Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) blakey válasza DougButabi (#77300) üzenetére


blakey
titán

Nem ua. a beállítások kellenek. Multi ch - ra állítva a hang továbbításánál már lesz HDMI lehetőség és megjelenik a többi formátum is. Próbálkozz, hhogy neked melyik a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77302) DougButabi válasza blakey (#77301) üzenetére


DougButabi
tag

Pontosan mit állítsak multi ch-ra?
Jelenleg ezek vannak beállítva:


A hanglejátszás eszközeiben ezekből lehet választani : [kép]
Itt kiválasztottam a harmadikat, amiben van multi ch, de nem jött be. Átállítottam 7.1-re az sem jó.

(#77303) blakey válasza DougButabi (#77302) üzenetére


blakey
titán

A hanglejátszás eszközénél látod, hogy PCM van, az új SoC-ok jobban optimalizáltak így egyértelmű, hogy ott nem lesz passtrough, HDMI Multi CH PCM vagy HDMI is jó, előbbit választanám, csatornák száma 7.1 legyen. Ezután már lesz lehetőséged a hangtovábbítás eszközénél a HDMI-t kiválasztani és lesznek HD hangok. Most néztem meg neked, továbbra is .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77304) DougButabi válasza blakey (#77303) üzenetére


DougButabi
tag

A hangtovábbítás eszközénél kiválasztottam a multi ch pcm-et és a HDMI végűt is semmi.
7.1-re is átállítottam.

A hangtovábbítás eszközénél eddig is ki tudtam választani a HDMI-st, ami a képen is látszik.

Szóval nem jutottam előrébb az Atmos felirathoz az erősítőn.

(#77305) blakey válasza DougButabi (#77304) üzenetére


blakey
titán

Atmos felirat nem lesz, az automatikusan lesz, HD hangok hangtovábbítása lesz és annak része az Atmos, ha van.
Soha nem volt Atmos választási lehetőség. Nagyon rossz óton indultál el, pedig minden a szemed előtt van. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77306) DougButabi válasza blakey (#77305) üzenetére


DougButabi
tag

Mint írtam az erősítőn akarok látni Atmos felíratot, mert onnan tudom, hogy kiadja e a lejátszó vagy nem.

Mert ha azt adná ki a lejátszó, akkor kijelezné, mint ahogy a másik lejátszómmal meg is teszi minden gond nélkül.

(#77307) blakey válasza DougButabi (#77306) üzenetére


blakey
titán

Nem érted, hogy lesz Atmos ha a HD-hangokat kijelölőd? :W
Külön Atmos opció nincs és nem is volt. Értem, hogy mit akarsz de azt csináld amit írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77308) mpo válasza blakey (#77307) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy félreérted, mert így kezdte:
A régi szintén amologic lejátszómon ugyanott tökéletesen megy minden, erősítő kiírja, hogy Atmos , DTS-X stb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#77309) blakey válasza mpo (#77308) üzenetére


blakey
titán

Nem értem félre, tudom mire és mit válaszoltam. A hangtovábbításnál soha nem volt Atmos/DTS:X lehetőség, csak HD hangok. Azok részei lesznek a kiegészítő hangok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77310) DougButabi


DougButabi
tag

Én már kétszer leírtam, mpo is leírta, de akkor negyedszer is: az ERŐSÍTŐN szeretném látni az Atmos feliratot.

HD hangok bejelölve.

(#77311) blakey válasza DougButabi (#77310) üzenetére


blakey
titán

Tudom, de csak akkor lesz ha úgy állítod be ahogy írtam. Részemről lezártam.

HD hangok bejelölve. - Akkor ennyi, nincs más teendő, Multi ch pcm legyen és 7.1 a csatornák száma.

Mielőtt elfajulna a dolog, ennyivel kezdted és erre válaszoltam:

"Sziasztok!
X96 max+-hoz kérnék segítséget. HD hangokat nem tudok előcsalni belőle.
A régi szintén amologic lejátszómon ugyanott tökéletesen megy minden, erősítő kiírja, hogy Atmos , DTS-X stb.
A HANG beállítások teljesen azonosak, csupán a hangtovábbítás eszközénél nem tudom kiválasztani ugyanazt, x96-on ez van bejelölve: alsa:aml-augesound, hdmi."

Erre válaszoltam, hogy mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77312) DougButabi válasza blakey (#77311) üzenetére


DougButabi
tag

ok mielőtt elfajulna, köszönöm a segítséget!

(#77313) blakey válasza DougButabi (#77310) üzenetére


blakey
titán

Így állítsd be:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77314) DougButabi válasza blakey (#77313) üzenetére


DougButabi
tag

Így van beállítva, nem megy sajnos.

