Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) csibe1 válasza Beni2360 (#67276) üzenetére


csibe1
addikt

Érdemes ilyenkor Subtitle Workshop vagy Subtitle Edit programmal kimenteni a feliratot az mkv-ből, megnyitni és újra lementeni UTF8-as kódolással. MKV toolnix-al utána meg a jó felirattal újramuxolni vagy csak mellétenni az esetleges későbbi javítás miatt.
A többféle feliratos mkv-ből is így szoktam kiszedni a nekem felesleges feliratokat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#68552) Beni2360 válasza csibe1 (#68551) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a válaszodat de már több mint 1 hónapos a dolog.
Annyira nem zavart de azt hittem, hogy valami CE gubanc végett minden feliratnál ez lesz. De kisült, hogy 3 résznél volt csak ez a hiba. Annyit nem ér, hogy a nasról kimásoljam a gépemre a feliratot. Ha meg már kiszedném a gépre biztos, hogy mellé tenném. De megoldás lenne egy srt létöltése is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68553) divan válasza nfsu17 (#68510) üzenetére


divan
senior tag

Magisee N5 Max (S905X2)
Ezen is hibátlan a Panasonicos videó, nincs döccenés.

(#68554) djnice válasza nfsu17 (#68510) üzenetére


djnice
veterán

Nézz meg közben egy CPU használatot / hőfokot és ments el egy debug log-ot. Nézd meg USB-ről és LAN-ról is. Én még mindig kizártnak tartom hogy S905X3-mak között lejátszásban legyen bármiféle különbség ugyanazon szoftver mellett. Max throttling-ol a SoC.

[ Szerkesztve ]

(#68555) divan válasza tobias40 (#68514) üzenetére


divan
senior tag

Töltsd le a Coreelec-et. Írd ki egy lemezre, én a LibreELEC USB-SD Creator -t szoktam erre használni, de mással is lehet.
A kiírt kártyán a device_trees mappából az sm1_s905x3_2g.dtb -t másold ki a főgyökérbe, és nevezd át dtb.img-re.
Ezután mehet a gépbe, és vagy a fogpiszkás módszerrel, vagy androidból a Reboot to LibreELEC appal bootolj át Coreelecbe.

(#68556) urobee


urobee
tag

Sziasztok!

Tanix TX3 mini boxom van, amit egy külső HDD-vel használok.
A HDD-t hurcolom a box és a laptop között. (természetesen kikapcsolom a box-ot mielőtt kihúzom a HDD-t.)
Mostanában nehezen ismeri fel a Kodi a HDD-t, csak kattogó hang van és csak 4-5. próbálkozásra indul el normálisan. Több mint egy évig használtam hiba nélkül korábban ugyanezt az összeállítást.
Ellenőriztem a vinyót HD Sentinel-lel, nem mutat hibát 100%-os-nak írja.
A laptop is probléma nélkül felismeri.

Külföldi Kodi fórumon találtam több bejegyzést is, az egyik egy Raspberry PI-vel volt kapcsolatos, ott az oldotta meg a problémát, hogy egy config.txt fájlba bekelett írni ezt a parancsot: "max_usb_current=1". Elvileg ezzel az USB port áramerősségét 600mA-ről 1.2A-re emelték. És ez csak 1 USB portra érvényes.
De ez config.txt fájlt szerintem nincs egy sima box-os KODI-nál. Pontosabban én nem találtam.
Van erre valami megoldás szerintetek? Vegyek külső tápos winyót? De akkor, hogyhogy eddig működött? :F
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68557) cof válasza urobee (#68556) üzenetére


cof
veterán

Gyengélkedik a Tanix tápegysége, a terheléstől idővel megadja magát. Vegyél egy aktív USBHUB-ot és jó lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68558) Pelican válasza urobee (#68556) üzenetére


Pelican
őstag

Nézd meg másik táppal.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68559) tobias40 válasza divan (#68555) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,eddig meg vagyok! :R

Most amit csináltam egy Mecool gépről CE 2.1-es mentést átlehet tenni erre hogy ne kelljen telepíteni-állítgatnom mindent újra?
Belsőre duálba is feltehetem vagy ez csak kártyáról fog menni?

