Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) dodopek válasza tjb007 (#58600) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, épp valami ilyesmire gondoltam. :)

(#58602) Shingen válasza cidalain (#58598) üzenetére


Shingen
addikt

jaja :(

風林火山

(#58603) Sujit válasza NoMagix (#58587) üzenetére


Sujit
csendes tag

Köszönöm szépen, ez elkerülte első körben a figyelmemet, meglesem :R

(#58604) Shingen válasza dunc (#58597) üzenetére


Shingen
addikt

Megvetted az Lg?

風林火山

(#58605) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

20-40k körül milyen tabletet ajánlanátok?
Elsősorban olvasásra lenne, így a magas PPI számít leginkább, és a szép minőségű, jól olvasható kijelző (feltételezem valami IPS lenne jó). 7-8" körüli méretben gondolkodok.

(#58606) Phvhun


Phvhun
őstag

Melyik a létező leges legolcsóbb tablet amit lehet kapni?
Akár használtan is.

Követelmények:
-Wifi
-Tablet méret, nem phablet meg ilyen fura méretek

(#58607) Shingen válasza tjb007 (#58591) üzenetére


Shingen
addikt

" Ár-érték arány szempontjából a Lenovo verhetetlen, főleg azzal a mínusz 15%-kal. Egyetlen egy dologgal van problémám, a garanciával. Nem azzal, hogy ki szervizeli itthon, hanem azzal, hogy csak egy évet adnak. "

Szerinted ez árulkodó jel? :F
Inkább az Lg az megbízhatóbb, mert arra 2 évet adnak.

風林火山

(#58608) xtend válasza Phvhun (#58606) üzenetére


xtend
senior tag

Árukereső lesz a te barátod :) Wifi-t szvsz mindegyik vágja manapság, a többit meg beállítod te a bal oldali szűrőben!
[link]

(#58609) Phvhun válasza xtend (#58608) üzenetére


Phvhun
őstag

Zsír, nem is gondoltam erre.

(#58610) tjb007 válasza abyssc2 (#58605) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7.0, vagy ha hozzáraksz még egy tízest, akkor az Extreme Digital kuponos akciójában (március 4-ig tart csak) hozzájuthatsz a Full HD kijelzős Lenovo S8-hoz is.

(#58607) Shingen

Ez csak a Lenovo idétlen üzletpolitikájáról árulkodik. Más európai országokban ők is két éved vállalnak.

[ Szerkesztve ]

(#58611) dunc


dunc
nagyúr

Úgy gondolom, hogy egy 40-50k s eszközt nem szabad megvenni egy év garanciával. És a Lenovo laptopba is szőrnyű garanciákat csinál, az LG meg van minden nagyvárosba, két év, és korrekt! Minden lehetőséget megvizsgáltam, és jelenlen se az asus, se a lenovo, nem olyan jó választás mint az LG.

[ Szerkesztve ]

(#58612) egyazegy


egyazegy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre/tanácsra lenne szükségem tőletek. Word és Excel használatára (szerkesztés) keresek tablet-et. Másik szempont hogy min. 8-10" legyen, árban pedig 40-50 körül. Milyet tudnátok ajánlani? Billentyűzetet minden típushoz lehet csatlakoztatni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Itt arról van szó amiről szó sem lehet.

(#58613) cidalain válasza egyazegy (#58612) üzenetére


cidalain
veterán

Lehet, hogy win-es tab kene, teljes erteku office-szal...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58614) egyazegy válasza cidalain (#58613) üzenetére


egyazegy
csendes tag

Szétnézek közöttük, köszönöm!

Itt arról van szó amiről szó sem lehet.

(#58615) cidalain válasza egyazegy (#58614) üzenetére


cidalain
veterán

Itt tudsz meg kerdezoskodni

Szerintem az jobb valasztas lenne, mert android alatt eddig nem talaltam jo office potlekot. Olyan ami hasonlo, olyan van de teljes funkcionalitassal biro word/excel potlek nincs. A Microsoft termekei androidra okesak, de csak minimalis funkciokat adnak a windowsos office-hoz kepest.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58616) Shingen válasza dunc (#58611) üzenetére


Shingen
addikt

Igazad van, megkönnyítetted a helyzetem.
Köszi
Szerintem maradok az Lg mellett. :)

風林火山

(#58617) Neeko


Neeko
tag

Sziasztok!

