Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) xtend válasza lorcsi (#57450) üzenetére


xtend
senior tag

Szerintem itt nem a proci lesz a gond, ha pdf olvasáshoz és böngészéshez használnád, hanem ez a felbontása TFT 1024 x 600. Szvsz 10"-nél már inkább IPS és 1280x800 (min.)
De vannak itt nálam sokkal okosabbak is, várd meg az ő véleményüket is :)

(#57452) kelzsoca válasza Hurkafej (#57449) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két gépnek semmi köze egymáshoz, teljesen más a SoC is és a gyártó is.
A 7Q akár komolyabb játékokkal is megbírkózik.

MTK 8127 SoC:

Cortex-A7 Quad-Core 1.3 GHz CPU
Mali-450 MP4 quad-core GPU

https://vertigostore.eu

(#57453) makoss válasza NandorHUN (#57373) üzenetére


makoss
addikt

Annyiért már laptopot veszel! :Y

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57454) Milka 78 válasza lorcsi (#57450) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen,elég harmatos és a gpu is az,de az a felbontás és gondolom a tft panel is elég meredek lehet.PDF-re ha nem valami nagy méretű,komolyabb minőségű még elég lehet 8mondjuk pc-n lehet lejjebb konvertálni),bár itt megint a panel lehet necces.10 colon már az 1280-as felbontás sok embernél kiveri a biztit.

eddieke666 : Alcor Access O819M 8 colon.Ez játékra jobb 2gb-ram 16gb tárhely.
10 colon Prestigio MultiPad Wize 5002 ami jó ajánlat most.Nagyobb a méret,viszont 1gb ram és csak 8gb tárhely van rajta 8 bár amire használnád arra ez is bőven fürge (filmezéshez méretéből adódóan talán jobb is,bár ez egyéni véleményem).

[ Szerkesztve ]

(#57455) Milka 78 válasza zenwalk (#57447) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Neked is a Prestigio MultiPad Wize 5002 (fent linkeltem is) lenne a legjobb ami végeredményben egy 10 colra felhizlalt 8q,de le kéne csapnod rá,mert az MM-ben akciós és most pont belefér a 40-be.

(#57456) dragonfx válasza Milka 78 (#57455) üzenetére


dragonfx
veterán

és ez ennyiért jo vételnek számít?
játékra jo?
mali 450 felér egy adreno 320szal?
3G gondolom nuku.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57457) xtend válasza dragonfx (#57456) üzenetére


xtend
senior tag

Én az Alcor tabjait sem vetném el, de ugye kinek a pap.....
Ha nem járt volna le a hűségem a T-mobnál akkor Alcor lett volna a befutó. Magyarországi cég (kínában gyártatják le a tabokat), itthoni support, itthoni szervíz.
Supporthoz annyit fűznék hozzá, hogy az Alcor Access O819M gép esetében több felhasználó írt nekik, hogy az 1+12gb particionálás nem megfelelő, ezért megcsinálták máshogy kérésre.
Részlet a levelezésünkből:
"...Az O819M-hez például a közeljövőben tervezünk kibocsátani egy firmware frissítést, ami más tárhely felosztást biztosít, mint a gyári firmware (a gyári firmware-ben a felhasználók számára 1GB+12GB tárhely érhető el, ezt 6GB+7GB-os partíciókra változtattuk ebben a jelenleg tesztelés alatt levő verzióban, mivel több felhasználónk is jelezte nekünk hogy egy ehhez hasonló particionálással a készülék jobban használható lenne...."

(#57458) Hezso500


Hezso500
újonc

Sziasztok!
alábbi kérdéssekkel fordulnék az itt jelenlévőkhöz!
Tablet vásárlás előtt állok,2 tipust közül nemtudok dönteni.
az egyik a concorde kronos ips vs.samsung tab 3 smt211 3g.
Fő szempont lenne a GPS,SIMKÁRTYA meg a HOTSPOT.
Állítolag a concord nem tudja a hotspotot,vagyis nem találtam rá sehol.Ha tudná lehet az mellett maradnék.
Vagy ti melyiket ajánlanátok? :F
Előre is köszönöm!!

