Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) C0R0


C0R0
csendes tag

Sziasztok,

azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy vettem egy Alcor Zest Q813IS tabletet és azóta folyamatosan fennáll az alábbi probléma.
A tablet időközönként úgy érzékeli, hogy bár fenn van a hálózaton mégis az hibás vagy hatókörön kívül van, lényeg, hogy narancssárga a wifi ikon. Ekkor sajnos a routerhez kapcsolódó összes eszközt ledobja és addig amíg újra nem indítom a tablet wifi-jét, addig nem hajlandó egyik eszköz sem újracsatlakozni. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
Sehol máshol (tehát más routernél) nem jelentkezik ez a probléma.

Köszönöm!

(#58502) diagonal


diagonal
csendes tag

A feleségemnek szeretnék venni egy tabletet. Amire használná: játék ( nem csúcskategóriás játékok, inkább mahjong, angry birds és hasonlók ), internetezés, skype-ozás barátnőkkel. Amire gondoltam az ez a kettő Asus:
[link]

[link]

A méreten kívül, vagyis hogy az egyik 7"-os a másik meg 8"-os, van köztük valami komolyabb minőségi különbség? Azt olvasom az egyiken az operációs rendszer Android 4.3 Jelly Bean a másikon meg Android KitKat 4.4. Ez lényeges?
Még annyi kérdésem lenne, hogy egyébként ajánlanátok ezt a két Asust ebben a kategóriában vagy esetleg nézzek valami mást?

(#58503) gigiradok


gigiradok
tag

Sziasztok!

Beleszerettem az Asus MemoPad ME572C-be mióta megláttam. Kicsit túl van a tabletre szánt kereten, ami 50 ezer lenne. Egyrészt szeretném tudni, hogy a szépségén kívül megéri e, hogy ráfizessek vagy tudtok ajánlani a megadott kereten belül olyat, ami szintén jó lenne arra, hogy tanuláshoz (jegyzetelés), netezéshez, egyszerűbb játékok (kaland, táblás) esetleg film nézés (de nincsenek nagy elvárásaim, csak ne akadozzon) használjam. És fontos még számomra a háttértámogatás. (bár tesóm szerint akkor vegyek nexust)
És még egy kérdés van ahol 572C, de láttam 572CL-t is....mi a különbség?

Köszi!:)

(#58504) dunc válasza tjb007 (#58499) üzenetére


dunc
nagyúr

(#58505) taip válasza dunc (#58504) üzenetére


taip
senior tag

Edigitalban még pár napig kuponnal 15% engedmény van.
Szerintem ár-érték arányban király. Sajnos a gari minden lenovonál Telemax-os.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58506) dunc válasza taip (#58505) üzenetére


dunc
nagyúr

sajnos a hangját lehúzzák :(

(#58507) taip válasza dunc (#58506) üzenetére


taip
senior tag

Azt nem tudom, nyilván nem tökéletes, de 25e-ért mit vársz?
De majd elmondják a többiek is a véleményüket.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58508) dunc válasza taip (#58507) üzenetére


dunc
nagyúr

semmi extrát,de nem jó a vélemény a hangról

(#58509) Gyuc válasza tjb007 (#58486) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Köszönöm a választ és segítseget.
Még egy kérdés aztán el is döntöm:)
A hazánkban kaphatóak 10colon melyik az ami hasonlóan teljesít média kezelés terén?(és nem túl drága)
kösz:)

(#58510) tjb007 válasza mazza (#58500) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bekapcsolhatod, de az ég világon semmit sem fogsz belőle érezni, nem fog tőle megtáltosodni.
Ez ennyit tud, ennél többet már nem tudsz kihozni belőle.

(#58501) C0R0

Elég érdekes probléma, de a leírtak alapján nem úgy tűnik, hogy a tablettel lenne a gond. A router beállításai között kéne szétnézni, esetleg csinálhatsz egy visszaállítást-újrakonfigurálást is amennyiben van erre lehetőséged. Ebben a topikban is rákérdezhetsz a dologra: [link]

(#58502) diagonal

Mindkettőn 4.4 van, és csak az akkumulátor kapacitásában van különbség, de az csak nagyon minimális (pár tíz milliamperóra).
Az ajánlottnak számít mindkettő, szóval nyugodtan megveheted.

