Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) zligeti


zligeti
újonc

Sziasztok!
Laptopunk végleg felmondta a szolgálatot, ezért tablet vásárlásban gondolkodom. A kérdésekre az alábbi válaszokat adom:
- hány hüvelykes legyen a kijelző? kb. 10"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? leginkább itthonról de biztonságos külföldi beszerzés is szóba jöhet
- mire szeretnéd majd leginkább használni? internet, filmnézés (max. rövid youtube-ok, illetve saját mobiltelefonos videók)
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? max. 50-60 ezer

Fehér színűt szeretnék, gondolom négymagost illene nagy memóriával (akadozásmentesség miatt) és biztosítanom kellene rajta némi helyet is néhány fényképnek és videónak (ez lehet memóriakártyás is).
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Ja még elfelejtettem, hogy gps is jó lenne bele, valamint ez az OTG lehetőség is jól jönne, továbbá nem feltétlenül ragaszkodok az androidhoz...

[ Szerkesztve ]

(#58152) LSiki válasza ztibor (#58147) üzenetére


LSiki
tag

Köszi az infót. Én root terén nem vagyok otthon, de a 9X-hoz való root jó lehet ezekhez is?
[link]

(#58153) meroly válasza tjb007 (#58137) üzenetére


meroly
veterán

Ment pü

Impossible is nothing

(#58154) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Hi all. Olyan tablet-t keresek ami ezekkel a paraméterekkel rendelkezik. 30K-t szánnék rá maximum.

Proci: 1.3Ghz quad core
Ram: 1Gb; Rom 8gb

Wifi, GPS, 4G(LTE) ha erre nincs mód ennyiért akkor 3G, Bluetooth, Minimum előlapi kamera automata focus-al, de jó lenne a hátlapi kamera is,

Válaszotokat várom és köszönöm.

(#58155) Surda-


Surda-
őstag

Az ilyen kínai tabletek kerülendők?
Esetleg vásárolt már valaki?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#58156) ztibor válasza LSiki (#58152) üzenetére


ztibor
senior tag

nekem az Avira antivírus nem engedi megnézni ezt az oldalt...
igazság szerint már próbáltam az Iroot, towelroot, framaroot-ot, eddig semmi eredmény, még pár próbát teszek majd azért. De a gond állítólag a 4.4.2-es droiddal van, szinte minden gépen nehéz megtalálni az eredményes megoldást.

(#58157) LSiki válasza ztibor (#58156) üzenetére


LSiki
tag

Mint mondtam nem vagyok otthon a témában.
Nem tudom hogy azonos SOC-al ellátot gépek ugyanúgy rootolhatok-e, de eddig 2 féle módszert ajánlottak a Cube Talk9X-hez.

The name is rootgenius_general_mobile.apk. The apk is in Chinese language take note.
You can google it and search on YouTube how to use it

illetve

root_talk9x.rar

(#58158) cidalain válasza ZolikaE46 (#58154) üzenetére


cidalain
veterán

Wayteq xTab-7x Quad, ez ajánlott kategória is ráadásul (csak 3G van benne). Más esélyed nem nagyon van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58159) tjb007 válasza Revoltek (#58143) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azzal a Pandawilles "biztosítással" csak csínján, szeretnek trükközni vele. A Pandawill fórumán is lehet érdekes dolgokat olvasni róla.
Ezek jöhetnek szóba (+áfa): Cube Talk 9X, Teclast X98 Air II (Anrdroid és Windows 8.1), PiPO M9S, Onda V975M, esetleg még az Onda V989 (bár ez nem tudom jelenleg hogy áll).

(#58146) marci1250

LG G Pad 10.1
Ha ez sok, akkor a legolcsóbb még vállalható készülék a Prestigio MultiPad Wize 5002, bár ennél a támogatás kérdéses.

(#58148) kopogo

Az eBay-en, vagy az Aliexpressen nézz körül.
Ezzel a kérdéseddel pedig fáradj át ide: [link]

(#58150) csontváz

A PiPO M9S szerintem megfelelne, de ha inkább valami jobban bejáratott modellt szeretnél, amiért cserébe hajlandó vagy lemenni 9,7 hüvelykre (ez 4:3-as képarányt is jelent), akkor szólj.