(#57459) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

A Prestigio MultiPad Wize 5002 mennyire alkalmas mondjuk Angry Brids, Minion Rush futtatására. Lányaimnak lenne. Mellette persze mi is használnánk netezésre.
10" és olyan 40E környékén keresek használható cuccost.
Köszi!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57460) tjb007 válasza dragonfx (#57436) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, az AML-8726MX-hez képest jobb, és igen, a Vodafone Smart Tab 4 8″ LTE nagyon is okés.

(#57439) papeti01

A Lenovo A7 kivételével igazából mindegyiket.
Mivel nincs semmilyen speciális elvárás, legalább egy főverzió frissítés pedig mindegyikre jönni fog (a Windowsos kivételével, annál ugye folyamatosan fognak jönni), így mondhatni mindegy melyiket választod. Az LG kijelzője szerintem szebb, az ASUS-é egy kicsit fakó, viszont előbbiből csak a 7 hüvelykeset kapod meg ennyiért, míg utóbbiból a 8 hüvelykeset is.

Erre pedig az a válasz, hogy igen, érdemes, de ezt már neked kell eldöntened.

(#57440) maaanci

Mivel szükséged van a HDMI-re, vagy legalább egy MHL képes micro USB portra, illetve a 2GB feletti rendszermemóriára is, így gyakorlatilag a 100 ezer forint alatti modellek ki is esnek. Ezek jöhetnek szóba: Samsung Galaxy Tab S 8.4, Sony Xperia Z3 Tablet Compact.

(#57441) Kaci84

LG G Pad 8.0

(#57446) eddieke666

Prestigio MultiPad Wize 5002, ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX)

(#57447) zenwalk

Ennyiért a legjobb, ami szóba jöhet az ez: [link]

(#57456) dragonfx

Igen, jó vételnek számít és játékra is jó.

„mali 450 felér egy adreno 320szal?”

Attól függ, hogy mit nézünk (teljesítmény vagy tudás), és hogy a Mali-450 melyik konfigurációjáról van szó. Ha csak a teljesítményt nézzük, akkor a négy fragment processzoros (MP4) nem, a nyolc fragment processzoros (MP8) viszont igen. Ha már a tudást is nézzük, akkor nem.

(#57458) Hezso500

Samsung:
- nagyobb akkumulátor
- jobb kameramodulok
- 2 év garancia (persze csak ha nem valamelyik sufnigéesemből veszed)
- jobb anyagminőség

Concorde:
- erősebb processzor
- frissebb rendszer*
- sallangmentes Android

*ha jól láttam elérhető rá a KitKat

A hotspot funkciót meg mindegyik 3G-s/LTE-s tudja, gyárilag benne az Androidban a 2.2-es verzió óta, tehát 5 éve.

(#57459) Tonyk

Maximálisan.
40 ezer forint környékén pedig egy ez az egyetlen használható, nem gagyi 10 hüvelykes modell.

[ Szerkesztve ]

(#57461) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Prestigio MultiPad Wize 5002-rol mar van amugy valakinek gyakorlatban mukodesrol infoja?
Erinteserzekenyseg, szoftver mukodese stb?

(#57462) Tonyk válasza tjb007 (#57460) üzenetére


Tonyk
veterán

:R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57463) gigiradok


gigiradok
tag

Kérlek adjatok tanácsot! :F

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
tanuláshoz, jegyzetelés (kézírással), nyelvtanuláshoz, szótárazás, adatátvitel (pendrive, usb kábel)
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
40ezer

Asus Memo Pad ME572CL-t néztem, mert van rajta jó kis szótár alkalmazás, de nekem kicsit drága most :(

Az Asusról úgy tudom jó a támogatása, ezért is szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#57464) tjb007 válasza gigiradok (#57463) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX)

(#57465) gigiradok válasza tjb007 (#57464) üzenetére


gigiradok
tag

Köszi! Az LG-t nem ismertem, de utána nézek. Az Asus HD7-t néztem már és tetszett is, de elcsavarta a fejem az ME572C a szépségével és a szótár alkalmazásával és azzal, hogy lollipop is lesz rá :B De ha a HD7re is le lehetne szedni ezt a szótárprogit, akkor nem gondolkodnék tovább azt hiszem :U

(#57466) tjb007 válasza gigiradok (#57465) üzenetére


tjb007
nagyúr

Simán csak 7, a HD 7 az elődmodell. Erre is lesz Lollipop, az Instant dictionary nevű funkció viszont nem érhető el rajta. Pont ezt nem tudnád leszedni rá, de lehet, hogy léteznek hasonló third-party alkalmazások Androidra.

