Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77851) blakey válasza mpo (#77849) üzenetére


blakey
titán

Régi SoC-on nincs, új SoC-okon és új kernellel van. Mindig szükség van rá és úgy ahogy a képen is látszik, attól eltérő beállítás a felhasználó igényeit szerinti ami nem feltétlenül megfelelő, SDR-t mindig HDR módban nézni vagy HDR-t mindig SDR-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77852) blakey válasza pruzsi (#77850) üzenetére


blakey
titán

Mediainfo-val megnéztem a filmet, High10@L5, ez mindig is problémás volt Amlogic SoC-on és szerintem továbbra is az, oka egyszerű, szoftveres gyorsítással megy és ehhez nem feltétlenül elég erős az Amlogic. Mindenképp megnézem, hogy milyen a lejátszás. Ha az elején ezzel kezded és nem a felirat problémával akkor egyből lett volna válasz, hogy az ilyen anyag necces Amlogicon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77853) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Srácok.
:DD Én már próban nyomom :DDD . A boxon android9/CE van, az sd kártyán pedig linux :D.
utóbbinak nem sok haszna van de cuki. :)) mondjuk böngészésre tökéletes. (:.

(#77854) pruzsi válasza blakey (#77852) üzenetére


pruzsi
őstag

Van olyan amin nem problémás ,? kutakodok fórumokon Apple TV 4K,NVIDIA Shield.Core I3/5 htpc ajánlanak. Holnap megkeresem ugyan ezt a rész csak más kódolással kipróbálom mit csinál

(#77855) blakey válasza pruzsi (#77854) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n hibátlan, szerintem Shielden is jó, azt nem tudom megnézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77856) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Ma érkezett meg az X96 Max + -om, elsődlegesen torrentezni használnám, és talán filmezni, attól függ hogy jön be.
Írták a CE-t, azt vágom hogy kell felrakni, de sehol se találom hogy kell vele torrentezni /azt mondták lehet/?

(#77857) pruzsi válasza blakey (#77855) üzenetére


pruzsi
őstag

Mondjuk nem szivesen venném meg egyiket sem egyrészt drága és a coreelec már megszerettem, gondolom shieldre nem lehet rápakolni :D
Apple-n PlayerXtreme a media player, nvidia meg kodi?

(#77858) blakey válasza pruzsi (#77857) üzenetére


blakey
titán

Apple TV-n, Infuse, MrMC (Kodi fork). Shield-en Kodi, MrMC. Egyéb app-okat nem próbáltam, szerintem ezek a legjobbak. De nyilván van aki VLC-re eszküszik, az is van mindkettőre, emlékeim szerint ott sincs gond, Apple TV hardverből tudja, szerintem a Shield is. Természetesen egyikre sem megy fel a CE.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77859) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Aktív Mini PC topik van valahol, vagy nincs rá igény? Én csak ezt találtam. Gondoltam Office-ra, böngészésre, Youtube-ra elég lenne egy Beelink GK 55 is, de azért jó lenne tudni, hogy tényleg így van?

(#77860) pruzsi válasza blakey (#77858) üzenetére


pruzsi
őstag

Kipróbáltam ugyan azt a anime rész 3 másik encode-al és sajnos ezeknél is lemeredt a kép

update: az abszolút teszt fogtam a feliratot és beraktam egy random film alá [kép]
és ennél is megakadt a kép a írt időpontnál akkor csak a felirat ami gondot okoz valamiért

[ Szerkesztve ]

(#77861) blakey válasza pruzsi (#77860) üzenetére


blakey
titán

Megfogom nézni, de csak holnap lesz rá időm.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77862) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hát. Csak megtaláltam a mali g31 drivert linux alá, [link]
h96max x3 s905x3 4gbyte ram, 32gbyte rom android 9 boxon fut sd kártyán a lnux, kodival mindennel 3d gyorsítással amit akarunk :). De nem offolok, Lényeg hogy nem lehetetlen a dolog :). Hali

(#77863) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#77862) üzenetére


Marcsello31
őstag

Akit érdekelne szívesen segítek, de üziben, köszi. :)

(#77864) Zebu válasza Marcsello31 (#77862) üzenetére


Zebu
addikt

Hmmm mit tud amit a mostani nem? Milyen driver vab most a 9.2.5-ben?

