Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) xtend válasza weareinluck (#58450) üzenetére


xtend
senior tag

Ööö már bocs hogy nem olvasok vissza de neked akkor windows tab kell? Mert itthon is vannak jók 80k-ig szép számmal....sőt még olcsóbban is

[ Szerkesztve ]

(#58452) tjb007 válasza weareinluck (#58450) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanaz, mint az X98 Air 3G-ről: nyugodtan megveheted, ugyanúgy megfelel csak elvárásaidnak, csak ez kisebb [plusz nincs 3G, nincs GPS, kisebb az akku, kisebb (felbontású) a kijelző - körülbelül ennyi a különbség, ha csak nem hagytam ki valamit]. Figyelmedbe ajánlanám ezt az X80h-ról írt bemutatót: [link] Ha kérdésed lenne nyugodtan tedd fel a topikjában, biztosan válaszolni fog rá.

Amúgy nem tudom mi az, ami miatt azt hiszed, hogy nem tudnád használni rajta a Skype-ot, meg a Teamviewert.

(#58451) xtend

Valóban így van, csak épp azoknak a 90%-a 1/16GB-os, és a 100%-uk nem dual-bootos.
Egyelőre elég gyengének mondható a hazai "másodosztályos" kínálat, a támogatásról nem is beszélve. Értem ez alatt azt, hogy a honlapjukon (már amennyiben van nekik) letölthetőek-e a driverek, mert ha beüt a krach, akkor azok nélkül meg lesz lőve az ember.

[ Szerkesztve ]

(#58453) xtend válasza tjb007 (#58452) üzenetére


xtend
senior tag

Okézsoké kolléga, csak nekem ebből a mondatából az jött le, hogy már nem kell neki dual boot-os:
"de nem merem bevállani azt, hogy egy dualbootos gépezetért kiadjak 70-80k-t"

De egyébként van 65k-ért 2gb-s windows-os csak az is 16gb háttértárral, de mint előbb írtam nem olvastam vissza, hogy mit-hogy is akar :) Sorry...

[ Szerkesztve ]

(#58454) tjb007 válasza xtend (#58453) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az X80h is dual OS-es. :)
Szimplán csak nem szeretne ennyi pénzt kiadni rá. Érthető, én sem szem szívesen tenném.

(#58455) weareinluck válasza xtend (#58453) üzenetére


weareinluck
tag

Amiből azt feltételezem, hogy esetleg döcögni fog, az az, hogy a skype, teamviewer plusz egy sakkprogram (enginnel, aminek meghatározott méretű memóriát állíthatok, de a több jobb) egyszerre kell időnként fusson a jelenlegi windowsos laptopomon ( 7 éves hp, dual core 1.8ghz, 3gb ram, meg 512-es nvidia videókártya), és azon is időnként beszaggat. Namost attól meg akarok szabadulni ( valakinek még lehet szimpatikus a 17-es kijelzőjével), de nem akarok két szék között a pad alá esni, hogy a régit eladom, az új meg nem tudja amit kell...
Dual boot meg kifejezetten szimpatikus, mert a telefonom 4,5-es kijelzője helyett egy 8 vagy 10-es kijelzőt barátságosabb ilyen késői órán használni...( az android egyszerűségével, és ha szükséges, a windows sokoldalúságával).

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#58456) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Sziasztok!

Mint többen én is tablettet szeretnék venni.
Az ondát néztem ki de nem tudom melyik lenne jó...180$ többet azért nem szeretnék költeni.(plusz ami rájön)
9,7 vagy felette legyen a kijelző.
Nem gamer vagyok,de néha játszom.Filmet akarok nézni akadásmentesen,meg böngészés.

Tanács?
Előre is köszi:D

(#58457) tjb007 válasza Gyuc (#58456) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek azok, amik ennyiért szóba jöhetnek: PiPO M9S, Onda V975M, Cube Talk 9X

(#58458) Ronam válasza tjb007 (#58417) üzenetére


Ronam
addikt

Közben feltűnt, hogy a T árul ilyet is, végül ezt rendeltem meg. Remélem jól döntöttem :).

