Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) mexel válasza darvinya (#67492) üzenetére


mexel
veterán

Ezt a 2 évet biztosan tudod? Mert akkor 1 év 11 hónaposan eladom :DDD
Vagy csak kevesebbet akartál mondani mint amit én hasraütésszerűen írtam?
Attól hogy 75 fokos elmehet a végtelenségig is akár, de lehet hogy egy 40 fokon üzemelő box hal meg fél év alatt.
Én csak képletesen értettem ezt a pár évet, azért írtam hogy talán előbb tönkremegy ha mindig 75 fokon jár mint amikor teszek rá egy hűtést és csak 58 fokon fogmenni.
De ez is csak találgatás az 5 év meg lényegtelen volt, bármit írhattam volna.
( anno találkoztam olyan pc-vel ahol a proci hűtőjének a felfogatása eltört és már kb 1 éve úgy használták, a proci melegedett mint a barom de ment és működött. Kapott pasztát és új hűtőt és sokáig ment amíg el nem dobták a gépet)

(#67502) cof válasza mexel (#67501) üzenetére


cof
veterán

Nyugi, előbb nem lesz rá naprakész szoftver mint, hogy tönkremenne. Kodi 19 már nem hiszem, hogy lenne majd S905-re sem, és a kiegészítők is majd elavulnak, nem lesz Torrent, Médiatár, de attól még otthoni hálózatról vígan lehet majd lejátszani róla tartalmat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67503) zsoika válasza mexel (#67501) üzenetére


zsoika
addikt

Az azért borítékolható hogy egy magasabb hőfokon működő eszköz hamarabb is fog meghalni, de nem törvényszerű. Kíváncsi leszek , de ha az S905x -emre gondolok, ami 7/24 ben működik évek óta, akkor szerintem az x3-assal sem lesz gond.....mindenesetre kifurkáltam az alját és fűrésszel csíkokat vágtam a tetején a barázdákban. Az egész lehet annyit ér, mint halottnak a csók, de én nálam nem is kap extrém terhelést (játék, 4K, HDR stb).
Max 65 C°ot láttam ,de lehet visszakeresek itt a topikban ...már írtátok hogy tudom monitorozni menet közben .

[ Szerkesztve ]

(#67504) mexel válasza zsoika (#67503) üzenetére


mexel
veterán

A logika szerint nyilván előbb megy tönkre ami jobban melegszik. De kérdés ez mennyi idő. Ezeket a cuccokat nem 10-20 évre veszi az ember.
Speciel én nem vagyok híve a melegedős eszközöknek, szeretem ha hűvösen üzemelnek és nem is hagyom bekapcsolva a cuccokat he nem muszáj. De egy ilyen boxnál nem állok neki extrém hűtésmoddolásoknak feleslegesen

(#67505) cof válasza mexel (#67504) üzenetére


cof
veterán

Tudsz faragni még a hőmérsékletből simán -10 C-t, ki kell venni a lemezből a csavart, és kell egy jobb minőségű gappad, DroidMester már írt róla.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67506) mexel válasza cof (#67505) üzenetére


mexel
veterán

Éppen az előbb írtam hogy nem állok neki :DDD
Tudom hogy kell, az elmúlt kb 30 évben nem egy és nem 100 készülék hűtését moddoltam már kb.
Van otthon legalább 500 különbőző féle-fajta színű-szagú hűtőborda, aktív, passzív, hőcsöves , paszta, felfogató, lefogató stb, kb 2 szekrénynyi maradék és bontott alkatrész, bármelyikre lehetne tenni, de nem állok neki mert nem érdekel annyira. Majd ha annyira melegszik hogy hibázik talán akkor, de ha így lesz akkor csinálok ergy videót róla és megy az eladónak hogy hibás a termék.
Ha a gyártóknak jó így és az emberek 99%-ánál működik így ( mert csak páran állnak neki szétszedni és igen sokan vesznek ilyet) akkor nekem is jó lesz.
PC-n megcsinálok ilyesmit ha kell de egy 10e ft-os kütyün nem izgat túlságosan.
( ha megtartanék egyet talán megcsinálnám, de csak tesztelgetem ezeket, ami megmarad az sincs itt hónapokig. A fő PC-m pl majdnem teljesen passzív hűtésű, nem hallani a hangját és mégis hűvös, sok kísérlet eredménye)

Szerintem kár túllihegni ezt a box hűtést. De nyilván aki szeret ilyet csinálni és még nem unja annak érdemes nekiállni mert nagy különbség érhető el.