(#58151) zligeti

ASUS Transformer Pad TF103CX,

(#58154) ZolikaE46

WayteQ xTAB-7X Quad
Az autófókuszos előlapi kameráról viszont kénytelen leszel lemondani, ilyen még az ennél ötször többe kerülő modellekben sincs.

(#58155) Surda-

Igen, főleg az olyanok, amiknél még a leírás sem stimmel.

(#58160) zligeti válasza tjb007 (#58159) üzenetére


zligeti
újonc

Köszönöm a segítséget!

:))

(#58161) marci1250 válasza tjb007 (#58159) üzenetére


marci1250
tag

Köszönöm szépen! :)

A nővéremék vettek egy Gigaset qv1030-as tabletet, Ausztriában T4-es tegra van benne azt hiszem, fullHD-s ips penel, de nem tudom, hogy nálunk lehet-e kapni, vagy esetleg honnan lehet rendelni. Ebben tudnál még segíteni? :) :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#58162) tjb007 válasza marci1250 (#58161) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthon csak ők forgalmazzák: [link]

(#58163) Revoltek válasza tjb007 (#58159) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. Nagyon durva ez a Cube Talk 9X, antutuban 40k fölött produkál. Még esetleg abban tudnál segíteni, hogy ajánlasz egy nagyon megbízható webshopot, ha már így mondjátok, hogy a pandawill-es áfa-akció nem megbízható.

(#58164) LSiki válasza Revoltek (#58163) üzenetére


LSiki
tag

Külföldi rendeléssel kapcsolatban infók:
[link]

A fehér Talk 9X 47-51k körül van ahogy néztem, a sötét kivitel drágább.

(#58165) tjb007 válasza Revoltek (#58163) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a 40 inkább csak 30: [link], [link]
Ettől függetlenül ugyanolyan jól működik, szóval nem kell foglalkozni a pontszámokkal. Amúgy ha Talk 9X-et szeretnél, akkor rendelheted innen is. Európán belülről jön, tehát plusz költség már nincs (úgy is fel lehet fogni, hogy ez már a bruttó ár), DHL-lel 67 ezer forint körül megáll, és 2-7 nap alatt már a kezedben is van.

(#58166) weareinluck


weareinluck
tag

Sziasztok!

Ajánlatokat várnék egy elvárásaimnak megfelelő tablet tekintetében,, melynek a paraméterei ezek, vagy ennél jobbak kellenének hogy legyenek:

- jó teljesítményű proci, videómegjelenítő (ne kelljen már fél év múlva cserén agyalni, mert esetleg nőnek a felhasználói igényeim!)
- OTG (külső billenytyűzet, de az se baj, ha a 3g-s usb modemet viszi)
- Külső kijelzős megjelenítési lehetőség)
- legalább 1 gb ram
- min 9" képátló
- ha buherálható a rajta lévő rendszer, azért nem haragszom meg
- oprendszer win8.1 előnyben, de ha android, akkor sem dől össze a világ
- Ár?

Ha jól sikerül vétel, akkor a notimat elpasszolom, és helyette használom, így nem sajnálom különösebben rá a pénzt, Onda V989-ről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#58167) marci1250 válasza tjb007 (#58162) üzenetére


marci1250
tag

Köszönöm, szerinted megéri?

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#58168) A_ScHuLcZ válasza tjb007 (#58137) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hozzáadtam, most a MM felé veszem az irányt, és az alábbiak közül megpróbálok minél többet szemügyre venni, megnyomkodni.
Ezek a jelöltjeim, közülük szeretnék választani:

LG G-Pad 8.0 (Ez volt az elsődleges kiszemelt, míg rá nem jöttem, hogy sajnos nincs benne 3G/4G támogatás, mobilnet miatt kellene, megtévesztett a teszt. FM rádió sem jönne rosszul, mert a mobilban sincs: Nexus4)
LG G-Pad 8.3 (Az előző probléma szintén, fm rádió nincs, kb 50k-ból lehet ilyet venni használtan, garanciálisan, nem éri meg jobban, mint a 8.0?)
Alcor Access Q819M (Az egyik legesélyesebb, bár a gyártótól kicsit félek, de sokan dícsérik, a fehér színnel nem tudok egyedül kibékülni..:( Élőben még nem láttam, szeretném!)
Lenovo A8 (Jelenleg csak 4.2 támogatás (4.4 is lesz valamikor..), fm rádió szintén nincs, remélem lesz a MM-ban)
WayteQ xTAB-8X (Itt sincs 3G/4G, a kijelzőt fakónak írta valaki korábban, csak tartaléknak hagytam bent)

