Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!

Egy 4.4.2-es androidos tabletben lenne 8GB MLC NAND flash (ebből 4,7GB szabad). A probléma az, hogy USB storagenek látja, így semmit nem lehet rá telepíteni. Jól gondolom hogy ez valami hiba? Ilyet még sose láttam... Érdemes factory resetet csinálni vagy szervíz?

(#58902) tjb007 válasza _GT_ (#58887) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van, a legolcsobb ilyen itthon kicsivel kevesebb mint 60 ezer forintba kerul, a hatar meg a csillagos eg.
Kulfoldrol pedig ennel nem sokkal tobbert olyan modellt is kaphatsz, ami dual OS-es, azaz Android es Windows 8.1 fut rajta es 3g modem is van benne.

(#58901) gduck

Nem hiba, az a particio ezt a (azaz a mass storage) funkciot kapta (a masik az internal SD), szoval felesleges factory resetet csinalnod vagy szervizbe vinned, mert ezen semmi sem fog valtoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#58903) poirot válasza nextman (#58898) üzenetére


poirot
senior tag

Ez nagyon jól hangzik, viszont egy mp3-at hogyan zársz be ??

Vagyis a lejátszót?

Köszi a választ.

(#58904) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tableten,ha böngészni akarok a neten,muszáj vagyok csinálni egy google fiókot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58905) dunc válasza Pityu. (#58904) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem, ahhoz elvileg nem kell.

(#58906) Pityu. válasza dunc (#58905) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én ha be lépek a chrome ba akkor azonnal google fiókot akar csináltatni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58907) gduck válasza tjb007 (#58902) üzenetére


gduck
addikt

Fájlkezelőben sdcard0-nak látszik, tárhelynél USB storage, az alkalmazásoknál meg egyáltalán nem látszik... Akkor ez egy használhatatlan vacak, 200MB szabad helyre lehet telepíteni. Én még ilyet életemben nem láttam eddig :D Ilyet akkor NE VEGYEN SENKI!!! KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#58908) nextman válasza poirot (#58903) üzenetére


nextman
aktív tag

Pause. Nem kell bezarni.

(#58909) dunc válasza Pityu. (#58906) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor használj másik böngészőt, vagy lépd át a fiók készítést.

(#58910) Milka 78 válasza gduck (#58907) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Háááttt...MTK8382&Mali400MP2,1024x600-as TN panellal és 0 terméktámogatással ha lőnek sem kéne :N
Főleg,hogy a Prestigio Wize 5002 45-ért klasszisokkal jobb.Valamit találj ki is szabadulj meg tőle...

[ Szerkesztve ]

(#58911) Songo


Songo
senior tag

Nagyon köszönöm mindenkinek az infókat. Elvonulok másik vizekre most már kiokosodtam, hogy nem tablet kell nekem az autóba :D (vagyis nem csak az :D )

Szép napot
Üdv

(#58912) gduck válasza Milka 78 (#58910) üzenetére


gduck
addikt

Szerencsére nem az enyém :)

(#58913) patow


patow
senior tag

Sziasztok ,van egy lenovo s8 am és 4.4.2 android van rajta és a problémám az hogy ha belerakok egy memória kártyát csak fat32 be látja, ugyan az ha pedriv et csatlakoztatok hozzá, de így viszont nem tudok egy hd filmet rárakni, mi lehet a megoldás vagy ez minden 4.4,2 androidnál igy van? Légyszi segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#58914) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Szűkítettem a listát tablet vásárlás szempontjából. Az itteni ajánlatot is szemelőt tartva, 2-tablet maradt fent a rostán, ami elnyerte tetszésem. De ugye csak egy lehet a befutó, ez lenne a kérdésem hogy szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni?
Asus Memo Pad 7" (ME 176CX-1A014A)
Samsung Galaxy Tab4 7

[ Szerkesztve ]

(#58915) vlevi válasza patow (#58913) üzenetére


vlevi
nagyúr

Exfat-re formazva sem latja? Nekem a droidos tv boxomon kitkat van, az latja az exfatos, es az ntfs-t is, de a tabletem az csak a fat32-t.

