Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) helianthus


helianthus
csendes tag

Bátran merem ajánlani ezt a kis boxot: https://www.aliexpress.com/item/32957060948.html?spm=2114.12010614.8148356.2.6d1135a85eENxw
A fórumot végigolvasva 3x, kb 2 óra alatt rávarázsoltam a CE-t, (persze a fórumtársak is sokat segítettek) a saját távirányítóját, meg a front lcd panelt is. Röccenés mentesen játsza a Gemini Mant is, és minden egyebet. Felirat, hangsáv váltás is megy rendesen, a Kodi kiegészítők is felmentek rá tökéletesen. 1 hiba viszont még megoldatlan, ez a megosztáskezelés. Az elképzelhető, hogy a nightly CE miatt van, de majd azzal még foglalkozok egy kicsit, ha lesz időm. Vagy hozok egy NAS-t tesztelére, és azzal röffentem be. Picit macerás állandóan húzni-vonni az USB-s rack-et, hogyha másolni kell rá valamit.
Ergo: a fent linkelt box nálam jól üzemel.

(#67452) dugesz77 válasza tobias40 (#67303) üzenetére


dugesz77
őstag

Felajánlották a refundot nem problémáztak. AZ érdekesebb talán az ,hogy azt is írták,hogy újraküldeni nem tudják,mert nincs készleten ("We are very sorry that your original product is not in stock now, we are unable to resend it to you. So we can only process the refund for you.")
Az oldalon bőszen árulják akciósan most is :F

[ Szerkesztve ]

(#67453) cof válasza dugesz77 (#67452) üzenetére


cof
veterán

Már 29.99, nem éri meg (szerintem).

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67454) PieroPiero válasza helianthus (#67451) üzenetére


PieroPiero
csendes tag

Te melyiket vetted meg a második távirányítót vagy a keyboardot mellé? És miért? Gondolom 64gb-ost valsztottal...

(#67455) helianthus válasza PieroPiero (#67454) üzenetére


helianthus
csendes tag

Egyenlőre alap távirányítóval van. A 2. távirány megvételén még gondolkodom.

(#67456) ORCA58 válasza dugesz77 (#67452) üzenetére


ORCA58
addikt

Mondom én, hogy zsiványok!
Nekem 20 napja Packed állapotban van. A másik rendelésem, ami vagy 2 hónapos már, még mindig Order Paid. Erről viszont már tudom, hogy nincs nekik raktáron. Attól még rendelhető! :W

[ Szerkesztve ]

(#67457) cof válasza cof (#67428) üzenetére


cof
veterán

Leteszteltem PC-n USB 3 porton a GbitLANUSB HUB-ot, és a HDD-t is. Minden rendben, nem dobálja el.

Újra elővettem a BOX-ot, és még mindig furcsán viselkedik, első bekapcsolásnál minden rendben volt van GbitLAN és a HDD is, aztán jönnek a furcsaságok...

Eddig MBR EXT3 partícióval ment a HDD, most leformáztam PC-n GPT EXT4-be, rá is másoltam, 2 iso-t az üres HDD-re SMB-n, és valami csoda folytán megjelent egy másik HDD is, egy Filmek mappával ami még az előző partíción volt rajta, nem írható, szellempartíció, oké.

Kikapcsoltam a BOX-ot, most megint nincs LAN és HDD-t sem látja, szerintem nem kap áramot még időben az USB 3 port bekapcsolásnál és azért vannak ezek az anomáliák. USB 2 porton meg érdekes, hogy továbbra is működik ugyanúgy jól mint az S905-ön.

Egyelőre így ez nem jó NAS-nak...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67458) korcsi válasza Beni2360 (#67449) üzenetére


korcsi
veterán

Ez netflix, szoftveres dekódolás!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67459) tibcsi0407 válasza ORCA58 (#67456) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Kínai Újév és a koronavírus nem tett jót nekik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#67460) sberci


