegettem a topicot és olvastam az xda-s fórumot.
Igazándiból szerettem volna egy Samsung tab S-t de az ára nekem nem megfelelő. vagyis a jövedelmem nem megfelelő, de ez itt off.
Szeretnék egy jó ár érték arányú tabletet minimum 8 coll és max 10 méretben.
A Cube Talk 9X-nek a hardvere és a paraméterei teljesen megfelelnek nekem.
a 2 Gb ram az egy minimum elvárás, mivel szeretném a gépet akár több évig is használni.
A sim foglalat és a 3G minimum elvárás.
Az ár max olyan 70.000-Ft.

Ezeknek a paramétereknek megfelel a kínai verzió amit a Coolicool-ról fogom megrendelni.

(#58658) Shingen


Shingen
addikt

PCX mennyire megbízható webáruház?
Gyártói garit adnak?

Másik topicba ezt írták róla: 30 nap pixelgarival, háztól házig cseregaranciával, olcsóbb, mint az edigitalnál. Az ősszel rendeltem már náluk gépalkatrészeket, profin intézték. A futár nem is hajlandó elindulni addig, míg meg nem nézed, hogy bontatlan a cucc a csomagban.
Van vkinek tapasztalata róluk?

風林火山

(#58659) csendes válasza Shingen (#58658) üzenetére


csendes
őstag

Vettem tőlük pár dolgot, minden rendben volt, magyar gyári garanciával. Személyesen vettem át. Ami a tableteket illeti, szerintem az ED/MM/EMAG akcióival nehéz versenyezni, kivéve a szürke- vagy magánimportot. Egy kis üzlet nehezen tud a nagy gyártókkal közösen akciózni. Az árgép-en elég sok "szürke" ajánlat volt, amíg a NAV a közelmúltban le nem csapott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58660) tjb007 válasza B1T3 (#58655) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0/8.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME572C), Lenovo S8

(#58657) hanemmost

Ezek jöhetnének még szóba: Teclast X98 Air 3G (dual OS, tehát Windows 8.1 & Android ), Cube i6 (mindkét verzió → Android, és Android & Windows 8.1), esetleg még a VOYO X7 (bár gyakorlatilag ugyanezt kapod meg itthon Alcor Access O819M néven).

(#58658) Shingen

Elég sok mindent rendeltem már tőlük, eddig még nem volt velük gond. Tavaly sikerült kifognom egy gyári hibás routert, annak a garanciáztatása is probléma nélkül zajlott.

(#58659) csendes

Szerintem még így is maradt jó pár.

[ Szerkesztve ]

(#58661) Shingen válasza csendes (#58659) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor a Pcx nem szürke-importos?

(#58660) tjb007 Állítólag akkor 2 év amit adnak az gyári gari.?
+ Elvileg (2 éveben) első év az cseregari, ami azt jelenti, akkor nem szervizeleik a készüléket hanem egyből újat hoznak helyette?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58662) Viki84


Viki84
tag

Használja valaki gps-ként is a tabletet? Mik a tapasztalatok?

(#58663) B1T3 válasza tjb007 (#58660) üzenetére


B1T3
addikt

Köszönöm, én is az Asust néztem, de a Lenovo talán még jobb ár-érték arányúnak tűnik. Hogyan viszonyul egymáshoz teljesítményben ez a két Intel SoC? (Úgy látom, nincs szignifikáns különbség.)
ARM alapú rendszerek esetén egyébként teljesítményben melyik áll ezekhez a legközelebb?

(#58664) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Olcsó dzsunkát vennék a következő paraméterekkel:
- 10 inch
- 2+ mag
- tűrhető kijelző
- 1GB+ ram
- 8GB+ háttértár
- ne legyen ortopéd bumszli
- occó

Köszönöm előre is a segítséget.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#58665) xtend válasza Viki84 (#58662) üzenetére


xtend
senior tag

Samu tabot, itt le nem írható 3 betűs navigációs programmal, sohasem hagyott cserben eddig, se tabon se telón!

(#58666) tjb007 válasza Shingen (#58661) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, gyári.
Cseregarancia: [link]

(#58663) B1T3

Hasonlónak mondható. Jelentős eltérés csak a GPU-ban van, a Z3560-ban az egy jó 30%-kal erősebb, illetve a Burst órajel is magasabb.
Snapdragon 800, körülbelül ezzel van egy szinten mozog a Z3560, a Z3745 gyengébb valamivel nála (leginkább GPU-ban).

(#58664) capulet75

[link]

(#58667) B1T3 válasza tjb007 (#58666) üzenetére


B1T3
addikt

Köszönöm szépen a választ, így leírva azért akkurátusabb volt, én csak a benchmarkok alapján tudtam saccolni (szintén a Snapdragon 800-ra, ami a második kérdésemet illeti).

