Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) csendes válasza Scale (#58948) üzenetére


csendes
őstag

Az A7-10-ben erősebb a GPU.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58952) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok.

Van egy Concorde Tab Play tabletem, az lenneba gondom vele, hogy nem ott érzékel ahol kell. A másik pedig, hogy állandóan azt írja ki, hogy Android processing media leáll.
Valami ötlet? :)

(#58953) mesehabbal válasza taip (#58944) üzenetére


mesehabbal
tag

Meg miért pont a Yoga? Sokkal olcsóbban is kapható jó 10"-os tablet.
Tetszik a beépített talp.:D

És épp ezek a sokkal olcsóbb, 10" os tabletek érdekelnének... Jöhet annyi, amennyit nem szégyelltek. :) Mobilnet egész biztosan nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#58954) taip válasza csendes (#58951) üzenetére


taip
senior tag

Ja, én is néztem, hogy jobbnak tűnik, csak nem értem, miért vették vissza a felbontást?

mesehabbal: Személyes tapasztalatom nincs, de én az LG G Pad, Lenovo IdeaTab, Asus MemoPad vonalon nézelődnék. Bár utóbbit nem szokták ajánlani ha fontos a játék, mert előre nem lehet tudni, hogy esetleg melyik játék nem fog futni az Intel proci miatt. A Samsung szerintem túl van árazva, de az is van még.
Ha nem vagy beszorítva anyagilag, akkor a noname márkákat javaslom mellőzd.

Konkrét típust írjon az, aki jobban benne van, addig javasolnám a megbízható webshopok böngészését, leszűrve az általad fontosnak tartott szempontokra. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58955) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok egy 3G 10+" tabletet szeretnék venni legalább 4magost amiket kinéztem, kíváncsi lennék mit ajánlatok :R :

PRESTIGIO PMT5001_3G_C_BK_CIS 10" 8GB fekete 54eFt
LENOVO A7600 10" 16GB 3G 70e Ft

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58956) fityere válasza mesehabbal (#58953) üzenetére


fityere
senior tag

Nekem pár napja Yoga tablet 2 van es teljesen meg vagyok elegedve vele. Jo a fogása nekem kenyelmes, az aku üzemideje is megfelelö. Bar inkább a párom probálgatta de neki nagyon bejött :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#58957) _GT_ válasza tjb007 (#58902) üzenetére


_GT_
csendes tag

Ez a Teclast a leírás alapján nagyon jónak tűnik. A Teclast mint márka amúgy milyen, mennyire megbízható, van ezzel tapasztalat?

Látom, hogy amit linkeltél az Spanyolországból jönne. Feltételezem azért kicsit drágább mint ami a sima oldalon a tabletek között van, mert erre már tuti nem jön vám+áfa, jól gondolom?

Nézegettem az oldalon, hogy van-e sötétebb színben, de csak a fehéret találtam. Esetleg tudsz ajánlani hasonló tabletet sötétebb előlappal?

Köszönöm!

(#58958) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Alcatel OneTouch Pop 8 és a Lenovo A7-50 A3500-FL tipusról érdeklődnék? Ajánlottnak mondható? Aksi időről tudtok esetleg valamit mondani?

(#58959) csendes válasza kisza25 (#58955) üzenetére


csendes
őstag

Ezek már egy picit lassúcskák az MT8382 SoC-cal, egyébként netezni, filmet nézni nem rosszak. Ha a játék nem fontos és 3G, 10" és android legyen, akkor jó választás lehet ezen az áron az [Asus Transformer Pad (TF103CG-1A014A) 10" Wifi + 3G 16GB] (van 3G nélküli változata is, az olcsóbb).
Vagy, ha valaki bátor és mer EU kínai webshopból rendelni, akkor [CUBE TALK9X 32GB U65GT]
Ebben az árkategóriában még kompromisszumok mindenképpen vannak.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58960) kisza25 válasza csendes (#58959) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na igen nem írtam, hogy csak net, film, zene, youtube videók semmi extra, de a 3G az mindenképpen fontos,
igen néztem az Asus Transformer Pad (TF103CG-1A014A) 10" Wifi + 3G 16GB tablet, azzal csak annyi a gond, hogy mindenhol Quad-Core Z3745 -el írják (amivel már venném is), de közben a 3G-s csak a Intel® Atom™ Z2560 Kétmagos procival van és a sima WIFI-s van Z3745-el