(#77865) joydrv válasza blakey (#77836) üzenetére


joydrv
tag

"S922X-en és A311D -n egyes 4K szaggatnak, AVC 4K nézhetetlen,"
Ez a 4k probléma csak az AVC 4K-nál tapasztalható azoknál a prociknál?
Ha jól értem, akkor ez H264-be kódolt 4K lenne?

(#77866) Beni2360 válasza lanszelot (#77856) üzenetére


Beni2360
félisten


Összefoglalóban található: Le- CE ugyan azon alapul.
66. Letöltés kezelők, letöltő kliensek, torrent kliensek LE alatt
66a. Transmission torrent kliens futtatása LE alatt
Ebben és ebben a hsz-ben is olvasható némi instrukció a hogyanról. Kezelés böngészőből a transmission remote gui-val.
Régi verzió 8-as LE-hez Csicsókától. Új verzió: Transmission-8.2.30.
Konfig fájl szerkesztés.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77867) stigma válasza Zebu (#77864) üzenetére


stigma
addikt

Itt igazából nem a CE-hez képest tud többet, csak magát a boxo-t tudod használni akár szerverként vagy asztali gépként is kb, egy egy komplett Linux + Desktop amit fel tudsz tenni rá.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#77868) farkas-j válasza pruzsi (#77860) üzenetére


farkas-j
őstag

Subtitle Workshop-on futtasd át a feliratot. az megtalálja és ki is tudja javítani az esetleges hibát, és olyan formátumba mentheted amilyenbe csak akarod.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#77869) pruzsi válasza farkas-j (#77868) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen ezt tudtam viszont akkor mashova pozíciónalja a feliratot neha az egész képet beteriti nyilván számítógépre tervezik ezeket a feliratokat. Volt hogy az a progi ajanlott fel javítási és $%#/ jeleket tett be a szoveg helyére :). 2 eve elek vele így csak gaz ha epp bedob egy ilyet akkor hdd atvinni a géphez konvertálni stb pepecseles .

(#77870) Zebu válasza stigma (#77867) üzenetére


Zebu
addikt

Ó értem már. Köszi a felvilágosítást

(#77871) lanszelot válasza Beni2360 (#77866) üzenetére


lanszelot
addikt

Sehol se írták, hogy CE és LE ugyanaz.
Olvastam az öszefoglalót, és az semmit se mond a hogyanról. :)

"másold fel valahova az LE -be.
tallózd be a szolgáltatások telepítése .zip -ből menüpontban, és telepítsd."

Töltsem le /de nincs ott link/, ok valahol meglesz, majd másoljam fel "valahova", már jó
Majd tallózzam be....mivel? honnan? merre?
Ezt mind WIndows10-en csinálom? vagy terminalban? vagy CE alatt az egészet?
Ez nem leírás, csak annak aki már csinálta.

Menj el balra, ott 123 lépés ívesen, majd fordulj jobbra, és ott a kincs, ez kb ilyen.
Hol, vagy mekkora a lépés, ív merre, milyen ív...semmi.
Pont ez van ott leírva, egy kincses térkép.
Ezért kértem segítséget.

A neten rengeteg féle orosz-lengyel magyarázat van, van ami add on CE alatt, van ami terminal-os, van ahol Windows10 alatt fut a CE, tehát még az se segít. :(

Dual boot, csak az érdekelt hogy működik, nem az hogy kell telepíteni, és az hogy hogy működik nincs leírva, de másikban már leírtad , tehát azt tudom. :R

Amikor a CE-t indítom reset, majd áramot adok, tehát ekkor az eszköz teljesen resetelődik?
Azaz, ha kiveszem a kártyát az alap rendszer indul, de resetelve?