Ezt a tabletet néztem ki.Amire leginkább használnám net,játék,film.Szerintetek mennyire lenne jó választás?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy Alpha White

(#58618) Shingen válasza Neeko (#58617) üzenetére


Shingen
addikt

Ezt inkább ne picit olvass feljebb ezen vergődök én is ebben is intel soc van ami játáték esetén okozhat gondokat.
LG G-Pad 7.0 V400 lehet inkább erre nézz rá.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58619) Neeko válasza Shingen (#58618) üzenetére


Neeko
tag

Pont ezt nézegetem :) Elgondolkodom rajta,de igazából 40-nél többet nem nagyon szeretnék rászánni.

Galaxy Alpha White

(#58620) Shingen válasza Neeko (#58619) üzenetére


Shingen
addikt

[link] Itt 42 2 év gyári garival, szerintem azt a +2 ezret megéri ez a cucc, de te tudod.

風林火山

(#58621) taip válasza tjb007 (#58610) üzenetére


taip
senior tag

Érdekes, hogy 1 év garanciával hirdetik. Az én lenovom garanciajegyén 24 hónap szerepel. Akkor az véletlen, nem igaz, vagy a hirdetések hibásak? :F

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58622) Shingen válasza taip (#58621) üzenetére


Shingen
addikt

Milyen Lenovod van?

風林火山

(#58623) taip válasza Shingen (#58622) üzenetére


taip
senior tag

A8 5500-H

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58624) Shingen válasza taip (#58623) üzenetére


Shingen
addikt

Érdekes vhol 12 hó máshol meg 24 hó a gari. Boltja válogatja.

風林火山

(#58625) taip válasza Shingen (#58624) üzenetére


taip
senior tag

A garijegyen a magyarországi forgalmazó pecsétje szerepel, szóval gondolom nem boltfüggő. Bár kézzel van beírva a 24 hónap, azért remélem tényleg ennyi és bárki is írta rá, tudta mit csinál.

Lehet, hogy unána kell kérdezni adott esetben és nem kapásból kizárni a gari miatt.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58626) tjb007 válasza taip (#58621) üzenetére


tjb007
nagyúr

A helyzet valóban érdekes, mert bár a Lenovo oldalán (ami lehet, hogy már nem aktuális) 2 év szerepel, ennek ellenére szinte kivétel nélkül minden forgalmazónál egy év szerepel.
Majd utánakérdezek a Lenovonál, hogy mi a helyzet, mert ez elég zavaros.

Ettől függetlenül ugyanúgy a hírhedt TeleMax a szervizpartner.

[ Szerkesztve ]

(#58627) Neeko válasza Shingen (#58620) üzenetére


Neeko
tag

Köszi a linket! :) Memo pad 7 közül egyik sem ajánlatos?

Tjb007: te mit ajánlánál?

Galaxy Alpha White

(#58628) ztibor


ztibor
senior tag

Cube talk7x u51gt C8, kb 1 hónapja érkezett kínából. A barátnőm elmondása szerint nem tudta/tudja bekapcsolni amikor használni akarta. Tanácsomra rátette töltőre hátha lemerült az akksi, de így se indul. Van ötlet mi történhetett és mi lehet a megoldás?

(#58629) Shingen válasza Neeko (#58627) üzenetére


Shingen
addikt

Memo pad 7-ben mindbe intel atom soc van.
Fentebb olvashattad, hogy lehet vele gond.
7"-ba gondolkozol?

風林火山

(#58630) Neeko válasza Shingen (#58629) üzenetére


Neeko
tag

Hát lehet 8"-os is,ha jó árban van.

Galaxy Alpha White

(#58631) Shingen válasza Neeko (#58630) üzenetére


Shingen
addikt

[link]
ARM soc van benne nem intel.

風林火山

(#58632) Neeko válasza Shingen (#58631) üzenetére


Neeko
tag

Tetszetős :) Ez a márka mennyire jó? Nem nagyon ismerem... :)

Galaxy Alpha White

(#58633) mtgtoki válasza cidalain (#58492) üzenetére


mtgtoki
csendes tag

És ha árban lejjebb nézegetnék mik az ajánlottak? Lenovo tab s8-50 pl?

(#58634) tjb007 válasza Neeko (#58627) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ASUS-ok is ajánlottak, csak ha a játékon van a nagyobb hangsúly, akkor érdemesebb inkább egy ARM-es megoldást keresni.
Ha maradsz 7 hüvelyknél, akkor az LG G Pad 7.0 lesz a tuti befutó.