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58961) csendes válasza gorje (#58958) üzenetére


csendes
őstag

Alapfeladatokra mindkettő ajánlott (böngészés, videók és filmek fejhallgatóval), játékra kevésbé a ma már gyenge GPU miatt. Az Alcatel Pop 8-ről itt mindent leírtak: [link], itt pedig a Lenovo A3500-FL fórum segíthet: [link]. A POP 8 akku 4100 mAh (8" kijelző), a Lenovo A7-50 3450 mAh (7" kijelző), mindkettő a saját kategóriájában erős közepes. Alap használattal (WiFi böngészés) mindkettő elmegy 7 órát. Videó is olyan 5-6 óra. Játékokkal, GPS-sel, illetve a Pop 8-nál 3G használattal ez akár feleannyira csökkenhet.
Azt viszont nem tudom, hogy függetlenül hol lehet normális áron a Pop 8-t venni. Hasonló tudással a Wayteq XTAB-8X valószínűleg olcsóbb [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58962) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne venni egy tabletet, ebben kérném a segítségeteket. Főleg netezésre használná, utazás közben néha nézne 1-1 filmet, illetve ebookként is funkcionálna. Munkahelyi laptopjához van egy 3G kártya, ezt szeretné a tablettel használni.

Az Edigitalnál van most 0% THMes akció, ezeket nézte ki magának, melyiket ajánlanátok? Ha esetleg egyiket sem, akkor tudnátok adni pár tippet max 100K-ig?

Lenovo TAB A10-70

Lenovo Yoga2 10

(#58963) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnek vasarolni.
Alig hasznalt, vagy forgalmazo altal felujitott iPad vasarlasan gondolkozom.

Amire hasznalni fogom:
- Filmeket nezni utazas kozben (repulon, vonaton, buszon)
- zenet hallgatni
- skype
- internet bongeszes, forumok, ebay, amazon, gmail, facebook
- egyszeruen bovitheto
- stabil, konnyen kezelheto
- eros aksi
- ne fagyjon le allandoan
- gyors, ne tokoljon
- kijelzo 8-10 inch

Ami nem szempont:
- jatekokkal nem nagyon jatszom, eros grafika nem szempont
- 3D hatas sem annyira erdekel
- HD filmek elony, de nem feltetel

amiket eztem eddig:

--
Alternativ megoldaskent ezeken is toprengek:

Lenovo S8-50 16GB + 64Gb SD kari = 160 font
LG G-pad 8.0 16GB + 64Gb SD kari = 190 font
ASUS ME1810 16GB + 64Gb SD kari = 160 font

Olyan kene amit ossze tudok kotni a laptopommal USB kabellel.(vagy wifis vinyot vegyek?)
Mit ajanlanatok?

---

64GB iPad mini 1. + wifis 1TB vinyo = 275 font
64GB iPad mini 3. + wifis 1TB vinyo = 435 font
16GB iPad Air 2. + wifis 1TB vinyo = 385 font
128GB iPad Air 1. + wifis 1TB vinyo = 435 font

Nem igazan tudom mi a kulonbseg teljesitmenyben az iPadok kozt, de leginkabb amire en fogom hasznalni az szamottevo-e?

Legyen szép a napod!

(#58964) csendes válasza kisza25 (#58960) üzenetére


csendes
őstag

A kétmagos Intel Z2560-nal is valamivel gyorsabb, mint a négymagos MT8382. Még a Z2520 is gyorsabb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58965) csendes válasza petyus_ (#58962) üzenetére


csendes
őstag

A Yoga2-nek az a verziója, amire hivatkozol, nem 3G-s. Van 4G-s, Inteles verzió kicsit drágábban.
Utazás közben nem biztos, hogy a 10" a legjobb, E-book olvasónak is elég kisebb, talán 8". Ezt érdemes átgondolni, bemenni egy nagyobb üzletbe, ahol ki van téve, kézbe venni, megnézni, hogy befér-e a táskába, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58966) csendes válasza csyo (#58963) üzenetére