Ha a másik lejátszó ugyanide bekötöm semmi probléma nincs, szóval a rendszer többi elem jó.

(#77315) blakey válasza DougButabi (#77314) üzenetére


blakey
titán

Nálam megy, legalábbis a TV-m kiírja, hogy jó, más rendszerem sajnos nincs, sztereó 2.1-et használok SPDIF-en. Optimalizált van a Leginkább egyező helyett?
Csinálj egy friss telepítést.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77316) gyűrű válasza DougButabi (#77314) üzenetére


gyűrű
addikt

A beállítások>lejátszó>videók>lejátszás szinkronizálása ki van kapcsolva ugye?

(#77317) mpo válasza DougButabi (#77314) üzenetére


mpo
veterán

Ha úgy állítod be, ahogy blakey ajánlotta és mindkét eszközön az van és az egyik nem működik, akkor nem sok hibalehetőség marad.
Kikapcsolt állapotban csatlakoztasd ugyanazzal a HDMI kábellel, ügyelve arra, hogy teljesen be legyen dugva. Sokszor előfordul, hogy nincs egy kábel rendesen a helyén.
Ezután indítsd őket.
Ha a régi működik és az új nem, ugyanazzal a kábellel és beállítással, akkor hibás az eszköz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#77318) DougButabi válasza gyűrű (#77316) üzenetére


DougButabi
tag

Ott a pont. Ez volt minden probléma okozója.
Ismét mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#77319) ASnipper válasza ASnipper (#77294) üzenetére


ASnipper
lelkes újonc

Erre is tud valaki esetleg megoldást? Köszönöm

(#77320) blakey válasza DougButabi (#77318) üzenetére


blakey
titán

Azt mi a f@szért kapcsolod be? :W Már bocsánat.
Ezerszer le volt írva itt is, hogy a kadenciahelyes lejátszást (is) hazavágja.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77321) gyűrű válasza ASnipper (#77319) üzenetére


gyűrű
addikt

A smart youtube apkot telepítsd.. pl innen..

[ Szerkesztve ]

(#77322) blakey válasza ASnipper (#77319) üzenetére


blakey
titán

Youtube Vanced vagy Smart Youtube, javaslom, hogy telepítsd az aptoide-ot apk-ból és utána könnyebben tudsz telepíteni egyéb app-okat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77323) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. A napokban cseréltem lejátszót (Minix U1-ről U9-re) a legújabb CE van fent (9.2.5)
A problémám az lenne, hogy ha kikapcsolom távval a készüléket, a vinyót nem állítja le. Ha a hálózati elosztót lekapcsolom (ebbe van dugva szinte minden, playa, vinyó, stb), akkor
egy hangos kattanást kíséretében áll csak le a vinyó. Ha viszont csak a playa tápját húzom ki, a vinyó szépen csendben leáll (mindig áramtalanítom a cuccosokat,) Mivel nem egy 1TB-s vinyó van a Minix-re rákötve félek, hogy egy idő után tönkremehet emiatt a vinyó. Nem tetszik nekem ez a kattanás (lehet, hogy ilyenkor a fej sem tud vissza parkolni)
Hol lehet beállítani CE alatt, hogy playa kikapcsolásnál a vinyót is állítsa le, mert nem találok ilyen lehetőséget.

Thx

[ Szerkesztve ]

(#77324) ginola válasza blakey (#77289) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Az Mi box jó, ha főként Netflixre és filmlejátszásra használná az illető a lejátszót?
Esetleg más alternatíva?

(#77325) ginola válasza blakey (#77313) üzenetére


ginola
addikt

Ezek a beállítások hogyan ajánlottak, ha SPDIF-en továbbítom a hangot erősítőbe?

(#77326) gyűrű válasza Technoman (#77323) üzenetére


gyűrű
addikt

hmm.. a cuccosokat sejtem hogy valami eszközök lehetnek, de mi l...sz az a "playa" ?

(#77327) Technoman válasza gyűrű (#77326) üzenetére


Technoman
őstag

szintén "senior" tagként gondoltam egyértelmű neked ;] Playa aka Player, lejátszó

[ Szerkesztve ]

(#77328) tobias40 válasza Technoman (#77327) üzenetére


tobias40
veterán

Gyűrű egy picivel több mint egy senior tag, de hagyjuk inkább! Nem kellene pongyolán fogalmazni... ;]

(#77329) kokokka válasza Technoman (#77327) üzenetére


kokokka
őstag

Meg egy szép magyar szó...

(#77330) Zsadi válasza blakey (#77313) üzenetére


Zsadi
őstag

A kimenet konfigurációnál szerinted melyik a jobb beállítás?
Az optimalizált vagy leginkább egyező?
Vagy lehet különbséget észrevenni?