(#58503) gigiradok

572C = Wi-Fi only
572CL = LTE

Természetesen vannak olyan olcsóbb modellek is, amik a leírt feladatokat tökéletesen teljesítik, viszont az ME572C gyakorlatilag prémium modellnek számít, így azért a plusz pénzért jobb minőséget és nagyobb teljesítményt is fogsz kapni.
A döntés rajtad áll.

(#58504) dunc

Ez is rendben van, bár komolyabb játékokhoz ez a processzor (pontosabban a GPU) kevés lehet.

(#58509) Gyuc

Talán a Prestigio MultiPad Wize 5002.

[ Szerkesztve ]

(#58511) diagonal válasza tjb007 (#58510) üzenetére


diagonal
csendes tag

köszi

(#58512) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ez a tab ajánlott-e, és elfogadható-e a megadott ár? (nem ismerem a webshopot, de kollégám a múltkor rendelt innen telefont, és hamar megérkezett, ingyen szállítással). Köszönöm!

(#58513) Shingen válasza diagonal (#58502) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs köztük szinte különbség, de szerintem a nagyobb kijelzőt válasszátok, főleg a netezés miatt sokkal kényelmesebb és csak +10 kerül többe, hosszú távon megéri.

風林火山

(#58514) csendes válasza zaskar (#58512) üzenetére


csendes
őstag

Ajánlott középkategóriában, ha 4G-re nincs szükség, nem kell HDMI kimenet, és nem gond a 7 óra töltési idő. Ez egyébként ugyanaz a cég, ugyanúgy EU-ból csak itt dollárban lehet fizetni: [link], és az esetleges garanciális ügyintézés ugyanúgy bizonytalan. Az ár reális, mivel EU-ból jön, így az egyéb webshopok árait 1,27-tel szorozva lehet összehasonlítani.
Tesztek: [link][link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58515) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Tabletet szeretnék venni.A következők a kritériumok:
10"-os lehetőleg minimum IPS kijelző
Beépített 3G, normál SIM foglalattal
Bluetooth-szal csatlakoztatható magyar nyelvű billentyűzet vagy gyári, vagy valami utángyártott
Főleg internetezésre használnám és némi szövegszerkesztésre, játékra nem.
Lehet hazai vagy ebay-es is.
Árfekvés: nem tudom, az autómat azért nem akarom eladni miatta.
Köszönöm!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#58516) dunc


dunc
nagyúr

(#58517) C0R0 válasza tjb007 (#58510) üzenetére


C0R0
csendes tag

Köszönöm!:)

(#58518) Shingen válasza dunc (#58516) üzenetére


Shingen
addikt

LG G-PAD 8.0 még mindig jobb.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58519) dunc válasza Shingen (#58518) üzenetére


dunc
nagyúr

Pécsen jelenleg nincs, rendelni nem szeretek, és ez olcsóbb egy kicsit ;)

Az LG 8 nak mekkora a felbontása?

[ Szerkesztve ]

(#58520) Shingen válasza dunc (#58519) üzenetére


Shingen
addikt

Ha leírtakat figyelembe vesszük azért az árért nem tűnik rossz választásnak.
Bár majd a topic gazdának lehet nagyobb tapasztalata van asus terén.

風林火山

(#58521) Izzé válasza Shingen (#58518) üzenetére


Izzé
őstag

Vagy méginkább ugyan ott a Lenovo S8. Még lejön belőle 20%

(#58522) berzebub válasza Izzé (#58521) üzenetére


berzebub
aktív tag

+1 a kuponkodos Lenovora :K 51k ért ajándék, egy munkanap alatt a boltba van.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#58523) Shingen válasza Izzé (#58521) üzenetére


Shingen
addikt

Én -15% látok Lenovonál, de tényleg a kedvezménnyel elég jó áron lenne.
A adatok alapján nem tűnik rossznak, főleg így. :)
Bár régebben írták, hogy Lenovo szervizszolgáltatása elég gyér. Szívtak vele.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58524) Izzé válasza Shingen (#58523) üzenetére


Izzé
őstag

Jogos! Nem tudom honnan jött a 20% :U

(#58525) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Nexus 9 vagy Galaxy Tab S 8.4?
Miért?

[ Szerkesztve ]

(#58526) cidalain válasza Ashiyo (#58525) üzenetére


cidalain
veterán

Mire kell? Asztaldísznek mindegyik megteszi ;)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58527) mr.tamasbiro válasza dunc (#58504) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Lenovo 3500-ra plusz 1.
Teljesen jó vétel,én is az asszonynak ilyet vettem 15% kuponnal edigitalban.
Van itthon még kettő tabi,azokhoz képest keni-vájsz.

