Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) ztsoft válasza SunMount3r (#68393) üzenetére


ztsoft
őstag

A teljes menü használhatatlan, de az egyszerűsített menü használható (igaz, név nélkül vannak a fejezetek, így egy kicsit körülményes a használata).

Más.

Engem is utolért a Youtube "átok". Tegnap el sem indult a kiegészítő, hibával elszált. Az access_manager.json fájl hibásan szerepelt a könyvtárban. Azt nem tudom, hogy kezdődő hardver hiba lesz-e, vagy a kiegészítő tréfált-e meg.

{ "access_manager": { "current_user": "0", "developers": {}, "last_origin": "plugin.video.youtube", "users": { "0": { "access_token":

Ez így érvénytelen json kód. Töröltem a fájlt, majd újra be kellett jelentkezni (persze a Google nem akarta engedni, de sikerült meggyőznöm).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68402) Beni2360 válasza ztsoft (#68401) üzenetére


Beni2360
félisten

de sikerült meggyőznöm - Megfenyegetted egy kis koronával? :O

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68403) SunMount3r válasza ztsoft (#68401) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fura, amit linkeltem ott írják azért, hogy szokott működni is. De mind1, akkor inkább lemondok a full BD-kről.

(#68404) ztsoft válasza Beni2360 (#68402) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, azért ennyire nem vagyok elvetemült. :D Alul a speciálist előhozva volt lehetőség rá, hogy mégis biztonságosnak tituláljam a Kodi-t, így sikerült engedélyezni a csatlakozást.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68405) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok! Évek óta egy RPi 3B OSMC-vel a média centerem de mostanában elég sokat kellett foglalkozni vele, Youtube tokenesdi plusz valami egy ideje nem jó a Netflix addonnal sem, eddig ment 720p-ben (annyit bír a hardver) most meg 480p és tele van artifacttal akármit állítok.

Úgyhogy mikor szembejöttek ezek az s905x3 alapú állítólag stabil Android 9-et futtató boxok nagyon megörültem. Mondom végre stabil fullHD netflix rendes youtube app plusz tudok nézni olyan streameket ami nincs kodira (pl. MotorTrend). Erre látom hogy mindenki a CE-t nyomtatja ezeken is, én azzal csöbörből vödörbe kerülnék.. Akkor már inkább kívánom hogy legyen GPU support RPi4-re.

TL;DR:
A kérdésem az volna hogy van-e olyan olcsó (~50$) box amin vagy van hd Netflix vagy lehet rá mókolni valahogy (Kodi add-on nem ér)? Amik nekem kellenének: Android 9, gigabit lan, usb 3 esetleg spdif.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68406) kenand válasza helltp (#68405) üzenetére


kenand
veterán

MI Box-on megy a Netflix, de picivel többe kerül. LAN nincs, egyetlen USB portba dughatsz USB3 gigabit LAN adaptert, mivel USB 2.0, kicsit lassabb lesz, de nem jelentősen..

(#68407) helltp válasza kenand (#68406) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a tippet gondolkodtam azon is mikor kijött, de gigabit lan meg usb 3 nélkül (lenne rajta egy 2tb hdd) nincs elég előrelépés ahhoz hogy költsek rá, ezért néztem ezeket a boxokat. Plusz asszem azon Android TV van nem rendes dorid.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68408) SunMount3r válasza helltp (#68405) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legolcsóbb 4K/HDR-es Netflix-es cucc a Fire TV Stick 4K (de mondjuk nem kadenciahelyesen). Plusz USB HUB-os mókolással megoldható rajta, hogy legyen USB port is és legyen Giga LAN is. Az Amazon saját Android-ja fut rajta így sok app-ot sideload-olni kell. A KODI elég jó rajta videó lejátszásra, de azért van pár korlátozása. SPDIF nincs, hacsak nem az is egy külön HDMI->SPDIF átalakítóval/leválasztóval.

Szerk.: Ja és közvetlen USB-n nem jó videólejátszásra, mert csak a FAT file rendszert ismeri, de hálózatról már bármi jó neki.

