Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) lacika8006 válasza lacika8006 (#57200) üzenetére


lacika8006
tag

(#57202) Dim


Dim
csendes tag

Op3n Dott tablet rendesen kifogyott a tescóból :) Épp kezdtem feladni, de belefutottam olyanba aki túl akart adni egy majdnem újon. 11.000 lett belőle, így végül mégis ilyenünk lett. Tapasztalatokat még nem tudok mondani ráadásul összehasonlítási alapom sincs. Be kell lakni. De örülök neki, főleg ennyiért.
Olvasni, levelezni, utazós mindenesnek jó lesz.

(#57203) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősöm tablet-et szeretne. Ebben szeretnék segítséget kérni.
Mindenképpen újat, s itthon szeretné megvenni.
Fő felhasználás:
-videók, kép tárolás
-játszani rajta
-zenehallgatás
Fontos, hogy bővíthető legye, valamint 7"-os. Az ár max 25-30e Ft (35e Ft, de ez már a teteje).
Tudnátok javasolni 1-2 típust?

[ Szerkesztve ]

(#57204) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy kis seítséget szeretnék kérni!
Gigaset QV830.
Elég régóta elégedetten használom.Most belefutottam egy problémába,és nem találok megoldást.Útra keltünk,és szerettem volna 3g modemmel használni.Van otg kábel,eddig mindent felismert,egeret,billentyűt,pen drive-t,mindent tudtam használni,de a 3g modemmel meg se nyikkan.Kétfélét is próbáltam vodafon-t(Huawei K4605),t-mobile-t(Huawei E173),de semmi...Hiába kerestem a neten semmi értelmes megoldást leírást nem találtam.Tanácsolták már a rootolást,de nem szeretném a két év garanciát kockáztatni.Ha valaki tudna segíteni,vagy hogy hova forduljak,ki a szaki ebben megköszönném.

Wasabi...

(#57205) Milka 78 válasza xtend (#57196) üzenetére


Milka 78
nagyúr

3 perces gyors ismerkedés,volt csak.Kicsit érződik a B-Brand összeszerelés (azért nem esik szét,nem gagyi csak nem Samu/LG),de ennyiért teljesen korrekt és fürge gép.Asphalt 8/GTR2 felfért rá,Youtubon van róla videó,de kb ennyi az infó róla a téren.A videóból úgy látszik egyben hagyták a tárhelyet,és a fent említett két játék mérete is ezt sugallja,de javaslom nézz utána élőben.Az is applikáció függő,hogy át tud e rakni sd-re az alkalmazás bizonyos részét.Nekem az LG-n alapból át van sok rakva,de pl a Real Racing 3 egyáltalán nem engedi pakolgatni magát.
Szerintem nem számíts tárhely cserés megoldásra,hisz nincs olyan hazai/PH-s fejlesztői háttere mint a Wayteq-nek.
Lehet amire te használnád a gépet arra a G Pad 10.1 lenne a megfelelő.Ott egyben van 10gb a rendszer mellett telepítgetésre,de az zsebbenyúlósabb,bár mint látod a fenti versenyző is elbír egy két nagyobb játékot (úgy fest).

(#57206) Laslie válasza Dim (#57202) üzenetére


Laslie
tag

Ma reggel 14990.-ért vettem a vecsési Tesco-ban egyet. Azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy tegnap még 2x ennyi volt az ára. Volt még 2-3 db, ha esetleg valakit érdekel.

(#57207) Voice24 válasza Laslie (#57206) üzenetére


Voice24
őstag

December 27. óta ennyi az ára, tehát képben volt az illetékes... ;]

(#57208) Laslie válasza Voice24 (#57207) üzenetére


Laslie
tag

Lehet, de a tecsó honlapján 30e-ért hirdetik.
Viszont az első benyomások pozitívak a készülékről. Egy MyAudio-ról tértünk át erre, mivel az beadta a kulcsot.

(#57209) tjb007 válasza lacika8006 (#57201) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez már 100x jobb, bár az RK3288 jövőbeni szoftveres támogatása elég bizonytalan.