Jelenleg az első 4 között nem tudok dönteni, a kerettel pedig nem igen szeretnék 60k fölé menni már, 40-50 volt az eredeti elképzelés.
10"-os gépből esetleg van olyan 60k környékén, amit érdemes lehet még ezek mellé megnéznem a boltban?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58169) taip válasza A_ScHuLcZ (#58168) üzenetére


taip
senior tag

Tudomásom szerint a WayteQ-ben van 3G modem, legalábbis a 40 ezres verzióban.

A lenovo-hoz pedig úgy tudtam már van KitKat. Ebből létezik 3G-s verzió is, csak nem igazán lehet (már) kapni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58170) A_ScHuLcZ válasza taip (#58169) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lenovo nagy hátránya, amit kifelejtettem: Inteles :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58171) ZolikaE46 válasza cidalain (#58158) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

okés köszönöm!

(#58172) taip válasza A_ScHuLcZ (#58170) üzenetére


taip
senior tag

Az A8-ban MTK SoC van. 8121 a Wifi only verzióban és 8382 a 3G verzióban.
Az S8-as inteles.

Már amennyiben hihetünk a lenovo honlapjának és a többi oldalnak. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58173) Dr.Burn válasza tjb007 (#58159) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Maradnek a 10.1". $168 a legolcsobb hely ahol talaltam. Ez igy nagyon jo ar azt hiszem.
Esetleg van jobb ennel amit meg erdemes szamitasba venni? Koszi szepen. :R

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#58174) ügyetlenke


ügyetlenke
újonc

Jó estét! Szeretném megkérdezni, hogy most vettem egy Samsung galaxy tab 4 és nem csatlakozik wifire. ..mindig csak azt írja ki hogy ellenőrzés csatlakozás,felváltva aztán lejön róla és felmegy egy halvány wifire amit alig látok ami nem is az enyém. Mi lehet a gond? Itt egy jó gép és nem tudom használni de a gagyi tabletem meg a telefonom egy pillanat alatt felmegy

[ Szerkesztve ]

(#58175) ztibor válasza ügyetlenke (#58174) üzenetére


ztibor
senior tag

ha a másikra csatlakozik akkor nálad lesz a hiba.

Routeren nincs mcaddress szűrés pl?
Van e elég ip cím amit kioszthat a router?
A router körül keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#58176) ZolikaE46 válasza cidalain (#58158) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

...csak egy kérdés, ez nem jobb véletlenül?: Lenovo IdeaTab A3500L

(#58177) cidalain válasza ZolikaE46 (#58176) üzenetére


cidalain
veterán

Ebben a lenovoban nincs 3G modem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58178) LSiki válasza ZolikaE46 (#58176) üzenetére


LSiki
tag

és GPS sem.

(#58179) ZolikaE46 válasza cidalain (#58177) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

basszus... azt nem is figyeltem már... jó kis matek ez... :))

[ Szerkesztve ]

(#58180) cidalain válasza LSiki (#58178) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig de, az van benne. A-gps

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58181) LSiki válasza cidalain (#58180) üzenetére


LSiki
tag

Igaz, az elöbb elsiklottam felette. :R

(#58182) A_ScHuLcZ válasza taip (#58172) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez esetben valamit félrenéztem. :)

Voltam a Westend MM-ben, de csalódtam a választékban, a felsoroltak közül egyedül a G Pad 8.0 volt ott, azt kipróbáltam, tényleg gördülékeny, jól optimalizált rendszer, viszont sajnos nem kezeli jól az online felületet, amiről tanulni szoktam (netacad.com). Próbáltam Chrome-al és a beépített AOSP böngészővel is. Telefonon tovább fogok kísérletezni vele, hátha találok olyat, ami kezeli rendesen.