[ Szerkesztve ]

(#68409) helltp válasza SunMount3r (#68408) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a tippet, de ugyanaz a bajom vele mint az Mi Box S-el. Igazából azért írtam ebbe a topikba mert ezek az újabb amlogic cuccokra épülő boxok pont jók lennének hardveresen és árban is, csak adódtak a fentebb írt kérdéseim. Az usb2-re rakott Ethernet adapter usbs hddvel nagyon rossz kombó sajnos, feleződik az amúgy sem acélos usb2 sebesség és tepedelem lassú lesz írni olvasni hálózaton keresztül.. :(

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68410) nfsu17 válasza helltp (#68409) üzenetére


nfsu17
veterán

Írtad, hogy a kodi kizárva.

Androidon meg ezek a kínai kütyük '480p only'-képesek...bár lehet elvétve van pár kivétel.
A Mi box S natívan támogatott, a fire tv is, ahogy írták. Még marad a chromecast (ultra), de az még kompromisszumosabb...neked.
[link]
Nagyon kevés, igazán mindent tudó netflix certified box van piacon.

Amíg ilyen a hozzáállásuk, tőlem egy forintot nem fognak látni.

[ Szerkesztve ]

(#68411) helltp válasza nfsu17 (#68410) üzenetére


helltp
aktív tag

Ez elég szomorú, nekem is eléggé b*ssza a csőröm hogy nem elég hogy fizetek plusz felárat fizetek a hd ért, még ők akarják megmondani min játsszam le.. :((( :(((

Többek közt ezért is reménykedtem benne hátha van valami workaround (mint régebben build.props edit stb) amiről nem tudok de ezek szerint nincs, és vagy megbékülök a dualboottal vagy erről lemondhatok..

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68412) SunMount3r válasza helltp (#68409) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor, ha jól értem neked olyan kell, amin megy a 4K / HDR Netflix, sima Android-al, Giga LAN-ja, vagy legalább 2 USB port-ja van, van SPDIF-je is és lokál videó lejátszásra is tuti? Mert ilyen Box egyszerűen nincs.

Ehhez a legközelebb (és sajnos a legdrágábban) a Shield TV 2019 van, de ugye azon is Android TV fut. Ezt pedig most találtam az SPDIF kapcsán.
Lenne még az Apple TV 4K (amin a Netflix is kadenciahelyes), de ezen 1 USB port sincs, sem SPDIF és ugye nem is Android.

És ezek sem annyira "full tökéletesek", ha éppen a CE-hez viszonyítjuk őket a videó lejátszás terén. Itt olvashatsz a hiányosságaikról.

Miért ragaszkodsz amúgy ahhoz, hogy közvetlen USB-s winyót kössél rá, torrent-ezni is akarsz vele?

[ Szerkesztve ]

(#68413) helltp válasza SunMount3r (#68412) üzenetére


helltp
aktív tag

Igen jól érelmezted, tehetetlen vagyok :D . Viccet félretéve nekem eddig úgy jött le hogy az usb3 gigabit lan meg stabil nem TVs Android esetleg spdif megvan ezekben így az egyetlen dolog ami hiányzik a listáról az a hd netflix. Tökéletes sem kell legyen elég ha hozza a RPi3 szintjét (max fHD nem kell se hdr se 4k se 3d se semmi) ahogy néztem stabilan ez is megvan. Kell az usb3 + gbe mert másodlagos naskent funkcionál a média fájlokat erről osztom).
Szóval egyetlen dolog ami maradt az a Netflix hd és nem akartam elhinni hogy azt nem lehet megoldani :(

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68414) SunMount3r válasza helltp (#68413) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Netflix nagyon korlátozza az eszközök körét, amire kiadja akár csak a FHD hivatalos licencet. Azonban most beugrott, hogy neked lehet egy "régebbi" procis S912-es Box lenne talán a legjobb. Azon állítólag akár FHD-ban is menne a Netflix CE alatt, mert a procija jobban bírja. Vagy egy újabb S922-es Box, de azok megint drágábbak.

A többi olcsó, újabb S905X2 és X3-asokon is menne CE alatt, de max 720-ben.