(#57203) gameresboy

Lenovo A7, WayteQ xTAB-7Q, WayteQ xTAB-7X Quad

(#57204) Kronos3000

Ez a stickes megoldás már csak ilyen lutri. Ha megy is akkor sem mindegyikkel, mert például az E173-ból is létezhet öt változat, amik közül csak a kettes számúval hajlandó kommunikálni, azzal is csak XY számú firmware esetén.
Azon kívül, hogy rootolod és megpróbálod ezzel működésre bírni más lehetőséged nincs.

(#57210) XtremLor válasza Laslie (#57208) üzenetére


XtremLor
őstag

Marketing fogas! :DDD Ennyiert viszont nem rossz, tobbet ne is varjon az ember!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57211) Kronos3000 válasza tjb007 (#57209) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszönöm :R

Wasabi...

(#57212) Laslie válasza XtremLor (#57210) üzenetére


Laslie
tag

Nem is várok.
Előnyök a MyAudio-hoz képest:
- 2 év jótállás van rá (MyAudio-ra csak 1 év volt :()
- fele annyiba került.
Érzésre is gyorsabbnak tűnik.

(#57213) xtend válasza lacika8006 (#57201) üzenetére


xtend
senior tag

A kínai tabletekkel semmi baj sincs. Csak ugye azt fel kell fogni, hogy a kínai tabletből is a drágább a jobb. Úgy drágább, hogy az a tudás itthon 2x annyiba kerül :)
Pl. ha nekem lenne rá akkora keretem akkor ezt venném 55.000 FT:
http://www.tinydeal.com/onda-v989-97-android-44-a80t-32gb-tablet-pc-w-miracast-p-132523.html
8 mag, 32GB tárhely, 2GB memória, stb, stb....DHL és vámmal együtt már 70.000-be kerülne, ha ezt ki akarod kerülni, akkor marad a sima posta ami 2-3-4 hét alatt ér ide!

(#57214) xtend


xtend
senior tag

@Milka 78:
Köszönöm a választ!

Annyira sok brand van már a piacon a tabokból is, hogy azt sem tudja az ember, hogy mit vegyen. Elég sokat foglalkozom ezzel a témával mostanában mivel ugye tabot akarok venni, úgyhogy azért már letisztult egy kicsit a kép.

Mi a véleményetek ezekről a gépekről? Ki használt már ilyeneket? Ezek között filózok most: (előljáróban hozzá kell tennem, hogy egy-két tab azért került fel a palettára mert 5 nap múlva lejár a t-mob hűség és talán részletre kit tudom hozni a jobb tabokat is)

Samsung T310 Galaxy TAB 3 8.0 16GB: ami megnyerő nekem rajta, hogy 16GB tárhely, 1.5GB memória, gps, szép kép, 8 col, de viszont régebbi Mali400 GPU (bár a samu galaxy s3-ban is ez van és eddig mindegyik játékot vitte reccenés nélkül), csak nem tudom, hogy a 2mag elég lesz-e

Samsung Galaxy Tab 4 8 LTE: ugyanaz mint a fentebbi, csak már 4 mag, de viszont ez már drágább ugye

PRESTIGIO MultiPad Wize 5002 10,1" IPS tablet PMT5002: nagyobb kijelző mint a fentebbiek, de már csak 1GB memória, viszont Mali-450 GPU

PP07 PIPO P7: számomra ismeretlen márka, de 45.000 Ft Angliából, tehát nincs vám sem áfa. A hardvere fogott meg (2gb ram,16gb tárhely), viszont nem adnak hozzá hálózati töltő fejet (?????) meg ugye a gari nem itthoni
Itt a linkje ebay-en: [link]

Alcor ACCESS Q881M 8": nem ismerem a márkát, gps van benne, de mali-400 gpu és "csak" 1GB ram + 8gb háttértár (2+4 felosztásban ha jól olvastam)
Itt a linkje: [link]

Ha valakinek van még valami épkézláb ötlete ne habozzon írjon, ossza meg velünk/velem. Olyan max 45 nagyon-nagyon-nagyon max 50.000-t szánok a vételre (rájöttem 30.000-ért nem nagyon van olyan amitől úgymond "kielégülnék" )

Písz!

