Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) SLYM válasza fateless (#57097) üzenetére


SLYM
veterán

nem

(#57102) tjb007 válasza Szabonoemike (#57095) üzenetére


tjb007
nagyúr

Abban mondjuk csak 1,5GB RAM van, ami a TouchWiz miatt olyan, mintha csak 1GB lenne, és az ára is 100 ezer forint körül mozog, annyit meg nem ér. Vagy maradsz annál az ASUS-nál, vagy rádobsz még és választasz valami mást.

(#57097) fateless

[link]

Annak tudatában, hogy az LG és a Samsung is 2 évet vállal elég kamuszagú ez a gyártói garancia dolog.
A Tab PRO szériát meg ugye hozzánk a Samsung nem hozta el hivatalosan, tehát annál még 1 év gyártói garancia sem lehetne, 2 meg főleg nem.

(#57100)

Semennyire, ne vegyed meg, és leginkább semmit, de ha már mondani kell valamit, akkor legyen mondjuk a ConCorde Tab Ray.

(#57103) emitter válasza tjb007 (#57102) üzenetére


emitter
őstag

Köszi!

(#57104) Szabonoemike válasza emitter (#57103) üzenetére


Szabonoemike
csendes tag

Akkor azt hiszem a legjobban a Sony Xperia tablet Z2-vel járok...szerintetek? :F :F :F :F

(#57105) zolikaDB válasza tjb007 (#57094) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#57106) cidalain válasza emitter (#57100) üzenetére


cidalain
veterán

a fő kérdés hogy mennyi zsozsót szánsz rá.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57107) kelzsoca válasza Dio111 (#57099) üzenetére


kelzsoca
félisten

WayteQ xTAB 7X Quad-ra nézz rá.

https://vertigostore.eu

(#57108) emitter válasza cidalain (#57106) üzenetére


emitter
őstag

15-20 ezret.
De most egy tatabányai ismerősöm jelezte, hogy ő tegnap még látott az ottani tescoban op3nDott-okat, és hoz nekem egyet. Így remélhetőleg megoldódik a probléma :)

(#57109) makoss válasza tjb007 (#57094) üzenetére


makoss
addikt

Jó csak tényleg érdemes-e várni?
Én max 50e Ft-ot szánnék tabletre, csak jó volna tudni melyik milyen, mennyivel jobb, stb
Csak gondolom ennél is biztos úgy van mint az asztali gépeknél, hogy ha kijön valami új, az még biztos drága :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57110) tjb007 válasza makoss (#57109) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, legalábbis nem mindenkinek.
Amúgy meg még senki nem jelentette/mutatta be az új modelljeit, tehát konkrétumokról beszélni még nem igazán lehet.

(#57111) gps76


gps76
őstag

Valaki próbálgatta már a Sony Z3 Tabletet? Kíváncsi lennék a véleményére.
Ma személyesen próbálgattam és hasonlítgattam az Asus ME572-vel.
A Sony nagyon vékony,nagyon szép,(kár hogy nem gumírozott a hátlapja,mint a Z2 Tabletnek) csak a kijelzője olyan pasztelebb mint a Memopadnak aminek szép színei,oldalról is hasonló fényerővel,mint elölről.A Z3 oldalra fordítva eléggé csökken a fényerő. Sebességre az Asus gördülékenyebbnek tűnik,meg a képfrissítése pl. chrome görgetésnél simább,a Sony nagyobb léptékekkel görget,darabosabb. Az Asus-sal ha megnyitok 3-4 bonyolultabb oldalt,és onnan lépkedek a linkekben hamarabb visszatölti/visszadobja az előző oldalt,mint a Sony.(hú ezt jól leírtam...)
Valahogy olyan érzésem volt mintha gyorsabb lenne az Asus,viszonyításképp akartam antutuval megnézni,de nem tudtam ráküldeni,mert nem engedte a Z2 valamiért.
A 8"-os Memopaddal amiben a 3580 van, találkozott már élőben valaki?

