Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Sanchez638 válasza quailstorm (#34496) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én a dual Pentium 3-at lesném meg mit tudhat, mert az egy komolyabb ram mennyiséget is le tud kezelni

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34502) Fenyő válasza nakos1212 (#34500) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez mondjuk erősen fájlrendszer függő is, mivel már egy ntfs is baromi elavult és lassú mondjuk csak akár ext4-hez képest is, ami az újabb Wineknél/hardvereknél tényleg már nagyon nyilválóan korlátozó tényező, nem véletlen pakol alá aki teheti SSD-t, de egy régi gépbe nem igazán éri megvenni, jóval (100%-al :DDD ) költséghatékonyabb egy Linux ami egy öreg vinyón is használató sebességgel fut.
bacsis: Lehet akad pár érdekesebb régi holmim, de mennyiségre sehol nem vagyok hozzád (legalábbis amit pár éve egy videódban láttam, gondolom azóta nem csökkent a mennyiség), vagy akár Dartshunhoz képest is, mondjuk ebben Penyus (R.I.P :( ) vitte a pálmát, egy komplett hátsó épület volt megtötlve neki amiben tucatjával álltak az Xt-ék és 286-os gépek.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34503) bacsis válasza Fenyő (#34502) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, elég sok a cucc, múltkor számoltam, csak 486 lapból számoltam majd 40 db-ot :B
a padláson lényegében már oldalazva sem nagyon tudok közlekedni :DDD
De mindíg kitalálok valamit, ami még kell :))
De úgy gondolom hogy rám és még itt a fórumból nagyon sokunkra igaz az a mondás, amit talán DarthSun-tól hallottam! félek az informatikától.. félek hogy sose' elég belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#34504) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Se SSD se dual P3 nem lesz. Hanem amit már hazánkban is kikukáztak. Acorp, PCChips, Amptron. Minden ami szép és jó :DDD
A tervezett kombók pedig a herélt XPSP3 by kori (én herélem), meg AntiX, vagy valami más.
Haver az csinált olyan herélt XP-t 256RAM mínusz Intel Extreme-re suliban, hogy tényleg semmi másra nem jó, mint megnyitni egy böngészőt. Változtatást nem ment, vírusirtó ezért nincs. De nagyon gyors :DDD

(#34505) Vladi válasza nakos1212 (#34500) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyon érdekes ez a videó téma. anno az egyetemi gépem így nézett ki:
2500+ barton, 3x256 ddr400 ram - ekkor már nem ment a dual channel - fx5200-as vga. és vitte a 720 p! Linux volt rajta - persze - terminálból indítva az mplayert nem akadtak meg a 720-as videók. 1080-at már nem bírta el. De még így is 95-100% körül mozgott a cpu. Ezt majd megint le fogom tesztelni a mostani sa-s géppel. elvileg egy izmosabb p3 dual cpu-val is, mondjuk két 1400-as tua szerintem elvinné ugyan ilyen felállással a 720-at. Az már hd. Az mplayer támogatja az smp-t!

(#34501) sanchezsa:

Nem a ram a limit. A limit a hdd. Fentebb írták, hogy ssd. Ki is néztem már az e-bayen ide ssd-t. 100/30-as. Igaz lassan ír, de az olvasási tempója jó, elvileg kihajtja az ide csatornát is. Sajnos ennél gyorsabbaknál nagyon megugrik az ár. Így free shippinggel 10k-ból kijön!

(#34503) bacsis

Hát most na. Telek van? Épíccsé! ;]

Nincs már meg a fotó... :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34506) quailstorm válasza Vladi (#34505) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bezonyám. A tézist megerősíteném. Windowson nem igazán jött össze még azzal a proccal, de nem volt messze, vagy kisebb bitrátánál ment, de linuxon teljesképernyőben a 720p MP4-et viszi az Athlon XP.