(#57215) Sanyabá válasza xtend (#57213) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez már azért nem semmi. Kíváncsi vagyok hogy van-e mát itthon belőle?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#57216) xtend válasza Sanyabá (#57215) üzenetére


xtend
senior tag

Helyesbítenék magamon:
Tabletek esetében nincs vám "csak" 27% ÁFA!

Igen elég f@sza gépezet, csak 55e ft már elég sok pénz ahoz, hogy 3-4 hétig várd, hogy megjöjjön és nehogy valami baja legyen. Bár a tinydeal-esekkel chateltem és azt mondták, hogy sima posta esetében nem szokták kibontani és rárakni az áfát és baja sem esik a készüléknek, mert úgy be van csomagolva. Csak hát ugye a gari. Na meg DHL-nél már van áfa és úgy már 70k az már nekem sok.

Viszont szemezgetek azzal amit fentebb írtam a listában a PP07 PIPO P7. Azt Angliából küldik csak nincs házózati töltőfej (???? de hogy miért???). Viszont vásárlás után 60 napig ha valami baja van, akkor ők fizetik a visszárut és cserét javítást is!

(#57217) nemlehet


nemlehet
őstag

10" tabbol mik a jelenlegi jó vételek? 30 nagyon maximum 40 körül van értékelhető vétel? Az Onda V975-el szemeztem, de így hogy elszaladt a dollár már sajnos 45-re jön ki az adók nélkül ami bőven túl lenne a kereten.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#57218) tjb007 válasza xtend (#57213) üzenetére


tjb007
nagyúr

„a kínai tabletből is a drágább a jobb”

Vagy nem.
A V989 pont egy jó példa erre, utána lehet olvasni a neten, vagy akár itt a topikban is. Amikor kihozták egy gyakorlatilag használhatatlan elektronikai hulladék volt, amin még egy nyomorult 1080p-s videó is akadt. Több verzió (egészen konkrétan négy) és jó pár frissítés kiadása után sikerült csak rendbe rakniuk. Akkor lesz majd szívás, ha egyszer csak "elfelejtenek" frissítéseket kiadni valamelyik régebbi verzióra, és itt most nem az Android főverziójára kell gondolni, hanem egyszerű bugfixekre.
A lényeg, hogy a drágább nem minden esetben jobb, főleg nem a kínaiknál (az első szériákra meg ez különösen igaz).

(#57217) nemlehet

[link]

(#57219) xtend válasza tjb007 (#57218) üzenetére


xtend
senior tag

Amiről te írsz pont a drágábbik tablet (legalább is nekem). 50.000 Ft körül van. Értem én mit mondasz, de a kínai tabletek között az Onda elég jó márka a hardverén is látszódik mint pl egy 12.000 ft-os másik noname kínai tabletnél azért sokkalta jobb és én így értettem, hogy attól, hogy kínai és így olcsóbb nem hinném, hogy a 20.000-es tablet jobb az 50.000-nél, mint ahogy idehaza is van......szerintem....de lehet csak én gondolkodom így.

A fentebb listázott tabletekről van valami vélemény?

(#57220) nemlehet válasza tjb007 (#57218) üzenetére


nemlehet
őstag

És esetleg kínai rendelésű? Prestigio-val vannak negatív tapasztalataim és azért annyira nem tűnik jó vételnek. Persze megértem ha nincs, mert a 10" körüli tabok mostohagyermekek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#57221) atibuc


atibuc
tag

Link Lenovo A8 megéri kiadni a 42E ft-ot?
tapasztalatok? Vagy elég az Lenovo A7

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#57222) Milka 78 válasza xtend (#57214) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tab 3 felejtős,túlárazott,gyengus.Ha a normális árát nézem alig olcsóbb egy G Pad 8.0-ától ami minden téren lemossa ezt.Zug gsm-nél 43,de szerintem annyit sem ér.
Tab 4 8 lte...ez nem 50 hanem inkább 80 ropi ráadásul ennyiért kérdéses garit kapsz (EMag-on 90,de ott legalább közel gyári garit kapsz).

Prestigioról már beszéltünk,de ennyiért nyalánk ajánlat.Erősebb a Tab 3 tól jócskán a Tab 4 szintjét tudja hozni.El kell menni meg kell tapizni.Külföldi forumokon van vele tapaszptalat.