(#58459) tjb007 válasza Ronam (#58458) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jól döntöttél. :K

(#58460) Deylath26 válasza taip (#58435) üzenetére


Deylath26
csendes tag

Igen, utazás alatt annyit értek, hogy vonaton levő utazás, ahol mindig van hotspot. ( már, ha működik )

Ennyire ritka lenne az 1GB RAM-nál többel rendelkező tabok? Igazából elég az 1GB is, ha ennyire leszűkíti a kört, mert úgyis a LG G-PAD 8.0-val szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

(#58461) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok.

Munkatársnőnek kéne tabletet ajánlanom, max 80-ig, 8-10 colos (ha tudtok a méretek között többet ajánlani, azt megköszönném), billentyűzettel.

Tudnátok segíteni, kb belőni, hogy hol lenne érdemes (edigital? :D), és hogy ebben az összegben mely gyártótól mely típust kéne belőni az elkövetkezendő 1 hónapban?

Más igény nincs, min. 4.2-es android, 1 gb ram, min. 8 gb tárhely...

kicsit off, de lenovonál itt is ugyanaz a helyzet, mint laptopoknál, hogy 1-2 hónap a szervíz, ha gebasz van?Mert akkor tablet téren annak is lőttek

[ Szerkesztve ]

(#58462) cidalain válasza Deylath26 (#58460) üzenetére


cidalain
veterán

szerintem jófelé szemezgetsz :K

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58463) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

Hozzám került egy MyAudio 704GB típusú tablet. Hogyan tudom előhozni a recovery menüt? Ugye ezen csak egy power gomb van.

Köszi előre is!

/Ezt a kérdést feltettem a MyAudio topikban is/

(#58464) Kereee


Kereee
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék 8" tabletet venni, mivel az előző tablet elhalálozott :\ Az egy WayteQ xTAB-79qci volt. Utazás közben és otthon lenne használva, leginkább netezésre, film nézésre, pdf/ebook olvasásra.

Ezt a három tabletet néztem, de nem igazán tudok dönteni, hogy melyik is éri meg a legjobban:
- Lenovo IdeaTab A5500 (16GB)
- LG G-Pad 8.0 Wifi
- Acer W1-810 8" IPS 32GB

Ahogy néztem nagyon hasonlóak ezek, de nem igazán tudok dönteni. Vagy van ezeknél jobb ajánlat ebben az árkategóriában?

(#58465) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok 40-50K a keret, 7-8" Mindenképp ismert gyártó, filmezésre, játékra, és a beépített hangszóró elegendő legyen, pl egy filmhez! Mi javasoltok?

(#58466) tjb007 válasza Deylath26 (#58460) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ott van a Lenovo S8, abban 2GB RAM van, az Alcor Access O819M-ben szintén, szóval a 100 ezer forint alatt alatt megvásárolható modellek között akad azért egy-kettő.

(#58461) Ubul86

ASUS Transformer Pad TF103C

(#58463) CBool

ADB-n keresztül, de túl sok értelme nem lenne, mert ha be is jutnál nem tudnál mivel navigálni a menüpontok között.

(#58464) Kereee

Mivel az Acer Windows 8.1-et futtat, az meg egy "kicsit" rugalmasabb (értsd ez alatt azt, hogy bármit csatlakoztathatsz hozzá stb.) rendszer, így a három közül ez lenne a legjobb választás. Ha viszont inkább maradnál az Androidnál, akkor a Lenovo és az LG közül utóbbi a jobb választás.

(#58465) dunc

LG G Pad 7.0

(#58467) dunc válasza tjb007 (#58466) üzenetére


dunc
nagyúr

köszi utána olvasok.

(#58468) Shingen válasza Deylath26 (#58460) üzenetére


Shingen
addikt

Nekem is azt ajánlották jó vételnek tűnik. :)

(#58467) dunc 54-ért MM LG G-PAD 8.0, az jó ár :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58469) dunc válasza Shingen (#58468) üzenetére


dunc
nagyúr

Milyen a hangja? És játékra melyik ami nagyon jó? Play kompatibilis? Asusok nem jók?

[ Szerkesztve ]

(#58470) Ubul86 válasza tjb007 (#58466) üzenetére


Ubul86
őstag

köszi

és lg g pad 10"-os? lehet hozzá billentyűzetet varázsolni?

(#58471) tjb007 válasza dunc (#58469) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kis kompromisszummal azok közül is nyugodtam lehet választani (az LG kijelzőjének képe mondjuk szebb).

