Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) xtend válasza xtend (#57400) üzenetére


xtend
senior tag

Most találtam rá nem mali400 hanem adreno 305 (1 maggal írták??)....mármint most a tab 4 8.0-ról van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#57402) gps76 válasza xtend (#57400) üzenetére


gps76
őstag

Abban a 400-as Qualcomm van. Nem rég találkoztam vele élőben,az általam tesztelt dolgokkal hajlamos volt belefagyni pl.az earth-ba. Hiába van papiron 1.5 GB RAM benne,amit kiír 1.36 GB. Bootolás után 700-800 már el van foglalva,marad vagy 500 MB a bazároknak. A kijelzője szép,fogásra is egész jó,de nekem olyan 40-nél többet nem érne meg.

Megvettem aztán a Z3 Tábláját,6000-ért még 2 éves baleseti biztosítást is kötöttem,törés,beázás,stb.-re. Akinek van kérdése miket nézzek meg rajta,szívesen teszem. Úgy voltam vele,hogy már elegem van a táblák próbálgatásából,megveszem használtan - vagy újonnan,mert kipróbálni úgyse tudom csak használat közben -,aztán bukok rajta ha eladom. Jó ez is zsákbamacsek,mert nem olvastam még rendes használati véleményeket,de ha hozza a Z2 szintjét elégedett leszek...

(#57403) xtend válasza gps76 (#57402) üzenetére


xtend
senior tag

Kössz a választ. A note 3-omon is a 3gb ram az 2.71 a valóságban :) ugyhogy no problem. Ehhez a tabhoz (samu tab 4 8.0) van valami okosság amivel ujra lehet particionálni? Vagy hogy van felosztva a 16gb tudja vki? Micro usb-je támogatja vajon az otg-t?

[ Szerkesztve ]

(#57404) gps76 válasza xtend (#57403) üzenetére


gps76
őstag

A RAM-ot ne keverd a tárhellyel,azt nem lehet particionálni annyi,amennyi csak a GPU-nak is van leválasztva valamennyi,azért 2.71 GB.
Vagy csak úgy akarnád particionálni,mert rosszul van felosztva? Nem értem a kérdés lényegét.
Elvileg tudnia kell az OTG-t.
Szép tablet - bár nem szeretem a megnőtt Samu telefon kinézetet -,csak ennyi pénzért azért többet várna az ember.
Jó a Sony se ért 100-at,de ezen legalább szalad minden,nem ácsingózik az ember,hogy de jó lenne egy jobb,gyorsabb,több RAM-os.

[ Szerkesztve ]

(#57405) ThorsHUN válasza gps76 (#57402) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szia! Az ASUS memo 8 colosaval mi volt a gond?
Ha jol olvastam azt is tesztelted

(#57406) Gyb001 válasza ThorsHUN (#57405) üzenetére


Gyb001
senior tag

Eléggé optimalizálatlan rajta az android. Használat közben néha érezhetően belassul. Kevés a ram

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57407) xtend válasza gps76 (#57404) üzenetére


xtend
senior tag

Nem keverem a memóriát a tárhellyel :)
Nem is a memóriát akarnám újra particionálni, hanem a tárhelyet, ha pl a 16GB úgy van felosztva, hogy 1+12. Akkor a nagy méretű játékokat hogy rakjak rá többet?
Eldöntöttem, vagy Samu tab 4 8" lesz vagy a GALAXY Tab S (10.5") LTE SM-T805. De lehet, hogy az utóbbi, ha lúd akkor legyen kövér :)
Sajnos a T-mobile a Sony Z2-t nem engedi készülékcsere vásárlást, de mondjuk a többit sem, csak a Samsungoknál van ilyen opcióm....na ezt sem értem amúgy :F

(#57408) xtend


xtend
senior tag

Nyah, megrendeltem a GALAXY Tab S (10.5") LTE SM-T805 tabot.
Mivel csak személyesen lehet átvenni, így most indulok érte...hurrá éjszakás után, remélem hamar megjárom, mert aludni is kéne.