Pipo...nem ismerem egyáltalán ,de volt1 hétig Rk3288-as android mini playerem.Érzem én a nyers erőt,de megint gondok voltak az optimalizációval KitKat alatt.Pl az Amlogic s802 soc-s box sokkal finomabban muzsikált,de ezek boxok és nem tabok,bár a funkcióik megvannak...

Alcor is csak Mali400 ahogy azt mondtad is,én már nem eröltetném Mali 450mp/Adreno 305 alatt (már ha egy kicsit is komolyabb játék lesz)

Lg Gpad 8.0 ami életképes és 53000 forint körül mozog,de vadászni kell rá.Az MM-ben szokott lenni és ott 2 év gyári garit adnak rá.Ilyen van a páromnak én meg 10.1-et használok,mindkettő mentes a gyerek betegségektől,meg vagyunk elégedve velük.

Alcor 819m ami még befér 50 alá és papíron egész jó,de ez sem volt még a kezeim között.Elméletileg ez sim kártyás ha kell a mobilnet/telefon funkció.8 mag (1.6ghz-s A7x8) , Mali 450mp4 emelt órajellel,2gb ram,16gb tárhely,nem néz ki rossz ajánlatnak így.

[ Szerkesztve ]

(#57223) xtend válasza Milka 78 (#57222) üzenetére


xtend
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

Fúúú ez az Alcor 819M tényleg jó ajánlat, már csak az aksit kellett volna 4000 mAh helyett 6000-re készíteni és csillagos 5-ös gép lenne (a számomra). A gyártói oldalon azt írják, hogy "usage time up to 3hrs"...csak ugye kérdés hogy 3 óra, netet használva vagy játszva, mert akkor elég karcsú, hogy állandóan a 220-ra kötve kell lennie....de hát valamit valamiért ugye. A 100.000 ft-os tabban is lehet találni kivetni valót.

(#57224) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

10 colos méretben akkor a kínálat, hogy nem tudom kiismerni magam.
Mit ajánlotok? Tulajdonképpen a megbízhatóság, lehetőleg minél akadásmentesebb működés, legalább 3g modem és USB OTG a követelmény. Max 125e ft-ig.

(#57225) tjb007 válasza xtend (#57219) üzenetére


tjb007
nagyúr

Általánosságban van/volt szó erről a drágább jobb dologról.
A hardverben meg pont nem mutatkozik meg az, hogy melyik márka mennyire jó, hogy melyik gyártó mennyire jó, és erre pont az Onda a legjobb példa.
Te is máshogy látod a dolgokat kvázi kívülállóként (remélem ezen nem sértődsz meg), meg én is, aki egy "kicsit" jobban tisztában van a dolgokkal.

(#57220) nemlehet

Nemigazán van olyan, amit érdemes lenne onnan rendelni.

(#57224) Celtis

ASUS Transformer Pad TF103CG, ASUS Transformer Pad TF303CL, Lenovo Yoga Tablet 2,

(#57226) gameresboy válasza tjb007 (#57209) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Köszönöm.
Kérdezném, hogy a Samsung Galaxy Tab 3 7.0-ról mi a vélemény?
A küldött 3 típus látom teljesítményben jobb...
Az általad 3 közül melyiket javasolnád?

(#57227) Celtis válasza tjb007 (#57225) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi.
Miért billentyűzetes készülékeket ajánlottál?

(#57228) tjb007 válasza gameresboy (#57226) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tartozik az ajánlott modellek közé.
Melyiket aközül a három közül ? Azért nehéz erre válaszolni, mert mindegyik jobb valamiben a másiknál. A Lenovo rendelkezik a szebb, nagyobb felbontású kijelzővel, a WayteQ 7Q pedig az erősebb processzorral, ami a játékoknál azért jól jön. A fontossági sorrend alapján kell ezt eldönteni.
A harmadikat meg igazából ki is lehet húzni, mert amivel többet nyújt (3G modem, telefonos funkciók) arra pont nincs szükség.

(#57227) Celtis

Mivel ekkora összegig el lehet menni, így feltételezem nem valami B brand modell lett elképzelve, azokon kívül meg csak ezek vannak, illetve ezek a legjobbak az összeghatárig. Ezért ajánlottam ezeket.