Az LG G Pad tabletekkel kapcsolatos kérdéseiddel pedig keresd fel ezt a topikot, itt készséggel fognak miden kérdésedre válaszolni.

(#58470) Ubul86

Az is ajánlott, és annál is megoldható a billentyűzet.

(#58472) dunc válasza tjb007 (#58471) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszönöm, nagyon nem vagyok otthon a tab. világába.

(#58473) Ubul86 válasza tjb007 (#58471) üzenetére


Ubul86
őstag

ok, köszönöm :) csak mondm egész korrekt áron van, fentebb olvastam, hogy egész ajánlott.

(#58474) dunc


dunc
nagyúr

Köszönöm az eddigi válaszokat! :R
De még volna kérdésem :B
Ha emelném az összeget amit rászánok. (mondjuk 70k)
Akkor mi az ajánlott? (a mai izmos játékok érdekelnének)

(#58475) tjb007 válasza dunc (#58474) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor az ASUS MeMO Pad 7 (ME572C), de ebben is x86-os SoC van, tehzát ennél is fennállna az, amit korábban írtam (vagyis pontosabban linkeltem).

(#58476) dunc válasza tjb007 (#58475) üzenetére


dunc
nagyúr

Értem köszi, most aztán már tényleg nem tudom melyik XD

[ Szerkesztve ]

(#58477) Shingen válasza dunc (#58476) üzenetére


Shingen
addikt

Válaszd az LG G-PAD 8.0 pont a közép út neked. :K

風林火山

(#58478) Gyuc válasza tjb007 (#58457) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Köszi szépen,és szerinted melyik lenne jobb?

(#58479) dunc válasza Shingen (#58477) üzenetére


dunc
nagyúr

A 7-8 között csak a méret a különbség?

(#58480) Shingen válasza dunc (#58479) üzenetére


Shingen
addikt

ÁÁÁÁÁ Dehogy! :)

7.0 alapból 8Gb belső mem, micro sd max 32, kamera 3 mp, 4000 mah aksi

8.0 alapból 16Gb belső mem, micro sd max 64Gb, kamera 5mp, 4200mah aksi

nagyjából! Véleményem szerint megéri azt a +12 ropit a Gpad 8.0 :)

風林火山

(#58481) dunc válasza Shingen (#58480) üzenetére


dunc
nagyúr

aha, és 1gb ram mindkettőbe.............

(#58482) Shingen válasza dunc (#58481) üzenetére


Shingen
addikt

Igen! :K

風林火山

(#58483) CBool válasza tjb007 (#58466) üzenetére


CBool
tag

Köszönöm. Akkor milyen egyéb módszerrel tudnám gyári állapotra visszaállítani a rendszert? Android SDK-val megoldható? Ugye az USB debugging módot nem tudok aktiválni. A tulaja elfelejtette a jelkódot.

(#58484) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Páromnak nem jött be az iOS, ezért visszaváltana droidra. Ajánlottak az iPad Air-ért egy onda v975m-et meg 35-40k kp-t. Megéri. Jól használható a gép? Mennyire gyors a procija? Snapdragonok közül melyiknek felelne meg?

[ Szerkesztve ]

(#58485) xtend válasza Revoltek (#58484) üzenetére


xtend
senior tag

Nem vagyok benne biztos, de kb. Snapdragon 600.
Elég jó az Onda (kínai ipad):
http://logout.hu/cikk/onda_v975m_ipad_kinabol/bevezetes_doboz.html
Most kb. olyan 40-45 ezer Ft Kínában (új), neked kell tudnod, hogy megéri a csere v. sem.

[ Szerkesztve ]

(#58486) tjb007 válasza Gyuc (#58478) üzenetére


tjb007
nagyúr

A PiPO elég új, túl sok tapasztalat nincs még vele, a másik kettő viszont elég jól bejáratott modell, ráadásul utóbbi integrált 3G modemes (bár ez nálad nem szempont).
Legyen az Onda, multimédiás dolgokban elég jól teljesít.

(#58483) CBool

Ha nincs aktiválva a debugging, akkor túl sok mindent nem tudsz tenni (konkrétan semmit).
Utolsó lehetőségként a Fastboot mód maradt, azon keresztül is lehet wipe-olni, de ezt nem mindegyik készülék támogatja.

