Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) divan válasza blakey (#59450) üzenetére


divan
senior tag

Ú, erre a packed bitstreamre emlékszem, régen mennyit szívtam vele.

(#59452) Rover623 válasza blakey (#59450) üzenetére


Rover623
félisten

Áruld már el, milyen "user error", "beállítási probléma"!
BSplayer-ben és KODI-ban semmilyen beállítással nem lehet lejátszani rendesen azokat az AVI-kat, amiből küldtem neked egyet.
A VLC-ben pedig alapból automatikus-ra van állítva a hardvergyorsítás. Ezen kívül van "Decoding acceleration" és "Full acceleration".
A négy beállítás közül egyedül a "Disabled" esetén folyamatos a lejátszás!

" és semmi baja, hibátlan hardveres gyorsítással."
Te is 922-es SOC-on nézted? GT King-en?

primus inter pares

(#59453) cof válasza blakey (#59450) üzenetére


cof
veterán

Ezt a packed bitstream mux-ot a dvd lejátszók sem szerették, emlékszem. Szóval maradjunk annyiban, hogy fos munkát végzett a releaser aki ezt kirakta...

Nem is tudom már, de vagy Virtualdubmod, vagy avidemux-al mentés másként, újrakódolás nélkül megszűnt a probléma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59454) DroiDMester válasza blakey (#59450) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tehát akkor igazam volt és a kódolás a szar!
pont ilyen problémára gondoltam, ezért írtam hogy össze-vissza kódolás!

(#59455) blakey válasza Rover623 (#59452) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy mit csinálj, ha más eszközön sem tudod normálisan lejátszani akkor bizony user error, vajsimán megy és igen GT-Kingen, VIM3 Pro-n és Minix Neo U9-H-n néztem meg CE-vel.
(#59454) DroiDMester
Nem szar, bevett szokás volt 10 évvel ezelőtt, az anyag amit küldött kb. abból az időből van, semmi baja Kodi alatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59456) cof válasza blakey (#59455) üzenetére


cof
veterán

bevett szokás volt 10 évvel ezelőtt

Pistike torrent oldalakon, és releasereknél lehet...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59457) blakey válasza cof (#59456) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom te hol éltél, de normális oldalakon is az XVID-eket bizony így tették közzé. Továbbra sem értem mi a gondotok ha hibátlanul megy, én sem preferálom de ha "azt kell nézni, tesztelni" akkor az is működik. A PB ilyen és nekem soha nem volt velük gondom. Nyilván mostanában nem találkozom ilyenekkel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59458) Rover623 válasza blakey (#59450) üzenetére


Rover623
félisten

"Semmi baja az anyagnak, egyszerű packed bitstream és ehhez kell az Mpeg4 hardveres gyorsítás HD felbontásnál kisebb felbontás esetén is."
Komolyan nem értelek! :U
Szerinted "kell"...ha pedig bekapcsolom a lejátszómon, nem lehet lejátszani.
De bennem van a hiba!?

primus inter pares

(#59459) gyűrű válasza kzolee216 (#59447) üzenetére


gyűrű
addikt

Esetleg a Netflixnél a magas bitrátájú anyagoknál? Ha igen akkor próbáld a libwidevinecdm.so -t régire cserélni. Pl. a mi bolygónk sorozatnál láttam ezt , de kicserélve a régire, jó lett.

(#59460) cof válasza blakey (#59457) üzenetére


cof
veterán

Az első magyar torrent oldalra is elég hamar bekerültem, szóval láttam ezt-azt. Nem az a lényeg, hogy Kodi-n megy, emlékszem, hogy ment az anyázás, hogy dvd lejátszón akad-ugrál... Scene release szabályzatban is kifejezetten tiltva volt a használata, normális releaser, aki értett is hozzá, soha nem használta ezt a kapcsolót.

Packed bitstream with 2 (or more) b-frames doesn't play on many older set-top Divx/DVD players. Packed bitstream with 2 b-frames plays on most recent Divx/DVD players. Packed bitstream with 1 b-frame plays on most Divx/DVD players.

