Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) Csicsóka válasza mikrofon (#68187) üzenetére


Csicsóka
őstag

Persze az igazi probléma hogy a sasvlad rosszul csinálta a dualboot-os firmware-t, mert túl kicsit helyet választott le az android alol.... A 32 GB-ból nyugodtan szedhetett volna...

Ezzel kellett volna kezdeni, így hamarabb megértettük volna, mi is itt a probléma.

Át lehet helyezni a userdata-t SD-re, majd vissza symlinkelni az eredeti helyére. Erre egy egész SD-t, vagy csak valamelyik partícióját akarod használni? (egyszerűbb az egész SD-t ext4-re formázni)

(#68202) York válasza DoItYourself (#68185) üzenetére


York
tag

Egy CE volt rajta talan 9.2, de en botor fogtam es ledozeroltam egy friss CE-re. Meg valahogy nem bizom a gyarto altal adott sw-ben :(.

(#68203) York válasza York (#68202) üzenetére


York
tag

Meg este a proba kedveert felirtam DD-vel az image-et de az se bootolta be.

(#68204) blakey válasza York (#68202) üzenetére


blakey
titán

B@szki, elég lett volna frissíteni. Valahogy elhallgattaf, hogy dual OS-el rendelkező Kinget vettél vagy elkerülte a figyelmemet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68205) mikrofon válasza Csicsóka (#68201) üzenetére


mikrofon
addikt

:B ÖÖÖ. bocsi :R

Hát igazából van egy 64GB-s micro sd bedugva. Emlékei szerint ez exFAT-ra van formázva mivel a kiinduló ötletem az volt, hogy ami rajta van android alatt is és CE alatt is tudjam használni. Ezért a legideálisabb az lenne, hogy ketté osztva (32GB-32GB) használnám. De igazából, ha most így végiggondolom, akkor kb. csak CE-hez való cuccokat tárolok rajta. Android használatakor nincs is az SD-re szükségem. Amúgy is rá van kötve egy HDD-is. Meg médialéjátszás terén teljesen ráálltam a CE-re... Tehát igazából az egész mehet CE-alá.
Valójában legyen úgy, ahogy szerinted a legjobb, biztosabb és gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#68206) Pelican válasza mikrofon (#68205) üzenetére


Pelican
őstag

Miért nem arról a kártyáról futtatod a CE-t? Akkor eleve fel sem merülne ez a gond...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68207) York válasza blakey (#68204) üzenetére


York
tag

Azt hittem mindegyik dual bootos. Ezt vettem: https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT-King-Amlogic-S922X-Android-9-4GB-64GB-TV-Box-416774.html

Valami azt sugta ennyi szivas utan probaljam meg a rev_a img-t es azzal bebootol.
A CE azt irja 1.8GHz a cpu, de en nem azt vettem, androidba valahogy le tudom kerni az adatokat? Ezt mindenkepp szeretnem megreklamalni.

(#68208) cof válasza York (#68207) üzenetére


cof
veterán

The Beelink GT-King tv box is based on the Amlogic S922X, which is a 12nm six-core chip featuring Quad-core ARM Cortex-A73 that can reach 2.2 GHz and Dual-core ARM Cortex-A53 that can reach 1.8 GHz.

Összesen 6 magos, 4x 2.2 GHz és 2x 1.8 GHz. Nincs belőle másik fajta. Aida64 Android alatt vagy CPUZ.

Az, hogy milyen revíziót küldenek az mindegyik típusnál lutri. Értem ezalatt más típusokra a DDR3 vagy DDR4 ram-ot, pl.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#68209) mikrofon válasza Pelican (#68206) üzenetére


mikrofon
addikt

Sajnos mint korábban írtam olyan tulajdonságai van a box-nak, ami miatt nem futott rendesen rajta a CE. Pl nincs USB port. Viszont ezzel a dualboot-os firmware-vel minden rendesen működik. USB, távirányító gombjai, ki-be kapcsolás.... Tényleg minden.... ráadásul igen gördülékenyen és mióta a nightly-t stable-ra frissítettem, stabil is a rendszer...
Csak hát most meg túl szűkös a hely...

(#68210) mikrofon válasza York (#68207) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy ha van hozzá "gyari" CE akkor azzal jobb használni, mert minden hardver megy rendesen. Legalábbis az én esetemben ez van....

