Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Gyb001


Gyb001
senior tag

Van itt olyan ember aki szabad idejében recovery-t készít? :))
Konkrétan egy asus me181c ről lenne szó. Asus megadta a kernel forráskódját.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57252) tjb007 válasza geucsa (#57242) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kamera ugyanaz, órajelhez ugyanaz, 4K-s videót mindegyik 6592-vel/8392-vel szerel telefon/tablet le tud játszani, akkumulátor dettó (4300mAh tipikus kapacitás, 4000mAh minimum kapacitás).
Az 2GHz meg onnan jön, hogy a 8392/6592 órajele 2GHz-ben van maximalizálva, tehát annyin is járhatna, de a többi gyártóhoz hasonlóan ők is a tipikus értéket, az 1,7GHz-et állították be.

(#57250) xtend

Egy fajta van csak, nincs több.

(#57253) xtend válasza tjb007 (#57252) üzenetére


xtend
senior tag

OK thx :)

Akkor az eladók irkálnak össze-vissza, mint ahogy fentebb is írtam a hirdetés fejlécében 1gb szerepelt a leírásban meg 2gb.

(#57254) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok

droidos tabletet néztem, új 30k-ig, 7' (lenovo, asus, wayteq)

ezekkel a chippekkel szerelik őket:

MediaTek MT8382 Quad-Core
MTK8121 Quad-Core
Intel® Atom™ Clover Trail Plus Z2520

melyiket érdemes megvenni ?

[ Szerkesztve ]

(#57255) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs valakinek DPS Dream 7-hez alaplapja? Rev2 kéne, amin van DC tápaljzat is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57256) Gyb001 válasza lorcsi (#57254) üzenetére


Gyb001
senior tag

Intelt szerintem ne

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57257) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok.

Egyik ismerősöm tabletet szeretne venni, konkrétan a laptopot akarja lecserélni (mert az elromlott, és újat nem akar már venni)

Kinézett 50K környékén egy Lenovo-t edigitalnal, 10"-os (annál lejjebb nem akarja adni)

Kérdés: 50-60000 ft között ennél jobb van -e ekkora méretben, és esetleg frissebb androiddal? Ennek nem találtam mobilarena-s topicot, nem lehet valami népszerű, bár külföldi reviewek alapján a pénzét megéri.

ui: itthon megvásárolható érdekli csak.

[ Szerkesztve ]

(#57258) Gyb001 válasza Ubul86 (#57257) üzenetére


Gyb001
senior tag

ez?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57259) cidalain válasza Ubul86 (#57257) üzenetére


cidalain
veterán

4.4.2-re tuti fel lehet frissíteni, bármit is írnak a leírásban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57260) cashback


cashback
őstag

Sziasztok...
Szeretnék új tabot vásárolni.
20ezerig - Valami hazai webshopban (olcsó, megbízható, futárral tudnak küldeni)
Filmezés, játékok... (pl.: Minions szaladgálós)
Méret 7"-tól

Első ránézésre az Aqua-nál ConCorde tab RAY 7" 8GB Tablet PC Android 4.4.2 fekete /02-05-5651/ 19900Ft

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#57261) tjb007 válasza lorcsi (#57254) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elsővel, vagy a harmadikkal szereltet attól függően, hogy lesz-e játékra is használva.

(#57257) Ubul86

Van, az ASUS Transformer Pad TF103CX, viszont ez sem mentes a problémáktól (szerencsére inkább szoftveres eredetűek, azokat meg könnyen orvosolni lehet). Érdemes beleolvasni a topikjába: [link]
Az A10-re is kijött amúgy már a 4.4.

(#57260) cashback

Maradj a RAY-nél.