(#77331) zhorvath válasza kokokka (#77329) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Vamos a la playa :)

(#77332) Technoman válasza zhorvath (#77331) üzenetére


Technoman
őstag

:C
Na most , hogy MÉMesítve is lettem (sorry, levettem a pongyolámat :DD ) visszatérve az eredeti kérdésemre: hogy lehetne beállítani úgy, hogy távval fullra kikapcsoljon és az USB-n rákötött vinyót is totál lekapcsolja ?
:R

(#77333) Beni2360 válasza Technoman (#77332) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak azt nem írtad, hogy milyen külső? 2.5" 3.5"
Vannak olyan boxok amik semmiképen nem teljesen kapcsolhatók ki. Emlékszem jó pár éve ezelőtt ment a diskurzus, hogy szinte egyik sem lép ki 100%-ban Akkor volt egy K1 boxom 12V-s ami kilépett. Olyan külső HDD kel ami ezt tudja vagyis tétlenség után leállítja magát van ilyen topik ami evvel is foglalkozik keresd meg, megvan
Egyébként a beáll-CE alatt van olyan, hogy Hardverek-HDD-parking.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77334) blakey válasza Technoman (#77332) üzenetére


blakey
titán

Először is nem értem, hogy miért U9-H-t vettél. Másodszor meg próbáld ki ua. a CE-vel mint amivel az U1-et használtad. Az újabb CE-k állítólag nem olyan jók a régi SoC-okon. Ha ezután sem jó akkor lehet, hogy valamilyen parancssor megoldja. CE beállításoknál nincs HDD beállítás opció?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77335) Technoman válasza blakey (#77334) üzenetére


Technoman
őstag

Srácok. köszi a gyors visszajelzést.
Beni2360
Egy WD My Book 12TB van rákötve. (3,5") Mindkettőn uaz a CE van (9.2.5) uaz a beállítással. Az U1 leálltja, a másik (U9) nem. Egyébként találtam egy HDD parking beállítást, de nem jött össze a csoda. Mindegy, azért köszi meglátogatom az oldalt.

blakey
Tudom, beszélgettünk erről már, de szembejött egy U9, szinte ingyen és nem volt szívem otthagyni. Régóta Minix-et használok (LE/CE) eddig mindig megbízható márka volt, az U1-nél nem volt ilyen problémám. Megoldható a dolog, de macerás. (Érdekes, ha először az U9-áramtalanítom és csak utána kapcsolom le az elosztón a WD-t, szépen leáll :F )
Tudod, vennék egy új TV-t (Sony/Panasonic) Gondoltam ha úgy is már 4K lesz, akkor már legyen meg egyúttal a Multi HDR támogatás is. Az a kevés DV, a Tv-ről menne, a HDR10 meg a lejátszóról (csak ezért vettem)

(#77336) dzz


dzz
aktív tag

Ez talán itt offtopic, de hátha maradhat. Létezik olyan, hogy a Coreelec kiküldi a tévére hdmi-n a jelet és onnan egy másik hdmi-n (ARC képes) keresztül vissza az erősítőbe? Egy ismerősöm most vett egy új tévét és itt tanakodunk épp rajta, hogy az ARC mire is képes egyáltalán. Szép lenne ha menne!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#77337) mpo válasza dzz (#77336) üzenetére


mpo
veterán

Ennek semmi értelme.
Lejátszó->AVR->tv összekötve HDMI-vel.
Ha a tévé hangja kell, akkor kell a HDMI-ARC, ami az erősítőre küldi, hogy ne a tévé szóljon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#77338) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!
Egy Beelink Mini MXIII II S905X boxom van.
Szeretném a CE-t belső memóriába tenni, de nem találom a leírást erről.
A felezős megoldást szeretném kipróbálni, droid maradjon ha lehet.
Köszi a segítséget! :R

(#77339) dzz válasza mpo (#77337) üzenetére


dzz
aktív tag

Értelme épp lehetne. Most áll át 4K-ra és a processzor csak FHD-t tud. Ha ez menne, akkor a TV kapná a 4K jelet a Coreelectől és az ARC-en keresztül menne vissza az audio a hangrendszerbe. Ergo, nem kellene az amúgy jól működő hangrendszerét lecserélnie. Engem kérdezett, de nekem erről fogalmam sincs és csak a boxot CE-sítettem neki.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#77340) blakey válasza Technoman (#77335) üzenetére


blakey
titán

(Érdekes, ha először az U9-áramtalanítom és csak utána kapcsolom le az elosztón a WD-t, szépen leáll :F ) - oka egyszerű, áramtalanítás után a Minix teljesen kikapcsolt állapotba kerül, míg CE kikapcsolással egy ún. köztes megoldás lesz, azaz az USB-ket nem kapcsolja le. Míg az U1 S905 volt addig az U9-H S912-es ami nem egy tökéletes támogatottságú SoC.


