Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok 4K filmekhez keresnék egy jó lejátszót. X96 MAX 4gb, 64gb néztem, tudtok esetleg jobbat vagy ez is alkalmas? :)

(#59802) blakey válasza Racer77 (#59801) üzenetére


blakey
titán

Odroid N2 CE Edition, Khadas VIM3L HTPC edition (CE), Khadas VIM3 (Pro), Odroid N2, ezek verhetetlenek lesznek minden szempontból.Esetleg jönnek az új Mnixek. Ami még jó az a Beelink GT-King. A többivel túl sok a mókolgatás, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59803) stigma válasza ben11 (#59800) üzenetére


stigma
addikt

Hali sajnos nincs előfizetésem, így nem tudom ezt neked teszteli sajnos.
Esetleg ismerős körben körbekérdezek hátha van valakinek, de elég reménytelen sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59804) djnice válasza Racer77 (#59801) üzenetére


djnice
veterán

Jó lesz, vagy esetleg Beelink GTmini-A, Beelink GT1 Mini.

(#59805) DroiDMester válasza blakey (#59802) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom az S905x2 szériát nagyon nem preferálod, pedig SEMMI gond nincs vele, csak ugye sok a LAN hibás belőle, de vannak azért olyan típusok amik bátran megvehetők.

És semmivel sem rosszabbak filmlejátszás alatt mint pl egy VIM3 vagy N2

Mondjuk nem értem mit értesz a túl sok mókolás alatt? Mikor még egyetlen ilyen BOX.od sem volt! :F

Racer77 X96MAX al vigyázni kell, a DDR4.es 4/32-64.Gigásoknál nagyon sok a LAN hibás, inkább a 4/32.es DDR3. verziót érdemes venni azokban jól működik a GIGABIT LAN.

[ Szerkesztve ]

(#59806) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Bocs a Láma kérdésért, de hol találom CE-ben a wifi beállítást (hálózatok alatt nem találtam ilyen menüt)?
Köszi!

Csak egy maradhat!!

(#59807) djnice válasza DroiDMester (#59805) üzenetére


djnice
veterán

Ez így van, semmi értelme a drága S922X-et megvenni CE-hez, főleg nem csupasz SBC-t.

(#59808) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok

Elvileg android 9-en ha bevan dugva a lan kábel lekapcsolja a Wi-Fi-t. De tegnap a sok kodi állítgatás közben egyszer csak észre vettem hogy nem működik rendesen. Majd láttam, hogy ip címet váltott és LAN helyett Wi-Fi-t használ. Kihúztam a lan kábelt, majd vissza dugtam és vissza is váltott lan-ra.

Hogy lehet ezt szándékosan elő idézni? Tehát hogy a lan kábel kihúzása nélkül tudjak váltani wifi es lan között. Legjobb az lenne ha nem is kellene váltani hanem egyszerre menne mindkettő.

(#59809) junkpod válasza DroiDMester (#59805) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ráadásul a Lan hiba nem soc, hanem alaplapi/lan chip hiba lehet...

Box's don't touch!

(#59810) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok,érdeklődnék hogy tudnátok ajánlani v.miilyen boxot amivel most még fhd de a jövőben 4k tartalmat is tudnék nézni?Ez esetleg jó lehet? [link]

PSN - RedFoxHun

(#59811) gabby123


gabby123
tag

Sziasztok.
Csak nekem hiányzik az új coreelecből a reboot to nad?
Vissza lehet varázsolni valahogy talán?
Köszönöm.

(#59812) blakey válasza gabby123 (#59811) üzenetére


blakey
titán

Milyen új CE-ből, milyen eszközön? Nálam ott van a legfrissebb Nightly-ban a VIM3-on. Azt tudnod kell, hogy a gyári felszínen érhető el, ha másikat használsz akkor nincs ott, neked kell odabűvészkedni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59813) gabby123 válasza blakey (#59812) üzenetére


gabby123
tag

CE 9.2.0
X96W
Gyári felszín.
A generic képből csinált SD.

[ Szerkesztve ]

(#59814) blakey válasza gabby123 (#59813) üzenetére


blakey
titán

Akinek az van fent majd megírja, hogy mi a szitu de emlékeim szerint azon is megvolt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59815) junkpod válasza gabby123 (#59811) üzenetére


junkpod
nagyúr

Reboot to Android sincs?

Box's don't touch!