Közben a LAN rendbe jött,tehát az már nem probléma..

[ Szerkesztve ]

(#68560) cof válasza tobias40 (#68559) üzenetére


cof
veterán

Mentést át lehet vinni. Mondjuk a backup kiegészítővel, csinálsz egy mentést, és az X3-on meg betallózod.

Mehet dualban is, akár Android nélkül is fel lehet tenni csak a CE-t. De csak óvatósan mivel nem stabil rendszer, nincs ezekre még stabil CE, szóval csak saját felelősségre, legyen kéznél Android FW .img amit vissza lehet tenni USBBT-vel, ha elromolna valami.

SSH-n ezt a parancsot kell kiadni: ceemmc -x

Aztán itt kiválasztani, hogyan akarod, Android mellé vagy nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68561) tobias40 válasza cof (#68560) üzenetére


tobias40
veterán

Az android maradna,majd neki látok .
Előbb megnézem a mentést átviszi-e.. :)

Megnéztem:olyan mintha visszaállítaná,reboot és minden marad a régiben.CE saját mentéséből csináltam..

Akkor most hogyan tegyen át? :U

(#68562) biega


biega
aktív tag

Nemrég vettem egy Amazon Fire TV Sticket. Ami miatt ide is írok, hogy elképesztően jól kezelhető a távvezérlője, remek a gombok nyomáspontja, körökkel veri a Samsung TV vezérlőjét is.
Nagyon szívesen vennék ilyet a Mecool boxomhoz, ismertek esetleg ilyet hozzá?

[link]

(#68563) Csicsóka válasza tobias40 (#68561) üzenetére


Csicsóka
őstag

Backup addonról van szó, nem a CE sajátjáról!

(#68564) nfsu17 válasza Csicsóka (#68563) üzenetére


nfsu17
veterán

miért, nem jó a CE sajátja? Én már költöztem át vele.

[ Szerkesztve ]

(#68565) tobias40 válasza Csicsóka (#68563) üzenetére


tobias40
veterán

Backup addon hova menti alapból amit csinálok vele?

(#68566) Csicsóka válasza nfsu17 (#68564) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezek szerint mégsem olyan jó az, ha tobias40 nem tudta használni, de egyébként sem ez volt az ajánlat.
Én egyiket sem használom, mert nekem nem kell, megoldom parancssorból rsync-el.

(#68567) nfsu17 válasza djnice (#68554) üzenetére


nfsu17
veterán

Amit tettem:
-áttettem a CE-t a 4GB-os sd-ről egy 64GB-os SD-re (SDCA3/64GB) (nem ért semmit, kb nem is lett gyorsabb semmi)
-legújabb nightly (20-i)
-beállítottam az engedélyezett frekiket (1080p@29,97; 1080p@30, de ugye így sem jó, ahogy 1080p@59,94-ben sem)
-kadenciahelyes lejátszás is megy
-HW gyorsítás engedélyezve, mert ki is írja
-CPU használat kb "semmi" extra, bár csak annyit látok, hogy a 4 mag mennyin dolgozik egyenként, egy "összesített" (átlagolt) CPU %-ot ott nem látok (feldolgozási információ menü)
-amikor megdöccen, elkezd darabosan menni, pl krokodilos rész, akkor semmi extra CPU usage nem jön elő, előtte is, utána is kb ugyanannyi
-hőmérséklet nem tényező (szerintem), mert akár bekapcsolás után (hidegen) is már csinálja, mindig pontosan ugyanott, ugyanazokon a részeken (70 fok fölé amúgy is csak akkor megy, ha 4k60 megy)
-performance módban van a gép (ondemand módban képes megdöcceni máskor is, pl gemini man sample (4k 59,94 HEVC), ott csak performance módban "sima", ondemand módban megdöccen a kameramozgás)
-a redbull sample meg ondemand módban is vajsima végig :F
-USB3-ról, egy 128GB-os microsd kártyáról (ami egy USB3-as olvasóban van benne) megy a lejátszás...mindegyik esetben...de megnézem hálózatról is, bár megenném a kalapom, ha ez befolyásolná