Tudod, vennék egy új TV-t (Sony/Panasonic) Gondoltam ha úgy is már 4K lesz, akkor már legyen meg egyúttal a Multi HDR támogatás is. - pont ehhez lett volna jobb az új SoC-ok valamelyike, pl. a Minix után és mellett nagyon elégedett vagyok a a Khadas Vim3 Pro/L és X96 max+/Air boxokkal is, ezek szintén CE által támogatottak és a HDR jobb valamint az új CE is jobban "muzsikál".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77341) aldebaran válasza dzz (#77339) üzenetére


aldebaran
őstag

De miért a tv működne erősítőként, ha van erősítő? :F
Milyen erősítője van?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#77342) blakey válasza ginola (#77324) üzenetére


blakey
titán

FHD TV-n jó, teljesen okés, de tényleg. 4K TV-n egyelőre szoftveres problémák vannak, BT2020-BT709 átkapcsolás nem tökéletes, a HDR "foltos", de ezeket lehet szoftveresen javítani, lejátszás szempontjából meg teljesen okés, Kodi, MrMC ami ajánlott és persze ott a natív Netflix, Chromecast, mind jól működik.

Ezek a beállítások hogyan ajánlottak, ha SPDIF-en továbbítom a hangot erősítőbe?
Szerintem erről már volt szó és le is írtam neked, S922X nem kötelező az S/PDIF kimenetet választani de lehet, mert anélkül is aktív, és ha a fogadó eszköz képes a DTS/AC3-ra akkor arra mehet a hangtovábbítás egyébként nem kell. Illetve a mintavételezésnél 48/96/192kHz-ekkel is próbálkozhatsz, a sztereő erősítőm 96kHz-et foga optikain így nálam az van kiválasztva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77343) blakey válasza Zsadi (#77330) üzenetére


blakey
titán

Az optimalizált vagy leginkább egyező? - az amelyiket a rendszered "jobban szereti", nálam egy sztereó 2.1-es erősítő van így az optimalizáltat használom, de a másikkal is jó, csak felesleges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77344) Zsadi válasza blakey (#77343) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi! :R
Kipróbáltam mindkettőt, de sok változást nem hallottam. Marad az optimalizáltan.

(#77345) dzz válasza aldebaran (#77341) üzenetére


dzz
aktív tag

A TV nem erősítőként működne ebben az esetben, hanem csak passthrough módon átengedné magán a jelet, de igazából lehet, hogy egy valami HDMI splitter lenne a megoldás. Amúgy valami maranz processzor rotel erősítővel, de szerintem ez kb mindegy.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#77346) mpo válasza dzz (#77345) üzenetére


mpo
veterán

A splittert javasoltam volna, de látom szóba került.
Itt van gyakorlat, mert sok embernek van régi erősítője, de csak az egyikben kellene kérdezni.
kezdő:
[link]
haladó:
[link]
Jobb a HDMI-s megoldás, mint az optikai kábel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#77347) dzz válasza mpo (#77346) üzenetére


dzz
aktív tag

Köszönöm a linkeket, továbbítani fogom, mert bár engem kérdezett, nem akarok nagyon elmélyedni benne :) Az itteni válaszokból meg tudtam neki válaszolni ami fontos volt, hogy nem megy. A döntés az ő kezében van. Még egyszer köszönöm!!!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#77348) Technoman válasza blakey (#77340) üzenetére


Technoman
őstag

köszi a segítséget. :R

(#77349) ztsoft válasza Technoman (#77323) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha a hálózati elosztót lekapcsolom (ebbe van dugva szinte minden, playa, vinyó, stb), akkor egy hangos kattanást kíséretében áll csak le a vinyó.

Nem ismerem a mostani HDD-k felépítését, de a régieknél pont a hangos kattanás jelezte, hogy a fejek biztonságos helyre kerültek, nem érhetnek a lemezekhez.

Ha viszont csak a playa tápját húzom ki, a vinyó szépen csendben leáll

Ez esetben a fejek simán maradhatnak a lemezek felett, így egy kisebb ütés is fizikai sérülést okozhat.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#77350) djnice válasza Technoman (#77335) üzenetére


djnice
veterán

Az S912 sajnos zsákutca, az új 4.9 kerneles ng verzió nem fog rajta menni, a teljes HDR támogatáshoz pedig az kell (metaadatok pontos kiküldése és HDR10+), továbbá a Kodi 19-et is el lehet felejteni rajta.
35-40$ körül szerezz be egy X96 Max Plus-t, jobban jársz vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.