(#59458) Rover623

Egyet próbából avidemuxon engedj át, betöltöd és mentés másként, elvileg normális lesz a muxolás így. Amúgy blakey-nél mindig minden megy, még nem láttam volna olyat ami nem, szerintem még egy üres pendrive-ről is tudna lejátszani videót. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59461) blakey válasza Rover623 (#59458) üzenetére


blakey
titán

Megkértél, hogy próbáljam ki az anyagot, megnéztem semmi baja, írtam mi a megoldás. Nálam semmilyen anomália nem lép fel. De használd szoftveres gyorítással, engem aztán nem zavar.
De bennem van a hiba!? - gondolom igen, mert nálam 4 eszközön is jó, a negyedik nem a témához tartozó eszköz.

#59460) CoF
Oké, akkor itt abbahagytam, küzdjetek a sz@rjaitokkal és a user error sem fog érdekelni.
Sz@r lehet azoknál akinél nem megy.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59462) ViktorHUN79 válasza Csicsóka (#59427) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Nekemis egy régi s905-ös vasam van. Ha nem túl bonyolult leírná valaki, (lehetőleg szájbarágósan, nem vagyok túl nagy guru) hogy belső tárra emmc - re hogyan kell,átrakni a CE-t?

(#59463) cof válasza blakey (#59461) üzenetére


cof
veterán

Bocs de ha valami szar, akkor az... hardveres gyorsítással megy csak, mikor egy Pentium 2-es gépen is vígan mennie kell az avi-nak, de egy 100x jobb gépen meg nem megy csak "hackeléssel", hát nem tudok erre mást mondani mint, hogy bizony az a videó hibás akár jobbról akár balról nézem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59464) blakey válasza cof (#59463) üzenetére


blakey
titán

hardveres gyorsítással megy csak, - az egész lejátszásnak ez a lényege, minden anyagot hardveres gyorsítással nézel, kivéve a Netflix/HBO kiegézytőket, mert azok nem működnek és a szoftveres gyorsítással eléggé szaggatos a navigálás. Most nehogy azzal gyere, hogy te bizony minden anyagot szoftveres gyorsítással nézel, mert akkor ott is gond van.
Senki nem vitatta, hogy lehetne jobb is, de ha működik mindenféle hekkelés nélkül akkor mitől használhatatlan?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59465) headhunter válasza cof (#59453) üzenetére


headhunter
addikt

GMC Warp Point 3 ás "társai"... :Y

[link]

(#59466) cof válasza headhunter (#59465) üzenetére


cof
veterán

Ó, igen... ezt is használnom kellett néha ha a dvd nem vitte, unpack pipa be, save, és ment szépen.

(#59464) blakey Minden anyagot jó ha a hardver hajt meg, hiszen ez a dolga. De attól még szoftveres gyorsítással is kellene mennie, hiszen egy 720p (én csak addig játszom) videók is simán mennek szoftveres gyorsítással. Akkor egy xvid avi-nak is mennie kell, és mint írtam, célhardvereken régi xvid/dvd lejátszókon sem ment, akadt, megállt, szétesett a kép, lekerült a PB egyből jó lett, szerintem van itt azért összefüggés bőven.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59467) GZoli7 válasza ViktorHUN79 (#59462) üzenetére


GZoli7
senior tag

ssh-n belépsz és kiadod az installtointernal parancsot.
Néha kétszer kell, hogy elinduljon.

(#59468) divan válasza nagyfejü (#59180) üzenetére


divan
senior tag

Ha jó a vfd.conf fájl, és jó helyre másoltad, és az openvfd is fel van telepítve, akkor már nem csak bootnak kellene lennie, az openvfd beállításaitól függetlenül.

(#59469) redbiro


redbiro
őstag

gördülékeny CE futtatáshoz van ajánlott micro sd?

it never gets easier, you just go faster

(#59470) blakey válasza redbiro (#59469) üzenetére


blakey
titán

Nekem Sandisk Class10 UHS-I U1 és U3 V30-as kártyáim vannak, az U3-as gyorsasága kiegészítők telepítésénél, konfigurálásnál és indexelésnél érzékelhető az U1-hez képest, viszont használat közben mindkettő jó, ezek alá nem szabad adni és akkor jól fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59471) Csicsóka válasza ViktorHUN79 (#59462) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez a poszt főleg fejlesztésről szólt. S905x2 és S922 vasakon CE futtatása eMMC-ről. A teszt gép volt csak S905, amin a koncepció kidolgozása folyik. Tehát neked nem kell semmit sem bonyolultan megoldanod, mivel a régebbi SOC-nál, egy egyszerű installtointernal parancs felteszi az SD-ről a belsőre a CE-t.