(#58668) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tablet témában nem vagyok túl jártas ezért kérdeznék.

Az autóba szeretnék egy tabletet beépíteni. A gyári navigáció repülne és kb ennek az árán keresek valamit (ez úgy kb 100k) Hifire megvan mindenem. ennek a feladata a navigáció lenne.

Ha létezik olyan verzió aminek van videó be/ki menete az külön öröm lenne.

Van bármi jó alternatíva?

Illetve létezik hozzá valami BT/vezetékes kezelő? nem egér billre gondolok hanem valami joyt lehet kapni?

Köszönöm szépen

(#58669) yvsmad válasza Songo (#58668) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen autód van? Miért pont tabletet akarsz beépíteni? Hogy teszed a gyári navi helyére?

(#58670) Songo válasza yvsmad (#58669) üzenetére


Songo
senior tag

Minden technika megvan rá szerencsére. csak az egyetlen kérdés hogy mit rakjak be :D
8 de még a 10 colos is befér. Amúgy egy Laguna II-őm van.

A beépítés szerencsére nem probléma, csak legyen mit :)

Ja és a navigációk miatt döntöttem az android mellett. a google alapúakkal jól elvagyok. míg a gyáriak gyatra frissítése sajnos nem jó a naponta feltúrt országunkban...

[ Szerkesztve ]

(#58671) Shingen


Shingen
addikt

Szerintetek honnan lenne érdemes tabletet venni, kinek mi a tapasztalata?
edigital, MM, pcx?
Mert mindegyik üzletről olvastam rosszakat más topikokban. :F

風林火山

(#58672) micilacko


micilacko
csendes tag

sziasztok

Akai Recovery mod belépésre még senki nem talált rá??
Éni s itt állok egy TAB 9800-al, bekapcsra előjön a kis robot, majd AKAI felirat, s ennyi..
Semmit sem tudok vele csinálni :(
A13 proc van benne
Kb ennyi :(

Laci

(#58673) katonab1983 válasza Shingen (#58671) üzenetére


katonab1983
tag

Az Edigital-al nem hiszem hogy gondod lenne, sok mindent vettem már tőlük, köztük 3 tabot is, minden rendben volt. Gariztattam is dolgokat, korrektül álltak mindig a dolgokhoz, időben is.

A másik kettővel nincs tapasztalatom, az MM-el kapcsolatban esetleg annyit tudok mondani hogy 3 évet dolgoztam náluk, én ott biztos nem vennék semmit. Ha gariztatni kell, hónapokat is várhatsz..

(#58674) Zolicska2


Zolicska2
csendes tag

Üdv mindenkinek. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Navon platinum 10 tablett sikertelenül lett frissítve, és most semmi reakció sem a programmal, sem a géppel. Nem tudná esetleg valaki elküldeni nekem a gyári rendszert amivel fel lehet éleszteni. Köszönöm előre is.

(#58675) kelzsoca válasza micilacko (#58672) üzenetére


kelzsoca
félisten

Összeraktam neked egy kis csomagot.

Innen tudod letölteni, kicsomagolod, összekötöd a tabletet a pc-vel, majd futtatod a fájlt, ha szerencséd lesz, akkor a készülék újraindul recovery módban.

https://vertigostore.eu

(#58676) tjb007 válasza Songo (#58668) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mekkora hely áll rendelkezésre ? Egy-két centiméter eltérés nem lényeg.

„Illetve létezik hozzá valami BT/vezetékes kezelő?”

Ilyesmire gondoltál ?

(#58674) Zolicska2

Mit próbáltál meg felrakni rá ? Be tudod kapcsolni ? Mert ha nem, akkor már csak levélnehezéknek lesz jó.

(#58677) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv!

Ki tud nekem javasolni ilyen követelményeknek megfelelő tabletet?
- 7 vagy 8 colos IPS kijelző, - min 1280x800-as
- 4 magos, KITKAT-es
- min 1GB RAM, de inkább 1,5
- 3G/WCDMA 900, 2100 MHz support

Bakker, megvan:)
Samsung 7'' Galaxy Tab 4 (SM-T235) WiFi + LTE 8Gb - Black
7" - 1280x800, Quad Core - 1,2GHz, 8GB ROM/1,5GB RAM, microSD,4G/BLTH/WIFI, Android Kitkat 4.4

Olcsóbb nincs?

(#58678) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Most lesz aktualis a korabban feltett kerdesem, miszerint egy wayteq 8q tabletet cserelnek le a kijelzonel jelentkezo idonkent fellepo erzeketlenseg miatt es ez lenne a fo szempont.