Billentyűzet meg nem jár kötelezően egyik mellé sem, vagyis pontosabban a TF103CG-t billentyűzet nélkül is meg lehet vásárolni, a TF303CL billentyűzetes változatát pedig ennyi pénzért nem lehet elhozni, az még plusz 25-30 ezer forint lenne.

(#57229) geucsa válasza xtend (#57216) üzenetére


geucsa
tag

Tabletek esetében is van vám, de elhanyagolható az a 4% a 27%-os áfa mellett.
Én legalább 20 tabletet rendeltem kínából, abból négyet vizsgált be a posta és fizettetett vámot és áfát.
Amúgy teljesen egyetértek veled abban, hogy ha valaki feleannyiért akar jó tudású tabletet, akkor kínából kell rendelnie.
Ja és a garanciavesztés is baromság. Ugyanúgy van rájuk egy év garancia. Sajnos egyszer már kellett érvényesíttetnem. 4 hónapos volt a Sanei N10-es tabletem és HDMI problémája lett. Úgy zajlott az egész, hogy jeleztem a kínai eladó felé. Ő megkért, hogy vigyem el egy szervizbe és javíttassam meg, majd közöljem vele, hogy mennyibe került. Ezek után elutalta az összeget. :)
Igaz, hogy több bizalomra van szükség és nem véd senki, ha esetleg mégsem teljesítenek, de azért ők is emberek...

(#57230) geucsa válasza xtend (#57223) üzenetére


geucsa
tag

Általában az Alcor teljes kínálata megtalálható kínai oldalakon márkajelzés nélkül, vagy más márkajelzéssel féláron.
Ugyanis az Alcor nem csinál semmi mást, mint megrendeli Kínából és rányomja a márkajelzését.

(#57231) Celtis válasza tjb007 (#57228) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a Yoga 2 bejövős. Végre valami ötlet is, és nem csak a szokásos vágódeszka.

Ehhez jár alapból USB OTG kábel vagy kell valami drága dokkoló miegymás ha egy pendrive-ot akarok rádugni?

(#57232) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

[link]
vs
[link]
?
Mennyi a kulonbseg? Az erinteserzekenyseg a fontos nekem a 3G nem.
A 3g-s lett elsore javasolva, de a "teso" egy 10essel olcsobbert van. Kerdes marad e az erzekenyseg/teljesitmeny ugyanazon is?

Esetleg GPU melyikben milyen van? (A jelenlegi wayteq xtab 8q-hoz kepest)

(#57233) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem. Van egy Sony Z tabletem. Az egyik problémám az, hogy a youtub-on miért ilyen gagyi felbontásban játsza a videókat? Rá lehet nyomni, HQ-ban de más lehetőség nincsen. Hogyan tudnám hd-ben lejátszani. Indexes videókat az indavideón simán lehet hd-ban. A másik kérdés, hogy facebook-on se játsza le a videókat, mert flash bővitmény kell, de ha rá kattintok akkor nem támogatott. Ha a mobil verziós facebook-ot használom akkor mennek a videók, de gagyi minőségben.

Köszi

(#57234) xtend válasza geucsa (#57229) üzenetére


xtend
senior tag

Akkor sorry, az összes vámkalkulátor azt írja, hogy nincs tablet esetében vám, lehet ezek az oldalak mindegyike téved akkor:
".....Tablet Pc is duty free and a has a VAT rate of 27% . ..."
pl: [link]
Na de most ez egyébként mindegy is, nem okoskodni akartam :)

A ALCOR 8" ACCESS O819M-nek mi a kínai "megfelelője" ami fél áron van? Mint ahogy te azt írtad :) Hol találom?