sberci
tag

Hatha valaki tujda frankot vagy kiserletezgetett vele.
Jo multkor szo volt arrol, hogy esetleg keves tapot ad a mediabox gyari tapja, bar mindegyikre 5v- 2A van irva, bar mar renezesre sem minosegi darabok, a meretuk meg plane. Igy radugva egy tap nelkuli kulso 2,5-es vinyot mindenfele random problema lehet. Ez reszben be is igazolodott, mert az egyik mediabox tapjaval van gond igy felhasznalva, a masikra kicserelve viszont nincs, papiron megegyezik a teljesitmenyuk.
Gondoltam sebaj, vannak minosegi usb-s toltoim, amelyek papiron akar 3 A-t is leadnak 5 V-on. Igy egy megfelelo kabellal majd kivaltom a gyari tapot. Most vegignezve 5+ usb-toltovel egy sem ad annyi tapot, hogy egyaltalan felporgesse a mediabox a 2,5-es vinyot, ami azert fura. Valaki szaki, hogy miert is lehet ez? Csak nem mar a kebelen verzik el, mert abbol ugye ez van. ( 5.5 to usb.)
(plusz radugtam egy usb-s volt merot, ami elvileg eleg jo, kozel nem jar az egesz 1 A felhasznalasnal sem)

[ Szerkesztve ]

(#67461) cof válasza sberci (#67460) üzenetére


cof
veterán

Mit értesz megfelelő kábel alatt? Ugye nem ilyen 300 Ft-os USB-DC kábel. A minőségi töltő is relatív így márkanév nélkül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67462) djnice


djnice
veterán

A nightly CE-n működik valakinek rendesen az SMB szerver? Olvasni tudok a box-ra csatlakoztatott HDD-ről, de írni rá már nem.

(#67463) blakey válasza djnice (#67462) üzenetére


blakey
titán

Igen, működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67464) ZSOLO76


ZSOLO76
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit elvesztem az android boxok erdejében,olvasgattam az összefoglalót,de sokkal nem lettem okosabb.Van egy H96 boxom,de nem hozta a várt dolgokat.Legnagyobb bajom,hogy nincs dolby digital dts stb térhangzás,csak stereo.Próbáltam a kodit,de nem lehet állítani semmit,hogy legyen...:(
igazából sokat nem akarok ezzel szórakozni,mert nem érdekel ill nem is értek nagyon hozzá.Használni szeretném,nem hackelgetni....De ha lenne esetleg valaki,akinek lenne türelme elmagyarázni,hogy tudom megcsinálni,akkor tennék egy próbát.Másik lehetőség,hogy ajánljatok már egy olyan boxot,amit nem kell mókolni,tudok rajta normálisan filmezni térhangzással,megy rajta a youtube stb.Ami hab lenne a tortán az egy két hdmi kimenetes cucc,de ilyet még nem láttam,de attól még létezhet :D
Előre is köszönöm,ha tudtok segíteni. :R

(#67465) kenand válasza ZSOLO76 (#67464) üzenetére


kenand
veterán

Telepíts CoreElecet akkor probléma mentesen megy a passthrough és lesz 5.1-7.1-es hangod...

Bocs úgy látom ez RK 3318 arra nem biztos, hogy van...

[ Szerkesztve ]

(#67466) djnice válasza blakey (#67463) üzenetére


djnice
veterán

Akkor mi lehet a baj? Az 5 TB-s HDD vagy az hogy NTFS?

(#67467) DroiDMester válasza djnice (#67462) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

erről beszélünk már vagy 3.napja!

apróbb fájlokat lehet másolni a rádugott HDD-re de nagyobb méretűnél gondolkodik 1 darabig majd közli hogy nem írható a média és nem másol semmit rá!

blakey erről beszélünk már pár napja ha nem vetted volna észre hogy nem megy SMB.n a másolás a BOX.ra dugott HDD-re, nehogy azt mond hogy nálad megy mert már az 1.hónappal ezelőtti nightly-val se ment!

sz.tem mióta az új kernel van azóta nem okés!

(#67468) kenand válasza ZSOLO76 (#67464) üzenetére


kenand
veterán

Nézd meg Android alatt nem lehet-e hangtovábbítást engedélyezni, úgy lesz 5.1-es hangod...

(#67469) blakey válasza DroiDMester (#67467) üzenetére


blakey
titán

A kérdésben nem szerepelt hogy ng-ről van-e szó illetve mekkora fájlméretről? A kérdésre a válaszom az, hogy igen, megy SMB-n a másolás Nightly CE-n és hozzáteszem, hogy a kérdésben az sem szerepelt, hogy a legújabbról van-e szó vagy sem.
"A nightly CE-n működik valakinek rendesen az SMB szerver? Olvasni tudok a box-ra csatlakoztatott HDD-ről, de írni rá már nem."