[ Szerkesztve ]

(#77872) cof válasza lanszelot (#77856) üzenetére


cof
veterán

Transmission: [link] [link] [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77873) Beni2360 válasza lanszelot (#77871) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel amint látom a KODI terén kezdő vagy (CE ugyan arra épül) akkor lenjelek 1 oldalt amit át kellene tanulmányozni, hogy valami megértsél az egészből. Ennek a megértése az Androidon levő KODI használatához is elengedhetetlen.
KODI 1, a további lista a cikk alján.
Majd csinálok egy adon telepítése KODI-ban videót is.
A Dual boot csak egyes készülékeken működik és van ahol bent kell, hogy maradjon az SD kártya a bootoláshoz de amit vettél (X96 MAX PLUS) oda nem kell benne maradnia. Van lehetőség az SD kártyáról a médiatár anyagát csak a belső tárhelyre irányítani a nagyobb tárhely végett a rendszer marad az SD-n, de ezek már finomítások.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77874) lanszelot válasza Beni2360 (#77873) üzenetére


lanszelot
addikt

Úgy néz ki eddig, hogy nem lehet elindítani az X96 Max Plus on a stabil CE-t, amit most szedtem le, tehát legfrissebb.
X96 Max Plus-on nincs reset gomb.
Ezek egyike se működik:
Khadas VIM: insert the CoreELEC prepared SD card and boot into Upgrade Mode, CoreELEC will start automatically: Howto Boot Into Upgrade Mode - Khadas 145MINIX U1 / U9: insert the CoreELEC prepared SD card, plug in the power cord, then hold in power button for at least 6 seconds or until the CoreELEC logo appears.Terminal Emulator: boot into Android, insert the CoreELEC prepared SD / USB, install Terminal Emulator app (either from Google Play or APKMirror), run it and type reboot update. Your device should reboot into CoreELEC.Toothpick method: Disconnect the power supply, insert the CoreELEC prepared SD / USB, push and hold the reset button and reconnect the power, wait until CoreELEC logo appears and release the button.Menu Button method (works with very few devices): disconnect the power supply, insert the CoreELEC prepared SD / USB, push the menu button on your remote control and connect the power while holding the button. Wait until the CoreELEC logo appears and release the button.Recovery method: Boot into Android, insert the CoreELEC prepared SD / USB and choose Reboot to recovery. Your device should boot into CoreELEC.Recovery method (2nd variant): If you have the Update app pre-installed in Android, open it, insert the CoreELEC prepared SD / USB and choose any ZIP file displayed in the app as an update. Your device should reboot into CoreELEC.Recovery method (3rd variant): enable ADB (Google it) and issue adb reboot update command on your computer.

Valószínű a dtb.img nem jó. A listában nincs is x96 max plus, se x96, a CE oldal ezt : sm1_s905x3_4g_1gbit mutatj, hogy ez való hozzá...hát nem

ZIP file-os update-s megoldásnál pl recovery módban indul hibával, ezért gondolom hogy a dbt.img hibás

Dual boot nem érdekel, csak az érdekelt, hogy működik.

Kodi téren nem vagyok kezdő, XBMC óta használom pc/mac alatt, de sose mókoltam, nem érdekel hogy néz ki, mert semmi értelme, hosz elindítom a filmet/rádiót...stb és nem a menüt nézegetem. :D

[ Szerkesztve ]

(#77875) stigma válasza lanszelot (#77874) üzenetére


stigma
addikt

hi, így nem próbáltad? Link

Mennie kell mert már elég sok ember telepítette így. Sd-s mgoldás a legegyszerűbb , utána tudod telepíteni ha akarod emmc-re , csak CE-t vagy akár dual boot-ot is.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#77876) Beni2360 válasza lanszelot (#77874) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt válaszd ki: sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb és írd át dtb.img-re. De ez jó és ez van nekem is beírva.
Itt is van egy leírás a telepítésre.
Rezet gombot már nem emlékszem, hogy hol van de
ZIP file-os update-s megoldásnál pl recovery módban indul hibával, jónak kell lennie evvel a fájllal ha nem egy fake boxot kaptál. Android alatt ellenőrizd le a box tulajdonságát. RAM LAN
Na még a telepítés elött kellene a gyökérbe másolni dolgokat, hogy a táv menjen is. Pl: remote. config , a vdf.config fájlt pedig később a hálózaton keresztül a cinfigfiles mappába kell másolni.
Ha írhatom nem kellene ilyen gyorsan haladni.
Csináltam egy videót a transmission adon telepítésre de mivel a laptopon készült nincs végig menve rajta mert nem erre való.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77877) gyűrű válasza lanszelot (#77874) üzenetére


gyűrű
addikt

Egy fogpiszkálót beledugsz az av jack csatlakozóba, és picit megnyomod nem érzed a kattanást? Sokszor ott a reset gomb

(#77878) lanszelot válasza Beni2360 (#77876) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszön0m a videót, így már érthető.

