Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) mexel válasza tupacamaru (#67649) üzenetére


mexel
veterán

Ha az ondemand jól működik akkor idle módban egy x3-at le kell vigyen kb 670-700-ra. ( Interactive is)
Nem tudom hogy a működésén átírtak-e valamit, de szerintem ahhoz nem kell nyúlni, csak egy kapcsoló szükséges, hogy ki-be. Kb ahogy az autostart-ban megcsinálta mindenki magának.
( pl egy 3-as állítás lehetne: performance-ondemand-interactive és mindenki azt választ ami neki szimpatikus)

aprokaroka87: mi az ami nálam nem lehet jó? Van egy saját gyártású X3-as boxom, vagy egy saját külön fejlesztésű CoreElec-em? :D
Több X3-on teszteltem, azzal a nightly-val ahol még lehetett választani az intercative módot is ( talán a18-as volt az utolsó de nem emlékszem fejből)
Szóval fura lenne ha csak itt lenne más.

[ Szerkesztve ]

(#67652) Csicsóka válasza mexel (#67644) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csak ezt a két lehetőséget fordították bele a kernelbe.

root@CoreELEC-X96:~# cat /sys/devices/system/cpu/cpufreq/policy0/scaling_availab
le_governors
ondemand performance

Nincs más választás, de ha lenne is, hiába írod át az ext4-ben, service.coreelec.settings-ben egy frissítés haza vágná megint.

(#67653) mexel válasza Csicsóka (#67652) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ettől féltem.
De miért írták át az egészet, nem lett volna elég egy kapcsoló a már meglévő rendszerhez?

(#67654) Csicsóka válasza mexel (#67653) üzenetére


Csicsóka
őstag

A kernel forrásban (5.ös) ezek a módok vannak:
conservative ondemand userspace powersave performance schedutil
Mindet is lehetne aktívra választani, a config fájlban, és úgy buildelni.
Akkor elérhető lenne mind, és választhatnál amit akarsz. Kérdezd meg a nagymenőket, miértcsak kettő van a CE kernelben.

Amúgy nálam x2-n ha már fut a kodi, maxon megy az egész bót ondemand alatt.

root@CoreELEC-X96:~# cat /sys/devices/system/cpu/cpufreq/policy0/cpuinfo_cur_freq
1800000

Alig van terhelés pedig, üresjárat, lejátszás nuku.
Kodit leállítva lemegy szépen.

root@CoreELEC-X96:~# cat /sys/devices/system/cpu/cpufreq/policy0/cpuinfo_cur_freq
666666

Előzők nem így viselkedtek.

(#67655) DroiDMester válasza Csicsóka (#67654) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

schedutil lenne a leg megfelelőbb, a telefonoknál is ezt alkalmazzák már úgy ~1.éve alapértelmezettnek, és elég jól teszi a dolgát!

(#67656) aprokaroka87 válasza DroiDMester (#67655) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem hinném hogy ez minden esetben így van.
Pl az én Redmi note telefonomban is intercative a cpu governor.

Bár ez még a régi BIG-LITTLE szerű megoldásra épül elvileg, mivel cortex a73 és cortex a53 alapú a kyro cpu.

Az újabb soc-kben már pl cortex a76 és cortex a55 van, amik meg már a DynamIQ-ra épülnek.

Ami tudomásom szerint sokkal nagyobb szabadságot ad a cpu kezelés szempontjából.

(#67657) mexel válasza Csicsóka (#67654) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm az infókat!
Bízzunk bene hogy ez még csak egy kísérleti adás :DDD
Remélem lesz választható más is.
Megnézem majd az újban hogy változik-e az ondemand beállításnál valmi, vagy hogyan működik, de az már csak 1-2 nap múlva lesz meg.
Vagy visszatérek az utolsó állíthatóra, de ott meg a hang probléma nem volt megoldva még.

(#67658) DroiDMester válasza aprokaroka87 (#67656) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez a kerneltől függ, akkor neked még 3.xx kernel van a telódon

nekem pl nincs is már interactive :)

(#67659) aprokaroka87 válasza DroiDMester (#67658) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4.4.153perf+ van.