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67470) Cold5


Cold5
senior tag

X96 Air CE telepítés: 9.2.1 stabil mehet rá? :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#67471) hunaqua válasza blakey (#67469) üzenetére


hunaqua
addikt

Cuki egy stílusa van ennek a mókuskának,olyan mint a felmosó vödörnek ... :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#67472) hunaqua válasza Cold5 (#67470) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem,csak nightly mehet az S905X3 -ra

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#67473) Cold5 válasza hunaqua (#67472) üzenetére


Cold5
senior tag

:R :R :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#67474) cof válasza cof (#67186) üzenetére


cof
veterán

Nos a 9.2.0 működik, minden rendben. SSH, Entware, TVH, TM...

Már ott csücsül eMMC-n, érdekes ez a dolog egyébként, hogy egy verzió ugrás és nem is egész, és már minden baj volt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67475) DroiDMester válasza hunaqua (#67471) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell szépíteni a dolgokat..........

a kolléga nagyon jól tudta miről van szó, hiszen már napok óta erről megy a témázás hogy nem megy az SMB, és mégis azt írja hogy nála megy, csak azt elfelejtette oda írni, hogy max 1-1,5gigás fájlméretig!

(#67476) kenand válasza cof (#67474) üzenetére


kenand
veterán

Tanix TX9s-en nekem is jobban működött a 9.2.0, azon is maradtam, 905x2-n 9.2.1-et használok...

(#67477) tobias40 válasza dugesz77 (#67452) üzenetére


tobias40
veterán

Igen már meg is kaptam a számlámra!(kb 5-6 levél és fenyegetés a Paypal-al.. :) )
És belinkeltem nekik előtte a hirdetésüket de semmit nem szóltak rá! :W

(#67478) Monngoose válasza korcsi (#67445) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Gondolom egy ilyen hűtéssel elégedett lennél. :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#67479) lordmynher


lordmynher
csendes tag

Esetleg van Horizongo addon CE alá? X96air-em van

(#67480) cof válasza Monngoose (#67478) üzenetére


cof
veterán

Ez profibb már azért. :D

----------------------------

(#67479) lordmynher Nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67481) DroiDMester válasza Monngoose (#67478) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1.gond van ezzel!
amelyik BOX.ba gyárilag ilyen hűtés van, az 5X annyiba kerül mint az amiről szó van! Talán ha csak 2X annyiba kerülne akkor sokan el gondolkodnának rajta de amíg 5X áron adják addig 1000.vásárlóból 998. a 35.dolcsis X96-ot választja!

(#67482) korcsi válasza DroiDMester (#67481) üzenetére


korcsi
veterán

Ott a pont.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67483) lordmynher válasza cof (#67480) üzenetére


lordmynher
csendes tag

Köszi.

Még valami. Hogyan tudok belépni a youtubeba? Telepítettem az addont és amikor be szeretnék lépni akkor a második kódnál az alábbi üzenetet kapom:

"A Google-lal való bejelentkezés ideiglenesen letiltva ennél az alkalmazásnál"

Tulajdonképpen csak azt szeretném hogy reklám mentes legyen a youtube és lássam az előzményeimet meg kedvenceimet.

(#67484) darvinya válasza DroiDMester (#67481) üzenetére


darvinya
titán

1. Itt nem 5x ár a gond, hanem folyamatos termelhetőseg.
Nem tudja a tervező minek tervezi, csak részegységnek, ami nem illik a következő részegségbe.
Végén lesz egy olyan termék ami működik, de hosszútávon tönkre teszi magát.
Ezzel folyamatos termelés biztosítva van.
Csak az tudja mi készül valójába, aki szeparált tervezést elrendezte.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67485) cof válasza lordmynher (#67483) üzenetére


cof
veterán

Ezt kibeszéltük a Kodi topikban, csinálni kell saját API kulcsot, utolsó oldalon találsz leírást meg linkeket.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67486) Luissimo


Luissimo
veterán

szasztok,

Próbáltamár valaki, hogy a Tanix TX9s-en müxik-é a HORIZON GO (esetlegnetántán a tv go ?)

@lordmynher,
Nemmuszáj addonozni, a droidos felület alatt is próbálhatod, ott is tud működni a Smart Youtube, reklámmentes verziojának.
Apropopó,

Használ ebben az előkelő körben MORPHEUS TV appot?
Az miért van, hogy egyetlen letöltési linket sem hajlando aktiválni amikor próbálok filemekt nézni?
Nektekis?
Nemvettemészre, hogy bárhová is be akarna jelentkezni, nemkérte tőlem.
Akkor mibaja ? :F

VALAKI ???