Egyébként meg ha belépsz a box-od gyártójának a honlapjára, akkor mindjárt ez az infó fogad: [link]

Elég neves és jó gyártó ahhoz, hogyha ajánlja akkor jól fog működni. Szerintem próbálkozz meg az általuk kiadott rendszerrel. Mert a jó hír az, hogy vissza tudod rakni a kártyára ezt a letörölt CE-t....
Ráadásul a CE honlapján alul a kompatibilis gyártok között is meg van nevezve.....

[ Szerkesztve ]

(#68211) helianthus válasza nfsu17 (#68192) üzenetére


helianthus
csendes tag

Tökéletesen leállítja saját magát, ha mondjuk pendrive-ról nézek valami filmet. Aztán ahogy kikapcsolom a boxot, felpörgeti/elindítja a HDD-t is, majd kikapcsol a box, a HDD meg úgy marad.

(#68212) nfsu17 válasza helianthus (#68211) üzenetére


nfsu17
veterán

Érdekes. Pedig akkor is kellene kapcsolnia a hdd-nek, ha van benne ilyen shutdown funkció. A coreelec menü beállításai között van egy usb power on off állítási lehetőség...nézz rá arra

(#68213) Csicsóka válasza mikrofon (#68205) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hát, ha ilyen jó nagy gyors SD lesz alatta, akkor ha ez a fajta dual boot engedi, az egész /storage alá lehetne az SD-t rakni ext4-re formázva.
Ha ezt nem lehet akkor meg az előbb írt áthelyezés, vissza linkelés fog működni. Észrevehetően nem lesz lassabb mint az eMMC-ről, ha csak nem hamis az SD.
Ezért hogy lássam mi a szitu, add ki a bedugott SD mellett a df -h és blkid parancsokat.

(#68214) varmi2 válasza Valkűr (#68174) üzenetére


varmi2
nagyúr

Üdv, Kipróbáltam a gyári androidot rajta, borzalmas, használhatatlan, android6 van rajta. LEhet ezt frissíteni, vagy linuxot rátenni, x96 2GB ram, 16Gb rom, s905x soc van rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#68215) interstate76 válasza nfsu17 (#68194) üzenetére


interstate76
addikt

"Ez így akkor elég harmatos...mármint a box USB-s tápellátása...mivel ez a hdd eddig mindenhol ment gond nélkül, mondjuk azok nem is "kínai vackok" voltak. Ezzel most nem akartam senkit megsérteni, de azért ne vegyük egy kalap alá a Technisat, Samsung, Dune stb sorába ezeket a boxokat."

Bocs, de min vagy kiakadva? Hogy a kis kínai boxok általában 5V 2A-es tápja nem bír el egy külső HDD-t? Nyilván nem bírja el! Van olyan box, amelyiknél eldöcög, és van olyan, amelyiknél nem. Hogy jön ide egy Dune? Sokszoros teljesítményfelvétel mellett nyilván képes rá, hogy felpörgessen 1 vagy több, rákötött HDD-t. Egy energiazabáló PC is képes ugyanerre, mégsem nevezzük jobbnak. Ez nem színvonal kérdése, hanem tápellátásé.

Vagy külső tápos vinyó kell, vagy külső tápos usb hub, vagy egy Y-kábel használatával kell a mini PC-re dugni a vinyót. Utóbbi ajánlása miatt korábban volt itt egész komoly csörte is, de továbbra is tartom, hogy ezerszer jobb megoldás, mint plusz táp nélkül külső vinyót használni. A legjobb meg az, ha hálózati megosztás használata mellett semmilyen vinyót nem dugdosunk egy ilyen kis kütyüre, de ez persze nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68216) Pelican válasza mikrofon (#68210) üzenetére


Pelican
őstag

Hol találom a "gyári" CE-t a GT Kinghez? Hol van ez az "általuk kiadott rendszer"?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68217) DJGABI válasza varmi2 (#68214) üzenetére


DJGABI
addikt

Picit bővebben, mivel van problémád? A sima S905 (még az X is) nem egy villám, ő az új, x3-as procisat ajánlotta. Linux-szal csak még inkább lassabb lesz.