(#57262) Ubul86 válasza Gyb001 (#57258) üzenetére


Ubul86
őstag

nem rossz, csak nem tudom, hogy Asus-t mennyire érdemes...alsóbb kategóriás testvéreiről rosszakat olvastam több fórumban. A tippet köszi, megmutatom neki :)

cidalain: köszi, akkor valószínűleg az lesz a legbiztosabb vétel számára :)

[ Szerkesztve ]

(#57263) Ubul86 válasza tjb007 (#57261) üzenetére


Ubul86
őstag

köszönöm a megerősítést az A10el kapcsolatban neked is :) Asust még körbejárom, de akkor valószínűleg a Lenovo marad.

amúyg jól elírtam, mert ~50K-t írtam a korábbi hozzászólásomban, a belinkelt lenovo meg 60000 :D de emlékeim szerint azt akarja :) csak 52900ra emlékeztem mikor mutatta a linket :S (előfordulhat árváltozás ilyen gyorsan edigitalnál? :D )

[ Szerkesztve ]

(#57264) cashback válasza tjb007 (#57261) üzenetére


cashback
őstag

Köszönöm. :R

Rendelést leadom. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#57265) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok!
A páromnak vennék egy új tabletet, de nem nagyon vagyok képben. Néhány kritériumnak azért jó lenne, ha megfelelne.
Ezekre a pontokra gondoltam:
- ne legyen noname
- kijelző min. 7.9"
- min. 1 GB RAM
- normális processzor
- mindegy, hogy Android vagy Windows
- Bluetooth
- kiváló Wifi (fontos!)
- jó lenne az SD kártyával bővíthetőség (de ha alapból van benne 16GB ROM, akkor nem is fontos)
- normális akksi
- SIM-kártya fogadás nem fontos
- beleférjen az 40-50000-es keretbe
A párom nem nyúzná a gépet halálra, de minden nap használná. Játszani is szokott, igaz nem olyan komoly hardcore játékokat, de azért menjen a gép, ne szaggasson. Hazai beszerzés előnyben.
Mi a véleményetek, mit javasoltok?

OnePlus 12

(#57266) lorcsi válasza tjb007 (#57261) üzenetére


lorcsi
veterán

nem igazán, ...böngészés..fb..meg ilyesmik..
egy kis nas-ról filmezés és kész

(#57267) Gyb001 válasza Ubul86 (#57262) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nekem me 181c-m van
Ugyenez csak 8 col és 5 mp kamera.
Tény hogy még nincs teljesen optimalizárva rá az android de nem vészes.
Remélem meg fog rá jelenni az 5.0 úgy olvastam hogyabban van pár intel irányú újítás

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57268) kerekfej


kerekfej
addikt

MyAudio Power SD 7 megéri szerintetek az árát? Euronics-ben 12 az ára.

Tudom, hogy eldobható fajta, de sokba nem kerül.

(#57269) dragonfx


dragonfx
veterán

miéert nyomatják annyira az intel atom proci tab.okat? miért annyira jok? mert 2x annyi kb mind.
rendesne bármilyne progi felmegy rá mint pc.re win8on?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57270) Viktor77 válasza dragonfx (#57269) üzenetére


Viktor77
titán

A Wines tabokra igen, ugyanazokat futtatja mint a pc. Más kérdés az érintőre optimalizáltság (hiánya).

Az Androidos tabok az Androidos appokat futtatják, de nem kerülnek többe mint a kás procis társaik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57271) Matykoh válasza kerekfej (#57268) üzenetére


Matykoh
tag

Hát én ehelyett inkább a tescoból Op3n Dottot vennék. Nagyobb, szebb, kidolgozottabb, több ram, erősebb proci. Három ropogós ezrest megér az a felár (más kérdés, hogy vannak vele negatív tapasztalatok, de ha frissítés után jó, akkor elpusztíthatatlan).

(#57272) dragonfx válasza Viktor77 (#57270) üzenetére


dragonfx
veterán

ja hogy a progik nem kezelik az érintést..uhh az gáz...és akkor csak blue.s egérrel?
én ugy vettem észre az intel procisok joval drágább fentebb kezdődnek árban is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57273) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]
gondolom ez nagy fikát kap.de ezzel mi a gond? még 3g.s is. melyik gyártótól veszik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57274) tjb007 válasza sharkypeti (#57265) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A8 3G, Acer Iconia Tab W1 (Windows), esetleg még az ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX), de ennél számba kell venni azt is, hogy az x86-os Intel SoC miatt a játékoknál előfordulhatnak problémák.
Ennyi fér bele a keretbe (már amennyiben a noname dolgot jól értelmeztem).