[ Szerkesztve ]

(#58528) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

tudnátok olyan android-s tabot ajánlani, ami méretben, kijelzőben és sebességben a legközelebb van egy ipad mini retina-hoz?

Ha csak 16:9-s az nem baj. 2012-s Nexus 7 helyett kellene, 10" nagy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58529) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok, erről mi a véleményetek, erős masina?

Samsung Galaxy Tab 4 8 LTE

(#58530) xtend válasza Polllen (#58528) üzenetére


xtend
senior tag

Ez egy elég fogós kérdés, mivel az iOS sokkal jobban van opitmalizálva, mint az android, ez tény.

Talán Samsung Tab S 8.4??? Nexus 9??? Talán még pár Pipo tab?
Alcor-nak is vannak hasonló felbontású gépei, de azok hardvere nem annyira erős, mint például a kisebb felbontású O819M-nek!

(#58531) Polllen válasza xtend (#58530) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ellennék én egy ipad-dal, ha menne rajta normálisan a viber. :DDD

Megnézem őket, de tényleg ennyire gyér ebben a méretben a kínálat? :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58532) xtend válasza NoMagix (#58529) üzenetére


xtend
senior tag

Attól függ mihez képest? Van ennél erősebb masina is jóval olcsóbban jobb paraméterekkel (több RAM, több proci mag, jobb GPU, stb)

(#58533) taip válasza NoMagix (#58529) üzenetére


taip
senior tag

Én nem vennék ilyet.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58534) xtend válasza Polllen (#58531) üzenetére


xtend
senior tag

De olyan méretben mint az ipad? Mert akkor szerintem igen (legalább is itthon) pl árukereső oldalán bepipálod, hogy legyen 8" méret, legyen 2048 x 1536 kijelző és akkor 17 terméket dob fel, amibel 14 az ipad LOLL, más méretben van több fajta :)

Nagyobb kijelzővel 8" fölötti, van már jóval több találat :) [link]

De majd tjb007 kolléga válaszát is várd meg, ő jobban keni....én elsőre a Samu Tab S 8.4-re szavaznék, de az Alcor-nak is vannak ilyen kijelző felbontás mellett jó (árban) ajánlatai például :)

[ Szerkesztve ]

(#58535) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Pár napja kértem tőletek segítséget tőletek, hogy milyen tabot vegyek, és egy Lenovo A 7-re esett a választás. Most erről írok, és mégegyszer meg szeretném köszönni, hogy segítséget. Jelentem meg vagyok elégedve. :C :R :R :DD

Samsung Galaxy S23+

(#58536) Polllen válasza xtend (#58534) üzenetére


Polllen
nagyúr

Óóó bakker, na jó, elég lesz a fullhd is. Meglesem miket dob úgy. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58537) taip válasza Polllen (#58528) üzenetére


taip
senior tag

Esetleg Sony Xperia Z3 Compact vagy Samsung S 8.4? Az Asus MemoPad 8 (ME581) is ekkora méretű. Biztos vannak tesztek, ahol hasonlítják őket az iPad Mini-hez.
Bár tény, hogy a Sony és Asus "csak" 1920x1200-as felbontású. Ami mondjuk szerintem nem baj, mert nem kell annyi pixelt mozgatni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58538) xtend válasza taip (#58537) üzenetére


xtend
senior tag

Gondolom ő vmi olcsóbb megoldást keresne mint az ipad :)

(#58539) Polllen válasza taip (#58537) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi! Az LG G pad 8.3 ezektől nagyon elmarad?

xtend
Nyugodtan lehet ipad mini retina áron. Csak legyen hasonlóan jól összerakva és ne legyen akadás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58540) xtend válasza Polllen (#58539) üzenetére


xtend
senior tag

Annyira nem marad el...de mitől is? :) Pl Samu s 8.4-től?? Attól sem... Asszem árukeresőn van összehasonlítás is, ott is láthatod egyes különbségeket :)

Androidnál sokszor előfordul "akadás", de ha használtál már androidot (telón v. más eszközön) akkor nem feltűnő :) Mondjuk már leírtam ezt a Tab s 10.5 topikjában is amikor valaki ipadhoz hasonlította, hogy ebben a témában nem vagyok kompetens, mert sohasem használtam apple terméket :) nem is hiszem, hogy fogok...nem a presztízs márka miatt (mert szerintem az), hanem pl az ára miatt vagy mert nincs szükségem pl Mac-re :)
Szvsz ios-t és android-ot fullba nem is lehet összehasonlítani...ok-ok, hogy mind a kettő egy OS, de teljesen más világ :)

[ Szerkesztve ]

(#58541) Polllen válasza xtend (#58540) üzenetére


Polllen
nagyúr

A felsorolt 3 másik géptől. :) Alapvetően nekem nem számít, hogy tegra, intel vagy snapdragon soc van benne. Az össze elvárás az, hogy legyen gyors és 8"-s méretű kijelzője szép képet adjon.