(#57409) dragonfx válasza tjb007 (#57399) üzenetére


dragonfx
veterán

aha értem
akkor az faja
a 330as szintjét nem éri el gondolom.mert az azért odaver a 320asnak is...
és a mali 450?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57410) gps76 válasza ThorsHUN (#57405) üzenetére


gps76
őstag

Úgy ahogy Gyb001 írja,a RAM kezelése miatt hajlamos nagyon beakadni primitív dolgokban is,hiába mutat még 300 MB szabad memóriát. Felhívtam az Asust lehet-e a jelezni a gyártó felé a problémát,azt mondták nem.Na akkor ba..ák meg a tabletüket mondtam neki.
A Samu 10.5 jó gép lesz,de hamar rá fogsz jönni a 8.4 használhatóbb,mert a 10.5-ön azok az érintőgombok állítva akaratlanul meg lesznek nyomva,meg sokáig bámulva elfárad az amoledtől a szemed,ha nem csak játszol rajta,hanem böngészel,olvasgatsz is.(nekem így 40 évesen elfáradt).

(#57411) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

helló!
haverom venne egy galaxy tab 3-mat a clickshopról, igazából a tablet nem kérdés, ennyiért ezt nézte ki, ami érdekelne, hogy a bolt megbízható-e, veheti-e innen?
közi előre is! :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#57412) Faterkam


Faterkam
addikt

Na még mindig nem lettünk új tab tulajdonosok :/ Játék, net, skype stb. 60e Ft és 8"-10" már a plafon. A játékokon és a gördülékenységen lenne a hangsúly! 3 tabra szűkült a kör, de ahogy követem a topikot okosabb nem lettem. Eddig azt hittem az LG a Best Buy. Szerintetek? :F

1, Lg G-pad 8 - 51.000Ft, 2 év gar.
2, PRESTIGIO MultiPad Wize 5002 10,1 - 40.000Ft, 2 év gar.
3, Lenovo IdeaTab S8-50 - 60.000Ft, 1 év gar.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57413) ThorsHUN válasza Faterkam (#57412) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Bocsanat, a lenovo a8-50 miert nem jatszik?

Kar, hogy a prestigio nincs ugyanilyen configgal 8 colosban.

[ Szerkesztve ]

(#57414) dragonfx válasza Faterkam (#57412) üzenetére


dragonfx
veterán

ez a prestigio nincs lefikázva? nem sokkal jobb mint a multipad hd.
??

sőt ez az A8 lenovo se nagy show...
akkor mégis jo a multipad hd?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57415) tjb007 válasza dragonfx (#57409) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Mali-450-nél is erősebb.

(#57412) Faterkam

Ha a játékokon van a hangsúly, akkor az utolsót ki is lehet húzni a listáról, pedig azt lenne érdemesebb választani és pont az lenne a best buy, csak ugye még mindig van olyan játék és alkalmazás, ami nem szereti az x86-os/x64-es architektúrát.
Maradt a Prestigio és az LG. Előbbivel nincs túl sok tapasztalat, az ára és a tulajdonságai alapján viszont jó vételnek nevezhető. Utóbbi pedig egy jól bejáratott modell, itt minden lényeges információt megtalálsz róla. Ezek alapján talán már el tudod dönteni, hogy melyiket válaszd.

(#57413) ThorsHUN

A fent megnevezett három modellhez képest ezt érdemes a legkevésbé választani, főleg játékra.

(#57414) dragonfx

Nincs, és sokkal jobb.
Ha neked megfelel a MultiPad 8.0 HD is minden negatívumával együtt, akkor igen, az is jó.

(#57416) dragonfx válasza tjb007 (#57415) üzenetére


dragonfx
veterán

ez a wize annyival jobb 10 colon mint amennyi kaki a multipad hd 8 colon? mi a hibája a utobbinak?
az intel játékra nem ajánlott látom? nem indul el rajta androidos játék?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57417) dragonfx válasza dragonfx (#57416) üzenetére


dragonfx
veterán

esetleg a dps IQ8?
navon predator 8?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57418) Faterkam válasza ThorsHUN (#57413) üzenetére


Faterkam
addikt

Azt nem néztem még, de most utána olvasok, annak is! :R

(#57414) dragonfx: Az ára miatt vettem bele, azt láttam, hogy sok tapasztalat nincs vele még! :R