[ Szerkesztve ]

(#68415) helltp válasza SunMount3r (#68414) üzenetére


helltp
aktív tag

Hát nem is hivatalos Netflix supporton járt a fejem elsődlegesen. :DDD

Köszönöm a segítségeteket, lehet csak rendelek egyet aztán hátha jutok vele valamire (vagy a közösség ) ebben az esetben az újabb 905x3 közül van ajánlott? Én az X96 4/32 eseket néztem alin.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#68416) tcsaba007 válasza SunMount3r (#68414) üzenetére


tcsaba007
tag

Inkább s922, erőseb vas, azokon tuti megy FullHD-ban a netflix....

(#68417) kenand válasza helltp (#68407) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos nem létezik olyan box min "rendes droid" van, gigás LAN-ja van és megy a netflix hardveres kódolással 4k-ban...
Sajnos "hivatalos Netflix" nélkül nincs hardveres dekódolás, így nem lesz 4K Netflix, max 1080p az is jelentős CPU terhelés mellett a szoftveres dekódolásból adódóan...

Nekem nem gond elég a 720p is Netflixre (én nem vennék M boxot, mert CoreELEC-et használok, azon meg nem megy) 23USD-s Tanix TX9s-en és régebbi 905x-es bookon használjuk,95%-ban jó és akadásmentes a Netflix is, a HBO GO meg tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#68418) nfsu17 válasza tcsaba007 (#68416) üzenetére


nfsu17
veterán

Ennyire gyenge lenne az X3? Kipróbálnám, de ugye nincs nf-em.
A 4k60 hw dekódolással még 50%-os cpu-t sem használ (legalábbis én így láttam) és a netflix 1080p sw-esen meg megfogná? Elhiszem, ha így van, de akkor elég cink az a 'sw'-es megoldás. Mindegy, mert mire esetleg már fizetnék a nf-ért, addigra lehet már erősebb boxot fogok venni, így most nem érzem hátrányát.

(#68419) kenand válasza nfsu17 (#68418) üzenetére


kenand
veterán

Szoftveres Netflix nem a boxok hibája a Netflix miatt van, de mire nem elég a 720p...?.3m-ről már nem is igazán látod a különbséget...a hang meg rendes 5.1 (nekem fontosabb, mint a 4K)

[ Szerkesztve ]

(#68420) SunMount3r válasza tcsaba007 (#68416) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, de van ilyen olcsóbb kínai és CE támogatott Box jelenleg a piacon? Az Odroid-ot tudom, de az már elég drága.

(#68418) nfsu17 : Ez a HW-es éa SW-er dekódolás beli különbség. A SW-es dekód még az X86-os komolyabb procikat is meg tudja izzasztani.

(#68417) kenand: Nem azért, mert vitatkozni akarok, de azért vesznek itt az emberek 4K / HDR TV-ket, hogy aztán 720p-t nézzenek rajta?

(#68421) djnice válasza SunMount3r (#68420) üzenetére


djnice
veterán

A 80 eurós N2 CE edition sztem nem vészes árban, még mindig olcsóbb mint egy Minix. Amúgy sok előnye nincs egy S905X3-mal szemben, így ahhoz képest persze drága :)

(#68422) korcsi válasza SunMount3r (#68414) üzenetére


korcsi
veterán

s905x3-on majdnem elmegy 1080p-be a netflix, szódával elmegy. :) Ha melegedés miatt nem veszi vissza az órajelet, akkor szerintem jó lehet. Úgy teszteltem, hogy nem néztem közben, az órajelet nem dobálta (nagy borda volt rajta) de volt eldobott képkocka (~100, ez adódhatott az internet miatt is...) Amikor ránéztem mindig patentül ment "Six underground" akció (mozgalmas) filmmel tesztelve.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68423) Egon


Egon
nagyúr

Nem teljesen értem ezt a 4K-Netflix problémát. A 4K-s tévék már mind okostévék, nemde? Azok nem tudják futtatni normálisan a Netflixet, a beépített lejátszóval? Értem én, hogy mkv-re nem a legjobbak a beépített lejátszók, de Netflixre sem használhatók?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68424) tcsaba007 válasza Egon (#68423) üzenetére


tcsaba007
tag

Van akinek régebbi tv-je van, és még nem akar cserélni.