(#59472) Dolphine


Dolphine
addikt

A legújabb stabil változat ugyebár a 9.2.0.
Nálam az automatikus frissítés van beállítva mégsem jelzett eddig, hogy lenne frissítés.
Viszont kíváncsiságképpen átállítottam manuálra, utána kiválasztotta a CoreElec 9.0 csatornát és láss csodát a verziók között ott van a 9.2.0.
Akkor most hogy is van ez? :F
Merjem ráengedni a 9.0.3-ra a 9.2.0-t a CoreElecen belül?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#59473) Csicsóka válasza Dolphine (#59472) üzenetére


Csicsóka
őstag

Simán, nem lesz gond.

(#59474) Dolphine válasza Csicsóka (#59473) üzenetére


Dolphine
addikt

És tényleg, simán végigment minden! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#59475) ViktorHUN79 válasza Csicsóka (#59471) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Köszi a választ! Még annyi, hogy ha belsőre teszem akkoris megmarad az etedeti android rendszer? Vagy akkor az törlődik?

(#59476) Csicsóka válasza ViktorHUN79 (#59475) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az android ilyenkor törlődik, csak akkor csináld, ha nincs rá szükséged.

(#59477) ViktorHUN79 válasza Csicsóka (#59476) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

ok!Thx!Akkor még rágódom rajta egy kicsit!

(#59478) nagyfejü válasza divan (#59468) üzenetére


nagyfejü
őstag

A vorke z6plus vfd file van letoltve es a storage mappaba masolva a leiras utan csinalva.

(#59479) kzolee216 válasza gyűrű (#59459) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Wow. Nagyon szépen köszönöm, ez volt a megoldás. :C :C :C :C

(#59480) junkpod válasza Rover623 (#59452) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért mert te Android Kodi alatt akarod lejátszani, Blakey még coreelec alatt jatsza.

Box's don't touch!

(#59481) Beni2360 válasza junkpod (#59480) üzenetére


Beni2360
félisten

Én meg a paplan alatt játszottam anno és az mennyivel jobb volt. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59482) Valkűr válasza cof (#59380) üzenetére


Valkűr
őstag

DroiDMestertől megérkezett a javitott Lanos GT-King, és a hűtés lett még megcsinalva. Jelzem a 300-bol majdnem ezres lett a letöltés, felfele maxos 300. A hutes tizenfokokat javult!
Ezúton szeretném itt is megköszönni neki a generált, szuper lett! 🤝🍺👍

Ui: Emlitettétek, h droid alatt a HD hangokat csak ez a SPMC kuldi át, valoban betudtam állitani a DTS HD is, viszont film nem indul el, valami összeomlást is ki, valszeg hibas ez a szoftver. Mi volt még ami droid alatt kiküldi a HD hangokat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#59483) nagyfejü válasza divan (#59468) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Ezt másoltam:

ide:

és mégis csak boot felirat van.
Most megint megcsináltam és ez fogad:

Gondolom most kellene beállitani . de hogy,

[ Szerkesztve ]

(#59484) blakey válasza nagyfejü (#59483) üzenetére


blakey
titán

Felmerül bennem a kérdés, hogy ezt hogyan töltőtted le, mert ha rosszul akkor nem csodálkozom, hogy nem működik. A vfd repóba kell menned és a zöld "clone or download"-ra kell menned majd "download zip", utána kicsomagolod és ott lesz a megfelelő vfd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59485) cof válasza nagyfejü (#59483) üzenetére


cof
veterán

Nem mindegy, hogy vdf.conf vagy vfd.conf. Nálad utóbbit látom.

Á... pont a cikkben van elírás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59486) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Na ezt most tényleg nem értem!!! Megint ujrainditottam , és most jó!!!
Köszönöm a segitséget.

(#59487) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Sziasztok!Átraktam belső tárhelyre a ce-t ,ok lenne,csak éppen nem megy a távirányitó ugye sd kártyán csak,beraktam a gyökerébe a remote.cfg fájlt aztán onnan felvettte a ce!Viszont most belsőn hová kéne rakni mert a gyökerébe nem engedi átrakni,vagy hogyan kéne ezt megoldani?