(#57415) tjb007: Igen, a játék is fő szempont! Ezért nem ugrottam még bele, mert olvastam, hogy nem biztos, hogy jó játékra. Ha más ajánlott nincs a kiválasztottakon kívül, akkor tényleg marad az Lg G-pad 8! Pedig örültem, hogy van már 2Gb ram.-os Tab is, de ha nem komálja a Lenovo az Andoidos játékokat, akkor sajnos felejtős :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57419) Upo válasza ZavaBalazs (#57411) üzenetére


Upo
addikt

Csak aztán ne csipogjon hogy ez meg az nem megy vele, mert ilyenek előfordulnak a Vivante GPU-val...
A tab3 magasan (mélyen) a legszarabb szériája a samsungnak.

Clickshopnál többre tartom a MediaMarkt-ot (ha elmegy akkor lehet hogy van is kirakva, akkor ki tudja próbálni a programokkal amit használni akar hogy megy-e), még kicsit olcsóbb is, ha meg fika shopból akarja mindenképp akkor van jóval olcsóbban is.
EMAG-nál is 32900 mint a médiában, de román cég, hallottam már gondokat a garancia körül, rendes elérhetőségük nincs, az elektronikusakra meg nem nagyon válaszolnak gar ügyben.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#57420) dragonfx válasza Faterkam (#57418) üzenetére


dragonfx
veterán

ezt pl nekem eddig senki nem elítette hogy az inteles tab nem játékra való mert necces. :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57421) cidalain válasza dragonfx (#57420) üzenetére


cidalain
veterán

pedig ezen a fórumon, az utolsó 3000 kommentben vagy 234-szer biztos le van írva :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57422) tjb007 válasza dragonfx (#57416) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, annyival jobb. Mi a hibája a HD-nak ? Már le lett írva legalább háromszor, egészen véletlenül pont neked, de akkor utoljára még egyszer: legfőképp a TN panel, és a gyenge SoC. A Wize 5002 ezekben jobb, meg még abban is, amik nem lettek leírva.

Az meg, hogy az Intel processzorral szerelt tabletek miért, mi miatt nem ajánlottak játékra milliószor le lett írva az elmúlt 2-3 évben, szóval ez nem egy új keletű dolog. Tessék visszaolvasni, vagy használni a keresőt.

[ Szerkesztve ]

(#57423) ZavaBalazs válasza Upo (#57419) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kösz-kösz, továbbítottam :) MM jó lesz, emagról ha nem mondod, akkor is lebeszélném.
a tabokhoz meg nem értek, feltételezem tudja, hogy mit tud ez a cucc, és amire kell neki, arra ez is elég lesz.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#57424) Upo válasza dragonfx (#57420) üzenetére


Upo
addikt

A régebbi játékokkal esetleg előfordulhatnak anomáliák, amikor még nem volt ennyire elterjedt az intel akkor még különösebben nem foglalkoztak vele a fejlesztők. Manapság már nem megkerülhetők, komoly játékfejlesztő nem hagyja figyelmen kívül az intel támogatását. Elvileg lehetett volna 22-es csapdája is az inteles android, nem viszik a programok az intelt mert alig van pár készülék, és azért nincs több mert nem viszik a programok. Ezt az intel próbálta áthidalni elképzelhetetlen mennyiségű pénz bepumpálásával, nagyon nyomott árakon tolták az androidra való chipeket a gyártóknak. Ez talán mára be is jött nekik, egyre elterjedtebb jelentős tényező a piacon. Teljesítményéhez képest nagyon jó áron kapható, de tényleg lehetnek gondok, ha vannak kedvenc régebbi játékok akkor utána kell nézni hogy jó-e.
De nem intelesnél is ugyanúgy vannak gondok, olyan nincs amin MINDEN program hibátlanul fut.
El kell dönteni hogy vállalható vagy nem és a szerint lépni. Szerintem az idő mindenképp az intelnek dolgozik, bebukni nem fognak, a helyzet egyre jobb lesz.
Ha most kéne droidos tabletet vennem, nem mondom hogy mindenképp inteles lenne, de már nem zárnám ki eleve a szóba jöhetők közül, mint mikor megjelentek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#57425) dragonfx válasza tjb007 (#57422) üzenetére


dragonfx
veterán

mert támogatottak ennyit találtam. vagyis nekem kiesős mert amugyis drágák.
de az a7 és a9 közt mennyi különbség va?mi aküönbség? fogyasztás? erő?
mert legtöbb heléyre a7 1.2 quad core raknak feljebb is.
a9et kevés helyre. azért mert az csak 2 magos?