(#34507) bacsis válasza Vladi (#34505) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dual P3 nekem vitte az 1080p-s videót :)
szzerk:
Hála a jó Istennek már nincs meg.. ímg megvolt, bírtad a gugliba hogy bacsis- és azt hozta be első találatnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34508) Vladi válasza quailstorm (#34506) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi. :R Az egésznek a nyitja egy bármilyen régi gépekbe beszerelhető hardveres kódolást biztosító chip lenne. Pl: christal hd. sajnos ez sose készplt el pci csatolósan. :(

Vagy egy sima uvd csipes nagyon butított radeon jól jönne agp-be. Oké van pár, de nagyon gyér a választék. 4200-as jó lenne, passzív mondjuk olcsón. De ez csak álom.

Egyébként másik érdekes adalék arról, hogy ténylegesen mennyi a gépigén: az 1. htpc-m, ami vitte a fillhd-t is, egy nvidia 8200-as gput tartalmazott alaplapra integrálva. Véletlenül az nvidia ezekhet a vga-khoz nagyon fejlett prurevideo támogatást tett. 8800-on például semmilyen sincs. erre a gépre tettem xbmc live-ot, akkor még nem volt openelec. Hardveresen vitte ugye a videót. Kapaszkodj: megosztott vga ramma legyütt valmi 260 megát használt. 512-es ram volt benne, de ugye alig felét használta fel úgy, hogy még a gpu-nek is osztott belőle. Na így ásítozva vitte a fullhd videókat.
Procinak egy 1640 LE volt benne úgy emlékszem. Fixen levett teljesítménnyel, hogy ne pocsékolja az áramot. Szintén fullhd alatt 8-10%-on ment így is!

(#34507) bacsis :

Akkor ott is csupasz cpu erő vitte el. De a gpu támogatást miért nem sikerült beizzítani?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34509) quailstorm válasza Vladi (#34508) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet, hogy ahhoz SSE2 kellett volna?

(#34510) bacsis válasza Vladi (#34508) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mert abban a tesztben pont az volt a cél, hogy a CPU nyers erőből csapassa :)

(#34511) Vladi válasza quailstorm (#34509) üzenetére


Vladi
nagyúr

Talán, bár nem hiszem. Ilyenkor ugye a hardvert használja ami a gpu. Az ezt kezelő szoftver és driver nem feltétlenül kér maga alá még cpu kódot is. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34512) Sanchez638 válasza Vladi (#34508) üzenetére


Sanchez638
addikt

Talán jó lehet a régi rendszerekbe

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34513) Vladi válasza Sanchez638 (#34512) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ilyesmi jó lehet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34514) Yutani válasza bacsis (#34507) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lassan 30 éves leszel, igaz? :)

#tarcsad

(#34515) bacsis válasza Yutani (#34514) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt így qrvára nem kellett volna hétfőn délelőtt :(

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#34516) gban válasza bacsis (#34515) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hidd el sokan irigyelnek emiatt :DDD

Postázást nem vállalok.

(#34517) quailstorm válasza bacsis (#34515) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"hétfőn" ;]

(#34518) gban válasza quailstorm (#34517) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hagyd, majd eljön neki is az az idő amikor már nem akar egy napot letagadni a korából :DDD

Postázást nem vállalok.

(#34519) bacsis válasza gban (#34516) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

végülis.. aszondják, míg megvan a reggeli merevedés, addig nincs gond :DD

(#34520) Vladi válasza bacsis (#34515) üzenetére


Vladi
nagyúr

Még fiatal vagy. majd ha 32 leszel! Az az igazi kor! ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34521) gerlaip válasza bacsis (#34507) üzenetére


gerlaip
addikt

Én akkor ezt a cikket olvastam. :C
Nem semmi alaplap. :R

lámavakond

(#34522) gerlaip válasza Vladi (#34505) üzenetére


gerlaip
addikt

Én 333 celeron@500MHz procival próbáltam videózni. Volt már akkoriban P4, talán 2003-ban lehetett, de a család nem engedte, hogy bevigyem a koliba a nagy gépemet. azt hiszem akkoriban kezdtem el ezt, hogy legyen egy gyengébb konfigom. A cerka csak a sima xvid 1-2 cd méretűre tömörített filmeket játszotta nézhetően, a videokártyára már nem is emlékszem.
Egy barátomnak volt Real Magic kártyája, azzal nézegetett filmeket, neki is hasonló vagy még gyengébb gépe volt.