[ Szerkesztve ]

(#67487) Ejelhar válasza blakey (#67469) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Most gyorsan kiírtam penre a legújabb nightlyt és kipróbáltam, SMB-n másoltam a boxra egy 11 GB-s filet. A céleszköz a boxra dugott külső disk, ami ráadásul NTFS-re formázva.
Teljesen rendben:
[kép]

CE verzió: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200215-Generic
Az SMB-n nem faragtam semmit, igazából nincs is beállítva a box, gyári állapotban friss telepítés.

(#67488) Ejelhar válasza djnice (#67466) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz az NTFS kizárható mint előző hsz-ből látszik, és is azzal próbáltam.
Az 5 TB pedig szintén, mert ha nem boldogulna a GPT-vel, akkor már a file rendszert sem látnád. De ehelyett meg beépíti és SMB-n is kiajánlja.

Esetleg nem lehet az, hogy gyenge a box tápja és nem bírja a folyamatos terhelést másolás közben?
Egy aktív USB HUB-al lehetne ellenpróbát csinálni.

(#67489) junkpod válasza ZSOLO76 (#67464) üzenetére


junkpod
nagyúr

A kodiban kapcsold at expert módra a beállításokat, így már lesz olyan menü ami a Dolby hangokkal foglalkozik.
YouTube sztereó.

Box's don't touch!

(#67490) zsoika válasza darvinya (#67484) üzenetére


zsoika
addikt

Nem is kell neki sokat bírni, elég 3 évet aztán úgyis elavul.

(#67491) mexel


mexel
veterán

Amik itt vannak X96 Max+ ( x3)-ak azok is melegednek, ha olyan tartalom megy ami erősebb simán 70-74 fokra felmegy, de nem érdekel, nem akadozik és nem dobja a kockákat. Mi baja lehet? Legfeljebbb valóban 10 év helyett csak 5-öt bír, de addigra úgyis elavult lesz nagyrészt.
Nem fogom újragyártani aoxokat. ( mondjuk ezért nem is vettem ebből többet)
Pedi ez kivételesen gyorsan indul aránylag ceemmc-vel ( kb 35 mp)
Elvileg ekkora hőfokot simán bírnia kellene ( ha jól emlékszem valahol 100 felett van a határértéke , talán 105°C (TJMax) de nem vagyok biztos benne ez csak valami emlékezetből írt érték, most nem néztem meg. Ha ezt a 70 feletti fokot a belső érzékelő mutatja akkor bőven jó még)

[ Szerkesztve ]

(#67492) darvinya válasza mexel (#67491) üzenetére


darvinya
titán

Max. 2 évet fog bírni, de ahogy írtad addig elavult lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67493) cof válasza darvinya (#67492) üzenetére


cof
veterán

Nekem idén lesz 4 éves az S905.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67494) Digitalis válasza darvinya (#67492) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem jóval többet. Sokkal hamarabb lesz "elavult" mint hibás.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#67495) Pelican válasza cof (#67493) üzenetére


Pelican
őstag

És már régen elavult...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#67496) darvinya válasza cof (#67493) üzenetére


darvinya
titán

Hát mikor adták ki?
Utóbbi 2 éveben még durvábban csak folyamatos termelés van szemelőtt.

Digitalis

Ha már hibás, akkor mekkora széria van hibás X2/X3-ból.
Nekem X2 van, és januári frissítés teljesen hazavágta.
Ráadásul olyan RAM-os ami nem sokaknál fordul elő, V311 rom-os DDR3-on.
És csak ez fajta rom stabil rajta, többi összeomlik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67497) cof válasza Pelican (#67495) üzenetére


cof
veterán

Már akinek. Nekem még 5 év múlva sem lesz az. De ez relatív, igények és felhasználási szokások, engem nem érdekel a 4K sem.

(#67496) darvinya 2016 szeptemberében vettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#67498) Digitalis válasza darvinya (#67496) üzenetére


Digitalis
senior tag

Oké, de a széria hibát ne keverd össze a normál üzemeltetésből adódó elhasználódásnak, ténylegesen a hőmérsékletből fakadó elöregedés miatti meghibásodásoknak.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#67499) zsoika válasza cof (#67497) üzenetére


zsoika
addikt

"De ez relatív, igények és felhasználási szokások, engem nem érdekel a 4K sem." +1.

(#67500) vargalex válasza cof (#67497) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Így vagyok vele én is. Csak S905 boxaim vannak, teljesen elégedett vagyok velük.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.