Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) xtend válasza Shingen (#58297) üzenetére


xtend
senior tag

Itt leszögezném, hogy nem vagyok az Alcor fizetett embere, hogy reklámozzam őket, de egy-két gyengesége ellenére (anyaghasználat, hangszóró hangzása) megéri a pénzét!
Bivaly erős gép, jó kijelző, 16GB háttértár, 2GB memória,GPS, FM rádió, 3G, stb, stb.... véleményeket róla a saját topikjában olvashattok [link]

Ha ez a tab ugyanilyen minőségben, hardverben, stb maradna csak nem Alcor, hanem pl Samsung lenne ráírva, akkor 80k-tól indulna az ára! Na de ez csak az én véleményem a WayteQ is bizonyított már nem egyszer, hogy tud tabot, pna-t gyártani :) A Lenovo-t nem ismerem...

Ha teheted, akkor vásárlás előtt menj el olyan helyre, ahol árulják ezeket és nyomkodd meg, csinálj összehasonlítást magadnak!

[ Szerkesztve ]

(#58302) xtend válasza Tv (#58296) üzenetére


xtend
senior tag

Ennyiért újat, 10"-t és 1280x800 felbontásban számomra ismeretlen márkát találtam (Overmax), de az is 45k körül volt. Használtban nem tudok nyilatkozni, keress rá itt a Hardveraprón :)

(#58303) Shingen válasza xtend (#58301) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

Megvárom tjb007 válaszát is ez ügyben, nem szeretnénk 50-et áldozni, de tényleg annyival jobb a WayteQ 8x-nél, akkor esetleg rábeszélem.

Szerintem a Lenovot ki is zártam :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58304) taip válasza xtend (#58301) üzenetére


taip
senior tag

Hát pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy valamiért nagyon nyomatod a márkát. :P

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58305) szacsee válasza cidalain (#58258) üzenetére


szacsee
nagyúr

No megjött a Tab. Elsőre nem rossz, talán az érintésekre lehet némi panasz néha, de nem vészes.
Rendelésnél szét voltam csúszva és azt hittem csak USB kábel lesz a dobozban, de volt töltő, így van pluszba egy 1A-es töltőm és 1,8m-es USB-micro USB kábelem, amit már be is fogtam. Töltő meg jó lesz melóhelyre telót tölteni, a tabot nem bíznám rá, bár nem a fent említett gagyi márka lett végül.

[ Szerkesztve ]

(#58306) kelzsoca válasza xtend (#58302) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az Overmax inkább a felejtős kategóriát képviseli.

https://vertigostore.eu

(#58307) xtend válasza Shingen (#58303) üzenetére


xtend
senior tag

Nincs a WayteQ-el semmi baj, nagyon jó vétel :)

(#58304) taip
LOLL most lebuktam :) Na de most komolyan, sokáig keresgéltem én is tabot, de ennyiért, ilyet nem láttam, max ebay-en, de arra még ÁFA is jönne, tehát már nem ennyi lenne az ára! Az Alcor-t akartam megvenni, nagyon sok levelet váltottam az Alcor support-jával is! Csak közben lejárt a hűségem T-mobile-nál és kamatmentes részletre ki tudtam hozni a Tab S 10.5-t...ennyi a történet :)
Na meg az Alcor a DVB-T tunereknél már lerakta a nevét a piacon, szvsz a taboknál is le fogja, főleg ha bevezet egy kis MEO-t is a gyártás során :)

[ Szerkesztve ]

(#58308) xtend válasza kelzsoca (#58306) üzenetére


xtend
senior tag

Igen ezt én is így gondolom, azért is írtam neki, hogy számomra elég ismeretlen márka, visszajelzést sem találtam róla, úgyhogy felejtős :)

(#58309) Shingen válasza xtend (#58307) üzenetére


Shingen
addikt

" Nincs a WayteQ-el semmi baj, nagyon jó vétel "
Tudom, hogy jó vétel az is, de egy szakértő tjb007 véleményére is kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58310) xtend válasza Shingen (#58309) üzenetére


xtend
senior tag

Ja persze, egyértelmű :)

(#58311) taip válasza xtend (#58307) üzenetére


taip
senior tag

Én meg nem vagyok lenovo ügynök, csak én meg amellett döntöttem. :)
Nálam a Wayteq-nél kizáró ok volt, hogy fehér és a lenovora amúgy is 2 év gari van. Szerintem jól össze van rakva, a tartósságát majd meglátjuk. Hardverileg hasonló a kettő, mondjuk a lenovot jó érzés megfogni és a két előlapi hangszóró is jól jöhet.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58312) Shingen válasza xtend (#58310) üzenetére


Shingen
addikt

Amit mondtam tetszik az alcor is, de ha annyival nem jobb a wayteQ-nél akkor nem adnék ki érte +10 ropit.
Mert a rom pl. 2x annyi, de ha gép működésében nem érződik, vagy a 8 magos proci erőssége sem érződik annyira akkor ennyi.......