(#57112) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! Volna egy nem működő Lazer 844666 tablet (talán ismertebb nevén Lazer 8 4GB). RockChip 2928 al van ellátva.Egy félresikerült flash-elés óta nem kapcsol be sehogy ,még fel sem villan. Ha rádugom a gépre érzékeli a gép Rock usb device ként. Illetve az eszközkezelőben class for rock usb device néven jelenik meg. Ha feldugva megnyomom a reset gombját akkor hallom a Windows alatt, hogy lecsatlakozik majd fel, és a Rockchip Batch Tool is, a Rom Dumper is, és a Flashing Tool is látja, illetve újratudja indítani a tabletet. Viszont csak Mask ROM módban,ami a lower format miatt lehet :( Nincs meg hozzá a gyári ROM sajnos és mentettet sem találtam a neten sem. Így nem volt veszteni való megpróbáltam egy Arnova 90 G3 nem eredeti romját fel flashelni (ami hardverileg teljesen megegyezik a lazer-el a kijelzőtől eltekintve) de mindig azt írja ki, hogy download boot failed. A segítségeteket szeretném kérni.Ha van valaki, vagy ismertek valakit akinek ilyen tabletje van és lementené a ROM-ját azért nagyon hálás lennék. :K Ötleteiteket is szívesen veszem. Segítsetek! Köszönöm! :R

(#57113) include777


include777
aktív tag

Üdv !
Segítségeteket szeretném kérni egy overmax newbase 7-el kapcsolatban (a 800x480as felbontású).
Az a helyzet, hogy a wifi-je valami borzalom.
100-200Kval hajlandó sokszor csak tölteni lefele, a net pedig 10megabites (van itthon egy xtab9, tökéletesen megy a routerrel, 2 galaxy y szintén, egy modecom xino z25 szintén és egy leagoo lead1 is tökéletesen megy a routerrel). Most 'sikerül' sok sz&rakodás után 500-800K-ra feltornázni a letöltési sebességet, de ez is sokszot leesik. A ping is valami borzasztó, vagy hogy 400-500as pinget kapok, van mikor 50-es. (Nem megy semmilyen töltés lefele).
Gyári visszaállítás volt, sőt a romot is kompletten újraraktam, gyári stock.
Az is érdekes, hogy a feltöltést stabilan 1.2 megával csinálja, de ez a letöltés valami brutális.
Van-e rá valami lehetőség, hogy a wifi-n javítsak, vagy ez inkább fizikai döglődésre utal ?
Esetleg a wifi antennáját érdemes lenne-e megbuzerálni ? A tab nem garanciás, így szétszedhető :)

Ha van, akkor tudnátok-e ötleteket adni. A tabot tudom rootolni, már megvolt rom újrahúzás előtt a rootolás, így ha szüks van arra akkor nem gond.

Előre is köszönöm !

keep calm and learn powershell

(#57114) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Amire gondoltam
- 8-9 coll, ha lehet ne 16:9, de annyira nem feltétel
- itthon (lehet használt is)
- sim legyen, T-s vagy független
- max 50000
- csak tartalom fogyasztásra , játékra nem használom , de azért ne akadjon :N

Köszönöm :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#57115) Milka 78 válasza gg72 (#57098) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőő...persze hogy nem mert pc-s progi :)

(#57116) emitter válasza emitter (#57108) üzenetére


emitter
őstag

volt még, öröm :)

(#57117) keszo


keszo
őstag

Sziasztok.
Egy Overmax OV-SteelCore10 III tablet kiválthat egy Galaxy Note 10.1 (GT-N8000)-et ha a 3G nem kell, és átlagos használatra?
Mert az Overmax újonnan kerül annyiba mint a Samsung használtan.

Attila

(#57118) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy Navon Raptor7- el kapcsolatos hiba miatt fordulnék hozzátok.

A hibajelenség az, ha az akku töltöttségi szintje 65% alá esik, lekapcsol a gép és minden beállítás elveszik.

Mitől lehet ez? Kerestem volna beállítási lehetőséget, hogy kikapcsolható vagy állítható-e hogy mlyen szint alatt kapcsoljon ki de nem találtam.

A kérdésemet azért is itt tettem fel, mert a saját topikja elég halott, hátha itt hamarabb kapok választ.

Előre is köszönöm! :R

(#57119) B.F.G. válasza smiti (#57118) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Aksi halhatott be, főleg ha elfelejt mindent.

Mielőtt még leesne 65%-ig normálisan működik töltés nélkül?