lámavakond

(#34523) Vladi válasza gerlaip (#34522) üzenetére


Vladi
nagyúr

azzal ment bármi, ami avi vagy dvd. Csak egy korabeli geexbox kellett hozzá.
Érdekes, hogy nekem is volt valami compaq gépem. Fekvő csoda. 500-as p3 volt benne valami 128 rammal. Na azzal már ment az openoffice, meg filmnézés ilyenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34524) gerlaip


gerlaip
addikt

Azt hiszem a haveromnak ilyen kártyája volt:

[link]

Méghozzá talán a Hollywood+

lámavakond

(#34525) bacsis válasza Vladi (#34520) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh... a nagy öreg :))

(#34526) Rive


Rive
veterán

Itt

A galériában a másopdik képen a memóriák... Hm.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34527) gban válasza Rive (#34526) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bacsisnak linkeltem, közölte, nem értek hozzá :DDD

Postázást nem vállalok.

(#34528) quailstorm válasza Rive (#34526) üzenetére


quailstorm
nagyúr

30 pines, de mekkorák lehetnek? Nekem 1MB-os van eszméletlen sok.

(#34529) Vladi


Vladi
nagyúr

link a srácnak van egy cosmó p1-3 alaplapja. Én is vettem tőle, ajánlom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34530) Yutani válasza bacsis (#34515) üzenetére


Yutani
nagyúr

No worries, én februárban töltöttem 10-zel többet. ;)

Kellemes keddi hétfőt! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#34531) gban válasza Yutani (#34530) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért engem is tegezzetek nyugodtan, minden "bácsi" és egyebek nélkül :DD
Bacsis meg akkor lesz igazán bajban, ha egyszer pünkösd-hétfő majd keddre esik :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#34532) nakos1212 válasza gban (#34531) üzenetére


nakos1212
senior tag

gban bácsi ;]

(#34533) Sanchez638 válasza Vladi (#34529) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem én is üzleteltem vele :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34534) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek ezt "hova" tudom használni? Ill. hogyan?

Kereső szavak: SBC Blends PCI Express, PC/104 and 1.66 GHz Atom

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34535) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Jóvanmá' ne nyírjatok má' :)) a poén az, hogy quailstorm-ot sem értettem hogy miért raktad idézőjelbe a hétfőt :DDD
Nahh de hogy ON is legyek! Rive! Pont arról beszélgettünk gban-al, hogy tételezzük fel, hogy azok tényleg 16megás SIMM modulok... oké, de csak 3 van meg belőle :U ugye 386DX/486-ba min 4 modul kell, hogy beröffenjen a cucc, tehát oda így nem tudod használni... 386SX-be meg 486SLC-be mehet a 2 modul is, de ki a tököm akar 32MB RAM-ot betolni egy 386SX mellé? :DDD
De aztán csak kitaláltam miért is lenne jó! AWE32-t felbővíteni mondjuk jó lehet :)) csak az a múltkor pont nem jutott eszembe :B

(#34536) Rive válasza Sanchez638 (#34534) üzenetére


Rive
veterán

Nehéz ügy, de ki ne dobd...

Ez egy PC104 CPU-kártya. Nagyjából a mai Raspberry cuccok őse, csak nem játékra, hanem ipari felhasználásra szánták, nem valami 'izé'? hanem rendes x86, PC alapokon...

Típus? Milyen procc van rajt'?