(#57269) dragonfx

Egyrészt azért, mert olcsón adja az Intel, másrészt meg az olcsóságon felül a gyártók még kapnak ártámogatást is.

(#57273) dragonfx

Semmi, és Alcatel.

(#57275) ClioRS válasza dragonfx (#57272) üzenetére


ClioRS
őstag

Érzékelik, tehát tudod használni, csak azért egy érintős felületen máshogy dolgozol, mint egy egeres felületen.
Az Androidos Inteles cuccok nem drágábbak, talán a wint futtató gépekre lehet ezt mondani....

Az a Vodafonos tablet ha jól tudom egy Alcatel termék, és egy Qualcomm 410 dolgozik benne, papíron nem rossz készülék.

(#57276) sharkypeti válasza tjb007 (#57274) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Köszönöm! :R

OnePlus 12

(#57277) btz


btz
addikt

Mit lehet tenni ha egy androidos tablet nem bootol be (logo + pörgő várakozáskör órákig nem megy tovább).

Javasolták hogy recoweryből töröljem a /data -t és adjam ki az ösdzes wipe parancsot is.

EZ sem segített, a hibajelenség továbbra is megmaradt.

Előtte ment 4-5 napig (azóta van meg) és ujraindítva is volt többször is de eddig nem csinált ilyet

ⓑⓣⓩ

(#57278) kelzsoca válasza btz (#57277) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt nem fognak tudni segíteni. :)

https://vertigostore.eu

(#57279) kerekfej válasza Matykoh (#57271) üzenetére


kerekfej
addikt

Az minimum duplaár, annyiért már Lenovo A7 is van.

(#57280) hcl válasza btz (#57277) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Recoveryből rendes factory reset esetleg, meg esetleg keresel hozzá firmware-t, és felhúzod rá. Slatedroidon vagy XDA-developersen nézz körül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57281) Matykoh válasza kerekfej (#57279) üzenetére


Matykoh
tag

Tudomásom szerint még 15ezer jmf az ára. De ha nem, akkor tényleg inkább kiadnék egy Lenovoért, vagy egy Wayteqért plusz tízezret (ezt az összeget később úgyis nyugtatókra költené :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#57282) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok szeretnék egy 10" tabletet venni, tudjon 3G-t , új, lehetőleg 4mag min 1GB RAM, szin mindegy, ha nem rózsaszín, max 80eFt, nem hátrány, ha van hozzá bill.
Főleg netezés mobilnettel, de dolgoznék is vele, ami némi képszerkesztésel is járna, de arra van asztali, ingatlanozok, és főleg arra kellene, hogy házakról mutogassak képeket

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57283) geucsa válasza kerekfej (#57279) üzenetére


geucsa
tag

Nem dupla ár, mert a honlapon szereplő árhoz képest féláron van a Tescoban, tehát 15-ért.

(#57284) GoZoL


GoZoL
senior tag

Pár hete kérdeztem a Vonino Onyx tablet root-ra de nem tudtaok segíteni. Azóta megtaláltam, hogy kell. Kingo ROOT. Le kell tölteni pc-re, futtatni, usb hibakeresést engedélyezni kell a tableten és lefut a root.

(#57285) dragonfx válasza ClioRS (#57275) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor esélyes lehet?
ki lehet ezt deríteni valahogy?

miért van olyna intel atom alapu tab amin nem windows megy?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57286) ClioRS válasza dragonfx (#57285) üzenetére


ClioRS
őstag

Mit szeretnél kideríteni?

Persze, hogy van.

(#57287) dragonfx válasza ClioRS (#57286) üzenetére


dragonfx
veterán

és az ugy megy hogy? az intel engedi?

hogy a voda 8as tabja pontosna milyne tipus.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57288) Gyb001 válasza dragonfx (#57285) üzenetére


Gyb001
senior tag

Mert az árához képest erős.
50-55K kategóriában van az lg g pad v480 as tablet egy Snapdragon 400 al. ez antutban 18K pontot kap
Ugyanez az árketegória asus me181c 3745 ös proci 34K pont.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57289) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ez jó ár érte nem?