(#57120) smiti válasza B.F.G. (#57119) üzenetére


smiti
addikt

Igen, addig minden rendben. Mondjuk elég hamar leesik ennyire a töltöttség ~ 40 perc alatt. :(

(#57121) antibes2000 válasza keszo (#57117) üzenetére


antibes2000
tag

nekem van mindkettő. a samu 1,5 az OV 1 éves. A samu azért más kategória, annak ellenére, hog MALI 400 van mindkettőben, de a rockchip meg az Exynos CPU között azért van különbség utóbbi javára.
De a fentiek ellenére én meg vagyok elégedve az OV-vel is, lehet, hogy szerencsém van, de eddig nem volt vele semmi probléma. A 2 GB ram azért nagyon hasznos benne, bonyolult játékok ugyan nincsenek rajta, de nem szokott akadozni, még frissítésnél sem, mivel 4,2 van rajta, ezért támogatja a flasht, ami nagyon nagy kincs a kit-kat óta.
Én sokat nézek rajta online filmeket, mert a kit-kat-es samun nem tudok.
Nejem szokott játszani rajta futós játékokat, meg angryt.
Wifi stabil, bár közel van a router.
Támogatás nulla az OV-hoz, de van rá 3 év gari, amit gondolom nem mernének adni, ha annyira gáz lenne.
szóval én nem bántam meg 1 év használat után, hogy vettem anno egy ilyet is.

(#57122) berzebub válasza antibes2000 (#57121) üzenetére


berzebub
aktív tag

Az OV garanciához annyit, hogy a szervizük valami borzalom 3 azaz 3 hónapja van ott egy tabletünk és nem képesek érdemben javítani, tájékoztatni, megcsinálni, cserélni vagy akármi. Az ügyfél meg kétnaponta jön a verőlegényekkel és engem vegzál. Bezzeg az Asus 10 nap alatt javít szállítással együtt.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#57123) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok, az Alcor Access Q881M GPS+3G tablet tabletet meg szabad venni.
Összehasonlítható a teljesítménye a WayteQ xTAB-8Q, LG G Pad 7.0. A Wayteq kifutó széria, alig lehet kapni, pl az Exrem digital pont a mai nappal fejezte be a forgalmazását. A LG meg, nem tetszik olyan semmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#57124) keszo válasza antibes2000 (#57121) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm szépen.
Nekem samum van és a húgom irigykedik rá, hogy neki is ilyesmi kellene. Ezek után bátran javaslom neki az OV-t.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#57125) MADcat válasza MADcat (#57114) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Erre ez, vagy egyéb ötlet?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#57126) cidalain válasza kicsigeri (#57123) üzenetére


cidalain
veterán

Az lg kivulrol lehet hogy semmilyen, viszont nagyon rendben van szoftveresen is, es szerintem ez fontos szempont. Jon ra gyari lollipop is nyar elejere.
Viszont nem 3g-s. Ha ez neked lenyeges, akkor nem opcio

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57128) dragonfx


dragonfx
veterán

milyet érdemes venni 25-30 körül?
a lényeg a felbontás minnél nagyobb legyen 1gb rma legyne benne. 8-9-10"osba milyenek vannak?
bluepanther voyager xl van valakinek?
usb otg.t támagató nem ártana stick, egér és pendrive miatt. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57129) kicsigeri válasza cidalain (#57126) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Nem, a 3G nem fontos számomra. Nézegetem még az intel atom procis tabokat, jobbak rosszabak mint az LG ?

(#57130) dragonfx


dragonfx
veterán

ez?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57131) cidalain válasza kicsigeri (#57129) üzenetére


cidalain
veterán

a hozzáértők itt azt szokták írni (én nem vagyok az), hogy ha akarsz játszani akkor hátrány az intel procis gép, mert lehetnek kompatibilitási problémák. összességében meg persze erősebb a proci (ha az LG-hez árban/minőségben közel választunk, akkor gondolom az Asus Memopad 7 ME176CX-et nézzük hozzá)

Ugyanebben a dilemmában én LG-t vettem, bár nem vagyok játékos, de nem bántam meg. Nekem teljesen megfelel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57132) kicsigeri válasza cidalain (#57131) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Rendben, igazad van benne. És én játszani is játszanék rajta. Akkor megpróbálok megbékéli a külsejével :)
Köszi

(#57133) cidalain válasza kicsigeri (#57132) üzenetére


cidalain
veterán

szerintem ha teheted nézd meg élőben, tapizd meg. nem ronda szerintem, igaz a tablet dizájn díj első helyétől arrébb van. szolid, visszafogott, semmi csicsa. a designból megspórolt pénzt a szoftver optimalizálásra költötték gondolom, mert az tényleg jó lett.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57134) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.
Tablet vásárlás előtt vagyunk édesanyámmal.

Neki kellene egy megbízható tabot vennem neten keresztül.

