Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) gerlaip válasza Ádyka (#34799) üzenetére


gerlaip
addikt

Szép készlet. :C

lámavakond

(#34802) Ádyka


Ádyka
őstag

239-es hsz-nél azt hittem bacsis szobája látható. De nem lehet az, mert neki soha nem volt ilyen kevés cucca :D [link] Amúgy jó kis fórum, vannak benne szép dolgok. Csak sok kép már nem elérhető.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34803) DarthSun válasza Ádyka (#34799) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán annyira nem népcucc, tegye fel a kezét akinek van :DDD Win2000 és Linux rá aztán go. Kár hogy AGP- t nem tettek rá, bár egy jobb PCI video is megteszi ehhez a laphoz.

(#34804) Ádyka


Ádyka
őstag

Valahogy éreztem, hogy örömködés lesz a vége. Hiába, hogy egy full rozsdás házban volt oldallapok nélkül, töményen porral lepve, mégis beröffent némi takarítás után.
Az egyforma ramok és hűtők, az egyformán matricázott procik, a lapra dugott csatik mind annak a jelei voltak, hogy ez még működhet is. Valszeg a halott odin miatt végezte szeméttelepen. Az állatok.

1., Ha találok bármilyen odin chipet, akkor elég csak azt beleraknom? Van ezek között valami érdemleges különbség, ami alaplap specifikus?
2., Ha mégis az odin mod mellett döntök, akkor a kb 3,3V helyett nagyon sok neki a 3,75V - feltöltve 4 volt körüli Li-Ion akksi? Pontosan egy ilyen, mert szerintem jobban mutat 2 slot között, mint odagányolni egy CR2032-őt.

Amúgy már most azon kattogok, hogy K6-2 -vel indulna-e a cucc. Ok, 2,8V-ot kapna 2,2V helyett, de ennyit simán kibír. Annó sima VX lapban is beindítottam egyet. 6 x 66 = 400 MHz lenne. Képesek egyáltalán dual működésre?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34805) Ádyka válasza Ádyka (#34804) üzenetére


Ádyka
őstag

Jesszus mit művel az ember ezzel a lappal. [link]

Na lesz ebben még K6-2 nekem is. :D [link] V-modnak nem hinném, hogy nekiállok. Különben is mit ér egy retro gép ha nem fogyaszt szemtelenül sokat.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34806) bacsis válasza Ádyka (#34805) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a K6-osok nem támogatnak Dual működést tehát 2 procis módban az nem fog összejönni :)

(#34807) DarthSun válasza Ádyka (#34804) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt a mod- ot javaslom, nekem bejött :

2db AA elem, sorba, 3V elég neki.

(#34808) Ádyka válasza DarthSun (#34807) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen ezt láttam már itt a topicban párszor. Na ez nem tetszik. :D Kicsit szolídabb megjelenést akarok neki.
Nyilván elég neki a 3V, ezért vagyok kiváncsi, hogy mit szólna 4V-hoz, ami a feltöltött Li-Ion feszültsége.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34809) Rive válasza Ádyka (#34808) üzenetére


Rive
veterán

Szolidabb megjelenés érdekében csináld meg gombelemtartóval. Pont jól rá lehet ragasztani a chip tetejére.

Ui.: lítiumos akkut inkább ne.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34810) DarthSun válasza Ádyka (#34808) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem szép de praktikus, az elemtartót jól elérhető helyre ragasztva egyszerű az elemcsere.

4V- ot nemtom, valószínű nem lenne baja, avval is működne.

(#34811) Ádyka válasza Rive (#34809) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezt a Li-Ion-t már tettem rá 3/486 lapra amin kifolyt a 3,6V-os Varta.
Amúgy ebben az odinban van valami kis battery ami 3V-os? Ez akksi vagy elem gyárilag?

Itt is írják, hogy ne akkut használjunk, de csak a kis energiaigényre hivatkoznak, azaz, hogy felesleges, mert valszeg nagyobb lesz az önkisülése, mint amit valójában fogyasztana belőle a cucc.