Nekem mondjuk az nem tetszik (X96 Air) hogy az egér baromi nagy, de a gombokat az istennek nem találja el, sőt néha olyan 3-5 centivel kell kattintani hogy valamit leokézzon az ember.

Vannak mindenféle desktopot utánzó launcherek [link] meg komplett OS is [link] addig stimmel, hogy X-es, de én nem flashelném rá, csodálom nem lett olyan közössége, mint a *elec rendszereknek

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68218) nfsu17 válasza interstate76 (#68215) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem akarom tovább ragozni, szerintem elég jól leírtam mindegyik hsz-ban. Hogy jön ide a Dune? Tök egyszerű. Az is egy media player, melyen van usb, mely arra is hivatott, hogy hdd-t kössünk rá. Kell nekem tudni, hogy hány amper, meg kínai-e vagy...anyámtyúkja? Box, van rajta USB, akartam használni...nem ment. Luk-luk, én nem nézem a lelki világát. Találjanak ki olyan szabványt, hogy xy dugó csak xy áramleadású aljzatba tehető. Addig meg nem érzem magam hibásnak, hogy használni akarok valamit rendeltetésszerűen.
Írja le kicikínai, hogy tápnélküli hdd működésére nem garantált és egy szavam nem lesz

(#68219) varmi2 válasza DJGABI (#68217) üzenetére


varmi2
nagyúr

Értem, akkor ez ennyit tud. Sajnos, filmlejátszónak oké, librelecel, de ennyi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#68220) mikrofon válasza Csicsóka (#68213) üzenetére


mikrofon
addikt

Az microSD sebességét lehet hogy a slot fogja lassítani. Nem tudom milyen minőségű ezekben. Maga a kártya amúgy szerintem közepes sebességű.

##############################################
# CoreELEC #
# https://coreelec.org #
##############################################
 
CoreELEC (official): 9.2.1 (Amlogic-ng.arm)
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ # df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
devtmpfs 1.6G 4.0K 1.6G 0% /dev
/dev/CE_FLASH 511.7M 201.5M 310.3M 39% /flash
/dev/loop0 185.5M 185.5M 0 100% /
/dev/CE_STORAGE 1.4G 365.5M 1.1G 25% /storage
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /dev/shm
tmpfs 1.8G 9.1M 1.8G 0% /run
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /sys/fs/cgroup
tmpfs 1.8G 2.6M 1.8G 0% /var
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /tmp
/dev/mmcblk1p1 57.8G 10.3G 47.6G 18% /var/media/TVBOXdata
/dev/sda1 730.0G 658.1G 71.9G 90% /var/media/RMCS_MEDIA
/dev/sda2 201.5G 28.4G 173.1G 14% /var/media/RMCS_TORR
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ # blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/system: LABEL="/" UUID="d2e5ac3d-abd2-5c37-9193-4f5265c045ef" TYPE="ext4"
/dev/CE_FLASH: SEC_TYPE="msdos" LABEL_FATBOOT="CE_FLASH" LABEL="CE_FLASH" UUID="1301-3713" TYPE="vfat"
/dev/CE_STORAGE: LABEL="CE_STORAGE" UUID="9e2b309b-674d-405a-8f25-ea3c8da5963b" TYPE="ext4"
/dev/mmcblk1: PTUUID="0e29ec52" PTTYPE="dos"
/dev/mmcblk1p1: LABEL="TVBOXdata" UUID="2815-BCCC" TYPE="exfat" PARTUUID="0e29ec52-01"
/dev/sda1: LABEL="RMCS_MEDIA" UUID="F457-6A8D" TYPE="exfat" PARTUUID="9b521422-01"
/dev/sda2: LABEL="RMCS_TORR" UUID="6E94-5487" TYPE="exfat" PARTUUID="9b521422-02"
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ #

(#68221) vargalex válasza nfsu17 (#68218) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondom, ugyan ez a helyzet egy 220-as aljzatnál is. Belemegy a dugó, de lehet, hogy leég a házad...
Vagy akár egy led szalggal. Belemegy a táp, de lehet, hogy csak a fele fog világítani, mert kevés az áramerősség.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#68222) mexel válasza nfsu17 (#68218) üzenetére


mexel
veterán

A dune is tizenixezer ft-ba került? :)