風林火山

(#58313) xtend válasza Shingen (#58312) üzenetére


xtend
senior tag

Szvsz az erőssége, inkább a komolyabb játékoknál jön ki, ahol használja is a 2GB RAM-ot, a 8 mag én úgy tudom, hogy app függő, hogy tud-e multicore-t vagy csak singlecore-t. Tehát ha nem vagy nagy játékos, akkor felesleges :)
Meg nem akarok én senkit sem meggyőzni, nem érdekem :) Csak ha pl. valaki felállít egy mércét, hogy pl 7-8" meg 50k a keret akkor ebben a mércében az O819M is benne van, mint ahogy más is szokta ajánlani nem csak én :)

[ Szerkesztve ]

(#58314) kelzsoca válasza taip (#58311) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két év garancia már nem lehet kizáró ok, több helyen is ennyi garanciával árulják a WayteQ készülékeit.

https://vertigostore.eu

(#58315) Shingen válasza kelzsoca (#58314) üzenetére


Shingen
addikt

Hol lehet kapni WaytecQ 8X 2 év gyári garival?
Edigitalnál csak 1 adnak.

風林火山

(#58316) taip válasza kelzsoca (#58314) üzenetére


taip
senior tag

Én kb. mindenütt 1 év garival láttam, de nem ez volt a kizáró ok, hanem a fehér szín.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58317) xtend válasza Shingen (#58315) üzenetére


xtend
senior tag

Pl itt:
[link]
de máshol én sem találtam...

(#58318) kelzsoca válasza xtend (#58317) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt is, meg máshol is szokott lenni, illetve lehet kiterjesztett garanciát is külön vásárolni, ha már szóba került az E.D.

https://vertigostore.eu

(#58319) xtend válasza kelzsoca (#58318) üzenetére


xtend
senior tag

kiterjesztett garit azt gondoltam én gyárira értettem, hogy van 2 éves :)

(#58320) westcoastog


westcoastog
veterán

Nem tudom mennyire off ez itt vagy sem, de megkérdem.

Ilyen akksi van a wayteq s7-ben:

Ebayen ezt néztem 3000mAh polymer lith Li-ion, ez jó lenne bele, vagy esetleg egy 4500mah-sat is bele lehet barkácsolni? Vagy csak az eleve benne lévő kapacitásút szabad beletenni?

(#58321) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma kikapcsolva töltöttem, levettem a töltőről, bekapcsoltam, 33%, jól van mondom, most bekapcsolom, szintén 33%, lezárom, majd feloldom a kijelzőt, 96%. :DDD
fene sem igazodik ki.

Na most töltésvisszajelzés nem jó, ezt mi végzi? Vagy az akksi nem jó, ez a legesélyesebb, harmadik hibalehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#58322) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Sziasztok, 8" körüli, 4:3 képarányú, 1024x768 fölötti felbontású androidos tabot szeretnék. Egy Open Dott tabot kaptam karácsonyra, nagyon bejött, de kiütik a szememet a pixelek, valami hasonlót keresek, csak nagyobb felbontással. Tudtok ajánlani valamit? Kb. 50 ezret tudok szánni rá, persze nem baj, ha olcsóbb :)

(#58323) xtend válasza Jeannie (#58322) üzenetére


xtend
senior tag

Pl.: WayteQ 8X Quad: 8", IPS, 1280 x 800 px, de a 4:3 arányban nem vagyok biztos 40k
vagy Lenovo IdeaTab v. LG G-Pad 8, de hátha tud még más is ajánlani, van itt 1-2 szakértő fórumtárs :)

[ Szerkesztve ]

(#58324) Jeannie válasza xtend (#58323) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Pont az a nyűgöm, hogy a középkategóriában nem találok semmit, ami 4:3-as lenne. A legtöbb cheap tab 160 ppi-s, az erősebbek meg drágák és nincs szükségem a teljesítménytöbbletükre, meg a 280 körüli ppi-re sem.

