Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77551) Suineg válasza huberpe (#77531) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia, ha nagyon szépen megkérlek, megtennéd-e nekem, hogy az X96MAX+ gépedet CE alól eMMc újraindítással újraindítanád egy párszor, hogy az android töltődjön be?
Nem fagy le ilyen újraindításnál? Erre lennék kíváncsi..

(#77552) blakey válasza Suineg (#77551) üzenetére


blakey
titán

Mi fagy le nálad? Feltételezem emiatt kérdezed.
Nem kéne, hogy lefagyjon, én pl. többször megcsináltam Max+-on és Air-en is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77553) huberpe válasza blakey (#77550) üzenetére


huberpe
aktív tag

értem, akkor próbálgatom majd, köszi!
Suineg: próbáltam már párszor, eddig nem volt gond. egyszer indult újra magától, mikor az usb2-es portba be akartam dugni egy pendrive-ot, de azóta semmi rendellenesség.

(#77554) Suineg válasza blakey (#77552) üzenetére


Suineg
senior tag

Persze, hogy nálam fagy. Android betöltésnél mindig ugyanott. Nem jövök rá mi okozza, már kicseréltem a HDMI kábelt. Írta valaki, hogy az usb-re ha van dugva valami, az okozhat ilyet. Ebben kételkedek, de lehet bármi. CE kártya nélkül is csinálta, tehát simán az android betöltésnél. De még tesztelem.

(#77555) blakey válasza Suineg (#77554) üzenetére


blakey
titán

Gyári táppal használod? Lehet, hogy egy másik táp jobb lenne. Én pl. ki se csomagolom a gyári tápokat, csak ha nagyon különlegesek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77556) Zebu válasza blakey (#77555) üzenetére


Zebu
addikt

milyet javasolsz hozzá aminek a vége is jó bele? Én sem raktam be az újat, azt tettem mellé amit még az X96-hoz adtak.

(#77557) Suineg válasza blakey (#77555) üzenetére


Suineg
senior tag

Mit javasolsz tápnak? Most azt csináltam, hogy kivettem a CE SD kártyát, rá van dugva egy usb hub, annak a +feszkót adó portjába dugtam a a légegér usb adóját. 6 indítottam csak a droidot, még nem fagyott, idáig, de szerintem csak idő kérdése. HDR beállítások szerintem jól vannak (SD to HDR on, HDR to SD auto-n) Felbontás auton van. Ami a droid indulásakor betölt még szerintem a wifi bekapcsolása és az usb port felismerése, ami ilyenkor boot-ol. De ezt ti blakey jobban tudjátok.

(#77558) Zebu


Zebu
addikt

Arra van valami módszer, hogy a a 64GB-os kártyáról átköltöztessem a rendszert egy másik kisebbre? sajna az img file nagy lasz a win32disk imager progival így azzal nem tudom megcsinálni :(

(#77559) Beni2360 válasza Zebu (#77558) üzenetére


Beni2360
félisten

Az összefoglalóban van több lehetőség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77560) Zebu válasza Beni2360 (#77559) üzenetére


Zebu
addikt

:R átnézem, jogos

(#77561) blakey


blakey
titán

Táp kérdés, ilyet használok:
2,1 A adapter, kábel, 5.5mm x 2.5mm csatlakozó, 4.0mm x 1.7mm csatlakozó

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77562) tsilver


tsilver
aktív tag

meg lehet valahogy tudni egy kábelről hogy. USB 2 vagy 3?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#77563) Beni2360 válasza tsilver (#77562) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen általában a 2.0 fehér a 3.0 meg kék színű belül a dugónál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77564) Zebu válasza blakey (#77561) üzenetére


Zebu
addikt

köszi, megnézem. lemérem mekkora kell az x96 max plusba. Talán vastagabb

(#77565) blakey válasza Zebu (#77564) üzenetére


blakey
titán

A nagyobbik kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77566) oszy válasza blakey (#77407) üzenetére


oszy
veterán

Valamiért nem akar jó lenni...
Kicsit elszomorít, hogy a tv lejátsza, ez meg szivat...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#77567) blakey válasza oszy (#77566) üzenetére


blakey
titán

Érdekes, biztos, hogy minden jól van beállítva? Mint írtam, kipróbáltam, tökéletesen átvált HDR-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77568) oszy válasza blakey (#77567) üzenetére


oszy
veterán

Ahhoz a beállításhoz nem nyúltam. Sőt. Alapértelmezett beállítások visszaállítását is megnyomtam. :)
Nem tudom hol és mit kellene még állítani.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#77569) oszy válasza oszy (#77568) üzenetére


oszy
veterán

Már ott tartok, hogy kivágom! :D
Egyszerűen nem jó. Elindul, de nem HDR. Még a David Attenborough sorozat sem!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#77570) kress


kress
aktív tag

kaptam egy ilyen fimware linket a nem mukodo x96 max+ hoz a supporttol, hogy telepitsem, de az istenert nem akarja ez sem az igazat ( [link] )
ha csak az sd gyokerebe masolom, siman a recovery jon be, ha burn card makerrel egy mp-re felvillan az android figura upgrade felirattal, eltunik onnantol se kep se hang, mintha leallt volna a gep.

