Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) fpunto


fpunto
csendes tag

Coreelecre Netflix addon-t honnan lehet letölteni?

(#67752) mert2011 válasza vargalex (#67746) üzenetére


mert2011
csendes tag

Akkor még dolgoznom kell rajta,köszi

(#67753) Beni2360 válasza Shingen (#67750) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát elindítod az ftp servert és jobb felső sarokban beállítások> majd hálózati interfész alatt választod ki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67754) Shingen válasza Beni2360 (#67753) üzenetére


Shingen
addikt

köszi szépen! Kipróbálom. :))

風林火山

(#67755) Pelican válasza blakey (#67742) üzenetére


Pelican
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#67756) kenand válasza fpunto (#67751) üzenetére


kenand
veterán

(#67757) Luissimo válasza kenand (#67739) üzenetére


Luissimo
veterán

VETTEM AZ ADÁST ;)

(#67758) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani vmi olcsóbb boxot amin megy a tv go?

(#67759) Monngoose válasza Egon (#67743) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A Pana OLED Netflixre kiváló. Még csak piszkálgatni sem kell nagyon, ott a gyári Netflix calibrated mód.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#67760) Luissimo válasza ViktorHUN79 (#67758) üzenetére


Luissimo
veterán

most mongyammeg ujra, hogy a miboxon megy , ha elég ügyesvagy???
basszuskulcs.
keresőben kutakodtál kicsit ?

(#67761) gojko.m válasza Csicsóka (#67749) üzenetére


gojko.m
senior tag

Gondolom, akkor Armbian Linux-szal is ugyanez a helyzet.

Más...

1) Kipróbáltam a Power Menü alkalmazásod [link], de nálam nem működnek a gombok. Pl. a Power OFF-ot leokézva nem történik semmi, nem kapcsol ki a készülék. Pedig az adb-shell poweroff parancsával kikapcsolható a lejátszó.
Ez miért lehet?

2) Az android rendszerre sikerült minden fontosabb alkalmazást, frissítést összeszedni (persze, leginkább csak külső .apk forrásokból, mert a Google Play nem kínálja fel az - egyébként a lejátszó rendszerével - kompatibilis applikációkat).
Hogyan tudnám egy image-be lementeni a legegyszerűbben a jelenleg összerakott rendszert? Persze úgy hogy aztán könnyen vissza is rakhassam, ha valamiért visszaállnék a gyári beállításokra.

[ Szerkesztve ]

(#67762) T95Z


T95Z
csendes tag

Valaki próbálta ezt: [link] Win alatt működik kodiba, de coreelec alatt nem lehet csatolni a mappát.Ha valakinek van kedve ki próbálná,mert jópofa. :) :)

(#67763) Egon válasza Monngoose (#67759) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67764) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
A február 5-én megrendelt tanix TX9S-t a gearbest még mindig nem postázta. Kb 23.5$ lett volna. Megint csak türelmet kértek 7-15 munkanapot vagy válasszak mást.
Én refundot kértem.

Kérdésem az lenne, hogy aliexpressen kb 30 dollár lenne, vegyem meg ott vagy nézzek esetleg akkor inkább mást nem feltétlenül GB-n?

(Ami fontos nekem, hogy problémamentes kadenciahelyes lejátszást tudjon. Továbbíton a házimozi erősítőre minden digitális hangot változtatás nélkül és stabil legyen. Az ajánlott dolgokat majd rátelepítem meg dual rendszert is akár, ahogy korábban írtátok.)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67765) cof válasza FerNandor (#67764) üzenetére


cof
veterán

Hát 30-at már nem ér, akkor már pár dollárral többért S905X2 vagy X3.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67766) FerNandor válasza cof (#67765) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Mondanál pár bevált típust pontosan?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67767) cof válasza FerNandor (#67766) üzenetére


cof
veterán

X96 MAX vagy X96 Air.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67768) gojko.m válasza Csicsóka (#67749) üzenetére


gojko.m
senior tag

A leírásodból és ebből az orosz leírásból kiindulva, készítettem mentést a lejátszóm android rendszeréről. És közben felmerült bennem a kérdés, hogy akkor a /dev/block/bootloader az ami nálam a problémát okozza? Ez lenne zárt? De ha így van, akkor nem lehetne lecserélni egy másik, hasonló felépítésű lejátszóból kimásolt bootloader-re?