Reméltem, hogy van ebben a méretben egy vagy több best buy gép.

A nexus 7 (2012) nem lassabb egy ipad mini 1-nél sztem. És az ipad-k ára sem vészes a tudáshoz képest, ha a kínai gyártók gépeit nem nézzük, továbbra is szerintem.

Amúgy most is nexus 7-t használok, így persze tudom, mit várhatok. De akkor hagyjuk az ipad hasonlatot.

8", gyors és szép képet adó tablet kell androiddal, lehetőleg fullhd minimum felbontás mellett. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58542) taip válasza Polllen (#58539) üzenetére


taip
senior tag

Egyiket sem használtam, max. üzletben nyomogattam, illetve tudom a specifikációkat. Gondolom azért valahol az ár tükrözi a minőséget/gyorsaságot.

Amúgy meg szerintem nehéz iPad-hez hasonlítani, mert szerintem túl van árazva.
Mondjuk össze tudnám hasonlítani, mert a nejemnek iPad mini 2-je van, nekem meg androidos lenovom, csak az enyém fele annyiba került. Nem hinném, hogy fele annyit tudna, annyit érne. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58543) xtend válasza Polllen (#58541) üzenetére


xtend
senior tag

Értelek én, de pl az Alcor O819M is gyors, 8" kijelző és 1280x800 felbontás mellett is szép képe van, nem pixeles...például.... de ugye van még itt más fasza tab is :) :)

Nekem Tab S 10.5 van, de pl 4K videón veszem észre, hogy gyönyörű képe van. Persze amúgy sem pixeles, csak olyankor látom, hogy a Note3-hoz képest sokkal jobbak a színek, még a fekete is szebb fekete, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#58544) Shingen válasza tjb007 (#58510) üzenetére


Shingen
addikt

tjb007
Véleményed szerint melyik érné meg jobban?
Lenovora -15% kupon van így 51-ért el lehetne hozni.
De abban intel soc van ami nem annyira jó játék esetén viszont 2 Gb ram, és elvileg full hd kijelző, felbontása is nagyobb, míg az Lg csak hd.
Lg 2 év gari, Lenovora csak 1 :((
Valamint írtátok régebben Lenovonak, nem jó a szervizeltetése.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58545) NoMagix válasza xtend (#58532) üzenetére


NoMagix
addikt

A jelenlegi RK3188 quad mali-hoz képest.
A "kedves" Telekomtól 2500/hó megkaphanám, csak egy 5let volt, mert van még egy lehetséges célpontom a win 8-as Asus T100!

taip: köszi, így már nem is vagyok benne biztos! :-)

[ Szerkesztve ]

(#58546) dunc válasza Shingen (#58544) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem a lenovo jobban tetszik.

(#58547) Shingen válasza taip (#58505) üzenetére


Shingen
addikt

Sajnos a gari minden lenovonál Telemax-os

Az mit jelent? az a cég kerülendő?

風林火山

(#58548) cidalain válasza Shingen (#58547) üzenetére


cidalain
veterán

Nem vagy kotelezo a hivatalos szervizbe vinni.
1 evig a forgalmazo is koteles elvegeztetni a garit. Mivel eleve 1 ev van ra, ha problema van vidd az edigitalba, majd ok leboxoljak neked a szervizzel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58549) cidalain válasza Polllen (#58539) üzenetére


cidalain
veterán

Jo valasztas lenne ha lehetne normalis helyen kapni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58550) Izzé válasza Polllen (#58541) üzenetére


Izzé
őstag

Ha valaki az ios-hez hasonló tempót akar androidon, annak csak a stock droidot és a miuit tudom javasolni. Szóval N9 és Xiaomi Mi Pad. Kár hogy mind a kettőben Tegra van...
Az Lg G pad 8.3-nak most már tényleg jöhetne valami frissített változata! Jó tab a mai napig, de a konkurencia kezd elhúzni mellette.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.