Bár lehet hogy van itt is schedutil, csak mivel nincs root jog, nem is mutatja csak azt amit épp használ alapból:D

(#67660) Csicsóka válasza mexel (#67657) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem kopna el az újuk nagyon, ha a kernel konfigban yes-re állítanák az összes elérhető variációt. És már nem is lenne miről beszélni.
A userspace is megérne egy próbát.

CONFIG_CPU_FREQ_GOV_PERFORMANCE=y
CONFIG_CPU_FREQ_GOV_POWERSAVE=y
CONFIG_CPU_FREQ_GOV_USERSPACE=y
CONFIG_CPU_FREQ_GOV_ONDEMAND=y
CONFIG_CPU_FREQ_GOV_CONSERVATIVE=y
CONFIG_CPU_FREQ_GOV_SCHEDUTIL=y

[ Szerkesztve ]

(#67661) mexel válasza Csicsóka (#67660) üzenetére


mexel
veterán

:( de azt nem lehet már ezek után. :D

De ahogy látom az interactive már nincs is meg.

[ Szerkesztve ]

(#67662) blakey válasza Csicsóka (#67654) üzenetére


blakey
titán

Nem a CE fejlesztői követtek el "hibát", állítólag a mainline-ból törölve lett az interactive, nem tudom, hogy ebből mi igaz.
"sampling rate was changed with ondemand to make it more responsive and afaik interactive was removed in mainline"
"and with io_is_busy enabled it was also scale with io ops now as well which will probably be beneficial to those using ondemand+tvh recording"

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67663) mexel válasza blakey (#67662) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy valóban ehelyett lett a SCHEDUTIL. Van pár leírás erről is, előbb utánaolvastam amikor DroidMester írta.
( eddig soha nem foglalkoztam ezzel, nem is értek hozzá csak kíváncsi vagyok és most az X3 melegedése miatt időszerűvé vált ez a dolog)

Lehet hogy a Schedutil-t tesztelik majd és addig nem akarták bekapcsolni. talán naiv vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#67664) Csicsóka válasza blakey (#67662) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igaz, mert azok vanak amiket az előbb a konfigból idéztem.
Nem is kellene mást csinálni mint yes-re állítani az összest, és majd mi választunk. A -1 szintű usernek, meg engedni 2-3 variációt gui alól kapcsolhatóan.
Aki nem lejátszónak használja a boxot, hanem torrentezés, mini szerver, textmode boot paraméterrel indítva, KODI nélkül, még a powersave-t is válaszhatná akár.

[ Szerkesztve ]

(#67665) blakey válasza mexel (#67663) üzenetére


blakey
titán

Annyi haladás már ugye történt, hogy az Ondemand lett az alapértelmezett, eddig meg csak a performance volt. Meglátjuk, hogy miként fog változni. A kernelnél is megy a foltozgatás. Elvileg mától az X3-asokon és a többi boxon is jó az analóg audio kimenet. Nem tudom, hogy így van-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67666) blakey válasza mexel (#67663) üzenetére


blakey
titán

Készült az X3 4G/1Gbit-hez egy új dtb, elvileg alacsonybb hőfokon megy a lejátszás, ha tudod akkor próbáld ki, innen letöltheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67667) korcsi válasza blakey (#67666) üzenetére


korcsi
veterán

Ennyi a különbség közöttük:

A második két különbség felcseréli az alapértelmezett távirányító módot (meson-ir-amremote)

Az első Valamilyen SD kártyával összefüggő frekvencia maximumát állítja 170MHz-ről 200MHz-re.

(#67668) blakey "nem az számít, hogy mi a különbség hanem mi a végeredmény." Ez most valami vicc? :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67668) blakey válasza korcsi (#67667) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki ha tudod, nem az számít, hogy mi a különbség hanem mi a végeredmény. Egy srác szerint rendben működik nála a BT és a hőfok is alacsonyabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67669) szabi__memo válasza korcsi (#67667) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az 0xa21 és a 0xbeb azért jelentős különbség

(#67670) mexel válasza blakey (#67666) üzenetére


mexel
veterán

Megnézem majd holnap, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#67671) korcsi válasza szabi__memo (#67669) üzenetére


korcsi
veterán

Írtam később mi az.