[ Szerkesztve ]

(#68568) blakey válasza nfsu17 (#68567) üzenetére


blakey
titán

A Red Bull HEVC és nem AVC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68569) Beni2360 válasza tobias40 (#68565) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahova akarod. Tallózhatod akár a NAS-t vagy egy pent, bármit ami elérhető a hálózaton.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68570) L.L. válasza biega (#68562) üzenetére


L.L.
senior tag

Én is ezt használom a boxomhoz, Amazonról tudsz rendelni külön a távirányítót is, bár nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#68571) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Továbbra is küzdök.
912 es vas Vorke z6+
Van olyan BR anyag amit simán lejátszik és van ahol a kép meg meg áll egy pillanatra.Az info szerint a paraméterek ugyanazok.
Külső winyók usb hub on a boxon.
csicsóka módszerével az emmc re raktam a Ce t elméletileg ilyenkor nincs droid.
Próbaképpen kivettem az sd kártyát és induláskor megjelenik a Google felirat és semmi!!
Valami tipp?

üdv

(#68572) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Aki használja az Embuary skint Emby szerverrel (Emby for Kodi) és több felhasználóval használja az hogyan csinálja? Én egyelőre készítettem egy új profilt és ott újra beállítottam mindent a másik emby-s felhasználóval. Van ennél egyszerűbb mód? Arra gondolok, hogy a CE és az Emby első beállítása után valahol új Emby-s felhasználó hozzáadása úgy, hogy neki nem kell mindent újra beállítani.

Ha nincs más lehetőség, mint új profilt létrehozni akkor hogyan tudnék az Embuary skin alatt a legegyszerűbben profilt váltani? Most két lehetőséget látok:

1. Elmegyek a beállításokra és ott a Profil beállításoknál a használni kívánt profilon hosszan nyomva betöltöm azt,
2. újraindítom a boxot és ott kiválasztom az éppen használni kívánt profilt.

Ennél a két lehetőségnél keresnék egyszerűbb megoldást, mert az elsőre nem tudnám rávenni a csajomat, a második meg nem túl kényelmes, főleg, hogy általában nem kapcsoljuk ki a boxot.

Előre is köszi a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#68573) spiky03


spiky03
veterán

Elvileg ma sikerult megcsinalnom a YouTubehoz az API kulcsot.
Le is mentettem a json filet. Azt hova kellene masolnom? Vagy, hogy tudom beaktivalni a boxon? Gonsolom a bemasoas egyszerubb, mint bepotyogni azt a hosszu kodot.

X96Max+ CEvel hasznalom.

Koszonom! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#68574) korcsi válasza spiky03 (#68573) üzenetére


korcsi
veterán

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68575) mikrofon


mikrofon
addikt

Ez az IPTV dolog hogy működik?
A kliens már megvan ami kezel m3u / xspf lejátszási listákat. Honnan lehet ilyen m3u fájlt szerezni?

(#68576) Véreshurka válasza Véreshurka (#68572) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Közben teljesen véletlenül találtam a betáplálás menüben egy kilépés opciót, amivel a profilválasztóban találom magam. Ezek után már csak 2 kérdésem lenne (még mindig az embuary skin):

1. Meg lehet-e csinálni azt, hogy a kilépés parancsot az oldalsó panel "Egyéb" pont alá tegyem? Most egyelőre a "Média" pont alá sikerült bevarázsolnom: Beálítások --> Embuary --> Home and Hubs --> Általános --> Oldalpanel --> Menükonfiguráció szerkesztése

2. Van-e arra lehetőségem, hogy ha a Master User alatt (ehhez vettem fel a saját felhasználómat) csinálok valami változtatást a beállításokban akkor az kihatással legyen a többi profilra?

