Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Upo


Upo
addikt

Most hogy így előkerült a 912, ha valakinek van rá ingerenciája, és van android a 912-n, kipróbálhatná nekem ezt: [link]

Gyakorlatilag 0 az esély rá, de azért kíváncsi lennék, hogy van-e vulkan support a gpu-ra. A Mali T820 elvileg képes rá, csak megfelelően buildelt android 7-es rom és a vulkan-os gpu driver kell hozzá.

Kellene valami eszköz, amivel a fiam androidra is tudna vulkan-ra fejleszteni. Legjobb lenne ha egy ilyen box-al megoldható lenne. Ha telefon, akkor mindenképp erős, vaskos strapateló kell nagy akkuval, és persze nem 5-600+$-ért. A 300$ alattiak meg mediatek helio X20-X25-ök, azokon nincs vulkan support, nem teszik bele valamiért. Körbebumliztam már az összes szóbajöhető teló hazai és külföldi topikjait, kipróbálták nekem, mind negatív. De most beugrott, hogy hátha a droidos boxok közül van ami tudja. Ha nem, akkor még megyek az újabb rockchipek irányába is, de lassan elfogynak a lehetőségek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31052) szabi__memo válasza blakey (#31050) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem sem fagy. Sima Gt1

(#31053) slecht válasza blakey (#31050) üzenetére


slecht
aktív tag

Komolyan nyitott vagyok a problémára. Linkeld légyszi melyik dtb-t tegyem fel a Beelink GT1 Ultimate 3/32-hez, és máris kipróbálom. Komolyan mondom, nem akarok megsérteni senkit.

(#31054) krsanko válasza Pelican (#31043) üzenetére


krsanko
tag

Csináltam a lemezből ISO-t azt viszi rendesen a box hálózaton,nincs megállás.Nekem is van nagyon sok adatlemezem,mkv-val(720p,1080P),avi-val,azokkal nincs gond,mert egyetlen fájl mindegyik.
Csak a DVD-Videó formátumú lemezekkel áll le az első VOB fájl után,valamiért nem tud továbblépni a másodikra.Már akkor is leáll ha elkezdek trackolni és a trackok átmennek a második fájlba.
Még annyit kipróbálok,hogy van egy ezer éves-még IDE-s-5,5"-os külső dvd rackem(saját tápos),és kérek
kölcsön egy dvd írót bele,hátha mégis a tápellátás.

[ Szerkesztve ]

(#31055) blakey válasza slecht (#31053) üzenetére


blakey
titán

Először is bizonyosodj meg róla, hogy valóban 3/32, mert már olvastam "fake" változatokról is, de mint írtam, ez egy lehetséges ok, a másik a hardveres hiba, nekem csak úgy van az M8S Pro L ami szintén 3/32 de a "te gondjaid" nálam nincsenek jelen. Engem nem sértesz meg, Minixet használok, csak hétvégente kipróbálom, használom az S912-est, esetleg felteszem a frissítéseket meg ilyenek, most hétvégén azt nyúztam, semmi gondom nem volt. Egyébként nem melegszik túl az eszközöd? Az is egy lehetséges ok a fagyásra, újraindulásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31056) dlor


dlor
tag

Megérkezett a Tap 1 boxom. Minden szép és jó kivéve, hogy a boxon lévő óra úgy világít mint egy reflektor, bekapcsolva és kikapcsolva is 😃 Létezhet arra valami okosság, hogy ezt valahogy ki lehessen kapcsolni? Nem vagyok túl bizakodó 😃 Lehet csak a leragasztás marad? 😃

(#31057) hunaqua válasza slecht (#31048) üzenetére


hunaqua
addikt

Napi 24 órában használom NAS-ként is. Soha nem indult újra.Neked van valami saját jellegű gondod a box.-al.
Ez a stílus meg nem gondolom,hogy jellemző volt erre a fórumra.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31058) slecht válasza blakey (#31055) üzenetére


slecht
aktív tag

Naaa... Látod nem tudom valóban 3/32-e a box, hogyan nézzem meg? Melegedésről nem tudok beszámolni, mert nem tapasztaltam, hogy kézmelegnél melegebb lett volna bármikor is.

(#31059) slecht válasza hunaqua (#31057) üzenetére


slecht
aktív tag

Mint már írtam, senkit sem akarok megbántani, de hogy biztos legyen: a hangnemért utólag elnézést kérek. Azonban a leírtakért nem.
Akinek nem inge, ne vegye magára.