csendes
őstag

A Lenovo S8-50 erre bőven elég. Természetesen össze lehet kötni USB-vel a laptoppal, de sokkal egyszerűbb például az otthoni helyi hálózaton WiFi-n keresztül megosztani a laptop megfelelő könyvtárait.
Az iPad másik kategória, más életérzés. Mondjuk a mini 1-ről 512 MB RAM-mal azért már lebeszélnélek 275 fontért, szóval ha gyors kell, akkor ezek közül Ipad Air 2.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58967) Nr1_Ranger


Nr1_Ranger
csendes tag

Hali
Tablet témában új vagyok. Tudnátok ajánlani valami gépet, netes böngészésre, pdf, office dokumentumok olvasására, e-book olvasásra, filmnézésre kéne, kijelző 8-10 inch-re gondoltam, nemtudom a fent említettre mekkora méret az amin mondjuk a filmezés kényelmes/élvezhető. Árba olyan max 60-80k körül gondoltam, nem tudom mik a lehetőségek.
Előre is köszi

(#58968) kisza25 válasza csendes (#58964) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Értem köszi :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58969) petyus_ válasza csendes (#58965) üzenetére


petyus_
senior tag

Nekem egy Kindle DX ebookom van (9,7"), annak a mérete megtetszett neki, de akkor megnézzük majd, hogy a 8"osok mekkorák.

És akkor 100Kért milyen 8 vagy 10"os tabletet ajánlanál alapfelhasználásra (net, film, néhány egyszerű játék, semmi komolyabb), ami tud 3G-t is?

[ Szerkesztve ]

(#58970) csendes válasza petyus_ (#58969) üzenetére


csendes
őstag

8": Wayteq xTAB-8Q; LG G-PAD 8.0 4G (V490) [link]; Asus MeMoPad FHD 8 16GB Wifi + 4G/LTE
10" 1280x800 kijelzővel: Lenovo TAB A10-70 (59-409037) 16GB Wifi + 3G; Asus Transformer Pad (TF103CG-1A014A) 10" Wifi + 3G 16GB;Samsung Galaxy Tab 4 10.1 WiFi + LTE 16GB
Egy kicsivel a megadott ár fölött:
10" FHD kijelzővel: Lenovo Yoga2 10 (59-427815) 16GB + LTE tablet; Asus Transformer Pad TF303CL-1D012A 10" Wifi + LTE 16GB
MIndenképpen érdemes vásárlás előtt kézbe venni, megnézegetni, tetszik-e a külseje, összeszerelése, illetve a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58971) gyurasz


gyurasz
tag

Sziasztok, nem vagyok járatos a tabletek világában. Kérdésem, hogy egy Asus Memopad HD 10 (Me103K) [link] megfelelő választás lenne-e egy olcsó 10" tabletnek, amely elsősorban gyereknek játékra (70%), böngészésre (20%), DLNA film nézésre (10%) lenne használva?
Azt olvastam, hogy régebbi CPU Adreno 320 GPU-val, ami azért elég meggyőző teljesítménnyel bír a spec. szerint (gpu gflops: link)

Tudnátok-e mást ajánlani (akár 8"-os méretben is!), ami a fenti célokra megfelelő, és max. 70-80k.
Lg G pad 8.0-ról azt olvastam, hogy az adreno 305 miatt játékokhoz egyáltalán nem ajánlott,
az Alcor Access O819M-re meg a szokásos kínai megbízhatatlansági problémák jellemzőek a topikja szerint (no meg csak 1 év garancia). Ha van valami ötlet, szívesen venném.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#58972) csyo válasza csendes (#58966) üzenetére


csyo
senior tag

Koszi, szukitettem a kort ezekre:

- Lenovo S8-50
- 64GB iPad Air 2
- 64GB iPad mini 2

ha ajanlanal valami hasonlot, mint a Lenovo S8-50, vagy tudasban kb ugyanolyat, mint egy hasznalt iPad a fentiek kozul, szivesen fogadom a tanacsokat!