(#68223) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok,

Van egy a95x f2 boxom amihez vettem egy t3 távirányítót. Kell ehhez valamit mókolni a boxon, hogy működjön vagy egyből mennie kellene? PC-n működik, IR is jó, csak a boxon nem.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Seq

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#68224) Pelican válasza Sequadon (#68223) üzenetére


Pelican
őstag

Bedugtad a vevőjét? Ha igen, mennie kellene.
Minden USB-ben kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68225) Sequadon válasza Pelican (#68224) üzenetére


Sequadon
tag

Bedugtam persze, újraindítás is volt. Csak az egyik portban próbáltam, megnézem este a másikban is. De akkor ezek szerint nincs vele semmi trükk...

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#68226) Csicsóka válasza mikrofon (#68220) üzenetére


Csicsóka
őstag

A komplett /storage alá lehet tenni az SD-t, legyen a belakott rendszer átküldése oda, vagy beállítod mindent újra?
Valóban nagyon kicsi 1.4GB helyet hagytak ezek az eMMC-ből... :W
Ha van értékes adat az SD-n, mentsd el valahová, mert formázva lesz!!!!!

(#68227) nfsu17 válasza mexel (#68222) üzenetére


nfsu17
veterán

Soktizenbe :D

(#68228) interstate76 válasza nfsu17 (#68218) üzenetére


interstate76
addikt

"Hogy jön ide a Dune? Tök egyszerű. Az is egy media player, melyen van usb, mely arra is hivatott, hogy hdd-t kössünk rá. Kell nekem tudni, hogy hány amper, meg kínai-e vagy...anyámtyúkja?"

Igen, kell(ene), különben nem fogod tudni, hogy ajánlott-e az adott eszközhöz külső tápos vinyót használni, vagy mehet anélkül is. És ez bizony nemcsak a kici kínai mini pécékre igaz.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68229) mikrofon válasza Csicsóka (#68226) üzenetére


mikrofon
addikt

Kérlek legyen a belakott rendszer átküldve oda.
Lementem.

Köszi a segítséget!

(#68230) Valkűr válasza nfsu17 (#68218) üzenetére


Valkűr
őstag

És meg a Dune esetében is irja a használati, h adott méret felett külön táp szükséges a USB -re kötött HDD hajtásához! Mellesleg a media playerek hálózati lejátszásra vannak igazán kitalálva es nem USB-re ráaggatott HDD-hez!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#68231) Csicsóka válasza mikrofon (#68229) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az SD kártyát ne használja semmi, mert akkor nem lehet leválasztani!

umount /dev/mmcblk1p1
mke2fs -F -q -L CE_STORAGE -t ext4 -m 0 /dev/mmcblk1p1
e2label /dev/CE_STORAGE ""
systemctl stop kodi
e2fsck -f -y /dev/mmcblk1p1
mkdir /tmp/mnt
mount /dev/mmcblk1p1 /tmp/mnt
rsync -av /storage/ /tmp/mnt/
sync
reboot

Az rsync, és a puffert ürítő sync jó sokáig fut, no panic.

Ha valami hibára fut, kopizd ki hogy lássam mi a téma.
De ilyen nem lehet. :)

(#68232) mikrofon válasza Csicsóka (#68231) üzenetére


mikrofon
addikt

:R
Köszönöm működik!.
Igazán rendes dolog hogy a konkrét parancsokat írtad le és nem csak szövegesen hogy mit kellene csinálnom.!

7 ##############################################
# CoreELEC #
# https://coreelec.org #
##############################################
 