(#31060) Beni2360 válasza krsanko (#31054) üzenetére


Beni2360
félisten

Próbáld meg a média tárban beolvastatni a lemezt és akkor a filmeknél elindítani, mert nem fájlként kezeli és ahogy a Bd mappa struktúrájú filmeknél is csak így játssza le.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31061) kenand válasza headhunter (#30949) üzenetére


kenand
veterán

Kínaiak mindig is pofátlanul, állami támogatással loptak....

(#31062) hunaqua válasza slecht (#31059) üzenetére


hunaqua
addikt

Hidd el,nincs senkinek itt bizonyítási kényszere, vagy érdeke. Van Megogo S905,Tanix TX5 PRO S905X,volt Tanix mini S905W boxom is.Amiket írtam saját tapasztalat.Folyamatosan hajt még az Ultimate egy aktív házban lévő 3TB HDD-t is.Soha, ismétlem soha nem fagyott meg,soha még ebben a ''terhelt'' környezetben sem.Senki nem írta azt,hogy tökéletes az S912,de azt igen,hogy ''élhető'' már a doboz.Erről Te is beszámolnál,ha megfelelően működne a sajátod. Nagyon sok fórum társnak van már S912 cucca.Hallottál már bárkitől ilyen hibáról mint amiket írtál?Gondolod,hogy más már nem jelezte volna ezeket a hibákat? Ugye nem?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31063) blakey válasza slecht (#31058) üzenetére


blakey
titán

Ha minden igaz akkor egyszerűen elég LE alatt a rendszerinfónál megnézni, az a valós memóriát mutatja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31064) djnice válasza mayday00 (#31049) üzenetére


djnice
veterán

Mecool M8S Pro+ nálam a TV mögött van és úgy is simán vezérli a táv, kattogós, de jó minőségű.
Nem nevezném "gagyi"-nak, én a minixet cseréltem le erre.

(#31065) adi1234 válasza slecht (#31041) üzenetére


adi1234
tag

Akkor én egy hazug vagyok ! :Y :Y :Y

"bárki aki azt mondja, hogy nála zökkenőmentesen megy az S912 LE alatt, az simán hazudik,"

Zökkenőmentesen és gyönyörűen meg a boksz H96 Pro Plus Amlogic S912 3/32

A tápom adta meg magát de más gondom nem volt vele !

:)

(#31066) blakey válasza djnice (#31064) üzenetére


blakey
titán

Minixhez képest gagyi, anyaghasználatban mindenképp és lényegesen jobban melegszik, a csatlakozók nem mérnöki pontossággal vannak elhelyezve, nekem pl. szorosabb a HDMI és a LAN csatlakozás, nem lehet olyan finoman be- illetve kihúzni egyébként az árát megéri és tényleg jól működnek de a Minixet eszem ágában sincs ilyenekre cserélni, mellette megvagyok velük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31067) adi1234 válasza dlor (#31056) üzenetére


adi1234
tag

Fóliázd le 40-70% -os fóliával .

:)

(#31068) mekker


mekker
őstag

Utólag is köszönöm mexxelnek a segítségeket, most már minden rendben van az LEvel, át lett migrálva sd+emmc kombóra.

Még esetleg annyit kérdeznék, hogy hogy tudnék a sorozatok közé olyat is felvenni, amit nem tudott beolvasni rendesen semelyik adatbázis? Tehát csak a sorozat mappáját ismeri fel, de 0 részt tölt be.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#31069) Skillet


Skillet
addikt

Skacok, ERRE majd tudtok válaszolni, hogy ennek ilyennek kell lenni, vagy valami nálam nem kerek?
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31070) sugarforce válasza Skillet (#31069) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen sd kartyan van a libreelec? Sok belassulos esetben az a gond.

(#31071) Beni2360 válasza mekker (#31068) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán ez a leírásom segíteni fog.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31072) DoItYourself válasza Skillet (#31069) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Melyik kérdésedre a sok közül? :)
A távirányító gomb ismétlést a remote.conf-ban kell engedélyezni. Keress rá a "remote repeat"-re.
A tekerést a jobb-bal nyíllal lehet a legegyszerűbben megoldani. Minél sűrűbben nyomogatod, annál többet ugrik.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31073) slecht válasza blakey (#31063) üzenetére


slecht
aktív tag

Hát... ott 2806 MB-ot ír!
Esetleg akinek van GT1 Ultimate-je megnézné, hogy kb ugyanez van-e neki is?