El Psy Kongroo

(#68577) SunMount3r válasza mikrofon (#68575) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Internetről?! Amúgy ezektől nem várj túl sokat, előbb-utóbb frissíteni kell, eltűnnek a csatornák, nézhetetlenek stb. Vagy jobb egy külön olyan IPTV add-on használata hozzá, amiben eleve magától frissülnek a csatornák.

(#68578) djnice válasza nfsu17 (#68567) üzenetére


djnice
veterán

A codec info panel-en (ctrl + shift + o) nézd meg hogy ilyenkor van-e eldobott képkocka, ha igen, akkor egy debug log is jól jönne az akadás körüli időpontból, így lehetne jelezni a feljesztőknek.

(#68579) mikrofon válasza SunMount3r (#68577) üzenetére


mikrofon
addikt

Androidos rendszeren a Lazy IPTV APK - ot szeretném kipróbálni, és beüzemelni.

(#68580) korcsi


korcsi
veterán

s905X3: van eldobott 64 képkocka
kodi.log (18M) a lejátszás alatt. Ha valaki bejáratos, és úgy érzi, megoszthatná a fejlesztőkkel.
Bár szerintem simán a h264 dekóder ütközik valamilyen korlátba 4K anyag esetén.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68581) tobias40


tobias40
veterán

Lehet tégla lett a gépem...
Tegnap feltettem a backup-programmal készített mentés a Mecool-ról de nem indítottam újra mert el kellett mennem itthonról.
Ma az a képernyő várt hogy a frissítéshez újra kell indítanom a gépet.
Restart megvolt de sztem vmi CE frissítés volt mert úgy bootolt be mint amikor feltettem rá a CE-t.

Na az lefutott és azóta se kép se hang,se CE nem megy se a droid(kihúztam a kártyát) !
Már többször áramtalanítottam a box-ot de semmi. :U
Mi a teendő ilyenkor?

(#68582) cof válasza tobias40 (#68581) üzenetére


cof
veterán

Amit írtam.

...legyen kéznél Android FW .img amit vissza lehet tenni USBBT-vel, ha elromolna valami.

FW: [link]

USBBT: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68583) tobias40 válasza cof (#68582) üzenetére


tobias40
veterán

Jó lenne tudni mitől hányta össze magát a gép,mert azt nem csinálnám vele újra ha életre kelt... ;]

(#68584) joiner007


joiner007
aktív tag

Sziasztok!

Biztos valahol le van írva, de nem igazodok el, így talán gyorsabban kapok választ.

Adott egy Nexbox A95X CE-vel. Szeretnék vele torrentet letölteni, külső meghajtóra, merevlemezre, vagy pendrivera. Jó lenne, ha vissza is seedelné az adott fileokat. Nagy mókát nem akarok, az is megoldás lehet, hogy telefonon letöltöm a torrent filet, azt átküldöm a lejátszóra, ott megnyitom, az meg tegye a dolgát a fentiek szerint.

Ha van ilyen, kérem osszátok meg velem. Köszi

(#68585) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Tudna esetleg segiteni valaki?
MXQ pro 4k-m van,Libreelec van rajta (8231),de ki szerettem volna probálni a Creelecet,de nem akar elindulni.Nem találom meg a megfelelő device tree filet.Mert amikor a libreeleces dtb.img-odamásolom elindul,de kiirja hogy régi a dtb.img.

[ Szerkesztve ]

(#68586) korcsi válasza a.t.t.i. (#68585) üzenetére


korcsi
veterán

Újra fogpiszkálós indítás megvolt?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68587) Pelican válasza a.t.t.i. (#68585) üzenetére


Pelican
őstag

A saját dtb-it kell használni, ott vannak a kártyán a device_trees könyvtárban.
How to install CoreELEC?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68588) a.t.t.i. válasza korcsi (#68586) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nincs rajta reeset!