CoreELEC (official): 9.2.1 (Amlogic-ng.arm)
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ # df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
devtmpfs 1.6G 4.0K 1.6G 0% /dev
/dev/CE_FLASH 511.7M 201.5M 310.3M 39% /flash
/dev/loop0 185.5M 185.5M 0 100% /
/dev/mmcblk1p1 56.7G 417.6M 56.3G 1% /storage
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /dev/shm
tmpfs 1.8G 7.2M 1.8G 0% /run
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /sys/fs/cgroup
tmpfs 1.8G 16.0K 1.8G 0% /var
tmpfs 1.8G 0 1.8G 0% /tmp
/dev/sda2 201.5G 31.4G 170.1G 16% /var/media/RMCS_TORR
/dev/sda1 730.0G 658.1G 71.9G 90% /var/media/RMCS_MEDIA
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ # blkid
/dev/loop0: TYPE="squashfs"
/dev/system: LABEL="/" UUID="d2e5ac3d-abd2-5c37-9193-4f5265c045ef" TYPE="ext4"
/dev/CE_FLASH: SEC_TYPE="msdos" LABEL_FATBOOT="CE_FLASH" LABEL="CE_FLASH" UUID="1301-3713" TYPE="vfat"
/dev/CE_STORAGE: UUID="9e2b309b-674d-405a-8f25-ea3c8da5963b" TYPE="ext4"
/dev/mmcblk1: PTUUID="0e29ec52" PTTYPE="dos"
/dev/mmcblk1p1: LABEL="CE_STORAGE" UUID="a76769fc-31e7-4da9-a0a6-61979b6dfead" TYPE="ext4" PARTUUID="0e29ec52-01"
/dev/sda1: LABEL="RMCS_MEDIA" UUID="F457-6A8D" TYPE="exfat" PARTUUID="9b521422-01"
/dev/sda2: LABEL="RMCS_TORR" UUID="6E94-5487" TYPE="exfat" PARTUUID="9b521422-02"
RMCS-TVBOX-X2-CE:~ #

(#68233) Csicsóka válasza mikrofon (#68232) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szívesen. Így egyszerűbb, és egyértelműbb lett, mint körbe magyarázva.

(#68234) ztsoft válasza Csicsóka (#68231) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak egy észrevétel. Nem kellett volna felcserélni a sorrendet a két parancs között?

mke2fs -F -q -L CE_STORAGE -t ext4 -m 0 /dev/mmcblk1p1
e2label /dev/CE_STORAGE ""

Előbb formázod és címkét adsz neki, majd törlöd a címkét.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68235) vargalex válasza ztsoft (#68234) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem, mert az első paraccsal az SD kártya első partíciója kap CE_STORAGE labelt, a másodikkal pedig az emmc (mountolt) CE_STORAGE partíciójáról veszi le a label-t. Így következő boot-kor már az SD kártya CE_STORAGE label-ű partíciója kerül mountolásra az emmc megfelelő partíciója helyett...

Alex

(#68236) ztsoft válasza vargalex (#68235) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha jól értem, akkor az SD kártya első (azaz, második :) ) partíciója csak újraindítás után kerül be a /dev alá (vagy egy újracsatolás után).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68237) vargalex válasza ztsoft (#68236) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocsánat, valóban második partíció. Igen, újraindulás után.

Alex

(#68238) mikrofon válasza Csicsóka (#68233) üzenetére


mikrofon
addikt

Közben felmerült bennem, hogy mi lett a /dev/CE_STORAGE - 1.4G eMMC particióval?

(#68239) vargalex válasza mikrofon (#68238) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs felcsatolva, az rsync-el mindent átmásoltál róla az SD kártyára.

Alex

(#68240) mikrofon válasza vargalex (#68239) üzenetére


mikrofon
addikt

Gondolom ez nem okoz problémát, hogy csak úgy ott van az android indításakor sem...

Egyébként ha már felcsatolás. akkor ilyen szinten nem lehet egy hálózati meghajtót felcsatolni, ahol az elérési út ugye egy belső IP cím, aztán az valamilyen néven szépen ott csücsül egy mappaként?

(#68241) Truman válasza mikrofon (#68240) üzenetére


Truman
senior tag

Sziasztok!

Kodiban hogyan kell fájlt keresni? A BOX -re kötött vinyóról szeretnék keresni, mert egy idő után annyi minden van leszedve, hogy nem találok meg semmit, csak hosszú percek múlva, még úgy is hogy ABC sorrendbe rakja, azt meg hogy a "THE..." -t nem veszi figyelembe, csak a második szót + idegesítő tényező a számomra.
A főmenüben a beállítás gomb melletti keresés semmit sem ér. Van hosszá ilyen billentyűzet és tapipad kombóm is, de hiába nyomom rajta a keresés gombot nem csinál semmit.
Ti hogy oldjátok meg? Kell hozzá valamilyen kiegészítőt telepítenem esetleg?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#68242) Csicsóka válasza ztsoft (#68236) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csak egy partíció van ezen az SD-n. Nem CE SD, hanem egy mezei 64-es. mke2fs hozza létre rajta az új ext4 fs-t, az addig ott lévő extfat helyett. /dev/mmcblk1p2 lenne amúgy is a második partíció.
Az elő felvetésre, Alex megadta a választ! :R

(#68243) huberpe válasza Truman (#68241) üzenetére


huberpe
aktív tag

szerintem csak adatbázisból tud keresni a kodi (ezt lehet megcáfolja valaki :) ), viszont azt ki tudod kapcsolni, hogy a "the"-t ne vegye figyelembe.