(#57235) geucsa válasza xtend (#57234) üzenetére


geucsa
tag

Én tapasztalatból írtam. Ja és informálódni ebben a témában a NAV oldalán, vagy a vaminfo-hu-n érdemes.
Természetesen ha 150 euró alatti terméket rendelsz, arra nincs vám akkor sem, ha tablet és akkor sem, ha fehérnemű, vagy akármi. Arra csak a 27% áfa van.
http://www.nav.gov.hu/data/cms291579/2947883399_tajekoztato.pdf

(#57236) geucsa válasza xtend (#57234) üzenetére


geucsa
tag

Másik kérdésedre elfelejtettem válaszolni.
Nem ismerem pontosan azt az Alcort, de ilyesmi lehet:
http://www.aliexpress.com/item/Teclast-P80-3G-Octa-Core-Tablet-PC-8inch-IPS-Screen-Android-4-4-MT8392-ARM-Cortex/32216042710.html
Keresni kell egy keveset és biztosan megtalálod a megfelelőjét.
http://www.aliexpress.com/item/Newest-Teclast-P80-3G-Octa-Core-Tablet-PC-8inch-IPS-Screen-Android-4-4-MT8392-ARM/32242258457.html

[ Szerkesztve ]

(#57237) xtend válasza geucsa (#57236) üzenetére


xtend
senior tag

Keresgéltem már előtte is elhiheted :)
De nem találtam árban megfelelőjét. Hardverben igen:
http://www.aliexpress.com/item/Cube-Talk-9X-U65GT-MT8392-Octa-core-1-7GHz-WCDMA-9-7-inch-Phone-Call-2048/1950976021.html

Töltővel együtt a 16gb-os már 199 dollár (DHL-el együtt, mást nem lehetett választani). A DHL meg ugye vámoltatja azaz +27% áfa terheli, úgyhogy a mostani árfolyammal számolva 70.000 Ft (+/- 1.500 ft).

Az Alcor Access O819M pedig 50.000 Ft, itthonról. Igaz a kijelző mérete nem 9.7 hanem 8 col, meg fele felbontású és az akksija is kisebb, de ezek a tényezők nekem nem érnek meg +20.000 ft-ot

Ezeket nem azért írtam, hogy kekeckedjek veled, csak a tényeket írtam :)

Szóval amíg valaki nem mond számomra jobbat marad az Alcor Access O819M. Hamarosan írok emailt az itthoni képviseletnek garival, frissítéssel, supportal kapcsolatban és ha az is OK akkor azt veszem. Majd írok róla egy beszámolót egy külön topicban (ennek még nem találtam)

(#57238) tjb007 válasza Celtis (#57231) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem jár, de pár száz forintért gyakorlatilag bárhonnan beszerezhető egy ilyen adapter.

(#57232) ThorsHUN

Az SoC-t (amiben benne foglaltatik a 3G modem is) leszámítva mindenben megegyezik a kettő.
A Wi-Fi only változatban MT8121 van PowerVR SGX544-es GPU-val, a 3G-sben pedig MT8382 Mali-400MP2-vel. Mindkettő jelentősen gyengébb a 8Q-ban lévő Mali-450MP4-hez képest.

(#57233) verti1

YouTube: a desktop nézetet használd, ne a mobilt, és ne is az alkalmazást.
Flash: letöltöd, felrakod, és keresel egy böngészőt, ami támogatja (pl. Dolphin). A másik lehetőség a Puffin használata, azt csak használni kell.

(#57234) xtend

„A ALCOR 8" ACCESS O819M-nek mi a kínai "megfelelője" ami fél áron van?”

VOYO X7, de ez nem hogy féláron lenne, hanem ugyanannyi, vagy még több is (eladótól függően).
Hasonló modell, tehát amiben szintén 2GB RAM van olcsóbban sincs nagyon, nem hogy féláron.

(#57239) xtend válasza tjb007 (#57238) üzenetére


xtend
senior tag

Igen én is azért kérdeztem, mert már több napja majd egész nap ilyesmiket kutatok, de nem találtam fél áron se olcsóbban :)

Esetleg még a tinydeal-en van most a Cube Talk9X ami jó vétel 51.000-ért ott lehet sima postát is választani.....de nem fogok kísérletezni, ez nekem már sok pénz ahhoz, hogy ezzel kísérletezgessek, hogy lesz vagy sem áfa :)

De mindenkinek köszönöm az infókat és segítséget, eddig az Alcor a befutó (nálam).

(#57240) Celtis válasza tjb007 (#57238) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, köszi a hatékony segítséget.
Akkor szerintem ez a Yoga 2 lesz. Minden szempontból megfelel.