Mint írtam azt a file-t másoltam gyökérbe, es neveztem át.
De nem működik. CE oldal mutatja melyik file-t kell átneveznem, mi való az enyémhez.

Nem a telepítéssel vannak gondjaim, csak nem jó a dtb.img file
Nem indul el a CE, cak az Android.

(#77879) lanszelot válasza gyűrű (#77877) üzenetére


lanszelot
addikt

valóban ott van a reset, de így se indul, kifagy az X96 Max + logónál, azaz most már tuti, hogy a dtb.img file a hibás

(#77880) gyűrű válasza lanszelot (#77879) üzenetére


gyűrű
addikt

A generic verzióban van sm1_s905x3_2g.dtb azzal elindul esetleg?

(#77881) divan válasza lanszelot (#77879) üzenetére


divan
senior tag

Windowsban nevezted át? Fájlkiterjesztés nincs elrejtve? Mert akkor dtb.img.dtb lesz a neve. Előfordult már...

(#77882) lanszelot válasza gyűrű (#77880) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem indul el, itt van a fórumban, és gondot is okoz, ha azzal próbálnám.
Nem lehet az enyémre telepíteni a CE-t... jupiiiiii
Hát ez bukta :W

(#77883) headhunter


headhunter
addikt

Hazai rendelésnél ez a legolcsóbb, nem érhető el más Webshopban?

Google Chromecast TV, 4K, HDMI, Bluetooth, Wi-Fi, Fehér...

(#77884) joydrv válasza lanszelot (#77882) üzenetére


joydrv
tag

Kicsomagoltad az dtb.img fájlt? Utána kell felírni sd-re

(#77885) cof válasza joydrv (#77884) üzenetére


cof
veterán

Ne zavarjuk össze mégjobban. Sem letölteni, sem kicsomagolni, és felírni sem kell semmilyen dtb.img-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77886) lanszelot válasza joydrv (#77884) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, semmi gond a telepítéssel, a dtb.img nem jó, már írtam.
belinkeltem a másik fórumot is.

Bár az egyik 2gb img vel elindul, de ahogy írta is a srác a fórumon, csak 2GB-t lát a rendszerból, nem tudja a 4k-t, stb
Elindulni elindul vele, de csak baj van vele.

(#77887) joydrv válasza lanszelot (#77886) üzenetére


joydrv
tag

Bocsi! Igaza van CoF kollegának is, rosszul fogalmaztam meg neked.
Természetesen a CE 9.2.5 - generic.img.gz fájlra gondoltam. Ezt kell kicsomagolni, hogy .img legyen a vége és azt felírni az sd-re. Én elsőre ezt elfelejtettem és ugyanaz volt mint neked...

(#77888) cof válasza lanszelot (#77886) üzenetére


cof
veterán

Hol vetted, adsz egy linket? Lehet, hogy fake 4GB RAM-os. Persze ezt biztosra akkor lehetne megmondani ha szétszednéd, és a memória chipek feliratából kiderül hogy milyenek vannak benne.

Meg jó lenne pár kép Aida64-ről is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77889) joydrv válasza lanszelot (#77886) üzenetére


joydrv
tag

Közben átfutottam azt a másik linket, amit betettél. Ha jól értem van x96 max-nak egy clónja, amibe lehet belefutottál, és ez a gond.
Többen is ráharaphattak ott Kínában az x96 max gyártására az év végi nagy üzlet reményében.