Bacsis: rá kell szólni a srácra, hogy kotorásszon még egy kicsit a fiók aljában :DDD Ahol három volt, ott lesz egy negyedik is ;)

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34537) Sanchez638 válasza Rive (#34536) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az amit írtam. Atom, csak az enyémen van hűtés is. Vissza kerül majd bele a 16gb Cf kari is. A ramja már nincs meg sajnos :( Típust pontosan nem tudok még

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34538) Rive válasza Sanchez638 (#34537) üzenetére


Rive
veterán

Hát, Atom alapon soványka, RAM nélkül meg max. dísznek jó :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34539) Yutani válasza Vladi (#34529) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért durva a 10 rugós ár a Giga Socket7 lapra. Nem tartunk még itt Magyarországon.

#tarcsad

(#34540) Sanchez638 válasza Rive (#34538) üzenetére


Sanchez638
addikt

notesz ram megy bele, van atom-os itx lapom, 4w-os fogyival. De sajnos a chipset 22w-os...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34541) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Rajtam kívül ki megy még a bacsis cuccára?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34542) nakos1212 válasza Sanchez638 (#34541) üzenetére


nakos1212
senior tag

én :D

(#34543) Vladi válasza Yutani (#34539) üzenetére


Vladi
nagyúr

A ritkaságot próbálja meglovagolni. Nekem nem kell a lap, tőlem csináljon belőle lóvét. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34544) Szokratész


Szokratész
csendes tag

Emberek! Nagytakarítás után eladóak ezek a cuccok útban vannak! Nekem nem sokat érnek! Ha fanatikus vagy vagy ilyenekre gerjedsz szívesen megválok tőlük! Ha lehet egyben! Kérésre küldök mindenről külön képet! Nem tudom mi működik és mi nem (Proci+ GF4 MX-440SE/64M DDR 128 BIT VGA+Maxtor HDD tutira mennek). Nincs kedvem vele "játszani"

Elfekvőbe akad még egy S478-as gép fullra összerakva! Ha esetleg érdekel valakit! :)

http://hardverapro.hu/apro/elado_m925alu_v73_alaplap

[ Szerkesztve ]

(#34545) gban válasza Szokratész (#34544) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez igencsak horror árban van.
Csakúgy mint a másik géped.
Nem reklám, de nézd meg én mit hirdetek 6-ért, és érdeklődés sincs.
De azért köszönjük a lehetőséget.

Postázást nem vállalok.

(#34546) kovy79


kovy79
őstag

Van pár ilyenem és mielőtt máshol eladnám, először nektek szólok.
Ha valakit érdekel, akkor priviben. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34547) Yutani válasza gban (#34545) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek.

#tarcsad

(#34548) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Van egy hibátlan TT Thougpower 750w-os tápom. Csak még egy két vezeték kell hozzá.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34549) gerlaip


gerlaip
addikt

Én is épp Pesten leszek szombaton, lehet, hogy kiugrom bacsis kiállítására. Az a gond, hogy rokonokat kell látogatni, de meglátom. ;)
Szerk.: Most nézem, hogy Fülén van. Szép helynek tűnik, csak nekem kiesik egy kissé a Miskolc-Pest vonalról... :O

Ha nyáron lesz még ilyen kiállítás, akkor a kötelező Balaton-körülbiciklizős utunk során benéznénk a párommal biztosan! :K

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34550) gerlaip


gerlaip
addikt

A korábbi teszteredmények rövidesen bővülnek egy Voodoo 3 3000 eredményével. :DD
(amikor a 2000-est vettem, akkor is erre fájt a fogam, de lecsaptam a pci-osra, mert azt elvileg bármibe bele tud(tam)om rakni. Illetve ma már egyre kevesebb pci foglalat van... :( )
És ha minden jól megy, akkor jön egy Radeon 9700. :R

[ Szerkesztve ]

lámavakond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.