De ha az S8-50-nel nem kell nekem jobb az altalam keresett funkciokra, akkor megallok ezeknel, es innentol az ár lesz a donto...

Legyen szép a napod!

(#58973) csendes válasza gyurasz (#58971) üzenetére


csendes
őstag

Megfelelő, amíg össze nem töri. A kijelzőt azért érdemes megnézni vásárlás előtt. Esetleg LG G-PAD 8.3, ha sikerül valahol még beszerezni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58974) ClioRS válasza csyo (#58972) üzenetére


ClioRS
őstag

Szerintem bőven elég a Lenovo, plusz filmezésre én biztos, hogy nem apple cuccot vennék, mivel 4:3-as képarányon egy csomó hely marad alul meg felül feketén. Plus nem kell itunes-szal szórakozni, csak rá kell dugni a gépre és mehet a másolás. Egyébként ez a gyurasz által említett Asus Memopad HD 10 (Me103K) sem rossz, annyi, hogy ennek csak HD a kijelzője, vagy még van a LG G-PAD 8.3, Samsung Galaxy Tab S 8.4 és10.5.

(#58971) gyurasz
Igen, jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#58975) mesehabbal


mesehabbal
tag

Érdeklődtem már itt tablet ügyben, de egy kérdésre nem jött válasz: érdemes még foglalkozni felújított, 2013-as Nexus 7 tablettel, vagy mindenképp újabbat ajánlott nézni? Most 50k. ennyiért nem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül kell az a 10".

[ Szerkesztve ]

(#58976) cidalain válasza mesehabbal (#58975) üzenetére


cidalain
veterán

A felújítottban ugyanaz a 2 évvel ezelőtti hardver van. A tabletek iszonyú módon fejlődnek. Ennek ellenére még mindig erősebb mint a mai alja kategória. Viszont a mostani legjobbaktól már kezd majd elmaradozni.

Most 50-ért kapsz szuper kijelzőt, fix háttértárat, ami nem bővíthető, gondolom ennyiért csak Wifis. Gari mennyi rá? Játék ha nem nagyon lesz, akkor viszont olcsóbban is vehetsz jó gépet 7"-on.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58977) tecsu válasza fityere (#58956) üzenetére


tecsu
addikt

A képernyőjét eléggé lehúzták ill. a mért értékek szerint is gyenge.
Erős kompromisszum, bár tudom, legtöbbünknél az ár komoly tényező...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#58978) Shingen válasza Nr1_Ranger (#58967) üzenetére


Shingen
addikt

8" Lg Gpad 8.0 55 körül van pl. MM és hivatalos Lg garit kapsz 2 évet.

風林火山

(#58979) Salex1


Salex1
senior tag

Milyen tabletet ajánlanátok 10" környékén (16:9-et preferálnám)? Filmre, netezésre, egyszerűbb játékokra kellene.
Jelenleg van egy Concorde Tab Speed-em, de az 7"-os ezért kicsi, illetve a gyenge kínai minőségből is elegem van, szóval csak valami nevesebb kellene.
Árban olyan 60 lenne a keret.

(#58980) taip válasza csendes (#58964) üzenetére


taip
senior tag

Ebben nem vagyok biztos. Szintetikus teszten hasonlóan teljesít a két SoC, de ha hozzászámoljuk, hogy az Intel esetében a teszt többet mutat, mint ami a tényleges használatnál lejön, akkor máris a MediaTek felé dől el a dolog.

Pár Geekbench 3 eredmény (single/multi):
Intel Z 2560: 450 / 1057
Mediatek MT8382: 352 / 1179
Snapi 400 APQ8026: 327 / 1075

Utóbbit azért raktam be összehasonlításnak, mert ez van a sokat ajánlott LG G Pad 8.0-ban.
Csak ez alapján nem biztos, hogy lehet jó döntést hozni. Nézzük meg, mikori modell és a tablet mennyibe kerül, amibe beépítik.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58981) ClioRS válasza Salex1 (#58979) üzenetére


ClioRS
őstag

Asus Memopad HD 10 (Me103K)