(#67769) Csicsóka válasza gojko.m (#67761) üzenetére


Csicsóka
őstag

1. Ez az apk még 5-ös droidra készült, előfordulhat hogy 9-en már nem megy. Mostanában nem próbáltam.
2. TWRP-t keress rá, azzal egyszerűen le lehet menteni a belakott rendszert.

(#67770) Csicsóka válasza gojko.m (#67768) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez csak akkor lehet életképes, ha a másik vas hardver elemei pontosan megegyeznek a te vasaddal. Az U-boot egyfajta mini oprendszer, (BIOS-ra hasonlít) ami arra az adott vasra van forráskódból lefordítva. (Ezért pld. csak az adott IR táv kóddal lehet bekapcsolni, más típussal meg nem) Ez felel a minden periféria elindításáért, és ha ezek eltérőek akkor annyi. Lehet próbálkozni, de csak akkor, ha van biztosan rá való gyári FW, mert a nem rávaló U-boot téglázhatja a boxot. Nekem részlegesen sikerült már ilyen akció, csak az IR bekapcsoló kód, és a wlan nem ment.

(#67771) gojko.m válasza Csicsóka (#67769) üzenetére


gojko.m
senior tag

1. Amiért kikapcs menüs appod akartam használni, arra közben találtam más megoldást.
2. Már felraktam a TWRP-t, és készítettem azzal is egy mentést.

#67770: Van hozzávaló gyári FW. Így erős késztetést érzek rá, hogy rápróbáljak a bootloader cserére. :D A kérdés most már az, hogy melyik lejátszók jöhetnének szóba? Ill. hol találok bootloader.img-t? Kibányászható-e a FW-ből, vagy csak mentésből szerezhető be?

(#67772) FerNandor válasza cof (#67767) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.
Ezek, amiket írsz és a többi 905x2 x3 processzoros egységek tudnak továbbítani minden jelenlegi digitális hanganyagot? DTS-HD MA stb?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67773) Csicsóka válasza gojko.m (#67771) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azt nem tudom melyik hasonlít hozzá, ez alapos nyomozást igényel. Egyszerűen OTA.zip-ből lehet kinyerni a bootloader.img. De .img formátum is szét borítható, vannak ehhez segéd progik, csak körülményesebb.

(#67774) cof válasza FerNandor (#67772) üzenetére


cof
veterán

CoreElec-el igen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67775) gojko.m válasza Csicsóka (#67773) üzenetére


gojko.m
senior tag

Tudnál említeni segédprogramokat .img fájlokhoz?

(#67776) Csicsóka válasza gojko.m (#67775) üzenetére


Csicsóka
őstag

Linux alatt ezt a módszert használtam.
Dózeres megoldás is van, arról Mexel kollégát kérdezd, ő a járatos ebben.

(#67777) gojko.m válasza Csicsóka (#67776) üzenetére


gojko.m
senior tag

Próbaképp a lejátszóm stock FW-ét kibontottam. Meg is kaptam a fájlokat. Viszont az feltűnt, hogy az így kapott bootloader.PARTITION fájl 1,3MB míg a korábban dd parancsokkal a lejátszóról lementett bootloader.img 4,2MB.
Nem kellene azonos méretűnek lenniük, ha ezek raw fájlok?

(#67778) Csicsóka válasza gojko.m (#67777) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem. A dd a dtb.img-ben meghatározott, bootloader partíció teljes méretét menti. Ennek egy része üres, nullákkal feltöltött. Pld. a boot partíció 32 MB, a boot.img pedig tizenpár mega. Tehát ez így jó, ez nem hiba.

(#67779) gojko.m válasza Csicsóka (#67778) üzenetére


gojko.m
senior tag

Rendben, értem. Tehát bármelyiket is írom vissza ugyanarra az eredményre jutok.

Viszont, újra átgondolva a dolgot, egyenlőre nem ugrom neki a műveletnek, amíg be nem szerzek egy USB-USB kábelt. Mert azzal az esettel számolva, hogy BL csere után nem megy se a wifi, se a LAN, akkor már adb connect-tel nem tudok kapcsolódni a készülékhez. De az sem biztos, hogy PC-hez csatlakoztatva felismeri a számítógép a lejátszót (driver hiányában telefonnal jártam már így).