(#57467) gigiradok válasza tjb007 (#57466) üzenetére


gigiradok
tag

Igen? a webáruházban ahol néztem ott van a hd :Asus MeMoPad HD 7 ME176CX, de a gyártó oldalán tényleg nincs. Kitalálhattak volna valami jobb nevet neki :U
Az LG amit ajánlottál szintén jónak tűnik, az osztott képernyős mód kifejezetten tetszik és a teszt szerint jól működik szoftveresen. Nem találtam róla infot, hogy lesz e rá lollipop.

Elbizonytalanodtam, hogy melyik lenne a jobb :F

(#57468) tjb007 válasza gigiradok (#57467) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lesz arra is Lollipop.

(#57469) von toth


von toth
tag

Yarvik tabokról mi a véleményetek?

Milyen az általános minőségük?

(#57470) Hezso500 válasza tjb007 (#57460) üzenetére


Hezso500
újonc

Köszönöm a választ!akkor valoszinű h megpróbálom a concordot!

(#57471) xtend válasza von toth (#57469) üzenetére


xtend
senior tag

Külföldi oldalakon csak 1-es vagy 5-ös értékelést kap. Akik szidják, azok a akksi miatt, vagy éppen azért, mert a töltő csatlakozó besz@rt és nem lehet tölteni.
Akiknek nem jött elő ez a gond azok meg vannak vele elégedve. De ott ahol olvastam a 10ic-ről beszélnek.
Lehet itthoni véleményeket is találni pl árukereső oldalán is van 3-4 felhasználói vélemény.
Itt is árul egy srác ilyet, 1 év garival, kérdezd meg őt :)
[link]
Olx-en is fent van ott már 5e-el kevesebb ár van kiírva :)

[ Szerkesztve ]

(#57472) Milka 78 válasza von toth (#57469) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem a minőséggel van a baj hanem a suport-tal...azaz nincs vele baj,mert nem létezik :DDD
A linkelt gép jól meg is ragadja a lényeget...Android 4.1.1...5.0-nál tartunk.
Persze frissítés az nuku.

[ Szerkesztve ]

(#57473) von toth válasza Milka 78 (#57472) üzenetére


von toth
tag

Nem lehet frissíteni a szoftvert?

Nyolc colosokatat nézegettem micro hdmi-vel

xtend: Hát ja nem túl elterjedt a márka mégis jó ideje jelen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57474) cidalain válasza von toth (#57473) üzenetére


cidalain
veterán

Biztos lehetne frissíteni. Csak előbb kell valaki aki megírja a frissítést. Na és ezt nem csinálja meg a gyártó.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57475) xtend válasza cidalain (#57474) üzenetére


xtend
senior tag

Lehet frissíteni, külföldi oldalakon le is van írva hogyan, csak ugye ilyenkor már elkezdődik a mókolás (root, flash, stb), amit nem mindenki szeret, speciel én sem szoktam mókolgatni.

(#57476) cidalain válasza xtend (#57475) üzenetére


cidalain
veterán

Jaja. A mokolas nem frissites, hanem buheralas.
Azt meg csinalja az, aki ezt elvezi. Aki valamit csak hasznalni akar, az nem akar mokolni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57477) dragonfx válasza ThorsHUN (#57461) üzenetére


dragonfx
veterán

ez engem is érdekelne mert 10 colért adnék 40e.t is. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57478) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello.
A WayteQ Xtab 8Q utódjáról lehet esetleg tudni? Már nincs sok a boltokban a típusból.