Viszont arra jutottam, hogy tanuláshoz, olvasáshoz lehet mégis kicsi lesz a 8", így kérdezem, hogy mennyire kellene kitolnom a keretösszeget, ha 10"-ban gondolkodnék, mi az az alsó ár, amit ki kell fizetnem egy használható értelmes masináért? G Pad 10.1, vagy más alternatíva?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58183) tjb007 válasza weareinluck (#58166) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, az árról jó lenne valamit írnod. Csak van valamilyen elképzelésed.

(#58167) marci1250

Papíron jónak tűnik, de nem ismerem. Te viszont igen, legalábbis feltételezem, ha már a nővéredéknek ilyenje van. Valószínűleg már próbáltad/használtad is, szóval el tudod dönteni, hogy megér-e neked ennyit.

(#58168) A_ScHuLcZ

A 8.3 jobban megérni, a Q819M-ről (ami tudtommal fehér színben nem is létezik) pedig itt olvashatsz pár visszajelzést

60 ezer forint környékén az ASUS Transformer Pad TF103CX és a Prestigio MultiPad Wize 5002 azok a 10 hüvelykesek, amikre érdemes ránézni, de előbbiben Intel processzor van, az meg nálad nem játszik. Utóbbi viszont ARM-es, van benne FM rádió, és talán még a Media Marktban is meg tudod személyesen nézni.

(#58173) csontváz

Most megint inkább a 9,7 hüvelykeseket nyomatják, meg a kisebbeket, a 10,1 hüvelykesek parkolópályára kerültek. Ebből következően jobbat nemigazán tudok mondani.

(#58184) ztibor válasza tjb007 (#58183) üzenetére


ztibor
senior tag

Okoz valami gondot ha intel proci van egy tabletben?

Egy 8"-os teclast x80h dual os-es tablettel szemezek, amin mind az android, mind a win része használatban lenne. Látom majd valami hátrányát az android résznél hogy intel proci van benne (gondolom winnél biztos nem)?

[ Szerkesztve ]

(#58185) tjb007 válasza ztibor (#58184) üzenetére


tjb007
nagyúr

Előfordulhat inkompatibilitás alkalmazásoknál, játékoknál, de mivel egy dual OS-es készülékről van szó, amin az Android mellett még ott van a Windows is nem igazán érdemes ezzel foglalkozni, emiatt aggódni.

(#58186) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Nézegetem most az emag ajánlatait.
Mit lehet tudni az alábbi gépról?
Ennyiért milyen ajánlatnak tűnik?
Köszi!

[link]

(#58187) LSiki válasza kene84 (#58186) üzenetére


LSiki
tag

Szia.

Itt olvashatsz tapasztalatokat.
[link]

(#58188) 7betai


7betai
csendes tag

Üdv
Autós navigációra tabletet kellene vennem, csak egyelőre azt se tudom, hogy 7-8 esetleg 9-10" legyen nem hogy a többi paramétert:) persze azért nem szeretnék érte sokat fizetni szóval ebből a szempontból a kisebb a nyerő... Milyet ajánlanátok? Mekkorát használtok? használ egyáltalán valaki 10"at navigációra, nem takar ki sokat a látómezőből?

[ Szerkesztve ]

(#58189) crossfitch


crossfitch
újonc

Üdv. Van egy Overmax Basecore 10-es tabletem, frissíteni akarom a szoftvert vagy legalább restore-lni mert nem találtam hozzá semmilyen romot.Amikor bekapcsolom Hibakereső módba akkor nem ismeri fel a tabletet egy számítógép sem, nem talál hozzá drivert, eszközkezelőben ottvan mellette a felkiáltó jel. tud valaki valami tippet mondani hogy hogy ismertessem fel vele? :W :W :W

(#58190) berzebub válasza crossfitch (#58189) üzenetére


berzebub
aktív tag

Rkbatchtool kell neked. Gyári romot innen szedheted le ha kell .

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#58191) Nauri válasza berzebub (#58190) üzenetére


Nauri
csendes tag

Sziasztok skacok, csajok!