(#68425) interstate76 válasza tcsaba007 (#68424) üzenetére


interstate76
addikt

4K-s TV-kről beszélt. Abból elég kevés van, amire nem telepíthető a Netflix.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68426) L.L. válasza Egon (#68423) üzenetére


L.L.
senior tag

Sőt, szerintem a TV-re telepített Netflix alkalmazások a legjobbak.

(#68427) tcsaba007 válasza interstate76 (#68425) üzenetére


tcsaba007
tag

Figyelmetlen voltam...

(#68428) nfsu17 válasza SunMount3r (#68393) üzenetére


nfsu17
veterán

Kedvedért megnéztem pár BD-t, mert amúgy sincs sok, de ezek menüsek. Igazából van amit megjelenít, lehet használni is, de pl. az egyiknél olyan szinten csontra fagyott az egész kóceráj, hogy csuhajja. Pingelni tudtam, SSH nem lépett be. Csak az áramtalanítás segített. Amúgy elindult a menü itt is, szólt a zene is, majd a zene véget ért, és se kép, se hang...alul ott volt hogy audio selection, meg még valami, de ennyi. Egy másiknál szintén ment mútkor a menü, azt most inkább meg sem néztem, hátha berágott a cucc. Aztán az egyiknél lassabban lépett ki, ott is azt hittem, hogy fagyi, de aztán észhez tért. Eddig se voltam menüfetisiszta, de ez ki fog maradni ezután is.

(#68429) darvinya válasza nfsu17 (#68428) üzenetére


darvinya
titán

BD menüjében van kód, s amelyik készüléknek nincs licensz joga, azt rendesen megfogja.
Pont, mint hasonlóan .ts file felvételeknél.
NetFilx is kódolás miatt nem érhetőel minden felbontásban, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#68430) ginola


ginola
addikt

Sziasztok. Kikapcsolom a GT Kinget, CE menüből kikapcsol a tv is.
Bekapcsolom a tv- t bekapcsol a box. Miért? Jobb lenne, ha ezt nem tenné. Lehet ezzel kezdeni valamit?
Gyári dual bootos verziót vettem.

(#68431) lacko6 válasza ginola (#68430) üzenetére


lacko6
senior tag

Cec beallitas ce n.Nekem pont forditva van.3 ev utan felfedeztem.Ha tv bekapcs akkor a gep is ha tv kikapcs akor a gep is.Nem kell huszkodni a tapkabelt. :Y

(#68432) mikrofon válasza Csicsóka (#68399) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez jó ötletnek tűnik.
Be lehet ezt állítani telefonos chrome - ra is? Mert elsőre is tűnik csak asztali böngészőn megy.

(#68433) confuser


confuser
senior tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám van Coreelec alatt, hogy néha nem ébred fel a box képernyővédőről a TV távirányítóját használva (HDMI CEC). Általában egy forrás váltás oda-vissza a TV-n megoldja, de van hogy az sem, és újra kell indítanom a boxot. Kerestem itt is meg google-ön is, de nem találtam működő megoldást. Amiket eddig próbáltam:
1. A TV HDMI ARC csatlakozójába dugtam át a boxot a sima HDMI csatlakozó helyett
2. Kikapcsoltam a box képernyővédőjét
3. Keresgéltem a perifériák -> HDMI CEC beállításai között, hátha van valami ami segíthet, de nem találtam semmit.

Google dobott egy cikket [link] , ami talán megoldaná a problémát a bootloader módosításával, de az S912 nem támogatott SoC, így meg sem próbáltam. A gyári távirányító konfigurálása vagy telefonos appon keresztüli irányítás is felmerült bennem, de ha lehet, első körben felhasználóbarát módon szeretném megoldani, vagyis hogy maradjon a távirányítás a HDMI CEC-en keresztül a TV távirányítóját használva. A hiba nem box specifikus, 2 boxom is csinálja otthon, meg 1 a szüleimnél, 3 különböző típus (Mini m8s pro, X96, Tanix TX9S).
Valaki találkozott még ezzel rajtam kívül? Van ötlet?