Upo: köszi és a clash of clammel akarok játszani rajta.
ezért mondjuk akár a 3g támogatás se ártana wifizonán kivüliség miatt.
a hardware része tuti elviszi.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57426) taip válasza xtend (#57400) üzenetére


taip
senior tag

Kicsit frissíthetnének már a kínálaton a T-Mobile-os jóemberek tablet vonalon.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57427) gps76 válasza taip (#57426) üzenetére


gps76
őstag

Szerintem a Samu nyomja őket,mert szinte csak ezeket lehet próbálgatni,ha beszélsz velük is csak azt ajánlgatják,lehúzzák a többit.

(#57428) taip válasza gps76 (#57427) üzenetére


taip
senior tag

De akkor legalább lenne Tab S 8.4, ne csak 10-es. A Tab 4-ből is jó későn jött be a 8-as változat.

Bár úgyis irreálisan drágán adják mindet, csak a részletfizetés miatt lehet jó annak, aki nem tudja egyben kifizetni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57429) papeti01


papeti01
senior tag

sziasztok,

tudnatok nekem tabot ajanlani? amire hasznalnam: melohelyen ures orakban videok nezese, doulingo, net, tanulas, pdf olvasas, (jatekra egyatalan nem). lehet windowsos is, es fontos lenne 45-50 ezerbe beleferni, de ha olcsobb az csak jobb. Nemetorszagi beszerzes is megoldhato.

elore is koszi,
p.

#proudfather

(#57430) tjb007 válasza Upo (#57424) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak a régebbiekkel van gond, hanem az újakkal is. Nem is azon van a hangsúly, hogy régi vagy új, hanem azon, hogy tartalmaz-e natív kódot, és ha igen, akkor át tudja-e azt fordítani (az már részletkérdés, hogy a teljesítmény nagy része elvész a fordítás során). Plusz nem csak a játékok érintettek, hanem az alkalmazások is (pl. Microsoft Office, hogy valami újabb is legyen).
Javulni javul a helyzet, például tavaly év végén megkapta az Unity motor is a natív x86 támogatást, szóval innentől már csak a játékfejlesztőkön múlik a dolog, de az Intel ettől még mostohagyereknek számít.
Amúgy meg a Google is hibás ebben a dologban, mert ha az Intel kérésének nem tett volna eleget, miszerint engedje át a szűrőn az összes alkalmazást nem lenne ekkora probléma, csak ugye akkor meg a top alkalmazások nagy része kiesne. Az lenne a legjobb megoldás mindegyik fél számára, ha csak tesztelés után engedélyeznék a letöltéseket, de pont olyan nagy munka lenne, hogy a Google inkább lesz@rja.

Egy szó, mint száz, évről évre javul a helyzet, de korántsem olyan mértékben, hogy el lehessen bagatellizálni ezt a problémát.

(#57425) dragonfx

Az A9 az erősebb és a többet fogyasztó, az A7 pedig a gyengébb, de kevesebbet fogyasztó megoldás. Annak ellenére, hogy gyengébb az A7 a mindennapi használtban ez nemigen mutatkozik meg (főleg ha a rajta futó rendszer sincs összecsapva).
Az A9-et újabb dizájnokban már nem is lehet megtalálni, eljárt felette az idő.

(#57429) papeti01

LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX) és 8 (ME181CX), Lenovo A7, Acer Iconia Tab W1 (Windows).