(#77890) blakey válasza lanszelot (#77886) üzenetére


blakey
titán

Valami kamu cuccot vehettél ha valóban nem rontottál el semmit. honnan van? Az elmúlt néhány hétben vettünk ilyen boxokat de egyik sem volt kamu, maximum hibás. Tökéletesen megy a CE a Max Plus2-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77891) lanszelot válasza cof (#77888) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem fake, ott van szétszedve a linkeken amiket dobtam
X96 Max Plus 2.0
itt fullos rendszer info van
minden ott van amit kértél feljebb, azért linkeltem, de ide is beszúrtam :)
rendszer verzió is ott van feljebb a képen 2020 07 23

Androidon minden ok, ott 4GB van, és 4k is van...stb

[ Szerkesztve ]

(#77892) blakey válasza lanszelot (#77891) üzenetére


blakey
titán

Az Android verziója is az mint a linkelt képen? Akkor frissítsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77893) lanszelot válasza blakey (#77892) üzenetére


lanszelot
addikt

Android verziónak mi köze a másik rendszerhez?

(#77894) asanotadanob


asanotadanob
tag

Sziasztok!

Odroid N2-vel kapcsolatban lenne a következő problémám:

Harmonyval irányítom a CE-t, de sajnos ha a készülék saját infra vevőjén keresztül kapja a jelent, akkor a navigáció meglehetősen döcögős. (Addig nem lép tovább egy elemről, amíg annak minden infoja, háttérképe, posztere etc. be nem töltődött.) Ellenben, ha ráakasztok egy USB-s infra vevőt, akkor pörög rendesen. Ugyanígy mobilról történő irányításnál. Sajnos azonban usb-ről nem ébred a masina, legalábbis nekem nem sikerült rábírnom. Nincs esetleg valami mókolás, script, ami rendbe hozná a beépített infrát?

Illetve az érdekelne még, hogy érdemes-e N2+-ra váltani?

[ Szerkesztve ]

(#77895) cof válasza lanszelot (#77891) üzenetére


cof
veterán

Néztem de sajnos nem lehet rendesen elolvasni. Azt meg nem szabad elhinni hogy ha bármi kiírja, hogy ennyi RAM van benne, akkor az biztosan úgy is van. Tele van a világ fake RAM-os Android telefonokkal meg memóriakártyákkal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77896) blakey válasza lanszelot (#77893) üzenetére


blakey
titán

Van némi köze, ha meg a 2GB-os dtb-vel elindul a CE akkor bizony kamu boxot vettél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77897) lanszelot válasza blakey (#77896) üzenetére


lanszelot
addikt

imétlem, nem fut, csak elindul.
hiba hegyekkel, bármelyik eindul 2gb-el, ugyanígy
Nézd már meg a linket mielőtt hülyeségeket írsz folyamatosan.

CoF. nem lehet elolvasni egy fórumot? Szétszedett boxban nem látszik?
Neked is tudnám ajánlani, hogy kukkold már meg légyszi a linket.

https://discourse.coreelec.org/t/install-issues-x96-max-plus-s905x3-4gb-64gb/12805/26

tessék a link csúnyán beszúrva, így már látszik? Tekerd le le le , amíg képeken ott az AIDA64 amit kértetek, majd le le , és ott a box szét szedve

de feljebb nagy felbontásban is beszúrtam a szét szedett boxot

itt van mégegyszer:
https://forum.xda-developers.com/t/s905x3-x96-max-plus-coreelec-very-strange-troubles-help.4128511/

blakey: check failed check your ota service argent , nem tudom frissíteni

[ Szerkesztve ]

(#77898) blakey válasza lanszelot (#77897) üzenetére


blakey
titán

Tudom ajánlani neked ennek a topiknak az átolvasását mielőtt össze-vissza írkálnál.
Nekem ne ajánlgasd a CE fórumot, ahhoz korábban kéne kelned.
Kamu, sz@rt vettél. szerintem senki nem ajánlotta, hogy ebay-ről vegyél bármit is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77899) lanszelot válasza blakey (#77898) üzenetére


lanszelot
addikt

Ejnye

(#77900) cof válasza lanszelot (#77897) üzenetére


cof
veterán

Néztem igen, a képekről nem tudom leolvasni a memória chipeken lévő adatokat leírva meg nem látom.

A build az nálad is ugyanez amit az Aida ír? 20200626_1719

Ha igen, akkor tedd fel ezt a frissítést, hátha a jelenlegi bugos. [X96Max_Plus2_20200901-1005_4GB_update.zip]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.