(#67507) cof válasza mexel (#67506) üzenetére


cof
veterán

Oké. Én azt hittem ilyesmit értesz extrém hűtés moddolás alatt és ilyennek nem állsz neki. :DD [KÉP]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67508) mexel válasza cof (#67507) üzenetére


mexel
veterán

Pc-n ez az alap :DDD
Egy boxon az is extrém szerintem ha már kivagdossák a tetejét, bordákat fűrészelgetnek méretre stb.
Ha egy box túlmelegedős és ezt mindenki tudja, nem kell olyat venni szerintem. Én biztos nem rendelek többet abból ami 74 fokra felmegy.

(#67509) zsoika válasza mexel (#67506) üzenetére


zsoika
addikt

+1
10eFt -os cuccnál nem érdekel.

(#67510) cof válasza mexel (#67508) üzenetére


cof
veterán

Ó, hát én valamikor akartam 1-es lemezből csinálni egy házat is, mindent bele alapon, szépen a TVTuner, HDD, amolyan kisebb DVD lejátszó méretűt. Csak hát időm nincs, pedig szeretek barkácsolni. Aztán én is jó az ahogy van alapon használom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67511) mexel válasza cof (#67510) üzenetére


mexel
veterán

Anno én is elkezdtem HTPC-t építeni, volt minden hozzá ( csak az XBMC nem nagyon állt még készen), aztán jött az ötlet hogy klassz dvd játszó lesz a ház, kijelzővel stb, megvan még minden hozzá valahol valami polcon, de soha nem lett semmi azokból sem. Kidobni még nem volt szívem semmi ilyet, majd ha betelik mindenholminden raktározási helyem akkor repülnek :D

(#67512) dugesz77 válasza cof (#67510) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem is van egy fiók hibás Philips DVD963SA lejátszó egy ilyesmi projektre félrerakva. Mondjuk én raspberry vonalon indulok neki (ott van lehetőség hangkártya/lcd kijelző tuningra is) ahogy lesz egy kis időm rá.

[ Szerkesztve ]

(#67513) mexel válasza dugesz77 (#67512) üzenetére


mexel
veterán

Ez szép darab, jó magas is. A múltkor gondolkodtam hogy egy khadas vagy hasonló amlogic alaplapból lehetne csinálni ilyesmit, BD lejátszóval, stabil táp is lenne hozzá, csak amilyen irányba a kodi megy ( azzal bosszankodok egy ideje, a plex szervert meg nem tudom a boxon megcsinálni) így nem tudom van-e értelme.
De most könnyebb lenne már összehozni mint 10-15 éve. Deez már másik topik témája lesz

(#67514) kulup


kulup
tag

Ha valaki S905X2-est akar normális áron : LINK

(#67515) Csicsóka válasza cof (#67497) üzenetére


Csicsóka
őstag

+1
ez még ma is szolgál, anyám néz rajta online tartalmat. 4k nem is lesz soha.

(#67516) zsoika


zsoika
addikt

X96 x3 Air 4/32 höz hol találok VFD.Config fájlt? Állítólag ez kéne a kijelzőhöz, mert most nem működik.
Szeretném vele a hőfokot is időnként kiíratni , azt hiszem VFD addonnal lehet? ! :F :R

(#67517) DroiDMester válasza kulup (#67514) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

csak 100.as LAN, szóval ez NEM NORMÁLIS! és olcsónak se olcsó!

(#67518) DJGABI válasza kulup (#67514) üzenetére


DJGABI
addikt

annyira azé nem óccó :DDD

ali 3/6 kupon másik topicból aki mégis venne [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67519) mexel válasza Csicsóka (#67515) üzenetére


mexel
veterán

Nekem pl az állandó boxom egy 1/8gb-os 905x ami hibátlanul teszi adolgát és azt hiszem egy ideig még fogja is :) Amire használom maximálisan elég.

(#67520) hunaqua válasza zsoika (#67516) üzenetére


hunaqua
addikt

#59651

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#67521) kulup válasza DroiDMester (#67517) üzenetére


kulup
tag

Nem egyértelmű, az Overview-ban ez van :

Ethernet Interface, Support 10/100/1000M

Viszont a specification-ben csak 100-as, igazad van.