(#68434) mikrofon válasza djnice (#68398) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt a linket a források közé kell felvenni?

(#68435) tupacamaru válasza ginola (#68430) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem is ilyen, de ha a forrást gyorsan átváltom a T-Home-os dobozra akkor nem kapcsol be.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#68436) ORCA58 válasza helltp (#68415) üzenetére


ORCA58
addikt

2 db S912-es boxom is van. Minix és Tanix TX9S. CoreElec-el használom. A netflix addonnal az atpasztalatom, hogy 720p-ben és 1080-ben addig hibátlan a lejátszás, ha a film adatfolyam kb 8Mb/s alatt van. Sok filmben ezt nem éri el így hibátlan. Ha fölötte van kicsit, akkor darabos a mozgás. Jó példa erre a 10-en egy szigeten (The I-LAND) első epizód eleje.

confuser
Nekem nincs ilyen gondom se a Minixel, se a Tanix-al. Minkét tv Full HD-s Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#68437) djnice válasza mikrofon (#68434) üzenetére


djnice
veterán

Készítesz egy m3u fájlt és abba másolod bele a linket. Ezt a fájlt már lejátsza a Kodi.

(#68438) blakey válasza ginola (#68430) üzenetére


blakey
titán

CEC-t ki kell kapcsolni a boxon, a TV-n vagy mindkettőn.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68439) lens88


lens88
lelkes újonc

Sziasztok!!! Azt szeretném megkérdezni hogy mxq 4k v88 model boxhoz, milyen libreelec rendszert ajánlanátok??

(#68440) kenand válasza lens88 (#68439) üzenetére


kenand
veterán

Sajna az RK-ra épöl, itt próbálj utána nézni

(#68441) Pelican válasza Egon (#68423) üzenetére


Pelican
őstag

Azok nem tudják futtatni normálisan a Netflixet, a beépített lejátszóval?
De, tudják. Dolby Vision kép, Dolby Atmos hang, 4k, amit csak akarsz, minden megy tökéletesen, már a pár évvel ezelőtti tévéken is.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68442) ginola válasza blakey (#68438) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, este ránézek.

(#68443) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek mi lehet a baj ha a Tanix TX9S boxom nem reagál a saját távirányítójára az alap Androidos felületen?

(#68444) Pelican válasza Melorin (#68443) üzenetére


Pelican
őstag

Kimerült benne az elem?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#68445) confuser válasza ORCA58 (#68436) üzenetére


confuser
senior tag

Nekem 2 4Ks, meg egy FullHDs Samsung TV-re vannak kötve. Nem tudom mi lehet akkor a gond. Én egyértelműen a CEC-re gondolok, de majd megpróbálom valamelyik appal telefonról. Ha az nem ébreszti fel ilyen esetben, akkor rosszul gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#68446) Melorin válasza Pelican (#68444) üzenetére


Melorin
addikt

Sajna nem ilyen egyszerű a megoldás, az elem jó.

(#68447) ginola válasza blakey (#68438) üzenetére


ginola
addikt

Kikapcsoltam mindkettőn, így meg nem lehet bekapcsolni a távval a boxot.

(#68448) blakey válasza ginola (#68447) üzenetére


blakey
titán

Gondolom nem megfelelő remote.conf-ot használsz, ha egyáltalán használsz,
Ha nem tévedek akkor ezzel jó lesz. Ezt kell bemásolni a Configfiles (.config) mappába, legalábbis én s rend kedvéért oda szoktam de a root -ba is másolható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68449) ginola válasza blakey (#68448) üzenetére


ginola
addikt

Nekem ismeretlen ez a rendszer, mert Dunet használtam.
Pontosan hogyan kell ezt kivitelezni? Leírnád lépésről lépésre?
Az normális, hogy CoreELEc alatt HDMI-n nincs hang, mondjuk a hangkimenet spdifen van.....

(#68450) Beni2360 válasza ginola (#68449) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha lehet segítek
1: Hálózati hely csatolása videó
2. Ha kész akkor a letöltött fájlt bemásolod a configfiles mappába a win fájlkezelőjébe és a box újraindítása.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.