[ Szerkesztve ]

(#57431) taip válasza gps76 (#57402) üzenetére


taip
senior tag

Jól látom, hogy belevágtál a Sony megvételébe? Grat. :)

Amúgy azt néztem a MM honlapján, hogy csak Kelet-Mo-n akciós a Sony, máshol nincs az akciós újságban...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57432) gps76 válasza taip (#57431) üzenetére


gps76
őstag

Igen megvettem. Érdekes,hogy máshol nem akciós...
Fentebb már írtam miért döntöttem így,ma nem sok időm volt még nyomkodni,de úgy látom tudja azt mint a Z2,elégedett vagyok,remélem az is leszek.
Összhasonlítva az S 8.4-el,forma-forma a kettő.A Samunak jobb a kamerája,a gumiszerű hátlapja,meg szebb a képe(nem az amoled,hanem a felbontás miatt),ennek meg gördülékenyebb a működése,jobban fut rajta a rendszer,szinte mindent "bedobál",a Samu többet gondolkodik program váltások között. A vízállóság,meg a külön mágneses töltő lehetősége plusz pont,viszont túl könnyű kellene valami tok hozzá,stabilabb fogás miatt.
Meg a sok kis extra ami a Sony telókban bennne van szerencsére ez is megkapta:dupla kopp ébredés,amíg a kezemben van nem alszik el a kijelző(mozgásérzékelőt használja,nem ilyen szemet figyel meg hasonló idétlenkedés),felismeri,hogy headset,füles,vagy akármi van hozzákötve és programozható melyiknél milyen folyamatokat indítson el. Ami sok tabletnél,meg telefonnál ba..ik normálisan működni ennél az autó fényerőszabályozó(ami állítható is) szépen végzi a dolgát,nem kell piszkálgatni. Ugyanúgy van a sztereó hangszóró az előlapon,mint a Z2-nél, van értesítő LED,meg pl. a Stamina módban semmit se veszek észre mit vesz visszább,de nagyon megdobja az üzemidőt,van rezgőmotor.

(#57433) taip válasza gps76 (#57432) üzenetére


taip
senior tag

Lehet, hogy a MM szerint a nyugatabbra lakók elég gazdagok hozzá, hogy meg tudják venni akció nélkül. :D

Én is nagyon készülök, hogy meg kéne venni, de mivel én mobilneteset akarok, az sokkal drágább. Szóval inkább várok az alkalomra. :)

A Samunak túl nagy a felbontása szerintem. Nem próbáltam, de annyi pixelt mozgatni kell erő és szerintem a Sony felbontása sem rossz egyáltalán. Ja és nem hiszem, hogy meg tudnám szokni, hogy a hardveres vezérlőgombok miatt fekvő állapotban jobb oldalon vannak a gombok, nem forog be alulra.
A Sonynál meg lemondanék a vízállóságról némi érezhető árengedményért cserébe. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57434) gps76 válasza taip (#57433) üzenetére


gps76
őstag

Na én is ugyanezek miatt adtam el a Samut.

Tudom,hogy ez Androidos tablet topic,de szerintetek mennyire életképes egy dual boot-os tablet?
pl.:[link]

(#57435) Dzsida72


Dzsida72
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérésem:
Van a gyereknek egy Navon platinum 10 tabja egyszer csak nem kapcsolt be, logónál tovább nem ment. Aztán felraktam rá CWM, 4.2.2 minden jól működött, aztán kíváncsiságból visszaraktam az eredetit ROM-ot 4.0.4-et, ekkor a kijelző érintőjének a jobbra-balra irány felcserélődött, tükörképbe kell érinteni, hogy érzékelje (a fel le jó volt). Utána megint visszatettem ugyanazt a 4.2.2, amivel eddig jó volt, de valamiért a kijelző jobbra balra érzékelése még mindig fordítva működik - erre nincs valami egyszerű megoldás.
Nagyon megköszönném!