(#58982) fityere válasza tecsu (#58977) üzenetére


fityere
senior tag

Nekem a 4G-s verzio van Intel Atom Z3745, 1,83GHz, 2GB RAM, 16GB. Nekem megfelel.
Mi baj a kepernyövel ?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#58983) csendes válasza taip (#58980) üzenetére


csendes
őstag

Itt egy összehasonlító táblázat Snapdragon 410/ MT8382 / Intel Z3745 / Intel Z2520 között: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58984) gyurasz


gyurasz
tag

Köszönöm a megerősítéseket. Meg is vettem az asus me 103k-t. Francia fórumokon már láttam, hogy snapdragon 600 van benne, de jó volt látni, hogy a cpu-z szerint egy apq8064t snapdragon 600 van az itteni változatban is. Antutu 5 alatt 24882 pontszámot hozott.
Kérdezném, hogy a hangos töltő töltés közben normális jelenség? Még nem találkoztam ilyennel.

(#58985) csendes válasza gyurasz (#58984) üzenetére


csendes
őstag

Előfordul, de nem normális. Én nem használnám, cseréltetném.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58986) taip válasza csendes (#58983) üzenetére


taip
senior tag

Megnéztem, de ez pont az én véleményemet támasztja alá. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58987) petyus_ válasza csendes (#58970) üzenetére


petyus_
senior tag

Közben rájött, hogy a 3G nem olyan fontos, viszont a 10"hoz ragaszkodik. Így 3G nélkül, ahogy nézem, nagyobb a választék ebben az árkategóriában, ez a gép nem lenne jó?

Samsung Galaxy Tab 4 10.1

[ Szerkesztve ]

(#58988) ClioRS válasza petyus_ (#58987) üzenetére


ClioRS
őstag

Mellé venném meg az LG G Pad 10.1-et is, egy tizessel olcsóbb, és ugyanaz a hardver. Illetve még az Asus Memopad HD 10 (Me103K), ebben komolyabb hardver, mint a másik kettőben, és olcsóbb is náluk.

(#58989) cidalain válasza petyus_ (#58987) üzenetére


cidalain
veterán

Samu nem szokott gordulekeny lenni, en kerulnem. De nincs tapasztalatom a konkret tipussal.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58990) tecsu válasza fityere (#58982) üzenetére


tecsu
addikt

Pl. itt.
Valahol meg olvastam róla méréseket, miszerint tényleg gyengén látható erősebb világítás mellett és a színvisszaadása sem olyan jó, mint az átlag stb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#58991) tjb007 válasza _GT_ (#58957) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jonak mondhato, nem egy nevteleten brand, van support is, szoval bele lehet ugrani.
Igen, jol gondolod, arra az årra mar csak a szallitas koltsege jon ra pluszban.
Jellemzoen mindegyik dual OS-es 9,7-es feher szinu, feketevel meg nem talalkoztam, de majd utana nezek.

(#58992) fityere válasza tecsu (#58990) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm, nekem ezek fel sem tüntek, de nem is baj vegül is nekünk bejött es nem sajnalom hogy ezt a tipust valasztottam. :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#58993) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnénk nővéremmel tabletet. Laptopot szeretett volna, azonban PC-je van.

10" körüli, gyors gépre volna szükség. Igazából a legjobb ár/értékarányú gép érdekelne. Minél olcsóbb, annál jobb, de ne menjen a minőség rovására. Jöhet a kínai noname is, jelenleg egy Jiayu telefont használok.

köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#58994) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tesóm jelenleg az USA-ban van, és azt kérdi, hogy megérné e ezt a tabletet megvenni itthoni használatra.
Bennem a következő dolgok merültek fel:
-Eu adapter jó lesz e hozzá?
-A 3g-t tudja e itthon használni?
-A kijelző IPS, vagy TN film?
Van még valami, aminek utána kell járjon? Illetve ezekre a kérdésekre tudtok választ adni?
Előre is köszi!

(#58995) Salex1 válasza dodopek (#58994) üzenetére


Salex1
senior tag

Ahogy első ránézésre látom: EU adapterrel lehet használni, 3G egyáltalán nincs benne, és TN lesz a kijelző.
Itthon is kap ilyet, ennyiért és akkor itt lesz garis.