"Don't use rechargeable batteries. These are intended for short-term use with strong charge and discharge intervals - not for long-term storage with a comparatively small discharge rate. The daily self-discharge rate on some rechargeables is higher than the current taken by the RTC. "

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34812) DarthSun válasza Ádyka (#34811) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy tudom van benne, dehogy akksi vagy elem :U , az önkisülés a jóminőségű elemeket is előbb-utóbb lemeríti, ezért praktikus a könnyű cserélhetőségre való kivitelezés.

(#34813) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kipróbáltam a Fenyő által feltöltött Linuxot ( az AthlonXP- s verziót ) . Prímán megy, jól megvan szerkesztve.

A 2. screenshooton a DC bal paneljében látható elérési útra nézzetek be ;)

Az Audigy távszabija nem műkszik de az Puppy alatt sem megy, nem nagy gond, bár lehet hogy azt is működésre lehet bírni csak nemtom hogyan.

(#34814) gerlaip


gerlaip
addikt

Bocs hogy mindig a tűzoltó kéréseimmel jövök.
Szeretnék egy Windows Millenium restore-t csinálni, csak nincs telepítő cd-m. Sajnos a párom kihajingált egy csomó mindent, közte a Millenium cd-t is, szerencsére nem eredeti volt.
Nyilván egyszerűbb lenne kimenni a Sparba és venni egy cd-t kiírni rá, de pendrive-ról hogy lehet telepíteni?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34815) Sanchez638 válasza gerlaip (#34814) üzenetére


Sanchez638
addikt

add az asszonynak a feladatot :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34816) gerlaip


gerlaip
addikt

Egyszerűbb lesz pendrive-ról telepíteni, mint kiküldeni CD-ért a Spárba, hidd el... :DDD

lámavakond

(#34817) Sanchez638 válasza gerlaip (#34816) üzenetére


Sanchez638
addikt

Minden mást fog hozni, csak ami neked kell azt nem. Tudom, hogy hogy megy ez :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34818) Vladi válasza gerlaip (#34814) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hétfő este 9-kor ez a legfőbb gondod? :Y
Tegyél rá linuxot. jóccakát. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34819) gerlaip válasza Vladi (#34818) üzenetére


gerlaip
addikt

Addig jó, amíg ez a legfőbb gondom. :))

lámavakond

(#34820) DarthSun válasza gerlaip (#34814) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rufus- al kiírod pendrive- re az .iso- t és arról a penről bootoltatod a gépet.

(#34821) gerlaip


gerlaip
addikt

Asszem itt megvan minden, ami kell.

lámavakond

(#34822) gerlaip válasza DarthSun (#34820) üzenetére


gerlaip
addikt

Na köszi, a Rufus volt a kulcsszó, erre nem emlékeztem, pedig csináltam már ilyet. Köszönöm!

lámavakond

(#34823) DarthSun válasza gerlaip (#34822) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincsmit. Evvel írtam ki ma a Linuxot :) Kényelmes és egyszerű a használata.

(#34824) Vladi válasza gerlaip (#34819) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondasz valamit. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34825) gerlaip


gerlaip
addikt

Fontos a biztos rendszer, mert a héten jön két "új" vas.

MSI Ti4200

Voodoo 3 3000 AGP

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34826) quailstorm válasza gerlaip (#34825) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ilyen van nekem is (4200ti)
mondjuk csak 64-es de a többi stimmel
meg tán DVI sincs rajta, csak d-sub meg s-video

de a nyák, a hűtés, meg az OEM ugyanez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34827) gerlaip válasza quailstorm (#34826) üzenetére


gerlaip
addikt

2004-ig volt egy inno 64mb-osom, azóta párás szemmel emlékszem vissza rá, pedig az ezerszer fapadosabb volt, mégis 40 ezer Ft-ba került.
Ezt most elég kedvezően - árengedménnyel szereztem meg, mert komolytalan vevők ma is vannak, pedig az ára is elég komolytalan.