(#59816) gabby123 válasza junkpod (#59815) üzenetére


gabby123
tag

Az sincsen és ha felrakom az advance power menüt akkor sem tudom indítani az androidot csak ha kikapcsolom kiveszem a kártyát és vissza kapcsolom.

(#59817) cof válasza gabby123 (#59816) üzenetére


cof
veterán

Ránéztem én is és van:

Reboot from eMMC/NAND

CE9.2.0

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59818) gabby123 válasza cof (#59817) üzenetére


gabby123
tag

Ok köszi.
Megpróbáltam újra rakni de így sincs.

(#59819) gyűrű válasza gabby123 (#59818) üzenetére


gyűrű
addikt

Próbálj egy nightlyt ráfrissíteni, nekem mindkét estuary, ill. az estuary modV2 skinnél megvan ez..

[ Szerkesztve ]

(#59820) gabby123


gabby123
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Megoldódott megvan a ludas rossz dtb-t használtam.
Érdekes hogy minden működött patent.
Csak ez az opció hiányzott. :Y
:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#59821) DoItYourself válasza redhunter (#59810) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rockchip procist inkább ne, az Amlogic-ra jobb a szoftver (CE). Olvass kicsit vissza, volt ajánlás új generációsból is ma. Mennyi a kereted? Kell optikai kimenet?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59822) redhunter válasza DoItYourself (#59821) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen,közben rájöttem hogy elhamarkodottan kérdeztem,azóta elolvastam az összefoglalót.Kellene optikai kimenet .A keret az kb 20 ezer ,nem tudom hogy mi fér bele.

PSN - RedFoxHun

(#59823) DroiDMester válasza redhunter (#59822) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4/32.gigás BOXokat keress => Tanix TX5 MAX, VONTAR X96 MAX (csak a DDR3 verziót) Magicsee N5MAX 4/64(itt pedig csak a DDR4.verziót) ezek mind ~20.körül vannak

[ Szerkesztve ]

(#59824) redhunter válasza DroiDMester (#59823) üzenetére


redhunter
senior tag

Köszönöm, megnézem őket. :R

PSN - RedFoxHun

(#59825) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Az alany vorke z6+ . CE. Nézni akartam sorozatot és nincs hang.Eddig volt.Néhány saját filmnek van hangja , a többinek nincs. Nincs kodi rendszerhang sem. Nem állitottam semmit. Mi lehet a baj?
üdv

(#59826) footy válasza footy (#59670) üzenetére


footy
addikt

Most tesztelgettem még a libreeleckel és kiderült ha letiltom a LAN interfészt és engedélyezem a Wifit, akkor WLANon keresztül minden rendben működik.
Kipróbáltam egy másik switchportot is és semmilyen változást nem látok, úgyhogy az adott port hibáját kizárom. Rádugtam megint az USB-s LAN adaptert és azzal is ugyanaz a helyzet mintha a beépített adaptert használnám. DHCP-n elsőre nem kap IP címet. Ha statikus címet állítok be, akkor sem lesz gyorsabb. Mihelyt engedélyezve van a vezetékes(LAN) kapcsolat, 5-8percesek lesznek a bootolások és egy random idő után elveszti a hálózati kapcsolatot.
Valakinek ötlet?
A gyári droid visszarakását még nem tudtam kipróbálni, mert nem találom az USB A-A kábelem.

(#59827) Beni2360 válasza nagyfejü (#59825) üzenetére


Beni2360
félisten

Beépítettek egy sor + hangkimenetet a hangátengedés utáni jelölésnél. Ott állítani lehet a kimenetet. Én is szívtam vele míg rájöttem hol van elásva a bibi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59828) nagyfejü válasza Beni2360 (#59827) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Tudom . be is lett állitva minden. Eddig /tegnap/ jól működött!!!!
Valmi lett vele. Nem akarnám megint ujratelepitgetni , azért kérdeztem hátha valami ötlet van.

(#59829) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

CE 9.2.0, Beelink GT1 Mini (S905X2).
A rendszer SD-n van nem tudom mit számít de ilyen eredményt hoztam ki ami nem egy acélos.Van valami ötletetek mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59830) Beni2360 válasza nagyfejü (#59828) üzenetére


Beni2360
félisten

Más nincs ha csak ha van AVR akkor ott valami el van állítva. Én is a napokban próbálgattam a CEC + az ARC dolgokat aztán úgy elállítódott, hogy mindent vissza kellett állítanom, hogy legyen normális hangom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59831) junkpod válasza stigma (#59829) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól függ. Wifinek jó gigabit lannak kevés.

Box's don't touch!