[ Szerkesztve ]

(#58996) _GT_ válasza tjb007 (#58991) üzenetére


_GT_
csendes tag

Ez a dual boot nagyon tetszik, de félek, hogy a két oprendszernek kevés a 32GB tárhely. Láttam, hogy a Teclast X98 Air 3g-ből van 64GB-os belső tárhellyel is. Szerintem ez lesz az ideális választás.

Érdekelne mennyiért lehet beszerezni és milyen határidővel. Ebben tudsz segíteni, esetleg ajánlani valakit, aki foglalkozik a behozatallal?

Használtan találtam 32GB-osat, ha a 64-es túl drága, akkor szerintem megveszem ezt.

Kezdek megbarátkozni a fehér színnel, nem akarom pazarolni az idődet, túl sok energiát azért ne ölj sötétebb keresésébe. :)

Nagyon köszönöm az eddigi segítséged!

(#58997) csendes válasza petyus_ (#58987) üzenetére


csendes
őstag

A Samsung Tab 4 10.1 is jó; az LG G-PAD 10.1 is jó, a Lenovo TAB A10 WiFi is elég és olcsó; erősebb hardver van az Asus Transformer Pad TF103C (Intel Soc) és az ASUS ME103K (Snapdragon S4 Pro SoC, amit a kolléga írt) tabletekben.
A kijelzőnél, összeszerelésnél, azért vannak különbségek, vegye kézbe őket, egyáltalán elég-e az1280x800 felbontás.
A keretbe belefér az Asus Transformer Pad TF303K, aminek már Full HD a kijelzője. Vagy az ASUS TF103C dokkolós verziója is érdekes lehet, nem is sokkal drágább a dokkoló nélkülinél, ha időnként szövegszerkesztésre is akarja használni a tabletet.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58998) csendes válasza _GT_ (#58996) üzenetére


csendes
őstag

Innen tudsz rendelni:[link]. Keresővel találhatsz kupont (banggood coupon) is, amivel kb. 5%-ot meg lehet spórolni. Kb. hat hét alatt ideér, de kis szerencsével akár két hét alatt is. Az árra jön még 27% ÁFA + 2000 Ft a postától az ügyintézésért.
Azért az hozzátartozik, hogy a dual-boot egy kicsit lassúbb a szimpla változatokhoz képest. Nem tudom, hogy a 64GB hogyan van particionálva, mennyi van Androidos programok telepítésére hagyva, illetve a 32GB-os is bővíthető SD kártyával.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58999) petyus_ válasza csendes (#58997) üzenetére


petyus_
senior tag

Az a baj, hogy mindenképp hitelre szeretné, és 0%ra most csak ezeket lehet:

Lenovo Yoga 2
Lenovo A10-70
Samsung Galax Tab 4 10.1

Ez a 3 közül melyiket választanád? A Yoga2 ugye kicsit drágább, de az FullHD kijelzős, viszont ez nem az Intel Atomos verzió, olvastam valahol, hogy esetleg gyenge lehet hozzá ez a processzor.

(#59000) _GT_ válasza csendes (#58998) üzenetére


_GT_
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Az tiszta, hogy kártyával tudom bővíteni a tárhelyet, csak abban nem vagyok biztos, hogy ez működés szempontjából megegyezik-e azzal mintha a belső tárhely lenne nagyobb. Arra gondolok, hogy ha az Android és a Windows miatt eltérő filerendszer kell a kártyára, akkor ketté kell partícionálni. Ezzel az a probléma, hogy a Windows és az Android is csak az első partíciót látja a kártyán, legalábbis valami ilyesmit olvastam a tablet fórumában itt.

Vagy nem bonyolult ennyire? Lehet 1 partíció a memóriakártyán, és az Android és a Windows is eléri ugyanazt a partíciót?

A 64 gigásra azért gondoltam, mert az még telepített programokkal is elég mindkét rendszernek, a memóriakártyára meg csak olyan dolgokat teszek amik a működő rendszernek szervesen nem részei.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.