Szerk.: Talán a Leadtek és az Abit Otes után ez a legmenőbb hűtésű Ti 4200.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34828) gerlaip


gerlaip
addikt

Más:

A Voodoo 3 3000 hűtését hogy oldanátok meg?

Nekem a következő ölteteim vannak:
- a ház oldallapját kifurkálni, és rögzíteni egy nagy 12 centis ventit (csinos kis retro ház, sajnálnám elcsúfítani)
- valahogy a kártyára rögzíteni - nem maradandó sérülést okozva - a ventilátort és nem teszem fel a ház oldalát
- a ház elejében rögzített 8 centis venti nagy fordulaton elég levegőt szállít, hogy lehűtse a kártyát... ?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34829) DarthSun válasza gerlaip (#34828) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én sufni-hűtést alkalmaztam a 9800- on, itt is megoldható mert van "szárnya" a bordának. 0,6- os rézdrót, szárny alatt elvezetve, 7cm-es alacsony venti, a keret csavarlyukain átvezettem a drótot, laposfogóval rögzít, kész az igazi gány :DDD Ronda de stabil és hatásos, a tűzforró ramokra is fúj, így már nem égeti az ujjam sem ha hozzáérek.

(#34830) gerlaip válasza DarthSun (#34829) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez nem rossz, a voodoo nyákján is vannak lyukak, van több méretű ventim, valamelyiket csak fel tudom rakni.

lámavakond

(#34831) Sanchez638 válasza DarthSun (#34829) üzenetére


Sanchez638
addikt

ház oldalára egy 12cm venti leszabályozva...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34832) gerlaip válasza Sanchez638 (#34831) üzenetére


gerlaip
addikt

Én is gondolkodom ezen, már a venti helyét is berajzoltam, csak félek, hogy csúnya lesz. Kellene vennem egy jó fémfúró fejet.
Viszont ezzel meg lenne oldva minden vga és az északi híd megfelelő hűtése is.

lámavakond

(#34833) Sanchez638 válasza gerlaip (#34832) üzenetére


Sanchez638
addikt

Csináld meg, van nekem is. Fogsz egy háló karit vagy ilyesmit és vágd ki, hogy egy pl 8cm venti oda férjen

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34834) DarthSun válasza Sanchez638 (#34831) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Voodoo- hoz valszeg elég az is, csak a GPU melegszik. R9700Pro nekem OP1 ventivel is megpusztult, 9800- ast nem merném direkt venti nélkül járatni, az egy kazán. A Voodoo3 2000- esre is azért mégis raktam ventit, biztos ami biztos.

(#34835) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

bacsis fórumtárstól kaptam engedélyt, hogy közzétegyek pár cuccot a topicban. :)

Szóval van pár régiségem, ha érdekel valakit, írjon bátran PM-et, és megalkuszunk rájuk. Nem ebből akarok meggazdagodni, de azért nem is akarom kilós áron elszórni a cuccokat. :) Szóval...

Van ez a lap, a benne lévő procival:

Nem tudom, működik-e, sajna nem tudom tesztelni sem.

Aztán van egy ilyen (kicsit különbözik csak) lapom, egy "valamilyen" 462-es procival, ha érdekel valakit, megnézem:

Működik, teszteltem.

Aztán vannak még retro cuccok, pl ilyen Matrox kártya:

Képet ad, de sajna működőnek nem mondanám, hűtője nincs meg.

Illetve egyéb apróságok is fellelhetők, hangkártyák, videokártyák, néhány proci, de ezzel nem akarom tovább offolni a topicot, akit érdekel, jelezze, és elküldöm privátban. :)

Köszi a lehetőséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34836) Ádyka válasza csabyka666 (#34835) üzenetére


Ádyka
őstag

Jöhetnek a cuccok a fórumba, szeressük őket. De jó lenne ha saját képek lennének. :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34837) csabyka666 válasza Ádyka (#34836) üzenetére


csabyka666
addikt

Ám legyen. :) Ezek között szemezgethettek, az összes képet én készítettem. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34838) MasterDeeJay

Féig meddig retró kérdés:

Nagyon alap játékokra melyik a jobb?