(#77571) cof válasza kress (#77570) üzenetére


cof
veterán

Nincs egy másik tápegységed? Lehet hogy az a hibás, nagy terhelésnél elszáll.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77572) kress válasza cof (#77571) üzenetére


kress
aktív tag

nincs sajnos, de mar az elejen? epp csak felvillan az android robot es puff semmi, elveszti a tv a hdmi-t es semmi

[ Szerkesztve ]

(#77573) Beni2360 válasza oszy (#77569) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudja mindkét kábeled a 4K HDR-t ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77574) ham_


ham_
tag

Sziasztok
Találkozott már esetleg valaki olyannal, hogy egyik napról a másikra lecsökken majdnem felére a wifi sebessége ? (Eminent 7680-ról van szó)

(#77575) blakey válasza oszy (#77569) üzenetére


blakey
titán

TV jól van beállítva arra a HDMI-re? CE beállításainál kipróbáltad a 422-t? Hátha segít.
Valami extra beállítás esetleg, mondjuk képernyőhöz való igazítás nincs bekapcsolva?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77576) cof válasza kress (#77572) üzenetére


cof
veterán

Általában ilyenkor kapja a legnagyobb terhelést a CPU, és az áramfelvétel is ilyenkor a legmagasabb betöltésnél.

Amúgy ne legyen rádugva semmi, csak a HDMI.

Azt már biztosan írtad, hogy ez egy márkás Kingston mSD ha jól emlékszem igaz? Nem fake, Aliról vásárolt kamu kapacitású.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77577) Zebu


Zebu
addikt

Na megy minden szépen. Azt tapasztalatom, hogy frekvencia váltásnál lassúbb lett amig megjelenik a kép. A tvn, van egy 3-4mp fekete kép az indulásig.

Ez valszleg az új hdmi 2.1 handshake miatt van az LG-vel. Ugyanezt csinálja a denon erősítővel. Itt viszont most nem gáz, mert nem indul hamarabb a hang mint a kép.

nem gondolnám, hogy bufferelés lenne.

Ezek szerint eddig az volt a baj, hogy az x96 hdmi 2.0 portjából ment a kábel az erősítőbe, ahonnan 2.1 handshake lassabban állt össze az LG TVn. Lehet hülyeséget írok, de ennek látszik. Most teljes 2.1 támogatás vab mindenhol és be van állítva az “emhanced” opció, hogy használja is.

(#77578) kress válasza cof (#77576) üzenetére


kress
aktív tag

egy sandisk usb-vel meg egy blitzwolf sd karival probalgatom, csak hdmi meg tap van rajta, meg az aktualis adathordozo

(#77579) cof válasza kress (#77578) üzenetére


cof
veterán

Oké próbáld meg ezt: [link]

Igaz, hogy most is ugyanez van rajta de nem baj, mSD-ről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77580) Zebu


Zebu
addikt

Egyébként arra van mód valahogy, hogy corelecből megnézzem a LAN kapcsolat milyen sebességgel állt fel? Mondkuk 1gb full duplex, vagy hogy van?

(#77581) oszy válasza blakey (#77575) üzenetére


oszy
veterán

Időközben átkötöttem a hangprojektorba használt HDMI kábelt és azzal jó. Tehát a HDMI kuka. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#77582) blakey válasza oszy (#77581) üzenetére


blakey
titán

Akkor hajrá, normális kábeleket kell beszerezni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77583) kress válasza cof (#77579) üzenetére


kress
aktív tag

ezzel is csak villan egyet a kepernyo aztan ujraindul, megneztem egy 5v 2.4A usb-usb toltovel is, azzal is ugyan ez. utana gepben az latszik hogy az sd kartyan csinalt egy lost-found mappat ami ures

(#77584) blakey válasza kress (#77583) üzenetére


blakey
titán

Akkor valószínűleg hibás darabot kaphattál. :((

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77585) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Alfawise H96 pro+-om, vagy csak volt, mert ma azt vettem észre, hogy nem megy. A led világít, de HDMI-n a képernyő meg se rebben. Resetet nyomkodtam, nem történt semmi. Kuka?

Előre is kösz

(#77586) cof válasza kress (#77583) üzenetére


cof
veterán

Ok, akkor hardver hibás, ha biztos vagy benne hogy a kártyád 100% rendben van.