Harom valasztasi lehetoseg merult fel bennem:
- LG g-pad 8.0 - 48-54 K Ft
- Lenovo IdeaPad A8-50 A5500 - 45 K Ft
- Asus memopad HD 8 - 50 K

Van mas valasztasi lehetoseg?
Hayday, angry birds transformers, es hasonlo jatekok futnanak rajta, pdf nezegetes ilyesmik.
Heartstone is menne de nem lenyeg ha nem megy. :)

(#58679) Shingen válasza katonab1983 (#58673) üzenetére


Shingen
addikt

" MM-el kapcsolatban esetleg annyit tudok mondani hogy 3 évet dolgoztam náluk, én ott biztos nem vennék semmit. Ha gariztatni kell, hónapokat is várhatsz.. " :((( de jó :W

(#58678) ThorsHUN LG g-pad 8.0 :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58680) xtend válasza #98593280 (#58677) üzenetére


xtend
senior tag

Tessék, itt vannak olyan tabok 50k-ig, amik az általad felsorolt kritériumoknak megfelelnek! (1280x800 felbontás, minimum 1GB memória, de van benne 2GB-os is, 3G modem és android, 7-8")
[link]

[ Szerkesztve ]

(#58681) Izzé


Izzé
őstag

Üdv! Segítség kellene, mert nehéz a választás. :B Van 3 kiszemeltem (3 teljesen különböző kategóriából), amiknél a legfontosabb az ár/érték arányuk.
LG G Pad 7.0 35k
Samsung Tab S 8.4 85k
Samsung Tab S 10.5 110k

A samuk edigitalosak és az akció ma jár le. Érdemes még ezekben gondolkodni az új széria előtt? Várható-e még majd hasonló leárazás ha jönnek az S2-k?
Nem játékra kell, az nem szempont, inkább általános felhasználásra, amolyan mindenesre.

[ Szerkesztve ]

(#58682) Zolicska2 válasza tjb007 (#58676) üzenetére


Zolicska2
csendes tag

az első hsz. alapján probáltam, de sikertelen.
http://forum.gsmkabelek.com/showthread.php?25377-Navon/page2

[ Szerkesztve ]

(#58683) micilacko válasza micilacko (#58672) üzenetére


micilacko
csendes tag

kb sikerült megoldani..
Tettem rá egy másik rom-ot.
wifi ok, touch ok.
1 baja van, a képernyő 90 fokkal mindig rosszul áll :)
Lehet azt valahol állítani, hogy a szenzor 90 fokkal el van fordulva?

Laci

(#58684) tjb007 válasza #98593280 (#58677) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A8 3G , legalábbis a Lenovo honlapja szerint támogatja/kelezi a 900MHz-es sávot is. Gyakorlatilag emiatt esik az összes többi.

(#58678) ThorsHUN

LG G Pad 8.0

(#58680) xtend

Vannak, csak épp a 90%-uk nem támogatja a 900MHz-es sávot, szóval ezekkel árösszehasonlító oldalak segítségével való ajánlásokkal csak csínján. :)

(#58681) Izzé

Érdemes, főleg akkor, ha nem jön be a 4:3-as képarány (mert az előzetes információk alapján az újabb S szériás modellek olyanok lesznek).

„Várható-e még majd hasonló leárazás ha jönnek az S2-k?”

Ezt nehéz lenne megjósolni, és erre várni sem biztos, hogy egy jó döntés, mert jártak már úgy jó páran, hogy addig vártak a leárazásra, amíg szépen megszűnt a készülék forgalmazása.

(#58682) Zolicska2

Tehát, ha jól értem, akkor te az Explorer firmware-jét raktad fel a Platinum 10-re ? Ebben esetben keresztet vethetsz rá, ugyanis sikerült téglásítanod. Nem csereszabatosak egymással a ROM-ok, egyikét a másikra nem lehet (és szabad) csak úgy felrakni, még akkor sem, ha hasonló specifikációval bírnak.

(#58685) Izzé válasza tjb007 (#58684) üzenetére


Izzé
őstag

Rendben, köszi, de akkor Te melyiket választanád? Mondjuk az LG g pad7 és a Samu 10.5 közül. A 8.4 az akksi miatt nem biztos, hogy best buy lenne, ill. a kijelzője sem RGB mátrixos a 10.5-el szemben.

(#58686) Songo válasza tjb007 (#58676) üzenetére


Songo
senior tag

Este lejutok az autómhoz megmérem.

ide menne a kijelző és a joy helyére.

Megkedveltem ezt a távirányítós megoldást ezért szeretnék valami ilyesmit.

(#58687) ThorsHUN válasza tjb007 (#58684) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez a lenovo 10-essel olcsobb mint az LG 8.0

Megeri az LG azt a plusz 10 ropit?