Integrált Ati 4200 + 128mb Sideport 64 bit DDR3 1333
vagy
Quadro Fx550 128mb DDR3 800 128bit ilyen de SLI csati van rajta leragaszva no support címkével (NV43GL - valószínű geforce 6600GT?)

Kicsit szedett-vedett konfig amiben van.
Asrock M3A785GMH/128M
Phenom 2 x4 B35 (3 magos atlhon unlockolva) Hűtése spire ezeréves mintha SocketA-ról lenne.
1db 8gb-os kínai ram, nincs duál chanel ez miatt az integrált szerintem gyengébb valamivel
Rakás kis vincsi belepakolva (80Gb, 2x160Gb, 32Gb SSD pciesata-sata2 átalakítóval rendszernek)
Win 8.1 x64
Driver van WDDM 1.3-as Win 8.1 x64-hez. Atihoz nem néztem, de sztem legacyval menne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34839) Rive válasza csabyka666 (#34837) üzenetére


Rive
veterán

Ha valaki esetleg rárepül a VX1-re, akkor a félroncs Parheliára is csapjon le, fizetem aztán majd eljut ide valamikor :DDD Külön nem éri meg a postát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34840) csabyka666 válasza Rive (#34839) üzenetére


csabyka666
addikt

:R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34841) quailstorm válasza MasterDeeJay (#34838) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amíg nem kell új API, addig az FX felmossa a padlót a Radeonnal.
[link] [link]

(#34842) Yutani válasza quailstorm (#34841) üzenetére


Yutani
nagyúr

Még szép, hogy a régi diszkrét 128 bites GDDR3-as VGA felmossa a padlót a régi integrált grafikai megoldással, hiába tud DX10-et az IGP, semmire nem jó. Na oké, asszem tud DXVA lejátszást és szép desktopot. :D

#tarcsad

(#34843) quailstorm válasza Yutani (#34842) üzenetére


quailstorm
nagyúr

meg Doom3 elmegy rajta elvileg

(#34844) Yutani válasza quailstorm (#34843) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát igen, a sideport azért segíthet rajta valamit, több mint egy sima IGP.

#tarcsad

(#34845) DarthSun válasza Yutani (#34842) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régi játékokhoz jó, HD4250 / 3DM20001 :

Még az UT2004 is jól megy rajta :DDD

(#34846) Sanchez638 válasza Rive (#34839) üzenetére


Sanchez638
addikt

ha tudtam volna h ennyire kell egy... Tudod mennyit hoztam és dobtam el:(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34847) MasterDeeJay válasza quailstorm (#34841) üzenetére

Köszi a válaszokat!
Hát moddolni kellne a drivert quadóhoz mert nem viszi a játékokat. A 3Dmark06 kilépked a vége fele és 0 FPS-el megy, War thunder meg el sem indul. Csak opengl gyorsítás van valamiért. Drivernél kézzel kiválaszva a 6600GT-t meg azt írja hogy nem támogatja a windowst, csak quadrót enged fel rá.
Szóval jelen formájában marad a 4200-es ha nem találok drivert. Felhúztam 900-ra a GPU-t, ramot is lehet de még nem nyúltam bele. Szerintem Dual ddr3 1600-as rammal (elvileg akkor 2x64 sávszélt kap, de a sideport meg talán csak 64bites?) nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34848) quailstorm válasza MasterDeeJay (#34847) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban nem lenne rossz.
Mondjuk eleve csak Win8-ig támogatott ez a széria, 8.1-nél már lehet gond.

ezzel nézted?

(#34849) MasterDeeJay válasza quailstorm (#34848) üzenetére

Ezzel is meg a 309-es nem quadro driverrel is, de holnap megnézem hogy átirom az inf-jét 6600GT re.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34850) quailstorm válasza MasterDeeJay (#34849) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7 mé' nem jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.