Tarokk79 Másik tápegységgel is próbáld ki, szerintem csak az adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77587) kress válasza blakey (#77584) üzenetére


kress
aktív tag

mas otletem mar nekem sincs, megirtam a supportnak, meglatom kitalalnek-e meg valamit ra
koszi a helpeket mindenkinek

Ui: annyit sikerul elernem, hogy core elec bar nem indul el, de config.ini valtoztatassal kapok egy konzolt, nem tudom van-e valami parancs benne ami tud esetleg valami rendszer tesztet futtatni, journalctl-ben nezegettem miket ir de nem igen lattam semmi fatal dolgot (arrol sem talaltam semmit miert nem indul el a kezdo varazsloja vagy milye :D )

(#77588) pixta78


pixta78
senior tag

S905x+CE9.2.0. megy valakinek ilyen kombón a Netflix?
Pár hete nem néztem ezen a kütyün, viszont most nem működik. Be enged a menübe de bármelyik film kiválasztása után nem indítja el azt.
:R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#77589) Zebu válasza Beni2360 (#77559) üzenetére


Zebu
addikt

A backup addont próbáltam de nem tökéletes. Tartalmat, addonokat viszi, de a kodi konfigot nem állítja vissza.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#77590) cof válasza Zebu (#77589) üzenetére


cof
veterán

CE menüben van mentés/visszaállítás opció.

De ha kimásolod az Addons és Userdata mappákat aztán egy másik Kodi alá vissza, szerintem ugyanott vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77591) Zebu válasza cof (#77590) üzenetére


Zebu
addikt

Ó és valóban! Köszi! Reggel kipróbálom! :R

a DB úgyis meglett. Mármint azt visszaállította.

[ Szerkesztve ]

(#77592) Beni2360 válasza Zebu (#77589) üzenetére


Beni2360
félisten

Én az egész kártya klónozására gondoltam és az win alatt megoldható több féleképen is ha jól emlékszem.
62h. LibreELEC/CoreELEC költöztetés új SD kártyára

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77593) tomy86 válasza Zebu (#77558) üzenetére


tomy86
addikt

Csak, hogy legyen még egy variáció másik sd kártyára költözéshez. :) Korábban Csicsóka leírása alapján csináltam.

(#77594) Tarokk79 válasza cof (#77586) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi, tegnap este átkutattam a lakást, de nem talltam 5V-os tápot a 7,5V-ossal meg nem ment :). Ma még keresek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#77595) Ra3 válasza pixta78 (#77588) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem nyomott egy drm (?) frissítést tegnap, azóta nem indulnak el a netflixes tartalmak. s912+ce9.2.
Valahol esetleg lehet cache tisztítást nyomni, elvileg 1.4 gigát töltött le, nem tudom nem foglalja-e a helyet valahol feleslegesen. 8 gigás a belső memória, de az android is rajta van, lehet hogy ez is gond már.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#77596) Zebu válasza tomy86 (#77593) üzenetére


Zebu
addikt

Bonyolultnak tűnt. 😂 úgy néz ki ezzel a mezei file copy dologgal megoldódott.

(#77597) pixta78 válasza Ra3 (#77595) üzenetére


pixta78
senior tag

Nálam csak CE van a belsőn, Droid kilőve, szóval van hely. Leszedtem, újratelepítettem de semmi. VP9 ki/be ez sem segített. :W

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#77598) Beni2360 válasza Tarokk79 (#77594) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a 7.5V-sal lehet, hogy haza vágtad a boxodat, ez már 50% többlet áram. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77599) Marcsello31 válasza Beni2360 (#77598) üzenetére


Marcsello31
őstag

hát, a 7.5Vmár lehet hogy sok volt neki, lehet hogy van valami áram védelmük nekik, azaz túlfelszültség védelem?! Ami leszabályozza a szükséges 5votra, de nem tudom hogy ezekben a boxokban van e ilyen, pl a beltérimben van, de az más. De hogy itt mi lehet belül, dióda, vagy ellenállás, vagy szabályzó passz. Ha nem találsz rá valót, esetleg pc usb csatlakozóján megnézheted, az kereken 5V jön ki fele, csak a pozitívat meg negatívat necseréld fel. :). általában ez piros a pozitív fekete a negatív, vagy fehér. Multimeterrel kimérhető. ha van kidobandó usb csatlakozód akkor azzal megnézheted, ha gondolod :)."csak segítséget adtam hátha hasznos" "mobilról írtam". A Ketyeréd usb csatlakozón is indítható, legalábbis az enyém igen.

[ Szerkesztve ]

(#77600) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#77599) üzenetére


Marcsello31
őstag

Én meg azt nem vágom, hogy ha a CE, linux alapú, akor a CE kerneljét miért nem használhatom fel ubuntu arm64hez? Mert én már összeállítottam egy saját system bootot, ami 50%ig kompatibilis a boxommal bebootol betölt használhatóságig. De amíg nem látja a gyorsítást, és a mali g31 gpu drivert addig nincs sok értelme. sajnos. Röhögve elviszi a boxom az ubuntu linuxot, úgy hogy torrentezhetek alatta ,és firefoxon böngészek. Abban a kernel fájlban ami a CEnek van, ott meg van benne minden. Nem tudom hogy mókolhatnám hozzá a rendes linuxhoz, De amúgy marad a CE az sdn, android a boxon aztán ennyi. Nekem tettszik a cucc továbbra is. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.