(#59832) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Tanix tx3 minin CE 9.02 alatt nem működik a távirányító.
A régebbi Beelink GT1 Ultimate dobozomra is felraktam a CE9.02 verziót ezen szépen be tudtam állítani a távirányÍtót. Minfen működik.:)
Viszont kiderült, hogy ezt a gépet s tudom irányítani a Tanix tx3 mini távirányítójával?

Mit kell átalakítsak a remote configon, hogy a tanixon is működjön?
[link]
Működhet ez a megoldás?

Köszi Jani

(#59833) stigma válasza junkpod (#59831) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen az kimaradt sajnos LAN.
Viszont az az asztali gép amivel csatlakozom powerline adapteres gigabittel csatlakozik, nemsokára ránézek , mert szerintem ott valami nem jó.
Telefonon AC-s fifijével (Xioami Mi9) sima 660/700-as értéket kapok. az már nem olyan rossz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59834) cof válasza stigma (#59833) üzenetére


cof
veterán

Akkor ez nem LAN, ha powerline, mert megszakítás nélküli vezetékes kapcsolatnál beszélünk LAN-ról, de ez a powerline, oké beledugod a LAN kábelt, de az meg wifi-n vagy 220-on adja tovább az infót.

(#59826) footy Még továbbra is ott az esély, hogy a switch-el összeférhetetlen, és egy gyári Android telepítés, addig nem lehet továbblépni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59835) stigma válasza cof (#59834) üzenetére


stigma
addikt

Hali, ez van nekem pontosan:
TP-LINK AV2000 PowerLine Adapter /https://www.tp-link.com/hu/home-networking/powerline/tl-pa9020p-kit/ [link] /
Annyi különbséggel az enyém és e között enymbe már 220V-os csati nincs.
2 LAN megy, mindkettő Gigabites, mindjár kihúzkodom és újrapárosítom majd letesztelem.

Igaz abban igazad van, hogy nem igazán illik rá a LAN megfelelő, mert 220V-ot alakít át valahogy, viszont a szobámban az AC-s wifi adapterrel sokat nem tudtam kicsikarni, fúrni, faragni festés után nem szerettem volna.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59836) cof válasza stigma (#59835) üzenetére


cof
veterán

4K stream-hez is teljesen jó lesz akadás mentesen, amit mértél ez a 200 Mbit. De egy ilyennel nem lehet "hiteles" LAN sebességet mérni, ezek az adatok amikkel árulják, nyilván spéci laboratóriumi körülmények között mért adatok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59837) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!
Fent van a Mecool M8S pro készülékemen a CE. Feltettem a youtube is. A problémám pedig az hogy nem minden videòt játszik le. Elkezd tölteni, majd nem történik semmi. Vissza dob a feliratkozott videòkhoz.

Ez miért van , mit lehet ez ellen tenni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59838) DroiDMester válasza stigma (#59835) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne párosítgasd(ez a kütyü csak paraszt vakításnak jó) vidd a PC.t és a BOX ot is a rúter mellé és 1:1.be kösd rá mind2 eszközt és úgy tesztelj!

(#59839) cof válasza Directors (#59837) üzenetére


cof
veterán

Erről már olvastam itt, vagy a Kodi topikban. Valami új videó kodeket alkalmaz a youtube, és azokat nem tudja lejátszani a Kodi-s, vagy ilyesmi, de egy youtube verzió, és egy példa videó, hogy melyik nem megy jó lenne, ránéznék.

(#59835) stigma Ha nagyon akarsz sebességet mérni, akkor összekötheted a PC-t direktben a BOX-al, ha másképp nem kivitelezhető, hogy a routerrel egy helyiségbe kerülj.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59840) stigma válasza cof (#59836) üzenetére


stigma
addikt

(#59836) CoF : hát igazából a box és a router LAN-on csatlakozik. Az asztali gép "powerline LAN"-on csatlakozik a routerhez, mert a másik szobába vagyok.

(#59838) DroiDMester : áhh..nemm cipelem :DDD . telón 6-700mbitet simán lőttem, szavól szerintem meglesz a gigabit fel és lefele.
Sajnos a gép szétszedés és össztevés nem 1 perc mert szépen bekábeleztem mindent , mire kibonton kiszenvedem és átviszem az kb fél óra, és csak kb 10 mp-ig kell..