(#59488) cof válasza ViktorHUN79 (#59487) üzenetére


cof
veterán

Ha rajta volt az SD-n, azt is másolnia kellett volna, legalábbis nekem régen másolta.

Egyébként itt lesz: /storage/.config/remote.conf

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59489) ViktorHUN79 válasza cof (#59488) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Rajta volt,sd ről futatatva a ce-t megy is a távirányitó most is,maga a fájl meg is van csak azt nem udom hová káne rakni a belső tárhelyen vagy milyen módon hogy ott működjön,mert a gyökérbe nem engedi másolni.

(#59490) cof válasza ViktorHUN79 (#59489) üzenetére


cof
veterán

Ide: /storage/.config/remote.conf

Mondjuk én még a 9.0.1-et telepítettem belsőre, akkor simán átemelte, és működött is a távirányító.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59491) ViktorHUN79 válasza cof (#59490) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Megnéztem de nincs ilyen mappa(vagy rejtett),viszont ha létre akarnám hozni azt mondja már létezik a mappa ,viszont nem látszódik így nemtudok hozzáférni hogy belerakjam a remote fájlt!

(#59492) cof válasza ViktorHUN79 (#59491) üzenetére


cof
veterán

Én filezilla-t használok sftp:// (ssh) kapcsolattal root/coreelec. Itt látszanak a rejtett fájlok is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59493) ViktorHUN79 válasza cof (#59492) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az időt amit rámszántál,meg a segítséget valóban faxláma voltam csak láthatóvá kellet tenni,és oda berakni ahová írtad,és örülni!Műkődik!Hálás köszönet! :R :) :)) :)

(#59494) kozi71


kozi71
senior tag

Szevasztok!
Beelink gt king, HBO Go-nál a készülék regisztrációnál elakadtam.
Nem tudom a gépezet kódját, amit be kellene írnom. Dobozán nincs.
Ami a menüjében van, az meg kettő karakterrel több mint amit elfogad még a HBO.
Tud valaki megoldást?
Másik problémám vele, hogy mikor megnyitom a HBO Go app-ot azt írja nincs internet kapcsolatom. Pedig van, mert a listán tudok böngészni ott. Csak éppen a filmeket nem indítja.
A legújabb android firmware van rajta.
Köszöntem szépen!

high tech, low life

(#59495) Beni2360 válasza kozi71 (#59494) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha jó az olvasatom a topikokban akkor csak WIFI-n működik. De lehet, hogy nem jól emlékszem.
Nekem nincs és ezért másban nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59496) cof válasza kozi71 (#59494) üzenetére


cof
veterán

Milyen készüléket is szeretnél regisztrálni :F

Már meglévő regisztrációval be kell tudnod lépni, kiválasztva a szolgáltatót. Úgy rémlik, hogy csak Wifi-n megy az app., esetleg tudom ajánlani a Kodi-s HBOGOEU kiegészítőt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59497) kovakovi77 válasza DroiDMester (#58353) üzenetére


kovakovi77
tag

Van Ilyen sticked? Mert kb most kaptam egyet kézhez és 5g-t nem talál.. 2,4g műkszik. Próba Asztali Linux/win később.
Ha van egy lsusb,lsmod érdekelne,vagy hogy csatlakoztál 5ghz hálózatra vele?

(#59498) kozi71


kozi71
senior tag

Igen Wifi-n megy, de éppen azért vásároltam ezt, mert ezen van utp-s csati is.
CoF: nem a szolgáltatós regisztrációval van gondom. Tehát belépős Email-jelszó páros működik rendesen ezen is. Hanem ahol hozzá lehet rendelni három, vagy négy készüléket, na ott nem jön elő az a számsor amit be kellene írnom. Tesóm Xiaomi lejátszójánál ilyen gondom nem volt, rögtön kiírta, bemásoltam és azóta is működik rendesen neki.
EU verziót még nem találtam, de akkor rákeresek majd.
Köszönöm szépen! :R

high tech, low life

(#59499) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
TR99-es boxhoz kaptam egy nagyon kis olcsó tápot, 5V 0,5A ha jól emlékszem...van minőségi 5V 2A tápom, ezt használhatom? köszi

(#59500) cof válasza péjé (#59499) üzenetére


cof
veterán

Biztos, hogy 5V 0,5A?

Ezzel el sem fog indulni. 5V 2,0A jár hozzá gyárilag, tehát igen, jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.