Addig is köszönet a korábbi, hasznos bejegyzéseidért, és a mostani hozzáértő segítségedért! :R :R :R

(#67780) gojko.m válasza Csicsóka (#67778) üzenetére


gojko.m
senior tag

Mmmm... azért még lenne egy másik kérdésem is.... :B
Nézegetem androidos telefonok bootloader nyitásáról videókat. Pl.: [link]
Ez működhet az amlogic lejátszóknál is?

(#67781) Csicsóka válasza gojko.m (#67780) üzenetére


Csicsóka
őstag

TV boxon nem próbálkoztam ilyesmivel, de ha már van USB kábeled, kipróbálhatod. Nem mélyedtem el a témában, ezért a kimenetelét nem tudom megjósolni.

(#67782) evitiguF


evitiguF
senior tag

Most volt időm foglalkozni a [problémámmal] .
De sajnos továbbra is fennáll...

Most már legalább annyit tudok, hogy amit leszedett magának a box frissítést, az hibás, nem tudta/tudja kicsomagolni, ezért nem tudta a frissítést telepíteni.

Kivettem az SD kártyát, és PC-be tettem, de itt a mappastruktúrában én nem találtam update mappát, amit javasoltatok. (rejtett mappaként sem)
Létrehoztam egyet magamtól, felmásoltam rá a javasolt fájt, vissza a boxba, de ugyanúgy nem történik semmi, újraindítás esetén sem, nem telepíti a frisebb verziót.

Két megoldást látok:
1. a helyes update mappa megkeresése és a fájl bemásolása (hol kellene lennie?)
2. ha formáznám az SD kártyát, és frissen kiírnám rá az elérhető legfrissebb nightly verziót, akkor ugyanúgy kellene (resetelős gombnyomós) indítanom a boxot, és akkor működne, vagy ilyen esetben már csak SD kártya be, és menni fog? (értelemszerűen ez esetben a Kodi finomhangolásom az megy a levesbe)

Köszi!

(#67783) blakey válasza evitiguF (#67782) üzenetére


blakey
titán

Nem kell kivenni a kártyát és létrehozni sem kell, a Kodi fájlkezelőjében is látod az Update mappát vagy gépról hálózaton keresztül is, nagyon túl bonyolítottad a dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67784) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok, azt hiszem a S905X3 lesz a befutó és android szoftverrel szeretném használni, mert a play áruház miatt is venném ezt.
Azt szeretném megtudni, hogy ezen van/működik a gyári hivatalos chromecast funkció?
köszi

(#67785) FerNandor


FerNandor
őstag

Eszembe jutott még valami.
Van olyan olcsó box, amin van netflix full hd-ban? Jelenleg nem használom, de van rá esély és akkor már lehet, hogy olyat vennék.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67786) blakey válasza FerNandor (#67785) üzenetére


blakey
titán

MI Box, Fire TV.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67787) DJGABI válasza FerNandor (#67785) üzenetére


DJGABI
addikt

nem lesz ilyen. Olcsó boxokon sima HD-t tud max Netflikk, azt is Coreelec alatt.

Vagy mibox, vagy még attól fentebb nézelődj ha fHD kell.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67788) DoItYourself válasza evitiguF (#67782) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az új generációs (NG) procikhoz (pl. S905X3) jelenleg teszt verziós CE (nightly) érhető el, ez most a legfrissebb: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200226.tar

CoreELEC frissítés - részletesen lásd a 60-as ponttól!
A letöltött új verziót (.tar fájl) másold át hálózaton ide: \\boxipcim\update és indítsd újra a lejátszót.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67789) ztsoft válasza evitiguF (#67782) üzenetére


ztsoft
őstag

Kivettem az SD kártyát, és PC-be tettem, de itt a mappastruktúrában én nem találtam update mappát, amit javasoltatok. (rejtett mappaként sem)

Gondolom, Windows fut azon a PC-n. Ha igen, akkor az így nem fog menni, a Windows nem ismeri az Ext4-es fájlrendszert (csak az első partíciót fogod látni, a második Ext4-es, ezt használja a CE is).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67790) spileraaa válasza kenand (#67748) üzenetére


spileraaa
senior tag

amugy a netflixnek nem az lenne fontos hogy minél több helyről elérhető legyen így több előfizetője legyen ?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#67791) nfsu17 válasza spileraaa (#67790) üzenetére


nfsu17
veterán

Működik így is, max nem hd. Amúgy elenyésző azok száma, akik ilyen kicikínai boxon nézik...néznék hd-ban. Az meg nem érdekli a netflixet.
Tv, laptop, mobil, tablet...ezek kb lefednek minden eszközt és ezeken trükközés nélkül megy általában a max felbontás...amíg az app engedi. Nekem anno YT képes volt a tv-m, ma már xarnak rá, hogy menjen.
Régebbi stat: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#67792) spileraaa válasza cof (#67765) üzenetére


spileraaa
senior tag

Akkor jobb ha én is visszamondom úgysem adtak fel

és akkor egyúttal mit rendeljek helyette?