(#58628) ztibor

Ha egyáltalán nem veszi a töltést, akkor nagy valószínűséggel vagy a töltő IC, vagy maga az akkumulátor adta meg magát.

(#58633) mtgtoki

A Lenovo S8 egy nagyon jó választás, vagy ott esetleg még az LG G Pad 8.0 is. A Yoga Tablet 2-t direkt hagytam ki, mert nem sokkal olcsóbb a Tab S 8.4-nél.

(#58635) ztibor válasza tjb007 (#58634) üzenetére


ztibor
senior tag

Köszi, közben most jött az infó, hogy mintegy 3-4 óra töltés után elindult.

Mi lehetett a probléma? ha lemerül az akksi, az okozhat ilyet?

(#58636) tjb007


tjb007
nagyúr

Lenovo újdonságok!

Tab 2 A8:

Tab 2 A10:

Árak (nettó): A8 $130 (Wi-Fi only) és $180 (LTE), A10 $200 (Wi-Fi only) és $280 (LTE)

[ Szerkesztve ]

(#58637) Izzé válasza tjb007 (#58636) üzenetére


Izzé
őstag

Tetszetős az A10 ezekkel a speckókkal és árral. :K
Arról van esetleg infód, hogy várható tablettel az MWC-n a Samu és az LG?

(#58638) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Tabot szeretnék vásárolni, általános használatra, főként netezésre, böngézés, email, youtube, messenger, maximum alap játékok. Edigitalban nézegettem a 20e körüli tabokat, úgy látom a legtöbb ilyen árban lévő tabban már 1gb ram van. Gondolom az elég lenne ilyen átlagfelhasználásra, Viszont nem tudok dönteni. Mit érdemes megvenni ezek közül szerintetek?
[lOvermaxL]
(L:http://www.edigital.hu/wifi-tablet/concorde-tab-ray-8gb-tablet-white-(android)-p453756.html)Prestigio(/L)

(L:http://www.edigital.hu/wifi-tablet/concorde-tab-ray-8gb-tablet-white-(android)-p453756.html)ConCorde(/L)

(L:http://www.edigital.hu/WiFi-tablet/DPS-iQ7-tablet-fekete-(Android)-p418785.html)DPS(/L)

Mindenképpen szeretnék 15-20e között maradni, mivel tényleg abszolút alaphasználatra kellene anyukámnak, viszont azt sem akarom, hogy szenvedjen vele, mert lassú stb...

Ha ezeken kívül tudtok bármi mást elfogadható árban a megadott kereten belül megköszönném. (Március közepéig döntenem kellene). Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58639) ClioRS válasza tjb007 (#58636) üzenetére


ClioRS
őstag

SoC-ól valami pontosabb infó van? A53 és MALI T760? Mondjuk lehetett volna 2GB RAM így 2015-ben. :U

(#58638) dorika87
A linkelések nem jók :)
A Concorde tab ray egyébként nem lenne rossz választás.

[ Szerkesztve ]

(#58640) taip válasza tjb007 (#58636) üzenetére


taip
senior tag

Nem hangzik rosszul. Kíváncsi vagyok, mikortól és mennyiért lehet majd itthon kapni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58641) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok!

Olyan tabletet szeretnék venni, ami 3 év múlva is használható lesz. Általános használatra kellene, mivel nekem a mostani telefonom elég kicsi és régi, inkább itt élném ki magam: messenger, youtube, utazás közben netezés. Az fontos feltétel lenne nálam, hogy az előlapi és hátlapi kamerák jó minőségűek legyenek és komolyabb játékok is menjenek rajta. Jövőre egyetem lenne a cél, ott is szeretném majd a hasznát venni. Illetve nem tudom hogy fontos e, de viszonylag jó a kézügyességem és ajánlották már, hogy ha beszerzek egy tabletet, akkor "rajzoljak rajta", mintha egy digitális rajztábla lenne. Bár szerintem ezt ugyan úgy lehet gyakorolni mindegyik készüléken.

Amiket eddig kinéztem: Samsung Galaxy Tab S 8.4 (100e), Sony Xperia Z3 Tablet Compact (110e) esetleg még a Nexus 9 (110-130e). Ti melyiket ajánlanátok? Ha lehetőségetek lenne, melyiket vennétek meg magatoknak? (Egyesek szerint az új Nokia N1 sem lehet rossz, ha tényleg olyan áron érkezik..)