(#68589) a.t.t.i. válasza Pelican (#68587) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Kb 20 félét próbáltam már ki,egyikkel sem indul.
Természetesen azzal kezdtem ami hozzá való.

(#68590) nfsu17 válasza joiner007 (#68584) üzenetére


nfsu17
veterán

joiner007

felteszed a thoradia repot. [link]
Abban lesz a transmission kliens (is).
Azt is telepíted.
Utána win-es gépen a gui-val már be is tudod állítani.
Vagy belenézel a TM kliensbe így: <IPcímed>:9091 (pl.192.168.1.15:9091)

djnice

Nincs a távon olyan "gomb".
Köszi amúgy mindenkinek :R , de meguntam a xarakodást azzal a 4k-val, úgysem nézek négy kát, úgyhogy offolom. Most újabb dolog jött elő...X idő után (új videó indításakor, tehát nem a folyamatban lévőnél) a YT add-onban elkezd csúszni a hang...tehát Z videó lement...elindul egy újabb videó és van, hogy csúszik a hang...hiába lépek ki, indítom újra a videót nem jó...sőt, az addig jól működő videóknál is csúszni fog utána...kodi vagy CE restart kell és akkor megint jó lesz...tegnap este is előjött X idő után, ma délelőtt is. Nem tudom mi hozza ki belőle, csak simán néztem YT videókat :W Lehet, hogy megy a szekrénybe, mert már inkább csak bosszant, mint tudnám élvezni, mivel minden nap jön valami.

(#68591) cof válasza a.t.t.i. (#68589) üzenetére


cof
veterán

Pontosan milyen gép, ez? Mert ezzel a fantázianévvel van ezer féle. Egy biztos, ha nem Amlogic, akkor a CE nem fog menni.

Vagy rossz CE-vel próbálod. Ez kell:

CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.1-Generic.img.gz vagy ez CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.0-Generic.img.gz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68592) a.t.t.i. válasza cof (#68591) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Elvileg ez:
https://www.emag.hu/mxq-pro-4k-tv-okosito-1-8-gb-8765432456780/pd/D7C8BFBBM/

CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.1-Generic.img.gz-el próbáltam,de nem indul el semmilyen dtb file-al sem.

Mint irtam,1x már elindult,de azt irtam elavult a dtb.img file.
Onnan nem ment tovább.

[ Szerkesztve ]

(#68593) tomy86 válasza a.t.t.i. (#68592) üzenetére


tomy86
addikt

Ilyen boxot használok gxbb_p200_1G_100M.dtb-vel.

(#68594) mexel válasza a.t.t.i. (#68592) üzenetére


mexel
veterán

Ezt onnan vetted? Mennyiért adnak ott egy olyat?

(#68595) cof válasza tomy86 (#68593) üzenetére


cof
veterán

Ez a sima S905-re való.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68596) tomy86 válasza cof (#68595) üzenetére


tomy86
addikt

Ezt benéztem, mert a linkelt az S905X.
Akkor tárgytalan. Az enyém még sima 905.
a.t.t.i.: az enyém nem ilyen, elkapkodtam a választ.

[ Szerkesztve ]

(#68597) a.t.t.i. válasza tomy86 (#68593) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Az enyém elvileg 2gb-ramos.
Coreeleccel használod?
Úgy tudtam s905X.
Nem emagon vettem.

(#68598) cof válasza a.t.t.i. (#68597) üzenetére


cof
veterán

Nézd meg Android alatt mondjuk Aida vagy CPUz app-al, mert így lottó. Van ebből S905, 1 Giga LAN-os 100 Mega LAN-os, S905X, Rockchip, meg még S905W SOC is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68599) DoItYourself válasza cof (#68595) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha előtte LE 8.2.3.1 futott rajta, akkor biztos Amlogic, sőt valószínű, hogy S905/S905X.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68600) a.t.t.i. válasza DoItYourself (#68599) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Igy van,csak a device tree file kéne,mert szerintem azért nem indul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.