(#58916) patow válasza vlevi (#58915) üzenetére


patow
senior tag

Sajnos exfat ot sem látja

(#58917) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Az lehetséges,hogy otthon a pc-n elkészítek egy powerpoint bemutatót és a tablet egy projektorra kötve lejátssza?
Mit ajánlotok erre a célra?HDMI a lényeg!

Köszi! :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#58918) Shingen válasza tecsu (#58874) üzenetére


Shingen
addikt

LG G Pad 8.3 is FHD! :)

風林火山

(#58919) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tableten nem lehet semmilyen flash videót megjeleníteni?Próbálkoztam pl a sportmotor.hu oldalon videót nézni de nem tudok egyet sem meg nézni,esetleg nincs valami okosság erre,vagy meg kell barátkozni azzal,hogy nem minden oldalon lehet videókat nézni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58920) Milka 78 válasza Pityu. (#58919) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meglehet,csak root kell hozzá (KitKat-en) és Dolphin+Flash plugin.Nálam a LG Tabomon és az S812-es boxomon is megy.

(#58921) Pityu. válasza Milka 78 (#58920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én ebben nem vagyok benne,hogy azt hogy kell csinálni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58922) pedro7


pedro7
tag

wayteq xtab 7q-t lehet tölteni az usb-ről is, vagy csak a rendes hálózati töltőről ?
És ac3 megszólaltatásához milyen kódek vagy lejátszó kell ? Mert az mxplayer alapon nem szereti.

(#58923) Shingen válasza pedro7 (#58922) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem minden tabot lehet usb adatkábelen tölteni, ha rádugod a pc-re akkor is elkezd tölteni, vagy míg adatot másolsz rá akkor is tölt.

風林火山

(#58924) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Unokaöcsém tabján újra kell húzni az androidot, mert lefagyott aztán az adroid töltés képernyőn nem akar tovább lépni.
Beadtuk a szervizbe.

Tudok olyan Yt videot leírást ahol részletesen le lenne írva egy android rendszer telepítésének menete?
Illetve ilyenkor a tab memóriájában lévő videok, képek, mind eltűnnek?
Mert pl. egy win telepítésnél sem kell újraformázni a hdd, csak ajánlott ugye.
Ilyen tab esetén, hogy is van ez?
köszi

風林火山

(#58925) Viki84


Viki84
tag

Keresek 7"-os GPS-es tabletet. A következőket találtam:

WayteQ xTAB-7Q
Alcor Access D746I
Acer Iconia Tab B1-730
Acer Iconia Tab B1-721
Alcatel Tab Pop 7
Alcor Access Q781M
Alcor Access Q787I
Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 16GB Refurbished tablet
WayteQ xTAB-7X Quad
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite / Goya (T113)
Asus Fonepad 7 FE170CG
Prestigio MultiPad Ranger 7.0 3G PMT3277_3G_C_BK
Asus MeMoPad HD 7 ME176CX
Acer Iconia Tab B1-750
Asus FonePad FE7010CG
Samsung Galaxy Tab4 T230
Lenovo IdeaPad A7-10
Asus MeMO Pad ME70C

A lényeg a GPS lenne, nem tudom ebben mennyire térnek el a képességeik. Azon kívül böngészésre, dokumentum olvasásra, egyszerűbb játékokra lenne használva. 3G nem fontos, hogy legyen benne. Ha ezeken kívül van, az is jó, árban max 40k, de inkább 30-35.

A másik kérdés, hogy a flash támogatás nem léte mennyire hátrány?

(#58926) Shingen válasza Viki84 (#58925) üzenetére


Shingen
addikt

Esetleg még a LG G Pad 7.0?

風林火山

(#58927) Viki84 válasza pedro7 (#58922) üzenetére


Viki84
tag

Az autós töltő hozzá usb-s, tehát igen.

(#58928) Viki84 válasza Shingen (#58926) üzenetére


Viki84
tag

Gondoltam rá, de az már 40 fölött van, és ED-nél, emag-nál most nemis találtam. Sokkal jobb lenne az LG?