(#31074) Beni2360 válasza slecht (#31073) üzenetére


Beni2360
félisten

Az én 3 Gb MECOOL BB2 PRO s912 -nél is
Teljes memória: 2821 MB
Szabad mem: 2570 MB
(ja és nem fagyogat meg áll le a legújabb LE alatt:8.90.9-K)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31075) Skillet válasza sugarforce (#31070) üzenetére


Skillet
addikt

ILYEN kártya van benne.
Meg tudom próbálni másik kártyával is. Van itthon egy samsung. Azt hittem amúgy, hogy a programot ram-ból tolja, ha már betöltötte, akkor mindegy, milyen kártyáról fut, de ezek szerint tévedtem.
Színtér? :F

(#31072) DoItYourself
A tekerést, ahogy előadja, azzal van a baj.
Nem folyamatos, hanem csak egy-egy képet dob be közben az arcomba. Eddig is kodit használtam, csak htpc-n, és az nagyon nem ilyen volt. A remote repeate-re rá fogok keresni, köszönöm!

Hogyan tudom libre alól a droidot elérni, majd onnan újra a LE-t?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31076) mexel válasza Skillet (#31069) üzenetére


mexel
veterán

Nálam okozott ilyet egy lassú SD kártya, de érdekes módon formázás, újratelepítés után gyorsabb lett, csak egyszer csinálta. Igaz én csak tesztelésre használom, egy 16GB-os régi darab. Próbáld meg egy penre feltenni a LE-t, ha azzal más ( jobb vagy jó) a rendszer akkor a dobozt kizárhatod a hibasorból.

(#31077) sugarforce válasza Skillet (#31075) üzenetére


sugarforce
őstag

Elég sokan szívtak itt már ezzel, box, kártyaolvasó modul, kártya miatt is, így érdemes lenne megpróbálni mással is, meg akár, ahogy mexel is írta, pendrive-val is.

(#31078) dugesz77


dugesz77
őstag

Megérkezett ma az Ugreen gigabites adaptere most már tökéletes a 4k anyag is hálózatról nézve a Mecool m8s pro+ Zyxel nsa310s NAS-ról. (bár majdhogynem feleslegesen jött a végén , annyira megszerettem torrent letöltésre használni egy külső hdd-vel a boxot.)

(#31079) hunaqua válasza dugesz77 (#31078) üzenetére


hunaqua
addikt

:C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31080) ztsoft válasza Upo (#31051) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Rikomagic MK22 Plus 7.1.2-es Android nem nyert, már indításkor: "Error: Could not find a GPU with Vulkan support!"

Nekem sem fagy a box, simán végig néztem 3 filmet egymás után (persze, mindig a listából indítva).

Csak, hogy hiba is legyen.
(#31075) Skillet Sajnos a tekerés nálam is ilyen.

Meg lenne is egy kérdésem, adott egy 3D BluRay iso, sehogy sem bírom 3D-ben indítani, az egyszerűsített menüben nincs ilyen opció, az eredeti menü meg nem jön elő, helyette a film indul az elejéről. Erre esetleg valami ötlet?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#31081) kungzi


kungzi
veterán

Melyik oldalról érdemes rendelni, ahol van EU raktár és gyorsan megjönne a cucc? Légyszi segítsetek.
S912-ben mi most a favorit, sajnos annyi infó és hozzászólás lesz így nap végére, hogy esélytelen átnéznem.

De ma rendelnék valamit, hogy a héten megjöjjön.

(#31082) DoItYourself válasza ztsoft (#31080) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha gyorsan kell a film valamelyik pontjára ugrani használjátok a nyilakat a távirányítón, nekem nagyon bevált.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31083) ttt válasza slecht (#31041) üzenetére


ttt
senior tag

"Először is, nem akarok megsérteni senkit"

ehhez képest :

"bárki aki azt mondja, hogy nála zökkenőmentesen megy az S912 LE alatt, az simán hazudik"

Milyen lenne, ha sértegetnél is bárkit? Már bocs, de a saját tapasztalatod miért kellene, hogy általános legyen? Már magában a különböző LE-kbe is sokszor kerül valami hiba, a ráültetett Kodi-ba is és akkor még nem beszéltünk a kismillió box variánsokról, a különböző gyártói trükközésekről / átverésekről, esetleges hardveres gyengeségről.... Tehát aki mást állít hazudik. Congrat! :R Szerintem dobd ki azt a lejátszót, mert itt hazudozunk. :D

Ha jól emlékszem nem olvastam egyik fórumon sem olyan hozzászólást, hogy az s912-n az LE tökéletes, sőt kifejezetten nem ajánlott.
Én mondjuk negyedik hónapja használom a saját ízlésem, lehetőségeim szerint, sose állítottam, hogy tökéletes, nem is lesz az sajnos kismillió körülmény miatt. Még sem mondom, hogy rossz vétel volt, az hogy az LE is megy rajta meg grátisz ;)

(#31084) Skillet válasza mexel (#31076) üzenetére


Skillet
addikt

Van egy régi micro sd, egy újabb samsung, egy régi pendrájv, meg egy mini micro sd olvasó usb stick, így ugyanezt a sandisk kártyát, amin most van a LE, ki tudom próbálni usb portban is.
Akkor lesz ezzel még móka :D ha más nem, gondolom végül van olyan lehetőség is, hogy feltolni az egészet a belső memóriába.