Gépet cipelni nem akarok csak szerettem volna egy nomrális tesztet betenni nektek , hogy ez a box is tökéletes részemről.
Nekem S912-es Beelink GT1 Ultimate boxot váltott, tegnap és a napokban több FullHD-s sorozatot sikeresen lejátszottam 1-2 4K-s filmet HDR-el tökéletesen vitt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59841) Directors válasza cof (#59839) üzenetére


Directors
senior tag

Itt van kettő mondjuk.

[link] [link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59842) stigma válasza cof (#59839) üzenetére


stigma
addikt

Áh isten ments. hálózaton tökéletes a Gigabit szerintem az nem gond.
USB-t még tesztelem egy pendrive-al vagy külső HDD-vel mert kiváncsi vagyok mit tud.
Ez most jelenleg nekem fontos mert ha tényleg jó, akkor otthonra is rendelek/veszek egy ilyet, a külső házba meg kipattintom a jelenlegi 2,5-es HDD-m és a NUC-ot elküldöm nyugdíjba, vagy egyéb szervernek megcsinálom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59843) DroiDMester válasza stigma (#59840) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amit linkeltél eredményt az elég sovány! 433Mbps AC wifi tud ennyit, LAN on ez gyalázatos! de egy 50.gigás MKV.t még talán elbír ez a sebesség.

X96MAX 866Mbps AC WiFin ~300-325.öt megy! a GT mini be is 866Mbps wifi van, szóval ezzel az erővel ott jobban járnál mint LAN.on

íme le-fel

[ Szerkesztve ]

(#59844) stigma válasza DroiDMester (#59843) üzenetére


stigma
addikt

Tudom ezért is kérdeztem a dolgokat, igaz utánna gondolkodtam mi baja lehet.

gond nincs mert a 4k-s50-60GB-os álloományok mennek tökéletesen, csaka teszteléssel volt bajom mert a felállás úgy néz ki hogy:
- router => LAN2 => Box
- router => LAN3 => NAS
- router => LAN4 port => powerline adapter => asztali gép Lan portja.

Mivel asztaliról teszteltem, valszeg a powelrine bekavart.
Mi9-es telómnál 866-os a wifi ha jól tudom ott 660-700-at hozott szóval tud ez többet is.
Jelenleg a routerre a Box, erősítő,TV és powerline adapter(asztali gép másik szobából) van rádugva, 4 port be is telt, viszont nem volt más eszközöm mellyel ipref3-al teszteltem volna LAN-on.

Sebaj, amúgy melegedni nem nagyon melegszik mert olyan 45-50 fok menüben, 2 órás film esetén 61-ig kúszott fel a hőfok.
Itthon van spéci pasztám (Thermal Grizzly Kryonaut ) illetve spéci gap padom is, szóval ha unatkoznék akkor megnézhetem/lecserélhetem a hűtési megoldást is.
Itt viszont nem tudom hogy a paszta amit a procira szoktam kenni, ide megfelelő vagy sem vagy elég a GAP pad is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#59845) blakey válasza Directors (#59841) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő elindul és megy, a zöld képpel ne foglalkozz, alapól így megy a "screenshot"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59846) Directors válasza blakey (#59845) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor nálam mi lehet a gond ?
Miért nem indul el ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59847) blakey válasza Directors (#59846) üzenetére


blakey
titán

Pontosan melyik készüléked van? Állítottál valamit a YT/Mpeg-Dash videó minősége résznél?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59848) DroiDMester válasza stigma (#59844) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

GTmini-be ugyan olyan hűtés megoldás van mint a GT-KING.be, tehát SOC vastagon pasztázva tetején egy árnyékoló lemez, ami KB semmit se ér hozzá tehát már itt el vérzik a dolog!

Az árnyékoló lemez meg egy grafitos szivacs párnán keresztül érintkezik a burkolatba lévő fém hűtő lemezzel!

Ezt érdemes mind ledobni(letakarítani a trutyit az SOC-ról), és minőségi 2mm vastag thermal padra cseréni így közvetlen kapcsolat lesz a burkolatba lévő hűtőlemez és az SOC között.

GT-KING.nél 10-15.fok javulás érhető így el. Az S905x2 nem melegszik annyira de biztosan ott is lesz eredmény ha lecseréled a gyári ócska megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#59849) Directors válasza blakey (#59847) üzenetére


Directors
senior tag

Mecool M8S pro készülékem van. Nem állítottam semmit. Minden alapon van.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59850) YxVs


YxVs
senior tag

X96 S905X 1/8 boxhoz szeretnék gigabit adaptert, ami USB3-as. Viszont a boxnak USB2-es portja van csak.
Így át fog menni a gigabit rendesen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.