(#58929) Shingen válasza Viki84 (#58928) üzenetére


Shingen
addikt

Én úgy gondolom a felsorolt készülékek közül szerintem az Lg van a legjobb szervíz háttere és korrektek is.
Ellenben ez nem mondható el pl. Lenovo esetében.
De ha nem szeretnél ennyit áldozni és csak gps kellene mondanám a 2 wayteq-et azokat is szokták ajánlani.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58930) xtend válasza Pityu. (#58919) üzenetére


xtend
senior tag

Root egyáltalán nem kell hozzá csak flash player letöltése és egy flash képes böngésző mint pl a dolphin browser :)
Flash Player 11.1 APK File
ezt letöltöd és a telón/tableten install

a dolphin meg play áruházban ingyenesen letölthető

(#58931) Viki84 válasza Shingen (#58929) üzenetére


Viki84
tag

Én is gondoltam a Wayteq-re, de kicsit félek tőle. Nekem 100dci-m van, és az érintőkijelzője nem a legjobb. Főleg weblapokon linkeket nehéz megnyitni. Nem panaszkodom, én tudom használni, meg van már szokva hogy kell, de ez a tab egy idősebb embernek lesz, első ilyen eszköze. Esetleg érintőceruza könnyítené a használatot?
Samsung vagy az Asus-ok milyenek?

(#58932) Shingen válasza Viki84 (#58931) üzenetére


Shingen
addikt

Samsungokat nem ismerem, asusban intel atom soc van aminek vannak hátrányai, nem mennek rajta bizonyos app-ok

風林火山

(#58933) Viki84 válasza Shingen (#58932) üzenetére


Viki84
tag

Milyen app-ok? Játékok nem olyan lényegesek. Pdf, doc megjelenítés, sygic, böngészés gördülékenyen működjön, szóval alap dolgok.
Flash-t lehet rá varázsolni a fentebb leírt módszerrel?

(#58934) gg72


gg72
veterán

Úgy néz ki, hogy szüleimnek elromlott az op3endott tabletjük, mit ajánlanátok helyette 30-40ezer környékén 8 colos méretben? Amire hasznalják: netezés, facebook, skype, fotók nézegetése. Vagyis nincsenek nagy igények, a lényeg, hogy stabilan és megbízhatóan működjön, ne menjen tönkre 2 hónap után, mint a mostani.

(#58935) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Megint lesz az Aldiban egy tablet

Mit szóltok hozzá?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#58936) taip válasza gg72 (#58934) üzenetére


taip
senior tag

És nincs rá garancia?
Amúgy 8 colos nem nagyon van 40 alatt...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58937) gg72 válasza taip (#58936) üzenetére


gg72
veterán

Van, de ki tudja meddig lesz szervizben.

(#58938) vlevi válasza fezsoo (#58935) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sanszos, hogy megint egy rk3188-asról van szó.
A 4magos, 1.6Ghz-es legalábbis az szokott lenni. Az 1024x600-as felbontás sem túl acélos.
Azthiszem, én nem próbálnám ki, hogy milyen.

(#58939) csabbymtc


csabbymtc
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem épen témába vágó kérdés, de jobb helyet nem találtam neki.

Nemrég vásároltunk édesapámnak egy Prestigio Wize 5002 10,1' tabot, ami hibátlanul teszi a dolgát, viszont most felmerült vele kapcsolatban egy új igény.
Apumék ausztriai munkásszállóján sajnos nincs WiFi, a készülék pedig sajnos nem SIM-kártyás, viszont OTG-képes...

A kérdésem az lenne, hogy képes-e ez a típusú tablet egy USB-mobilnet-stick kezelésére, és ha igen, honnan lehet ilyet szerezni? (Osztrák mobilnet kártya már lenne hozzá egy ismerőstől...)
De ha ezt nem lehet így megoldani, esetleg tudnátok ajánlani egy jó árú Mifi-routert mellé?

Köszönöm előre is!

(#58940) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok

Elsősorban navigációra, másodsorban játékra vennék 7"-os tabletet. Asus memo pad 7 és Lg g pad 7.0 között vacilálok. mobilarena teszt szerint az asus gyorsabb de az lgben jobb a gps. Viszont az asusbol 16gb-os van annyiert mint az lgbol 8gb-os. Meg az asus 2 év garis az lg meg 1+1. Van vmi amiert mégis az lg-t vegyem?