(#57241) geucsa válasza xtend (#57237) üzenetére


geucsa
tag

A második linkemen lévő olyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint az Alcor, nem?

Mi az, hogy töltővel együtt? Hiszen ehhez alapból jár a töltő.

Az igaz, hogy a mostani árfolyam erősen megdobta az árakat és egyes esetekben elgondolkodtató, hogy megéri-e. De 4 hete még egyáltalán nem gondolkodtam volna a rendelésen.
Most én is szüneteltetem a beszerzéseimet.

Szerintem senki sem akar meggyőzni, hogy ne az Alcort vedd, esetleg csak elmondják a véleményüket.
Én biztos, hogy soha nem vennék semmit, ami Alcor.

(#57242) geucsa válasza tjb007 (#57238) üzenetére


geucsa
tag

A VOYO X7 jóval több, mint az ALCOR 8" ACCESS O819M.
Kamera felbontás, 4K, akku, órajel, ...

(#57243) xtend válasza geucsa (#57241) üzenetére


xtend
senior tag

Nem is írtam sehol, hogy valaki is le v. rá akarna beszélni valamire! Azért kérdezősködöm, hogy segítséget kapjak :) Úgyhogy én nem vitáztam senkivel sem :)

Igen majdnem megegyezik amit linkeltél annyi különbséggel, hogy az 1gb ram az Alcor meg 2gb ram.

(#57244) geucsa válasza xtend (#57243) üzenetére


geucsa
tag

A második linkben szereplőben 2 G a RAM.

(#57245) xtend válasza geucsa (#57242) üzenetére


xtend
senior tag

Nehogy azt hidd, hogy én most direkt ellenkezem veled, de:

Alcor O819M
- 8 x 1.66 GHz
- 2gb ram 16gb tárhely
- 2mpx kamera elől, hátul 5mpx vakuval
- 4000 akksi
- 1280 x 800 képfelbontás, 8"
- gps, 3g, teló funkció
- ára: 49.000 Ft

VOYO X7
- 8 x 1.7 GHz
- 2gb ram 16gb tárhely
- 2mpx kamera, hátul 5mpx vakuval
- 4300 akksi
- 1280 x 800 képfelbontás, 8"
- gps, 3g, teló funkció
- ára: 47.000 Ft (jelenlegi árfolyamon)

De ismétlem nem ágaskodni akarok, nehogy félre értsd megint :)

Ha valamit elnéztem akkor sorry..... :R

[ Szerkesztve ]

(#57246) geucsa válasza geucsa (#57242) üzenetére


geucsa
tag

És még az ilyen magas USD-HUF árfolyamnál is csak 45900 forintra jön ki.
A 3-4 héttel korábbin meg csak 39000 lett volna. :-/
Elgondolkodtató. Most hogy nézegetem, egyre jobban tetszik. :)

(#57247) xtend válasza geucsa (#57244) üzenetére


xtend
senior tag

Ezt mondod?
http://www.aliexpress.com/item/Newest-Teclast-P80-3G-Octa-Core-Tablet-PC-8inch-IPS-Screen-Android-4-4-MT8392-ARM/32242258457.html

Igen leírásba 2gb van a fejlécbe meg 1gb :) elég megtévesztő így :)
Newest Teclast P80 3G Octa Core Tablet PC 8inch IPS Screen Android 4.4 MT8392 ARM Cortex A7 3G Phone Call 1280*800 1GB/16GB
ez a fejléc, leírásban meg
Memory Capacity:
2GB

(#57248) xtend válasza geucsa (#57246) üzenetére


xtend
senior tag

Igen, most nagyon sz@r a dollár, meg az összes valuta a HUF-hoz képest :( :(

(#57249) geucsa válasza xtend (#57245) üzenetére


geucsa
tag

Érdekes.
Ahol én néztem a VOYO-t, ott 8x2 GHz a proci, a kamera 5/7 Mpx-re van írva.
A többi ugyanaz, mint nálad.
Most megnéztem még pár eladót és van ilyen is és olyan is, sőt a grafikus kártya is különbözik. Van ahol Intel, van ahol Mali.

(#57250) xtend válasza geucsa (#57249) üzenetére


xtend
senior tag

Na legalább már ezt is tudjuk, hogy több fajta van :) Thx :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.