(#58325) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!
Az edigitalos -15%-al a samu tab4 7" az lg heteséhez ereszkedik le árban. Szerintetek azonos áron melyik éri meg jobban? Általános böngészés és a processzor (gpu) izzasztós játékoknál melyik teljesít jobban?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#58326) csendes válasza CPT.Pirk (#58293) üzenetére


csendes
őstag

Van sok root módszer, ha keresel, találsz olyat, ami működik. Ajánlani azért nehéz, mert az új android verzióknál, illetve a gyári ROM-ok frissítésénél is igyekeznek azokat az "exploit"-okat befoltozni, amiket a rootolást lehetővé teszik. Nekem konkrétan Android 4.4.2-vel ötödik próbálkozásra a Kingroot működött, ami egyből telepíti a saját jogosultságkezelőjét is, de fogalmam sincs róla, hogy nincs-e benne rosszindulatú kód. :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58327) csendes válasza westcoastog (#58320) üzenetére


csendes
őstag

Aliexpress-en beütöd, hogy "3556142".

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58328) westcoastog válasza csendes (#58327) üzenetére


westcoastog
veterán

Most hogy szétszedtem, és mielőtt összeraktam a gépet, tettem szivacsot a hátlap és az akksi közé, így ha kicsit megrázom nem lötyög a belseje a gépnek, de nem is merül mint az állat. :F
Lehet a lötyögéstől elmozdult valami az akksinál és azért hülyéskedett?

Most egész jól bírja. De azért még nem vonok le messzemenő következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#58329) gibae


gibae
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy Silver Tech 9,7'-os A10-es táblagépet.
Android 4.0.2-es van rajta. Lehetne ezt valahogyan frissíteni?
Előre is köszönöm ha segít valaki! Éva

[ Szerkesztve ]

(#58330) CPT.Pirk válasza csendes (#58326) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rajta vagyok az ügyön, de még nem találtam működő programot. Mindenhol ezt a kingoo-t javasolják, lehet csak várni kell vele egy kicsit. A Tagital se egy túl ismert márka, ez is nehezíti az ügyet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58331) Shingen válasza westcoastog (#58328) üzenetére


Shingen
addikt

érdekes......... :F

風林火山

(#58332) westcoastog válasza Shingen (#58331) üzenetére


westcoastog
veterán

Fél4 előtt kicsivel vettem le a töltőről a gépet, akörül posztoltam ide a képet arról hogy szétszedtem, akkor beszivacsoztam, azóta be van kapcsolva, megy nyomogatom, most van 64%-on az akksi..

(#58333) cidalain válasza stewe780 (#58325) üzenetére


cidalain
veterán

Ha nem hasznalnad izzasztos jatekokkal az Lg-t mondanam.
De szerintem az ilyet a Samu sem fogja jobban futtani.
Lg topicban sokan hasznalnak sokfele komoly gamet, gyere at kerdezd meg konkretan melyik jatek hogy fut.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58334) kopogo


kopogo
tag

Segítség
Hol találok alcatel one touch pop 8 lcd kijelzőt??

(#58335) ClioRS válasza stewe780 (#58325) üzenetére


ClioRS
őstag

Szia!

Az LG-ben minőségibb SoC van, én azt venném inkább.

(#58336) stewe780 válasza cidalain (#58333) üzenetére


stewe780
őstag

Inkább ide, félek ott nagyon a sajátot favorizálnák.

Szóval a real racing 3, ami egy ideje rabul ejt. Most konkrétan az érdekelne.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#58337) Micsurin válasza stewe780 (#58336) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Samun felejtsd el (Real Racing 3 mint a dia vetítés kb) , ezt már nekem is mondták párszor :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58338) cidalain válasza stewe780 (#58336) üzenetére


cidalain
veterán

Nem azt kell megkerdezni hogy melyiket vegyek, hanem oszinten hogy a real racing hogy fut. Nem fogjak azt mondani hogy jol, ha szar. Es forditva sem.
Itt es itt nem irtak rola olyan rosszat mint a "diavetites" hatas.
Egyik sem hardcore gamer tab azt azerttudni kell, max grafikat visszabb kell venni az boritekolhato.