(#58941) Shingen válasza gg72 (#58934) üzenetére


Shingen
addikt

40 ezerbe, ami ajánlani szoktak és még belefér az a WayteQ xTAB-8X

#58940) 69er Asusban intel atom soc van aminek vannak hátrányai.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#58942) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani 100k alatti, 10"-os tabletet skype-ra és némi játékra? Nem kell, hogy a Crysis 3 jégen csússzon rajta, de ne szaggasson minden. Amikkel eddig szemeztem: Tudom, nem 10-es, de megéri a felújított Nexus 7-es, 2013-as verzió 50-60 körül? Vagy Lenovo Yoga 2 10, 100k-ért? Nem tudok dönteni... Heeelp!

(#58943) cidalain válasza 69er (#58940) üzenetére


cidalain
veterán

Az 1+1 is 2 mint az Asusnaln itt nincs kulonbseg :K
Ha ugy erted hogy 1 ev gari + 1 ev szoftveres marhasag, akkor abban a boltban nem a gyari garanciat kapod, mert hivatalosan az LG is 2 ev garancias.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58944) taip válasza mesehabbal (#58942) üzenetére


taip
senior tag

Hát ebből tényleg nem derül ki, mit szeretnél. :)

Legalább a méretet döntsd el, meg azt hogy Wifi-n akarsz Skype-olni vagy kell a mobilnet?
Meg miért pont a Yoga? Sokkal olcsóbban is kapható jó 10"-os tablet.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58945) Scale


Scale
őstag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy android tabletet, kb a következő igényekkel:
7" (a keretbe nem is férne bele nagyobb gondolom), új legyen, legjobb lenne itthonról beszerezni, 1 giga ramja legyen azért és max olyan 30k-t szánnék rá: netezés, egyszerűbb játékok, programozás, olvasás, filmnézés.
Találtam egy egész olcsó 2magos+2giga ramos tabletet: [link]
Ebben az árkategóriában kb csak 1gigás+4magos tableteket találtam a feljebb linkelt tablet kivételével, csak nem tudom hogy 2mag+2gb ram jobb vagy a 4mag+1gb?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#58946) Scale válasza Scale (#58945) üzenetére


Scale
őstag

Most egy ilyen Lenovot néztem: [link]
Ez egész jónak tűnik, kinézetre is okés és talán ez az aranyközépút árban és tudásban. Vélemény?

(#58947) taip válasza Scale (#58945) üzenetére


taip
senior tag

A noname gyártókat nem ismerem, nincs hozzá bizalmam.
Az 1 giga RAM ebben az árkategóriában általános. Ha jól van optimalizálva az Android és nincs telepakolva gyárilag felesleges alkalmazásokkal (lásd: Samsung) akkor elég az 1 giga.

Szerintem ebben az árkategóriában most a legjobb vétel a Lenovo A7-40 A3500L. A Médiamarkt-ban most akciósan 25e.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58948) Scale válasza taip (#58947) üzenetére


Scale
őstag

Ahogy néztem ez kb ugyanaz mint amit utoljára én linkeltem, csak nagyobb ennek a felbontása, bár ez kinézetre nem néz ki olyan jól, de a tudás a lényeg. Esetleg vmi más különbség még?

(#58949) Scale válasza Scale (#58948) üzenetére


Scale
őstag

Meg talán még a proci sorozatszám is eltér. Illetve a beépített kamera eltérő + a rom rajta.

[ Szerkesztve ]

(#58950) taip válasza Scale (#58948) üzenetére


taip
senior tag

Úgy nézem, amit te linkeltél, az újabb modell lehet. Magyarországon szerintem még nem is nagyon forgalmazzák.
Sajnos a felbontás visszalépés, a SoC jobbnak tűnik, ha igaz a specifikáció. Azt meg nem tudom, hogy előny-e vagy hátrány, hogy külföldről jönne, amit néztél.

Most nézem, hogy a Mediamarktban az is kapható 29e-ért amit mutattál és amit én linkeltem, az is csak ma akciós, egyébként az is 29e.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.