"Az első Valamilyen SD kártyával összefüggő frekvencia maximumát állítja 170MHz-ről 200MHz-re."

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67672) blakey válasza korcsi (#67667) üzenetére


blakey
titán

Nem vicc, nem próbáltam ki, de egy tesztelő szerint jelentősen csökkent a hőmérséklet, tehát mit érdekel engem, hogy néhány sorban van csak némi különbség ha működik. De ha ennyire komolyan gondolod akkor kezdj el a CE fórumán erről társalogni, mert engem nem érdekel, ha nem tetszik akkor ennyit sem fogok megosztani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67673) korcsi válasza blakey (#67672) üzenetére


korcsi
veterán

Hol fejeztem ki a nemtetszésemet?

Melyik topikban beszélnek erről?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67674) blakey válasza korcsi (#67673) üzenetére


blakey
titán

Egyszerűen elkezdted amolyan szemrehányoan megjegyezni, hogy ennyi a különbség, ahelyett, hogy kipróbáltad volna, nem számít mennyi a különbség ha jobb a végeredmény, ha tudnád, hogy a legtöbb javításban, foltozgatásban csak egy betű vagy szám a változás és mégis jelentős a különbség akkor lehet, hogy nem írnál ilyeneket. Sehol nincs tárgyalva, mert belsős infóként közöltem, még nem jelent meg sehol máshol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67675) korcsi válasza blakey (#67674) üzenetére


korcsi
veterán

Nem voltam szemrehányó. Tárgyilagos voltam.
Semmit nem állítottam arról, hogy milyen hatása van az említett módosításoknak.
Nem tudom mi bajod van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67676) mexel


mexel
veterán

Holnap kipróbálom és beszámolok róla.

(#67677) junkpod válasza junkpod (#67630) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sikerült egy teljesen új projekttel. 5 percig...
Beléptem, megnéztem egy videót a listamrol make szépen kilépett...
Most újra akarja a 2 engedélyt...
Icipicit mérges vagyok.

Box's don't touch!

(#67678) cof válasza junkpod (#67677) üzenetére


cof
veterán

Ezt próbáld meg: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67679) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Van nekem egy mecool Km8p típusú lejátszóm ami tegnap este óta nem ad képet. A gyári android már nincsen rajta, helyette a belső tárolón alexelec van. Plusz egy sd kártyáról coreelec is megy. Ezzel is használom. Eddig tökéletesen működött. Délután még néztem vele filmet, este meg már csak annyi történt, hogy bekapcsolás után kéken világított a led az elején de képet nem küldött a tévére. Megpróbáltam kihúzni majd vissza dugni, akkor az egyszer újra elindult rendesen, volt kép is aztán utána többet már nem. Hiába húztam ki és dugtam vissza a konnektorba. SD kártya nélkül se indul el, úgy is ugyan ez történik. Pedig a belső tárolón biztosan jó az alexelec is. Van valakinek ötlete?

(#67680) cof válasza kinghaxor (#67679) üzenetére


cof
veterán

Én megpróbálnám USB Burning Tool-al visszatenni a gyári FW .img-t, aztán mehet az Alexelec, meg a CE. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67681) ORCA58


ORCA58
addikt

Úgy néz ki újra dolgoznak a Gearbestnél. Jött a mail, hogy kiszállították a Tanix TX9S boxot. Előbb utóbb biztos ideér. :DD

[ Szerkesztve ]

(#67682) mexel


mexel
veterán

OFF:
Valami nem drága, de jó HDMI kábelt keresek ami megfelel a boxokhoz és 4K UHD-hez is akár. Valami Ali-s vagyEbay-es linkje nincs valakinek ahonnan tuti megbízható minőséget kapok? Vagy itthon vegyek?

(#67683) mpo válasza mexel (#67682) üzenetére


mpo
veterán

Nekem ilyen van az AVR és tévé között, a másik a Minix Neo U9-H sajátja.
[link]
A hosszabbik a 122211 számú.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67684) mexel válasza mpo (#67683) üzenetére


mexel
veterán

Valami kicsit olcsóbbat keresek, kellene vagy 5-10 db-ot vennem mindenkihez a boxok mellé.
Van nekem még jó pár régről megmaradt, vastag, árnyékolt stb arany színű véggel, de mintha azokkal már gond lenne, nem tudom mit tudnak, kukáznom kell azokat. Sokszor mintha nem is érintkeznének.
Azt sem tudom milyen kell, 1.4 vagy 2.0 vagy milyenek vannak, utánaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#67685) L.L. válasza mexel (#67682) üzenetére


L.L.
senior tag

Én ilyet is használok, eddig hibátlan. [link], Illetve ezzel sincs gondom. [link]. 4K HDR mindkettőn ok.