(En is elfogult vagyok, de en nem jatszom, igy nekem tokeletes az Lg)

MM-ben holnap 10% akcio van, lehet faragni az LG arabol is. Mar ha eppen van naluk raktaron.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58339) Micsurin válasza cidalain (#58338) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Engem a samsung topikjában beszéltek le ilyen szavakal , szóval....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58340) westcoastog


westcoastog
veterán

Remélem marad így. :)

(#58341) stewe780 válasza cidalain (#58338) üzenetére


stewe780
őstag

Köszi. Meg az MM-os tippet is.
Sokat nem várok, de most egy lenovo a3500fl-en játszom, ami szerényebb árkategória ezektől, de a real racing mégis jól fut rajta. Szóval ettől egy kicsit jobb már nekem megfelel.
Micsurin: köszi az infót neked is.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#58342) patow


patow
senior tag

Heló ,tudnátok segíteni asus memopad me 181 tabom van és nem enged semmit pc -ről másolni a tabra sem sd-re ,vagy belső memóriára.

(#58343) St3ven válasza westcoastog (#58321) üzenetére


St3ven
addikt

Azt próbáltad, hogy feltöltés után nem húzod le egyből a töltőről, hanem úgy kapcsolod be?

Nekem az Asus tabletemmel ha nem így járok el (azaz kihúzom a töltőt, és csak utána kapcsolom be), boot után egy-két másodperccel lezuhan 1%-ra. Igaz, tud vele 5-6 óra kijelzőidőt, folyamatos wifivel, de azért nem vicces.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#58344) westcoastog válasza St3ven (#58343) üzenetére


westcoastog
veterán

Ma még úgy kapcsoltam be, hogy lehúztam tőltőről előtte, és bekapcsolás után 16%-on állt, utána már 95%-ot mutatott, csak tudnám miért nem 100-at írt ki.

(#58345) stewe780 válasza cidalain (#58338) üzenetére


stewe780
őstag

Én úgy veszem észre, hogy ma nincs is igazán gaming tablet. Az olcsója épp, hogy eldöcög, a felső kategóriában meg benne van a csúcshardver, de akkora felbontást pakolnak fölé, hogy attól szenved. Szóval ahogy én ma látom, ki van ez találva, hogy mindegy mennyit költesz rá, ma még épp, hogy jó, de nehogy már legyen benne 1 kis tartalék, hogy 1 év múlva ne legyen teljesen elavult.

De ha valaki ismer ma "gaming" tabletet, kérem ossza meg.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#58346) cidalain válasza stewe780 (#58345) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem azt hivjak gamer tabletnek amiben az elerheto legcsucsabb procit dobtak bele. Igaz ezegy normalis kozepkategorias gep haromszorosaba fog kerulni. :)
Igen tenyleg nagyon ugy tunik hogy egy tabot max 2 evre terveznek. Ennyi ido alatt rohamosan elavultta valik. Nem tudom csokken e a fejlesztesi tempo, az elmult 5 evben tapasztalttol, de van egy olyan erzesem hogy nem fog.

Szerintem az LG egy korrekt cucc, en csak ajanlani tudom. A3500-hoz kepest szebb kepet, jobb akkuidot, szebb kinezetet, kisebb sulyt tapasztaltam, meg gordulekenyebb androidot. A facebook ugyanolyan gyorsan ment mindegyiken :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58347) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Lenovo A7-es tabletről akinek ilyen van véleményeket és tapasztalatokat szeretném ha írnátok mert megrendeltem de ha rossz a véleményetek róla lemondom.
Köszi

(#58348) tjb007 válasza Jeannie (#58322) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért sajnos nem.

(#58325) stewe780

Az LG.

(#58329) gibae

Sajnos nincs rá lehetőség. Kísérletezni lehetne csak, de azzal már akár az első próbálkozásra is téglát varázsolhatsz belőle.

(#58342) patow

Gondolom be van kapcsolva az USB tár mód és úgy nem megy.
Próbáld meg azt, hogy az eszközkezelőben törlöd a hozzá tartozó eszközillesztőt és úgy csatlakoztatod a PC-hez. A még ennél is egyszerűbb megoldás az, hogy egy másik USB porta csatlakoztatod, néha ennyi is elég tud lenni.

(#58347) mr.tamasbiro

Itt találsz mindkettőből bőségesen: [link]
--------------------------------------------------

Biztos maradt még megválaszolatlan kérdés, szóval akinek ilyenje van jelezze!

(#58349) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Lenovo A7-es és WayteQ xTAB-7Q tabletről akinek ilyen van véleményeket és tapasztalatokat szeretném ha írnátok mert megrendeltem a Lenovot de ha rossz a véleményetek róla lemondom és a Wayteq lesz.

(#58350) Shingen válasza tjb007 (#58348) üzenetére


Shingen
addikt

Nekem: (#58297) Shingen

Még annyi ha az alcor megérné az 50-et akkor rábeszélném anyut!

[ Szerkesztve ]

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.