Akkor két kérdés még, aztán a többi majd, ha már teszteltem a kártyákat.

Droidot, hogyan tudok indítani LE alól, majd onnan, hogyan tudok visszalépni LE-be?

Korlátozott színtér? Nem találom a beállítást, pedig szükségem lenne rá, mert sötét a kép. És sajna a tv-n sem működik a beállítás (szürke az opció).

(#31082) DoItYourself
Pont ez a baj, hogy én a tekerést akarnám használni, hogy lássam, hol tartok, úgy könnyebben megtalálom, amit keresek. Az irányokkal való léptetést ismerem (évek óta kodit használok, előtte meg xbmc-t, még xbox classic-os időkből, 2010 :DD ) jó dolog, de a tekerés is működhetne rendesen.
De hátha megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31085) krsanko válasza Beni2360 (#31060) üzenetére


krsanko
tag

Megpróbáltam köszi,de nem ment tovább az első fájlnál.Viszont egy valamit rosszul írtam,ezért elnézést a segíteni akaróktól :R ,csak már annyiféleképpen próbáltam a hétvégén,hogy már magam se tudom hogy hol állok.Ha a hálózaton egy megosztott laptopmeghajtón játszom le a DVD-Videót,akkor továbbmegy.Lejátszás közben viszont nem azt írja ki hogy DVD hanem VTS_01_0.IFO.Természetesen ilyenkor nem külső meghajtóban lemezként ajánlja fel a lejátszást,hanem a megosztott meghajtóra jobb egér és lejátszás.
Viszont a laptopban lévő meghajtó irtózatosan hangos,nagyon zavaró filmnézés közben.Az USB-s olvasónak semmi hangja nincs.
Még megpróbálom holnap egy másik laptoppal wifin a másik szobából ill.a sajáttápos olvasót is.

(#31086) adi1234 válasza ttt (#31083) üzenetére


adi1234
tag

Ennek én is nekifutok még egyszer . :DD

Ha valaki olvasta az elmúlt pár hetes hozzászólásaimat ott is kifejtettem ,hogy a boxom tökéletesen működik egy táp hibától eltekintve .

DE mégsem ajánlom mert tele van a net a hibáikkal .

slecht Kicsit talán az indulata fűtötte ami érthető mert nem egy olcsó box volt .Hagyjuk kicsit pihenni szegényt . :R

Viszont kaptunk elég sok pozitív visszajelzést is a 912-ről ami a számomra meglepő egy kicsit .

Lehet mégis megér még egy esélyt ?!?!? :C :C :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#31087) junkpod válasza Skillet (#30999) üzenetére


junkpod
nagyúr

A lassusagokat a lassú SD kártya okozza szerintem, rakd at a stirage-t emmc-ről, segíthet, de kártya csere is javasolt.
A tekerés ilyen, ne használd, helyette a fix időközönként ugrás a jó (jobbra nyilra ugrik vége felé, q katt 10mp, 2 katt 30mp...)

Box's don't touch!

(#31088) apszi válasza Skillet (#31084) üzenetére


apszi
őstag

A korlátozott színtérre, fényerővel nem tudsz annyit utána állítani? Kodiban itt valóban nincs meg ez a beállítás.

UPDATE
Esetleg masik színprofil nem aktiválja a tévén ezt az opciót?

[ Szerkesztve ]

(#31089) junkpod válasza apszi (#31088) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert a le Kodi eleve yuv4:4:4 16-232 ben adja ki a képet fixen.
Tanulmányozzatok át ezt:
http://kodi.wiki/view/Video_levels_and_color_space

Box's don't touch!