(#57479) dragonfx válasza Hurkafej (#57478) üzenetére


dragonfx
veterán

na ez érdekelne engem... :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57480) dragonfx


dragonfx
veterán

bluepanther voyager mpad ról vélemények?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57481) gigiradok válasza tjb007 (#57466) üzenetére


gigiradok
tag

Tudnál valami linket adni, ahol írták, hogy lesz rá lollipop? Nem találtam róla infót. (Asus ME176CX) :F

(#57482) A.M.D.


A.M.D.
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Karácsonyra vettem a gyerekeknek egy op3n dott (w032i-c3) tabletet.
A gondom az volna vele, hogy kb két perc alatt tele rakták játékkal, és többet nem tudnak felrakni, de viszont törölni sem akarnak. :)
Valamiért az sd kártyára való áthelyezés nem működik, sőt mint opció sem adja fel.
Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy az sd kártyát lássa belsőnek?
Rootolva nincs!
Köszi.

(#57483) Viktor77 válasza A.M.D. (#57482) üzenetére


Viktor77
titán

Van a tabletnek topicja, és mélyvíz topicja is, ahol már megoldották a tárhely kérdést (kereső).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57484) OBeatrix


OBeatrix
újonc

Sziasztok!
Új tabletet szeretnék, főleg filmnézésre facebookozásra, böngészésre stb. (játékok). Fontos, hogy gyors legyen és ne akadozzon.
Néztem az Acer Iconia B1-730 HD 16 gb (1280*800)
Asus MeMo Pad HD7-et
Lenovo A5500-at.
30ezer körül lenne jó,de...
Köszönöm

(#57485) cidalain válasza OBeatrix (#57484) üzenetére


cidalain
veterán

Az Asusnál az ME173 típust láttad ennyiért? az már egy fél éve kifuttatott széria, másfél-két éve volt új...
Többet nem tudok hozzátenni, a másikakat nem ismerem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57486) tjb007 válasza Hurkafej (#57478) üzenetére


tjb007
nagyúr

Közvetlen utód egyelőre nem várható, a 8X (már amennyiben ez a modellszámot/nevet fogja kapni) fog majd "helyette" jönni, de az inkább a 7X Quad nagyobb kijelzős változata lesz.

(#57481) gigiradok

Nem tudok.

(#57484) OBeatrix

De ?
Ezek közül az Acer lenne a legjobb választás, csak a processzora miatt előfordulhat, hogy bizonyos játékok/alkalmazások nem fognak elindulni. Utána a Lenovo jönne, de ennél is processzorral van gond, játékra már kevés lehet. Az ASUS MeMO Pad 7 HD meg egy lassan két éves modell már, frissítés sem fog érkezni már rá, így ezt inkább nem ajánlanám.

(#57487) whiskeys


whiskeys
őstag

Lenne egy kérdésem. Az mitől van hogy YouTube-on ha filmet nézek nem játsza le folyamatosan. 10mp múlva megáll, majd beolvas, újra elindul, s újra leáll, elindul... Mindig tv, jól működik. És a Telenor Mytv is tökéletes működik rajta.

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#57488) gigiradok válasza tjb007 (#57486) üzenetére


gigiradok
tag

Köszi, olyan határozottan írtad, hogy lesz rá azt hittem te tudsz vmi linket amit én nem találtam meg :)

(#57489) tjb007 válasza gigiradok (#57488) üzenetére


tjb007
nagyúr

Majd lesz link is (valamikor). :)

(#57490) Chris78


Chris78
aktív tag

Sziasztok. Lehet nem ide tartozik de nem talàltam ide vonatkozó topicot. Kína tablettemen nem megy a google play. Simán indul a program majd folyamatosan a "nincs kapcsolat" feliratot kapom pedig netem jól müködik. Valaki jàrt màr ìgy? Google fiókot beállítottam és a play "làtja is".

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#57491) bostone


bostone
addikt

Az idei bejelentésekről honnan tájékozódhat az egyszerű ember? Kíváncsi lennék a 2015-ös felhozatalra, főleg a csúcskategóriát illetően (Asus, Lg, Nvidia, Samsung, Sony, Xiaomi...).