(#58485) xtend

Inkább csak GPU-ban azonos szint (bár az API-k oldalán van különbség), CPU-ban jóval gyengébb.

(#58487) xtend válasza tjb007 (#58486) üzenetére


xtend
senior tag

Ok főnök, azért is írtam, nem vagyok benne biztos, de körülbelül ahhoz hasonló :)
Behatárolni teljes biztonsággal nem is tudnám, mert ugye van nvidia-ban is, Mediatek-ben is, stb ARM Cortex-A9 procimag, mint az Onda-ban, de mégsem ugyanazok :)

[ Szerkesztve ]

(#58488) Kereee válasza tjb007 (#58466) üzenetére


Kereee
csendes tag

Köszi szépen. Megkönnyítetted a döntést. Acer lett a befutó, eredetileg is efelé hajlottam. Hajt a kíváncsiság, hogy milyen lehet egy win-es tablet. Úgyis van 14 nap kipróbálni, ha meg mégsem jön be, akkor marad az LG.

(#58489) mtgtoki


mtgtoki
csendes tag

Sziaztok! 3 közül melyiket vennétek? Tab S 8.4 (85.000 Ft) Z3 tablet compact (115.000 Ft) Ipad mini retin 32gb (103.000Ft). Köszi előre is a választ.

(#58490) cidalain válasza mtgtoki (#58489) üzenetére


cidalain
veterán

Mire kéne?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58491) mtgtoki válasza cidalain (#58490) üzenetére


mtgtoki
csendes tag

Leginkább egyetemi jegyzetek olvasására, filmezéshez.

(#58492) cidalain válasza mtgtoki (#58491) üzenetére


cidalain
veterán

Jatek nuku?
Ha igen akkor mindegyik megfelel a kivanalmaknak, sot erosen tul is teljesitik azt hardverileg. Akar lejjebb is mehetnel arban,vagy vehetnel minosegi, de nem csucskatogiras 10-est.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58493) jokerbet


jokerbet
csendes tag

hi.tudtok valami programot amivel el lehetne tüntetni ezeket a színes ikonháttereket? launcher-t nem akarok használni. valami más kellene. a chrome ikonja mögé is sárga hátteret rakott és nagyon csúnya.

android 4.2.2, wayzeq 7x quad tablet

(#58494) cidalain válasza jokerbet (#58493) üzenetére


cidalain
veterán

Ezt nem lehet testreszabni? Hosszan nyomva az ikont nem jon ki ikon editor resz?
Ez igy eleg ratyi, nem emlekszem hogy a ceges ugyanilyen tablet ilyen ikonokat csinalna.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58495) jokerbet válasza cidalain (#58494) üzenetére


jokerbet
csendes tag

nem lehet :/ itthon 3 ilyen tab van és mindegyik ilyen.

(#58496) tjb007 válasza jokerbet (#58493) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezen csak és kizárólag a launcher lecserélésével tudsz változtatni, semmi mással.

(#58489) mtgtoki

Ez pont egy amelyik szimpatikusabb helyzet. Mindhárom egy remek modell, melééfogni egyikkel sem nagyon tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#58497) jokerbet válasza tjb007 (#58496) üzenetére


jokerbet
csendes tag

de ha egy launcher meg tudja változtatni, akkor valahogy manuálisan is meg lehetne ezt változtatni szerintem.

(#58498) Shingen válasza mtgtoki (#58489) üzenetére


Shingen
addikt

Mindhárom jó.
Kérdés tetszik-e a ios rendszer vagy inkább android. :)

風林火山

(#58499) tjb007 válasza jokerbet (#58497) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld meg ezzel: [link]

(#58500) mazza


mazza
tag

Hello!

Került hozzám egy DPS Dream 9 Tablet PC, néhány tippre lenne szükségem mivel lehetne gyorsítani a működést. Nyomtam egy gyári beállítást, teljesen üres, viszont így is lassú.

3 animációt kapcsoltam ki a fejlesztői lehetőségekben így valamelyest jobb lett: window animation scale, transition animation scale és animator duration scale.

Ezeket érdemes bekapcsolni? Más egyéb?

Disable HW overlays (always use GPU for screen compositing)

Force GPU rendering (Force use of GPU for 2d drawing)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.