(#58688) Shingen válasza ThorsHUN (#58687) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem igen, optimalizáltabb a rendszere és pl. Lg 2 év gyári garit adnak alapból.

風林火山

(#58689) taip válasza Shingen (#58688) üzenetére


taip
senior tag

Volt róla szó pár napja, hogy elvileg a lenovo gyári garancia is 2 év.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58690) Shingen válasza taip (#58689) üzenetére


Shingen
addikt

Erről volt szó:

#58626) tjb007 válasza taip (#58621) üzenetére

A helyzet valóban érdekes, mert bár a Lenovo oldalán (ami lehet, hogy már nem aktuális) 2 év szerepel, ennek ellenére szinte kivétel nélkül minden forgalmazónál egy év szerepel.
Pl. [link]
Majd utánakérdezek a Lenovonál, hogy mi a helyzet, mert ez elég zavaros.

Ettől függetlenül ugyanúgy a hírhedt TeleMax a szervizpartner.

風林火山

(#58691) #98593280 válasza tjb007 (#58684) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Prestigo is támogatja a leírás szerint, nem?
http://www.prestigio.hu/catalogue/MultiPads/MultiPad_Color_7.0_3G#/product-specs?article=PMT5777_3G_D_BK

Lenovo-t annyira nem szeretnék, állítólag a szervizük nagyon rossz.

(#58692) katonab1983


katonab1983
tag

Wayteq xTab 8x Quad-ról mi a véleményetek? Elég jó áron van, jónak is tűnik.

Netezésre, gps-re használnám útközben, meg pár játékra, pl. Gta 3, Vice City.

(#58693) tjb007 válasza Izzé (#58685) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én a G Pad 7.0-át választanám, mert a használati szokásaimnak tökéletesen megfelel, de ez én vagyok.

(#58686) FeW

Ilyesfajta Androiddal használható joystick megoldással nem találkoztam még, ahogy utánanéztem nem is létezik ilyen, szóval valami mást kell kitalálnod.

(#58687) ThorsHUN

Igen, megéri.

(#58691) ShellKretor

Elvileg, papíron támogatja, aztán hogy tényleg így van-e már egy másik történet. Volt már rá példa, hogy fel volt tüntetve, aztán mégsem tudta.

(#58692) katonab1983

Ajánlott, a példának hozott játékokkal sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#58694) katonab1983 válasza tjb007 (#58693) üzenetére


katonab1983
tag

Köszi :R

(#58695) taip válasza Shingen (#58690) üzenetére


taip
senior tag

Tudom, hogy szinte mindenütt 1 év garanciával hirdetik. De ettől még az én hivatalos garanciajegyemen 2 év szerepel.
Szóval nem az a gond, hogy milyen hosszú a garancia, hanem az, hogy a Telemax-hoz kell vinni, ha valami gond van.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58696) Songo válasza tjb007 (#58693) üzenetére


Songo
senior tag

Tudom de ez nem gond majd nézek egy olyat ami nekem megfelel azt úgy alakítom hogy jó legyen :) az nem gond.

A tablet maga nagyobb kérdés :D

(#58697) ot93


ot93
senior tag

Táblagépet keresek az alábbi kritériumokkal:

- 7 ill. 8 hüvelykes képátló (lehetőleg 8)
- Új
- itthon szeretném megvásárolni
- leginkább böngészésre, dokumentum megtekintésre (pl. word, pdf) használnám
- 20 és 30.000 között gondoltam
- mivel olvasásra használnám így a kijelző minősége a fontosabb kritériumok közé tartozik (persze az árkategória adta lehetőségeken belül)

Előre is köszi!

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#58698) Songo válasza Songo (#58696) üzenetére


Songo
senior tag

82x148mm a kijelző mérete. ami kb 7 col de mivel a korábbiban ennél jóval kisebb kijelző volt és oda is befért a 7col így 9.-10 szerintem befér :D

(#58699) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok srácok ,előre is elnézést kérek hogy a problémámmal kapcsolatban ide írok de hátha tud valaki segíteni ,a múlthéten rendeltem a t-töl egy gigaset qv830 tabot amin android 4.2.2 fut a problémám a következő, komplett biztonsági mentést szeretnék készíteni recovery alatt de sajnos nem tudok mert:system recovery 3e, a lehetőségeg:reboot,update sd,wipe factori r ,wipe ce partition és ennyi mivel lehetne a cwm -et flash elni, előre is köszönöm

hüvely mate 10 pro

(#58700) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Bár ahogy elnézem, nem egy olyan nagy durranás ez a Huawei MediaPad 7 Youth2 de azért szerintetek 15k-t megérne ? Vadi új, 2 év garanciával.

Főleg filmnézésre, PH!-ra és Facebookozásra lenne használva.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.