[ Szerkesztve ]

(#67686) mpo válasza mexel (#67684) üzenetére


mpo
veterán

Itt van a specifikáció:
[link]
Hivatalosan nem számozzák a kábeleket (csak a kereskedők), csak az aljzatokat, ezt többször szóvá teszik a házimozi topikban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67687) DroiDMester válasza mexel (#67684) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ami olcsó és tényleg nagyon jó => Ugreen 2.0 kábel

(#67688) cof válasza mexel (#67684) üzenetére


cof
veterán

Amit a BOX-hoz adnak az miért nem jó? Rövid?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67689) DroiDMester válasza cof (#67688) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Arra a 300.Ft osra gondolsz?
Az max arra jó hogy a kutyának add játszani.

(#67690) cof válasza DroiDMester (#67689) üzenetére


cof
veterán

Nekem jó, 1080p-t játszok max, 4K nem érdekel, nem is tudnám tesztelni és nem is akarom. Szóval azt nem tudom, hogy megy-e ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67691) kinghaxor válasza cof (#67680) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom bár lehet más baja lesz. Coreelec-el használtam szinte mindig. Maga a rendszer kártyáról ment. Egy 5ghz wifis antennával oldottam meg a netet és az utolsó pár napban folyamatosan eldobálta a netet is vagy már fel sem csatlakozott a hálózatra. Lehet ez esetleg tápegység hiba miatt? Mármint az, hogy egyáltalán nem ad képet? Rendeltem egy USB-s 3.5 x 1.35-ös végű kábelt, remélem ez a jó méret hozzá és ki szeretném próbálni egy 2 amperes gyári Samsung töltővel. Vagy teljesen felesleges és nem lehet tápegység hiba?

(#67692) cof válasza kinghaxor (#67691) üzenetére


cof
veterán

De lehet táp hiba is. A DC csatlakozó átmérőjét nem tudom, még nem volt a kezemben ilyen BOX. Nekem a képeken nagyobbnak tűnik, 3.5 az a A/V kimenet.

Ja oké, 3.5x1.35: [link]

Nem tudom mennyiért vetted, de az 1$-os kategóriával nem fogja elbírni még a Wifi stic-ket is, vagy már eleve el sem indul majd a BOX vagy újraindulgat, ez jóféle: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67693) LógaGéza válasza DroiDMester (#67689) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csakhogy tudd - ugyanezt adják el kicsit nagyobb összegért Hama/DeLock néven :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67694) kinghaxor válasza cof (#67692) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Egyenlőre itthonról vettem egyet. Delock márkájú. Gyorsan ki akarom próbálni, Aliról két hónap mire ide ér sajnos. Köszi a linket, ha nem lesz jó rendelek egy olyat is.

(#67695) Beni2360 válasza mexel (#67684) üzenetére


Beni2360
félisten

Vention - SAMZHE -

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67696) blakey válasza DroiDMester (#67689) üzenetére


blakey
titán

Eddig amiket próbáltam azok mind alkalmasak voltak a 4K HDR HD hangok továbbítására, nem volt velük gond, de biztos van olyan is ami valóban rossz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67697) junkpod válasza DroiDMester (#67689) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kipróbálás nélkül kár ilyet mondani. És attól, hogy egyet esetleg kiprobaltal még egyáltalán nem biztos, hogy a többivel azonos tulajdonságú.
Szerintem csak akkor érdemes másikat venni ha használat közben rossznak bizonyul.

Box's don't touch!

(#67698) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok, használ itt valaki Hyperion.NG addont CE-n?

(#67699) tupacamaru válasza gyűrű (#67698) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én használok.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#67700) vargalex válasza gyűrű (#67698) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi a kérdés? Én is használok.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.