[ Szerkesztve ]

(#58642) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Galaxy Tab 4 Nook táblára valahogy lehet magyar nyelvet varázsolni? (ha jól tudom itthon nem kapható)

(#58643) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Asszonynak kellene teljesen alap használatra egy tablet. Face, viber, youtube, messenger, max 1-2 alap játék, wifi, alap hátlapi kamera. Új legyen, de az se baj, ha kínából kell rendelnem. Kb 20E a keret. Tudtok valamit ajánlani vagy ez csak egy álom marad? (Egyébként nagyon nem mozgunk a tabletek világában)

Köszönet előre is! :)) :R

(#58644) xtend válasza RAiN91 (#58642) üzenetére


xtend
senior tag

Nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy ha még is az lenne ne kövezzen meg senki érte, de szerintem ha nincs rajta magyar nyelv, akkor meg kéne flash-elni a tabot és egy official stock android-ot rárakni, amiben van magyar nyelv na és persze ami ehhez a tabhoz való.

Nemtom ez jó-e ellenőrizd, hogy a tied is ilyen modell v. sem: [link]

(#58645) xtend válasza sbe561 (#58643) üzenetére


xtend
senior tag

Esetleg, ha a tacskóban újra akciós lesz az Op3n dott tablet, mert most 30k (karácsonykor 15k volt). Vagy ConCorde Ray 19k-tól már kapható. Vagy ha még 4-5 ezerrel túl tudod lépni a határt, akkor WayteQ xTAB-7Q 23k, Lenovo IdeaTab A7-40 A3500 25k

[ Szerkesztve ]

(#58646) tjb007 válasza ztibor (#58635) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha kikapcsolásig merül előfordulhat ilyen.

(#58637) Izzé

Egyiknél sem várható.

(#58638) dorika87

ConCorde tab RAY

(#58639) ClioRS

Igen, Cortex-A53 és T760MP2, legalábbis az MT8165/MT8732 esetében. A Cortex-A53 az MT8161/8735-nél is 100%, viszont ezeknél a GPU szerintem már a T720. Ezt még én sem tudom pontosan, elég kaotikus még mindig a számozás a MediaTeknél, de hamarosan kiderítem.

(#58641) D3LL

Ezek közül egyértelműen a Nexus 9 az, ami "időtállóbbnak" ígérkezik. Ha nem sürgős, akkor várd meg az idei modelleket, azok között várhatóan már lesznek annál is jobbak.
Rajzolásra viszont olyat érdemes nézni, ami aktív digitizerrel rendelkezik, ami aktív toll/stylus támogatással bír. Bővebben: [link]

(#58642) RAiN91

Próbáld meg ezzel, de ha sikerrel is jársz ne számíts 100%-os eredményre.

(#58643) sbe561

Ha szigorúan 20, akkor ConCorde tab RAY.

(#58644) xtend

Megkövezve nem leszel, de ez már csak azért sem egy jó megoldás, mert egyáltalán nem biztos, hogy csereszabatos egymással a két szoftver. Saját felelősségre persze meg lehet próbálni a dolgot, de csak egy lehetőség lesz rá, mert ha elsőre nem jön össze, akkor már csak levélnehezéknek lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#58647) hanemmost


hanemmost
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam a topicot és szeretnék egy táblagépet amit már ki is néztem magamnak.
Egy CUBE Talk 9X típusú gépre esett a választásom.
Van-e valakinek személyes tapasztalata ezzel a géppel. A leírás alapján nekem megfelelne. Esetleg más alternatíva?
Előre is köszi a válaszokat.

üdv

(#58648) csaba920404


csaba920404
csendes tag

Hello ,25 ezerig keresek tabletet,legalább 4 magos mtk,vagy 2 magos nem mtk-s procis legyen,1 giga ram,és min 8 giga tárhelyes legyen,és a legfontosabb a nagy kapacitású akksi,ez az ami nagyon számit nekem
és ha lehetséges,hátsó kamerával,de nem igazán szempont.

ki tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#58649) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok, és hezitálok Android / Win 8.1 között. Viszont napokban láttam több helyen is, hogy létezik "Dual OS" tablet, amin futtatható mindkét oprendszer (gondolom egyszerre csak egy). Ezekről van valakinek tapasztalata?

(#58650) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ehhez a 10,1"-os Tablet-hez ( [link] ) tudnátok tokot ajánlani?
Az ár ne legyen horribilis, (max 5-6 e Ft), de védje jól a gépet, és itthon szeretném megvenni, NEM külföldről rendelve.

Azért kérem a segítségeteket, mivel rahedli tok van, és nem tudom melyik a jó.

Válaszotok előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.