nekem arra kell hogy pendriverol minden formátumot lejátszón
netflix es társai nem kellenek
viszont YouTube-t használnék rajta így jó ha megy 5ghz a wifi
és itt néznék sportot ha lehet http://www.sport365.live/en/home

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#67793) cof válasza spileraaa (#67792) üzenetére


cof
veterán

Youtube és pendrive-ról filmezni bármelyik. Ezt a sport365-öt nem ismerem, nem tudom, hogy megy Androidos böngészőben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67794) Beni2360 válasza evitiguF (#67782) üzenetére


Beni2360
félisten

A sz.gép alatt hálózati hely felvételével tudszmásolni az SD-re.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67795) gyűrű válasza nfsu17 (#67791) üzenetére


gyűrű
addikt

Tényleg? Melyik laptopon, tableten vagy telefonon megy a Netflix 4Kban?
Mert ugye a Netflixnek annyi a max felbontása.
Mesélj...

[ Szerkesztve ]

(#67796) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Tennek egy komolyabb tapot a box-ra (H96 ... X2) mert teszek ra egy 1 teras hdd-t + torrent
Kineztem EZTaz adapert
Mivel ez telefonokhoz keszult, a telefonnal tud komunikalni, ugy tudja szabalyozni hogy mikor mennyit toljon ki magabol (3.6V-6.5V / 3.0A, 6.6V-9V / 2.0A
9.1V-12V / 1.5A)
Kerdesem, ha ezt rateszem a box-ra (ami amugy 5V/2A), az adapter elfogja tudni donteni hogy most 5V/2-3A toljon ki magabol? (mivel gondolom hogy a box-ban nincs meg a chip, ami komunikal az adapterrel)
Koszi

(#67797) nfsu17 válasza gyűrű (#67795) üzenetére


nfsu17
veterán

...az eszköznek megfelelő (tudó) max felbontás...mert a kínai box tudna 4k-t, de ugye mégse megy. Egy 4k tv-n miért ne menne? Egy fullhd tableten miért ne menne a fullhd
Mert ugye nem minden 4k ott sem, de hát te ezt úgyis tudod.

[ Szerkesztve ]

(#67798) DroiDMester válasza kokopo (#67796) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

komolyabb töltő/táp valahol itt kezdődik nem ott amit linkeltél! alin olyat kb 2-3.dolcsiért kapsz!

és a kérdésedre a válasz: ha olyan eszközhöz használod ami nem támogatja a QC/PD/CP/FCP/AFC töltésmódok valamelyikét akkor STANDARD 5.Voltot fog kiadni, szóval nem kell izgulnod, nyugodtan lehet használni!

De van még egy fontos dolog, milyen kábelt fogsz hozzá használni mert hiába a márkás táp ha a 300.Ft os kábel nem tudja átvinni a 2.Ampert!

(#67799) dugesz77 válasza kokopo (#67796) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha komolyabb táp kell akkor inkább egy direkt 7/24 órás használatra tervezett Sunny-t vegyél. A mobiltöltőkkel a mobilt/tabletet érdemes töltögetni arra a pár órára a konnektorba dugva utána kihúzni( tudom sokan használják erre ,de nem ilyen felhasználásra tervezték őket).

[ Szerkesztve ]

(#67800) kokopo válasza DroiDMester (#67798) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ahogy nezem, ha veszek egy Altalad ajanlottat, akkor 5V/3A jon ki majd belole (ami feltetelezheto, hogy nekem eleg lessz, 1T - 2.5 HDD-hez) meg egy komolyabb kabel (de azt osszeforrasztom en, ha ugyvan)
Ha most rendelunk ali-rol, (lehet hulyeseget kerdezek) akkor nem szamithatunk komoly csuszasra a COVID-19 miatt?

(#67799) dugesz77: ezek a tapok is csabitokat, de ahogy futtaban raneztem, 1A tuntek, tevedek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.