(#57492) gigiradok válasza tjb007 (#57489) üzenetére


gigiradok
tag

hmm...nagyon titokzatos vagy :N

(#57493) cidalain válasza bostone (#57491) üzenetére


cidalain
veterán

Csak úgy nem szoktak a nagyok megjelentetni kütyüket. Majd a nagynevű IT kiállításokon beszórják a köztudatba az újdonságokat, amik majd az azt követő 2-3 hónapban meg is jelennek majd...
Május-június előtt ne számíts nagy dobásra az ismertebb márkáktól.

pl Cebit 2015 március közepe

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57494) joethefox


joethefox
csendes tag

Helló!

Kérhetnék a szakiktól tippeket, milyen tabletet ajánlanának nekem? A felhasználási cél képregények, újságok és könyvek olvasása lenne (jpg, pdf) csak és kizárólag, offline módban. A képernyő mérete legalább 9,7" legyen, és inkább 16:9, bár ha az nincs, akkor a 4:3 is megteszi. Amit még szeretnék, hogy az akksija elég nagy teljesítményű legyen, valamint megbízható legyen, ne olyan, amit tömegével hordanak gariztatni az emberek (még ingadozom, hogy új, vagy olcsóbb használt lenne).
Én az alábbit találtam: WayteQ xTAB-100 QCR. Ezt paramétereiben tökéletesnek találtam (bár ez is 4:3), még használtban is hirdetik kellemes árakon, ellenben amit a felhasználók írtak róla, attól megrémültem. Rengetegen szidják, hogy lefagy, sokszori szervizelés ellenére is (valamint legalább ennyien szidják a wifi-t, de az nem érdekel, mert nem akarok online lenni, csak usb-n rátölteni az olvasnivalót).
Ja és nem lényeges az Android, csak nem találtam általános topicot. Árban viszont újonnan jó volna 60-70 ezer alatt maradni.
Köszi!

(#57495) koncsik válasza joethefox (#57494) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

100QCR-t használok ugyanerre a célra egy éve. Türelemmel, szerencsével, nekem nem fagyott le, naked browser-rel még netre is jó. V2 FW-nél felbontást is tudsz állítani. Nem panaszkodom, de lehet, hogy csak az én szerencsém. Ha csak offline akarsz olvasgatni, nagyon jó, aksi is sokáig bírja (jpg és pdf képregényekre használom, szerintem a 4:3 jobb erre, de egyénileg változhat).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57496) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok!

Nézegetem itt az aprót tabletet, nagyobb telót keresgélve találtam is párat ami tetszene de nem tudom mi lehet az a " Wayteq garis "
Kicsit nemértem miért ezt irja ha megkérdem hol vetted valami zugboltba vagy kinából rendeltedre.
Köszi elöre is

(#57497) kelzsoca válasza Dio111 (#57496) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gondolom azt jelenti hogy a wayteqnél lett vásárolva, és a garjegyen is wayteq pecsét van, nem valami viszonteladóé, mint extreme digital, media markt, stb..

https://vertigostore.eu

(#57498) cidalain válasza Dio111 (#57496) üzenetére


cidalain
veterán

Gyartoi garancias.
Wayteq-nek van Mo-i kepviselete, garis ugyek itthon vegeztethetok, kozvetlenul naluk. Gondolom ezt akarta irni ket szoban, ket mondat helyett.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57499) Dio111 válasza kelzsoca (#57497) üzenetére


Dio111
tag

Akkor mért nem azt írja vissza? :(

(#57500) cidalain válasza Dio111 (#57499) üzenetére


cidalain
veterán

Azt irta :)
Amikor valamit normalis boltban veszel akkor gyartoi garit kapsz. Teszemazt hiaba vettem a mediamarktban az LG tabomat, ha gond lenne vele akkor nem a MM-ba vinnem gariztatni, hanem az LG Magyarorszaghoz.
Az, ha egy eszkozre a garancia a gyartohoz szol, az a legjobb opcio szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.