(#67522) zsoika válasza hunaqua (#67520) üzenetére


zsoika
addikt

:R kipróbálom
Nekem a P3-as Air van ...remélem jó lesz a MAX -os hozzá

(#67523) DroiDMester válasza kulup (#67521) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

H96 mindég is 100.as LAN al volt! ebből nem létezik gigabites

(#67524) hunaqua válasza zsoika (#67522) üzenetére


hunaqua
addikt

:K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#67525) Beni2360 válasza DJGABI (#67518) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért behatárolt a vásárlási lehetőség:
Validity period: Feb 18, 0:00 PT - Mar 1, 0:00 PTCan be used on: A selection of itemsCoupon Name:JV_lost_400_200_FEB

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67526) kenand válasza Pelican (#67495) üzenetére


kenand
veterán

Ha nem nézel 4K HDR-t semmi gond sincs a 905-ös chipsettel, soknál gibabites a LAN (905x-nél kurtították 100-asra) Tény akkor még 1GB volt az általános, de CoreElecre bőven elég... egy helyen nálam 905 üzemel, semmi gond sincs vele... Benchmarkban -bár az nem igazán számít- még kicsit jobb is, mint a 905x...

[ Szerkesztve ]

(#67527) FerNandor


FerNandor
őstag

Újabb dologra lettem figyelmes a WD TV HD-vel kapcsolatban... 1080p 23.976-ra állítva olyan, mintha nem lenne szinkronban a hang a képpel... 50Hz-en jó.
A gearbest még mindig nem postázta a TX9S-t... Remélem ezen már minden flottul fog menni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67528) LógaGéza válasza Beni2360 (#67525) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én ma tök random dolgokra költöttem el, simán elfogadta.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#67529) kovakovi77


kovakovi77
tag

Bocs, hogy bele szólok a hőmérséklet beszélgetésebe, de azt ugye tudjátok, hogy nem a soc megy tönkre?
A cpu-akar 90C -ot is kibír de ekkor már javában veszi vissza a sebességet.
Mielőtt még valóban olyan hősokk érné ami káros neki, hibázik, vagy épp lelövi magát.
A magas hőmérséklet sem lenne itt gond akár lehetne folyamatosan 70C is, csak akkor ne hüljön vissza…..
Ugyanis mint laptopknál a gpu bga forrasztás adja meg magát. Az ugyanis nagyon nem szeresse a forró-hideg-forró-hideg kommbó játékot. (ott hatványozottan igaz az erős hűtés miatt).
Nem is a foglalatban levő cpu megy tönkre, hanem a gpu-bga forrasztásnál 1-1 forraszlabda meg reped a sok meleg hideg játék miatt.(Igen ilyenkor szokták mekk-elek emberek a videó-karit is sütőbe rakni majd tapsikolni, hogy jajj de jó most működik)

Itt is a hűtés vagy alacsonyabb hőfok azért szükséges, hogy mikor vége a lejátszásnak ne 30-40C fokot zuhanjon vissza hanem sokkal kevesebbet.

(#67530) huberpe válasza FerNandor (#67527) üzenetére


huberpe
aktív tag

ez attól függ, hogy milyen fps-en megy az adott film. ce alatt nem lesz már ilyen problémád.

(#67531) mexel válasza kovakovi77 (#67529) üzenetére


mexel
veterán

Ott a .

(#67532) FerNandor válasza huberpe (#67530) üzenetére


FerNandor
őstag

Ahhoz igazítottam, mindig figyeltem rá, a film is 23.976-os volt. Ezért csodálkoztam nagyon. Nem tudom, miért...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67533) huberpe válasza FerNandor (#67532) üzenetére


huberpe
aktív tag

ja,bocs. akkor viszont szar a file.🙂

(#67534) cof válasza kovakovi77 (#67529) üzenetére


cof
veterán

Igen, a bányász VGA-kat sem szeretik mert non-stop megy, pedig jobbak mint a gamer kártyák mert ott aztán van hőmérséklet ingadozás, ellenben a mining kártyák stabilan mennek egy addott hőfokon.

Bár ez azóta probléma mióta a forrasztás ónmentes, mert az adta a rugalmasságot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67535) FerNandor válasza huberpe (#67533) üzenetére


FerNandor
őstag

Több filmnél feltűnt ez már az utóbbi időben, amióta állítottam a frekvenciát. Viszont most visszaraktam 50Hz-re és így jó. Nem értem..
Minimálisan van csak aszinkronban a kép és hang, pont annyira csak, hogy idegesítő legyen, és úgy tűnik, mintha leforgatták volna a filmet és utána beszélték volna rá a szöveget. (eredeti nyelven néztem, DTS, gyűrűk ura 1.)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67536) Csicsóka válasza mexel (#67519) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én se az NG vasakon nézek napi szinten dolgokat, hanem Z6+-on (912). NG-t csak buherálásra használom, (van aki azt jobban szereti mint filmezni) Mindenre tökéletes nekem a 912 ezzel a stabil CE-ből reszelt ext4 rendszerrel. Ezen nem felezgetek, droid se kell, ezért csak ez feszít az eMMC-n.