(#57436) dragonfx válasza tjb007 (#57430) üzenetére


dragonfx
veterán

vagyis akkor ez is egy érv hogy ne a multipad hd.t vegyem gondolom egy negatívum??
akkor az a7 4x1.2 quad core jobb gyorsabb ujabb kevesebbet eszik? akár MTK akár qualcomm?
számít hogy mali vagy adreno gpu van mellette?
értelemszerűen nem akarom lemerüljön irto gyorsan az uj szerzeményem. ezért érdeklődők ez iránt is.
akkor a alcatel pop 8 amia vodánál van az már okés?
nem lenne gond mert 30ért odaadnék csakhát nekema 3gb mobilnet sok nem hazsnálnám ki.
telon is elvagyok 500mb.tal mert mindig wifizonába vagyok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57437) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Nézegettem magamnak egy ASUS TP103C-t, dokkolóval 80k. De a fórumában elég sokat panaszkodnak rá (nincsen rendesen optimalizálva a szoftver), ezért elkezdtem másfelé nézegetni (persze felfelé árban), így jutottam a Lenovo Yoga 2-höz, ami dokkolóval együtt 100k lenne. Illetve láttam a samunak 10-es tabját, de az már 130k és nincsen hozzá dokkoló, illetve láttam Apple iPad Air-t 110k-ért. Valaki segítene rendet rakni a fejemben, hogy melyik tab mit tud, jó/rossz valamiben? Alapvetően internetezére lenne használva, játék 0, filmnézés 0.

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57438) xtend válasza Ispy (#57437) üzenetére


xtend
senior tag

Helló!

Ha tényleg csak 99%-ban netezésre használnád, akkor felesleges 100 ezreket rákölteni. Van f@sza 10 colos tablet olcsóbban is :)

Például:
[link]
vagy
[link]
vagy
[link]
stb, stb,stb

Az Alcor-nak is vannak jó tabjai:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57439) papeti01 válasza tjb007 (#57430) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Köszi a választ! Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül, amiket ajánlottál, melyiket ajánlod leginkább? (frissités, stb szempontjából)

(LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX) és 8 (ME181CX), Lenovo A7, Acer Iconia Tab W1 (Windows).)

Még két kérdés:

Erről mi a vélemény? yoga

Illetve mi szól a win tabok mellett / ellen, hol tudok ezeknek esetleg utána nézni?

Köszi
p.

#proudfather

(#57440) maaanci


maaanci
újonc

Hahó, klasszikus milyet vegyek-kérdés:

8 colos androidost (lehetőleg kitkat) szeretnék, lehetőleg 2GB RAM fölött, és legyen rajta hdmi-kimenet, vagy legalább mhl-képes legyen. 3/4G nem kell.

Játszani nem fogok, egyszerre sok filmet rajta tárolni sem, inkább újságnak és mini-munkaeszköznek szeretném, olvasni, prezentálni, netezni. (ehhez szükséges a 2GB fölötti?)

Eddig 3 megfelelőt találtam, de nem vagyok elégedett, a dell venue 8-at, a pipo-t (az milyen, mit lehet tudni róla?), és a sony xperia z3-at (nagyon drága és sok funkciója nem kell).

Köszönöm,
manci

(#57441) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Van valami Tablet ötlet?
Neten való olvasgatáshoz, esetleg e-bookhoz. Újat szeretnék. Pénz meg annyi ami ennek megfelel. A net azért ne akadozzon.
Gondolom netre már a legtöbb megfelel, de nem szeretném ha gagyi lenne, még akkor sem ha tudja a weboldalakat böngészni, tehát az akku se purcanjon ki egyből, ne essen szét meg ilyenek. Talán android jobb lenne. :)

(#57442) gps76 válasza papeti01 (#57439) üzenetére


gps76
őstag

Amit linkeltél Yoga már lejárt lemez.Nagyon jó az üzemideje,aránylag szép a képe,de a 8125 kevés a HD-hoz,idővel eléggé belassul(tapasztaltam,pl.gépelve betűket késve írta,meg másban is),ezért is váltam meg tőle.

(#57443) cidalain válasza papeti01 (#57439) üzenetére


cidalain
veterán

Lg es az asusok megkapjak a lollipop-ot fel even belul. Ez gyartoi info.
Az lg-vel en nagyon meg vagyok elegedve (sw jol optimalizalt), ilyet hasznalok nap mint nap. Lenovo a7 is korrekt, netezni, skype-ozni eleg, es olcsobb.