(#68244) Beni2360 válasza Truman (#68241) üzenetére


Beni2360
félisten

Ugye külön mappában vannak a Filmek, Sorozatok, Progik, Zenék, Klippek, stb. Ha egy mappába van minden akkor nem is tudod igazából beszenelni rendesen. Aztán ott van még pl a Filmeknél a legfelső sorban a kategóriák. És lehet hozzá adni még címkéket is és a sorrendet áthelyezni.
Van a beállításban olyan kitétel, : Beáll>Médi> Általános> jobbra 2. sor - Rendezésnél ne vegyi figyelembe....... Ezt kell a neked tetszőre állítani. Az a keresés oda van írva mire jó.
A bill-nél meg csak a droidon való ,YT stb keresésére való szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68245) Csicsóka válasza mikrofon (#68240) üzenetére


Csicsóka
őstag

Semmi problémát nem jelent, sőt ott megvan az idő végezetéig egy belakott rendszer, amit bármikor lehet használni biztonsági mentés gyanánt. Simán felmountolható, és kinyerhető róla minden.
Hálózati megosztást én mindig fixen csatolok, nem bízom ezt a KODI-ra. NFS-t használok csak, bár van SMB is a home szerveren.
Roppant 1xerűen el lehet intézni.

(#68246) ztsoft válasza Csicsóka (#68242) üzenetére


ztsoft
őstag

Jogos, nem is értem, hogy mit néztem. :B

Alextól is elnézést kérek. :R

Lehet már kifárasztott az Archlinux + KDE páros és nem olvastam figyelmesen.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68247) Truman válasza Beni2360 (#68244) üzenetére


Truman
senior tag

Köszi. Sikerült beállítani.

Bár szerintem fordítva van a kapcsoló. :) Mert azt mondja: "Rendezésnél ne vegye figyelembe a névelőket (A, Az, The) a címben. És nekem be volt kapcsolva. Hát pont akkor nem veszi figyelembe, ha kikapcsolom a csúszkát. :D
Így már elboldogulok jobban.

API kulcs létrehozásában tudtok segíteni? Mert a YouTube is elromlott és nem boldogulok.
Ezen leírás alapján csinálom, de az 5 -ös pontnál elakadtam. Nekem nincs "Other > Create" menü.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#68248) ztsoft válasza Truman (#68247) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasni, #68147.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68249) nfsu17 válasza Truman (#68247) üzenetére


nfsu17
veterán

Van egy githubos leírás is képekkel API-ra, én az alapján csináltam, elsőre ment.
Ott lesz githubon is a legújabb beta1.
[link]

Srácok!

Remélem nincs harag a hdd-s csörte miatt, nem akartam senki lelkébe gázolni emiatt.
Amúgy is már nagyon megszerettem ezt a kis kínai vackot. :DDD De ez a CE-nek is köszönhető, mert droiddal max youtube-ot használnék.

Egy kérdés.

Írtam, hogy egy pici class4-es 4GB-os memkariról megy a CE.
Létezhet, hogy a torrent emiatt lassú? Pont 4MB/s körül van az átlagos letöltés, picivel alatta. Az SD amire töltök az ugye gyors, mert 50 megával másolok rá pc-ről.

(#68250) mikrofon válasza Csicsóka (#68245) üzenetére


mikrofon
addikt

"Hálózati megosztást én mindig fixen csatolok, nem bízom ezt a KODI-ra. "
Ez azt jelenti, hogy minden újraindítás, vagy bekapcsolás után elvégzed a parancssori csatolást SSH-n?

illetve nekem SMB van, mert ez a vinyó a Mesh-re van dugva, az meg csak ezt tudja.
Azt is ugyan úgy kel mit amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.