Benéztem. A nettó árat néztem..

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#57290) dragonfx válasza Gyb001 (#57288) üzenetére


dragonfx
veterán

és abba milyen van?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57291) Gyb001 válasza dragonfx (#57290) üzenetére


Gyb001
senior tag

ez

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57292) dragonfx válasza Gyb001 (#57291) üzenetére


dragonfx
veterán

a g padba ilyen van? vagy az asus.ban?
azért ez elég ütős cucc kell ekkora erő egyálktalán egy tab.ba?
milyen?
nekem clahs of clam.hez kéne máshoz nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57293) Gyb001 válasza dragonfx (#57292) üzenetére


Gyb001
senior tag

Az előző as asus.
ez az lg

Játékokban nem a legjobb. Az integlát hd graphics miatt de az is erősebb mint az lg-ben lévő

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57294) tjb007 válasza kisza25 (#57282) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS Transformer Pad TF103CG, a billentyűzetes változat viszont még plusz 10 ezer forint.

(#57287) dragonfx

Alcatel POP 8S

Nem Windowsos Intel Atomos tablet meg azért létezik, mert az Intel is minén nagyobb szeletet szeretne az Androidos piac tortájából (aka minél nagyobb piaci részesedést szeretne elérni az ARM-es gyártók/tervezők kárára).

(#57288) Gyb001

Semmi köze nincs hozzá az erősségnek. Ha csak feleennyire lenne erős akkor is sok gyártó rakna Inteles megoldás a termékeibe.

(#57295) dragonfx válasza tjb007 (#57294) üzenetére


dragonfx
veterán

és errőla tab.rol vélemény? a 3g miatt egész jo nem?
4 magos.
nézem 1 éve jött ki. 55-60e.ért lehetett kapni.
hmm
azért nem sok az egy alcatelért?
azért én 25e.be gondolkozom de én is látom 40-45ért már fax lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57296) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Nem volt még tabletem, sőt nem is nagyon próbálgattam ilyen készüléket eddig. Viszont az androidos telefonom régóta nyúzom.
Kinéztem pár típust, amik tetszenek, de nehéz a döntés, mert a 8 colos már kényelmesebbnek tűnik mind a 7.
Minap megfogtam egy Opendott készüléket, és tetszett a fogása, netezni biztosan nagyon jó lenne. (pont akarok Édesanyámnak is venni egyet)
Magamnak lehet, hogy egy picit komolyabbat szeretnék.
A WayteQ Xtab-7Q vagy
Concorde Tab Ray ami a specifikációk alapján tetszik.
Ezekről lehet tudni gyermekbetegségeket vagy hasonlóakat?

(#57297) Shingen


Shingen
addikt

WayteQ xTAB-8Q ennyire eltűnt a piacról?? :Y
Lehet majd még kapni vagy jön helyette más 8" kijelzőben.
Van egyáltalán vele megfelelő 8" készülék aminek olyan baráti 40 ezer alatt lenne az ára és kb a tudása is hasonló?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57298) tjb007 válasza dragonfx (#57295) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, jó, és nem 3G, hanem LTE. A 8S-ről van szó, nem a 8-ról, így az az egy év sincs még 2 hónap.
A Vodafone-tól amúgy el lehet hozni prepaid csomagban 50 ezer forintért.

(#57296) Hurkafej

Kettejük közül a 7Q az ajánlottabb. Itt olvashatsz róla bővebben: [link], [link], [link], [link]

(#57297) Shingen

[link]
A 8X (már amennyiben ez a modellszámot/nevet fogja kapni) fog majd "helyette" jönni, de az inkább a 7X Quad nagyobb kijelzős változata lesz.

„Van egyáltalán vele megfelelő 8" készülék aminek olyan baráti 40 ezer alatt lenne az ára és kb a tudása is hasonló?”

Nincsen.

(#57299) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van arról esetleg valami hír, hogy az Asus Memo Pad 8 ME181C-re vagy az LG G-Pad 8.0-ra jön-e a lollipop idén?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#57300) tjb007 válasza bugizozi (#57299) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, mindkettőre ki fog jönni még idén.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.