(#31090) mexel válasza Skillet (#31084) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem ne a meglévő kártyát próbáld ki USB portban mert ha lassú a kártya és az a baja, ugyanott vagy, nem sok minden derül ki. Telepíts egy teljesen másik kártyára, de inkább penre egy új LE-t és próbáld ki úgy.
Ahogy Sugarforce is írta lehet kártyaolvasó is, ez hirtelen eszembe sem jutott, tehát ha usb-ről jó akkor még nem csak kártya lehet hanem kártyaolvasó is akár, azaz nem zárhatod ki még teljesen akkor a dobozt :)
De ez simán kizárásos alapon való tesztelés, találgatás helyett ez a legjobb hirtelen. Pár perc egy új LE-t feltenni egy penre vagy egy másik SD-re, és majd látod ha van különbség.
Közben látom már Junkpod is javasolta a kártyacserét, esélyes nagyon a dolog hogy ott a bibi :)

[ Szerkesztve ]

(#31091) junkpod válasza mexel (#31090) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sőt, futtasson le egy flash-bench tesztet, az sokat mond, és ha cserelgeti a mediakat telepíteni sem kell csak mérni.

Box's don't touch!

(#31092) Skillet válasza junkpod (#31087) üzenetére


Skillet
addikt

De ez a kártya miért lassú? :B mi lenne neki eléggé gyors?
Win alatt tudom tesztelni a kártyákat, vagy máshogy kell?
Ilyen a tekerés? :Y pedig reméltem, hogy nálam nem stimmel valami. Ez így eléggé gáz.
Stirage, emmc? Erre majd rákeresek, mert nem sokat mond.

(#31088) apszi
Nincs ilyen beállítás? Az rideg.

(#31089) junkpod
Utánajárok, akkor majd kodi alatt tolok rá fényt, már ha lehet. Vagy azt sem lehet?
Mondjuk értem, hogy fixen ilyen, de nem jó, mert sötét. Tehát nem fixen jó, hanem fixen rossz :DDD

(#31090) mexel
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31093) mexel válasza junkpod (#31091) üzenetére


mexel
veterán

Így van.

(#31094) Csicsóka válasza mexel (#31090) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az én kedvencem, a szerveren futó MySQL adatbázis. (Biztos van NAS is amire telepíthető) Aztán a KODI oda rakja az egész médiatárat. Nem kell gyors kártya, mert a gigabites hálózatról villámgyorsan lerántja a borítóképeket, miegymást. A másik szobába átmenve, az ottani KODI ott foltatja a filmet, ahol abbahagytam.

Más!
Nem tudod véletlenül, hogy a Tanix rom-ban hol van az általuk csinált shutdown menü? Vagy egyéb droid romban hol van ez?
Mert lenyúlnám tőlük, ha már ők is nyúltak tőlem, és csinálnék egy dualboot MEGOGO romot.

Nagyjából már rájöttem milyen metódus szerint oldották meg ezt a fajta dualboot dolgot, kicsit nyakatekert megoldás, de működhet. Ha elgondolásom szerint van megoldva, az LE update mappás frissítése is működik, tehát nincs fixen bedrótozva egy verzió. Ez örvendetes! :C

[ Szerkesztve ]

(#31095) Upo válasza krsanko (#31085) üzenetére


Upo
addikt

És ha az usb olvasóról is az ifo-t "játszod le"? Nekem nas-ról nem iso-ból hanem mappába fájlosan bemásolt dvd struktúrából lejátszotta. Menük is működtek rajta. A video_ts.ifo-t "játszottam le".

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31096) Pelican válasza slecht (#31073) üzenetére


Pelican
őstag

A memória miatt nem kell aggódnod, ha a 3GB-os dtb-vel elindul az LE, akkor annyi van benne.
Tekerés nem működik és nem is fog valószínűleg, mondj le róla.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#31097) tobias40 válasza Pelican (#31096) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a tekerés probléma engem is zavar,mert nem lehet benne így szépen folyamatosan tekerni és keresni mint pl a Medererben simán lehetett,hanem hol kisebbet hol nagyobbat ugrik!
Láttam hogy mit ajánlottatok helyette de ez mégis bosszantó "apróság" ! :U

(#31098) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Tegnap az OSMC kapcsán szórakoztam az új, Debian stretch alapú Armbian renszerrel.
Sokat fejlődött mióta nem láttam, pazarul hasít a megogo-n. Rá is dobtam az OMV-t.
Ha azt nézzük, egy ilyen olcsó gigabites box, nem is rossz megoldás NAS-nak. Olcsó, lassú procis, kevés RAM-al szerelt NAS-t üti.

(#31099) Pelican válasza tobias40 (#31097) üzenetére


Pelican
őstag

Mindig annyit ugrik, amennyit akarsz (attól függ, hányszor nyomod meg).
Még azt is beállíthatod hogy milyen lépésekben ugorjon.
Egyszerű és jól működik.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#31100) tobias40 válasza Pelican (#31099) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor ha 1mp-re(ha lehet) állítom akkor folyamatos lesz a tekerés?
Folyamatos nyomásnál?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.