A fő szempontok:

- Minimum 1Gb RAM, 2 mag CortexA9, vagy 4 mag Cortex A7.
- Kijelzőjének a felbontása és a betekintési szöge is a lehető legjobb legyen az árkategóriájában, lehetőleg ne sima TFT panellel rendelkezzen.
- Németországban, ottani USB-s internet csomaggal lehessen vele netezni. (nincs a melóhelyén WIFI)
- Megbízható legyen, ne olyan amit a visszajelzések alapján havonta szervízbe kell hordani.
- Nem fontos a friss Android verzió, de ami rendszer rajta van, az legyen stabil, mivel nem leszek kéznél, ha valami gebasz van minimum 6 hétig.
- Jó a 7"-os, de nem hátrány ha 8".

Nem hardcore felhasználónak lesz, hanem anyámnak, aki 50 éves. Szeretné a családdal a kapcsolatot tartani voip hang, illetve videótelefonálás segítségével.

Felhasználható keret 35-36.000.- Ft.

Ami eddig szóba jött az az LG G Pad 7.0, Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G, illetve még egy csomó hasonló tudású Wayteq, Asus Memopad, Prestigio, stb....

Nem vagyok otthon a tabletek világában, ezért sem akartam beleugrani egyikbe sem. Soknak elég jó a tulajdonsága, meg a kijelzője is IPS 1280*800 stb.... de a megbízhatóságuk kérdéses számomra, mert a Nem tudom melyik Kínai márkák ajánlottak, megbízhatóak, stb.....

Előre is köszönöm a helpet. :R

(#57135) cidalain válasza tzsolesz (#57134) üzenetére


cidalain
veterán

A nemet usb internet csomag mit takar?
Sim kartya usb bigyoban bedugva gepbe? Ha a sim kartyat fixen beteszitek a tabletba az jo? Vagy neha vissza kell tenni usb bigyoba hogy masik eszkozzel lehessen netezni?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57136) Black-core válasza Black-core (#57112) üzenetére


Black-core
aktív tag

Erre valakinek 5let? :F :R

(#57137) tjb007 válasza tzsolesz (#57134) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az USB-s stickkel (feltételezem ezt kell érteni az USB-s internet alatt) az a gond, hogy lutri. Vagy megy, vagy nem megy, és ha megy is akkor sem mindegyikkel. Listát a kompatibilis modemekről már nem igazán szoktak összeállítani, az egyre olcsóbban elérhető beépített modemes modellek miatt gyakorlatilag feledésbe veszett.
35-36 ezer forintért is lehet kapni 3G modemes modelleket, de azoknak a felbontása csak 1024x600, egy 1280x800-asért még hozzá kéne rakni pár ezer forintot.
Döntsétek el, hogy melyik megoldást választjátok, és akkor jöhetnek a konkrétumok is.

(#57136) Black-core

Gyári ROM nélkül nem sok mindent lehet vele kezdeni, veszett fejsze nyele.

(#57138) tzsolesz válasza cidalain (#57135) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, olyan külső USB modemes ketyere. (nekem még nem volt....)

tjb007 Nem baj, ha 1024*600 a felbontás. A 3G modemmel ellátott tablet ilyen téren akkor nem lutri? Mert akkor jöjjön 3G-s ajánlat inkább.

[ Szerkesztve ]

(#57139) Szabonoemike


Szabonoemike
csendes tag

Meglett a tablet: Sony Experia Z2. Igaz tobb volt mint amennyiért akartam,de most úgy gondolom kárpótolni fog :-)

(#57140) dragonfx válasza dragonfx (#57130) üzenetére


dragonfx
veterán

erről vélemény vagy hasonló a kategóriában árban?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57141) gps76 válasza dragonfx (#57140) üzenetére


gps76
őstag

Annak a hardvernek sok lesz a HD felbontás,ráadásul sima TFT kijelző,én nem venném meg.

(#57142) makosguba


makosguba
újonc

Sziasztok!

Nem értek ezekhez az új informatikai kütyükhöz jobban, mint kb a nagyanyám, szóval kéne egy kis segítség. :)
Vettem egy Akai TAB-7800 tabletet.