Tegnap vettem egy win tabot (miix 2 8), es rohadtul tetszik az is. Azonban ugy velem, ha nem akarsz win dolgot futtani, netezni boven jobb egy droid. Win tab mondjuk 10 colban gyari billentyuvel viszont nagyon komoly, siman kivalt egy laptopot igaz ez mar arban 120 korul van, de ilyen osszegbol inkabb ilyet vennek mint valami olcsobb 14-es laptopot.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57444) papeti01 válasza cidalain (#57443) üzenetére


papeti01
senior tag

koszi, akkor lg es asus kozott fogok filozni... ( nem birom, ha vmire nincs frissites) vagy esetleg erdemes kicsit hozzatenni ehhez http://www.amazon.de/Odys-Convertible-Tablet-PC-Quadcore-Bluetooth/dp/B00NEF68GS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1422093467&sr=8-3&keywords=win+tablet

ui:bocs nem tudom hogy lehet mobilon linket beszurni....

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#57445) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Régebben írtam már, hogy PDF olvasáshoz keresek valamit. Eljuttottam közben a media markt-ba, úgyhogy leírom a tapasztalataimat. Végignéztem pár tabletet és ebook reader-t, és az jött le, hogy:
- az eink jelenleg nem alkalmas ilyesmire, baromi kényelmetlen a hosszú képfrissítési idő miatt
- a pixelsűrűség egyáltalán nem számít annyit, mint mondják, sima hd kijelzőn is ugyanolyan jól olvashatóak a dolgok
- zavaró a tükröződés, de a fényerő helyes beállításával kiküszübölhető
- a képernyő mérete, ami igazán számít, 10"-nál kisebb nálam nem jött be függetlenül a pixelsűrűségtől (bár van egy minimális látáshibám)
- a billentyűzet nagyon sokat javít a felhasználói élményen, ha bevitelre is használni akarjuk
- a gép sebessége szintén sokat számít pdf olvasáskor, illetve az is, hogy mennyire up to date a szoftver. a kindle pdf olvasója (ami pár asuson is rajt volt) pl teljesen alkalmatlan volt nagy fájlok (100+MB) olvasására (bár lehet, hogy régi verzió volt)
- netezéshez is teljesen jól működik, bár néha elég nehéz eltalálni a gombokat, főleg a tab zárását firefoxban

Ezek alapján én egy asus transformerbook mellett döntöttem az ott kipróbált termékek közül, ami idáig (2 nap) elég jól bevált, de azért még tesztelem tovább. Én is azt tudom javasolni, ha valaki tabletet keres, hogy nézze meg élőben, mert előfordulhat, hogy nem azt rendeli meg, ami ténylegesen jó lenne.

off:
A bolttal nem voltam teljesen megelégedve. Amit előre felírtam termékeket, azok nem voltak a boltban. Megpróbálták rámsózni a kiállított darabot azzal a szöveggel, hogy nincs dobozos (ahogy láttam másokra egy nyomtatóval próbálták meg ugyanezt), és a kipróbálás is nehézkes volt. Volt, hogy nem ismerte fel a pendrive-ot az NTFS fájrendszer miatt a gép, volt, hogy megszakadt a netkapcsolat, amikor letölteni akartam a fájlokat, és blootouth-on kellett áttenni őket, de azért mindig találtam megoldást a problémára. Az eladók egyébként segítőkészek voltak ahhoz képest, hogy nem jutalékos rendszerben dolgoznak (gondolom éhbérért).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57446) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni,ebben szeretnék segítséget kérni

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-10
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthon,gyári garanciával
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Net,filnézés esetleg minimális játék.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 40-50e Ft

A színe ha lehet valami sötét színű,fehéret nem szeretnék.

Ezekkel a kritériumokkal melyik tablet az ajánlott.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv E.

(#57447) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Főleg tanulásra és netezésre keresek tabletet. Ezt néztem ki, de sajnos nem igazán lehet már kapni: WayteQ xTAB-8Q
itthon szeretném megvenni, csak új érdekelne és 8", vagy 10"-ra lenne szükségem.

Ti mi ajánlotok 30-40k körül?

[ Szerkesztve ]

(#57449) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
A WayteQ Xtab-7Q-nak milyen sebessége van? Olvastam a fórumon, hogy a 700qci egy katasztrófa.
Úgy láttam az antutun kevesebb pontot ért el, mint az Opendott.

(#57450) lorcsi


lorcsi
veterán

hello!

10' méret érdekelne..és találtam egy elég kedvező árut..
colorovo city tab lite 10'

nagyon harmatos lehet a procija?

bongészéshez és pdf olvasáshoz kellene

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.