[ Szerkesztve ]

(#67537) blakey


blakey
titán

CE CPU Governor control

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67538) Beni2360 válasza FerNandor (#67535) üzenetére


Beni2360
félisten

és úgy tűnik, mintha leforgatták volna a filmet és utána beszélték volna rá a szöveget. - szerintem sok résznél ez az eljárás, hogy a külső zajokat kiszűrjék.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67539) DoItYourself válasza cof (#67534) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem ólommentes?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67540) cof válasza DoItYourself (#67539) üzenetére


cof
veterán

Most+

Elírtam, ón a cin, fórrasztóón, még munkaidő van. Sok a zavaró tényező.

De a lényeg remélem átjött.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67541) mexel válasza blakey (#67537) üzenetére


mexel
veterán

Ha jól látom csak kettő állás lesz akkor és az interactive helyett auz ondemand-ot választották :( Fentebb írtam miért nem túl jó ötlet ez.
Remélem valamilyen mókolásos módszerrel majd át lehet írni.

(#67542) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok ! Nálatok jó a youtube coreelec-en? Ma akartuk használni és három Tv boxon se megy (valami hibát ír) . Elvileg a legújabb coreelec van rajtuk (automatikus frissítés keresés be van kapcsolva és frissítem ha jön frissítés) . YouTube addon nem frissül ha rányomok a frissítésre.

(#67543) achtung986


achtung986
csendes újonc

Nektek a legújabb 18-ai nightly vált felbontást és frekvenciát?

Először azt hiszem a 13-ainál vettem észre, hogy nem működik a váltás, 14-ei javította, 15 megint rossz lett és most a tegnapival sem javult meg.

Szerintem nem állítottam el semmi különösebb dolgot. Ha másnak jó akkor mit tudnék megnézni ami okozhatja?
Player settingsben és a displaynél is minden alap beállításon van. Egyedül a gui refresh rate-et állítottam 59.94-ről 60-ra, de visszaállítva is ugyan ez..
Whitelist üres, váltás start/stop-on van.
Ez egy x96 air P2 4/32.

Minden filmet 1080/60p-ben játszik, 4k-t is. :(

(#67544) xtend válasza Imi1981 (#67542) üzenetére


xtend
senior tag

Innen kezd el olvasni: [link]

(#67545) mexel válasza achtung986 (#67543) üzenetére


mexel
veterán

Na ezt nem figyeltem, megnézem. Ma tettem fel az újat.

(#67546) Imi1981 válasza xtend (#67544) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Amint hazaérek megpróbálom.

(#67547) Bacusuz válasza helianthus (#67451) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ilyet rendeltem én is, remélem nekem is be fog válni.
Hány nap alatt jött meg?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67548) LEON_01 válasza achtung986 (#67543) üzenetére


LEON_01
tag

Nálam átvált ahogy eddig is (X96 Air P2. 4/64).

(#67549) zsoika válasza hunaqua (#67524) üzenetére


zsoika
addikt

Ezt a letöltés, kicsomagolás után az SD gyökérbe kell másolni? Nem müködik a kijelző
ezt még nem csináltam meg....szerintem ez lesz a megoldás [link]

[ Szerkesztve ]

(#67550) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok!
Van egy S905-ös eszközöm LE 8.1.6 van rajta. Így használom már évek óta. Imádom, tökéletes (szinte).
Pár napja a Kodiban a Youtube add-on nem engedi, hogy bejelentkezzek.
Hiba üzenet:
LoginException: [401] deleted client
The OAuth client was deleted.

Gondolom API probléma lehet. Ha simán újra megpróbálom a párosítást a google.com/device oldalon, a fenti hibaüzenet fogad.
A YouTube beállításai között próbáltam átállítani az API-ra vonatkozó részt. API key-t tudok generálni, de kellene még API ID, meg API secret is. Azt honnan lehet generálni? Pár éve már csináltam, de most aztán sehol nem találom.
Egyáltalán jó felé gondolkozom és ez megoldhatja a problémát, vagy tévúton járok és máshol van a hiba?

Hálás lennék bármilyen tanácsért, a megoldással kapcsolatban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.