Gondom van orion 700qc féle tabletommal.

Hard reset nem segitett!

A rom firmware telepítéséhez egyrészt nem találtam romot sehol. Meg azt sem tudom mi kezeli a tabletomat.

Odinnal próbáltam, nem jött össze. Mire tippeltek, hogyan mivel miként működhet újra?

myaudio 7040 rom mehet rá odinnal?
Nem találok sehol választ, vki vmit kérem mondjon! :( :( :( :O

(#58193) tjb007 válasza 7betai (#58188) üzenetére


tjb007
nagyúr

Személyautóba inkább 7 vagy 8 hüvelykes ajánlott, 9-es/10-es inkább kamionba való (többen is használják amúgy ilyen környezetben), de ezt igazából csak te tudod megítélni.
Az ajánlat meg attól függ, hogy mekkora összeget szánnál rá.

(#58191) Nauri

Az Odin csak és kizárólag Samsung készülékkel használható, mással nem, szóval felesleges is próbálkoznod vele. A MyAudio 704O firmware szintén nem lesz jó hozzá, abban teljesen más processzor van.
Itt nézz körül, hátha találsz megoldást a problémádra: [link]

(#58194) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Otthoni használatra keresnék egy ár/érték arányban jónak mondható tabletet.
A keret 40-80K.
Nem feltétlen akarok 80-t költeni rá, de ha érdemes akkor igen.
Galaxy Tab 4-et néztem, az 70 környékén van, használtan még olcsóbb.
Ez mennyire ajánlott kategória?
A Tab 4 S sajnos már túl drágra, nem nagyon fér bele a 80-as keretbe.

Ami még lényeg, hogy 10"-t szeretnék mindenképp, ha már tablet akkor legyen nagy. :D

Esetleg más márkát érdemes lehet venni?
Lenovo?

Köszi a segítséget előre is, ha tudtok irjatok típusokat.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#58195) 7betai válasza tjb007 (#58193) üzenetére


7betai
csendes tag

akkor jól gondoltam hogy elég a 7-8" is, 50k alatt jó lenne megúszni, de minél jobb az árérték aránya annál jobb:)

(#58196) tjb007 válasza szegto (#58194) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 10.1

(#58195) 7betai

Mivel fontos a GPS, így az LG G Pad 7.0-at ajánlanám.

(#58197) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv.

Erről [link] valakinek valami infó?

Egész jó árnak tűnik ahhoz képest, hogy milyen felszereltséggel bír. :)

Gyereknek keresek tabletet mert a jelenlegi szerintem már nem sokáig fogja bírni. Több mint 1 éve nyüstöli (myaudio 7"). Amire kéne az a szokásos gyerek felhasználás, yt video és játék leginkább.

Szerk.: Bakker, most látom, hogy ez használt termék.

[ Szerkesztve ]

(#58198) Nauri válasza tjb007 (#58193) üzenetére


Nauri
csendes tag

gyors segitseg? mien fajlokat tegyek sdre? .ini .apk? .rar v mindent, ezek orosz meg kinai oldalakra mutatnak. Vmi kijártabb ut nincs? Angol nyelvut nekem nem hoz kia kereso.. telenor szuri. annyi segitseg volna, hogy hol kinel kerdezek,mert ott fouromra kérdeztem de semmi válsz. Elég rágós hús, alaphelyzetbe hogyan működik a dolog?

(#58199) Nauri válasza tjb007 (#58193) üzenetére


Nauri
csendes tag

van itt egy 250mbos csomag megegy 48mbos..nemtudom mi lesz, leszedem, amiketaz ottani topikozok kiraknak, hátha megindulok vmerre. mien vegu fajlok kellhetnek? firmware semerre sincs.. se a kinai se az orosz opcios oldalon. :(

(#58200) Micsurin válasza tjb007 (#58196) üzenetére


Micsurin
nagyúr

2GB ram játékra meddig elég szerinted? 2 évig azért tutti nem? Csak mert G4 hírnél ment a vita és már a saját állás pontomon is megingodtam :D (expansys mennyire megbízható? Mert amit linket küldtél nem is lenne rossz se a garancia külföldre szól :()

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.