Infók:
7" kapacitív érintőképernyő,
800x480képernyő felbontás,
5 pontos érintőképernyő,
Allwinner A13 1,2GHz processzor,
Mali 400 3D grafikus processzor,
512MB DDR3 RAM memória,
4GB belső tárhely,
MicroSD kártyaolvasó,
G-sensor (mozgatás érzékelő),
Előlapi kamera (1,3MP)
Beépített Wi-Fi (802.11 b/g/n),
Mini USB bemenet,
Opciós USB 3G modem csatlakoztatási lehetőség,
OTG
Beépített mono hangszoró (1,5W),
Akkumulátor (3000mAh, 3,7V),
Fejhallgató kimenet (3,5mm jack),
Beépített mikrofon

Az volna az én problémám, hogy a 4 GB ram helyett nekem 2-t mutat a gépen, amikor pakolnám rá a cuccokat. Ez normális? Sőt, teljesen pontosan 1 Gb, 861 Mb.
Az már teljesen más, hogy gyorsan lemerül, de gondolom ez rendben van, mert attól mert az open dott 15-ért volt annó és ez is, a másik gondolom jóval jobb.

Köszi a válaszokat előre is. :)

(#57143) makosguba válasza makosguba (#57142) üzenetére


makosguba
újonc

Bocsi, ha nem teljesen témába vágó a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

(#57144) antibes2000 válasza makosguba (#57142) üzenetére


antibes2000
tag

az android elfoglal 2 GB memoriahelyet, ezért létsz csak 2-t.
Szerintem az Open-nel jobban jártál volna, nem is kicsivel.
Igazából nem is lehet egy lapon említeni a két tabletet, csak az áruk egyezik meg.

(#57145) makosguba válasza antibes2000 (#57144) üzenetére


makosguba
újonc

Tudom és azt is akartam, csak még December végén kivonták a forgalomból. Először 30-ról 20-ra nyomták le, majd 15-re. Én is sajnálom, mert azt mondták, hogy az jó :(
Köszönöm a választ.

(#57146) makosguba


makosguba
újonc

Még egy gyors kérdés. A Myaudio Power SD 7" tablet (Android) rosszabb vagy ugyanolyan, mint az Akai?
Infók:
Myaudio
Processzor típus: Rockchip RK3026
Processzor frekvencia :1,2 Ghz Dual-core
Kijelző mérete: 7"
Kijelző felbontás: 800 x 480 pixel
Memória:512MB RAM + 4GB ROM
Memória bővítés: microSD
Operációs rendszer: Android Kitkat 4.4
Adatátvitel_ WiFi
Csatlakozás:3.5mm audio jack, micro-USB
Beépített kamera: van
Akkumulátor kapacitás:2200mAh
Méret: nincs megadva
Súly:276g
Tartozékok:hálózati töltő, használati utasítás, USB kábel
Extrák: Beépített mikrofon, Gravitációs szenzor, Gyorsulásmérő, Multi-touch kijelző, Sztereó hangszóró , ultravékony kialakítás

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#57147) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani Budapest v. környéki szervízt?
Az ASUS Transformer Pad TF300T, érintő panel cseréjére.
A készülék leesett, kijelző előtti érintőpanel több helyen elrepedt nem érzékel,
maga a készülék és az érintőpanel mögött a kijelző működik.

Köszönöm: MrLF

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#57148) Shingen válasza smiti (#57120) üzenetére


Shingen
addikt

Nálunk is van a családba ilyen gyerek játszik rajta.
Ahogy látom nem nagyon kaptál ötletet mit lehetne tenni. :((
Nálunk ez a jelenség most 20% töltöttségnél csinálja, gondolom később majd nálunk is feljebb megy. :(((

風林火山

(#57149) tjb007 válasza tzsolesz (#57138) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az nem lutri, annál csak be kell rakni a SIM kártyát a helyére, beállítani a hozzáférési pontot (ha esetleg nem történne meg automatikusan), és már lehet is használni.
Ebben az esetben, és ebben az árkategóriában a WayteQ xTAB-7Q lenne az ajánlott.

(#57140) dragonfx

Normális 10 hüvelykest ennyiért nem fogsz kapni (újonnan), 9-est szintén, 8-asból is csak 1024x768-as felbontással fogsz találkozni. Az 1-2-3 éves modellek közül lehet, hogy újonnan is találsz ennél nagyobb felbontásút, de azokkal meg több okokból kifolyólag is nem érdemes foglalkozni.

(#57150) tzsolesz válasza tjb007 (#57149) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi. :R

A kijelzője van olyan szép (felbontásból eredő minőségromlást leszámítva) legalább mint a LG G Pad 7.0-nak?
Illetve ebből van 8"-os verzió?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.